sobota, 5 grudnia 2015

KRYZYS KONSTYTUCYJNYKoniec państwa PRAWA, powrót państwa Prawa i Sprawiedliwości.


     Nie mogłem nadążyć za coraz to nowszymi numerami rodem z cyrku "PiS". Zanim bym skończył pisać jedną notkę, miłosiernie nam panujący już podrzucili przynajmniej dwa nowe sk...syństwa godne odpowiedzi.


     Ponadto czytelnikom bloga wyjaśniłem w komentarzu pod ostatnią notka Piotra przyczyny mojej małej "wydajności pracy blogerskiej". Jednak im dłużej milczałem, tym bardziej rosło ciśnienie w kotle. Bojąc się eksplozji muszę dać upust mojemu wkurzeniu.

     Zastanawiając się który z mnogich przekrętów kaczej ekipy wziąć na warsztat doszedłem do pewnego odkrycia. No może to nie odkrycie, może inni to już wcześniej wiedzieli lub przeczuwali. Ja jednak doznałem iluminacji. Do tej pory wszystko to co się teraz dzieje traktowałem jako aroganckie wykorzystywanie zdobytej władzy. Po wyborach parlamentarnych bardzo często pojawiały się komentarze, że nawet PiS nie spodziewał się takiej wygranej. W związku z tym dzisiaj zachowuje się dzieciak, który znalazł na chodniku sto złotych. Kupuje bez umiaru słodycze (jak ktoś woli, mogą być dopalacze). Efekt łatwy do przewidzenia.

     Jednak po "doznaniu iluminacji" widzę to zupełnie inaczej. To wszystko co teraz mamy wątpliwą przyjemność oglądać, to już dawno drobiazgowo zaplanowana operacja.

      25 czerwca 2015 Sejm przyjął uchwałę w sprawie wyboru sędziów Trybunału konstytucyjnego. Dzisiaj wiemy już, że zawierała ona jedną niezgodność z Konstytucją. Mianowicie, sejm nie miał prawa powoływać sędziów TK w miejsce tych, których kadencja kończy się już po kadencji sejmu. Posłowie PiS-u natychmiast złożyli skargę do TK. Jednak jakiś czas później skargę tą wycofali. Czyżby przemknęło im przez myśl, że może jednak nie maja racji???


      Nie, absolutnie takich myśli nie dopuszczają. Wydaje mi się, że Prezes Polski pomyślał i wyszło mu, że gdy TK rozpatrzy tą skargę i orzeknie jak parę dni temu, to PO poprawi ustawę i już całkowicie zgodnie z Konstytucją wybierze trzech sędziów TK. Wtedy pisowi pozostaną tylko dwa miejsca. Jeżeli weźmiemy pod uwagę kadencyjność sędziów i długość ich kadencji w kontekście ośmioletnich rządów PO, wyjdzie na to, że całkiem legalnie zdecydowaną większość w TK mają sędziowie wybrani przez parlament pod rządami PO i PSL. Przecież ilu sędziom skończyła się kadencja w ciągu dwóch lat rządów pisu? Może dwóm, trzem. I teraz też zaledwie dwóch może być przez nich wybranych. TO JAWNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ!!!

     Dlatego Prezes Polski myślał, myślał i wymyślił. Wycofujemy skargę, PO powołuje pięciu sędziów. A przecież w tym czasie wszystko wskazywało, że PiS wygra te wybory. Więc wygrywamy wybory i robimy awanturę. Negujemy wszystko, odwołujemy wszystko. Robimy to co chcemy, nawet gdyby za podstawę prawną miał służyć wyłącznie regulamin sejmu. No bo kto nam podskoczy? Mamy przecież swojego człowieka w fotelu prezydenckim, który zaklepie każde draństwo bez zmrużenia oka.     Tak więc jeżeli mam rację, to mamy do czynienia z działaniem z pełną premedytacją, przygotowanym dużo wcześniej. A to w prostym języku oznacza spisek. Spisek zaś mający na celu dokonanie gwałtu na Konstytucji - to nic innego jako zamach stanu. I to jest podstawa do podjęcia kroków w celu delegalizacji partii politycznej dokonującej tego zamachu.

