wtorek, 31 grudnia 2019

MÓJ ROK 2019 !.

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VIII  -  Nr90 (1170)
Końcówka roku jest dobrym czasem osobiste na podsumowania, które nie kandydują do obiektywnej oceny czegokolwiek.
Nim zdążyłem się zastanowić co mi utkwiło i pozostanie w pamięci jako charakterystyczne punkty 2019 roku to „do odpowiedzi” wyrwał się Władymir Putin. Jego wypowiedź dla całego roku ma niebagatelne znaczenie. Jestem pewien, że przed rządami Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/ Unia Europejska w ramach wspólnej polityki zagranicznej odpowiedziała by panu Putinowi a dziś nawet europejski pies z kulawą nogą nie zainteresował się ta wypowiedzią. Należy przypomnieć to właśnie polska dyplomacja zabiegała o wspólną i spójną politykę zagraniczną ale skoro Polska ma starego/nowego przyjaciela w postaci Wuja Sama, który jawnie podstawia nogę UE to i EU nie jest zainteresowana stosunkami Polsko-Rosyjskimi /z litości nie wspomnę o wypowiedzi p. Mosbacher/.
1.Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk.

Nie zdarza się często, że Polak otrzymuje tą nagrodę, tym bardziej Polka. Traktuję to wyróżnienie nie tylko personalnie ale jako dorobek i wkład w kulturę światową.
Na marginesie muszę się przyznać, że nie czytałem żadnej książki naszej Noblistki a po podjęciu próby stwierdzam, że to nie książki dla wszystkich.

2. Pozytywna ocena dla Grzegorza Schetyny.

Jego działalność mogę porównać do przysłowiowego ukręcenia bicza z piasku. Jego zasługą jest wyciągnięcie Platformy Obywatelskiej z niebytu politycznego. Przy atakach na PO ze strony niby sojuszników jak Petru czy Kosiniak-Kamysz zawiązanie szerszej koalicji uważam za majstersztyk polityczny, który uchronił nas od wszech władzy zorganizowanej grupy przestępczej o nazwie PIS.


3. Wygrana opozycji w senacie i wybór marszałka.

Wszystko wskazuje na większe zwycięstwo opozycji w senacie niż zamierzone a wybór marszałka senatu w osobie prof. Grodzkiego spowodował dobrze znany hejt ze strony PIS. Ciekawe, że osoby oskarżające są anonimowe ale z bardzo dobrą i dokładną pamięcią.
Owo zachowanie utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze.
Na tym niestety kończą się moje pozytywne odczucia kończącego się roku.
4. Nie potrafię sobie tego wytłumaczyć
ale z niemal fizycznym bólem oglądałem pożar katedry Notre Dame. Wierzący czy niewierzący wiedzą, że jest to namacalny pomnik chrześcijaństwa i naszej historii. Nie byłem w Paryżu i na pewno już nie będę........strata niepowetowana.


5. Donald Tusk.

Nie zmieniam opinii, że Donald Tusk źle zrobił, że nie włączył się aktywnie w polska politykę wewnętrzną. Coś chyba temu krajowi jest winien i nie powinien poprzez swoją absencję jej osłabiać. Obawa przed odrzuceniem, zbytnią krytykę, przegrane wybory ?.6. Paweł Adamowicz, który został zamordowany wskutek działalności politycznej PIS. Niestety polityka szczucia nie ma końca i należy się spodziewać następnych ofiar. Kilkoro niedoszłych zamachowców już zatrzymano.
Twarzami działalności PIS poza prezydentem Dudą są m.in. tacy złodzieje, oszuści i kłamcy jak Banaś Morawiecki i wice minister rządu Plewiak a nade wszystko ich fuhrer Jarosław Kaczyński.
Muszę skwitować stan polskiego wymiaru sprawiedliwości, którym nie specjalnie się ekscytuję. Obecny stan jest dla Pisowskiej Bandy wymarzony, może obrzucać kalumniami sędziów a co najważniejsze negować wyroki, przekazywać do rozpatrzenia „swoim” sędziom a nawet wznawiać zamknięte prawomocnymi wyrokami sprawy.
Czy my coś nie mamy z głową:

