wtorek, 21 listopada 2017

KULSON MAĆ !!.

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VII  -  Nr 3 (998)
       Dziczejemy jako naród, jako społeczeństwo i wracamy do barbarzyńskich czasów i aż dziwne, że jeszcze nie polała się krew (co w moim przekonaniu jest tylko kwestią czasu). Kto nie zechce do nich wracać to zostanie zmuszony jako sygnalista lub sklasyfikowany jako wróg narodu który może głosować w Niemczech lub będzie nękany przez organy państwa. Szczęśliwcami będą ci którzy siedzą w kącie nic nie robiąc pochlipując czasami do rękawa.

       Wybraliśmy sobie najgorzej jak umieliśmy i wskakujemy w sam środeczek państwa policyjno-totalitarnego.

       Doświadczenia ostatnich dni dowodzą, że w tym systemie siedzi już po uszy policja, która zbliża się (jeżeli już nie jest) do układu przestępczo-mafijnego.

       Przy Nowogrodzkiej siedzi capo di tutti capi i rozporządza swoimi mafiozami, którzy realizują nakazane cele nie mające nic wspólnego z przepisami prawa.

       Do morderstwa Igora Stachowiaka można dodać tylko tyle, że paru „żołnierzy” się posadzi lub nie a odpowiedzialni za ówczesny stan rzeczy zostali awansowani lub poszli na emeryturę.

       Marsz Niepodległości to rzecz sama w sobie ale charakterystyczna jest także dla działań policyjnych. Po raz pierwszy państwo zrezygnowało z uroczystości i marsz zleciło Stowarzyszeniu o ciągotach faszystowskich.

(Warto przeczytać starą opinię samego naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/)       Tenże marsz miała zabezpieczać policja aby nikt tym kibolskim patriotom nie przeszkadzał. Nastąpiło odwrócenie ról. Policja chroniła przestępców przed nielicznymi grupami wzywających do przeciwstawienia się faszyzmowi. Rezultatem były np. akty agresji wobec protestujących kobiet. Oczywiście policja niczego nie zauważała a jej działania były skierowane raczej przeciw protestującym.


       Do jednej z grupek kobiet protestujących podbiegł jeden z tych „My chcemy Boga” i kopnął jedną z uczestniczek. Całe nagranie wideo jest dość długie a więc wypreparowałem tego kopiącego i warto by poznać jego bliższe dane.       Casus "Kulson" jest znany i komentowany a za najtrafniejszy uznaję komentarz Ludwika Dorna – łże jak bura suka. Panowie policjanci zapominają, że dziś porządny smartfon ma większe zdolności rejestracji obrazu i dźwięku niż kilka lat temu dobry komputer.

Siadaj Kulson - nagranie

       Palono race co już winno być przyczynkiem rozwiązania marszu a jednak policja nie interweniowała ale na zapaloną jedną racę przez Stowarzyszenie RP w dzień po marszu zareagowała natychmiast wlepiając mandat.

       Nową perełką jest sprawa maltretowania z użyciem paralizatora na komendzie w Kołobrzegu. Przez rok udawało się zamiatać sprawę pod dywan ale ten sam reporter TVN24 który nagłośnił sprawę Igora Stachowiaka znalazł kolejne podobnie zbrodnicze działanie. Ciekawe jak się rozwinie ?

       Jak twierdzi Ryszard Petru w czasie rządów PIS-u na komendach zginęło (poległo) 16 zatrzymanych.


       Jednocześnie rozwija się inwigilacja a kilkudziesięciu (o ile nie kilkuset) sprzeciwiających się faszyzacji stanie przed sądami.

       Dochodzimy do etapu w którym będzie można powiedzieć o policji – organizacja mafijno-przestępcza, nie przestrzegająca żadnych przepisów a działająca bezmyślnie pod dyktando przełożonych.

       Oczywiście dba się o ocieplanie wizerunku; a to pieska funkcjonariusz (zawsze po służbie) uratuje, a to jakiegoś głupka wyciągnie z wody, a to uratuje jakąś panienkę przed agresywnym chamem a to odwiezie się rodzącą. Potem mamy uroczyste wręczanie dyplomów a na podorędziu pozostały jeszcze staruszki do przeprowadzania przez jezdnię (czy im się to podoba czy nie).Bieżączka – refleksja.Nie ma znaczenia czy ktoś jest za czy przeciw Donaldowi Tuskowi.

       Wylewanie pomyj na głowę byłego premiera charakteryzuje brak jakiegokolwiek merytorycznego głosu sprzeciwu czy sprostowania. Po prostu napisał jak jest i z tym się polemizować nie bardzo da.

„Nic nie zrobił dla Polski”, „Niech się nie wtrąca w polską politykę” - czyli jak mówi stary chiński uczony – jakby się szybko nie obracać, to i tak d..a będzie z tyłu.

127 komentarzy:

 1. A propos sygnalistów...
  Uprzejmie sygnalizuję, że 21 listopada 1947 zbrodniczy promoskiewscy i pepeerowscy komuniści powołali do życia Białowieski Park Narodowy, który teraz w ramach dekomunizacji jest zgodnie z 13 artykułem Konstytucji RP [ Art. 13. Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu...] słusznie z korzeniami dekomunizowany. Nie będzie nam komunistyczny Park szpecił w chrześcijańskim kraju katolickiego krajobrazu! Nie będzie nam żubr - komuch ryczał zbrodniczo w niedziele i święta! Niech po postpepeerowskim Parku pozostaną tylko szyszki i trociny. Niech bezbożne drzewa nie tłumą dźwięku dzwonów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nooo..... I jeszcze bym dodał aby wystrzelali wszystkie stare łosie - maja rogi i boda a nawet po limuzyny rządowe mogą wpaść. I Jeszcze żeby wystrzelali wszystkie świnie - zwłaszcza te co ryją. Jakiś afrykańskie zarazy roznoszą - można się nabawić podczas polowania.

   Usuń
  2. Piotrze Opolski. Tu się nakłania do zbiorowego zabójstwa lub samobójstwa elit władzy. Patrz drugie zdanie["I Jeszcze żeby wystrzelali wszystkie świnie - zwłaszcza te co ryją"] !!! Art. 18 § 2 Kodeksu Karnego (Dz. U. 1997 nr 88 poz. ... 148 § 1 – podżeganie do zabójstwa). To może być prowokacja!!! Na to są paragrafy, prawo i sprawiedliwość!!! Za mniejsze winy wieszano kiedyś "za poślednie z i o b r o".
   Czuwaj!!!

   Usuń
  3. Piotrze ! wykasuj tego "anonima" lub "ononima" - jak Ty to nazywasz.Ten anonim zmyśla, przekręca i imputuje, że ja coś napisałem przeciwko elitom władzy. A ja tylko o starych łosiach, co się włóczą po drogach i wpadają pod limuzyny. A ja tylko o ryjących świniach, co to zryją każdy zagon kapusty albo nie daj Boże kartofli. W takich Międzyzdrojach to świnie się tak już rozpuściły, że w biały dzień po plaży łażą a nawet rozpustę świńską wyprawiają. Ja mam prawo protestować a nawet domagać się - więc się domagam. Pogoń do roboty tego "blogowego sygnalistę" - niech w końcu doniesie, to co dyskretnie ukrywa - tam gdzie trzeba, bo jak trzeba to taki kulson udaje, ze nie trzeba.

   Usuń
 2. Władza Prawa jest jednak stosowane konsekwentnie wobec wszystkich. Prawo i Sprawiedliwość dosięga każdego, kto przeciwstawia się Prawu Władzy. Przed kilkoma dniami Pan Minister Profesor Szyszko [patrz Tyma - Rozmowy przy wycinaniu lasu] odwołał w trybie natychmiastowym panią Dyrektor Parku Białowieskiego, która ośmieliła się odmówić Panu Ministrowi [patrz Pilipiuka - Rzeźnik drzew] zgody na komercyjny odstrzał żubrów!!! I co? Pan Minister Profesor Szyszko jest. A pani dyrektor już nie jest. A żubry też sobie nie pożyją!!! Ciekawe, co będzie z żubrówką...
  Kłaniam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...........z żubróweką - trawkę wykosić lub zakwalifikowac jako narkotyk.

   Usuń
  2. Żubrówkę" nazwie się teraz "Ziobrówką"

   Usuń
  3. Czyżbyś "hrabio" aż tak nisko upadł i pijesz "żubrówkę" ??? Napój pospolity, który aromatyzuje się sianem. Gdzie te koniaki i armaniaki, gdzie szampany ???

   Usuń
  4. Sianem - powiadasz? Może i masz rację. Ścielesz je gęsto. Sądząc po Twoich wpisach - pozbawiasz się przez to zawartości swego pustostanu mózgowego... "A wsio--taki żal" - jak śpiewał Bułat Szałwowicz O.

   Usuń
 3. POLEGŁO????? Wszystkim się już ta pisowska głupawka udzieliła? Słownik języka polskiego nie gryzie. A co do reszty - popieram w 120 procentach.
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden to nie wszyscy. Słowo!

   Usuń
  2. Nie zauważyłeś zawiasów przy "poległo" ?.

   Usuń
  3. Szanowny Panie! Owe nawiasy to nic innego jak opcjonalność tego określenia.

