piątek, 18 grudnia 2015

Pożyteczny idiota
                   Gdyby ogłosić konkurs na pożytecznego idiotę roku to poważnym kandydatem był by Kornel Morawiecki znany sprzed lat szef Solidarności Walczącej.
Proszę się nie zżymać na określenie pożyteczny idiota gdyż funkcjonuje ono tak samo jak np. pierwszy głupek we wsi czy matoł klasowy. Sam jestem równie pożytecznym idiotą mimo wszystko i wszystkim nie skreślając PO.

                   Życiorys Kornela Morawieckiego oraz bieżące dokonania są dla mnie zdumiewająco odległe a są dowodem jaką można przejść metamorfozę od rewolucjonisty /aby nie użyć słowa terrorysty/do ględzącego starca i jak się wydaje nie mającego pojęcia ani gdzie się znajduje i co mówi.
Każdy życiorys jest zbiorem dokonujących się przypadków. Nie było by Kornela Morawieckiego gdyby w roku 1982 nie dostał kopniaka od NSZZ Solidarność we Wrocławiu. Zakłada wtedy Solidarność Walczącą i jakby to powiedział klasyk, był ostry jak brzytwa zajmując się np. inwigilacją ....... służby bezpieczeństwa PRL /?!/. Był porównywalny lub wręcz nazywany polskim „Che”.
Walczył o wszystko i z wszystkimi poczynając od władzy PRL a kończąc na układach Okrągłego Stołu.
            Władze PRL-u zdawały sobie sprawę jakim niebezpiecznym rewolucjonistą jest Morawiecki i posunęły się do bezprecedensowych czynów dwukrotnie wywożąc go samolotem z kraju a on dwukrotnie wracał przez zieloną granicę.
            Nie wiem jak to się stało, że człowiek z taką przeszłością dał się namówić do startu wyborach przez takich politycznych oszustów a jeszcze gorzej się stało, że zaczyna robić za „autorytet” zaprzeczając idei do jakiej sam się stosował przez swoje życie.                                                                                                        
Zamieszczam wystąpienie K. Morawieckiego które jest dowodem, że w zależności od punktu siedzenia zmienia się punkt widzenia.
Cofnijmy się do czasów w której władza ludowa wywoziła K. Morawieckiego z kraju.
Któż to był kto go wywoził – wiadomo służby państwowe,
Któż to wybrał te służby - wiadomo, zostały wyłonione przez rząd.
Któż to wybrał ten rząd – wiadomo ówczesny sejm.
Któż to wybrał ówczesny sejm – wiadomo, że ...........wiem, wiem, dziś i tak się nikt nie przyzna.
Czyli z Polski Kornela Morawieckiego wyrzucali ci na których głosowali Polacy. Nasi PRL-owcy przedstawiciele narodu nie oglądając się na prawo polskie, międzynarodowe dokonywali eksterminacji Morawieckiego.
Dziś tenże Morawiecki mówi, że prawo jest ważne ale ważniejsze jest dobro narodu.
Ponieważ kategoria Dobro Narodu nie jest kategorią ścisłą a ocenną to przedstawiciele dbający o to dobro ocenili je i wprowadzali od Grudnia Poznańskiego do ofiar kop. Wujek a także do Barbary Blidy.


             Dziś nie chciałbym żyć w państwie w którym o moje dobro dba Prawo i Sprawiedliwość raz z Kukiz 15 z panem Kornelem Morawieckim na czele.
              Każdemu ma prawo się pozajączkować ale podejrzewam że jest to stan w którym pan Morawiecki nadaje się bardziej do geriatry niż do sejmu. Mam prawo tak podejrzewać bo jestem o 3 lata młodszy od KM ale jak na razie jeszcze nie zaprzeczam sam sobie.

110 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc - nie podobało mi się już przemówienie inauguracyjne Morawieckiego. Niestety, ale nawet piękny życiorys nie zwalnia od mówienia bzdur.
  Też mam wrażenie, że się pogubił, chwilami sprawia wrażenie, że nie kontroluje tego, co się wokół niego dzieje. Przykre to. Starość bywa okrutna i żenująca, nie każdy jest Władysławem Bartoszewskim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niektórzy działacze opozycyjni potrafili swoje "piękne życiorysy" niestety zmarnować. Kornel Morawiecki może i był dobrym fizykiem, ale należy do takich działaczy politycznych, u których emocje dominowały nad rozumem, co nie dziwi u takiego np. Słomki, ale u dr fizyki - zaskakuje. Zresztą moim zdaniem on już taki był, kiedy zakładał Solidarność Walczącą w czerwcu 1982 r., bo wówczas była to niewątpliwie robota rozłamowa w stosunku do działającej w podziemiu "Solidarności". Nie znam go bliżej, ale ilekroć czytałam jego teksty bądź słuchałam jego wypowiedzi to odnosiłam wrażenie, że nie jest on zbyt mądry, a na dodatek rzeczywiście jest fatalnym mówcą. Nie on jeden zresztą nie potrafił dorosnąć do swoich, wymienionych w biogramach, zasług. (Na marginesie dodam, że w Wikipedii życiorysy niektórych działaczy opozycyjnych są podrasowane i to w różnym stopniu).

   Usuń
  2. Każdy, podkreślam KAŻDY, działacz "Solidarności" z Wrocławia wie, dlaczego nie mogli zgodzić się na ówczesne pomysły Kornela Morawieckiego. Chciał stosować stricte terrorystyczne metody, marzyła mu się krew (z przysłowiową butelka na czołgi). Wrocław wybrał cichy opór, oraz "Pomarańczową Alternatywę".
   Dziś, mam wrażenie, że pan Morawiecki nie zauważył, że PRL się dawno skończyła (demencja?).
   Pomyślności.

   Usuń
 2. No teraz masz "już ,do pary"
  "Urzędnicy MON weszli z Żandarmerią Wojskową do Centrum Kontrwywiadu NATO "/międzynarodowego/
  I jak zwykle "na pasówke" bo mieli dorobione klucze i jak zwykle nocą.
  Szaleniec zaatakował NATO i dziwie się tylko, iż ochraniający obiekt nie otwarli ognia Wszak pełnili służbę wartowniczą wiec mieli nie tylko prawo ale i obowiązek.
  Centrum odpowiedzialne jest m.in. za monitorowanie zagrożeń związanych z konfliktem na Ukrainie i terroryzmem międzynarodowym.
  Dla mnie z tej hucpy wynika jedno .
  Po to do Centrum "wprowadzono?" nowego p.o. dyrektora. by ten swym urzędem zaświadczył, iż Polska zagrożona jest terroryzmem, a stad jeden krok do uchwalenia kolejnej nocy spec ustawy antyterrorystycznej ,błyskawicznie podpisanej przez Dude w której to na czołowym miejscu znajdzie się punkt "o zakazie zgromadzeń"
  Oczywiście wszystko "w trosce o zgromadzonych". Tym którzy jednak "wyjdą "zwarte oddziały Policji" dawniej ZOMO.ręcznie, gazem i armatkami wodnymi, wyjaśnia i wbija do głów "niestosowność dbania o własne bezpieczeństwo" a rożne prokuratory a,la Piotrowicz namawiać będą sądy, by jeden z drugim delikwent mógł swoją "lekkomyślność" przemyśleć na osobności.W celi.
  Myle sie co do intencji tego "włamu?" Zakład ,ze nie !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od początku byłem przekonany, że pisia władza planuje taki scenariusz.
   "Reichstag już za chwilę zostanie podpalony" i władza przygotowuje spec ustawy "dla obrony obywateli"
   Cholera!
   Dlaczego TE SAME SCHEMATY musimy powtarzać w nieskończoność?

