niedziela, 13 listopada 2016

III WOJNA ŚWIATOWA.          Wybór nowego prezydenta USA poskutkował w moim umyśle pewną tezą z którą niewielu się raczej zgodzi.
          Od kilkudziesięciu lat trwają na całym świecie mniejsze lub większe konflikty noszące znamiona ludobójstwa. Niektóre są odpowiednio nagłośnione a co za tym idzie są znane a o innych wiedzę mamy fragmentaryczną np. zbrodnie międzyplemienne w Rwandzie ocenia się na 1.100.000 ofiar a świat jakoś nie reagował.

Od konfliktów zbrojnych i wojen domowych; Indie-Pakistan przed kilkudziesięciu laty przez bliski wschód, Czeczenię, Iran, Irak, rozpad Jugosławii po napaść Rosji na Krym rodzi się pytanie czy świat zwariował.
        Był okres po dojściu Putina do władzy, że nawet Rosja wstępuje na drogę pokojowego współistnienia i demokracji może nie w stylu zachodnim ale jednak.
Niestety nic nie idzie po myśli liberalnej i demokratycznej a świat zaczyna głupieć.
Odnoszę się do mojego ulubionego przykładu ciepłej wody w kranie. W społeczeństwach pławiących się w dobrobycie i dostatku rozplenia się jak choroba zakaźna „LENISTWO”. Zachciało się tym społeczeństwom z nudów ingerować w inne kultury, nieść kaganek dobrobytu i wskazywać innym jak żyć. Najlepszym przykładem takich ingerencji są takie postacie jak Saddam Husajn, Reza Pahlawi, Mu'ammar Kadafi itd. Skończyły się czasy jak z filmu „W pustyni i w puszczy” a zaczął horror jak w teatrze na Dubrowce, redakcji Charlie Hebdo itd. Oczywiście przykłady nie są siebie przystające jednak mieszczą się pod jednym wspólnym mianownikiem.
Są kraje, nacje i obszary cywilizacji, które trzeba po prostu trzymać za mordę lub zezwolić innym za nas to robić. Nie wszystko da się wytłumaczyć interesami gospodarczymi.
Myślałem i to wcale nie tak dawno, że pojedyncze państwa dokonują jakiś dziwnych wyborów czego przykładem był np. Putin a bliższym przykładem wybór Dudusia oraz Prawa i Sprawiedliwości na rządzących w Polsce /ciekawostka – sondaże wskazują wysoki poziom poparcia ale znaleźć konkretnego i nie anonimowego wyborcę PIS- bardzo trudno/.
Merkel – chodźcie do nas. Życie zweryfikowało to zaproszenie. Z niedowierzaniem przyjęto decyzję Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej a teraz sami Brytyjczycy szukają sposobu jak z UE wyjść aby ....... nie wyjść. Dobiła mnie wiadomość o wyborze na prezydenta USA Donalda Trumpa. Czy można sobie bardziej zaszkodzić ?.
To wszystko doprowadziło mnie do ryzykownej i nie daj Bóg następującej tezy.

Od II Wojny Światowej minęło już ponad 70 lat. Na masową skalę nie zginęło w krajach zachodu dużo ludzi. Czy historia ludzkości nie domaga się nowej daniny krwi, chociażby po to aby ten świat ułożyć od początku i mieć jasne cele ?.
Może definicja cywilizacji zachodu winna być przedefiniowana, może winna zniknąć ?. Czy nie może pojawić się nowy Chyngis-Han, Wielcy Mogołowie, Napoleon albo wręcz nie pojawi się nowy Hitler ?.
Ja świetlanej przyszłości nie widzę bo sami dążymy ku przepaści !.14 komentarzy:

 1. Zwycięstwo Trumpa, jak się okazuje, zostało przewidziane w serialu "Simpsonowie"
  już w 2000-nym roku...

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie Piotrze, jestem skłonny zgodzić się z Panem w znacznej części Pańskiego felietonu, a dokładnie od: "Wybór nowego prezydenta USA poskutkował w moim umyśle pewną tezą z którą niewielu się raczej zgodzi" do "Są kraje, nacje i obszary cywilizacji, które trzeba po prostu trzymać za mordę lub zezwolić innym za nas to robić. Nie wszystko da się wytłumaczyć interesami gospodarczymi". Ale dalej to już nie.
  Napisał Pan: "ciekawostka – sondaże wskazują wysoki poziom poparcia ale znaleźć konkretnego i nie anonimowego wyborcę PIS- bardzo trudno". Zgłaszam się. Głosowałem na PiS. Nie dlatego, żeby PiS był spełnieniem moich marzeń, ale dlatego, że jest najlepszym z partii, które mi, jako niepolitycznemu wyborcy, dano do wyboru.

