wtorek, 14 listopada 2017

....UWAGA NADCHODZĄ !

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VI  -  Nr 105 (984)


Ambasadorem jest w dalszym ciągu TW Wolfgang

              Miałem kłopot z nazewnictwem i nie jestem pewien czy używam właściwej terminologii.
Faszyzm i nazizm przenikające się ideologie z których po analizie wybrałem FASZYZM, gdyż jego działanie musi się odbywać przy co najmniej milczącej akceptacji państwa.

Dla mnie osobiście nie ulega wątpliwości, że jesteśmy u progu państwa faszystowskiego. Do 11 listopada miałem wątpliwości ale przeważyła ważna i znamienna okoliczność.
Nie można skwitować 11 listopada kilkoma zdaniami bo Moja Ojczyzna zrobiła krok
w kierunku państwa totalitarnego.

KROK I.
Warunki wstępne zostały już poczynione. Władza musi mieć wrogów aby stworzyć tzw. syndrom oblężonej twierdzy. Jeżeli obywatele przyjmą ten punkt widzenia to państwo totalitarne jest za progiem.
Z naszymi sąsiadami jak i Unią Europejską stosunki są mocno zaognione. Na skutek kretyńskiej polityki historyczno-histerycznej w ostatnich miesiącach skreśliliśmy Ukrainę nawet jako nominalnego przyjaciela. Czesi i Słowacy już dość dawno postawili na nas krzyżyk i wolą z nami nie wchodzić w żadne reakcje. Pozostał jeden przyjaciel z którym nie kruszymy kopii – Białoruś /!?/.
Syndrom oblężonej twierdzy jest faktem – mamy wrogów !!
Refleksja – Jesteśmy jako te sieroty obsrane, samotni i nikt nas nie rozumie, nikt nas nie kocha, każdy łaja a nawet nie wiedzą gdzie leży Polska i jakich mamy światowych geniuszy jak........ a znajdźcie sobie gdzieś skład polskiego rządu i wpiszcie ministrów łącznie z sołtysową.


KROK II.Władza faszystowska musi określać kto zasługuje na miano patrioty a tym samym wyznawców tej władzy pod enigmatycznym bon motem „dobrej zmiany”. Kluczem jest stwarzanie wrażenia działania na rzecz społeczeństwa a z worka „dobrej zmiany” są wyciągane kolejne mniej lub bardziej ale zawsze fałszywe przekazy. 500+ już zaczyna się odbijać czkawką, Trybunał Konstytucyjny martwy, sądy w trakcie kastracji, policja, wojsko...........długi ten wykaz a na końcu super kłamca Matuszek Morawiecki i wszystko pod znanym szyldem „Dobrej zmiany”. Na dziś modne reparacje. Dobre kłamstwo jest jak magiczne zaklęcie.
Refleksja - Jeśli dojdziemy kiedyś do władzy, to utrzymamy ją z pomocą Bożą. Nie damy już jej sobie odebrać.

KROK III
Ostatnim i do końca jeszcze nie udanym krokiem jest wciągania do tej śmiertelnej dla państwa gry normalnych obywateli. 11 listopada namaszczone zostały ruchy faszystowskie i poświęcone przez kościół a rozreklamowane jako „Marsz Niepodległości”. Państwo oddało swoje święto w obce ręce. To przyniosło skutek i jak relacjonuje TVP do marszu przyłączyli się dorośli z dziećmi. Owi dorośli tłumaczą się, że albo nic nie widzieli albo nic nie słyszeli. Sytuacja jako żywo przypomina Niemcy lat 30 w którym obywatele gremialnie popierali faszystowski rząd i ochoczo się do niego podłączyli. Dla jasności sytuacji maszerujących „My chcemy Boga” wystarczy przebrać w np. brunatne koszule. popierali a potem rżnęli głupa, że to nie oni a jacyś mityczni hitlerowcy.
Refleksja - Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej.

KROK IV /jeszcze nie zrobiony/.
Za pokój, wolność i demokrację. Nigdy więcej faszyzmu. Miliony zmarłych przypominają nam.
Autor: autor anonimowy.
Opis: inskrypcja na kamieniu przed miejscem narodzin Adolfa Hitlera.
Demokracje oddaliśmy, wolność częściowo. Czy czeka nas wojna ?.
Podpisuje się pod wypowiedzią
Daniela Olbrychskiego:
Dziś patriotyzm to odsunięcie od władzy PiS. Za wszelką cenę. Oby nie za cenę krwi
Refleksja do Obywateli maszerujących z tymi „My chcemy Boga”.
W przyszłości nie mówcie, że nie wiedzieliście\ nie mówcie, że nie słyszeliście nie mówcie, że mieliście opaski na oczach. Jesteście takimi samymi łajdakami jak ci z pierwszego szeregu bo oni zabiegają o bezrozumną tłuszczę na której będą się wzmacniać. W przyszłości nie mówcie, że to jacyś ONR-owcy, Wszechpolacy, PIS-owcy, prowokatorzy itp. Znajdziecie się również pod pręgierzem.

Zdjęcia
Wikipedia, 
Demotywatory106 komentarzy:

 1. Wcale nie nadchodzą! Już tu są!!! Teraz tylko czekać na pożar Reichstagu, przepraszam - Sejmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są ale jeszcze nie u władzy chociaz taki np. Winnicki, wielce czcigotny pan poseł.....

   Usuń
  2. Ut Napisztin - prorok Ty, czy co !!!

   Usuń
  3. Ejże! Jesteś pewien, że "nie u władzy"? Bo ja wręcz przeciwnie...

   Usuń
  4. Drwina, Sobiepanie? Nie prorok - obserwator życia i historii. Ale Ty przeczytaj przeczytaj może sumeryjsko-akadyjski "Enuma elisz"..., a przekonasz się, że od plus-minus 4 000 lat niewiele się zmieniło w mechanizmach brania ludzi pod but [przy pomocy bogów]... Jest takie polskie przysłowie - Nieproszony gość gorszy Tatarzyna. A tutaj niektórzy goście siedzą już /czy dopiero ponad 1 000 lat. "Nasi okupanci" - to z Żeleńskiego - Boya.

   Usuń
  5. Ut Napisztin - żadna drwina ! Ja całkiem poważnie!! Historia kołem się toczy.