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Krzysztof, dobre pytanie, "Dlaczego TE SAME SCHEMATY musimy powtarzać w nieskończoność?". Może teraz chodzi o zmianę "tych schematów", tylko wykonanie znowu takie sobie. I z tym naszym "jakoś" trzeba coś zrobić. Ale na razie jeszcze szansy na to nie widzę. A nawet coraz mniejsze te szanse. I na jedno i na drugie.

   Usuń
  3. Tylko szaleniec w obecnej sytuacji ogólnoświatowej wojuje z NATO.Putin zaciera raczki,bo durne polaczki same pchają mu postaw sukna w łapy.Szaleństwo jest pewne,ale czyż cała działalność ministra A.M. nie jest jeśli nie pod dyktando,to przynajmniej po myśli Putina?Nie wesoło robi się coraz bardziej mimo zbliżających się świąt.
   Pozdrawiam,kocica,MK

   Usuń
  4. Dalim radę na zomo strasse we Wrocławiu w 1981, poradzimy też sobie z tymi pajacami. A swoją drogą chyba dopadła ich jakowaś demencja. Zapomnieli, że nie wolno w*****ć Polaka?

   Usuń
 3. Anonimowy18 grudnia 2015 18:33
  No to masz wybór !Isc nie, isc ?
  http://2.bp.blogspot.com/-uz-8H-_yjAg/VnLDYadoJ8I/AAAAAAAAqLU/tjmrQiP83CQ/s1600/19grudnia.jpg
  Twój Wrocław, to spotkanie, na Placu Solnym, godzina 12,oo

  OdpowiedzUsuń
 4. Krzysztofowi z Gdańska i Wieśkowi - w odpowiedzi kilka słów !!! :-))))))))
  Wyczytałem właśnie na blogu pana Antoniego Kopffa, że żyjemy już w "Rzeszy-pospolitej" skoro Nadprezes wszystkich prezesów - Pankaczyński publicznie oświadczył, że Polska to kraj gestapowców, komunistów i złodziei. Reichstagu nie podpalą - gdzie by nocą obradowali z "woli całego narodu" ??? Szczypię się często w nogę aby uzmysłowić sobie, czy mi się to śni, czy też to odbywa się na jawie. Czy TAKIE COŚ jest możliwym w środku Europy i w XXI wieku. Jest nas blisko 40 milionów obywateli - TU żyjących - TU I TERAZ. I co ??? I nic - patrzymy na to osłupiali. Mowę nam odjęło ??? I nie ma na ulicach czołgów ani transporterów opancerzonych, nie palą w "koksiakach" - chociaż to też GRUDZIEŃ. Bez jednego wystrzału urządzono nam Rzeszę - pospolitą. Kilka dni wcześniej użyłem nazwy "RzeczPiSpolita" , ale nazwa wymyślona przez pana Kopffa wydaje się adekwatniejsza - w kraju opanowanym przecież przez "gestapowców".
  Pan Krzysztof z Gdańska retorycznie pyta - "...Dlaczego TE SAME SCHEMATY musimy powtarzać w nieskończoność ?..." Odpowiem też retorycznie - taki kraj, taki klimat i...."mądry Polak po szkodzie". Niefrasobliwość - by nie powiedzieć - głupotę- mamy w genach. Od wieków !!!!! A skoro "musimy powtarzać TE SAME SCHEMATY" - zacznijmy od nowa - od "ZAKAZANYCH PIOSENEK" - starsi powinni jeszcze pamiętać - młodsi może obejrzeli sobie "w powtórce" film pod takim tytułem. Kto nie wie w czym rzecz - niech kliknie do wujka Google hasło "zakazane piosenki" lub nazwisko autorki Anny Jachniny (poprawnie powinno być Anny Jachny - bo była żona kpt.Juliana Jachny - ale tak się przyjęło ja nazywać).Powiedziała ona w 1940 roku - dopóki nie mamy karabinów i armat - zabijmy wroga śmiechem lub siekierą i motyką - i tak się narodziła piosenka w tysięcznych odmianach - "Siekiera motyka, piłka graca....". Tysiące Polaków "komponowało te zaśpiewki" i "krzepiło się na duchu":
  "
  Siekiera, motyka, bimber , szklanka,
  w nocy nalot nalot, w dzień łapanka...." - albo:
  "Siekiera, motyka, piłka, młot,
  Drałuj draniu wreszcie stąd...." - albo:
  "Siekiera, motyka, bimber, alasz,
  przegrał wojnę głupi malarz...."
  Śmiech w polityce ta najbardziej zabójcza broń - dla polityków - stara to prawda.
  Można skomponować coś bardziej współczesnego - np. :
  "Siekiera, motyka, płka, graca,
  Niech nam Kaczor nie powraca..." - Wszystko zależy od "inwencji twórczej" Szanownych Komentatorów - no to siup !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W post scriptum dodam kawał (wic) opowiadany w warszawskim tramwaju - podczas okupacji.
   ..." -panie motorniczy - daleko jeszcze do Niepodległości ????
   - będzie z pół roku - byle do wiosny..."""

   Usuń
  2. Może w tym rzecz, że jest "nas" wprawdzie "blisko 40 milionów", ale wśród tych "nas" jest niezbyt wielu "obywateli"?

   Usuń
  3. Eva70 !!! Dzień dobry Pani Evo !!! Ma Pani rację, ale taka już jest nasza historia i "tradycja". Od początków państwa polskiego tylko garstka była "obywatelami a reszta "poddanymi". Przed rozbiorami Polski około 8% ludności to była "szlachta" a reszta chłopami pańszczyźnianymi lub mieszczanami, praktycznie bez jakichkolwiek praw obywatelskich. To była "czerń" - jak to nazywał pan Sienkiewicz lub pospólstwo.Królów "namaszczano" nam w Watykanie, a jak który "podskoczył" był obkładany papieskimi klątwami i anatemami. Dzisiejszy "łokietek" też przecież głosi, że bez Kościoła nie ma Polski - czyli wracamy do "tradycji". Obawiam się, ze to się źle skończy - i dla Polski i dla jej dzisiejszych "chwilowych" władców. W końcu miliony Polaków podróżuje po świecie i to i owo widzi - nie muszą się godzić na powrót takich tradycji. Przeżyjemy - DAMY RADĘ !!! :-))))))))))))

   Usuń
 5. http://wio-w-snach.blog.pl/files/2015/12/sobota.jpg
  21 manifestacji w miastach Polski 4 w miastach świata.Jak uważacie ? To mało,jeszcze ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak miedzy nami Morawiecki czy Kukiz to ten sam i taki sam " lepszy sort rodaków" widzianych często na drogach, w czas niepogody,gołoledzi i innych"niekorzystnych warunków drogowych"/jak mawia Policja/.
  Pędzących swoimi ukochanymi brykami i cisnący"gaz do dechy" Ile fabryka dała."
  Spotykasz potem takiego/taką ,"rozklejonych" na drzewie albo w przydrożnym rowie i jeśli żyją, i dają radę mówić,na pytanie "po co tak pędzili, przecież widzieli ,jakie są warunki drogowe, odpowiadają "filozoficznie"Człowiek się cale życie uczy !!"
  I to ma usprawiedliwić, ich głupotę.I czują się rozgrzeszeni ! No bo się przecież "dopiero UCZĄ"!
  Morawiecki ?Przegrana sprawa ! Jemu rozeznanie,roztropność,znajomość zachodzących procesów czy zagrożeń demokracji, przyjdzie z wiekiem Ale od trumny!
  Kukiz, jak podzieli los Leppera, czy nawet partii, Giertycha,a Kaczyński zrobi zen durnia, powie "Sorry ale, ja jestem młodym parlamentarzystą"
  A co nam szkody narobią to narobią.Wybrańcy, taka ich mać.!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam sie i ..........cholera nie wiem jak skomentować !