   Usuń
 4. Kulson mac!
  Jak pisałem ze władza będzie sie rozprawiać z niewygodnymi i demonstrantami pisaliście nie przesadzaj,wszystkich nie da się mamy demokracje
  nie dawaliście wiary
  Jak opisywałem metody nękania z podrzucaniem dowodów włącznie "przeszukiwaniu mieszkań bo ktoś doniósł
  Nie dawaliscie wiary
  Jak mówiłem ze to jest metoda kropelkowego zawłaszczania społeczeństwa nie dawaliście wiary
  Posadzałem a miałem dowody iz wykorzystane będą szwadrony Obrony Terytorialnej Okazuje sie ze na razie nie bo d..Macierewicz jeszcze sie nie uporał z naborem do swych "sztafet ochronnych"
  Jak na razie role te spełnia policja i prokuratura z takimi "maleńkimi szykanami"
  "pobyt demonstrantów na komendzie wbrew pozorom wcale nie jest zatrzymaniem. Jak mówi lider Obywateli RP, do tej pory trwają "czynności", a cały problem z przetrzymywaniem ich na komendzie wynika z procedury, według której protokół z wylegitymowania ma podpisać funkcjonariusz, który wynosił konkretną osobę. I tak "sparowanie" policjanta i legitymowanego zajmuje kilka godzin."
  A "zarzuty sa dziwne za przebywanie pod Sejmem z manifestantami dostajesz zarzut "naruszenia miru domowego
  zarzut "propagowania mowy nienawiści"dostaniesz przez transparent, który przedstawiał ONR-owćow z napisem "Warszawa zhańbiona"
  To ze Policja konfiskuje banery,sprzet nagłaśniający to juz norma To ze nie oddaje tez.
  Represjonowanych na dziś jest cos 970 osob .dane ze zgłoszeń Obywatele RP ktorzy zapewniają pomoc prawna
  Ilu nie zarejestrowano?Nie wiadomo
  Pomaga
  Fundacja Wolni Obywatele RP
  Dembińskiego 4B,
  01-644 Warszawa
  Nr konta: 08 1140 2004 0000 3302 7688 1043...
  Dzis bijącym sercem Partii PIS sa narodowcy
  "11 listopada, a więc w dniu Narodowego Święta Niepodległości grupa narodowców zniszczyła... 23-letni samochód Ewy Hołuszko.legendzie "Solidarności" "Prawdziwi patrioci", jak mówi o domniemanych sprawcach Hołuszko, obrzucili jej auto kamieniami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ostatniej "Angorze" jest zdjęcie Kulsona. To taki "spaśny" misiaczek ! Na pierwszy rzut oka budzi sympatię !!!

   Usuń
 5. Co wy do cholery z tym Kulsonem? Przed latami przed dawnymi była chyba Dobranocka z taką fajna piosenką - Kulson, Kulson, co z ciebie wyrośnie? To był dosyć sympatyczny gamoń...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siostro droga, czy to przypadkiem nie był jednak "KULFON"?

   Usuń
  2. No rzeczywiście! Popatrz pan! Mea culpa. Ale czy to jakaś różnica? W policji przecież nie intelektualiści lecz intelektukały. Sam Kulson wygląda na nieprzeciętnego kulfona.

   Usuń
  3. Kały jak kały... Powiadomiłbym senhor Culsona o tym, co nasze krawężniki z jego nazwiskiem wyrabiają.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Javier_Culson

   Usuń
 6. "Nie ma znaczenia czy ktoś jest za czy przeciw Donaldowi Tuskowi.
  Wylewanie pomyj na głowę byłego premiera charakteryzuje brak jakiegokolwiek merytorycznego głosu sprzeciwu czy sprostowania. Po prostu napisał jak jest i z tym się polemizować nie bardzo da."
  Dość sprytnie ustawiłeś kierunek dyskusji. A może wtedy tylko "dyskusji"? To ja pójdę tradycyjnie pod prąd, bo jak tu kilka dni temu napisałem, chciałbym się z Tobą chociaż raz zgodzić. Ale nie dajesz mi takiej szansy. PO konsekwentnie budowała Kaczyńskiemu drogę do władzy. I nie myślę, że nieświadomie. Z premedytacją. Mieli nas za głupków, bo na tym bazowali jedni i drudzy i jakoś tam im szło. Wiele się nie pomylili niestety, ale Kaczor tym razem wydymał ich bez mydła, pokazując głupiemu ludowi papierek po cukierku i powiedział im, że cukierka zeżarł Tusk. Po drgawkach PO widać, że niewiele zrozumieli i liczą, że tym razem oni znowu wydymają PiS. Tylko ten głupi lud zastanawia się ciągle dlaczego go tyłek boli. Obrzucanie się winą pomiędzy braćmi w wierze, czyli PO i PiS, nie ma żadnego sensu ani uzasadnienia. Służy tylko dalszym podziałom; które ułatwiają im ciekawe i wygodne istnienie. Ale dopóki te obie partie (z przydupasami) nie znikną ze sceny politycznej Polski, dopóty będziemy się napierdalać gównem i na wierzchu zawsze będzie gówno. Choćbyśmy się nie wiem jak natężali, nie da się udowodnić, kto z nich szlachetniejszy, bo zbyt mało danych pokazujących ich uczciwość. A odwrotnie jest tego bez liku. Innej opcji nie ma. Chyba, że jest to własnie ten nowy, niepodległy, nietykalny honor. A, to przepraszam. Zgłupieliśmy już do cna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Rozumowanie" typowe...Spiskowa teoria dziejów w skali makro i mikro...

   Usuń
  2. Nie. Nic się w kraju nie wydarzyło. Typowe rozumowanie, Jak odsuniemy PiS i damy władzę PO, to będziemy znowu krainą mlekiem i miodem płynącą. Jak przedwczoraj. I tak do usranej śmierci.

   Usuń
  3. Populistyczny chwyt rodem z czytanek dla XIX-wiecznych panienek z pensji. Tymczasem krainą mlekiem i czymś tam jeszcze ... nie byliśmy nigdy. Populistyczny chwyt rodem z naziolów i popaprańców "niklotowych" - ten o "braciach w wierze". Tymczasem zawsze byliśmy krainą płynącą wódą i wodą święconą. Też źle... Ale Kabaret "Jurki" zna najwyraźniej remedium na chorobę. Było źle, jest źle, ale jak odsuniemy od władzy kogo się da - "Będzie lepiej i już!" - kabaret O. Lipińskiej. "I tak do usranej śmierci" - też cytat.

   Usuń
  4. Mości hrabio - a hrabia to jesteś taki "leberał" w poglądach politycznych - co ??? Leber to w znanym języku - wątroba.

   Usuń
 7. A ja bym ich wszystkich, tych decydentów zapaczkował, nadał jako przesyłkę wartościową Jego Wieliczestwu Towariszczu Gospodinu Prezidientu Władimiru Władimirowiczu Putinu. Tam jest jeszcze tyle tajgi do wyrąbania. Należy popierać rodzime talenty i promować je także za granicami K.Lechistnu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybciej mówisz niż myślisz a tu trzeba odwrotnie - szybko myśleć i wolniej mówić. Ty się lepiej nie dotykaj polityki - wyjdziesz na kulsona.

   Usuń
  2. Nie musisz wychodzić - jesteś po prostu "użytecznym" wg słów nieśmiertelnego nieboszczyka Lenina.

   Usuń
  3. Piotrze -wykasuj go. On tu cytuje Lenina i mówi, że to jest nieśmiertelne. Teraz masz dowód na to skad się wywodzą sygnaliści.

   Usuń
 8. Jurko O - przykro gdybyś się ze mną zgodził.
  Jak ja lubię "/.../pomiędzy braćmi w wierze, czyli PO i PiS,/.../ - czyli wg Ciebie nie ma różnicy. Kaczyński podobny do Tuska, Sikorski do Waszczykowskiego Arłukowicz i Radziwił też....... .
  Marzeniem Twoim jest aby 70-80% sceny politycznej rozpłynęło sie w jakims niebycie.
  Nie podyskutujemy nigdy poniewaz nie znajdziemy wspólnej, startowej płaszczyzny porozumienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie ma co myśleć o " startowej płaszczyźnie porozumienia". Tu trzeba myśleć jak te oba sztandary wyprowadzić. Raz na zawsze. Faktem jest, że Kaczyński i Tusk się różnią. Jeden jest rudy, drugi szczerbaty. ;)
   A poza tym ulepieni są z jednej gliny. Obaj, ramię w ramię, dekomunizują, odlewicowują, wymieniają się kadrami (Gowin, Gilowska, Sikorski i wielu innych), obaj mają tak samo w dupach tę porzuconą "gorszą", ale większą część społeczeństwa. POPiS oficjalnie nie powstał tylko dlatego, że pokłócili się o stołki, ale liczy się sam taki pomysł. Tak, takie jest moje marzenie, aby ci skompromitowani politycy zostali zapomniani. Czas przewietrzyć naszą scenę polityczną.

   Usuń
  2. "IPN już za czasów PO ułożył listę ulic do „dekomunizacji”, naciskał na samorządy, by dokonały zmiany nazw, przeprowadził akcję mającą na celu likwidację warszawskiego Pomnika Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. W okresie rządów Donalda Tuska powstał projekt ustawy o „dekomunizacji” przestrzeni publicznej, który wykorzystało PiS, parlament uchwalił wtedy ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wbrew opinii PiS to prezydent Komorowski pierwszy nadał państwową oprawę obchodom tego święta.
   – PO, podobnie jak PiS, w 2005 r. szła do wyborów z hasłami budowy IV RP i „dekomunizacji”. Obecnie, choć straszy grożącym Polsce autorytaryzmem, sama przykłada do niego rękę. Jarosław Kaczyński nie mówi już o IV RP, za to wprowadza ją krok po kroku. Służy temu m.in. „dekomunizacja” przestrzeni publicznej, która pomoże w janczarskiej indoktrynacji kolejnych pokoleń – mają gardzić życiorysami własnych rodziców i dziadków, którzy w PRL wyrośli, pracowali, mieli osiągnięcia i powody do dumy, zrównane teraz ze zdradą...Ale już w latach 90. w jednym z miast zdekomunizowano ulicę Czerwonych Wierchów."