   Usuń
  6. Ut Napisztim - stare nawyki zawsze wyłażą z człowieka mości Ut Napisztimie - obserwatorze życia i historii. Pogderanki historyczne nam tu waść czynisz - niby jaki "wachmistrz", który swoje wojsko ćwiczy. Memoryja już waści zawodzi. A i "kompanija cała"opadła na ten blog i "reiwach" czyni. Pilnuj waść swojego płota bo i żaden Pater Simplicissimus waści nie pomoże - wystarczy jeno trochę "poguglować" aby wasze konterfekty obaczyć.
   Kłaniam nisko.....wszak to ulubiony waści zwrot.

   Usuń
  7. aaaaaaaaa.......to takie buty !!!!!!!!!!

   Usuń
  8. Ut Napisztim przebrał się z Wachmistrza na blogowego trolla. Piotrze - kasuj !!!

   Usuń
  9. A proszę i bardzo... Przedtem radzę jednak powiadomić Wachmistrza - ucieszy się, że na stare lata trollem został wg Jasia. Przedtem każda wioska miała swoiście rozumnego Jasia - teraz każdy blog].

   Usuń
  10. Bardzo interesujący postulat - skasować za to, że ktoś pisze podobnie do jednego z lepszych blogerów???? Wielu byłoby dumnych z takiego porównania, a sam fakt komentowania na blogu przez Wachmistrza jest swoistym wyróżnieniem dla gospodarzy. Strasznie musi uwierać ktoś starający się pisać prawdę, bez względu na to jak bardzo bywa niewygodna. A styl wypowiedzi o niczym nie świadczy, bo nie on jeden archaizuje swoje teksty.

   Usuń
  11. Zostaw go, Zenonie Dreptaku. On musi... Niech więc "rdzewieje na deszczu jak głupi"...
   - "J a k"... Dobre sobie...
   I to dlatego tylko, że powołałem się na baaardzo stary epos. Sygnalista jakiś czy co?

   Usuń
  12. Miło zobaczyć, że ktoś zna mistrza Andrzeja! :D :D D:

   Usuń
  13. Ut Napisztim + Dreptak Zenon - obydwaj Panowie, jak te "papużki - nierozłączki", także na blogu Elizy D., który jest w "upadłości". Także z tamtego bloga odeszło wielu komentatorów wysokiej klasy - Ikka133 ,Begonijka - Zwinka, Stefan i inni. Ktokolwiek zwróci wam na coś uwagę to z furią go atakujecie - i tyle waszych umiejetności - KLIKA od "klikania".

   Usuń
 2. "Miałem kłopot z nazewnictwem"
  To juz zostało zdefiniowane to "Naszyzm" Tak to opisano
  "Naszyzm można by uznać za wyjątkowy polski wkład w globalny obieg idei, gdyby nie to, że, parafrazując „Manifest komunistyczny”, „Widmo naszyzmu krąży po Europie”, a nawet nad USA, nie mówiąc już o Turcji czy Rosji. W naszystowskiej międzynarodówce (choć to sprzeczność w założeniu) rej wodzi Władimir Putin, za nim Recep Tayyip Erdoğan, Viktor Orbán, w kolejce ustawiają się Norbert Hofer, Donald Trump, Marine Le Pen, Geert Wilders i wielu innych".
  " naszyzm to ideologia, w której centralną rolę odgrywa rozróżnienie swój–obcy i która posługuje się zmanipulowaną wizją społeczeństwa, historii i narodowej tradycji do osiągania politycznych celów.
  Silnie w narodzie zakorzenione przekonania, że to nie nasza sprawa, tylko jakieś brukselskie, liberalne, kosmopolityczne wynalazki, obliczone na ograniczanie naszej suwerenności, w naszyzmie uzyskały placet oficjalnej narodowej doktryny. Ignorancję, brak szerszych zainteresowań światem i tym, jakie miejsce zajmuje w nim Polska, naszyzm z przywary zmienia w cnot"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Naszyzm nie zna pojęcia obciachu. Można dać na okładce prawicowego tygodnika Antoniego Macierewicza w przebraniu husarza, który lancą przebija „niewiernego”, twierdzić, że wejście do NATO Polska zawdzięcza Kaczyńskim i Olszewskiemu, wystawiać peerelowskiego prokuratora do walki z Trybunałem Konstytucyjnym, twierdzić, że „poległ” oznacza to samo co „zginął”, ubrać na okładce Terlikowskiego i Pospieszalskiego w futurystyczne pancerze z hasłem: „Polska kontra homoimperium”. Naszyzm pozbawiony jest świadomości przekraczania granic autoparodii, a ewentualne sprzeczności (jak np. umiarkowanie heroiczna przeszłość wielu bohaterów prawicy) schodzą na drugi plan wobec wspólnego mainstreamowego wroga. Choć jak pokazuje casus TVP – do czasu."
   Naszyzm to balsam na nasze najgłębsze kompleksy i fobie, które wcześniej tłumione i zwalczane budziły nieprawdopodobną frustrację. Żydzi nas kiwali, a teraz szantażują Holocaustem; muzułmanie tylko patrzą, jak tu nas wysadzić, a przy okazji zgwałcić; Zachód to tchórze, a poza tym zawsze nas zdradzali. Tym głęboko zakorzenionym resentymentom wreszcie bez poczucia wstydu możemy dać upust".
   Cale szczęście ze MY TU ten obciach widzimy i dajemy temu wyraz I całe szczęście iz widzimy tez zagrożenie jakie Polsce niesie :naszyzm"
   MY to widzimy tylko ta jedna bida tu sie produkująca jakoś tego nie potrafi zauważyć.
   A tak miedzy nami "naszyzm" to jak na razie nieudolna kalka faszyzmu.Na razie

   Usuń
  2. Nie podoba mi sie "Naszyzm".
   To brzmi jak samolubność, narcyzm, uwielbienie dla siebie. Naszyzm to obciach. To są za słabe okreslenia !!!.

   Usuń
  3. Mnie też nie. Faszyzm - naszyzm - waszyzm... Stanowczo musi to być coś narodowego i swojskiego. Co powiecie na k a c z y z m lub - zważywszy na niżej umieszczony głos Wielebnej Siostry - W A Ł A S Z Y Z M [a to z uwagi na męskie walory półjajowego NadMaczo]?

   Usuń
  4. Pater Simplicissimus14 listopada 2017 21:14
   O przepraszam,prawo autorskie tu sie należy Prof Senyszyn która to pierwsza określiła jako KACZYZM
   Czyli "Nie pies ni wydra coś na kształt świdra"Jak mawiał tow Gomółka dla swoich Wiesław

   Usuń
  5. O przepraszam, Gomółka, Mikołaj zresztą, to był kompozytor i muzyk na dworze Władysława IV. A ten fam to był GomUłka - towarzysz towarzyszki Senyszyn.

