środa, 9 listopada 2016

OTK/WOT ??
               Gwoli przypomnienia, że Obrona Terytorialna Kraju dziś zwana Wojskowa Obrona Terytorialna nie jest wynalazkiem Antka Policmajstra.
W Opolu, w latach 60-70 ub. u zbiegu ulic Ozimskiej i Plebiscytowej stacjonował batalion OTK. W jeszcze odleglejszych czasach racje przemawiające za powstaniem tej formacji były jasne i oczywiste. W skład OTK wchodzili ogólnie rzecz ujmując młodzieńcy nie nadający się do wojskowej służby zasadniczej. Zdarzali się analfabeci, skazani po odbyciu kary, karnie wcieleni za przerwanie pracy w kopalniach /kiedyś można było „odpracować” służbę wojskową na kopalni”/ nie w pełni sprawni umysłowo jak i chłopcy ze wsi, którzy byli okresowo urlopowani do prac polowych. To wojsko było szkolone aby wiedzieli jak pociągnąć za cyngiel, wyposażenie i broń pamiętającą II WŚ, umundurowanie po n-tym praniu. W tym samym kompleksie koszar znajdował się 41 batalion łączności i kompania sztabowa 10Sdpanc do której miałem przydział służbowy. W czasie apelu lub musztry tych żołnierzy wszyscy wisieli w oknach bo ubaw był przedni.......... .
Trzeba przyznać, że wojsko to było potrzebne do wszelakich akcji w razie zdarzeń losowych jak pożary, powodzie, wichury, osuwiska, prace ziemne i na torowiskach PKP, pomoc przy żniwach, wykopkach.
Należy także przypomnieć bardzo ważną rzecz. Oddziały Obrony Terytorialnej Kraju podlegały nie wojskom operacyjnym tylko dowódcom garnizonu na którym stacjonowały.
Wraz z likwidacją OTK obowiązki przy wielu przypadkach losowych przejęła straż pożarna, policja itp. co mi się średnio podoba. 

Po ogłoszeniu przez ministra obrony powrotu do obrony terytorialnej byłem mile zaskoczony co niestety trwało dość krótko. Im więcej ujawniano szczegółów tym bardziej uznać należy ten projekt za chęć utworzenia sobie przez PIS własnej, państwowej ale na usługach jednej partii armii. Po Narodowych Siłach Rezerwowych / ile wywalono pieniędzy ?/szykuje się drugie jeszcze większe ale niebezpieczne GÓWNO !!.
                 Wyobraźcie sobie, że trwa nabór do oficerskiej szkoły WOT. Kurs oficerski będzie trwał 1 rok dla cywili i 6 m-cy dla wojskowych. Dla porównanie w tym samym Wrocławiu kształci się oficerów wojsk lądowych do lat 5.
Wniosek – naprodukuje się dziadowską kadrę, której absolwenci będą siebie nazywać oficerami.
To samo dziadostwo "oficerskie" będzie szkoliło przez 5 tygodni żołnierzy WOT. Dla porównania przypomnę, że w czasie trwania powszechnego obowiązku wojskowego okres unitarny dla rekruta trwał 3 m-ce tzn. ok. 12-13 tygodni.
Na temat przydatności takowego „wojska” wywiadu udzielił gen. Skrzypczak:
do przeczytania TU
Faktem będzie, że takie "wojsko" będzie wdzięczne panu Macierewiczowi i lojalnie wystrzela wszystkich przeciwników swojego pracodawcy. Panowie uczesani na łyso już przebierają nóżkami na rysująca się karierę.                 

           Wisienką na tym dziadowskim torcie są m.in. słowa wi-ce ministra MON – cytat: Wiara jest podstawą postawy moralnej. Rozumiemy to w ten sposób, że w wojsku muszą obowiązywać główne zasady dekalogu chrześcijańskiego.
Nie dziwię się, że po takich słowach widziałem w telewizorni jak jakiś przygłup w mundurze rzecze, że do Wojska Obrony Terytorialnej mogą wstąpić tylko patrioci a on sam jest gotowy przelać krew za ojczyznę.
.......no coments.
ps. Czy ktoś może wie co to za zwierzę – Służba Przygotowawcza i do czego służy ?