   Tutaj więcej danych na to jak żeśmy zgłupieli.

   Usuń
  3. No proszę... Zdekomunizowano Czerwone Wierchy. To dobry "trynd"... Jestem stanowczo za! Proszę jednak o konsekwencję w działaniu. Flagę mamy biało-CZERWONĄ! Precz z czerwienią!!! Tło naszego Białego Orla jest czerwone. - WON!!! Biskupi i kardynalstwo nosi się w czerwieni. Poszli!!! "Czerwone maki pod Monte Casino"... Do wymiany!!! Jeśli to wszystko zrobimy - nie będziemy się musieli przed wnukami CZERWIENIĆ... Wraży czerwony zastąpmy ponadczasową i dobrze widzianą CZERNIĄ!!! Co z naszą flagą? Jest coś takiego jak "Wesoły Roger"...

   Usuń
  4. Na masztach [nie napiszę "na kołkach", bo się "wykładowca" obrazi]sygnalizacji świetlnej regulującej ruch uliczny są trzy kolory - zielony, żółty i CZERWONY!!! Publiczna propaganda komunizmu!!! Propozycja - zastąpić CZARNYM!!! Kojarzy się jak najlepiej.

   Usuń
  5. To smutne, ale są tzw.przypadki beznadziejne - leczyć się nie da. Wyrazy współczucia - "panowie".

   Usuń
  6. Sygnaliści będą mogli przechodzić na czerwonym - muszą mieć dodatkowo "czerwona chorągiewkę".

   Usuń
  7. Jakaż celna samoocena. I to bez konsylium! Ale żeby od razu żądać współczucia? Czy to nie przesada?

   Usuń
  8. O kulson - przybył następny przypadek ! Też wyrazy współczucia !!! Przed posilkiem brać po jednej tabletce etopiryny !!! W łagodniejszych przypadkach - pomaga !!!

   Usuń
 9. haaa....brak "startowej płaszczyzny porozumienia" - to brzmi. Startowa płaszczyzna porozumienia, brak startowej płaszczyzny porozumienia - zupełnie jak bym był na posiedzeniu PO i Nowoczesnej w sprawie zawarcia porozumienia i wspólnej koalicji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Odbyło się wczoraj w Sejmie połączone posiedzenie 3 komisji w sprawie roślin genetycznie modyfikowanych. Śpiewano "Boże coś Polskę...." Jedna z posłanek oświadczyła, że jest "Matką Boską" i wywodzi się od Jezusa i króla Dawida. To nie ponury żart - to prawda (działo się w Polsce w dniu 22 listopada 2017 roku).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszesz czy też nieumiejętnie cytujesz - Matką Boska wywodzi się od Jezusa. Raz - nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Dwa - jeśli twoja matka wywodzi się od ciebie, należą jej się wyrazy współczucia i natychmiastowa opieka psychiatryczna [z takim dziedzicznym obciążeniem...tragedia w rodzinie pewna; zal kobiety.

   Usuń
  2. To powiedz to w Sejmie - tej nawiedzonej. Wszyscy macie "fiksum - dyrdum" na tle religii.

   Usuń
 11. MATKA BOSKA stawiła się wczoraj osobiście przed komisją w SEJMIE RP
  ONET; 23 LISTOPADA 2017 ROKU:
  >>Posłowie śpiewali "Boże, coś Polskę", członkini komisji kazała pozostałym "określić się, czy służą Bogu czy mamonie",[...]. Działo się to podczas obrad komisji sejmowych nad projektem ustawy dotyczącym GMO.
  [...] Chwilę później na salę weszła kobieta, która stwierdziła, że "jesteśmy potomkami Jezusa i króla Dawida" - Więc to przesłanie, iskra która miała być z Polski, jestem ja tą osobą. Księża powiedzieli, że jestem Matką Boską, wszystko się zgadza - powiedziała<<.

  Sygnalizuję do Ewentualnego Pana B.

  Ewentualny Panie B!
  Zbiorowe szaleństwo w Twoje Ewentualne Imię [a jak TY masz właściwie na imię, bo to różnie piszą?] przekracza od dawna granice.
  Po co Ci to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sygnalisto - w zaufaniu ci powiem - wszystko po to aby przyspieszyć wybory do Sejmu. Moja cierpliwość też ma swoje granice. Jak mnie jeszcze raz nazwiesz "Ewentualnym Bogiem" - ześlę na ciebie plagi egipskie.

   Usuń
  2. O.K. Ewentualny. Ale jak masz na imię? Ewentualnie...

   Usuń
  3. Czytaj PISMO !

   Usuń
  4. Ewentualny Panie B. Kogo chcesz straszyć jakimiś zasmarkanymi plagami egipskimi? Nas??? Mamy na co dzień plagi szyszkowskie, macierewiczowskie, tej głupawej sołtysowej, co to ostatnio zamilkła, plagi Jakiego, plagi Goebbelsowej Beaty, Beata Klempa to też plaga, plaga niejakiego Adriana, proszę Pana, wysyp trujących grzybów [rydzyki], Matka Boska w Sejmie, kretyn wykładowc [plaga lokalna]... I wiele innych... A Ty mi tu, Ewentualny, z egipskimi wyskakujesz jak Mojżesz z jaskini... A idź Ty! Naród Wy*rany sobie strasz!!!

   Usuń
  5. Hrabio - a u pana na blogu - P U S T Y N I A !

   Usuń
  6. Czyżby, Drogi Omego+"? Czyżby? U mnie się po prostu koresponduje drogą wskazaną w odpowiednim miejscu, w odpowiedniej formie i z odpowiednimi ludźmi, którzy potrafią odróżnić pisanie ad rem od pisaniny ad personam... Może dlatego nie miewam problemu z wykładającymi się "wykładowcami" czy... hmmm...

   Usuń
  7. Heeee....heeeee.....

   Usuń
  8. Poznać "Omegę" po śmiechu jego. Nie potrafi takie c-o-ś chwycić się tematu - czepia się ludzi.

   Usuń
  9. Heeee....heeee.....heeeee.....!

   Usuń
 12. Piotr
  Tutaj dalsze opisy działań całej prawicy (włącznie z PO) w legalizowaniu bandytyzmu i prowadzenia narodu do zidiocenia. Cel osiągnięto, nad czym dzisiaj ubolewasz. Za późno. Niżej (fragment artykułu), jedna z odpowiedzi na pytanie, dlaczego Polska jest zawsze na szarym końcu w dbałości o swoich obywateli (również o Ciebie). A wiąże się to wprost z naszym rozwojem, gospodarką, gdzie również zamykamy peleton. Niczego się nie nauczyliśmy.
  Reprywatyzacja w innych krajach:
  "...w Słowacji byli właściciele dostali w gotówce ok. 1000 zł na głowę, na Węgrzech zaproponowano bony o wartości średnio 400 zł na osobę, w Niemczech uznano, że nacjonalizacja była zgodna z prawem, w Czechach zaś wdrożono przewlekłe postępowanie sądowe, ze skrupulatnym sprawdzeniem zadłużenia majątku...".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najwyraźniej Ciebie doprowadzono. Twój guru - Kononowicz był jednak pierwszy ["Żeby niczego nie było"}.

   Usuń
  2. Ot, mądrego warto posłuchać.

   Usuń
 13. Wnioski o przejście na wcześniejsza emeryturę złożyło już ponad 336 tysięcy osób. Przewiduje się, ze do końca roku przybędzie jeszcze jakieś 50 -60 tysięcy. To klęska dla rządu i ruina dla ZUS-u. Wydatki na emerytury wzrosną o około 51-52 miliardy złotych. A o ile wzrośnie deficyt budżetowy ? Tego nie wie już nikt.Zadłużenie Grecji, to mały pikuś - tylko, ze Grecję uratowała od upadłości Unia Europejska. Kto uratuje Polskę ????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze jakiś Balcerowicz się znajdzie - byle było tak jak było !

   Usuń
  2. Jak to kto??? - Ta, co objawiła się w Sejmie [a którą 1 kwietnia król żartowniś ogłosił królową, ten, co to go intronizowali na króla, ten - mały, co to ma kota. Kto będzie przeciwko nam, gdy ta Trójca jest z nami? No i jest jeszcze ekonomista wszech czasów Morawiecki, który co prawda niczego nie rozumie, ale wie jak to zrobić. A TVP wszystko ludności wytłumaczy.

   Usuń
 14. Odpowiedzi
  1. Każdy czas ma swoja satyrę.
   Głownego bohatera nie wspominam najgorzej obserwując dziś !

   Usuń
  2. bo ja wiem, kogo tu wpisać?23 listopada 2017 20:01

   A ten drugi to ma fajną wnuczkę he he he
   Dziewczę nie musi się ubierać- cała pokryta tatuażami he he he
   ale, niestety, chora, biedaczka...
   a dopiero co Kanclerz do przedszkola ją prowadzał.
   Ech, wróćcie, stare czasy!