   Usuń
  6. Ten GomUłka od pani Senyszyn pisał się przez "U" bo był niepiśmienny. A powinno być" Gomółka". Każdy chłop na wsi wie co to jest "gomółka sera" albo "gomółka masła".

   Usuń
 3. A "na razie" kompleks sejmowy ma być ogrodzony wysokim stalowo-betonowym płotem... Dla umożliwienia posłom spokojnej i wydajnej pracy... Taki standard a la Okopy Świętej Trójcy... Jak się jednak pamięta, że w "słusznie minionych latach" ogradzano pastwiska, cielętniki i tuczarnie, by skacina się nie rozłaziła i smrodem nie kaziła okolicy, to staje się to jakby bardziej swojskie, logiczne i zrozumiałe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykład szwankuje JWPanie Hrabio. W dobrze prowadzonej chlewni, niczym w porządnym zakonie opat, winien być sprawdzony w działaniu knur zarodowy. A tu...Szkoda gadać...

   Usuń
  2. Wszystko być może. Przecież nie wszyscy posłowie są żonaci.

   Usuń
 4. Piotrze, piszesz:

  Z naszymi sąsiadami jak i Unią Europejską stosunki są mocno zaognione.

  Całe szczęście że jest jeszcze granica na którj nie jesteśmy skłóceni. To Bałtyk. Ale tylko czekać jak i na Bałtyk się obrazimy. A stać się to może jak minister wojny kupi lotniskowiec i ten nie da rady zawracać na Bałtyku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy Antoni od Św. Fijoła kiedykolwiek cokolwiek kupił? Myśliwce, helikoptery, drony, aparatura elektroniczna, czołgi, łodzie podwodne... Raz kupił 96 obiadów, to mu się niedoszli konsumenci o pancerną brzozę w otoczce helowej rozpaskudzili. I to była jego ostatnia udana transakcja. Nawet tego nie skonsumował. Uciekł spod garkuchni jakby dostał... A co ja wam będę pisał - sami wiecie.

   Usuń
  2. Bałtyk tez niepewny. Antoś wyciągnie korek i wyleje Bałtyk do Atlantyku.

   Usuń
  3. Bałtyk to Rosja. No i wszystko jasne. A w Dani mordują nasz hit eksportowy - prostytutki. I konflikt gotowy! Baltis Jura to Lietuva i...Bibi kutas švejkos drutas. UWAGA: Nieprzyzwoite jet tylko pierwsze słowo. Drugie - neutralne. A śledzie, dorsze i flądry dawno już z Bałtyku...

   Usuń
  4. Piotr Opolski - bez to budować będą kanał na Mierzei Wiślanej. Jak otworzą śluzy, woda w Bałtyku spłynie do Mierzei a ruskie lodzie podwodne osiądą na mieliźnie. Proste !

   Usuń
  5. Ja bym tu "tajemnic wojskowych" nie publiczył - co komu do tego, że Rzad sobie kanał przekopie, najwyżej woda w Zalewie będzie bardziej "słońsza", to i jakieś śledzie się zalegną.

   Usuń
  6. Anonimowy14 listopada 2017 23:46
   Rece opadają z szelestem jak sie czyta takie bzdury 'Rzad? baranie za twoje moje nasze kanał sobie przekopie,A po tem powie ze juz nie ma na np słuzbe zdrowia i my jak głupie buce czekać będziemy az z pare lat NFZ sie zlituje.
   Oni bzdurnie wydaja twoje moje nasze pieniądze nas o to nie pytając.Chyba ze Ty sie zgadzasz A to juz inna historia

   Usuń
  7. wiesiek ! Nie nerwujsia - przecież ja sobie żartowałem o tym kanale i tych śledziach co się "zalęgną". Nerwowi dzisiaj wszyscy.

   Usuń
 5. Odpowiem, Piotrze, metaforycznie:
  - W łyżce jakiej to zupy utopią nas nieznani sprawcy?! Będzie to barszcz czy kartoflanka?!
  Wyboru już dokonałem:

  Na wiersze

  Wierszami się karmi, z wieczora i z rana,
  Rzeczpospolita Kartoflana,
  Littera docet, littera nocet,
  Mam szanse na 40% !

  Z buraków też jakiegoś ducha można wydusić - spiritus, w porywach - movens.
  Słowem, nie jest aż tak źle!!!
  pozdrawiam i zapraszam do mnie wraz z Leszkiem i Kompaniją Całą na spotkanie z ciekawym człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 6. No i fajnie !!
  Tosmy se pogadali!Najważniejsze ze zdefiniowali problem i mu nadalismy nazwę.
  Jakie to nasze, takie narodowe, powiedzieliśmy, określiliśmy dyskutowaliśmy i to wszystko,
  Paciorek siusiu i spać ! A woda wzbiera ,powódź nadciąga
  A co dalej? drodzy dyskutanci ? Jak postępować gdy podchodzi do ciebie policjant i "spisuje bo zakłócasz" niosąc np białe róże a potem dostajesz "powiestke z sądu"
  Co zrobić gdy za przebywanie pod sadem choćby z ciekawości zostaniesz oskarżony o "zakłócanie miru domowego" bo cie "rozpoznali na fotografii"lub przyślą ci rachunek za czyszczenie chodnika lub ściany sadu bos pod nia postawił znicz./Nie zapłacisz?A oni to maja gdzies Spolegliwy komornik ściągnie to sam "siadając" na pensje czy emerytury zostaniesz zgarnięty
  Co zrobić gdy wraz z grupa ludzi/kulson wam wskaże gdie macie siedzieć/ wywieziony do odległego komisariatu i np po ośmiu godzinach zostaniecie zen wypuszczeni.Z "przekazem" to jeszcze nie koniec
  Co robic gdy pod byle pozorem wleza wam do domu i "zabezpiecza" komputer bo maja podejrzenia Jakiekolwiek Lub był donos
  I nie mówcie mi ze kracze ! Bo tak juz się dzieje .A my jak dzieci we mgle,Bo jeszcze to Was nie dosiegło
  Czy nie należy odświeżyć i powielić /opublikować/wskazówki dawnego KOR gdzie instruowano jak należy w takich przypadkach postępować i co mówic lub nie mówić.
  Najwyższy to juz czas bo jak donoszą wiewiorki trwają intensywne prace nad repolonizacja mediów/prawda jaka ładna nazwa/ A my za nasze pieniądze sami je wykupimy.Tocza sie ciche negocjacje i tylko o kwoty tu chodzi /a spółki skarbu państwa az sie palą by je przekazać/
  Jesli nie wykupią całość to wykupią "wiekszosciowe pakiety" a to juz daje podstawy do wpływania na "linie pisma" czy przekazy/Odmowa sprzedaży gdy proponowane sa "bajońskie sumy" to pretekst do zaskarżenia do sądu zarząd spółki "o działaniu na szkodę" a ten przymusi" do sprzedaży.
  Takie to podchody już sa robione w stosunku do TVN /można tez i odebrać koncesje /i chyba Polsatu Takie podchody robione sa w stosunku do "niepokornych" gazet z Newsweekiem włącznie czy nawet niektórych portali internetowych z Onetem włącznie
  I co wtedy ? Do "podziemia" nielegalne komputery, tylko jakie serwery.Znów słuchanie "Wolnej Europy"
  Powódź idzie woda wzbiera a my dalej bez pontonów łodzi itp Tylko czasami ktoś pojedynczo ciśnie w jej nurt worek z piaskiem, z wiadomym i widomym skutkiem.
  Ciekawym czy zwycięży nasze Nie kracz! Jakos to będzie? A potem "madry Polal po szkodzie"
  Przecież raz to juz przerabialiśmy a potem nie było teleranka
  Wtedy tez nie napisze A nie mówiłem?Bo juz nie bedzie gdzie i "u kogo" Lub komunikat się ukaze "z przyczyn regulaminowych nie możemy opublikować Jak dzis w Wirtualnej Polsce

