niedziela, 27 grudnia 2015

Złodziej sklepowy !
...............no i sprawy biegną w złym kierunku.
Nie pomogą ruchy pozorowane, że niby PIS jest gotowe do kompromisu i głupia gadanina czy np. wysłanie zapytania w sprawie TK do Komisji Weneckiej. Waszczykowski już odchodzi zupełnie od rozumu chociaż nigdy za dużo go nie miał. Słychać o następnym ustrojowym zamachu i ta sama gnida, która przyczyniła się do samobójstwa Barbary Blidy i pozbawiła życia ludzi którzy nie doczekali przeszczepów ma znów być I prokuratorem Generalnym i Ministrem Sprawiedliwości.
               Dziś, właściwie czego się PIS nie złapie to spieprzy. Gimnazja – zbierają się nauczyciele, zamykanie kopalń – górnicy już się domyślają, 500.- na dziecko – nie wiadomo od kiedy, służba cywilna.... Tylko kompletny głupek nie jest w stanie rozkminić spraw podatku na sklepy wielkopowierzchniowe i banki. W kolejce stoją ustawy o służbie cywilnej, prokuraturze oraz zmiany w ustawie o policji, które na pewno zostaną określone jako antyterrorystyczne.

                Widać w PIS-ie głupców dostatek bo nikt się nawet nie puka w łeb jak posłanka Pawłowicz bo może jakaś lampka by rozbłysła jaśniej niż choinkowa.

                Przepraszam, że się tak rozmemłałem i piszę o oczywistej oczywistości. Z niepokojem obserwuję, że dotąd nawet najwięksi akolici Jarosława Kaczyńskiego /niezmiennie dziewica/ jak i hierarchowie kościelni, część moherowej koalicji z panem Rydzykiem zaczynają nieśmiało sarkać i kręcić nosem bo nie na taki PIS głosowali. Część wyborców PIS-u goni w piętkę bo próbują sobie i innym wytłumaczyć postępki ich idoli ale powolutku i do nich dociera że zostali wykorzystani wyłącznie jako mięso wyborcze.
                  Sytuacja przypomina sklep spożywczy z naszymi i w trudzie wypracowanymi dobrami. Do niedawna klient tego sklepu teraz zamienił się w złodzieja i wynosi wszelkie dobra. To nic że klienci się oburzają to nic, że nie kryją się ze swoim łajdactwem i nic to że wszystko rejestrują kamery. Obyczajami przypominają łysoli w glanach lub kampuczańskich Khmerów. Na razie klienci są zastraszeni ale są pierwsze symptomy samo-organizowanie się kupujących
Dodatkowo te ancymonki próbują nam narzucić kierownika sklepu i dyktować społeczeństwo co i kiedy wolno kupować.
Odchodząc od sklepowego wątku podrzucam przykład z wypowiedzi ministra nowego ministerstwa gospodarski morskiej i żeglugi śródlądowej.
Wymyślono plan odbudowy przemysłu stoczniowego i jak to już w wykonaniu PIS sam tytuł nie brzmi najgorzej chociaż konkurencja stoczniowa Chin i Korei nie jest do przeskoczenia.
Minister bredzi - /.../ przygotujemy na tyle atrakcyjne zachęty, jakie są w innych krajach, to musi się to udać /czyli dopłaty do statków – to już było !/. Na pewno w perspektywie czterech lat chcemy przywrócić na Odrze IV klasę żeglowności /Niemcy dawno olali Odrę ale my będziemy transport wodny rewitalizować/, w odpowiedzi na pytanie o cel resortu - Cel jest bardzo prosty - zbudowanie państwowego organizmu Grupy Promowej, która pozwoli na odparcie drapieżnej konkurencji przede wszystkim z krajów zachodnich na Morzu Bałtyckim, Chcemy przeformatować kształt rybołówstwa bałtyckiego. Podstawą - taki jest nasz cel - rybołówstwa bałtyckiego powinna być flota na małą skalę, drobne rybołówstwo, typowo rodzinne, dające dużo miejsc pracy. /wytłuszczenie moje/.
Czyli to ???                   Podsumowując polski przemysł stoczniowy trzeba stwierdzić, że tam gdzie związki zawodowe były silne to zamordowały przemysł okrętowy np. Szczecin. Odbudowa będzie polegała na zarżnięciu produkcji w Gdańsku aby wspomóc rejon Męża Stanu i Posła Brudzińskiego. Samoistnie dostaję odruchu wymiotnego na wieści o przekopywaniu Mierzei Wiślanej i budowie super-portu Elbląg.
Cały artykuł prasowy tutaj;
z money.pl
Mam nadzieję, że koledzy z Wybrzeża rozświetlą temat pn. porty w ruinie.


