niedziela, 20 listopada 2016

ODPOWIEDŹ MINISTRA !
                 W dniu 6 listopada br. pozwoliłem sobie wysłać list do pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji który w całości opublikowałem w mojej
NOTCE
W dniu 18 listopada otrzymałem odpowiedź z Departamentu Kontroli Skarg i wniosków rzeczonego ministerstwa.
Do pozytywów zdarzenia należy udzielenie formalnej odpowiedzi.
/Na marginesie chciałem koleżankom i kolegom blogowiczom przypomnieć iż nasza pisanina jest korespondencją dziennikarską do władz. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest obowiązek odpowiedzi. Dotychczas jedynym ministrem, który odpowiedzi mi nie udzieli był minister transportu, dzisiejszy ukraiński minister Sławomir Nowak./
Odpowiedź załączam poniżej:
Nie mogę się jedynie pogodzić z tezą, że w miarę spokojne obchody święta 11 listopada są zasługą policji. Trzeba sobie uświadomić, że główni prowokatorzy usiedli w ławach sejmowych oraz zostali powołani do rządu bądź kancelarii prezydenta. Wg niektórych źródeł wynika, że dla dobra obecnie panującej nam władzy, policja i inne służby swoimi kanałami nakazały nie wszczynanie burd.
O roli kościoła wolę nie wspominać bo jest mi po prosty wstyd.
Na dobrą sprawę szkoda strzępić języka i wskazywać na inne sprawy jak np. WOT.

BIEŻĄCZKA:
Na podstawie przeprowadzonej eksmuhacji zwłok pary prezydenckiej przeprowadzono dowód, że TU154M rozbił się w pozycji jak do lądowania czyli spadł na koła. Z tego także można wyciągnąć wniosek, że w Australii przez najbliższe lata wzrosnie populacja królików. 

               Bluźnierstwo, niezgodność z naukami papieża Franciszka, przestępstwo wobec konstytucji i konkordatu. Mnie jako katolika boli ta hucpa z królem Polski. Coraz mniej widzę różnic pomiędzy pomiędzy ortodoksyjnymi katolikami ma ortodoksyjnymi muzułmanami. Różnica pozostała zasadnicza – jedni mają broń inni jeszcze nie.             Objawił się kolejny kretyn z rodziny PIS. Sprawa dotyczy wybudowanych autostrad i ich położenia geograficznego wschód-zachód. A-1 także skasować za potop szwedzki.
              Ostatecznym dowodem na gonienie w piętkę Jarosława Kaczyńskiego /niezmiennie dziewica/ jest mizdrzenie się do wsi. Mogę jedynie potwierdzić, że ma swoje zasługi w hodowli bydła.

Na zdjęciu nie odnotowano nowego super-rolnika.

28 komentarzy:

 1. Oczywiście, że spokojne obchody święta - jak i inne marsze i demonstracje - są również zasługą policji. Przy wszystkich tych okazjach spotykamy się z bardzo przyjazną postawą policji, niezawodnie reagującej gdy ktoś usiłuje nas bezpośrednio atakować. Naprawdę, czapki z głów!
  Jestem jednak absolutnie pewien, że nie jest to wynik instrukcji ministra...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tetryku !!! :-)))) A mnie zastanawia ten fragment pisma pani "Zastępcy Dyrektora Departamentu", który mówi nam, że tegoroczne obchody Święta Niepodległości przebiegły w całkowitym spokoju - DZIĘKI WIELOTYGODNIOWEJ INTENSYWNEJ PRACY POLICJI. Jestem ciekawy na czym ta "praca Policji" polegała ??? Albo pozamykali wszelka swołocz z pochodniami i pałkami, albo wzięli w kamasze do najnowszej formacji pana Antoniego - obiecując - co się odwlecze, to nie uciecze!. Na pewno nie było tak na "zmiłuj się", tylko coś za coś.