   Usuń
  2. Mnie Piotrze jest zwyczajnie wstyd za Opole. Dlaczego tu jutro manifestacji KOD nie ma?
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Ależ Ikko - jak możesz ???? Pan Jaki -= poseł z Opola, troszczy się o miejsca pracy. Kilka dni temu obiecał był mieszkańcom Konina, że powstanie tam "wielka budowa" - budowane będzie więzienie na 300 pensjonariuszy. Spore - co ??? I będzie w nim praca - na trzy zmiany.

   Usuń
  4. Ikko - Opole to po prostu zadupie i dlatego tez społeczności którym sie chce tez sa małe. Wobec Opola metropiolamie sa Białystok, Olsztyn, Bielsko-Biała, Sosonowiec i jeszcze kilka miast nie tylko górnoslaskich w ktorych tez nie odbyły sie manifestacje. Opole jest tak dużą metropolią jak Tychy, Płock czy Włocławek.
   Pozdrawiam

   Usuń
  5. Piotrze! ...ale tam, u Ciebie, też ludzie żyją ?!?

   Usuń
  6. Piotr - a ten "Dreptak Zenon" to kim on jest ??? Pisze coś ???

   Usuń
  7. Lidziu - Opole nie dało ciała w wyborach i PIS nie wygrało, to dobry prognostyk.
   Dreptak Zenon na razie ma strachachachacha !!!!

   Usuń
  8. Piotrze - Opole to zaś nie takie zadupie. Przez dziesiątki lat było i jest stolica polskiej piosenki. Wprawdzie ostatnio same porykiwania na festiwalu, ale to tylko chwilówka. A ponadto - macie piękne ZOO - bylem zwiedzałem. Lamparciątka są wspaniałe.Pisałem o tym. A , ze trafił Wam się niejaki Jaki i ten noooo... muzykant. Mój Boże - wypadki chodzą po ludziach.

   Usuń
  9. I te "małpy" w ZOO - całkiem, całkiem !!!!!

   Usuń
  10. Wszyscy macie rację - Opole to nie zadupie ale tez nie duże miasto. ZOO nam sie udałó dzieki..........powodzi z 1997 roku. ZOO strasznie ucierpiało ale spotkała sie dobra wola władz, mieszkańców i pomoc.....wiecie, tej opcji jakiej ja jestem. Dzis faktycznie ZOO jest jednym z lepszych w kraju.
   Pozdrawiam

   Usuń
  11. Anonimowy (z 20 grudnia 2015 07:27) robi research autorów bloga? Można wiedzieć dla kogo?

   Usuń
 7. Dziś w natemat.pl dziennikarz zadał w przestrzeń pytanie, które i mnie od jakiegoś czasu bardzo nurtuje: gdzie jest w-ce premier Gowin. Dziennikarz sugeruje, że p. Gowin siedzi cicho, pracuje w swoim ministerstwie do upadu, byleby swoją twarzą nie firmować poczynań koalicjanta. W puencie autor sformułował tezę, że pan Gowin w pewnym momencie zabierze swoich posłów, dobierze kilku z PiS, którzy sie jednak na aż taką hucpę nie zatrudniali, weźmie swoje konserwatywne skrzydło z PO i tym sposobem Polska Razem nabierze innego wymiaru: PiS utraci większość sejmową, a p. Gowin wyrośnie na męża opatrznościowego.
  Musicie przyznać, że ta teoria wcale nie jest pozbawiona sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zante - witaj !!! Mnie się wydaje, ze pan Gowin zorientował się do jakiego szamba wdepnął. Późno, bo późno - ale w końcu. Ma teraz porównanie - bo był przecież ministrem w rządach PO i obecnie - w rządzie pani Szydłowej. Co by tam o nim nie powiedzieć - jest to jednak jeden z nielicznych - wykształconych ludzi w tej zgrai.Wiele wyższych uczelni publicznie potępiło rządy PiS i prezydenturę pana Dudy - a Gowin wywodzi się przecież z tego środowiska. Nie ten gatunek "kaczek". Gowin myślał, że to będą same "krzyżówki" a teraz okazuje się, ze to same "gągoły" (Bucephala clangula). Już sama łacińska nazwa tej odmiany kaczek o czymś świadczy - Gowin "odkrył" to dopiero teraz. Bucephala - bucefał, to był taki historyczny koń a clangula - to można by przełożyć z pewną swobodą na "rżenie". Poklikaj u wujka Google - dowiesz się więcej o kaczkach gągołach :-))))))))

   Usuń
  2. Może i PIS chciał miec swego pozytecznego idiotę ?

   Usuń
  3. @Piotrze, a nie wykluczam, że to jest dopisywanie Gowinowi pozytywów. Ja w sumie byłam zdziwiona, że go nigdzie nie widać i tyle. Teoria o tym, że może zrobić PiS-owi kuku, nie jest moja. Acz interesująca.

   Usuń
  4. @Sobiepanie - ja bym nie wykluczyła, że pan Gowin, wbrew pozorom, należy do grupy, która nie doceniła PanKaczyńskiego i jego idee fixe. PO, lewica ostrzegały, a on wychodził z założenia, że to histeria, bo przecież PanKaczyński kocha Polskę, tylko inną. Nie wziął pod uwagę, że to będą takie metody i tak wielkie zniszczenie. A teraz nie chce tego twarzą firmować. Z drugiej strony może sobie nie chcieć!! Jest w-ce premierem tego rządu. Jeśli więc cwaniakuje, to mu się nie uda powiedzieć "to nie ja, to oni". Chyba, że zrobi, zgodnie z teorią dziennikarza, rewoltę w PiS.

   Usuń
  5. zante - per saldo - miernota zawsze pozostanie miernotą. Pan Gowin miał wszelkie predyspozycje do tego aby zachować się jak człowiek inteligentny - skoro z tego nie skorzystał, widocznie cierpi na jej deficyt. Zdarza się !!! Na ten sam syndrom cierpi Pankaczyński. Z historii wynika, ze takie "związki" nie są trwałe. Zawsze jeden drugiemu będzie "przedkładał", ze jego prawda jest "mojsza. To dobrze - dla nas.

   Usuń
  6. Kaczki gągoły !!!!!! KAPITALNIE !!!!!!