Leszek - suplement
Pozwolę sobie Piotrze zamieścić tu ilustrację do mojego komentarza

24 komentarze:

 1. A TO do kompletu ... jakby mało było rozpierduchy tej, która stała się faktem i tej, która faktem stanie się zaraz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze, już kiedyś pisałem o "morskim porcie" Elbląg i o przekopywaniu Mierzei.
  Tekst ten można przeczytać tutaj.
  Nie będę się więc powtarzał. Szkoda czasu na głupoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku - ja tez pisałem ale sądzę, że trzeba o tych odgrzewanych pomysłach klepac na okrągło.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Kończy się III RP, zaczyna się republika bananowa. Buraczana, kartoflana: jak kto woli. Nie należało dawać małpie brzytwy. Niestety, stało się to 25 października, przy bierności prawie połowy uprawnionych do głosowania Polaków. Teraz mamy to co mamy. Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Złodzieje powiadasz ?Przecież to oszuści? Waszczykowski wysłał !! Ale co wysłał?
  Media podchwyciły ten przekaz, nie wdając się w jego treść. A wystarczy przecież skonfrontować go z informacją na stronach internetowych Komisji Weneckiej, która podaje w językach obcych, m. in po angielsku:

  „Request for opinion – POLAND
  23/12/2015
  Strasbourg, Warsaw – Today, the Minister of Foreign Affairs of Poland Mr Witold Waszczykowski, on behalf of the Polish government, requested the Venice Commission’s opinion on “ the constitutional issues addressed in the two proposals for the legislation amending the Act on the Constitutional Court of 25 June 2015. Both instruments were introduced into the agenda by the Polish Parliament by two groups of MPs, respectively on 2 and 15 December 2015 (Parliamentary Text Nos. 129 and 122)”.

  A zatem z tej informacji wynika tylko – i aż tyle, że do zaopiniowania zostały przekazane druki sejmowe: nr 129 – projekt grupy Kukiz 15 i nr 122 – projekt poselski skierowany do I czytania.

  Natomiast z komunikatu MSZ ani z informacji KW nie wynika, aby Komisji Weneckiej został przekazany do zaopiniowania tekst projektu z poprawkami zgłoszonymi i przyjętymi w drugim czytaniu (druk 144), znacznie bardziej radykalnymi niż to, co się znajduje w druku 122, ........ani ostateczny tekst ustawy uchwalonej przez Sejm 22 grudnia 2015 r. i Senat 23 grudnia 2015 r.,a...... przekazany już prezydentowi do podpisu.

  A zatem Komisję Wenecką bezczelnie, wprowadzono w błąd, bo prosi się ją o opinię o dokumentach nieaktualnych. Chyba, że w minister nie wie, że ustawa już czeka na podpis prezydenta. Ale wtedy nie wiedziałby, że 22 grudnia wziął udział w głosowaniu nr. 68?
  Spryciule czy idioci? Nie ma siły< aby jakiś" gorszy sort: nie powiadomił Komisji Weneckiej, iz świadomie,celowo i z pełnym wyrachowaniem robiona jest w bambuko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku, jeżeli się nie mylę, Komisja Wenecka wypowiada się tylko w sprawach uchwał, czy innych decyzji wprowadzonych w życie. Projekt może opiniować nasz Trybunał Konstytucyjny.
   Czyli Waszczykowski w sposób bezczelny kpi nie tylko z Komisji Weneckiej, ale i z naszego TK i nas samych. Tym pustym gestem powiedział - po co nam jakiś zakichany TK, skoro możemy wykorzystać Komisję Wenecką? A skoro KW nie rozpatrzy projektów, no trudno, obejdziemy się bez jej opinii.