11 komentarzy:

 1. Tym ostatnim "obrazkiem" i wypowiedzią starego idioty/niemiecki dziennikarz polskiego pochodzenia/ wk mnie nie na żarty.!
  "Trafione w punkt!!" Bo 16 latka powiedziała starym zgredom w ONZ prawdę w oczy.
  Powiedziała
  "Jak śmiecie odwracać się od nauki?!
  To wszystko jest złe. Nie powinno mnie tu być. Powinnam być w szkole po drugiej stronie oceanu. Mimo to wy wszyscy przychodzicie do nas, młodych ludzi, po nadzieję?! Jak śmiecie?! Ukradliście moje marzenia i moje dzieciństwo swoimi pustymi słowami. Mimo to jestem jedną z tych, którzy mieli szczęście
  Zwróciła uwagę, że pomimo że z powodu zmian klimatu i degradacji środowiska umierają ludzie i upadają ekosystemy, politycy wciąż mówią tylko o pieniądzach i opowiadają "bajki o bezustannym wzroście gospodarczym".
  - Od ponad 30 lat nauka jest jednoznaczna. Jak śmiecie wciąż się od niej odwracać?! Przychodzić tu i mówić, że robicie wystarczająco dużo, gdy niezbędnej polityki i rozwiązań wciąż nie widać w zasięgu wzroku?! - pytała.
  Podkreśliła, że nie wierzy i nie chce wierzyć w zapewnienia polityków, że rozumieją, jak pilnie trzeba podjąć kroki.
  -Jeśli naprawdę rozumiecie powagę sytuacji i wciąż nie podejmujecie działań, to jesteście złymi ludźmi. A w to nie chcę wierzyć - stwierdziła.
  Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać jej skutkom, ale nie wiesz jak zacząć, wspieraj Greenpeace, które działa na rzecz rozwoju czystej energii i walczy z opieszałością polityków w tej kwestii
  A odwołała się, nie do swojej wiedzy czy swojego "doświadczenia"
  A Greta Thunberg odwołała się w swoim przemówieniu do badań IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change, pol. Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu ), który określił warunki do spełnienia konieczne, aby zwiększyć szanse na obniżenie wzrostu temperatury na świecie poniżej 1,5 stopnia Celsjusza.
  "Jeśli nas zawiedziecie, nigdy wam tego nie wybaczymy"
  "Nie pozwolimy wam się z tego wywinąć. Właśnie tutaj, właśnie teraz nakreślamy linię. Świat się budzi. I zmiana nadchodzi - czy wam się to podoba, czy nie.
  Czemu wiec ten "niemiecki dziennikarz"polskiego pochodzenia i stary buc, pierdoli od rzeczy?
  Bo ma węgiel na 200 lat i boi się strajku górników ?Jak "nasi" w Polsce !!
  Czy ma inne powody by gadać bzdury by insynuować cos co ta 16 latka nie powiedziała ??.

  OdpowiedzUsuń
 2. I masz racje Facet kłamie Wypacza wypowiedz i nie sądzę /ze ma coś z głowa/ze nie celowo.
  Jak nasi wolnomyśliciele którym trudno jest zmienić tok myślenia którym trudno jest zamienić coś co jest szkodliwe i nieopłacalne, jak górnictwo i energetyka. Bo tu oprócz wiedzy,jak, trzeba dać ludziom perspektywę pracy Innej pracy a oni nie maja"pomysla"i boja się ze się narażą suwerenowi.
  Bo wiedza ze "suweren
  Każdą nową
  Myśl witamy krzyżem pańskim —
  Precz z geniuszem Europy
  Farmazońskim i szatańskim!
  My o jedno tylko szlemy
  Modły k’ niebu z naszej chaty:
  By nam buty mogły śmierdzieć,
  Jak śmierdziały przed stu laty...
  7 lat temu widziałem jak na sąsiedniej Słowacji na ich nieużytkach rozwijają się farmy fotowoltaiczne gdy u nas wtedy "nic Zero nul" I taki jest stan na dzis
  U nas rozwijały się elektrownie wiatrowe które nagle zaczęły przeszkadzać i dziś gdzie stały wiatraki zostały tylko fundamenty.Bo mędrcy za namową suwerena, "któremu psuły krajobraz" /i zagrażały/ nakazał je usuwać i takie wymyślił kryteria zaporowe ze nie ma miejsca na ich stawianie
  /jednemu takiemu/prekursorowi/ co stawiał te elektrownie w żartach podrzuciłem czy nie rozważał by \maszty/budować w kształcie krzyża ,a śmigła służyły by jako dodatek Eksponowane i podświetlone nocą na pewno nie przeszkadzały by "suwerenowi" i rozmodlonemu rządowi.Powiedział "ze rozważy"