   Usuń
 8. Cholera mnie bierze ,iż jakoś nikt tego nie raczy zauważyć.
  Przysięga /ślubowanie/ poselska i senatorska to takie nic ? .Nic nie znaczące dla nikogo ? Dla ślubującego, dla słuchajacego ?O tam coś tam,cos tam .Tradycyjnie A co ?Nie wiem i mam to gdzieś!
  No to sobie przypomnijmy owe "ślubowanie"
  "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.
  Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania Tak mi dopomóż Bóg."
  Autorzy tego tekstu ślubowania poselskiego wyszli z założenia, że posłowie wierzący mogą się powołać na swego Boga jako świadka tego ślubowania, a posłowie niewierzący nie muszą. Obydwa ślubowania mają taką samą wartość, ponieważ prawa boskie, przekonania i sumienie nie mogą stanowić punktu odniesienia dla późniejszej oceny jakości procedowanych ustaw.
  Każdy poseł w złożonym ślubowaniu przyrzeka oceniać jakość procedowanych ustaw wyłącznie pod kątem "przestrzegania Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".
  A zatem głosowania w Sejmie i Senacie przeprowadzane w systemie "wolności przekonań i sumienia posłów" są BEZPRAWNE !!
  Nikt nie ma prawa zwalniania posłów z merytorycznej oceny procedowanych ustaw dokonywanych w obrębie ograniczeń narzuconych ślubowaniem poselskim, a więc wyłącznie do oceny pod kątem zgodności z postanowieniami Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej.
  Nikt nie ma takiego prawa!! Ani marszałkowie, ani premier, ani szefowie klubów poselskich ani Kaczyński
  Jest to jawne nakłanianie do łamania ślubowania poselskiego, a więc jawne nakłanianie do krzywoprzysięstwa, łamania Konstytucji i obowiązujących praw RP. A posłom nie wolno w tym procederze uczestniczyć.
  Jeśli uczestniczą, łamią ślubowanie i sa zdrajcami, zasługującymi na "kare główną" przypisaną do zdrajców.
  Uprawnionym jest wiec każdy do krzyczenia im w pyski ZDRAJCY,ZDRAJCY,PO TRZYKROĆ ZDRAJCY
  Dla bardziej kosciółkowych dodam iz łamanie przysięgi to zdrada A zdrada to"grzech ciężki"
  Przypomnijcie wiec sobie Judasza i jego koniec?Amen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesiek19 grudnia 2015 10:04

   Wytłumaczysz to tym ludziom i tej pani , która nawet czci części intymne dudusiowej mamusi?
   Ciekawe, że nie pobłogosławiła membrum virile tatusia. Przecież też brał udział w DZIELE TWORZENIA.

   Usuń
  2. Wieśku - "szkoden goden" - oni mają "grzechów odpuszczenie" i zaś mogą od nowa łgać !!!!

   Usuń
 9. Panie i Panowie oto test na nowe posady
  http://deser.gazeta.pl/deser/13,143462,6256,jak-duze-masz-szanse-by-dostac-posade-od-pis-u.html?i=0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cholera, 0/9!... Całe szczęście, że - póki co - mam posadę sprzed PiSu!

   Usuń
  2. 1/9... i co z tego wynika ? :))

   Usuń
  3. Lidko - ja się załapałem na "posadę" kuchcika. W pierwsze święto będę zdecydowanym "kaczystom". Byłem na wsi - zlustrować letnią "rezydencję" i "zadać" ptakom leśnym pokarm do karmników. Moi znajomi obdarowali mnie wielkim kaczorem (już oskubanym i wypatroszonym). Teraz będzie "ćwiartkowanie z posoleniem" - jak mawiał niejaki Pyzdra w "Janosiku". Potem opieprzę kaczora i namaszczę olejami. Następnie będzie opiekanie i na koniec duszenie.Myślę, że zmięknie i stanie się kruchy oraz jako tako strawny.

   Usuń
  4. Sobiepan20 grudnia 2015 08:10

   Poświęciłbyś dla dobra sprawy tę świąteczną kaczkę!
   Zrób z niej lalkę Voodoo!
   I zaklinaj, zaklinaj...

   Usuń
  5. Sobiepanku - może zrobisz kaczora jak ja ?!. Natrzec przyprawami o składzie przyprawa do grilla, sos chili słodziutki, sos sojowy,sól, pieprz + olej do zrobienia ciapay. Natrzeć Kaczyńskiego ..................wrrrrrrrróóóóć - kaczora od środka i od zewnatrz. Odstawić na dobę. Jabłuszka słodkie w ćwiartki. Aby sie kleiły zatonkać w oleju i obtoczyć w majeranku i nie żałować. Napchać jabek do kupra do pełna, zaszyć. Start od b. wysokiej temp np. 240C i jak skórka zacznie sie skwarzyć to zjechać w dół do nawet 90C /słownie dziewięćdziesiąt/.
   Uwaga: ta temp. jest wystarczająca aby mięso sie udusiło, soki i troche tłuszczu zostaną w kaczce i z jabłek nie zrobi sie mus jabłkowy. W kuchence musi jednak siedzieć dość długo bo 2 kg kaczka ok. 2,1/2 h.
   Jajlepsze sa JABŁKA !!! a kaczka jest nr 2.
   Powodzenia.

   Usuń
  6. Piotrze :-)))))))) Dzięki za przepis - zapisałem w kapowniku. Trochę się spóźniłeś, bo ja już Kaczora zdążyłem poćwiartować. To był taki Kaczor wypasiony - mnóstwo tłuszczu, który wykroiłem i usmażyłem z cebulką - jako "kaczy smalec". Tak bogiem a prawdą, to jak odkroisz nogi i dwa filety z piersi, zostaje tylko taka rura. Przeznaczyłem ją na rosołek, bo co z tym innego zrobić ???. Ponieważ moi znajomi ze wsi bija kaczory na każde święta - przy następnych zastosuję Twoja recepturę. No i te jabłka - wesprę naszych sadowników, bo do tej "rury" wejdzie całkiem sporo.

   Usuń
  7. Lidko - jakie znów Voodoo, co Ci tam po głowie lata ???Po polsku pisze się Kaczor z wódą, ale ja nie gustuję. Jakaś tarniówka, jakaś wytrawna śliwowica - to i owszem. W tym roku był kompletny nieurodzaj na tarninę (susza). Zrobiłem nalewkę na jarzębinie - ale procedura jeszcze trwa - klaruje się.

   Usuń
  8. Sobiepanku, i to tez nie tak, że jest szpenio od kaczorów ale najczęściej zostawało mi kupę tłuszczu oraz kości obcągniete skórą. Było smaczne i esencjonalne ale dzis juz nie mam zębów do tego hehehehe.
   Logicznie mysle tak, że jak sie z wierzchu przypali to tłuszcz nie ma dokąd nawiać i lezie do srodka do jabłek. Kaczor chłonie jabłka a jabłka tłuszcz i dlatego wychodzi dobrze. Z rozebranego kaczora tłuszcze nawiewa chyba koncertowo hehehe.
   Koniec przedświatecznego akcentu - pozdrawiam

   Usuń
  9. Piotrze - dzięki za pozdrówka i przesyłam wzajemnie. Wiosennie się robi w aurze a i na sercu. Byle do wiosny !!! :-)))))))

   Usuń
  10. Piotrze - mam prośbę - mój nick pisze się "Sobiepan" a nie "sobiepanek". Nie lubię jak mi ktoś to zmienia - to tak jak gdyby traktował mnie "z waszecia". Moąe to przewraąliwienie - ale tak to już mam !!!!