     Zastanawiając się nad tym co napisać dalej, przypomniał mi się wywiad z prof. Ewą Łętowską. Ona bez przerwy wyjaśniała, że opisuje zjawisko jako prawnik. Natomiast nie jest w stanie prognozować zachowań polityków. A te zachowania są zawsze nieobliczalne - w przypadku PiS-u, nieobliczalne do trzeciej potęgi. Dlatego nie kończę tej notki. Znam swoje miejsce w szeregu specjalistów.

87 komentarzy:

 1. Łoj tam Łoj tam "Gott mit uns" pisali na pasach A teraz najnowsza laudacja to pisanie potwierdza
  I stała się światłość i wtedy też przemówił Jarosław Kaczyński.

  - Zwracam się do wielebnego ojca dyrektora. Zwracam się z podziękowaniem za to wszystko, co uczynił dla polskiego Kościoła, dla Polski. Bez ciebie ojcze dyrektorze nie byłoby tego zwycięstwa. Ojciec dyrektor skromnie siedzi, a powinien wstać. Nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja. Nie byłoby - mówił prezes PiS.

  - To zwycięstwo potrzebowało prawdy i ludzi, którzy prawdzie służą. Którzy służą Polsce. Którzy są patriotami. To zwycięstwo jest także potwierdzeniem jednej prawdy. Fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka. I że nie może być Polski bez Kościoła - mówił Kaczyński.

  - Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami trudna droga pod górę. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją, wbrew wszystkiemu. Przejdziemy wiedząc, że służymy Polsce. Wiedząc, co jest istotą polskości. Wiedząc, że nie ma Polski bez Kościoła. Wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć - dodawał.

  - Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę. My to wiemy. Dlatego dziękując wam, członkowie Rodziny Radia Maryja, ojcu dyrektorowi, ojcom redemptorystom, dziękuję także i nisko się kłaniam księżom biskupom. Bo oni są następcami apostołów. Oni prowadzą polski Kościół ku temu wszystkiego, co musi być celem każdego z nas. Ale powinno być także celem całego tego porządku, który mam nadzieję, zbudujemy - zakończył prezes PiS.
  "Gott mit uns" drogi Leszku i co zrobisz jak mnie dogonisz? Wieki temu to co "małe dzidzi widziało" to co "az biło w pysk" nazywano herezja a tych co "ośmielili się" heretykami i fundowali im grilowanie.Dzis nadobne panie z miejscowego "Koła Różańcowego"postanowią modlić się pod Twoimi oknami by wstąpił na Ciebie Duch św.a niesprawiedliwe osądy skierowane zostały ku...innym bezbożnikom..
  Gdy powiedziane zostało "nic nas nie przekona ze białe jest białe a czarne czarne" i najnowsze "nie będzie odwetu":wiać należało !Wiać na inne serwery Bo w przeciwnym razie nękać nas będzie jakaś dziwna przypadłość "wyciszania"Wszak terroryści islamscy !!Oraz tajemnica państwowa ect
  Korespondenta Swirydionowa wywalają z kraju Za co ?On sam nie wie bo nie zna zarzutowi "tajemnica państwowa"Nie wie nikt ale wynosić się musi. Za nim pójdziemy i my.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie osobiście to przeraża.

   Usuń
  2. gdybym nie wiedziała, że to wszystko prawda - myślałabym, Wieśku, że masz zwidy po dopalaczach ...
   niestety - jesteś trzeźwy ... niestety !!!

   Usuń
  3. Wieśku, masz rację. Nawet gdybym "Cię dogonił" i tak nic Ci nie zrobię.
   Gdy sąd karny wyda wyrok, a skazany zbrodzień stwierdzi, że to tylko opinia sądu - to policja natychmiast wyprowadzi go z błędu.
   Niestety, TK nie ma takich możliwości. I dlatego wszystkie małpy s tego pisowskiego cyrku śmieją się nam bezczelnie w nos.
   Coraz bardziej jestem przekonany o potrzebie delegalizacji antydemokratycznej partii. Przecież w PiS-ie jest wszystko - i komunizm i faszyzm. A obie te ideologie są w Polsce ( i nie tylko) zakazane.