   Usuń
  3. Po takim ciosie lewica w Polsce już się nie podniesie. Zżera mnie przerażenie. Aj aj. Ratunku!!!!.

   Usuń
  4. Nie kracz, Jurku O. ! Tfu, tfu :)

   Usuń
  5. LB
   Miło mi zobaczyć jedną sensowną i chyba przychylną odpowiedź. :)
   Tak po prawdzie, to czarno to widzę. Ręce opadają, szczególnie gdy np. na fb widzę wpisy typu "kto za Tuskiem, łapka w górę", albo "tylko PiS" i oczywiście też łapki i lajki. A pod tymi wpisami w jedną i drugą stronę, "zdrajcy, złodzieje i inne ch...e". Tak żeśmy sobie urządzili kraj i niestety siebie. Lud nie widzi alternatywy, ale również nie dostrzega potrzeby zmian. Pranie mózgów przez lata, zrobiło swoje. Pozdrawiam.

   Usuń
  6. Marek - podniecają cie takie głupoty ?

   Usuń
 15. Wieje nudą ! Idę spać - dobranoc .

  OdpowiedzUsuń
 16. Dużo się tu mówi o złych czasach, jakie nadeszły za sprawą PiS. Nadeszły, bo musiały nadejść. Wcześniej czy później, ale należało się tego spodziewać. Narzekanie nic nie da. To przecież wiemy wszyscy (bywają wyjątki). Mnie brakuje jasnych deklaracji wypływających od tzw. opozycji, która dzisiaj sama nie wie, po której stronie stoi. Przykładem są właśnie wspólne głosowania ideologiczne z PiS. Zmiany są konieczne i to diametralne, ale z pewnością nie na starej zasadzie "teraz (znowu) k... my". Zapętlamy się coraz bardziej. Ludzi o lewicowych (jednak) poglądach jest może nawet i większość. Ale teraz są sympatykami PiS. Z konieczności, bo brak im alternatywy. Uwiódł ich Kaczyński oferując należne im od dawna, wsparcie socjalne. I nie tylko. Zauważył ich po prostu. I będą mu wierni (cały czas z konieczności) nawet nie identyfikując się z jego zaściankowymi i szkodliwymi poglądami. Mam tylko nadzieję, że odrodzi się jakaś formacja lewicowa, która odzyska ich zaufanie. To tylko nadzieja, bo jak do tej pory, to ta "opozycja totalna" robi nadal wszystko aby lewicę zrównywać z "komuną" i tym sposobem ja udupiać. A Kaczyński nabiera sił w tym czasie. Będzie tylko gorzej i trudniej.
  Znalazłem taki artykuł z propozycjami na przyszłość. Uważam, że nadają się one jako element jasnych deklaracji opozycji. Deklaracji przebudowy państwa na bardziej cywilizowany model. Bez tego nie drgniemy. Tak jak bez lewicy, nie uda się wyrwać ludzi lewicy z łap PiS. Takie jest moje zdanie.
  Tutaj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po przeczytaniu artykułu Radosława S. Czarneckiego (mam nadzieję, że to nie rodzina!) dodałabym kategorycznie jeszcze jeden punkt: wypowiedzenie Kościołowi umowy, konkordatu z 1993 r. !
   Poza tym, Jurku O., obecnie żadna lewicowa partia nie jest gotowa wdrożyć wszystkich tych zagadnień do swego programu. Coś tam z cicha pobrzękują to ci, to owi - ale generalnie wszyscy (myślę tu o lewicy) boją się wdrożenia tak radykalnych (a przecież koniecznych) zmian.
   To z ubolewaniem stwierdzam, a wiadomo, że lewica MUSI mieć swoich przedstawicieli w Sejmie. Chociażby dla zdrowej równowagi.

   Usuń
  2. Radosław S. Czarnecki, rocznik 1953, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (Wydziały: Nauk Przyrodniczych i Filozoficzno-historyczny – 1976), studia podyplomowe z religioznawstwa i etyki (1983-84), praca doktorska pod auspicjami prof. dr. hab. Józefa Kosiana (Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Wrocławskiego - 1997); przyrodnik, filozof, religioznawca, sceptyk i agnostyk; członek Polskiego Towarzystwa Religioznawczego, sympatyk Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, fan heavy metalu i hard rocka, koneser Salvadora Dali i awangardy (w sztuce i kulturze), miłośnik gór i turystyki górskiej, bibliofil; autor ponad 650 publikacji naukowych, popularno-naukowych, recenzji, komentarzy, felietonów czy polemik; publikował na łamach: DZIŚ, PRZEGLĄDU RELIGIOZNAWCZEGO, RES HUMANY, PRZEGLĄDU, ostatnio - DZIENNIKA TRYBUNA... [wg]http://lewica.pl/blog/czarnecki/

   Usuń
  3. Niezły z "hrabi" wykładowca .....hmmmmmm.......

   Usuń
  4. Nie podoba się "Anonimowemu"? - Na drzewo...do domu... Jak radził dobry Polak Jonasz Kofta.

   Usuń
  5. Pan Dołęga-Mostowicz - autor pańskiego życiorysu coś tam napomykał, że ktoś właził na drzewko - to jak to tam było ??

   Usuń
 17. Nie wiem jak Wy, ale ja idę zaprotestować fizyczną swoja osobą pod siedzibą sądu.
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodzenia - trzymam kciuki !.

   Usuń
  2. Wyszło na to, że jestem NIKT, bo podobno prawie nikt nie protestował. A ja byłam, widziałam, zaprotestowałam i policzyłam protestujących w Opolu... W dodatku stanęłam niefortunnie w taki miejscu, że mnie dokładnie i po wielokroć obfotgrafowano. Teraz się zastanawiam kiedy ludzie Błaszczaka i Ziobro się mną zajmą. Choć właściwie, skoro jestem "niktosiem", to nie mam się chyba czym martwić.:-)))
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Nie jesteś NIKT, bo skoro NIKT nie protestował, a Ty tam byłaś, to jesteś KTOŚ. KTOŚ, kto jednak protestował. :))

   Usuń
 18. O godz. 0.30 25 listopada zapraszam na film "Droga dla brunatnych!".

  OdpowiedzUsuń
 19. Uprzejmie donoszę iz płk Mazguła tez pisał do tegoż samego Biskupa.Oto tresc listu otwartego
  List otwarty do biskupów w Polsce
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki, biskupi i księża,
  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego, czy ktoś jest bardzo wierzący, czy też nie, jest to czas zadumy i rodzinnych spotkań. Znaczna większość z nas usiądzie do wigilijnego stołu z wolnym nakryciem, bo tak nakazuje tradycja. To również historycznie uwarunkowana przez lata kultura naszego narodu. W tym dniu życzymy sobie „Wesołych Świąt”.
  Ale czy będą to wesołe święta? Myślę, że dla bardzo wielu Polaków niestety nie.
  Poprzez wasze zaangażowanie po stronie PiS wzięliście udział w dzieleniu Polaków, niszczeniu wartości demokratycznych i prawa, stosowania odwetu i szerzeniu nienawiści. Praktycznie już doprowadziliście do wojny. Policja i Żandarmeria Wojskowa manifestuje swój oręż w Sejmie i na ulicach, a rządzący straszą użyciem siły wobec obywateli.
  Jak mogliście zniszczyć, może nie najlepsze, ale jednak godne życie w Polsce i to święto?
  Kościół ma w Polsce szczególna pozycje, ale oddala się od wiernych. Mam wrażenie, że Episkopat Polski dawno zaprzestał zajmować się sprawami wiary. Trudno doszukać się w kościele miłości, pojednania i miłosierdzia. Na mszach uprawia się politykę wsparcia dla obecnie rządzącej partii PiS. Agitacja i mistrzowskie socjotechniki księży nie pozostawiają wątpliwości, że kościół opowiedział się politycznie i włączył się do budowy totalitarnego państwa. Widać i słychać to wyraźnie w telewizji i na falach radiowych stacji katolickich. W wypowiedziach hierarchów kościelnych, podczas mszy i uroczystościach partii rządzącej. Z całą mocą wybrzmiewa na tak zwanych miesięcznicach smoleńskich, gdy opuszczając kościół wierni zioną ogniem nienawiści do innych bliźnich. Towarzyszą im wysocy dostojnicy kościelni domagając się ”odwetu za smoleńsk”, wojny z imigrantami, czy nawet inaczej niż oni myślącymi.
  Pozostaje wiec pytanie. Dokąd zmierza kościół pod waszymi rządami?
  Jakże przykro o tym pisać, ale mam wrażenie, że nikt z was nie przestrzega reguł wiary. Pycha, chciwość, nieczystość, zawiść, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, gnuśność to dzisiaj nie grzechy główne kościoła, ale wasza charakterystyka. Nie chodzi mi jednak o wasze zachowanie. To wasz problem. Chodzi mi o wzorce zachowań dla wiernych i narzucanie swojej woli pozostałym członkom naszego społeczeństwa. Nazywacie ”ochroną życia” krucjatę katolickiej ciemnoty przeciwko kobietom Polskim. Z wojowniczym zacięciem chcecie zakazać całkowicie aborcji, in vitro, dostępu do naukowych zdobyczy medycznych. Popieracie przemoc wobec kobiet, nie tylko katoliczek, narzucacie ciemnotę seksualną i „naukę” religii. To wy panowie biskupi zachowujecie się jak wyrocznia wszelkiej wiedzy, zdobywając kolejne przywileje i władzę w państwie, za którą nie odpowiadacie. Nie płacicie wielu podatków, handlujecie bez cła, wolno wam nawet krzywdzić bezkarnie dzieci i żyć w kłamstwie. Otrzymujecie bezprawnie potężne środki z budżetu państwa pod byle pozorem. To wy macie państwowe, bardzo wysokie emerytury, a ostatnio nawet możecie handlować ziemią, chociaż tego nie może robić polski rolnik. Popieracie zabawy partyjne na ekshumacjach i odcinacie Polskę od Unii Europejskiej. Chcecie zamienić polskie godło na krzyż, obwołujecie Chrystusa Królem Polski. Gdzie jest kres tych działań, gdzie wasza moralność?
  Apeluję do was biskupi i księża, opanujcie się!
  cdn