   Usuń
  11. errata - "może"

   Usuń
  12. Zrobiłam test, żeby się dowiedzieć czy może PiS jest szansą na moje bezrobocie. I kicha;-(((( Mam wynik 2/9. A te dwa punkty to też takie wymuszone: 1, bo jestem aktywna długo w noc, a 2-gi, bo nie zajarzyłam, że chodzi o sortowanie ludzi. Myślałam, że takie zwyczajne, np dokumentów ;-))). Ech...

   Usuń
  13. zante21 grudnia 2015 20:52
   @zante!
   :)))) okres przedświąteczny, więc Ci zadedykuję ,by poprawić Twój nastrój :)))

   Usuń
  14. @LB - znaczy jestem naiwna, że pytanie o to czy lubię sortowanie wzięłam za umiejętność pracy biurowej? ;-))))

   Usuń
  15. eeeeee, nie!...skądże... :)))

   Usuń
  16. @LB - he, he, he ;-)))))

   Usuń
 10. Lidko - znaczy się odrzucasz teorię, że nasz (p)rezydent został poczęty bez udziału owego "membrum virile: (co za uczona nazwa - prawda ? ).Zasstanawiam się właśnie, czy gdybym uzywał tej łacińskiej nazwy w stosunku do niektórych, to bym ich obrażał, czy tez był bliski "prawdy naukowej" - co o tym sądzisz ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, Sobiepanie, że na tych "niektórych",co chcesz ich tak nazywać - szkoda klasyki.
   Im wystarczy nasze, swojskie określenie, zaczynające się na "ch".

   Usuń
  2. :-))))))) Lidko, ale mi wbiłaś klina do głowy z tym wyrazem piszącym się na literę "ch" - język polski jest tu dość bogaty. Tak na poczekaniu - to Ci wymienię : - cham,chamidło,chciwiec,cherlak,chimeryk,chłopina,chojrak,chuchro, chudzina,chuligan,chwost,chytrus no i rzecz jasna - na poczesnym miejscu ten Twój wynalazek - MEMBRUM VIRILE - co po polsku też się pisze na "ch". Pamięć już człowieka zawodzi - ale na pewno ktoś tam jeszcze coś dorzuci do "słowniczka.
   Tak na marginesie - po dzisiejszych demonstracjach KOD - owo "membrum virile" mocno opadło Panukaczyńskiegmu. Milo było popatrzyć, jak Polacy potrafią KULTURALNIE bronic demokracji, Tylko "chamstwo z PiS" zawsze robi burdy. PIĘKNIE SIĘ RÓŻNIMY od tej bandy.

   Usuń
  3. Sobiepan19 grudnia 2015 17:08

   Dobrze, że Ci humor( a tuszę, że i zdrowie!) dopisuje, ale... gdzie Ty Panukaczyńskiegmu w spodnie zaglądasz ?
   Tam - prawdopodobnie nic się nie dzieje.
   Tylko Hitler doznawał orgazmu podczas swoich ognistych przemówień...

   Usuń
  4. Co tam gadać - kurdupel będzie rządził jeszcze te 3 - 3,5 roku, bo nie wierzę we wcześniejsze rozwiązanie Sejmu. MY wytrzymamy, ale ONI nie. Nawet smród po nich nie zostanie. Polak najpierw musi dostać w dupę, aby zaczął myśleć !!!

   Usuń
  5. Kaczyński - oddaj Księżyc i odp....dol się od Polski !!!!!

   Usuń
  6. Niestety- smród, JAcku, pozostanie...
   Ale przewietrzymy...! :)))

   Usuń
  7. LB - pewnie, że przewietrzymy - ja tam lubię stare metody. Powiesić na trzepaku i walić z obydwu stron.

   Usuń
  8. Sobiepanku - obojetne jakbys po świńsku nie napisał, nawet "membrum virile" to i tak juz musiał byc bardzo miękki !@.

   Usuń
 11. Na jednym z blogów wyczytałem wiadomość po co ta cała awantura o Trybunał Konstytucyjny oraz zamiar jego wyprowadzenia do.....Przemyśla. Ponoć Pankaczyński upatrzył sobie ten pałacyk na swoją nową siedzibę - jako "naczelnika państwa". Coś może być na rzeczy - dzielnica na wskroś reprezentacyjna - rządowa. Pełno tam ambasad wokół. Taki Belweder tuż obok "Ruskiej" ambasady położony - mało strategicznie a i jakiś podkop "ruscy" by mogli zrobić dla "szpilu".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie - wcale bym się nie zdziwił, ze tak moze byc. Kaczor to człowiek chorobliwie zazdrosny o wszelkie polityczne kadzidło. W takim pałacu po TK - jego chore ambicje mogły by zostać dokadzone.

   Usuń
  2. Mówią, ze w Koninie budują wielki i nowoczesny zakład karny. Najwyższe piętro - same "apartamenty" będzie przeznaczone dla "aktywu partyjnego" pislamiistów. Planowane zakończenie budowy - za 3 lata - w sam raz !!!!

   Usuń
  3. Zastanawiam sie czy nie zgłosić kandydatury Opola. Trybunał wg. PIS w Opolu byłby w sam raz. Scena i amfiteatr jest, tradycje kabaretowe też i Odra paręnaście metrów od amfiteatru. Opornych mozna by podtapiać !.
   Chyba dobry pomysł ?!.

   Usuń
  4. Po ostatnim orędziu Premierzycy (ach, to wejście!)i dzisiejszejKawa na ławę (sala kolumnowa, dywan, iluminacje itp.)śmiem twierdzić, że zanim pisowcy umeblowaliby i "dopieścili" Amfiteatr dla potrzeb Trybunału wg PiS - skończyłyby się ich rządy.
   Naraziłbyś, Piotrze, swoje miasto na zbędne wydatki!
   Jeśli lubisz Opole - nie rób tego!

   Usuń
  5. TK przeniosą do Przemyśla. Rodzinnego miasta marszałka Kuchcińskiego i vice marszałka Terleckiego. Przecież TK zatrudnia mnóstwo ludzi, a tam, w dalekim Przemyślu zostało tyle rodziny i przyjaciół obu panów! Trzeba dać ziomalom robotę.

   Usuń
 12. Mam parę przemyśleń - bardziej syntetycznych - dotyczących odbioru i oceny tego cyrku, który nam funduje Prezes Polski i "Świta". Do tej pory reagowaliśmy na każde zjawisko, każde wystąpienie klownów tego cyrku.
  Jednak w tym wszystkim jest jakiś spiritus movens.
  I tego właśnie dotyczą moje przemyślenia. Jednak napiszę o tym po Świętach, nie chcę bowiem psuć przedświątecznego nastroju ani przyczyniać się do "upolityczniania rodaków rozmów" przy stole wigilijnym.
  Ponadto obawiam się, że w tekst wdarłoby się siłą i bez mojej aprobaty jakieś słowo, którego gentelmani spoza Żoliborza (przepraszam tą piękną dzielnicę naszej stolicy) nie powinni w okresie Świąt używać.