   Usuń
  4. Leszu - przeca od dwóch lat piszę - DELEGALIZOWAĆ. do tego nie jest potrzebny Trybunał Konstytucyjny - wystarczy Sąd Rejestrowy.

   Usuń
 2. "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny."
  Pamiętacie ??
  Życzliwych zaś proszę o zmodyfikowanie/jakże słusznego przesłania/ aby przystawało do "nowomowy" dnia dzisiejszego,a tym samym zostało zrozumiane przez "patriotyczny trzon narodu" Sieg heil !! Czy jakoś tak

  OdpowiedzUsuń
 3. To co sie dzieje obecnie to maly "pikus". Tak zwana ustawa "antyterorystyczna" zostanie wprowadzona w najblizszym czsie i wtedy dopiero sie zacznie. Czy tzw. Zachod bedzie interewniowal gdy prawo bedzie lamane? Przeciez to bedzie walka z teroryzmem tak jak to ma miejsce obecnie na Ukrainie.Obym byl zlym prorokoiem.: Luciano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Luciano - jesteś wredny bo depczesz mi po notce nad którą pracuję..............
   Mimo to pozdrawiam

   Usuń
  2. Zauważ Piotrze, że o ustawie antyterrorystecznej tylko przebąknięto (wyrwało im się). Czyli znanym już nam nowym "obyczajem sejmowym", posłom jej treść podrzuci się około siedemnastej, by do północy ja uchwalić. Czego zaś możemy oczekiwać, pokazuje cytat, który zaczerpnęłam w necie (pośród komentarzy gloryfikujących innego ich aktualnego idola, Kornela Morawieckiego).

   "~vox populi
   30 minut temu
   Mało wam bolszewickie qurwy, jeszcze nie wyjechaliście ? Pan Zbyszek,pan Mariusz i pan Antoni odpowiednio się wami zajmą. Wkrótce wybudujemy nową Berezę Kartuską to inaczej będziecie śpiewać ubeckie pomioty."

   http://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ludzie/artykuly/507453,walczyl-z-komuna-w-prl-teraz-walczy-z-konstytucja-kornel-morawiecki-sylwetka.html,komentarze-popularne,3

   Pomyślności.

   Usuń
  3. Może tak być!
   Historycznie pierwszym działaniem różnych totalitaryzmów to wprowadzanie stanu wyjątkowego - obecnie zwanego ustawa "antyterrorystyczna" Tak było w Niemczech w 1934 i w ZSRR (też w 1934). Potrzebny był tylko odpowiedni pretekst do ograniczenia swobód. W Niemczech to było nim podpalenie Reichstagu, w ZSRR zabójstwo Kirowa...
   W Polsce tylko czekać bomby podłożonej przez "nieznanych sprawców" aby można było wyjąć przygotowany wcześniej projekt "ustawy antyterrorystycznej". Oczywiście uchwalonej "na prośbę przerażonego narodu".
   Grunt się już przygotowuje. Jak bowiem inaczej rozumieć zapowiedź MinistraAntoniego, że Polska pomoże zbrojnie Francji w walce z ISIS? Teraz pozostaje tylko czekać na (niespodziewany) wybuch i tłumaczyć, że "źli" islamiści podłożyli bombę bo chcieliśmy pomóc Francuzom!
   Prowokację czuć na kilometr, ale "ciemny lud" może to kupić...

   Krzysztof z Gdańska

   p.s. jedyne, czego mi szkoda, to ofiar "zamachu", bo że on będzie, jestem niemal pewien!

   Usuń
  4. W związku z wielce prawdopodobnym zakwalifikowaniem nas do grona "terrorystów" - na wszelki wypadek zwracam się do szanownych komentatorów by pana Jarosława Kaczyńskiego tytułować należnym mu tytułem - Prezes Polski. To taki współczesny odpowiednik Naczelnika Państwa.