  "Dobiła mnie wiadomość o wyborze na prezydenta USA Donalda Trumpa. Czy można sobie bardziej zaszkodzić?" Wie Pan, panie Piotrze, ja też tak myślałem. Zmanipulowała mnie mainstreamowa propaganda, że nieprzewidywalny, że ułoży się z Rosją... Ale potem usłyszałem, komu ten wybór ię nie podoba, kto czuje się zagrożony. Pan Kwaśniewski, pan Schetyna, pan Junkers, pan Schulz... Jeśli tym klientom wybór pana Trumpa się nie podoba, to oznacza, że ja muszę być apolegotą tego wyboru. Z tymi panami, cokolwiek by mówili, mnie jest nie po drodze.

  A, co do przepaści, to wy, lewacy, nam ją gotujecie!


  adam

  OdpowiedzUsuń
 3. "...A, co do przepaści, to wy, lewacy, nam ją gotujecie!"

  Ciepłą wodą w kranie... I niepokojeniem się chociażby o praworządność, czy też w ogóle o przyszłość...


  Polak

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień dobry

  Piotrze, może trochę Cię pocieszy stare polskie przysłowie "Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było" ;)
  My, wychowani w PRL, poradzimy sobie z brakiem ciepłej wody, mięsa, cukru, kawy (brrr) itp. dóbr.
  Tak więc na trudne czasy jesteśmy przygotowani ;)

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pociesza !!!!.
   Wychodzi na to, że nasz wysiłek poszedł na marne i ostały się nam tylko "adaśki".
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Czy przez fakt, że inne kraje wybierają również idiotów na swoich przywódców (USA - Trump), powinno nam być lżej na duszy?
  Wątpię. To są bogate kraje. My za rok wrócimy do kartek i octu na półkach.

  OdpowiedzUsuń
 6. No to dałeś, popalić!!Nic to, ze Cie pewne siły "lewakiem" nazwały
  Otwieram internet, a tam jak byk stoi
  " uroczystości mianowania na stopień podporucznika 132 księży, którzy odbyli służbę wojskową w kleryckich jednostkach Ludowego Wojska Polskiego'
  I to ekspresowo Nie przyklęk szabla i generał, ale papier do rąsi, który to nocą podpisał nasz, błyskawiczny Prezydent.
  "Puszczam"telewizor a tam konferencja prasowa Macierewicza oznajmiającego
  "do końca roku zostanie powołanych 3 000 żołnierzy OT i tu padają astronomiczne kwoty .
  Co powiedziawszy nasz Minister Wojny zwyczajowo dal tyły i pobiegł do innych ważniejszych zadań,na placu boju /z dziennikarzami/ pozostawiwszy generalicje.
  I teraz stoję jak przy rozstajnym słupie.
  Co mamy robić Piotrze ,wiedząc ze Macierewiczowie z internetu wyciągają swoje rewelacje jak te "Mistrale" za dolara.
  Przeczytali to Twoje i dostali wzwodu i przyspieszenia !!???
  Co robić, bo babcia gdy szeptano, będzie wojna, powiadała, masz tu pieniądze wnusiu i biegusiem do sklepu i zakup w ilości hurtowej make,cukier,kaszę no i wódkę.I ja to w ratach do domu taszczyłem A potem latami.../w konserwy jakoś sie nie zaopatrywałem /znaczy babci/ Nie wiem czy z przyczyny, ze ich wtedy nie było czy babcia była aż tak staroświecka..
  Kuzwa !!
  Napisz czy trzeba koniecznie po te mąkę i cukier,zanim wyprzedadzą. bo jak się nie sprawdzi, to jak jak ten h*** /jak mawiał Himilsbach/ z zapasami zostanę O wódkę się nie martwię Jakos się ja zutylizuje.
  Puki co rozglądam się za krawcem co by mi mundur pozostawiony w służbie LWP tj polskojęzycznego ruskiego wojska pozostawili /galowy i polowy.co nieco "poszerzył/
  Napisz koniecznie i szybko Bo jak wiesz "to sa Panie koszta !To jest nie tanie!
  Na wsjakij a pozarnyj zrobie "razwiet bojem" czyli popytam listonosza Czy juz Poczta Polska /no kto inny jak nie narodowa/ roznosi karabiny i czy żonie go wydadzą, czy mam siedzieć i czekać, gdy czas nagli.
  Sąsiada co jest grabarzem popytam czy "postawili go w stan alarmu" i normy w grobach zwiększyli?
  No i sąsiadki bo one wszystko wiedzą,widzą,i komentują, a parę z nich ma wiadomości z "właściwych ,narodowych,mediów"
  No i waz słowa wszak w MON , jak widać to czytają i na co Ci tworzyć nowy film pt "Jak rozpętałem III wojnę światową"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...........i co ?.
   Uważasz, że to wszystkie w którymś czasie nie dupnie /przepraszam za obcobrzmiące słowo/.
   Chyba idą czasy na robienie zapasów.
   Pozdro

   Usuń
  2. ...może bardziej swojsko będzie "dudnie"?

