czwartek, 27 sierpnia 2020

WYBIÓRCZE GDERANIE /13/

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok IX  -  Nr 65 (1238)

             Ciekawy czas nadchodzi w rozpoczynającym się roku szkolnym. Najpiękniejszy z ministrów uważa, że dzieciarni szkoła nie zagraża i wszystko jest pod kontrolą........... samorządów.Metoda bardzo dobra tylko ją doskonalić tzn. samemu kosztów nie ponosić lub tylko częściowo a jest na kogo zwalić winę. Sezon szkolny jeszcze się nie zaczął ale już widać jakie szkody przyniosła p, Zalewska i PIS. Czas przerwy szkolnej został zmarnowany bo zajęto się tylko zabezpieczeniem epidemicznym uczni a brak rozwiązań systemowych i organizacyjnych polegających np. na przeniesieniu starszych roczników do systemu zdalnej nauki przedmiotów humanistycznych co rozrzedzić by mogło tłok w szkołach.

             Jak szybko wybuchł lament tak i szybko się skończył. Podwyżek nie będzie /przynajmniej oficjalnie/. Każdy przytomny obywatel wie, że samorządowiec niskiego szczebla często dopłaca do swojej funkcji, nie narzeka a jeszcze jest dumny ze swojej pracy. Im wyżej tym większa pazerność na szmal ale i to nie jest najgorsze. Wierchuszka chciała nas bezczelnie ograć i oszukać. Trzeba się zdecydować; albo poseł zarabia niewiele ale utrzymuje przywileje – darmowe przewozy /przeloty/, darmowy hotel poselski, zwroty poniesionych kosztów np. na remonty biur poselskich, niskooprocentowane kredyty itd. nie licząc poczęstunków w czasie gospodarskich wizyt.


Refleksja za Polityką z XI.2019 r. - PiS nabrał apetytu na rządzenie także w sejmowej stołówce – czym do siebie zniesmaczył. Oburzenie kuchenną rewolucją sięgnęło zenitu, gdy marszałek Elżbieta Witek zakupiła kotleciarki /ponoć po 13,000 zł/szt./mające rozbijać schabowe na plastry idealnej grubości.
Niektóre ceny – Schabowy + kapuśniaczek 12.-, flaki 7.-, schab w galarecie 5.-, pieczona kiełbasa 5.-, kaszanka 3.- /ceny z 2019r./
Poseł
albo dostaje solidniejszą, czystą pensję i sam siebie utrzymuje po cenach komercyjnych np. stołuje się u p. Gessler – sztuka mięs w sosie chrzanowym 58.-, z kapuśniaczkiem za 18.-, płaci za hotel sejmowy i za jego sprzątanie i zero kilometrówek.
                
            Dziś wylazło, że nasz prezydent Duda jest takim samym kłamcą i oszustem jak inni PIS-owcy a w szczególności dogania Mateuszka-Kłamczuszka.
Chcąc w kampanii wyborczej pogrążyć swojego poprzednika zełgał jak bura suka, że prezydent Komorowski wydawał więcej na utrzymanie kancelarii niż Adrian. Kłamstwo polega na tym, że prezydentowi Komorowskiego policzono dni pełnej kadencji a prezydentowi Dudzie niecała. Po przeliczeniu na dni wyszło, że kadencja Dudy kosztowała podatników 38 mln. więcej.

                 Na obrzeżach i nie bardzo nagłaśniana trwa walka o praworządność w Polsce. Pod pręgierzem stają tzw. rządy prawa w Polsce. Rząd cichcem wycofał się z gnębienia sędziego Igora Tuleyi i na skutek protestów szeregu organizacji prawniczych i Unii Europejskiej. Organizacje prawnicze, uczelnie, stowarzyszenia są zgodne iż jednym z elementów psucia prawa jest Trybunał Konstytucyjny, który w swoich orzeczeniach ignoruje niektóre wyroki TSUE;