  OdpowiedzUsuń
 7. Tu macie potwierdzenie
  Słynny fotograf robił zdjęcia narodowcom. Alarmuje: Facebook je usunął. "Byłem niegrzeczny"
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22646209,slynny-fotograf-robil-zdjecia-narodowcow-teraz-alarmuje-facebook.html#BoxNewsLinkImg&a=167&c=96
  Tak to wygląda Pomyśleliście Panie i Panowie w czyich to oczach i my jesteśmy"niegrzeczni"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Wieśka...

   Na ogół nie zgadzam się z Tobą w ocenie problemów pozapolitycznych, że jednak inni nie zgadzają się ze mną w ocenie wielu kwestii, uważam że wszytko jest w porządku. W płaszczyźnie politycznej za to- pełna zgoda; z jednym zastrzeżeniem - niektóre zjawiska oceniasz, jak mi się zdaje, zbyt łagodnie. Tymczasem:
   1. Nazizm tkwi w naszym społeczeństwie od wieków; zwanie go nacjonalizmem, narodową czy patriotyczną postawą niczego nie zmienia, przecież nazwanie stetryczałej kaczki orłem nie doda jej skrzydeł - nie poleci.
   2. Faszyzm zagnieżdża się u nas coraz śmielej. Wszystko musi być "narodowe", zorganizowane pod nadzorem "przewodniej siły" i obowiązkowo z jej ludźmi na kierowniczych stanowiskach, zideologizowane i krańcowo ureligijnione. Prawidłowość obserwować będą narodowi i patriotyczni "sygnaliści"... A nad wszystkim będzie czuwać On - Nieomylny, Nietykalny, Niezniszczalny... A nad Nim z zaświatów roztoczy ochronną parasolkę Wielki Brat. A kto się "wychyli tego "Kulson" z wersalskimi manierami zaprosi na odpoczynek i przyjacielską pogawędkę do "suki" - przepraszam, do radiowozu.
   3. Lecą z posad dziennikarze, prokuratorzy, sędziowie, lekarze, nauczyciele, pracownicy administracji rządowej i samorządowej, powiadamiani często "o wylocie" mailem lub esemesem wysłanym wieczorem z soboty na niedzielę. Wyczyszczono wojsko z generałów, samolotów, helikopterów, broni pancernej, nie mamy ani jednej sprawnej łodzi podwodnej, jako były "rakietowiec" nie słyszę o tym, byśmy mieli coś sprawnego choćby typu ziemia - powietrze. Szaleniec o oczach onanisty zabredził raz czy dwa o "wojskach cybernetycznych" i przeszło mu. Tenże sam przed kilku tygodniami orzekł, że za kilka lat potrafimy militarnie oprzeć się Rosji"... Dlaczego akurat Rosji a nie San Marino, Watykanowi czy San Escobarowi? Idą sprawy do sądu - będą wyroki. Sejm się ogrodzi betonowo-stalowym murem.

   Usuń
  2. Do Wieśka [c.d.]

   4. Onet, Wirtualna Polska i Interia to już tylko wirtualne brukowce - która "celebrytka" wyszła bez majtek, który jupek" szósty raz się rozwiódł, kto nie wstydzi się wyznawać wiary w Jesusa, czym przedłużyć penisa a czym orgazm... Wchodzisz, dostajesz ankietę do wypełnienie z pytaniem, co dobrego zrobił dla Ciebie PiS, co złego zrobiły PO i PSL, dlaczego lubisz PiS, za co nie cierpisz PO-PSL? A potem tylko podać swoje dokładne namiary i. już możesz otrzymać bon na 500 zł. A napiszesz co myślisz - wybanują, bo nie zgadza się z "dobrymi obyczajami". Ciekawostka: Wprowadziłem do "fejzbuka" dostępny na Youtube filmik z gimnastyczkami akrobatycznymi. Dziewczyna skoczyła przez kozioł, czy jak to się tam zwie, zrobiła paradę - piersi jej zadrgały pod kostiumem, a że zakończyła paradę w rozkroku - odpowiednia a ścisłą cześć stroju napięła się. Filmik zniknął natychmiast, a pojawiło się ostrzeżenie, że jeśli jeszcze raz umieszczę "treści pornograficzne", zamkną mi dostęp. Podejrzewam, że owa rozpustnica powinna skakać w habicie zakonnicy, lub przy najmniej mieć "tam" szkaplerz, a "to" dodatkowo przesłonięte winno być wyegzorcyzmowanym obrazkiem lub banerem sławiącym "dobrą zmianę"...
   5. Nazizm i faszyzm miały się u nas dobrze już przed wojną i korzystały z tolerancji władz, opieki KRK, sympatii znacznej części społeczeństwa [nie chcę tu poddawać nikogo ocenie]. Istniało kilkanaście [skłóconych jak to u nas] partyjek o charakterze nazistowsko-faszystowskim. Teraz nasion zarazy padają na przygotowany grunt i nie jest sztuką wskazać siłę, która ten grunt i nasionka przez dziesięciolecia pielęgnowała
   6. Społeczeństwo się radykalizuje i celowo jest dzielone i radykalizowane. Coraz pewnej czują się moralne i intelektualne męty.
   7. Poślice Siły Przewodniej bez żenady grożą dziennikarzom, posłom, politykom, że "listy już zrobione", że "weźmiemy się za was", że "zrobimy z wami porządek"...
   8. Chamy nazywają flagi - "szmatami".
   9. Pierwszy Urzędnik Rzeczypospolitej nazywa publicznie martwych bandziorów bohaterami, żywych następców praktykujących w "zaszczytnym" zawodzie bandziora - patriotyczną młodzieżą.