   Usuń
  2. Wieśku - oczywiście, że to łajdactwo ale mam nadzieję, że ktos podpowie co działo sie poza data wskazanymi w zapytaniu.
   Pozdro

   Usuń
  3. Żródło informacji: http://www.obserwatorkonstytucyjny.pl/trybunal/ustawa-o-tk-czy-msz-oklamal-komisje-wenecka/

   Usuń
 4. Skoro już wspomniałeś o głupocie, a przy okazji "zdeptałeś" mi temat nowej notki, pozwól, żę jej fragment zamieszczę tu jako komentarz.

  SYNTEZA GŁUPOTY
  Przed świętami powziąłem postanowienie, że nie będę psuł sobie nastroju świątecznego komentowaniem kłamstw, fałszu, obłudy i głupoty. Miałem zamiar zająć się syntetycznie głupotą wszystkiego co mówi PiS po świętach.
  Słowo się rzekło, więc siadłem przy klawiaturze i ......
  I nic z tego nie wyszło. Doszedłem do wniosku, że podjąłem się przedsięwzięcia ponad moje siły. Mało tego - doszedłem do wniosku, że gdyby komuś udało się coś takiego napisać, zasłużyłby niezawodnie na Nagrodę Nobla.
  Znam tylko jednego człowieka, któremu to się udało. Niestety - tylko w filmie. Był to Ferdek kiepski, który skonstruował specjalny kask i przy jego pomocy udało mu się otrzymać z głowy syna i własnej syntetyczną i czystą głupotę.
  Pozwólcie więc, że nie będę próbował iść jego śladem - a zajmę się tylko jednym zdaniem marionetki Prezesa Polski zwanej potocznie premierem.
  Otóż chyba w 1 Dzień Świąt owa marionetka udzieliła wywiadu w jedynej "prawdziwej" telewizji, która mimo wszystko trwa .
  W 13 minucie i 18 sekundzie ta pani powiedziała:

  - " Jeżeli polski premier na arenie międzynarodowej mówi, że nie zgadza się na to, żeby było... na przykład rozmowa na temat dekarbonizacji, czyli pozbawienia polskiego górnictwa szansy rozwoju - to wtedy oskarża się nas o to, że próbujemy jakiś zamach stanu wprowadzać w Polsce i Europie."

  Konia z rzędem temu, kto wskaże choćby cień jakiegoś hasła z demonstracji KOD-u, w którym demonstranci wyrażali swój sprzeciw - a właściwie żądanie wprowadzenia dekarbonizacji. A dwa konie z rzędem plus połowa królestwa i rękę księżniczki temu - który wskaże, w jaki sposób można dokonać zamachu stanu w Europie.

  Już ponad 50 lat temu mistrz Młynarski przewidział jak będzie realizował swoją politykę Prezes Polski:

  " Ludzie to lubią, ludzie to kupią,
  Byle na chama, byle głośno, byle głupio,
  Do miast i wiosek, prosta nauka
  Każdy wie za co ludzie płaca - licznik stuka
  "

