sobota, 24 marca 2018

ZA ZDROWIE PAŃ....

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VII  -  Nr 20 (1015)
            Coś mi się zdaje i to nie bezpodstawnie, że jedyną grupą społeczną która jest zdolna stawić opór łajdackim rządom są nasze Panie a nie my mężczyźni. 

To one potrafią powiedzieć dość a nie my !!!.
To one potrafią się skrzyknąć a nie my !!!
To one mają j..a a nie my !!!.

Prawdę mówiąc, z powodu prawie 75 lat swojego życia nie czuję się upoważniony do pisania w temacie który pozostał tylko we wspomnieniach ale piątkowe protesty kobiet są dla mnie przyczynkiem do krótkiej, bieżącej retrospektywy pt. Rządy PIS i okolice.

Z inicjatywy Piotrusia Dudy podpierającego się tzw. ZZ Solidarność pozamykano nam sklepy.
/czy ktoś zna inny związek zawodowy który zamiast starać się o zwiększenie zatrudnienia wygania pracowników do domu ?/.

Z inicjatywy PIS przegrzebali ustawę o wychowaniu w trzeźwości.
/czy kogoś mierzi widok spacerującej zakochanej pary np. w parku – ona ma lody a on puszkę z piwem ?/.

Z inicjatywy Terliko-Godków chcieli przegrzebać ustawę o dopuszczalności aborcji.
/bezwzględny zakaz jest zbrodnią wobec kobiet – podejrzewam, że rządzący mają panie za bezrefleksyjne blondynki , które nie zdają sprawy o ryzyku jakie niesie aborcja/.

            Na arenie międzynarodowej też nie lepiej:

Kompletnie zawiodła tzw. Biała Księga, która ma za bezdennych idiotów prawie całą społeczność międzynarodową. Odmowa wydania przestępcy przez irlandzką sędzinę jest tego dowodem na koniec rządów prawa w Polsce.
           Innych poczynań w około ustaw sądowych nie mogę komentować gdyż podejrzewam, że zwrócę ostatni posiłek.

Rządzący przyjęli nowa taktykę - najpierw wymienić sędziów na swoich a potem poprawka do ustawy i zakazać takich wymian. Ukraść z budżetu państwa nagrody dla siebie a potem zakazać takich praktyk.

Na deser:          Chyba już czas najwyższy aby położyć kres rządom zorganizowanej przestępczości.
Chyba już czas na ogólnopolski protest. Taką dobrą datą mógłby być któryś z pierwszych dni maja.
Jest czas aby się przygotować.
Oczywiście z inicjatywą winna wystąpić jakaś grupa obywateli lub stowarzyszenie.

Myślę, że już jesteśmy wystarczająco wkurzeni !!.Zdjęcia:
demotywatory,

facebook
22 komentarze:

 1. Nie zostawiajmy z tym kobiet!
  Wczoraj na krakowskim Rynku było mnóstwo pań, ale licznie stawiliśmy się i my - płeć brzydsza (co wiadomo) i słabsza (jak się okazuje). Prawa kobiet to prawa człowieka! To dotyczy także nas, nie tylko naszych żon, sióstr czy córek!
  A to, że to one mają jaja, a nie my, to nie nowina. Nawet jajników nie mamy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj Piotrze, Piotrze, zaprawdę powiadam ci iż "względem kobiet i ich praw i żądań "nikt tak nie wsłuchiwał się w ich głosy jak rządy prawa i sprawiedliwosci.
  Wsłuchują i to wielokrotnie co zaraz Ci "unaocznie"
  Pamiętasz chyba jeszcze sztandarowe,a wyborzce hasło PIS
  "będziemy się, jak nikt dotąd, wsłuchiwać w głos suwerena"
  No i wsłuchuje się jak nikt z PO
  Pomyśl, trwa manifestacja na której,zebrani wykrzykują jakieś tam hasła postulaty czy inne tam "głupstwa" I jak "władza" ma to wysłuchać czy odnotować.Z TVP gdzie podają zbyt małe liczby uczestników czy innych telewizji, gdzie znów zawyżają.
  Co wiec robią, nasze prawe i sprawiedliwe władze?
  Otaczają manifestujących kordonem policji który "dwa w jednym" ma ich chronić i zarazem zbierać co ciekawsze a liczne wypowiedzi "suwerena"
  I do tego służy i policjant na kilku manifestujących oraz wyposażenie Policji w"środki zapisu elektronicznego" aparaty,kamery mikrofony.
  By dokładnie przekazać swoim zwierzchnikom "co suweren miał na myśli"
  Dokładnie, jak to Policja z "dowodami" w postaci wizerunku i głosu.Co ciekawsze wypowiedzi, lub co ciekawsze osoby, prosi się o podanie swoich danych personalnych, by swoje postulaty mogły powtórzyć u innego skrupulatnego przedstawiciela państwa prawa ,prokuratora.
  Ktory tez, jak każdy wysoki urzędnik zaufania publicznego, nie skłamie, nie przeinaczy, a do tego zaopatrzony jest oprócz kartki papieru w mikrofony i kamery.
  Dokładnie wysłucha zapisze i przekaże gdzie trzeba i komu trzeba "głos suwerena"
  Delikatnie przy tym sugerując, iz "niestawiennictwo"grozi grzywną.
  No bo jak tu zdyscyplinować suwerena, a "głosy" i opinie,należy zebrać i to szybko i przekazać gdzie i komu trzeba.
  Sam powiedz.Kto to może zrobić dokładnie szybko i rzetelniej niż "organa władzy" cieszące się, coraz bardziej, zaufaniem suwerena, a w szczególności, tych co u steru.
  Tak to "rzad się wsłuchuje"po raz kolejny, by wsłuchawszy, zrobić nam dobrze a kobietom w szczególności.
  Mam nadzieje, iż mój tok myślenia,pozwoli Ci na zrozumienie obrazu i usunie wątpliwość "po co i skąd taka tam była potrzebna ilość policjantów/tam więcej było tajniaków./