  OdpowiedzUsuń
 20. cd
  Dla kogo to robicie? dla wiary w miłość, czystość i prawdę? Dla bliźnich, którzy są braćmi? Niestety nie. Kościół stał się zakładnikiem PiS, godzi się na zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego i demokratyczne wartości. Liczy na zmianę konstytucji i dodatkowe korzyści i wpływy. Nie jesteście już autorytetami. Sprzedaliście autorytet za garść srebrników.
  Każdy ma prawo do swojej wiary i nikt tego prawa nie może mu odebrać. Nie zabierajcie jej więc i wy innym, którzy chcą się trzymać od was z daleka.
  W tym roku święta nie będą wesołe, ale niech będą chociaż spokojne!
  Wszystkim nam jest potrzebne wyciszenie i moment refleksji. Sprzyjają temu święta.
  Świętujmy zatem wszyscy. Nie zapominając o sytuacji w nasze ojczyźnie, która wymaga troski i odpowiedzialności. Tej refleksji Wam biskupi i księża również życzę z całego serca.
  Adam Mazguła
  Jak myslicie dostanie odpowiedz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę aby odpowiedź była kluczowa. Moim zdaniem najważniejsze jest, że w kraju są Mazguły, Kowalikowskie które piszą co tylko świadczy o tym, że nie mają do czynienia z durnymi owieczkami a myślącymi ludźmi niezależnie czy są członkami wspólnoty wiernych czy nie i to jest sama w sobie wartość !.

   Usuń
  2. ...........jednak musze jeszcze dopisać:
   Wiesku - pytanie, dokąd zmierza kościół jest fałszywe bo kościół to MY !!!, nie Rydzyk, nie Dziwisz i nie inne spaślaki w purpurze i .............
   no dobrze - wystarczy bo zaczynam się sam nakręcać co nie było moim zamiarem.

   Usuń
  3. "...pytanie, dokąd zmierza kościół jest fałszywe bo kościół to MY !!!...". Rozczuliłeś mnie. A droga, którą zmierzamy MY, nie jest fałszywa, pokrętna, obłudna i prowadząca na manowce? Wydawało mi się, że też coś o tym wyżej napisałem. Ale może tylko wydawało mi się.

   Usuń
  4. Posłuchaj Jurku - każdy ma swojego idola i swoja ideologię. Czy ta droga jest fałszywa czy pokrętna nie będziesz określał Ty. Bądź sobie lewicowcem i ja ci w tym przeszkadzał nie będę. Ja wolę Mazowieckiego, Wałęsę czy Kuronia od Jaruzelskiego, Kwaśniewskiego czy Milera.
   To jest mój wybór i basta.
   Oczywiście o zasługach kościoła dla RP na przestrzeni wieków pisać nie będę bo ich i tak nie uznasz.

   Usuń
  5. A konkretnie - jakie to były zasługi Kościoła dla Polski na przestrzeni wieków - Polsko, Twoja zguba w Rzymie !!!! (J.Słowacki !)

   Usuń
  6. Naturalnie, że dostanie. Może w postaci zdewastowanego auta, opaskudzonego domu, telefonów lub maili z "pobożnymi życzeniami". Może ktoś z rodziny dostanie po łbie w ciemnym zaułku. "Pambók nierychliwy ale sprawiedliwy", a "Młyny boże mielą powoli" lecz skutecznie...

   Usuń
  7. Piotr
   A co to ma do rzeczy? Ani prawdy ani sensu w tym, co mi przypisujesz. Myślę, że chociaż satysfakcję masz. A Kuroń, to miał całkowicie odmienne poglądy od Twoich i wrażliwość znacznie bliższą Kościołowi (w prawdziwym znaczeniu), jeżeli już wspomniałeś o nim. Jeżeli mam przed sobą drogę, co do której nie mam pewności, że nie jest fałszywa, czy pokrętna, to się tam nie pcham. Stado będzie pobekiwać, ale polezie za przewodnikiem. A ja mam gdzieś takich przewodników. Wspomniałeś z patosem o kościele, który podobno tworzymy MY, to odpowiedziałem i zapytałem. Te wielkie słowa, to są tylko słowa, którymi próbuje się przykryć istniejącą rzeczywistość. Ale możesz chyba udowodnić, że jest inaczej? Skoro jest nas tylu w tym kościele, to skąd tyle jadu w nas? Taki kościół? Ty też się jakoś nie wyróżniasz w tę, czy w tę. Poczułeś się urażony, to przepraszam. Tak jak uczył mnie "mój" kościół.

   Usuń
  8. Piotr Opolski - piszesz: ".....bo kościół to MY...." - A konkretnie to KTO ? Przecież do WASZEGO Kościoła należą Rydzyki, Głódzie,Jędraszewscy, Michaliki, Dziwisze, Dydycze i tysiące im podobnych. To oni przewodzą WAM a nie WY IM.Co uczyniliście WY - PRAWDZIWI KATOLICY, aby ICH nie było w WASZYM Kościele. NIC NIE UCZYNILIŚCIE I NIC NIE UCZYNICIE. Do tego aby wierzyć w jakiegoś BOGA nie jest potrzebny żaden Kościół ani żadni jego urzędnicy lub pośrednicy. Co uczyniłeś aby tak nie było. Piszesz górnolotne frazesy i masz za złe innym, że myślą inaczej ? Tobie się wydaje, ze jak rzucisz na tacę 2 złote, to już wypełniłeś swoje obowiązki religijne wobec TWOJEGO Kościola.

   Usuń
  9. Omega+ ! Wyluzuj - jak Piotr sobie coś ubzdura, to nie ma takiej siły, aby mu to wyperswadować. To taki typ człowieka - hermetyczny wobec ewolucji.

   Usuń
 21. Widzę, Piotrze Opolski, że tam gdzie zaczyna się Kościół, kończy się u Ciebie dyskusja... "To jest Twój wybór i basta"... Dopuszczam taką postawę, choć jej nie podzielam. Ale rozczuliłeś mnie twierdzeniem,że "Kościół to my"... Co w Kościele zależy od Ciebie, skoro nawet w kościele musisz zachowywać się potulnie, gdy określają Cię owieczkę, stawiają Ci za wzorzec baranka, i zaliczają Cię do trzódki? I skoro "Kościół to my" - czy jesateś Głódziem, Rydzykiem, Dydyczem, Jędryszewskim, opasłymi mnichami, stadem fanatycznych wikarych, marzącym o stosach ks. Trytkiem z Krakowa i stadem durnych katechetek??? I tymi co to "My chcemy Boga" z racami i kijami bejzbolowymi? Bo ci twierdzą, że Kościół to ONI!!! Oni nawet odmawiają prawa identyfikacji z "ich" Kościołem" Bocheńskim, Lemańskim,Tischnerom [pośmiertnie!!] i wielu innym konfratrom. Ba! Dla wielu nawet Franciszek I to "antychryst", choć twierdzą, że przy wyborze "Namiestnika Chrystusowego" uczestniczy osobiście nieomylny Duch Święty. I dlaczego to nie pozwalasz Jurkowi O., z którym niekiedy rzeczywiście trudno się zgodzić, ale akurat nie w tym przypadku, twierdzić, że droga tej drapieżnej organizacji gospodarczo-ideologicznej jest pokrętna i fałszywa? Bo On błądzi, Ty zaś jesteś prawy i sprawiedliwy? Wydaje mi się, że tą jedną wypowiedzią zaprzeczyłeś wszystkim swoim wcześniejszym mądrym wypowiedziom dotyczącym tego tematu. Ale w końcu... "Możesz sobie i w kozła wierzyć, byleś dziesięcinę płacił".
  Świętej soboty, jeszcze bardziej świętej niedzieli życzę.
  A jak usłyszysz homilię [bo już nie ma "kazań"] jakiegoś rydzykoidy w sutannie, sprzeciw mu się publicznie, bo przecież "Kościół to my"!!! Gdybyś się na to odważył, będę żałował, że mnie przy tym nie było. A potem zanucę "To była piękna katastrofa" [kabaret O. Lipińskiej- jak wiesz].
  Powodzenia...

  OdpowiedzUsuń
 22. A ja, Piotrze, wolę Mazowieckiego, Kuronia i Kwaśniewskiego od Wałęsy, Jaruzelskiego i Millera. Lubię myślących, wątpiących, podważających "niepodważalne prawdy" - nie lubię tępaków, stupajków, konformistów.Podział na lewicę i prawicę jest g***o wart, zaliczanie do "My" i "Oni" wart jest drugie g***o, a określanie wartości ludzi w odniesieniu do lewej lub prawej ręki[nogi?] - trzecie g***o. Słowem - lewica, prawica i centrum czynią razem zupełne sporą kupę o jednoznacznej konsystencji i podobnych wartościach. Dosłownie. Jestem lewicowa w poglądach społecznych, centrowa w określaniu swoich preferencji kulturowych, tradycjonalistka [to chyba prawica?] w powszechnej, codziennej obyczajowości. Spirale DNA mam zdecydowanie lewoskrętne. Moje prawe serce też mam po lewej, jem i piorę po gębie prawą ręką, kopię prawą nogą, zaczynam marsz z lewej... Zarobione pieniądze mogę brać dwuręczne. A pewne organy mam wypośrodkowane.