   Usuń
  5. Leszku - ja już od dawna "czuję pismo nosem" - dlatego Prezesa Polski tytułuję z należną mu rewerencją - Pankaczyński. Chyba do tego się nie przyczepią - co ????

   Usuń
  6. Sobiepanie - poszłam dalej, bo dla mnie to PanKaczyński ;-)))))

   Usuń
  7. zante - :-))))))) O tą jedną literę nie będę się wadził, ale jak się temu przyglądnąć, to wystaje ona z całego wyrazu i nadaje jakiś obcy charakter. To Szkoci i temu podobne nacje piszą sobie np.McGiwer czy inny McIntosh. W polskiej ortografii "dużom literom" pisze się zawsze na początku. Ale - niech tam, wiadomo o kogo chodzi.

   Usuń
  8. Sobiepanie ;-)))) No widzisz, chciałam, żeby tak eleganciaro było, a się okazuje, że poszłam w niepolską ortografię, znaczy niepatriotycznie się zachowałam i będę odstrzelona... ech ... biednemu to zawsze wiatr w oczy ;-))))))

   Usuń
  9. zante !!!!! Alez wyszlo Ci super elegancko i właściwe służby to docenią. A z tymi polskimi i staropolskimi nazwiskami zawsze był i jest kłopot - jak to inne nacje mają pisać lub wymawiać. Na Litwie na pewno mówią panas Kaczyńskajtis. Niemce na pewno inaczej tego nie piszą jak Herr Katschinski. U Putina brzmi to na pewno Gospodin Kaczinskij - przy czym Ruscy mają zwyczaj akcentować na trzech ostatnich literach, co by dało się napisać KaczinsKIJ. Co kraj - to obyczaj.

   Usuń
  10. Sobiepanie - wiem, że z Ciebie porządny człowiek i chcesz mnie pocieszyć. Ale na nic Twój trud. Wszak wykazałam się brakami w wiedzy historycznej i brakiem poszanowania dla j. polskiego. To teraz przestępstwo prawie.
   O ja biedna! O ja nieszczęśliwa!

   Usuń
  11. zante - "Bóg Ci zapłać" za dobre słowo, aż mi w oczach powilgotniało. Bo widzisz - za czasów mojej młodości - Matula lamentowała, kiedy wracałem ze szkoły do domu w podartych portkach, albo z podbitym okiem - "co z ciebie wyrośnie" - biadoliła. Tatulo, też czasami używali mocniejszych akcentów wychowawczych. Czasy były "honorne" - człowiek "bijał" się o wiele spraw. Nie to co dzisiaj - wielu jest mocnych w gębie - a jak by co-czy co to pierwsi dadzą dyla.

   Usuń
 4. Leszku i Piotrze !!!! Nooo.... nareszcie - ruszyły na Waszym blogu baaardzo ciekawe tematy i dyskusje. Zgadzam się z hipotezą, ze te "zamachniecie" na Konstytucję, to sprawa ostatnich kilku miesięcy i bylo w miarę "starannie" przygotowane - czego rezultatem jest wynik wyborów. Przyjdzie mi na ten temat tez dorzucenie kilkunastu zdań. Chwilowo siedzę jeszcze nad tematem "Równi pochyłej" - opisanej przez Piotra. Bo to jest temat. Ta równia pochyła faktycznie już zaistniała a nazywa się KASA. Może już jutro coś na ten temat napiszę - ale też mnie goni szybkość wydarzeń. Jedno jest pewne Szanowni Gospodarze bloga - jak już ktoś się wdrapie na szczyt - choćby Himalajów, to stamtąd wszystkie drogi prowadzą już tylko w dól. Nie ma innych dróg - nawet przy błogosławieństwie ":toruńskiego" animatora sukcesów Panakaczyńskiego.. Będzie "obsuwa" a nawet lawina. Ta też zazwyczaj prowadzi w dół. Spoko !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ufff ! Sobiepanie...żebyś miał moc jasnowidzenia....