   Usuń
 7. Dupnie ! Tylko czy u nas i kiedy Bo wtedy mamy przekichane.Bajki "o zapasach" możemy sobie opowiadać bardziej jako "ostatnia wieczerza"
  My w miastach mamy przekichane.I to w zależności, od skali konfliktu.Niestety, doświadczenia II wojenne teraz psu na buty się zdadzą.
  Przepraszam za tamto "traktowanie sobie lekce"ale przy tym stopniu bezradności pozostaje tylko śmiech.

  OdpowiedzUsuń
 8. Temu zas co to pisze, iż "lewacy mu gotują"polecam nie czas przyszły, ale czas teraźniejszy Co nam już zgotowali, ci co dla jaj nazwali się "prawi i sprawiedliwi"
  http://bit.ly/2fRnkhe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do lewaków nawet bym się nie wypowiadał.
   Są słowa-wytrychy na które odpowiedzi nie ma np. lewak, nie jesteś patriotą, piszesz bzdury, itd. itd. Podział na klasyczne strony lewa, prawa czy centrum dawno się zwurdziły. Przykład - rozdawanie 500+ co to jest jak nie skrajna forma lewactwa ?!. Ciekawe byłoby dziś zdefiniowanie np- środki produkcji. Kiedys było prosto a dziś.........ale to temat na inne opowiadanie.

   Usuń
 9. Lewactwo powiadasz ?
  A co by było gdyby te/to "lewactwo"zastosowało prawicowa "retorykę"
  Wg Wojciecha Maziarskiego wyglądało by to tak /lub powinno tak wyglądać/
  Wypędzimy siewców wrogich idei, nacjonalizmu, faszyzmu, fałszywego patriotyzmu. Pogonimy wszechpolaków, PiS-owców i całą tę prawicową hołotę, która zagraża naszej kulturze. Nie chcemy tu radiomaryjnej dziczy i fanatycznej ciemnoty spod znaku krzyża.
  Znajdzie się kij na Kaczyńskiego ryj.
  Znajdzie się komora dla Ojca Dyrektora.
  Wal krzyżem, kropidłem katolstwo przebrzydłe.
  Nie pozwolimy, by pedofilski kler obmacywał nasze dzieci i zapładniał nasze kobiety, a potem jeszcze odwracał się do nich tłustym tyłkiem i odmawiał płacenia alimentów.
  Nie pozwolimy, by panoszyli się tu sponsorowani przez Kreml i Watykan zdrajcy.
  Agenturalny rząd Beaty Szydło i Andrzej „Klęcznik” Duda muszą odejść. Won.
  Polska państwem bez katoli."
  I dalej pisze
  "Spokojnie, nie zwariowałem. Tylko się trochę zradykalizowałem i przejąłem chwyty retoryczne narodowców. Twórczo je zaadaptowałem na potrzeby mojego obozu ideologicznego. Wprawdzie dawniej myślałem – podobnie jak Państwo – że takie hasła to zwykłe chamstwo i mowa nienawiści, ale prokuratura Zbigniewa Ziobry wyprowadziła mnie z błędu. Teraz już wiem, że to uprawniona metoda prowadzenia polemik.

  Po wrocławskiej demonstracji, w czasie której padały takie właśnie hasła, prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania i orzekła: „Treści głoszone podczas rozpatrywanego zgromadzenia, w tym w szczególności skandowane hasła i prezentowane napisy na transparentach wznoszonych przez uczestników, nie sposób ocenić jako sformułowania nawołujące do nienawiści na tle wyznaniowym. Były one wyrazem niezadowolenia i krytyki wobec szeroko pojętej polityki imigracyjnej prowadzonej przez Unię Europejską”.

  No dobrze, skoro przyjmujemy takie standardy, to od tej pory ja też będę wyrażał niezadowolenie i krytykę wobec szeroko rozumianej polityki PiS. Serdecznie zapraszam na demonstrację, w czasie której będziemy skandować „Je...ć PiS i Kaczora” i spalimy portrety Orbána, Dudy i flagę Watykanu.
  W razie czego liczę na policję, która ostatnio wytłumaczyła, że dziarska młodzież narodowa skandująca „Je...ć UPA i Banderę” spaliła nie flagę Ukrainy, lecz Ruchu Autonomii Śląska. Gdyby więc ktoś miał do mnie pretensję o spalony portret, będę odpowiadać: „Jaki znowu Duda? Przecież to był Maliniak z »Czterdziestolatka«”.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>