  OdpowiedzUsuń
 23. Piotr Opolski24 listopada 2017 22:41
  Jak skrytykujesz napiszesz cos o pazerności dewiacjach seksualnych i takich tam "przypadłościach" odpowiedzą "Kościół to my" a "w domyśle"My tacy sami jak i wy I sie rozmywa i sie rozwadnia bo jak potępiać samego siebie I sam masz wyrzuty sumienia.Moze to ja jestem winny bo w tym siedzę,może to ja coś nie tak,a może i ja mam"nieskromne myśli"ect "grzesząc ciężko "
  Ty ja oni maja tyle do powiedzenia do rządzenia, co wybaczcie,jak Zyd na Gestapo
  Nawet Twojego proboszcza,wikarego i innego urzędnika przywożą Ci w teczce i każą słuchać szanować /i dawać dawać/ wszak dowieziono ci konsekrowanego wiec łeb spusz i milcz i utrzymuj
  Nic nie masz do gadania gdy chcesz odwołać,nie nie bo upraszasz by odwołano.lub chcesz bronic.
  Generalnie Ciebie mnie nas.Nasze zdania nasz głosy maja w d..pie W naszym kościele
  Tak było tak bedzie i na wieki wieków amen.
  Wiec by byc precyzyjnym i precyzyjnie rozdzielonym pisać bedę "urzędnicy pana B"
  Bo to miałem na myśli pisząc o "kościele"
  Dokąd zmierzają "urzędnicy pana B"to widać słychać i czuć.A bezrozumny kierdel baranów/przepraszam owieczek/ czasami pobekując lezie za baca,nawet nie wiedząc iz te owieczki co to z tyłu,co to z boku owczarki zaganiają, poganiają do szeregu, dyskretnie gryząc po pęcinach
  A te tylko głośniej zabeczą przyłączając się do"kierdla" kierdela Boc to przecież nasz kierdel i nasz baca
  No jak nie jak tak?

  OdpowiedzUsuń
 24. I ostatnie Piotrze,spowiadam sie Ci bo mnie od dziecka gdy tylko zacząłem rozumieć i czytać nachodziła i nachodzi myśl taka co tak ładnie opisał Walter Chełstowski /raz to juz tu zamieściłem to nawet "sobiepan"zdrętwiał i "przemyśliwuje/
  "Znajomi i Nieznajomi…
  Określający się jako Katolicy.
  Zapytam się Was: Czy na Waszej drodze do Boga potrzebujecie pośredników?
  Wytłumaczcie: dlaczego potrzebujecie pośredników. Czyli księży?
  Potrzebujecie wielkich budowli? Potrzebujecie spowiedzi szeptanej do
  ucha mężczyźnie siedzącym w konfesjonale? Potrzebujecie posłuszeństwa do
  każdego słowa mówionego przez proboszcza z ambony?
  Tego potrzebujecie w Waszej drodze do Boga?
  Pewności, że Papież (jako wysłannik Boga, choć wybieralny) jest
  nieomylny? Składek płaconych podczas ślubu, chrztu, bierzmowania a na
  końcu płatności za pogrzeb? Składek podczas kolędy?
  Naprawdę potrzebujecie tego wszystkiego w Waszej drodze do Boga?
  A może można prościej? Może wystarczą Wasze słowa, jakie do Boga
  mówicie? Skoro Bóg zawsze i wszystko słyszy. Nawet te słowa, jakie
  mówicie w swojej głowie.
  To po co Wam pośrednicy?
  Księża, prałaci, biskupi i nawet Papież. Bo kim oni są? I jakim prawem
  mówią, że są „głosem Boga”?
  Wierzycie, że są głosem Boga?
  Jesteście pewni?Jesteście pewni, że tylko mężczyźni mogą być
  pośrednikami na Waszej drodze do Boga? A dlaczego tymi pośrednikami nie
  mogą być Kobiety? W czym są gorsze od mężczyzn?
  Tylko tym, że są Kobietami?
  Jak się czujecie odrzucając Kobiety jako Waszych pośredników w drodze do
  Boga? Uważacie, że są gorsze i że nie zasługują na bycie Waszymi
  pośrednikami do Boga?
  Wytłumaczcie mi to.
  A skąd wiecie, że Bóg nie mówi bezpośrednio do Was? Bo może Wasze
  modlitwy są ważniejsze dla Niego niż te wysyłane poprzez pośredników?
  Popatrzcie też proszę na historię Waszego Kościoła. Czyli na historię
  tego, co Wasi pośrednicy czynili. To potworna i krwawa historia tego, co
  ci pośrednicy czynili.
  Miliony zabitych – w wyniku czego?
  W wyniku tego, co ci pośrednicy w Waszej drodze do Boga mówili.
  Poznajcie, proszę historię działań tych „pośredników”.
  Tak, wiem i znam historię pozytywnych działań kościoła katolickiego.
  Działań robionych również rękami tych „pośredników”. Ale, sumując, tych
  działań to jest strasznie mało w stosunku do zbrodni przez nich nakazanych.
  Popatrzcie również na dzień dzisiejszy.
  Odpowiedzcie:
  Dlaczego ci „pośrednicy”, nie tylko w Polsce, zawsze popierają skrajne
  prawicowe ugrupowania? Dlaczego nigdy nie poparli najnormalniejszych
  osiągnięć nauki, chociażby takich jak „in vitro”?
  Dlaczego zawsze mówili, że władza Królów jest nadana przez Boga?
  Dlaczego w każdej armii „pośrednicy” poświęcali armaty i idących na
  śmierć? Z każdej strony frontu. Z obu stron frontu pośrednicy wmawiali
  żołnierzom, że idą na słuszną wojnę. I że Bóg ich wspiera.
  Tak jest i dzisiaj. Bez frontu. Bez milionów śmierci.Jest inaczej. W
  białych rękawiczkach pośrednicy mówią kto jest prawdziwym Polakiem – a
  kto nie. I, jak zawsze, pośrednicy stoją po stronie strasznej.
  Więc pomyśl.
  Zanim pójdziesz do kościoła pośredników, klękniesz, posłuchasz i dasz na
  tacę. Bóg wysłucha Ciebie bez nich.
  Nie bój się."
  I stanąłem jak przy rozstajnym słupie i myśl mnie taka nachodzi.Takie myślenie /i pisanie/ to grzech ciężki czy nie a z przeczytania nawet, należy sie spowiadać.
  A mnie przez tyle lat głoszenia "herezji" nic juz chyba nie uratuje.

  OdpowiedzUsuń
 25. Wieśku - "sobiepan" nie zdrętwiał i nie przemyśliwuje. Po prostu - "nie chce mi się chcieć" cokolwiek napisać w tej sprawie - bo po co ??? Każdy ma prawo być człowiekiem - a nie jest. Każdy ma prawo być chrześcijaninem - a nie jest. Każdy ma prawo być katolikiem - a nie jest. Każdy ma prawo wierzyć w coś czego nigdy w życiu ani nie widział , ani nie dotknął - czy możesz mu zabronić ??? Bedzie wierzył, że jego wiara jest jedyna i jeszcze bardziej wierzył. Ludzie chcieli by "żyć wiecznie" i są tacy "magowie" co im to obiecują. I ludzie wierzą w te obietnice !!! Jak im tego zabronisz ??? Eeehhhh...... nie che mi się chcieć dalej pisać - bo po co !!!

  OdpowiedzUsuń
 26. A na początku było słowo I była Ewangelia wg Mateusza a tam "stojało"Mt, 6, 5-15
  Modlitwa
  5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.
  6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
  7 Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo1 będą wysłuchani. 8 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie.
  Wy zatem tak się módlcie:
  W domu O matko moja toz za co nieroby żyć będą.I wzięli spryciule wszystkie Ewangelie /a jest ich kilkanaście/i zrobili z tego zlepek- slow i zdan by na ich było By było cos o utrzymaniu o daninach tacy ect czyli zapewnienie bytu świętym nierobom
  A jak jeszcze dodali "błogosławieni ktorzy uwierzyli albowiem ich jest królestwo niebieskie"i zadma owieczka nie bąknie nie zastanowi sie głośno "bo byc moze niedostąpic" Słucha co mu tam powiadają "od ołtarzy"A teraz tylko o polityce i wierzy iz Tako było w Ewangeliach Boc to przecież "głoszą" /bo oni zawsze głoszą/ namiestnicy bozy Moi namiestnicy bom "jam jest tyz kosciół"
  A jak oni sa samo dobro dobro "to ja tyz" Bo cześć tych splendorów spada i na mnie
  I tak to za takie "głoszenie herezji" drogi Sobiepanie katabas wywalił mnie z lekcji religii gdym jeszcze pacholęciem był a ze czasy były inne zadne retorsje mnie nie objęły
  Dzis strach sie bac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No a minie zagrożono, że... nie dostąpię "ciała zmartwychwstania". A mam lumbago i odcisk na łokciu od opierania się wieloletniego o stolik przy komputerze. No i lubię różne smaczne napoje. Czarno widzę przyszłosć...