Zdjęcia:
Wikipedia,
z ogłoszeń WKU.
Wykop

22 komentarze:

 1. Ale że nie zabijaj i miłuj bliźniego, czy sięgną po oko za oko?

  OdpowiedzUsuń
 2. "Wiara jest podstawą postawy moralnej. Rozumiemy to w ten sposób, że w wojsku muszą obowiązywać główne zasady dekalogu chrześcijańskiego".
  A co z" nie zabijaj?" To juz wiemy bo biskupi rozgrzeszyli "z uwagi na szczególne okoliczności"można a nawet trzeba zabijać.Po tem "uczyniwszy znak krzyża nad zabitym"lub cicha modlitwę hurtowo za..odmawiając.
  A kogo
  Tu tez jest tradycyjne rozwiązanie "wszystkich,Bóg rozpozna swoich"
  Mnie jedno niepokoi
  Przy takiej religijności,pewno i potrojeniu liczby kapelanów/ w randze od kapitanów w zwyz ,szkolenie Seminaria/ wojska te będą pod szczególnych nadzorem,boskim
  Czyli otoczone "tarczą opieki" i modłami.No jak nie ,jak tak.
  Nad nimi będą, bez przerwy, latały anioły, a w chwilach szczególnych, sama Matka Boska/co jak udowodniono i opisano, w trakcie Cudu nad Wisła samotrzeć granatami rzucała w bolszewików /
  I w te "sferę niebiańską", bezbożnik Macierewicz chce posyłać drony, co to je w tysiącach sztuk ma zamawiać,dla tych "wojsk" Toz to naruszenie strefy powietrznej.Gorzej
  Przecież to dywersja!! Ileż to powietrznych kolizji z brzozami, tfu z cherubinami i innymi rangą i nazwą aniołami" A co będzie jak taki dron zderzy sie z "Hetmanką naszą" której powierzono zawierzono i ona właśnie biorąc w obronę ciska granatami lub wali w z ppanca we wrogów naszych. Odwiecznych.
  Strach pomyśleć, gdy obrażona, ciskać zacznie w "naszych"
  Tusze, iż generałowie biskupi, zajmą sie tym i wytłumaczą bezbożnikowi Macierewiczowi niestosowność naruszania stref zajętych przez siły wyższe.
  Pewnym jest iż WOT nie będzie "do łopaty" i nie to samo co OTK.
  Pomyśl tylko, czy trzymając w jednej ręce "krotki bojowy różaniec" da się sprawnie operować stylem łopaty /w sposób jej przeznaczony/
  Co innego jest" prześwięcenie" tych z KOD ,zagrażających wartościom. Tradycyjnym oczywiście.
  Wtedy ,zaprawdę słusznym i zbawiennym jest użycie takowego KBR-a /poświęconego, by rany bardziej piekły bezbożników/
  W ostateczności można tez użyć łopaty, saperką zwaną, ukochanej broni tych jeszcze z CCCP a i dzis przez "Specnaz"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesłąwie, tym razem nie będe się czepiał twoich pogladów, wytłumacz mi wszelako, co znaczy "samotrzeć". Rozumiesz, co piszesz?

   adam

   Usuń
 3. Tylu zdrowych osiłków marnuje się w seminariach, klasztorach i zakonach; może by tak i ich przeszkolić i wcielić? Odpadnie zagadnienie odnowy moralnej - materiał już uświadomiony!