  OdpowiedzUsuń
 13. LESZKU - DOKŁADNIE TAK !!!!!! Ja też od kilku tygodni zastanawiam się KTO ZA TYM STOI a nawet finansuje. Skoro już użyłeś łaciny, aby rzecz nazwać "naukowo" - to i tu zawołał bym - ciepło, ciepełko. To się rzuca w oczy - kiedy popatrzeć na sprawę okiem mędrca, czyli przez szkiełko. Jezeli przeanalizować wszystkie wystąpienia i "przemówienia" Panakaczyńskiego - to jawi się zwyczajny prostak a nie żaden tam "mąż stanu". To samo można powiedzieć o jego "ekipie". No więc KTO użył go jako narzędzia do dłubania w polskich sprawach. Heee...heee... - no dobrze - zostawmy to sobie na "poświąteczne resztki" - jakiś "bigos" się z tego uwarzy.A zakląć sobie możesz - pewien kardynał z KRAKOWA ułozył nawet specjalny słowniczek ze słowami zastępczymi - pamiętasz - "kurza noga" i takie tam. Z KRAKOWA - Leszku - Z KRAKOWA. Jak już tam zawędrowałem - zaśpiewajmy sobie "pod choinką" - "...dopóki na Wawelu, Zygmunta bije dzwon....". Kolęda wprawdzie to nie jest - ale......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku - w post scriptum dodam tylko pewną łamigłówkę świąteczną. Jak już Polacy tacy przywiązani są do tradycji - to słowo "kolęda", którego użyłem wyżej, powinno się pisać "kolenda" i tak się w "Polszcze" pisało.Jaki "gender" to sprawił, że dzisiaj wszyscy piszą i mówią "kolęda" ???

   Usuń
  2. ... bo Kolenda jest tylko jedna :))
   Podobnie, jak Kempa!

   Usuń
  3. Wczoraj po raz n-ty oglądałam któryś z odcinków "Ekstradycji". I jak tak sobie patrzyłam na Tuwarę (granego przez J. Gajosa) no nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że jego zachowania, to kim jest i po co jest w Polsce, przywodzą na myśl... no różne takie skojarzenia z naszym nowym przywódcą ;-))))))))))))))))))

   Usuń
  4. Kolęda tak - Kempa nie.
   To nazwisko pisze sie Tępa !!

   Usuń
  5. @zante
   ... agent KGB lub GRU ...?
   ło,jesssusku! ;))

   Usuń
  6. @LB - aż takie niemożliwe? ;-)))) Logicznie to się nawet kupy trzyma. ;-))) Brat go zawsze wkurzał ;-)))

   Usuń
  7. zante !!! Trochę przesadzasz z tą "logiczną kupą". Pankaczyński używał swojego brata jako przyzwoitki i rodzaj papierka lakmusowego w polityce. Dzisiaj nadmuchuje "spuściznę" po wielkim - małym bracie będąc w nadziei, że i dla niego coś skapnie z tej "glorii". A metody te same - wypchnął Dudę i panią Szydłową na "barykady" i uważnie obserwuje co z tych jasełek wyniknie. W teatrach lalek nazywają takich "animatorami" - facetami od pociągania za sznurki. I to by było na tyle.

   Usuń
  8. @Sobiepanie - no jasne, że przegięłam;-)))) Tak po prawdzie to po prostu, od tego wszystkiego, dostałam głupawki.;-)))) Żarcik miał być, ale ... nadal uważam, że logiczny ;-)))

   Usuń
  9. zante - Polak z Polakiem (Polką) zawsze się dogada - cieszę się ogromnie !!!

   Usuń
  10. LESZKU !!!! Ja tak tylko "w kwestii formalnej" - przeczytaj bardzo UWAŻNIE tekst wypowiedzi abepe Dziwisza z KRAKOWA - nawołującego do zgody i nierozstrzygania sporów na ulicy. Jeszcze raz proszę - przeczytaj bardzo uważnie !!! Do będzie istotny przyczynek do dyskusji na zapowiadany przez Ciebie felieton - po świętach. Mnie tez nie chce się już nic pisać o polityce - przed świętami - bo mogę spaskudzić moją świąteczną ulubioną potrawę - karpia w galarecie. Dzisiaj w Kauflandzie "rzucili na rynek" mrożone borowiki. Kupiłem aż dwie torby - jedna pójdzie do galarety a druga do noworocznego bigosu. Widzisz to - małe borowiki, przekrojone na pól (aby sprawdzić czy nie zawierają innych protein) zawieszone w klarownej galarecie, obok innych tradycyjnych dodatków. Żona dzisiaj pachniała w domu piernikami. Napiekła sporo, bo powiada, że gdyby nas tak "internowano" w wigilijną noc, to pierniki długo się nie psują i można sobie "pogryzać" jakiś czas.

   Usuń
  11. Cholera jasna zaraz mnie weźmie (i zgorzknieją mi pieczone pierniki), ale kiedy słyszę spasionego Gapcia, którego martwią "pogłębiające się podziały w naszym społeczeństwie" , a sam podzielił to społeczeństwo wprowadzając usłużnie zwłoki Lecha Kaczyńskiego na Wawel (jakim prawem?!?), który zdradził swego wieloletniego przyjaciela (?)- JPII, wykradając mu prywatne zapiski i - wbrew jego woli - publikując je pośmiertnie...a który teraz pieprzy : Jeżeli ktoś chciał autentycznie służyć, a nie panować, nie powinien przeżywać zbyt głęboko goryczy przegranych wyborów i nie powinien przeszkadzać tym, którzy realizują nowe, nakreślone cele...
   Nowe, lepsze cele...! Do kogo ta mowa ...?
   Ten osobnik uzurpuje sobie prawo do oceny poprawności lub nie odbywających się marszów KOD-u?
   A w nos niech się cmoknie, ten wstrętny obłudnik i hipokryta. Amen.

   Usuń
 14. Poczekajcie jeszcze chwile TVN donosi ze urzędnikom i wojsku zabroniono pomagać WOSP.Pewno szczegóły będą w internecie Ciekawe jak ludzie zareagują na to kolejne ssynstwo ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noooo, zgadza się. Czytałam, że także na TV publiczną są naciski, by nie uczestniczyła w WOŚP. Bardzo jestem ciekawa jak się zachowają ludzie. Bardzo bym chciała, żeby pomimo to Owsiakowi znów się udało.
   A druga rzecz, która dziś przykuła moja uwagę w telewizji, to reklama "Wprostu", na Polsacie (nie wiem czy na innych kanałach też). To w sumie ciekawostka, że "Wprost" ponoć na skraju bankructwa nagle stać na reklamy TV. Może jakieś szczególne upusty dostała ta gazeta od Polsatu? Wszak Polsat niby komercyjna TV, niby niezależna i obiektywna, ale w wiadomościach manifestacje określają jako: popierające PiS oraz manifestacje tych, którzy "nie mogą się pogodzić z wynikami wyborów". Nie ma to nic wspólnego z obiektywizmem dziennikarskim, bo nawet dzieci wiedzą, że manifestacje KOD są w obronie demokracji, a nie dlatego, że wybory wygrał PiS. Pan Solorz już mi się teraz całkiem nie podoba.

   Usuń
  2. Tu znajdziesz jednostkową odpowiedź żołnierza:
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19378297,pieta-z-pis-odlecial-we-wpisie-o-wosp-i-mundurowych-riposty.html#Prze

   Usuń
 15. Zante
  No to teraz masz dowody
  http://www.liiil.pl/1450645836,PiS-chce-zniszczyc-Jurka-Owsiaka.htm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że ludzie, którzy od tylu lat wrzucają pieniądze do puszek WOŚP i tym razem się nie zawahają. A do tego uświadomią sobie jakie świadectwo wystawia sobie partia rządząca, której z ust nie schodzą hasła dobrej zmiany i opieki nad szarym Polakiem.