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jednak napisałbym "Polak" a nie "polak" w notce dot. Pani Tokarczuk. Pozostałbym w zgodzie z poczuciem polskości i wyczuciem ortografii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację - błąd popełniłem bezwiednie.
   Nie poprawiam gdyż jak każdy mam prawo do błędu.
   Przepraszam.

   Usuń
  2. Mieć prawo do błędu a trwać w nim, to są jednak dwie różne postawy... Ale przecież... Nie mój to ogień i nie mój paluszek... Przepraszać nie ma za co... Dobrego Roku życzę.

   Usuń
  3. Wygrałeś - poprawiłem !.

   Usuń
  4. ..."Polak otrzymuje TĘ nagrodę"...
   https://www.youtube.com/watch?v=eZd5IPgBKLI

   Usuń
 4. Powiem tak: całe szczęście, że kolejne pokolenia szesnastolatek zajmują się nasza planetą. Jestem z pokolenia "dzieci kwiatów", ubierałyśmy kolorowe sukienki (miały być z naturalnych surowców, bo przemysł chemiczny ziemię zanieczyszczał) i nosiłyśmy pacyfki (wojny i zbrojenia też okrutnie planetę niszczyły). Tworzyła się moda na bycie jaroszem. Miał być na pokój, a planeta zielona i zadbana. Moje córki, jako nastolatki, także manifestowały w obronie natury. Dzięki ich pokoleniu zauważyliśmy i usunęliśmy "dziurę ozonową". Teraz protestuje pokolenie moich wnuków. Przecież to dobrze, to oni muszą zadbać o przyjazny świat dla siebie, swoich dzieci i swoich wnuków. Swoją drogą wolę, że wspierają Gretę, niż miały by robić sobie dziary, czy ćpać w poczuciu beznadziei.
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby patrzeć z Twojego punktu widzenia to masz 100 % słuszność ale pozwólmy sobie robić wody z mózgu.
   Przykład - Jane Fonda promowała zdrowy tryb życia, bieganie odpowiednie odżywianie się. Po latach okazało si że przeszła więcej operacji plastycznych niz mozna przypuszczać. Inne jej zachowania były wyłącznie dla potrzeb filmów reklamowych itd.
   Wracając do tematu - dopóki w temat nie włączą sie potęgi gospodarcze to z tego nic nie będzie.
   Pozdrawiam

   Usuń
 5. ..."pozwólmy sobie robić wody z mózgu"... Toż pozwalamy innym i robimy ją sobie sami. Youtube z którego mnie trzykrotnie wyrzucano i za czwartym razem sam z niego uciekłem, jest tego świadectwem... 99% użytkowników - czytelników-dyskutantów [przepraszam za prostytuowanie tych terminów w tym kontekście] można wmówić tam wszystko - od zapładniania kobył przez wiatr sirocco do przekonania, że jeśli zaintronizujemy sobie kogo trzeba, to Ten Którego Znasz oda nam władzę nad wszystkimi narodami płaskiej Ziemi, zaś za karę zniszczy cały niewierny świat i tylko my - Dumni-Prawdziwi-Pobożni-Polacy ocalejemy. Hej kolęda...kolęda...

  OdpowiedzUsuń
 6. https://ec03-waw1.waw2.cache.orange.pl/interia/v.iplsc.com/oredzie-prezesa-na-2020-rok/0009PT8ZQ5I7EG33-V2.mp4

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>