   Usuń
  2. Lidko - tu nie trzeba być jasnowidzem, ale przydaje się znajomość tabliczki mnożenia i tabliczki dzielenia. Nie od rzeczy też będzie chociaż pobieżna znajomość rachunku prawdopodobieństwa - to taka "wyższejsza matematyka". Jak może zauważyłaś - od pewnego czasu przynudzam naszych Gospodarzy i Szanownych Komentatorów, aby zainteresować się projektem budżetu państwa na rok przyszły a także wykonaniem budżetu tegorocznego. Stanowi to podstawę do rozważań - co się Panukaczyńskiemu uda a co nie. Bowiem dzisiejszy świat opiera się na "pecunia" i kto te "pecunia" ma - może więcej od innych. Może zauważyłaś Lidko, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy wartość naszego polskiego złotego spadła w stosunku do innych walut o ponad 10%. TO JEST JUŻ DRAMATYCZNIE DUŻO a nawet dużo za dużo a tendencja spadkowa trwa nadal. Obroty na giełdzie tez dramatycznie obniżyły loty - w granicach 18 - 20 %. Deprecjacja złotego ma swoje dobre strony, ale ma też bardzo niedobre. Te dobre strony to pozornie większe dochody z eksportu polskich towarów. Zanotuj sobie- POZORNIE !!! Deprecjacja złotówki ma i swoje bardzo negatywne strony - dramatycznie zwiększa koszt obsługi zadłużenia zagranicznego. Jest to niebagatelna kwota w polskim budżecie i jeżeli ten koszt wzrośnie o tyle o ile wynosi deprecjacja złotego - tj.10%, to w przyszłorocznym budżecie - choćby tylko z tego powodu wzrośnie deficyt budżetowy. Mowa tu o kilkudziesięciu miliardach złotych i nie ma "zmiłuj się" - trzeba będzie to "wybulić"bo inaczej banki kredytujące polski budżet przyślą nam komorników (jak w Grecji ! ). To jeszcze "małe piwo", ale deprecjacja złotego, to także INFLACJA - czyli stan ciągłego wzrostu ogólnego poziomu cen i podaż na rynek bezwartościowego pieniądza. Już to przerabialiśmy w Polsce, więc nie ma się co rozpisywać - starsi pamiętają, młodsi muszą osobno dostać w d...pę aby tez sobie zapamiętali. Będę kontynuował ten temat - ale najpierw zrobię sobie śniadanko - Polak jak głodny, to zły !!!!

   Usuń
 5. LB5 grudnia 2015 22:25
  Wyjaśniło się, co to za rękę znalazła policja w Warcie z okazji poszukiwania zaginionej. To ręka podniesiona na Kościół.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   Usuń
  2. wiesiek - ????????????

   Usuń
  3. Wieśku :-O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Usuń
  4. Ręka ręka ale gdzie nocnik ?.