   Usuń
  2. Wieśku - ja się tam niczego nie boję ! Przeżyłem wojnę i nic gorszego już mi się stać nie może ! Dzisiaj jestem trochę podmęczony, bo cały dzień krzątałem się przy robótkach remontowych. Modernizowałem łazienkę i "okolice". Może jutro coś napiszę o najnowszej "lekturze" Panakaczyńskiego, bo jestem tak oburzony, że musiał bym używać słów.....no wiesz jakich. Jeszcze nikt i nigdy tak nie zlekceważył polskiego Sejmu, aby na plenarnym posiedzeniu studiować albumy o kotach. To powinno skutkować wygaszeniem mandatu posła - a wszyscy traktują to jako "dowcip". To się jednak wszystko źle skończy.Takiego Sejmu Polska jeszcze NIGDY nie miała !!!

   Usuń
  3. Sobiepanie, nie podniecaj się, szkoda nerwów - to jest tylko najwyższa forma chamstwa pewnego prostackiego inteligenta z Żoliborza.
   Ten człowiek jest już groteską - on i jego akolici, których wyraźnie bawił "dowcip" z atlasem kotów.
   Dbaj o swoje zdrowie, bo - jak już oficjalnie wiadomo - darmowych leków od "dobrej zmiany" nie dostaniesz! :)))

   Usuń
  4. Witaj Lidko !!! Serdeczne dzięki za poradę - abym dbał o swoje zdrowie i nie przejmował się byle czym. Masz rację - byle czym nie należy się przejmować, bo fakt, że Pankaczyński studiuje w Sejmie atlas kotów, podczas kiedy posłowie toczą zaciekle boje o treść i kształt ważnych ustaw - może być tylko wiadomością dobrą a nie złą. Świadczyło by to bowiem, że Pankaczyński przewiduje co się stać może i czym będzie się zajmował na emeryturze. Przecież z tzw. męskich hobby, jak wędkarstwo, majstrowanie przy aucie czy wymiana bezpieczników on nic nie umie. Pozostały mu koty. Wprawdzie nie znam żadnego znanego polityka, który zajmował by się kotami, ale już na filmach o przygodach Smerfów jawi nam się postać Gargamela z kotem właśnie. Pankaczyński już we wczesnej młodości miał "okoliczność" z filmem - stąd może biorą się te "asocjacje". Spekulował dalej nie będę - bo czas pokaże, co tam za kulisami się odgrywa.Natomiast wydarzyła się inna "okoliczność", która źle wróży Panukaczyńskiemu. Otóż w partii "Nowoczesna" pogoniono pana Petru a stery partyjne przejęła pani Lubnauer. Te kobiety z "Nowoczesnej" to zaciekłe są i byle czym ich zbyć się nie da - stąd może troska Panakaczyńskiego o spokojną emeryturę. A jak by tak wszystkie polskie kobiety zapisały się teraz do partii pani Lubnaer - koniec świata - Sodoma a nawet Gomora. Widziałaś sama jak ongiś na Placu Zamkowym zebrały się rozwścieczone kobiety - żaden polityk nie odważył się wyjść na mównicę i cokolwiek wyjąkać. A w dodatku kobiety były uzbrojone - "kulsony" omijały je z daleka. Jak by tak jeszcze te zacne kobiety pogadały miedzy sobą i postąpiły tak jak sławetna Lizystrata w starożytnej Grecji. Otóż owa Lizystrata namowiła wszystkie Greczynki do "strajku erotycznego". Żadnych tam wojen peloponeskich, żadnych bojów o męska dominację - wszystko ucichło - jak makiem zasiał. Przeczytaj sobie Lidko wiekopomne dzieło Arystofanesa "Lizystrata", albo "Sejm kobiet" - tegoż autora. Nawet obecnie można je nabyć poprzez internet. Moja Memsahib też coś tam mruczy sobie z cicha i powiada, że nadszedł czas aby kobiety zajęły się gospodarstwem narodowym, bo te chłopy (pożal się Boże)to tylko za napitkami się rozglądają i tłuką o byle co. Jeden taki, to nawet z pieluchą w garści z mównicy sejmowej gadał. I wcale mu nie chodzilo o wypranie pieluch, tylko aby inny posel sobie ta pieluchę wsadził, tam gdzie jej miejsce. Koty, pieluchy - a gdzie gospodarka ???

   Usuń
  5. Wieśku !!! Tobie nie będę truł o polityce, bo to dla Ciebie jak gdyby "chleb powszedni", ale napiszę Ci zdań kilka o majsterkowaniu, bo ono ma kolosalną przyszlość. Napisałem Ci, że trochę się napracowałem przy drobnym remoncie łazienki i "okolic" - znaczy się WC - znaczy się "wygódki" domowej.W obydwu tych pomieszczeniach zmieniłem instalację oświetleniową. Dawniej miałem tam zainstalowaną 1 żarówę o mocy 100 Watt + 2 żarówki po 60 Watt (przy lustrze) i dodatkowo w pomieszczeniu klopika 1 żarówka o mocy 60 Watt - razem daje to 280 Watt - czyli całkiem sporo. Obecnie mam zainstalowane 4 diody luminescencyjne - w tych samych miejscach, gdzie były żarówy - w pomieszczeniach jest jasno tak jak było, a może nawet jaśniej a moc wszystkich tych diod nie przekracza 1 Watta. Zatem pobór prądu do oświetlenia to są zaledwie miliwaty energii. Na pomysł wpadłem kilka miesięcy temu, kiedy mój wnuk poprosił mnie abym mu kupił do jego roweru - chiński reflektor diodowy - koniecznie chiński - bo ten wg młodzieżowych ekspertów daje taki silny strumień światła, jak żaden inny i to na odległość ponad 100 metrów. RZECZYWIŚCIE DAJE !!! Zasilają go zaledwie 3 bateryjki (paluszki). Efekt potęgują odbłyśniki (reflektorki) zainstalowane w tym chińskim ustrojstwie.Wykorzystałem te odbłyśniki w moich "starych" lampach oświetleniowych i efekt jest wyśmiśnity. Cały problem polega na tym, aby skonstruować sobie miniaturowy prostownik prądu przemiennego z napięciem 230 /- 5 volt i prostownik napięcia 4 diody miniaturowe (w układzie mostkowym Graetza) + kondensatorek elektrolityczny 100 mikrofaradów/100 V. Cały taki prostownik jest wielkości transformatorka dzwonkowego, który możesz kupić w każdym sklepiku elektrotechnicznym.Trwalość diod luminescencyjnych "badałem" przez kilka miesięcy - były niezawodne. Zapytasz w tym miejscu - dlaczego nie zastosowałem nowoczesnych żarówek "diodowych". Otóż są one mimo wszystko - bardziej prądożerne, sa (te dobre) - piekielnie drogie i dają w sumie mniejszy strumień światła. Jak to co zainstalowałem w łazience - sprawdzi się w eksploatacji, zainstaluje takie oświetlenie w całym mieszkaniu i "na chacie". Powinno to dać kilkaset złotych oszczędności w skali roku. Gdyby tak jeszcze zainstalować tzw. generator Tesli (vide: Wikipedia), to praktycznie można mieć oświetlenie mieszkania za darmo.Na Youtube jest kilkanascie filmikow pokazujacych jak mozna sobie "domowym sposobem: zmajstrować taki generatorek, który "z niczego" daje napięcie rzędu 5-7,5 Volt (fakt !!!). Jest jeszcze inna REWELACYJNA metoda korzystania z prądu przemiennego (zmiennego) - wykorzystanie tzw.harmonicznych częstotliwości - ale to już całkiem inna sprawa.Może napiszę o tym innym razem.

   Usuń
  6. Sobiepan26 listopada 2017 18:06
   Wyraźnie ci sie nudzi.Szczególnie do takich innowacji nadaje Ci sie wilgotna łazienka czy ubikacja
   do czasu az ci jakiś gość "pod wpływem" z ciekawości nie zechce gmerać w tej fajnej i "taniej instalacji" tym co ma pod ręka lub przyniesionym widelcem .Ot tak z ciekawości lub dla jaj i przeniesie sie do krainy wiecznych łowów, spoczywając na sedesie.
   A pan prokurator bez humoru i przychylności do inwencji postawi Ci zarzut "nieumyślnego zabójstwa"podpierając sie obowiązującymi w tej mierze normami budowlanymi
   I będzie miał racje bo to co szeroko dostępne i publiczne winno być idiotoodporne.
   Pozostaje jeszcze jedno pytanie A kiedyż Ci sie to wszystko zamortyzuje i zacznie dawać oszczędności.Przeliczyłeś?
   Jesli tylko korzystać z tego będą potomni a majac pod reka jeszcze lepsze innowacje to moim zdaniem lepiej te środki/marnościami w pewnych kręgach zwanymi/ zamienić na wodę ognista lub jak powiadają górale 'wodecke"Na trzeźwo w tym kraju żyć się nie da.Specjalizuj sie w nalewkach bo juz niedługo i to nam zabronią.
   I to ja Ci powiadam!!

   Usuń
  7. Czyżbyś, Sobiepanie, szykował się już do Gwiazdki? Za choinkę chcesz robić? :)))))))

   Usuń
  8. Lidko !!!! :-))))))) Dobre !!!! Nie pomyślalem o tym !!!!!!