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne i proste Jak ci z PIS-u cos pierd...ą to ze śmiechu za brzuchy trzeba się trzymać.
  "Chcemy przeformatować kształt rybołówstwa bałtyckiego. Podstawą - taki jest nasz cel - rybołówstwa bałtyckiego powinna być flota na małą skalę, drobne rybołówstwo, typowo rodzinne, dające dużo miejsc pracy".
  Brak mi tu tylko jednej, a kluczowej informacji. Czy ryby o tym wiedzą?
  Nowemu ministrowi może należy podpowiedzieć by wystawił na brzegu Bałtyku jakieś gigantofony nadające dla ryb radosne wieści "o zwycięstwie PIS w Polsce" a wtedy one masowo zaczną do nas napływać Jak ci "emigranci ekonomiczni" co to za chlebem z szynką i masełkiem, pojechali "w obce kraje"
  A jak nie nadpłyną? Matko moja przecież całe to "rybołówstwo, rodzinne" pójdzie sie..
  Przewidując podaje wyjaśnienie
  a.cieśniny duńskie za ciasne były b.Niemcy a szczególnie Merkel,całe ławice, odstraszała i zawracała
  c/ ten rurociąg co koło portu w Szczecinie go zakopano w morzu, wydaje jakieś dziwne dźwięki i płoszy ryby od naszych brzegów/komisja Macierewicza pewno to wyjaśni/
  No i wszystko to,to wina Tuska !A dlaczego Tuska.? A dlaczego nie?
  Pan minister gdyby co pokornie się przyzna, iż swe zamierzenie nie skonsultował z rybami,wychodząc z porzekadła "ryby głosu nie maja" a "wiadome siły" nie pozwoliły wszelkim służbom mundurowym ten głos jednak od ryb, uzyskać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do końca nie jestem pewien ale na tapete wraca zakup dla naszej dzielnej marynarki okrętów podwodnych i to prawdopodobnie używanych dzis przez naszych braci Niemców. Sens widziałbym wtedy gdyby Niemcy wydzierżawiły nam także Morze Pólnocne /Bałtyk - średnia głebokość 52 m a najgłebiej 250 m/.
  Co jeszcze kretyńskiego wymyśli Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/.
  Czy ktos wie co sie dzieje z naszym "pancernikiem" ORP Ślązak ?.

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba przyznać, że manipulowanie swoimi wyborcami opanowali do perfekcji. Oni nie próbują przekonywać do czegokolwiek nieprzekonanych czy przeciwników. Im zależy na utwierdzaniu swoich wyborców w przekonaniu, że są zbawicielami złego państwa. To wszystko to przedstawienia teatralne dla swoich. Resztę chcą chwycić za pysk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prezes manipuluje (a może zastrasza?)swoimi harcownikami, harcownicy próbują manipulować swoimi wyborcami....
   Dziś w Kawa na ławę Cymański na pytanie - dlaczego te wszystkie zmiany i ustawy są wprowadzane tak pospiesznie, chyłkiem i w nocy ...? zaczął:
   - Po ośmiu latach mrocznych rządów PO...
   Jakie to były mroczne rządy ?
   Co w nich było bardziej mrocznego, niż to, co wyrabia dziś PiS?
   Przynajmniej szaleństwa i obłędu mniej było...
   Cymański, jako następny zgłupiał do cna...
   Ten obłęd jest naprawdę zaraźliwy, bo nie uwierzę, że obietnica utrzymania stołka tak łatwo potrafi zmienić ludzi - w durne barany!

   Usuń
  2. LB - co się dziwisz - ten Cymański, nim został posłem był właścicielem zakładu pogrzebowego (TAK - autentycznie !!!!). Takiemu to we łbie tylko mroczne sprawy, duchy i zwidy !!!