   Usuń
 6. Lidko - wrócę jeszcze na chwilę do deficytu budżetowego, bo ma on również zasadniczy wpływ na poziom inflacji. Z takim deficytem mamy do czynienia, jeżeli wydatki państwa są wyższe od jego możliwości dochodowych, zaś zwiększenie podaży pieniądza jest zawsze koniecznym i wystarczającym powodem do wystąpienia inflacji. Zawsze też na inflacji zyskuje skarb (budżet) państwa, jeżeli ceny rosną szybciej niż koszty produkcji a w tym płace. To kto najbardziej traci ??? Tracą te grupy społeczne, które mają stałe dochody np. emeryci, renciści oraz pracownicy tzw. sfery budżetowej, oraz osoby , które oszczędzają, ciułając swoje grosze na kontach bankowych lub choćby w SKOKACH. Tracą tez oczywiście inwestorzy, bowiem inwestują swoje kapitały w dochód, nie znając cen jakie będą obowiązywać za kilka czy kilkanaście miesięcy. Pomniejszych przyczyn jest jeszcze więcej, ale trudno abym je tu wszystkie wymieniał. Rzecz jasna - wszystkie obietnice wyborcze Panakaczyńskiego to jak w gębę strzelił - czynniki inlacjogenne, czyli wypuszczanie na rynek pustego pieniądza. I jeszcze jeden bardzo ważny czynnik inflacyjny - powszechna dostępność kredytów i "chwilówek". Jak bieda, to do Żyda, jak powiada stare przysłowie. Codziennie spotykamy w mediach oferty udzielenia nam kredytów - "prawie za darmo" lub "pierwsza rata bez odsetek". Kto naiwny - ten bierze a niektórzy muszą już brać nowe kredyty - aby spłacać nimi stare. I to jest ten obłęd. Może jeszcze coś na ten temat napiszę, jeżeli rozwinie się dyskusja. Przy tych wszystkich "zgryzotach budżetowych" Pankaczyński zupełnie zapomniał, że mniej więcej 10 - 11 % budżetu państwa to są DOTACJE UNIJNE - a pani Szydłowa i inni kazali zwijać flagi unijne. Wyjdą na tym, jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Jeżeli masz inne zdanie na te tematy - to napisz, podyskutujemy sobie. Pewien "cysorz" miał już swoje Waterloo - to zdaje się było na terenie dzisiejszej Belgii. A po tym wywieźli "cysorza" na św.Helenę. Historia czasami lubi się powtarzać. :-)))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już zaczynają się za Odrą podnosić głosy, że z jednej strony nalezy w Polsce wspierać (cokolwiek to znaczy) opozycję PiS-owską oraz przyciąć sferę pomocową. Jestem ciekawa jak z tym przycięciem zamierza sobie poradzić nowy rząd. Leszek w notce wykazał, że PanKaczyński działa ściśle wg planu i myślę, że w temacie przyciętej kasy z Unii też już ma plan.
   Dla PanKaczyńskiego forsowanie idei niezależnej, niepodległej Polski jest ważniejsze, bo jest w temacie zafiksowany. Postawił na "pieniężnych" ministerstwach fachowców (znaczy tak się PanKaczyńskiemu wydaje) i uważa, że to ich problem, by Polska przyciętej z Unii kasy nie odczuła. Myślę, że srodze się rozczaruje. Nie tylko dlatego, że jego ministrowie "pieniężni" to jednak nie cudotwórcy, ale PanKaczyński nie docenia siły zakulisowych wpływów na instytucje unijne polskiej opozycji. Pokazanie Polakom, że polityka finansowa PiS jest szkodliwa dla polskiej gospodarki będzie wielkim orężem opozycji.

   Usuń
  2. Dzień dobry
   Ja uważam, że on działa według schematu... przyswojonego w latach swojej młodości, czyli w latach 60-tych XX wieku. Polska niezależna, to dla niego Polska odcięta od "świata" i jego "nowinek", samowystarczalna czyli autarkiczna! czyli "Gomułka" w czystej postaci!
   To by miało szansę powodzenia gdyby nie fakt, że ludność może się obecnie bez problemu kontaktować ze światem i widzi jak jest gdzie indziej, więc nie da się jej zmanipulować tak jak za Gomułki. W efekcie pisowska "równia pochyła" jest prawie pewna!
   Kwestia tylko kiedy, gdyż każdy miesiąc tego cyrku wyrządza Polsce trudne do naprawienia szkody!

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  3. Krzysztof - dodałabym jeszcze, że odcięta od "świata" oznacza także broniąca wartości chrześcijańskich, jako ich bastion, w zlaicyzowanej Europie.