   Usuń
  9. Wiesiek - widać, że do techniki to Ty nie masz smykałki. A tak w ogólności - kto to dzisiaj ma "wilgotne łazienki" - chłopie - Francja/elegancja - wentylacja - klimatyzacja - perlatory - sole morskie i krynickie - już tam o innych wygodach nie będę wspominał. A amortyzacja - w przeciągu 2-3 miesięcy. Znajdź mi u pana Mateusza taką inwestycję. Wiem co mówię - dlatego mówię. Ot co ! Modernizacja jest w pelni zgodna z obowiązującymi przepisami i absolutnie bezpieczna. Napięcie zasilania zredukowane do 5-6 Volt jeszcze nikogo nie poraziło. Jednak - jak Cie ten pomysł tak odrzuca - lepiej się go nie chwytaj. Jeszcze pomylisz kabelki i Cie "kopnie" - jak to powiadają "siecher ist siecher" - bezpiecznie jest bezpieczniej !

   Usuń
  10. Wieśku - kijem Wisły nie zawrócisz. Znasz taka modlitwę różańcową, która kończy się słowami....."jak bylo na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków - Amen..." i po łacinie : (Gloria Patri et Spiritui Sancto, erat in principio, semper, et in secula seculorum - Amen..."). Dzisiaj to brzmi znacznie krócej : - aby było, tak jak było !

   Usuń
  11. Sobiepan27 listopada 2017 00:29
   Och niepoprawny optymisto "Suche łazienki" A o awariach Ty słyszał a? Widziałem juz wiele "pomieszczeń suchych" ktorych wielbiciele lub sąsiedzi zamienili w mokre,bo je zalali.
   Jak jest panie ruła z woda to i awaria moze byc.Szczególnie kochają to tzw "wężyki" co to niby pancerne
   Wiec aby było bezpiecznie wszelakie zabezpieczenia zamontuj aby było bezpiecznie bo "siecher ist siecher" -Bo i nawet promy kosmiczne ulegają awarii
   PS
   W 10 piętrowcu w którym mieszkał kolega zatkała sie rura kanalizacyjna na poziomie piwnicy/bo "mądrzy" wrzucali pampersy/Mieszkania "w pionie" do 1 wszego pietra całkowicie zalano fekaliami wychodzącymi z muszli klozetowych,kratek ściekowych.
   Wyobrażasz sobie akcje ratunkowa i daksze remonty z odkażaniem pomieszczeń Przez jedna głupia babe ktora uznała ze jeśli muszlaklozetowa sie nie zatyka to reszta juz poleci.

   Usuń
  12. Wieśku - "....na miły Bóg".... ja Ci napisałem o oświetleniu łazienki diodami luminescencyjnymi a ty mnie straszysz fekaliami na I - szym piętrze. Gdzie Rzym a gdzie Krym.A na wszelki przypadek - zdezynfekuj to "chrzanówką", którą ja nazwałem "gniew Boży". Licho nie śpi ! :-)))))))))))))))
   Jak już masz takie "jasnowidzenie" - trzeba by ostrzec pana Marszałka w Sejmie. Tam jeden z posłów wymachiwał na mównicy jakąś pieluchą z "tetry". Jak wrzuci ta pieluchę do sejmowej muszli, mogą mieć problemy, o których mi tu piszesz. A tu niedługo do wigilijnego opłatka, gdzie wszyscy posłowie i posłanice padają sobie w objęcia i "dobrze sobie życzą" ! Koniec świata !!!

   Usuń
  13. Sejm już zalało fekaliami, Sobiepanie. Pampersów nie było trzeba.

   Usuń
  14. Lidko !!! Ale dożyliśmy czasów - co ??? Ale to jest również wina całego społeczeństwa - kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Albo jeszcze inaczej - tumiwisizm. Jak było na początku, tak i teraz oraz na wieki wieków - amen !!!

   Usuń
  15. Sobiepan27 listopada 2017 10:15 Strasze??
   Ja Ci tylko powiadam jak Ferek Kiepski "sa takie sprawy na ziemi o ktorych się nawet fizjologom nie sniło"p Ci to w PS "przedkładam"

   Usuń
 27. Piotr
  W całym Twoim poście, "Kulson mać", nie znalazł się ani jeden, dosłownie ani jeden fragment, mówiący o przyszłości, dający jakieś rozwiązania, jakiś pozytyw, jakąś nadzieję na tę przyszłość. Nie było ani słowa o sposobach rozwiązania tego problemu, o którym napisałeś. Czyli tego dziadostwa (dla wszystkich?), które zaczęło nas osaczać. Tyle pesymizmu w jednym wpisie, ciężko znaleźć gdzie indziej. No chyba pomijając tylko Radio Maryja. To nawet mnie, pesymistę z odzysku, zatrwożyło. Ale po otrząśnięciu się, próbowałem znaleźć przyczyny takiego stanu Twojego ducha. Bo Ty sam nawet nie próbujesz tych przyczyn szukać. Nie wiem nawet, czy tego chcesz. Wyraziłem więc swoją opinię, ale chyba była ona mało przekonująca, a może zakłócająca Twe oczekiwania, skoro nawet nie zająknąłeś się na ten temat ani słowem. Zajeżony, odezwałeś się dopiero wtedy gdy ważyłem się (jak ja mogłem?!!! ) dotknąć Tuska i ...kościół. Ten ostatni, to całkiem przypadkiem, chociaż wątek pojawił się chyba jednak nieprzypadkowo. Dziwne te Twoje skojarzenia, ale jednak. Tuska pozostawię bez dalszego komentarza, bo już wyraziłem swoją opinię, ale przy kościele (jako takim) chcę pozostać i zapytać. Dlaczego? Po co? O jakim kościele mówimy? Czy ten, który masz na myśli, to jest ten, który kieruje się Słowem Bożym? Bo jeżeli tak, to niezrozumiały jest dla mnie atak na ludzi (niby przeciwników politycznych), którzy mówią dokładnie to samo. Niestety podejrzewam, a nawet nabieram pewności, że po obu stronach, pierwsze skrzypce gra tu wszechobecna OBŁUDA, o której piszę ciągle. Uważam, że deklarując się jako wierzący w Boga (lub poszukujący i wątpiący), należy przeczytać chociaż raz Pismo Święte. Tam jest opisany każdy problem i sposoby jego rozwiązania.

  Takie tam odpowiedzi ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lidko !!!! :-))))))))) Co za cena - 25.000 złotych ! Pewnie Instytut Pamięci Narodowej wszystkich przebił na aukcji. TAKI ATLAS !!! W dodatku z osobista dedykacją Panakaczyńskiego - toż to rarytas dla historyków IPN-u. I kto by pomyślał, że nawet kot może w Polsce zrobić karierę "polityczną". Mamy juz tego przychówku sporo - owieczki, barany, jelenie, łosie, żubry, kaczki, a nawet korniki.

   Usuń
  2. Sobiepanie! Wszak najwięcej (p)osłów - a o nich nie wspomniałeś...

   Usuń
  3. Tetryku 56 !!! Pomyśli się - ale niektóre osły, zwłaszcza te dardanelskie są czasowo pod ochroną. Trzeba pogadać z panem od korników - on może coś tam zrobić. Ty rysia odstrzeli, tam żubra.

   Usuń
  4. Jurek O.! Bo Piotr ma "zaćmę polityczną" i widzi wszystko "rozmazane".

   Usuń
 28. LB25 listopada 2017 22:57...

  To u Ciebie to żUliborskie c-o-ś "robi za inteligenta??? O tempora! O mores! O ku**a!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi to trudno przeszło przez klawiaturę w odniesieniu do osoby...
   Przejrzałam słowniki, bo niby facet wykształcony, więc...
   OK.
   Tfu, zmieniam - po prostu: durnowaty wykształciuch. Może być?

   Usuń
  2. Sygnalista - Ty się nie "wyrażaj" wobec kobiety - na końcu zdania miało być - O Kulson !!! Nooo....!

   Usuń
  3. LB - Tiaaaaa......podobno nie zaliczył 10 klasy w Gimnazjum - to jak zdał maturę ?????

   Usuń
  4. W "trybie zaocznym" ! No co....można było !!!

   Usuń
  5. A na Uniwersytecie Wieczorowym - Marksizmu i Leninizmu można było podobno dostać nawet dyplom magistra.

   Usuń
  6. Historian of Cambridge27 listopada 2017 10:45

   Anonimowy - bez przesadyzmu ! Po WUML-u to można było uzyskać "tytuł" sekretarza POP-u.

   Usuń
  7. Historian of Cambridge27 listopada 2017 10:45
   Gdy "rozkwitła nam "Solidarność" władze KUL postanowiły wykształcić nowe jej kadry.I tak przewodniczący i vice "solidarności" /inni nie/ dostali propozycje studiowania na tej uczelni.na wydziale "Zarządzania i marketingu"
   Za studia płaciły przedsiębiorstwa refundowały całość jak za delegacje.Po 3 chyba latach "studia"kończyły sie Licencjatem Następny rok studiów dawał tytuł magistra
   Tak to KUL zmałpował WUML
   Ten od Kasperka chyba tez był absolwentem KUL

   Usuń
  8. Wiesiek - a absolwenci to KULsony ????

   Usuń
  9. ku**a to może być: kubwa [od bwana kubwa],kukła, kulka, kupka, kurta, kusza,kutwa, kuźma... i kilka innych, których umieszczać tu nie chce mi się.

   Usuń
  10. O kubwa !!! Jaki ten "sygnalista" uczony !!! Jak to "sygnaliści" - maja bogate słownictwo dla opisania rzeczywistości. Zawsze coś się przyklei ! Kręcisz sygnalisto - jak Piekarski na mękach !

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>