   Usuń
  2. W swoim obłędzie pisowcy próbują zniszczyć wszystko, nawet pozytywne i spontaniczne akcje.
   WOŚP zawsze była solą w oku Kościoła i co za tym idzie jego fanatyków - ich zdaniem konkurowała i zagarniała datki, sprzed nosa, Caritasowi (Konferencja Episkopatu Polski).
   Ich pokrętne działania, wypowiedzi i zadęta buta wzbudzają we mnie już tylko reakcje obrzydzenia. To dopiero jest nieciekawy i ohydnie śliski sort ludzi! Obłąkani wyznawcy szalonego Wodza.
   Rydzyk strzelił "focha", więc próbują w inny sposób podlizać się Kościołowi.

   Usuń
  3. Na FB ktoś puścił akcję, by zamiast księdzu podczas duszpasterskich wizyt (kolędowania) przekazać na WOŚP, tzn w tym roku nie dzielić datków na dwie instytucje, tylko wspomóc jedną.

   Usuń
  4. Ja tam sobie nie dam napisać kredą na drzwiach K+M+B (czytaj: Kaczor + Maciarenko + Błaszczak)- co to - to nie !!!!

   Usuń
  5. @JAcek - ;-)))))))))))))))))))) dobreeee!!

   Usuń
 16. No to Panie i Panowie kolejny sprawdzian jaki nam internet zafundował.Bysmy byli pewni a nie gadali"po próżnicy"Mozna rozwiązywać z Rodziną !
  http://deser.gazeta.pl/deser/13,143462,6243,nie-mozesz-sie-oburzac-ws-trybunalu-konstytucyjnego-jezeli.html?bo=1
  PS
  Udziału w WOSP zabroniono także strażakom pewno i tym z "Ochotniczych Straży" /tym to jeszcze groza proboszcze/
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19377264,posel-pis-ostrzega-funkcjonariuszy-sluzb-mundurowych-pomagajacych.html?lokale=krakow#Czolka3Img#BoxNewsLink

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Brzeszcze była przez jakiś czas pupilka Prezesa Polski. Tam pewnie junaki z OSP nie wesprą WOŚP-u, chociażby przez starą sympatię do byłej prezeski.
   Pozostaje jeszcze nadzieja w Pawlaku ! :))))

   Usuń
  2. Lidko - stare porzekadło mówi - "temu w hołdzie, na czyim żołdzie". Czego jak czego, ale kadzidła nam ostatnio w Polsce nie brakuje.

   Usuń
  3. Ciekawy na swój sposób jest opis Morawieckiego podany przez Piotra. Co do wklejanych zdjęć w artykułach, myślę, że są dziecinne a wklejenie arabów co najmniej dziwne.

   Usuń
 17. Tą drogą składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne Szanownym GOSPODARZOM I KOMENTATOROM na tym blogu. Wyrażam przekonanie, że w nadchodzącym Nowym Roku znajdziemy wiele wspólnych tematów do ciekawych dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 18. Eva7018 grudnia 2015 22:39
  Niektórzy działacze opozycyjni potrafili swoje "piękne życiorysy" niestety zmarnować.
  Pozwalam sobie w świetle faktów mieć odmienne zdanie
  Jacy to rewolucjoniści,jakie piękne
  Kiedy prokuratorzy,tamtych czasów to same Konrady Wallenrody /vide Piotrowicz/ sędziowie zblatowani vide Kryze czy Wojciechowski pewno i tak było wśród SB ZOMO i reszty Nie licząc służby więziennej
  Kiedy dziś ich przedstawiciele stoją u boku towarzyszy z PIS i działają w komisjach i innych Duda Pomocach musiało tak byc.
  Czyli "piękne życiorysy"udawały ze sa prześladowani maltretowani a "aparat represji" z przymrożeniem oka i dobrotliwie ich traktował np chcesz odpocząć od zony czy pracy my cie posadzimy będziesz miał lżej.
  I tak ta współpraca, powiedzmy sobie, symbioza, trwała w najlepsze.I dziś zbiera plon
  Nie może byc inaczej Gdyby tak nie było tylu przedstawicieli i funkcjonariuszy aparatu ucisku PIS przecież by nie przygarnął.No jak nie jak tak, kiedy są to przecież i prawi i sprawiedliwi.
  Czas wiec by IPN znów zaczął pisać prawdziwa historię,a my powoli zmieniać optykę widzenia"bohatyrów"
  Życząc wszystkim spokojnych i dobrych świat ten materiał do przemyślenia w przerwach w jedzeniu i piciu,podsyłam.
  Ostrzegam tylko, iż uzmysłowienie sobie "całej prawdy" doprowadzić może do "zrzutów "świątecznego jadła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Wiesiek
   Mój wpis odnosił się TYLKO DO JEDNEJ OPOZYCYJNEJ POSTACI, co jasno wynikało z kontekstu, mianowicie do KORNELA MORAWIECKIEGO, Wymienionych przez Ciebie osobników za opozycję wcale nie uznaję. Moja znajomość dziejów oposycji jest wystarczająca i nie wymaga chyba żadnych korekt. Nie mam pojęcia, do czego może się odnosić to Twoje "odmienne zdanie".

   Usuń
 19. Eva7023 grudnia 2015 19:48 Opozycyjny powiadasz ?
  W świetle "najnowszych" dziejowych faktów wynika iż "prawdziwa opozycja" była gdzie indziej.
  W PZPR,SB,ZOMO i gdzie indziej, głeboko ukryta.
  Nie sadzisz chyba, ze jest inaczej, albowiem gdyby było inaczej Jarosław K nie sięgnąłby po te wierne kadry?
  /Tamta, typu, my tu, a oni tam, gdzie stało ZOMO to było tylko tak dla picu "dla ciemnego ludu co kupi wszystko"/
  A sięgał po nie, czy po nich, od dawna,Pamiętasz takie "twarze towarzyszące" wiernie Jarosławowi,takie jak Wojciech Jasiński czy "czyściciel mediów" Krzysztof Czabański /wymieniać innych?/
  Dziw jeszcze bierze, ze nie jest poszukiwany ten SB-k, który po przeprowadzeniu rozmowy wypuścił z łap bezpieki, Jarosława K,
  Przecież to kolejna po Piotrowiczu Kryze,Wojciechowskim "ukryta opcja patriotyczna" Konradów Wallenrodów co to z narażeniem życia w skrytości i samotrzeć burzyli tamte mury.
  Tego samotnego a cichego bohatera należy odszukać nagrodzić "emeryturą specjalną" /lub stanowiskiem w Sejmie ,Senacie dać "Orła Białego" lub wyższy order.
  Dla mnie ci cisi bohaterowie, powinni znaleźć miejsce u stóp pomnika "wielkiego Lecha" aby dalej strzegli.No jak nie, jak tak
  Jako "okoliczność" zapodaję, iż słusznym zbawiennym i sprawiedliwym to jest, a także ,zwrócić uwagę na fakt istotny.
  Gdyby nam tak wtedy internowano Jarosława K "stan wojenny " trwałby dłużej ,o wiele dłuzej.
  A tak to Jarosław, mógł rozwalać mury z zewnątrz, gdy inni od środka.
  I to jest to ta właśnie "polityka historyczna" i opcja oficjalna.
  Kto za? Kto przeciw ?
  Ci przeciw, wpisywać adresy !!No,kto !!
  /a może nadejść taki czas, że za pytaniem kto za ? Padnie komenda' "Opuścić ręce i odejść od ściany"/
  PS
  Jesli nie załapałaś w tych moich"pisaniach" nutki sarkazmu,nic nie poradzę.Bo takie nam wyrosły teraz "bohatyry" takie sa cenione i takie słuza