   Takie są fakty.

   - Czy obudzimy się "z ręką w nocniku"?
   - Nie. Tego naczynia osobliwego nabożeństwa już się u dorosłych nie używa. Dekadencka cywilizacja europejska musnęła od niechcenia nas lekko...
   - Obudzimy się z wiadomą zawartością na głowach. I każą nam głośno chwalić smak, zapach i wartość tej "cudownej manny"... Po czym każą za dostarczone dobro zapłacić. Słono.

   - Jak tu się nie śmiać?

   Kłaniam...

   P.S. Odnoszę niejakie wrażenie, że na blogu pojawił się "sygnalista". Znak czasu, a może tylko moje przywidzenie?

   Usuń
  3. Hrabio - żebyś aby brodę zgolił - dla niepoznaki. Kłaniam.....

   Usuń
  4. Ad rem, mużyku, nie ad personam! I to ostatni z tobą kontakt, chamie.

   Usuń
  5. Paweł-Jan, nie zgadzam sie na ten typ narracji w stosunku do innego komentującego !

   Usuń
  6. Piotr Opolski a nazwanie mnie muzykiem i chamem (patrz wyżej) to jest absolutnie zgodne z twoimi zasadami moralnymi - co ????? Jesteś prymitywnie żałosny i nie konsekwentny.

   Usuń
  7. mużykiem - to z ruskiego - chłop, jak byś tak nie wiedział.

   Usuń
  8. Po p o l s k u - P.T. "Wykładowco" - "niekonsekwentny".ŁĄCZNIE!!! KONIECZNIE!!! Analfabeta - "konstruktor"? Fenomenalne! I nie nazwano cię "muzykiem" lecz "mużykiem". I nie robi ci nikt l a s k i reagując na twoje insynuacje i przywidzenia lecz ł a s k ę. Tam maleńka kropka, tu malutki diakrytyk.

   Usuń
  9. ..."jakbyś" Panie P.T. Wykładowco..."j-a-k-b-y-ś"... Polskiego uczył na kursach w zakładowej POP towarzysz majster czy co? "Jak byś" podchodzi do jałówki, to ma więcej wiedzy niż niektórzy "pracownicy wyższych uczelni".

   Usuń
  10. Paweł-Jan - możesz miec zastrzeżenia ale uznałem "pranie swoich gaci" za przesadę. Nie twierdzę, że moja decyzja jest obiektywna ale może zapobiegnie rozhulaniu dyskusji w tym kierunku.
   George hrabia Ponimirski tez mi sie nie podoba ale wg. mojej subiektywnej ocenie nie doszedł do ściany.
   "Jesteś prymitywnie żałosny i nie konsekwentny" - potwierdzam.

   Usuń
  11. Piotrze Opolski, przyjmuję uwagę. Istnieje jednak uzasadnione prawo do obrony w przypadku agresji. BYlem atakowanym nie atakującym. W dodatku nieobecnego człowieka, znanego blogera, posądzono dwukrotnie o trollowanie pod moim nazwiskiem
   Z poważaniem

   Usuń
  12. Jednak Kunik-Kunicki miał rację, że pana hrabiego ŻORŻA kazał leczyć.

   Usuń
  13. więc hrabio - puszczaleś "filmiki" na "fejzbuku" jak panienka skakała na kozła - masz przerąbane. Kulsony podczas wizyty domowej, najpierw konfiskują takie filmiki - jako dowód rzeczowy.Mnie tam wszystko jedno, ale ty hrabio zrób sobie porządek z tymi filmikami.

   Usuń
  14. I pomyśleć....niby porządny człowiek.....

   Usuń
  15. George hrabia - cosik na tym Oxfordzie źle pana nauczyli - pisać po polsku. Słowo "jakbyś" piszemy razem, ale nie wtedy, kiedy łączy się z formą czasownikową. Jak hrabia "nie wi" niech nie poucza.
   "Postępujemy wobec innych tak JAK BYŚ chciał, by oni postępowali wobec ciebie" - jeżeli pa hrabia ma wątpliwości - proszę zajrzeć do słownika języka polskiego i elementarza gramatyki polskiej. To niech sobie teraz pan hrabia napisze po 100 razy w zeszyciku - kiedy piszemy "jakbyś" a kiedy "jak byś". Polska języka - trudna języka !!!

   Usuń
  16. No i co "panie hrabia" - na tych "kursach POP" jednak lepiej uczyli języka polskiego niż na "Oxfordzie". I nie uczyli obelg ani obrażania ludzi - panie "arys-tokrato"

   Usuń
  17. Odpuście sobie wycieczki osobiste. Czepianie się gramatyki, składni, szyku i innych zasad uważam za wredne.
   Na razie się zastanawiam jak reagować i czy nie kasować tego typu wpisów bo one do niczego nie prowadzą.

   Usuń
  18. Panie hrabio Ponimirski - to do pana ta uwaga Piotra. Pan się czepia wszystkich i wszystkiego uwazając siebie samego za "super inteligenta". To pan zaczął od "chamów".