   Usuń
 8. Dzień dobry

  Jeżdżę w sprawach zawodowych do Portu Północnego w Gdańsku więc temat "porty w ruinie" mam opanowany!
  Mogę o nim długo (patrz drugą część mojego wpisu) albo krótko.
  Krótko mówiąc: ktoś kto ośmiela się twierdzić, że porty (przynajmniej Port Gdański) są "w ruinie" jest albo WREDNYM KŁAMCĄ albo IDIOTĄ, który nic nie rozumie!
  A teraz długo:
  Odwiedzając Port Północny (główny port gdański) jestem zaskoczony jego rozwojem w ostatnich latach!
  Żeby nie być gołosłowny ściągnąłem dwa teksty na temat portu - jeden z roku 2014 o budowie terminalu naftowego (niedawno zakończony) oraz drugi o planach budowy "portu zewnętrznego" - ogromnej rozbudowy Portu Północnego - takiej, która nie miała miejsca od czasu narodzin portu. Taką z niego jest "ruina"
  1) Artykuł z 2014 roku
  W środę w obecności premiera i ministra skarbu został wmurowany kamień węgielny pod budowę pierwszego w Polsce terminalu naftowego, który realizuje w gdańskim porcie spółka PERN "Przyjaźń". Pierwszy etap inwestycji ma być zakończony w 2015 roku.
  2) Artykuł z 2015 roku
  A w 2015 rozpoczęto kolejną rozbudowę portu mającą w przyszłości sprawić, że gdański Port Północny stanie się największym portem na południowym Bałtyku
  W chwili obecnej Port Gdańsk rozpoczyna realizację kolejnego projektu, który zadecyduje o kształcie i pozycji portu w następnych dziesięcioleciach.
  W aktualnej "Strategii rozwoju Portu Gdańsk" do 2027 roku ujęto koncepcję rozwoju kolejnej głębokowodnej części portu w kierunku wód Zatoki Gdańskiej. Projektowi temu zaproponowano roboczą nazwę Port Zewnętrzny, alternatywnie Port Centralny.
  Pierwszym etapem jest faza analityczno-koncepcyjna budowy (rozpoczęta w 2015 r.), w kolejnym etapie rozpocznie się faza realizacyjna.
  Budowa Portu Zewnętrznego jest zbieżna z nadrzędną ideą przyświecającą strategii rozwoju Portu Gdańsk, w której kładzie się szczególny nacisk na scenariusz przeobrażenia go w port V generacji, czyli:
  - uniwersalny intermodalny węzeł logistyczny, pozwalający na obsługę największych statków wchodzących na Morze Bałtyckie,
  - ważne w skali nie tylko regionu pomorskiego, ale całego kraju centrum z kompleksową obsługą transportu intermodalnego,
   kluczowy na południowym Morzu Bałtyckim węzeł komunikacyjny funkcjonujący na dobrze zagospodarowanych terenach zapewniających optymalizację przestrzenną, wyposażony w innowacyjne rozwiązania logistyczne,
  - ośrodek obrotu portowo-morskiego przyciągający inwestycje bezpośrednie, napędzające gospodarkę regionu pomorskiego i kraju.

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysztofie !!!! Takie małe sprostowanie - PORT PÓŁNOCNY, jako taki zbudowano w latach 1970 - 1975 wraz z cała strukturą transportu lądowo - kolejowego oraz lotniczego. Powstała w tym czasie Obwodnica Trójmiasta, port lotniczy w Rębiechowie, Rafineria Gdańska i wiele osiedli mieszkaniowych - w tym w Gdańsku-Wrzeszczu - na miejscu po byłym lotnisku. Zatem DZISIAJ moze nastepować tylko ROZBUDOWA tego co już jest i tu masz rację, taka rozbudowa następuje. Wprawdzie bardzo wolno, ale jednak. Powstał bowiem duży terminal kontenerowy i nadal jest rozbudowywany (DCT) (Deepwater Container). Jest też znaczna różnica w tempie budowy - to co "za Gierka" wybudowano w przeciągu 5 lat i było to NASZE POLSKIE, obecnie trafiło do rąk obcego kapitału. Współwłaścicielami Portu Północnego są już przecież:
   - belgijska spółka SEA-INVEST,
   -hinduska spółka ArcelorMittal ( ta sama co za "pso grosz wykupiła największe polskie huty)
   - australijska spółka Goodman Group (DCT),
   - Marcquarie Group - spółka z większościowym kapitałem niemieckim.
   Czyli "miodzio" będzie dla obcych a my dostarczymy "siły roboczej" i będziemy wywozić śmieci. Największy w Polsce terminal węglowy w Porcie Północnym - przeznaczony był do WYWOZU na eksport polskiego węgla i koksu. Obecnie IMPORTUJEMY węgiel m.innymi z Australii - stąd udziałowcem w Porcie Północnym jest australijska spółka Goodman Group. A portal naftowy rozbudowano a nie wybudowano - bowiem powstał on za Gierka. Jak coś poplątałem - możesz mnie poprawić !!!!

   Usuń
  2. literówka - ma być "za psi grosz..."