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Władza ma problem bo "środki zapisu elektronicznego" ma także suweren co w przyszłości pozwoli na wszechstronne rozliczenie.
   Zdyscyplinować suwerena nie bardzo się da bo suweren zna historię i w swojej większości jest wykształcony czego nie zauważył np. kościół i jego wypowiedzi brzmią jak tarcie stryropianem o szybę.

   Usuń
  2. A Ciebie przepraszam !
   Wczoraj usłyszałem Jakiego w "Piaskiem po oczach" i jego tłumaczenie, dlaczego idą na "kompromis".Rece opadają !
   Wiec tak sobie wyobraziłem ich tłumaczenie "po co używają Policji"
   A co do zapisu Spełnia się sen proroczy Poety '
   "Który skrzywdziłeś człowieka prostego
   Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
   Gromadę błaznów koło siebie mając
   Na pomieszanie dobrego i złego,

   Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
   Cnotę i mądrość tobie przypisując,
   Złote medale na twoją cześć kując,
   Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

   Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
   Możesz go zabić - narodzi się nowy.
   Spisane będą czyny i rozmowy.

   Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
   I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta."

   Usuń
 3. Kobiet jest więcej niż mężczyzn, są lepiej wykształcone, mogłyby przeforsować wszystko, ale czarno widzę te zmiany w ich wykonaniu. Po pierwsze lata spychania do kuchni i dzieci zrobiły swoje, a po wtóre częściej po przejściu na emeryturę stają się kościółkowe w znaczeniu wsłuchane w słowa księdza. Po trzecie wreszcie głośno nie powiedzą, że są za aborcją, tak jak koleżanka z pracy, która dwa razy usuwała ciążę za granicą, ale oficjalnie jest przeciw, taka polska hipokryzja. W tym masz rację, iż ten protest budzi nadzieję, że tych odważnych będzie coraz więcej, bowiem mają moc, którą w sobie muszą obudzić. Na razie to skromna garstka o której przeciwnicy mówią, że lubują się w spacerach. Oby to dotlenienie doszło do mózgu.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę nic złego w emerytkach "kościółkowych". Niestety poziom intelektualny naszych księży jest fatalny. Są anty-boscy, anty-papiescy, i anty-ludzcy i wciągaja w to nieświadomych wiernych. Czy wsród księzy to reguła i czy oni zdominowali nasz kościół powszechny ?. "Życzenie śmierci" papieżowi winno być ścigane z urzędu przez prokuraturę !.
   Ta garstka spacerowiczów urośnie i oby tylko nie polała sie krew.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. "Życzenie śmierci" papieżowi"
   Jeśli tak traktowany jest własny szef, to jak "pasterze"patrzą na te stado owieczek przed nimi I jak owieczki do zagospodarowania w swoim czasie.
   Kto mi udowodni, iz od ołtarzy nie padają życzenia smierci /z odpowiednimi modlitwami/dla nas
   Wszak to czysty zysk z takiej zmarłej owieczki.A to leci, co łaska niemniej niz" za pochowek i pokropek/często za miejsce na cmentarzu i "procenty"od wartości nagrobku, a to msza w intencji zmarłego /co roczna lub częściej/a to "wypominki" ect ect. Czysty zysk i to bez podatku.
   Jedyny "ratunek" to nie pchać im się przed oczy i nie uczestniczyć w spędach.Nawet dobrowolnych