   Usuń
 8. JWPHrabio "Mądrej głowie dość dwie słowie"
  I tak juz podpadam radykalizmem słysząc "nie strasz".Juz i tak podpadam językiem i stylem kierowanym do "ciemnego luda" i by sygnaliści tez zrozumieli a Ty chcesz jeszcze ostrzej.Tu ludzie rozumni /oprócz sygnalistów/wiec rozumieją aluzje ,szyderstwo i język kabaretu.
  W pełni zgadzam się z Twoja lista choć uzupełniłbym to jeszcze o wszechobecne i uporczywe zarządzanie strachem.
  I to nie straszą faszyzmem nacjonalizmem ec Bo to jest znane od wieków a te wrzeszczące i maszerujące "buzki" to przecież nasi synowie nasze córki siostry i bracia Znamy ich To nie sa źli ludzie Moze tylko głupi Strasza tym co jest szeroko pojętemu ogółowi nieznane i dziwne.Uchodźcami
  Taki przysłowiowy Wojtek Sruba co to "w d był i gówno widział i tak było i będzie na wieki wieków'na sama nazwę uchodźca dostaje gęsiej skorki A jak jeszcze postraszą go pasożytami co je sieja,terroryzmem,gwałtami i dzielnicami gdzie boi sie wejść policja dołożą zagrożeniem wiary "ojców naszych" i meczetem w kazdej miejscowości to juz ma pełne portki strachu
  To nic ze to wszystko nieprawda wyolbrzymione wyrwane z kontekstu On ma się bac A jak sie boi bez oporu pozwoli sobie założyć wszędzie monitoring,wyrazi zgodę na inwigilacje i "sygnalistów"i rozliczne kontrole
  Boc to przecież w jego interesie To jego nie dotyczy ! Bo on z rodzina porządny i praworządny obywatel Wiec włozy łeb w pętle i przyklaśnie gdy powołają nowe służby inwigilujące "oczywista oczywistość "nie jego Bo dlaczego akurat jego?
  Kto dziś wie iz np Służba Skarbowa ma prawo wejść mu do domu celem przeszukania Kto wie iz np Straz Graniczna ma prawo kontroli samochodu z zabranie Dowodu Rejestracyjnego włącznie.Kto wie jakie rozszerzono uprawnieni dostały pozostałe służby No kto?
  Tak to żaglując strachem mozna niepostarzenie założyć suwerenowi kaganie i chomąto a suweren ciesząc się jeszcze łeb sam podłoży
  Co do nocnika, pełna zgoda,Zamieńmy to na np"basen szpitalny"Choć jako porzekadło,funkcjonuje.
  Krazy wsrod ludu anegdota
  Pewna hrabina miał 3 nocniki porcelanowy srebrny i złoty A jak przyszła Armia Czerwona to i tak się sfajdała na dywan"
  Sam powedz Co ten plebs nie wygaduje?

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie obejrzałam dziennik na niemieckiej ZDF. Czy ta partia i rządzący są normalni??Chodzi mi o Jarka oczywiście.Chamstwo jakie dziś pokazali na obradach to juz nie jest głupota. ZObaczyie - bnastępnym posunieciem tego piperzniętego rządu będzie wyjście z EU..I żebym się myliła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Renato - :-))))) a tośmy się "zgadali" - ja poniżej też o tym piszę. No to jest nas już "dwoje"- jakąś "frakcję" możemy już założyć. Pozdrawiam serdecznie !!!

   Usuń
  2. Ta banda przy pomocy użytecznych idiotów jest zapewne na to gotowa. Do UE weszliśmy jednak w drodze referendum i tylko w ten sam sposób możemy z niej wyjść. Potem - zapaść cywilizacyjna i uwiąd starczy narodu. Na szczęście ja tego raczej nie doczekam...

   Usuń
  3. P.S. - niech Pani zwróci uwagę, ze Wiesiek wdaje się w konszachty ze skrajną prawicą - a Pan Adam Hofmann, cudowne dziecko PiS-u (do niedawna) wczoraj bardzo źle się wyrażał o nowym kandydacie na premiera. Wręcz zabójczo źle.

   Usuń
  4. Panie hrabio - młody waść jesteś i "gorączka" - spokojnie. Co ma wisieć , nie utonie !!!

   Usuń
  5. 1. Hmmm... 77.
   2. Jak się c o ś powiesi na latarni, a pod latarnią asfalt lub bruk - to rzeczywiście...

   Usuń
  6. George h.Ponimirski!!
   1.Hmmmm....82.
   2.Hmmmm....hmmmm. to nie tak. Co ma zawisnąć, to zawiśnie i przedtem się nie utopi !

   Usuń
  7. 1. Hmmm... 159!!!
   2. Hmmmhmmm...hmm... Proponuję zatem - utopić, a potem dla przeschnięcia powiesić. Byle szybko, bo idzie zima i może nie przeschnąć a [im] przyschnąć.A poza tym - co się odwlecze, to...straci na wadze... I będzie dalej bujało.

   Usuń
  8. Sobiepan15 listopada 2017 17:09
   Matko moja jedyna Boze nieistniejący a Ty z czego wyciągasz takie wnioski?
   P.S. - niech Pani zwróci uwagę, ze Wiesiek wdaje się w konszachty ze skrajną prawicą

   Usuń
  9. Wiesiek - :-)))))) no bo ostatnio dyskutujesz tylko a blogowa arystokracją - jak nie,jak tak ! Jak arystokracja, to prawica a nawet skrajna. Wprawdzie PiS twierdzi, ze lewica też ma swoją arystokrację, ale phi....sama mizeria ogórkowa.

   Usuń
 10. Wieśku - moim zdaniem jesteś zbyt niecierpliwy, jeżeli idzie o "wydarzenia polityczne w skali macro" - by jakoś ładnie to nazwać. Pewne procedury polityczne i społeczne muszą przez jakiś czas "dojrzewać". Można to przyrównać do gruszki popularnie zwanej "klapsem". Dopóki wisi na drzewie - wydaje się ładna i smaczna - jak spadnie z drzewa - zostawia po sobie "ciapę". Polacy w bardzo znacznej swej ilości, to ludzie słabo wykształceni - niektórzy w ogóle, stąd łatwo nimi manipulować, obiecując przysłowiowe gruszki na wierzbie. I to się obecnie dzieje - "dobrym" obietnicom nie ma końca. Musi więc każdemu "wierzącemu" spaść ta grucha na łeb, aby zrobiła się owa "ciapa". Inaczej nie przekonasz. No jak głupiemu wytłumaczyć, że jest głupi - praktycznie jest to niemożliwe - ale "ciapa" na własnym łbie, to już jest argument - konkretny.Przysłuchiwałem się dzisiaj obradom Parlamentu Europejskiego, poświęconym sprawom polskim - warto było, bo usłyszałem od parlamentarzystów Europy - co sądzą o Polsce i Polakach. Dla kontrastu - wysłuchałem także kilku wystąpień posłów PiS-u lub posła "pro" PiSowskiego - pana Saryusza - Wolskiego. Zaraz po tym - posłowie PiS-u demonstracyjnie opuścili salę obrad. Coś takiego, jak byś obserwował obrady Sejmu na ul.Wiejskiej - no...może nie używano jeszcze wulgaryzmów, ale kto wie...kto wie...wszystko jeszcze przed nami. Powiedział bym - tuż...tuż..." bo debata ta była per saldo, druzgocąca dla PiS-u i ich rządów w Polsce. I znów - musi upłynąć kilka miesięcy aż doczekasz się konsekwencji tej debaty. Będą bardzo przykre. Grucha musi walnąć w zakuty łeb. Zaiste - czlowiek to taka dziwna istota ! Jednym nauki wchodzą do głowy - od strony głowy, innym zas od strony "przeciw położnej" - jak mawiał sierżant Szawełlo w słynnym serialu. Ja tam - dla spokojności ducha - siedzę sobie i liczę. Budżety, podatki, galopujące ceny, inflację. Rachunki co raz bardziej mi się nie zgadzają. Pewnie winien jest kalkulator, którego od dawna używam - pożyjemy - zobaczymy. Heja !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden tylko drobny mankament w tym rozumowaniu. "Oni" trzęsą drzewem, a gruchy, spadają na nas.
   G.P.
   P.S. Znów jak w stanie wojennym mamy "my" i"Oni". Historia uczy, że niektórych nic, nigdy, niczego nie nauczy.
   Czy ktoś odważy się zanucić - "Wyklęty powstań ludu ziemi -- >>Tej ziemi<<"... I czy ktoś na ten zaśpiew zareaguje powstaniem?