 • odmawia TSUE kompetencji oceniania kwestii niezależności sądownictwa w Polsce;
 • zakazuje sądom krajowym bezpośredniego stosowania prawa UE (i wobec tego pomijania przepisów prawa krajowego);
 • zakazuje sądom krajowym kierowania pytań prejudycjalnych do TSUE – jeśli te pytania dotyczą działania instytucji takich jak KRS czy Izba Dyscyplinarna oraz przepisów polskiego prawa, które jawnie naruszają niezawisłość sędziowską.
„Z największym zaniepokojeniem obserwujemy, jak Trybunał Konstytucyjny, niegdyś znany na świecie jako niezależny strażnik praworządności, teraz w metodyczny i celowy sposób uniemożliwia stosowanie unijnych standardów praworządności oraz wyroków TSUE w Polsce”.
Dobre wieści z kraju:
Rada Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego nie zgodziła się na przyjęcie do pracy Jana Kanthaka – szefa gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry, który właśnie został też jego rzecznikiem prasowym.
Uczelnia odrzuciła jego kandydaturę m.in. z obawy o swój wizerunek.

                 Z ciekawością obserwuję ruchy społeczne, które nie załamują się po kolejnych klęskach.
KOD pod wodzą kiedyś Mateusza Kijowskiego zaczął pączkować. Duża część przeniosła się do „Odnowy Razem” której przewodził M. Kijowski a ukoronował swoja osobistą karierę na pomocniku fryzjera. Nastepcą i Przewodniczącym KODu jest Jakub Karyś, reżyser TV, filmowiec co jest znamienne bo z tego samego fachu pochodzi następny heroiczny bojownik Paweł Cezary Kasprzak czyli kropka w kropkę kopia w tym samym rycie co Kuba Karys kończący praktycznie erę Komitetu Obrony Demokracji.Obywatele RP pod wodzą Kasprzaka zajęła się działalnością antyfaszystowską i obroną niezawisłości sądownictwa w Polsce oraz zabawiając się z mundurowymi w policjantów i złodziei.
Kariera i błyskotliwa jak zimne ognie na choinkę.
Paweł Kasprzak wywodzi się z odruchów KOD-owskich jest założycielem Obywateli RP. Wykształcenie wyższe medialne co nie dotarło nedialnie do szerszej pt klienteli. W wyborach na radnego osiągnął oszałamiający wynik 3,82 % z poparcia komitetu wyborczego „GŁOS NA PRZÓD”
W 2018 roku Obywatele RP dali głos https://obywatelerp.org/program/poprzez swój kwietniowy kongres w 2018 roku. Program ubogi w jakiekolwiek programy gospodarcze a reszta........./szkoda czasu na czytanie, bełkot/. Obok takiego programu sam pan Kasprzak oświadczył, że nie ma zamiaru przestrzegać prawa !!?? co widać na zdjęciu poniżej.
Widocznie chodzi o oby dostać po dupie a potem płakać jaką mamy brutalna policję.
Każdy z tych ruchów charakteryzował brakiem większego, faktycznego poparcia /z wyjątkiem „Jajecznicy” Szymona Hołowni/. Owa Jajecznica zajmuje się wszystkim tzn. niczym a Hołownia jest jej najjaśniejszą gwiazdą tylko jak długo można gaworzyć w koło Macieju o tym samym. Panienki dalej wpatrują się w swojego Valentino a faceci przestają słuchać bo to jest katastrofalnie nudne. Wiem, że amatorom trudno jest włączyć się w bieżący nurt polityki ale wszystko przed Jajecznicą, której życzę powodzenia. Dotychczasowym i największym osiągnięciem trzeba uznać pomoc Andrzejowi Dudzie w zdobyciu II kadencji na prezydenta RP.
6 komentarzy:

 1. Myślę, że bardzo niesprawiedliwie potraktowałeś działalność Obywateli RP, natomiast teza, że dąsy Hołowni mogły utrudnić kampanię Trzaskowskiemu, wydaje mi się dość prawdopodobna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niesprawiedliwie Obywateli RP potraktował Kasprzak. Jeżeli ma sie ambicje polityczne to trzeba zarysować plan postepowania nie tylko w jednej dziedzinie. Jeżeli chce sie walczyć tylko o praworządność to trzeba szukać szerszej platformy np. Lewicy czy centrum. i tam rozwinąć skrzydła. Nie mozna ujechać na jednej prawdzie.
   Pozdrówka