   Usuń
 4. Stało się tak nie tylko w Warszawie, gdzie przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej dwukrotnie w ciągu jednego tygodnia manifestowali pod kurią. W Poznaniu w piątek kilkutysięczny tłum uczestników protestu przemaszerował pod katedrę, skandując „Na kurię” i „Na katedrę”, a odchodząc stamtąd, zapowiedział: „Jeszcze tu wrócimy!”. Poprzedniej nocy kilka poznańskich kościołów zostało opasanych kolorową taśmą, jaką policja oznacza miejsca przestępstw. „Mniej księży, więcej książek”, „Chcemy lekarzy, nie misjonarzy”, „Księża do kaplic, precz od sypialni” – skandowali demonstranci w Olsztynie. Podobne hasła słychać było w wielu innych miastach.
  Tak, to nowość i ważna zmiana. Półtora roku temu Czarne Protesty skierowane były przede wszystkim przeciw politykom PiS forsującym zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Teraz głównym przeciwnikiem i obiektem krytyki stał się Kościół.
  Kościół zachowywał się tak, jakby jedyną przeszkodą w uchwaleniu nowej ustawy antyaborcyjnej był opór posłów rządzącej prawicy. Przełamał więc ten opór – i nadział się na wściekłość tysięcy obywateli, którzy wylegli na ulice i ruszyli nie tylko pod biura PiS, ale i pod siedziby biskupie. To rzeczywiście precedens i przełom: nigdy dotąd, nawet za komuny, nie zdarzyło się, by rozjuszone owieczki ruszyły na pasterzy.
  Jeśli jednak politycy PiS za namową Kościoła usztywnią się i mimo wszystko będą próbowali przeforsować restrykcyjne prawo antyaborcyjne, można się spodziewać eskalacji protestów. Studentki Uniwersytetu Warszawskiego już zapowiedziały, że w takiej sytuacji zorganizują na uczelni strajk okupacyjny, kobiety demonstrujące w Poznaniu obiecały, że zablokują miasto – widmo kobiecego Majdanu krąży nad Polską.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiedzmy sobie tak PIS jeśli przychyli się do postulatów pro live czy jak to się zwie i postulatów polskich biskupów - przegra .Pochyli się nad postulatami wrednych "feministek" - też przegra. Tak czy siak - dupa z tyłu,Coś mi się tak cichutko wydaje, że baby pomimo 500+ dadzą środkowy pale PIsowi i oby

  OdpowiedzUsuń
 6. Może jednak nie wciągajmy w to życzenie śmierci prokuratury. W ogóle paragraf o obrazie uczuć religijnych jest skurwysyński.
  Darek_lask

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To się raczej wpisuje pod paragraf "nawoływanie do zabójstwa" niż "obraza uczuć religijnych"...

   Usuń
  2. Oj tam, oj tam, są z jednej korporacji, krzywdy sobie nie zrobią.
   Darek_lask

   Usuń
 7. Nie da się ukryć, że Panie przodują. Inna sprawa, że dotknięto - nie pierwszy raz - problemu, który ich szczególnie dotyczy. Powody więc mają niejako podwójne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie masz rację chociaż musisz przyznać, że wprowadzanie naszych pań w stan "błogosławiony" nie może się odbyć bez naszego udziału. Mając nasz udział za pewnik głos panów jest dość mikry.

   Usuń
 8. Właśnie mi przypomniałeś, że panów popierających wolny wybór pań jest niewiele, dlatego nikła jest szansa na zmianę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak źle z proporcjami, przynajmniej w Krakowie - w mniejszych miastach zapewne jest gorzej:
   http://natemat.pl/233737,bohaterka-czarnego-piatku-samotnie-protestowala-w-gryficach

   Usuń
  2. Tetryk5625 marca 2018 17:45
   mniejszych miastach zapewne jest gorzej:
   Jest źle zupełnie źle Tam gdzie rządzi miejscowy katabas współdziałający z nominatem PIS ludzie się boją ludzie są zastraszani, bo oprócz możliwości utraty pracy/bo utracono do nich zaufanie/ wytykani sa palcami przez miejscowych I to nie tylko przez dewotów czy dewotki ale w myśl zasady "dlaczego jemu ma być lepiej" Ja muszę łożyć/na kościół/? to czemu on nie.
   Tak to się tam toczy zakłamane życie społeczne .Jak za komuny, w prywatnych rozmowach psioczą, ale jak już dołącza się do rozmowy, ktoś z miejscowych,milkną lub zmieniają temat

   Usuń
  3. Myślę, że nie jest tak źle ale panowie wola w tym proteście nie stac w pierwszym szeregu.