   Usuń
  3. JAcek
   Spróbuję Cię poprawić.
   1. W Porcie Północnym nie było dotąd (według mojej wiedzy) terminala naftowego, więc jest to zupełnie nowa budowa zakończona kilka miesięcy temu. Jak sam słusznie podałeś Port Północny miał służyć głównie do wywozu węgla.
   2. Port Zewnętrzny będzie budowany przed obecnymi nabrzeżami portowymi, w morzu, od podstaw. Jego celem jest umożliwienie przeładunku większych jednostek niż obecnie. Będzie to więc zupełnie nowa budowa, zresztą bardzo ciekawa inżynieryjnie.
   3. W Porcie Gdańskim oprócz podanych przez Ciebie udziałowców jest również miasto Gdańsk oraz Skarb Państwa (tu akurat mogę się mylić) - czyli podmioty, które są bez wątpienia polskie! Nie wiem dlaczego polscy inwestorzy nie skorzystali z okazji i nie kupili udziałów w tak rewelacyjnym przedsięwzięciu jakim jest Port Północny (to pytanie zadaj prezesowi np. Orlenu, KGHM, JSW albo innego PKO) ale widocznie Polacy po przeprowadzeniu analizy finansowej nie zdecydowali się na to "miodzio". Ja w każdym razie nie sądzę, że skarb państwa celowo uniemożliwiał polskim inwestorom objęcie udziałów w Porcie Północnym, podobnie jak w stoczniach, hutach, fabrykach i innych obiektach "polskiej myśli technicznej"

   Pozdrawiam

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  4. Krzysztof !!! Terminal naftowy był. Obecnie jest rozbudowywany i o tym piszesz. Ma też powstać port gazowy na wzór tego w Świnoujściu - ale to melodia przyszłości. Obecnie przez Port Północny przeładowuje się około 30 milionów ton ładunków rocznie. Nie jest to wielka rewelacja, ale jak na warunki polskie - sporo. W sumie - niech się rozbudowuje - zawsze coś tam z tego będziemy mieć - jak PiS to znacjonalizuje - haaa....haaa...haaaa. No i jest problem - ludzie się nie garną do tych panadudowych związków, co to niby są "solidurne".

   Usuń
 9. Krzysztof z Gdańska
  Ba ale weź to i wytłumacz 'ścianie wschodniej" czy góralom z południa Polski Kiedy oni pierwszy i ostatni raz byli nad morzem "za komuny"bo im "wczasy dali" w FWP.
  Ksiądz powiedzieli na kazaniu radyjo powtórzyło w TRWAM Szydło czy Prezes to mówili To i uwierzył. Zle jest ze stoczniami, a na wybrzeżu bieda.
  Jak jeszcze zauważył ze ciężko "zarobione dutki" przybysze wydaja z rozsądkiem i nie dają się naciągać na jego bajanie.No to zle jest.Bo jemu dobrze a wsi jeszcze lepiej wiec w "solidarności z rodakami" aby im było lepiej "zagłosował na PIS"
  Jak tłumaczysz powiedzą "E tam panie my wiemy swoje a wyście z peło ani chybi"No i "bezbożnik z was bo tydzin was widuje ale w kościele wy nie byli".

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja to wiem...
  Do Portu Północnego prosty góral z Podkarpacia nie pojedzie, bo po co? Dla niego ważne jest obejrzeć gdańską starówkę albo pojechać na plażę, a tam żadnego portu nie widać! Ponieważ "nie widać" więc łatwo stwierdzić, że, "panie, porty w ruinie, bo im ino "Żuraw" w Gdańsku z urządzeń portowych został" ;)

  Nie mam pretensji do prostych górali (no, może trochę mam, za lenistwo umysłowe i niechęć do sprawdzania bzdurnych wiadomości), natomiast MAM PRETENSJE do tych wszystkich, którzy ŚWIADOMIE KŁAMIĄ wprowadzając z błąd prosty lud! Jeśli Bóg istnieje (a w to akurat wierzę) to powinien "pisgnąć" jakimś gromem w tych zawodowych kłamców, bo moje uczucia religijne (bez sprawiedliwości boskiej dla łgarzy) zostały naruszone!

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Krzysztofie! Dobry Bóg już pisgnął - ale w nas PiSem !
   Wystarczy już tego pisgania !

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>