  OdpowiedzUsuń
 20. Szanowny P r e z y d e n c i e, Magnificencjo, Ojcze Założycielu, Eminencjo, Najprzewielebniejszy, Ekscelencjo, Czcigodny, Szanowny Panie W ł a d i m i r z e W ł a d i m i r o w i c z u P u t i n
  Piszę do Pana ten list, gdyż ze względu na nawał obowiązków nie mógł Pan się ze mną bezpośrednio spotkać. Rozumiem i liczę na audiencję w przyszłym roku w celu zameldowania realizacji kolejnych zadań.
  Tymczasem melduję, że polska konstytucja już nie istnieje, a nawet jeżeli istnieje, to i tak już nie ma instytucji, która by jej broniła. Konstytucja istnieje, więc tylko na papierze.
  Możemy więc dalej realizować program niszczenia Polski, nikt i nic już nam w tym nie przeszkodzi. Wprowadzimy inwigilację w Internecie, zakneblujemy media, wprowadzimy zakaz zgromadzeń. Pomysł, aby przekupić „ciemny lud” za 500 zł na dziecko był rewelacyjny. Dziękujemy też za istotne wsparcie przy obaleniu poprzedniej władzy, państwa doświadczenie w zakładaniu podsłuchów i ich publikacji w mediach okazało się nieocenione.
  Mam nadzieję, że biorąc pod uwagę naszą owocną współpracę i dalsze jej perspektywy nie ujawni Pan nagrań z udziałem moim i naszego środowiska.
  Pragnę również zameldować co następuje:
  - Akcja niszczenia strategicznych spółek skarbu państwa w toku, PKN Orlen już opanowany, nasz człowiek towarzysz Jasiński, mający zerowe pojęcie o biznesie, zgodnie ze strategią doprowadzi tą sztandarową firmę do rychłego upadku, dzięki czemu Gazprom będzie miał otwarty dostęp do naszego rynku.
  - spodziewamy się już pierwszych symptomów kryzysu finansowego w trzecim kwartale 2016, deficyt budżetowy już przekroczył dopuszczalne przez UE 3%, ale na koniec roku przewidujemy jego wzrost do ok. 10%.
  - anulowaliśmy wielce niebezpieczny dla Panstwa program Wisła, amerykańskie patrioty nie będą już zagrażać Waszym Iskanderom.
  - anulowaliśmy przetarg na śmigłowce bojowe i czołgi.
  - Zgodnie z Pana sugestią przeznaczyliśmy nadwyżki budżetowe MON na wykup węgla z hałd, jednocześnie rosyjski węgiel importowany do naszego kraju stoi otworem.
  - najprawdopodobniej jeszcze w tym roku Polska zostanie wykluczona z Rady Europy.
  - planujemy przeprowadzenie referendum o wyjściu z UE zaraz po zmasowanej kampanii propagandowej we wszystkich mediach, w tym w Internecie. Dziękujemy za wsparcie ze strony rosyjskich brygad sieciowych, wszelkie należności w tym zakresie uregulujemy jak tylko wpłynie pierwsza transza podatków od hipermarketów.
  - naród polski został skutecznie skłócony, spierają się rodziny, ludzie w pracy, w autobusach i na ulicach. Na razie nie widzimy potrzeby interwencji zielonych ludzików, nie mniej jednak zablokowaliśmy pomysł wspólnego patrolowania granic ze strażą graniczną innych państw UE, lepiej dmuchać na zimne.
  - mamy już swoich ludzi w armii, służbach specjalnych i ostatnio nawet w kontrwywiadzie NATO.
  Jakby co jestem na każde wezwanie jego ekscelencji, pracujemy nawet w nocy.
  Łączę wyrazy szacunku
  Prezydent vel kartofel Maliniak

  OdpowiedzUsuń
 21. Z okazji setnego komentarza składam Wam wyrazy podziwu za wytrzymałość ale........... może juz idźcie sprać, jutro Wigilia !!!!.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Dziś Wigilia!
  Bądźcie wszyscy zdrowi i silni. Niech Wam nikogo przy Wigilijnym Stole nie zabraknie. Choćby dobrą myślą. Uśmiechajcie się do świata i ludzi, jak dotąd to czynicie. Bo pomimo czasem zażartych dyskusji, czasem ostrych słów, to co w Was wszystkich cenię sobie najbardziej to fakt, że chodzi Wam (nam) o dobro człowieka. Wesołych Świąt.

  OdpowiedzUsuń
 23. WIGILIA !!!! No to niektórzy sobie zaśpiewają:
  "Wśród nocnej ciszy...." - a potem :
  "...czym prędzej się wybierajcie,
  i do żłobu pospieszajcie,
  przywitać "pana"....
  Tekstu wigilijnych kolęd nie należy kojarzyć z obradami Sejmu i Senatu. Zbieżność tekstów zupełnie przypadkowa !!!

  OdpowiedzUsuń
 24. LESZKU, PIOTRZE !
  Na Wasze ręce składam serdeczne życzenia dla Was, Waszych Rodzin, dla wszystkich przyjaznych Komentatorów.
  Miło z Wami rozmawiać, ale w moich życzeniach zawieram chęć,byśmy mogli komentować same pozytywne przejawy naszej codzienności...
  Oby to cale wariactwo zakończyło się wreszcie...
  A dzisiaj... spokojności, radości, wyciszenia... I tak na najbliższe dni!
  Odsapnijmy trochę przy wigilijnym stole!

  Może Gwiazdor ( u mnie takowy chodzi!) da się przekupić, że zamiast prezentów ... załatwi nam trochę spokoju!
  Spróbuję go przekonać!
  Spokojnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lidko, serdecznie dziękuję za życzenia - tym bardziej, że pochodzą od kogoś, do kogo też Gwiazdor przychodził.
   Trochę denerwują mnie te BożoNarodzeniowe Mikołaje. Mikołaj od zawsze przynosił mi słodycze w dniu 6 grudnia.

   Usuń
 25. WSZYSTKIM NA TYM BLOGU - samych serdeczności. TRWAJCIE I NIE DAJCIE SIĘ.
  P.s. - PUSTEGO TALERZA NA WSZELKI WYPADEK NIE STAWIAJCIE NA WIGILIJNYM STOLE - może wpaść taki jeden, co to lubi nocą grasować i będzie po wieczerzy.

  OdpowiedzUsuń
 26. Dużo zdrowia i radości + wszystkim !

  OdpowiedzUsuń
 27. Wesołych świąt Gospodarzom, komentatorom i czytelnikom bloga!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 28. http://walduszko.blog.pl/files/2015/12/01c370877e.jpg
  http://walduszko.blog.pl/files/2015/12/014bda8ad0.jpg
  Jak nas widzą......tak nas rysują

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>