   Usuń
  4. Piotr Opolski25 marca 2018 20:13
   Ty myślisz, a ja to wiem."Panowie" w małych miastach i siołach zrobią to co im "baby"nakazują.
   Ale jak na razie, one słuchają, albo własnego proboszcza, albo głosu "rozsądku"który nakazuje nie wychylać się i nie wyróżniać z gromady, bo albo spotka cię ostracyzm środowiska, albo narazisz się na ataki, ze zbrodniczymi włącznie.
   My "chłopy" tam, to jesteśmy silni ale w gębie, a w domu niestety "łokietki"
   Juz nie raz widziałem jak "zbója na pokaz" jego ślubna, zaganiała do domu "piorąc po pysku" nie zważając na otoczenie, a on potulnie szedł "doma"To inny świat przynajmniej na Podhalu.
   Czy "w dolinach"jest inaczej ? Myślę ze wątpię ?

   Usuń
 9. Witaj Piotrze ! Przymilkłem trochę a nawet mocno w ostatnich dniach, bo to wypadły mi "badania okresowe". Na pewno wiesz o co mi chodzi, to i nie będę się specjalnie rozpisywał. Może tylko zaznaczę, że w naszej "Służbie Zdrowia" od ostatniego razu - nic się specjalnie nie zmieniło i żadna tam "dobra zmiana" nie nastąpiła. Jak donoszą w internecie - podobno zwiększona została lista "darmowych leków" dla seniorów, ale to czysta propaganda - nadal muszę płacić za wszystkie leki, które "zażywam" przy czym ceny niektórych są ruchome, a nawet bardzo. No - w każdym bądź razie wydali mi "certyfikat zdrowotności", z którego wynika, że nie jest najgorzej a mogło być, bo to czasy mamy takie, że codziennie coś się "psuje" i nie dziwota, gdyby i u mnie coś "zaszwankowało". Pracowicie sobie odnotowałem w kajeciku - co bym tam w tej służbie zdrowia zmienił, gdyby mi ktoś ofiarował tekę ministra zdrowia. Z roku na rok przybywa mi pomysłów - gdybyś zatem został premierem i rozglądał się komu na łeb zwalić ta robotę - na mnie możesz liczyć - ale bym sobie poszalał. W "ferworze" tych spraw, trochę "z boku" przyglądałem się "sprawom aborcyjnym" i protestom kobiet. Nie wiem dlaczego, ale mam takie jakieś wewnętrzne przekonanie, że cala ta "awantura" jest tylko przykrywką dla o wiele poważniejszych kłopotów jakie nas czekają. Zauważ bowiem, ze ten temat wyciąga się od lat z "lamusa sejmowego" - przeważnie wtedy, kiedy gdzie indziej "trzeszczy i piszczy". Już tak przecież bywało - i co ????? I nic !!!!! Wszystko nadal "po staremu" - co najwyżej ceny w "podziemiu aborcyjnym" skoczą do góry - może o to właśnie chodzi. Były burzliwe demonstracje, kobiety tłumnie protestowały - tak jak gdyby to był tylko problem samych kobiet i co...???? I nic !!!! I tak "uchwalą" co będą chcieli - jeżeli będą chcieli a potem natychmiast będą "nowelizować". Taka to "ONI" mają teraz "technologię rządzenia". Wyraźnie to widać w konflikcie z Unią Europejską - tylko tam trafili nosem w ścianę. I tego się boję - zaledwie przez dwa lata zostaliśmy w Europie wyobcowani ze wszystkiego - traktują nas tam jak "rozkapryszonego bachora", który nawalił do pampersa i drze się wniebogłosy - jaka to mu się "krzywda" dzieje. Ostatnio w UE "wybierano" najgorszych posłów w tej kadencji - zajęliśmy dwa "zaszczytne" pierwsze miejsca. Na "pudle" stanęli pan Richard i pan Korwin a nawet Mikke. I jak tu nie "pękać z dumy" - psiakrew !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i mam szczęście w zyciu ale niespecjalnie chce mi sie narzekać na służbę zdrowia.
   Nie znam państwa, którego pacjenci sa zadowolenii ze swojej służby zdrowia. I Ty i ja mamy swoje latka ale jakoś bardziej pamietam sł€żbe zdrowie a w szczególności gabinety lekarskie w których stała stalowa, oszklona szafa a w niej gaza, wata, pojemnik niklowany w kształcie nerki. Z lekarstw stała dyżurna jodyna czy woda utleniona. Siedziało sie pod drzwiami godzinami i szukałó znajomości jakby tu wleźć poza kolejką. Dalsze usługi były w sferze marzeń a jedyna mozliwośc ich wykonania to byłó skierowanie na tzw. obserwacje do szpitala.
   Dzis też trzeba swoje odstać, odczekać, wysiedzieć ale i nasze wymagania niewspółmiernie wzrosły i każdy z nas chce mieć specjalistów na zawołanie i do dyspozycji wszystkie badania i słusznie. Rzeczywistość jednak zgrzyta i podejrzewam, że to jeszcze potrwa a najlepiej......Makumbę w zdrowiu zachowaj.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>