   Usuń
 2. Piotrze, Piotrze - nagle zadziwiłeś się, że Duda kłamie, ale KOD już dawno rozparcelowałeś i nawet wiesz, jakie grupy gdzie skierowałeś i co im zarzucić... Osobiście uważam, że wciąż jeszcze więcej jest pożytku z działalności KODu i różnych jego "pączków" niż z wygłaszania z kanapy mentorskich pouczeń.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację ale trzeba sobie znaleźć płaszczyznę wypowiedzi. nie słysze dziś w przekaziorach o np. KOD-zie ale ględzenie jajecznicy tak. Może zapytać jak on to robi. Jest kilka stacji TV i kilka rozgłośni radiowych. Wie, że problem olega na wewnętrznych sporach, które oby sie jak najprędzej skończyły. Może wtedy scena polityczna zacznie sie klarować i będzie oczym podyskutować.
   Pozdrówka z kanapy mentorskiej.

   Usuń
  2. Czyli KOD się skończył, bo nie ma o nim wieści w przekaziorach. A w PRLu nie było opozycji, bo wszak Trybuna Ludu o niej nie pisała...
   Ruch Hołowni stara się zbudować partię polityczną, co nigdy nie było w planach KOD-u. W miarę możliwości staramy się pomagać ugrupowaniom prodemokratycznym, i może się zdziwisz, ale gdyby nie ten "nieistniejący" KOD, to opozycja miałaby co najmniej jednego senatora mniej, a sądzę że nie tylko jednego. No, ale w dziennikach tego nie ogłoszono...

   Usuń
 3. No i jak Was nie kochać "symetrysci" jeszcze wierzący w prawo,sprawiedliwość, prokuratorów i unowocześnione bijące serce partii zwane Policją.
  Dotarło do Was juz ze:Np
  Prokuratura po cichu umorzyła śledztwo w sprawie podejrzenia defraudacji unijnych pieniędzy przez partię Zbigniewa Ziobry.
  A Zbigniew Ziobro nadzorował śledztwo w sprawie nielegalnego finansowania własnej partii.
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zbigniew-ziobro-nadzorowal-sledztwo-w-sprawie-nielegalnego-finansowania-wlasnej/z9p4gwp
  Oburzaliście ze Szumowski robi niejasne interesy No i po co?
  Kiedy najlepszy z prawych i sprawiedliwych ministrów, od sprawiedliwosci, szeryf Ziobro już zadecydował wyręczając swoich urzędników
  Ziobro o Szumowskim: "Nie widzę powodów, by miał się bać odpowiedzialności"
  A Wy o KOD-zie kto i czyim był uczniem Czyli bezpiecznie w przewidywaniu ze jak wejdzie Ustawa o dekoncentracji mediów tylko "te tematy" będą dozwolone.
  A reszta "w oparciu o Regulamin"nie będzie publikowana albowiem zawarte w niej wiadomości godzą w interesy osób prywatnych lub jak drzewiej"interes państwa i jego sojusze"
  /poczytajcie sobie /jak na razie 2 projekty/Ustawy dekoncentracyjnej
  Tak to powolutku po cichutku "cofamy sie w tył"czyli powracamy do doskonałych wzorców poprzedników.
  I słusznie "każda władza pochodzi od Boga" co zaświadcza donośnym głosem ojcowie ubogiego naszego koscioła a jego autorytet O Rydzyk w Trwam to rozgłosi.
  Tak to w praktyce wygląda metoda "kroplowego zawłaszczania państwem" /i jego obywatelami/.Co modnie przekuto na "metoda gotowania żaby"
  Wiec zakrzyknijmy lub napiszmy
  "Czarzasty terminował u Kwacha /pfu - pfu na psa urok/.
  Schetyna, Trzaskowski terminowali u Tuska.
  Dziambor, Bosak terminują u Korwina Mikkiego.
  a "wnalazki" - Jajecznica, Kodziarze, Kasprzak w TVP państwowej !!!!!
  Zgodnie z długowieczną historyczną Polaków tradycja !
  Brak zgody Mociumpanowie Kto nie z nami i po myśli, tego "bigosowac"I szable w dłoń.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>