   Usuń
  2. Ta WIELOTYGODNIOWA INTENSYWNA PRACA polegała na usilnym wdrukowywaniu jej wieszczeń pana ministra - co się udało o tyle, że organizatorzy KODowskich marszów w kilku miastach byli proszeni przez odpowiednich komendantów o zaniechanie planów ze względu na zagrożenie. No i tyle serca zostało zignorowane! Pojedynczy prowokatorzy, którzy się zdarzali, byli dręczeni obojętnością i do żadnych ekscesów nie doszło...

   Usuń
 2. "Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest obowiązek odpowiedzi"
  Mam prywatne pytanie. Czy IPN ma obowiazek udzielenia odpowiedzi na moj e-mail? Dotyczyl on odpisu wyroku Sadu Warszawskiego Okregu Wojskowego z przed 60 laty, gdyz akta tego sadu sa w IPN.
  Pozdrawiam Luciano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia ale może się włączy Krzysztof z Gdańska z jakąs interpretacją.
   Może rąbnij zapytanie do Rzecznika Praw Obywatelskich.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Dzień dobry
   Według mojej (pobieżnej, bo nie ukrywam, nie jestem fachowcem od prawa administracyjnego) wiedzy to IPN NIE JEST organem administracji publicznej z czego wynika fakt, że nie musi się stosować do przepisów KPA dotyczących odpowiedzi na pisma...
   Ale obiecuję, że podszkolę się z tematu i spróbuję bardziej kompetentnie odpowiedzieć na w/w pytanie.

   Pozdrawiam

   Krzysztof z Gdańska

   p.s. Cesarz jest wyżej w hierarchii niż król, czyż nie?
   Jeśli tak, to znaczy, że Cesarz Japonii jest WYŻSZY od naszego Chrystusa? Czyli sintoizm reprezentowany przez CESARZA jest WAŻNIEJSZY od chrześcijaństwa reprezentowanego przez KRÓLA?
   Oto do czego prowadzi wprowadzenie BZDURNYCH zapisów w Pisolandii

   Usuń
  3. Luciano ! Gospodarzem akt jest nadal Sąd Warszawskiego Okręgu Wojskowego - tam należy wnieść wniosek o wydanie kopii akt lub stosownych wypisów.

   Usuń
  4. @ Sobiepan
   Prubowalem, ale nie chca mi nic przyslac tlumaczac ze sprawa byla TAJNA.
   Pozdrawiam: Luciano

   Usuń
  5. Luciano - to proszę zwrócić się do Rzecznika Praw Obywatelskich - on jest m.innymi od tego aby stać na straży praw obywatelskich.Nadto - nie ma czegoś takiego jak "tajne wyroki" sądowe. Akta mogą być utajnione - wyrok już nie !!!! RPO ma prawo wglądu do akt tajnych !!!!

   Usuń
  6. @ Sobiepan

   Dzieki z porade,

   Pozdrawiam Luciano

   Usuń
 3. A teraz o drogach...

  Patrząc z pozycji pis, WSZYSTKIE drogi przecinające nasz piękny kraj są W INTERESIE OBCYCH, bo przecież ze wschodu na zachód MOGĄ jechać Niemcy i Rosjanie, Z południa na północ MOGĄ jechać Słowacy, Szwedzi i Norwegowie, z północnego wschodu na południowy zachód MOGĄ JECHAĆ Litwini, Łotysze i Czesi.
  W jaką by stronę nie spojrzeć to WROGOWIE (pis otoczył się samymi wrogami) MOGĄ JECHAĆ przez nasz piękny, umęczony, kraj...
  Wniosek z tego jeden: ABY ŻADEN WRÓG NIE KORZYSTAŁ Z POLSKICH DRÓG, należy je ZLIKWIDOWAĆ.
  Co gorsza właśnie to się dzieje bo nowe inwestycje siadły.