   Usuń
  2. Ejże...panie hrabio ! Na Oxfordzie Pan studiował i nic Pan nie słyszał o jabłku Newtona i grawitacji !!!! Kto trzęsie drzewem - temu na łeb spada.

   Usuń
  3. Hrabia studiował na KUL - teraz absolwentów nazywają "KULsonami"

   Usuń
  4. A pamiętasz, mości Sobiepanie, wyznania niejakiego Rzędziana o gruszce między Rzędzianami i Jabłońskimi oraz o skutkach trzęsienia drzewem? Trzęsie jeden - trafia w drugiego...

   Usuń
  5. Jabłońscy to byli,albo Jaworowscy - nie chce mi się szukać w Trylogii ?

   Usuń
 11. Panie hrabio, poniewaz ja oddolnie tu na emigracji z różnymi ludżmi rozmawiam,młodymi, prosto z Polski przyjechanymi i innymi nacjami również to bym za bardzo w żadne referendum nie wierzyła. To znaczy , może i ono będzie tylko z jakim skutkiem... Ci młodzi maja jeszcze bardziej we łbach popieprzone niż dewotki o ojcą Rydzyka

  OdpowiedzUsuń
 12. Odpowiedzi
  1. Chciałbym w tym sądzie się nie zgodzić. Muszę się zgodzić. Myśmy tę młodzież przegrali - "Oni" jej nie wygrali.
   Pozdrawiam i...zapraszam...

   Usuń
 13. Zakładam - bo właśnie kurczę na onecie byłam i troszkę poczytałam ,a więc zakładam naiwnie, że po to jest PE i inne organizacje unijne ,żeby państwa członkowskie mogły dojśc do porozumienia nie tylko w sprawie krzywizny ogórka ale dotyczące całej Europy jak i poszczególnych panśtw. Nie rozumiem właściwie dlaczego nasi nawiedzeni nie podejmuja rozmów. Ergo - nikt chyba ,a już na pewno nie rządzący ,nie rozumieją co to jest dialog. Kompromis...itp. A przecież głownym celem jest handel i ekonomia...
  Pomimo ,że Holandia przyjmuje emigrantów i uciekinierów, pomimo "muzuŁmańkiej" nawałnicy ekonomia Niemiec i Holandii kwitnie...Czy ja jestem jakaś głupia cyco ,bo nie jestem w stanie zrozumieć jakimi drogami chodzi myślenie premierki. I czy ona ma jakieś zwoje nerwowe w tzw. szarych komórkach. ??? Czy tylko podległa gładż...równa. A wiecie co - wcale by nie było żle jakby prezes został premierem. Piekna by była chwila jego odwołania...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "myślenie premierki"... o co ty ją posądzasz?

   Usuń
  2. Co się czepiasz - ona myśli, ze jest premierem (premierką).

   Usuń
  3. Posądzać Panią S(t)raSzydło o samodzielne myślenie... Czy to aby nie jest brak...samodzielnego myślenia? Trzeba będzie chyba gdzie trzeba zasygnalizować. Czekam tylko na taryfikator... W końcu obowiązek patriotyczny to nie brocha.

   Usuń
 14. A mendia już krzyczą jacy posłowie byli za, zaraz zostana okrzyczani szpiegami i zdrajcami narodu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renata Klosowska15 listopada 2017 19:14
   Jeden przykład Renatko Jedna sesja czy dyskusja na której w PE debatowano o krzywiźnie ogórka lub'
   "państwa członkowskie mogły dojśc do porozumienia nie tylko w sprawie krzywizny ogórka"Jaja sobie robiono w którymś z kabaretów z urzędników Uni a ten był jednym z kilku.
   Tak to i Ty dalas sie złapac na lep PISu.Jeden przykład jedno zarządzenie a Cie przeproszę ze nie wiedziałem

   Usuń
  2. Wykrakałaś! W Onecie [to taki brukowiec medialny] wicemarszałek Trup; tak naprawdę to zombie] okrzyknął ich "wstrętnymi zdrajcami" i doradził startować w przyszłości z Holandii lub Belgii albo też z Niemiec, czyli "z tych krajów wrogów". Podobno my ich potępiamy i bardzo się nimi brzydzimy...

   Usuń
 15. Szanowni Dyskutanci! Larum grają a Wy śpicie, za długopisy nie chwytacie, nie zapisujecie się! Władza w potrzebie! Rząd za potrzebą! Dookoła same wrogi, które czyhają! W tej sytuacji powołujemy Służbę Narodową - Sygnaliści Narodowi z zadaniem odnalezienia, odizolowania i wytrzebienia Wrogów Władzy! A jest to Obowiązek nas wszystkich - Narodzonych i Zeszłych, Poczętych i Niepoczętych!! Nasz Wielki Naród liczący 38 000 000 dusz winien wystawić Armię Sygnalistyczną o sile co najmniej 80 000 000 uszu! Któż przeciw nam, gdy tyle nas [będzie]???
  Niech każdy sygnalizuje za każdego i na każdego, za wszystkich i na wszystkich, siebie nie wyłączając! Niech niesprawnym Sygnalistom pomagają sprawni Sygnaliści!
  Sygnał do boju: - Masz, Sygnalisto, Złoty Róg...

  Zapraszam do sygnalenia!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sygnalisz i sygnalisz - co - za mało płacą ?

   Usuń
  2. Sygnalisto - ty sygnalizujesz nie tylko na tym blogu.