  OdpowiedzUsuń
 4. Służba Przygotowawcza do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) była (i w zasadzie) nadal jest przepustką do armii zawodowej dla korpusów innych niż oficerski, a tak naprawdę tylko dla szeregowych. Tylko w czasie służby przygotowawczej można obecnie złożyć przysięgę wojskową i zdobyć podstawy podstaw wojskowego rzemiosła. Trwa cztery miesiące (trzy miechy szkolenia podstawowego plus miesiąc specjalistycznego) i odbywa się ją w trybie ochotniczym w centrach szkolenia lub wybranych jednostkach wojskowych. Przy czym zaznaczę, że pierwotnie NSR miało zadanie takie, jak opisywane przez Ciebie dawne WOT. Pomoc w klęskach żywiołowych, tworzenie rezerw kadrowych itd., a stało sie tak, że jak ktoś z NSR nie dostanie się do armii zawodowej, to rezygnuje z uczestnictwa w tej zabawie i nadal nie ma człowieka w rezerwie ani kasy w kasie, bo owa poszła na szkolenie człowieka, którego nie ma. I błędne koło się zamyka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem ja i wiesz Ty, że poza armią zawodową mozna opowiedziec bajeczke o pani lżejszych obyczaj i muzyce. Dogłębnie martwi mnie to, że wychodzi ktoś kto ma marne pojęcie o armii i rzuca sobie, tak na wiatr.........obecnie modne słowo drony. Wiem ja i wiesz Ty, że nie jest to sprawa ani na dzis lub jutro ale i bardzo skomplikowana.
   Pożtyjemy, zobaczymy !
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Martwi gdy społeczeństwo "robione w buca"wierzy, ze to dla obronności.
  I jakoś tak umyka, ze ujawniono, ze niszczeją dawne ,schrony i miejsca dowodzenia Armią.
  Ze sprzedano i rozdano, do krajów trzecich nasze zestawy szpitali polowych.Nasza duma i chwała bo nie odpowiadały standardom NATO i nie mieściły się w "typowych"kontenerach.
  Jakos tak nikt nie zauważa ze sprzedawane są "nienaruszalne zapasy MOB" a Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje wszystko jak leci od konserw po samochody ciężarowe, o przebiegach 100 km.
  Wymienia,nienaruszalne zapasy?Czy ratuje budżet potrzebny na zachcianki /bez limitu/ ministra od wojny.
  A co z ludnością cywilna ? Gdy dawne schrony zamieniono na ...co sie komu zamarzy?
  Gdy nikt nie dba nawet o konserwacje studni artezyjskich w mieście.
  Karabin w domu ? Komu to i po co ? Wystarczy by zwalczyć ludność miasta, wyłączenie dostaw mediów, od gazu, wody, po prąd, by epidemie same nas wykończyły.
  A łączność ?Komorki co to je każdy posiada,zamilkną, tak jak studia TV czy radia Nie będzie nic, jak powiadał Konowicz./Internetu tez !!/
  A drony a pociski sterowane a samoloty.
  "Wiele rodzajów broni, jak amerykańskie drony, polega na satelitach podczas wykonywania swoich misji. Aby temu przeciwdziałać Rosja stworzyła nową broń - system Krasuha-4 (Красуха-4), który może sprawić, że satelity wroga i inna broń je wykorzystująca stają się bezużyteczne."
  Teraz gdy mgła Amerykanie w Polsce siadają na przypadkowych polach swoimi wszystkowidzącymi i w każdych warunkach pogodowych helikopterami.Zastanowiło to kogoś /Bo można np nie wiedzieć ze w "Pustynnej buzy" podczas wojny w Zatoce, Amerykanie pogubili się w terenie "bo zawiało piachem"
  Pic i fotomontaż albo "maskirowka" ministra, który z tych z OT ,chce stworzyć znane kiedyś u sąsiadów oddziały RAD
  "Reichsarbeitsdienst (RAD; niem. Służba Pracy Rzeszy) – masowa organizacja przystosowania obywatelskiego i wojskowego młodzieży w III Rzeszy, która w trakcie II wojny światowej wykonywała funkcje pomocnicze wobec Wehrmachtu."./co daje ten plus iz znika bezrobocie /
  Albo będą to" Sztafety Obronne PIS" /co ujęto w odpowiednich rozporządzeniach /
  Gdyby wbrew obawom, obrona terytorialna nie okazała się początkiem bojówek PiS, to i tak jej tworzenie może zagrozić modernizacji technicznej naszej armii.
  Ot zabiorą armii zawodowej fundusze i przeznacza je na żołd i swoje zabawki.
  Co podaje do przemyślenia Bo z tego co pieprzy i czyni Macierewicz "nikt, nic nie wie"


  OdpowiedzUsuń
 6. Panie Piotrze, Pan pluje. I tylko pluje, bo sensu w tym nie ma. Szkoda, bo możnaby podyskutować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy11 listopada 2016 00:21
   A znasz ty "anonimowy" powiedzenie
   "o faktach się nie dyskutuje" gdy do tego dochodzi"po czynach ich poznaliśmy"
   A gdy "gorzko" to się i spluwa.