  Krzysztof z Gdańska

  p.s. zatęsknimy wkrótce za prostymi drogami i ciepłą wodą w kranach :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No popatrz Krzysztofie, a mądrzy Zydzi /inni tez/ zawsze stawiali karczmy przy "rozstajnych drogach" a nie na uboczu Bo tam i tylko tam "interes szedł"
   No, ale do interesu trzeba mieć "kiepełe" a nie nasr**do łba

   Usuń
 4. A dla mnie ten "list ministra"przypomina /Wałęsowe kiedyś/ powiedzonko "mówić chłopu święte słowa a on na to moja krowa" Czyli Ty o niebie oni o chlebie
  A tak miedzy wierszami, można przeczytać, Szanowny Panie otrzymałeś i ciesz się, od nas odpowiedz. Jedną i jednakową dla 51662 korespondentów, którzy nie tylko nie wierzą w dobrą biało czerwoną zmianę, ale sypią piach w tryby naszych przemian.
  My wiemy, bo sam sie ujawniłeś ,iz jesteś "zakamuflowana opcja niemiecka" a świadczy o tym przynależność do RAS a także Twoja wiedza jak i czym się rożni flaga RAS od flagi Ukrainy.
  To o takich jak Ty Prezes powiadał, o elementach animalnych, ect stojących tam gdzie ZOMO.
  Mimo, iz podesłaliśmy Ci "anioła stróża" o biblijnym imieniu"Adam" to Ty nie tylko nie przyjąłeś go w dom swój, aleś go za drzwi wyrzucił.
  Jestes wiec niepoprawnym grzesznikiem, czemu już nie raz dałeś temu wyraz a także "upierdliwcem" zawracającym d** władzy swojej co to chce dobrze i prowadzi "suwerena" ku szczęśliwości wiecznej.
  I z dlatego tez i z tego powodu, jesteś na naszej krótkiej liście, wśród "stokrotek"Lisów i Michników
  Jesli rozmowa naszych przedstawicieli w postaci policjanta czy miejscowego proboszcza /z którego plebanią mamy tzw "sztywne łącze"/nie zmieni Twojej optyki, pomyślimy o innych metodach perswazji
  Gdybyś jednak chciał dalej z nami korespondować, to zwracaj się od dziś do Najwyższego Zwierzchnika obwołanego Królem,albowiem my wszyscy, jak wiesz, wykonujemy Jego zalecenia i polecenia.
  No i przestań wreszcie grzeszyć grzechem ciężkim braku wiary w dobra zmianę.
  Bo my tu nie spiąć nie dojadając pracujemy ciężko aby "Polska rosła w sile a ludziom się żyło dostatniej" jak mawia poseł Piotrowicz.
  Pozostaj w spokoju, bo my o Tobie nie zapominamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze - he...he...he... - a mówiłem - piszesz na Berdyczów ! No...ale masz przynajmniej autograf
   pani Anny Wilanek - Kińskiej, Zastępcy Dyrektora Departamentu Kontroli Skarg i Wniosków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (uff - co za tytuł). To już coś, można nawet sobie w ramki oprawić. Pozdrawiam !!!

   Usuń
 5. Piotrze ! Te przecudnej urody płaszcze, co to je podczas Intronizacji nosili "rycerze" sa pomysłem i dziełem /w ciągłej sprzedaży/ księdza Natanka.Co to miał byś w schizmie z kościołem "łagiewnicko toruńskim".
  Intronizacja tez jest "jego pomysla"i dlatego tez w wielką atencją witany był on, w Łagiewnikach przez kard Dziwisza, a jego"rycerze" uświetniali,uroczystosc.
  PS
  Czy to nie Ciebie namawiałem kiedyś za kupno takowego za jedyne /100 zł wtedy/ gdy balowałeś u wod, w Jordanowie?
  Jeśli tak, to żałuj, ze nie kupiłeś, bo cena takowego podskoczyła znacznie A do tego gdybyś ubrany w takowy "ukazał' sie sąsiadom lub powitał księdza co to "po kolędzie"cie nawiedza,efekt były,dla nich porażający.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku, jestem wprawdzie rdzennym Polakiem, z aryjskim pochodzeniem, ale "kiepełe" mam niczego sobie, w związku z czym mam pytanie: Czy ks. natanek zarezerwował prawa autorskie do swojego płaszczyka?
   Bo jeśli nie, to można by zrobić niezły interes na czerwonych płaszczykach "made in China" sprzedawanych POZA siecią dystrybucyjną "rycerzy szatana (znaczy natana)"!
   W ten sposób zwalczyło by się wroga jego własną bronią!