   Usuń
 16. Ogórki są proste,a te dla Arabek to nawet na życzenie Arabów są krajane na wszelki wypadek w plasterki...Sam widziałem przy Nieuve Nieuve Stratt [o ile nie piszę błędnie]. A mnie mówiono,że tam obradowano nad krzywizną banana albo promieniem skrętu produkowanego w Czechach dla Aborygenów bumaranga w trójwymiarze.
  Kłaniam

  OdpowiedzUsuń
 17. Takie tam mówiono - czy rzzodkiewka to owoc ,czy warzywo np itp. Czy kiszony ogórek jest zepsuty i tp. ALe to jak jeszcze Unia miała mniej zajęcia i nie sądze ,że tak naprawdę było. I obojętnie czy mi zaliczą rzodkiewkw to owoca czy do warzywa ma przede wszystkim rosnąć i być konsumowana ,kupowana i sprzedawana. I o to chyba chodziło - handel. Teraz szukają plastyku w kremach, mydłach itp produktach.. A mnie w końcu chodzi o to ,obojętnie z jakiej opcji politycznej się jest - na takim forum jak PE ma sie rozmawiac a nie występowac jak idiota - łapy precz od Polski itp.. I opuszczać sale. No to jak się mają z nami dogadać jak tam gdzie potrzeba to nas nie ma...

  OdpowiedzUsuń
 18. Panie Hrabio a w tureckim sklepie widziałam całkiem porządne ogórki :)) W całości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też. Nawet sam kupowałem. Zważ jednak, że nie jestem Arabką i nijaki Abu Ali Muhammad ben Bencwał nie będzie mnie w domu kontrolował...

   Usuń
  2. O holender ! To Ty kupujesz w tureckim sklepie ?

   Usuń
  3. Hrabio - to już jest natręctwo. Pan Dolega-Mostowicz w "Karierze Nikodema Dyzmy" napisał, kogo leczono psychicznie.

   Usuń
  4. i kto wdrapywał się na drzewo !

   Usuń
  5. Zwróć uwagę, Hrabio, że były "wykładowca" i były "Jan-Paweł" a obecny Ben Bencwał się właśnie odezwał.

   Usuń
  6. Obrażasz Jana Pawła II - świętego w dodatku. Ja się piszę Paweł-Jan "bencwale".

   Usuń
  7. Takie uwagi "anonimusie" Piotr uważa za wredne i slusznie. Jesyes wyznaczony do skasowania - jako pierwszy !

   Usuń
 19. Wiaj Leszku!Jestem tu stałym obserwatorem i na odwagę mnie wezbrało,aby koment rzucić..ponieważ gdyż muszę,bo się uduszę!!
  Nie wiem,czy widziaeś film"Kabaret".. Tam jest słynna scena,gdy na pikniku wychodzi na scenę chłopczyk,odziany w mundur hitlerjugend i zaczyna śpiewać..
  Z początku to o ptaszkach i jakieś tam,a w chwilę potem morda nienawistna i Niemcy ponad wszystko...
  To był tylko piknik,ale tak właśnie rodzi się faszyzm!!! Powoli,pod ścianą,pod którą ustawiają,kogo chcą..Faszyzm rodzi się niezauważalnie,ale zawsze do przodu..Kiedy się zorientować,to już za późno..Miliony ofiar..SALUTO!

  OdpowiedzUsuń
 20. Co prawda Jaro to nie Hitler,ale jakiś czar rzuca co na niektórych. Sprytnie nie swoje rozdał 500+ i jest na swoim.Poparcie 45procent. No jasne! Jak mi dają,to hurra! Kogo mi tam tego,jakieś łamania demokracji i inne tam takie pijerdoły..Ja mam szmal i głosuję na tego,co mi dał! Ot polityka dzika,a skuteczna. Kto za to zapłaci,tak ostatecznie???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. m-16Waszek - niestety taka jest fałszywa logika. To co dają i nie jest ich a tylko rozdaja nasze czyli to co z nas zedrą.

   Usuń
  2. Piotrze - od nowego roku trzeba będzie wypłacać emerytury dla około 90 -110 tysięcy tych, którzy odeszli na wcześniejsze emerytury w związku z "Reformą PiS-u. To będzie trochę więcej niż "akcja 500+" - już ostrzegają, że ZUS padnie. A zatrudnianie dodatkowo 1,5 do 2 milionów Ukraińców, to też będzie dodatkowy problem.Wróci, jak bumerang sprawa zatrudnienia w tzw.szarej strefie.Niemcy przymierzają się już do deportacji (na razie z Berlina) wszystkich bezdomnych Polaków. Jak jeszcze UE nałoży na Polskę kary finansowe lub wstrzyma dotacje unijne - będzie nieciekawie.

   Usuń
  3. P.S. Liczby które podaję mogą być niezbyt precyzyjne, bo wyłowiłem je z różnych publikatorów. Dopiero bilans budżetowy i sprawozdania GUS-u określą to w miarę dokładnie. Nastąpi to pod koniec I kwartały 2018 roku. Pęknie tez chyba sprawa "wzmożonej ściągalności podatku VAT" - nadymano ten balonik przez cały rok - jako niewiarygodny sukces pana Mateusza. Sprawa ma jednak podobno - jak ten kij - dwa końce. Teraz trzeba będzie zwracać nadpłaty tego podatku i będzie wielkie rym-cym-cym.

   Usuń
  4. A ceny żywności galopują sobie w górę - niejeden rząd w Polsce się na tym mocno przejechał. Solidarność powstała na tle podwyżek cen żywności, wszyscy jak gdyby o tym zapomnieli.

   Usuń
 21. Musi być coś "nie teges" w gospodarce, bo prawie codziennie podają jak to PiS-owi rośnie poparcie. Zawsze jest odwrotnie. Poparcie niedługo wzrośnie im do 120%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak w ostatnim roku istnienia LPR podawano,że ma poparcie rzędu 40,2% [Liga Pozbawionych Rozumu sama to badanie zamawiała!], to w wyborach otrzymali bodajże 0,38%. To napawa nadzieją...

   Usuń
  2. UT Napieprzim - liczyć "nie umi" !

   Usuń
 22. Na razie zasygnalizowałem Tytularnego Szefa do jego Najwyzśzego Zwierzchnika, ale sam "nie wydolę", a na TW "Wykladowcę" vel "Paweł-Jan" vel "Mużyk" vel "Anonimowy" liczyć nie mogę. POMÓŻCIE!!! Władza w potrzebie, Sołtysowa potrzebująca [jeśli wiecie, co u kobety to oznacza], Najwyższy Wódz - grypa żołądkowa, Najwyższy Dowódca - szuka czegokolwiek, co lata... Co robić...co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie popisuj się czymś, czego nie masz !

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>