   Usuń
  2. O faktach się nie dyskutuje, ale o ich interpretacji owszem. Ale tym razem, Wiesławie, nie będę z tobą dyskutował o meritum, a tylko proszę o wyjaśnienia słowa "samotrzeć", którego użyłeś w jednym z poprzednich swoich komentarzy, bo mam poważne obawy, że używasz słów, których znaczenia nie rozumiesz.

   adam

   Usuń
 7. *
  (nie na temat, więc piszę w nawiasie: czy ktoś z zaglądających tutaj wie może, czy adam prowadzi gdzieś swojego bloga? czy tylko buszuje po cudzych?)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko komentuję na cudzych.

   adam

   Usuń
 8. Jakim trzeba być debilem,jakim bezrefleksyjnym b***em by mieć odwagę po wczorajszych Marszach Niepodległości zapraszać do dyskusji Jakby same obrazy nie mówiły za siebie
  Krew z krwi "nadobna młodzież patriotyczna" tak hołubiona przez PIS jeszcze raz udowodniła, iż w swej masie to zwyczajni bandyci.
  Bo czy zwyczajny "porządny" człowiek zasłania twarz manifestując swoje poglądy?
  Czy "miłość do ojczyzny" należy wykazywać przy szczelnie zasłoniętej twarzy i to w kraju gdzie partia rządząca jak może tylko, wchodzi im w d***
  Czy "zwyczajny" człowiek ma w sobie takie bezbrzeżne pokłady nienawiści do wszystkich i do wszystkiego?
  Czy zwyczajny rodak staje się patriota zakładając "odzież patriotyczną" , obowiązkowo kominiarkę i macha narodowa flagą?
  Policja prosiła.Nie ożywajcie pirotechniki,nie zapalajcie rac.No i co ?Psu na buty ! "Bandyta patriota" musi a to musi mieć wszystko i wszystkich w d**
  I tacy to "sol ziemi naszej" stanowią trzon rekrutacyjny do przyszłej armii Macierewicza.
  Dzis maja race i kamienie jutro dostana karabiny.
  Bo Polsce zagraża KOD !Polsce ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
 9. Bóg
  Honor
  Ojczyzna
  Prawo
  Sprawiedliwość
  Patriotyzm
  Słowa, które zatraciły dziś swe znaczenie. Zawładnęły nimi oszołomy.
  klik

  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/534922,to-pis-finansuje-onr-politycy-pis-regularnie-chodza-we-wspolnych-marszach-z-neofaszystami.html

  OdpowiedzUsuń
 10. I jeszcze jedno. Napisałeś: "Policja prosiła.Nie ożywajcie pirotechniki,nie zapalajcie rac." No i co z tego? Mnie też wielokrotnie policja "prosiła" "Rozejść się!"; ""Demonstracja jest nielegalna." Nie rozszedłwem się, demonstrowałem mimo nielegalności... Dzięki temu mamy, co mamy. Wszyscy urzędnicy, w tym także policja, działają tak, aby im było wygodnie. Ale to nie oznacza, że to jest dobre dla Państwa!

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy13 listopada 2016 01:13
  Tos "kombatant" Pewno już za to dostajesz albo rentę albo sowite odszkodowanie? Jeśli nie to biegusiem zgłoś to gdzie trzeba,jak wielu juz to zrobiło, bo im Bóg i Honor nakazały.
  Jeśli nie masz zielonego pojęcia jakie poparzenia lub uszkodzenia ciała może spowodować używana przez kretynów pirotechnika,a do tego w tłumie.Pirotechnika wykonana amatorsko, to nie pisz.
  Bo my za takich kretynów potem musimy płacić ! Za ich ,darmowe oczywiście, leczenie.I po to były apele Policji.
  I nie pisz Nikt nie został poparzony nikt nie doznał uszkodzeń ciała Bo organizatorzy sponsorowanych przez PIS dojazdów do Warszawy,nigdy do tego sie nie przyznają i ewentualna pomoc została udzielana we własnym gronie.
  Jesli demonstracja nadobnej młodzieży wszechpolskiej nie była "dobra dla Państwa" a Policja była wrogiem to po co ich do Warszawy ściągano, z całej Polski?
  Nawet, spryciule, byli na tyle głupi czy bezczelni, iż zakończyli swój marsz na parkingu przed stadionem gdzie dziesiątki autobusów na nich już czekało.
  Widomym jest wiec iz organizowane to było przez kretynów,dla kretynów.A "manifestanci" zachowywali sie jak kretyni Dla dobra Polski oczywista oczywistość.

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo podobał mi się transparent niesiony na Marszu Niepodległości: ""Aby z życia publicznego pozbyć się draństwa żądamy rozdziału lewicy od państwa". Nic dodać, nic ująć.

  adam

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>