   Pozdrawiam

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Panie Krzysztofie - a gdzie gronostaje na płaszczu, co to za król bez gronostajów. Dzisiaj nawet byle rektor "najwyższej szkoły najwyższej" ma przyfastrygowane gronostaje.

   Usuń
  3. Anonimowy21 listopada 2016 10:12
   Z tym "kiepełe" to miałbym wątpliwości Znalazłeś nisze rynkową a rozgłaszasz wszem i wobec i każdemu z osobna "o biznesie do zrobienia"
   Tymi" prawami autorskimi" to się nie przejmuj Przeniesiesz obrazki z prawa na lewo zamieniając,dodasz kołnierz futrzany i np pasek By sie to na brzuchach dopina I trzepiesz kasiorę wysyłkowa i przez internet Powodzenia i odwagi życzę
   PS Jedna sztukę gratis Piotrowi prześlesz za udostępnienie forum

   Usuń
 6. W zasadzie list z Ministerstwa jest zbiorem gładkich zdań. Nic nowego nie wnosi, zresztą ci miałaby wnieść?
  Ostatni akapit odpowiedzi mógłby być skierowany do obywatela, pytającego o przyczynę słabych plonów papryki w tym roku lub skarżącego się na wysokie krawężniki przy chodnikach.
  Prawdopodobnie pani Anna Wilanek-Kińska korzysta z tzw. "gotowców", których próbkę mieliśmy okazję już wcześniej podziwiać w komentarzach na Twoim blogu.
  Jednakże miło, że w ogóle Ministerstwo pofatygowało się przesyłając jakąkolwiek odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozwolę sobie mieć inne zdanie:
  - drogi szybkiego ruchu owszem, ale autostrady to bezsensowne i nieodwracalne niszczenie przyrody i krajobrazu;
  - co powiedzieć jak kota do głowy zaczynają dostawać spolszczeni Niemcy: Szmit, Braun, itd. - to już chyba koniec świata, a przynajmniej Polski, którą znaliśmy;
  - a jeszcze Pejter mówił coś o RAŚ-iu! – no koniec świata! (wzorem Popiołka)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w domu wszyscy zdrowi ???

   Usuń
  2. nie wiem, nie znam Twojej rodziny, sam popytaj!

   Usuń
  3. Anonimowy
   Zanim pozwolisz sobie na inne zdanie wpierw zapoznaj się
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Autostrady_i_drogi_ekspresowe_w_Polsce
   a potem sam sobie odpowiedz jak sens ma to co napisałeś.
   Jedno i drugie niszczy krajobraz,moze i przyrodę choć to dyskusyjne.A przy naszych "małojcach za kólkiem" i bezpieczeństwa podróżowania sa takie same.Moze na autostradzie nie spotkasz tylko zwierzyny łownej lub kmiecia z kombajnem bo na ekspresówkę przy naszym pomyślunku wtargnąć sie da.

   Usuń
 8. Teee....specjalisto od autostrad - musiałeś jednak pierdyknąć się w łeb na "autostradzie" - skoro piszesz takie głupoty !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Leszku + Piotrze !!! Biorę 2 tygodnie "urlopu" bo od dzisiaj mam dalszy ciąg "remontu" podrobów (rehabilitacja).Jak mi się nie będzie podobało, to trzasnę drzwiami i wracam do chałupy !!!! POzdrówka dla Was i Szanownych Komentatorów !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie,
   Życzę zakwalifikowania do grupy A na zajęciach.
   I nie trzaskaj drzwiami, bo - być może - to ostatnie takie darmowe świadczenia; "dobra zmiana" chce się dobrać teraz do opieki zdrowotnej.
   Powodzenia!

   Usuń
  2. Zrehabilituj się /byle nie przy ludziach/ i wracaj zdrowszy !.

   Usuń
 10. Problem z autostradami już prawie rozwiązany. Jest nowy, całkiem zgrabny projekt. :)

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>