   Usuń
  4. Dzień dobry Panie Krzysztofie !!! Różnie to bywa z tymi ocenami "bywszych" przywódców Polski. Gomułka na pewno był "autarkiczny" - jak Pan pisze, ale jednocześnie był jedynym przywódcą Polski, za czasów którego Polska nie miała ani grosza zadłużenia zagranicznego. Coś za coś, jeżeli mierzymy niepodległość i suwerenność Polski lub jej uzależnienie od światowych banksterów. To są zresztą nieporównywalne sprawy w stosunku do obecnej sytuacji. Gomułka - tak jak każdy polityk z tamtych lat był zdalnie sterowany z Moskwy. Ale miał też przebłyski pewnej niezależności od Moskwy. Niech no sobie Pan przypomni jak witano Gomułkę, kiedy wracał z Moskwy po uzyskaniu pewnej "niezależności" Polski od "wielkiego brata". Były to zupełnie inne czasy i inna optyka co do "mocarstwowości" CCCP, wydawało się wtedy, ze "Sojuz" jest rzeczywiście "nieruszimyj". Gomułka dopiero pod koniec swojej kariery politycznej zupełnie zdziwaczał, aby już nie powiedzieć, że zgłupiał. Dla mnie najgłupszym premierem - krótko, bo krótko - był niejaki Edward Babiuch. To była "kwintesencja" głupoty pod każdym względem. Tak zresztą został też potraktowany przez "wiernych towarzyszy" z tamtych lat. Gdyby tak potraktowano Panakaczyńskiego - jak Babiucha - nie miał bym nic "naprzeciwko" .Ale kto wie, kto wie - wszystko zdarzyć się może - jak to w Polsce. Jakoś tak optymistycznie patrzę w przyszłość i wydaje mi się, że Pankaczyński też przeżyje swój "Gottendammerung" - "zmierzch bogów". Dlatego też postanowiłem dbać o zdrowie - jako senior. Warto poczekać aby to przeżyć. A tu mi jeszcze obiecują "darmowe leki" - kto by nie skorzystał z takiej okazji.

   Usuń
  5. ha!ha! przecież Kaczyński ponoć premierem nie jest ... to jak on się ma do Babiucha ?
   Po drugie, Sobiepanie - nie bronię Ci optymizmu w rozważaniach o przyszłości... bacz jednak, by wkrótce nie o darmowe leki zabiegać, a raczej kwilić o darmową eutanazję !
   Wtedy i ja się przyłączę...

   Usuń
  6. Lidko - ale to będzie PO a nie PRZED faktem. Wygodnictwo !!!!

   Usuń
 7. Czy mogą odciąć ludzi od Internetu od sieci? Zaczynają wprowadzać inwigilację na dużą skalę, podsłuchy, podglądanie, w niedługim czasie wymierzanie kar. Panowie i Panie uważajcie co piszecie, inaczej - uważajmy co piszemy, mówimy szepczemy.
  Bardzo dobry artykuł i świetne komentarze, dużo się nauczyłam czytając, dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. elkiblog !!!! Nooo - tak trzymać - wyjdziesz na ludzi !!!

   Usuń
  2. JAcek wyszłam na ludzi już dawno. :)

   Usuń
  3. elkiblog - a masz świadków ???

   Usuń
  4. Około 500 wejść co dzień na mój blog i ponad 30 tysięcy odczytów najbardziej czytanego postu.
   :))

   Usuń
  5. elkiblok - zaintrygowałaś mnie tymi 30 tysiącami odczytów "najbardziej czytanego postu" - o jakim poście piszesz, bo nie znalazłem nic takiego na Twoim blogu. Może coś przegapiłem !!! Wujaszek Google podaje ((urlmetryka.pl/www.elkiblog.pl), że masz średnio 1.455 odwiedzin w miesiącu i 803569 miejsce w rankingu blogów. Przez ponad godzinę czytałem wszystko co tam wypisujesz Ty i Twoi komentatorzy. Doszedłem do wniosku, ze to dla mnie zbyt egzaltowane i zbyt romantyczne. Ale nic mi do tego - niech każdy lubi życie w sposób jaki mu najbardziej odpowiada. NA PEWNO masz najładniejsze zdjęcie szyszek jodły koreańskiej na awatarze Twojego bloga. Są przepiękne. Mam na działce trzy takie jodły i każdego roku zachwycam się tym - jakie cudeńka tworzy Matka Natura. Może kiedyś Cię sprowokuję abyś coś napisała więcej o tych trzech zaginionych cywilizacjach, bo jest wiele artefaktów, które mówią, że nasza cywilizacja nie jest pierwszą i jedyną. Gdzieś tam w moim księgozbiorze mam taką książeczkę pt. "Zakazana archeologia"- ciekawe, warto poczytać i obejrzeć zdjęcia. Wszystkiego najlepszego !!!

   Usuń
  6. Po prawej stronie u góry i nie znalazłeś? http://elkiblog.pl/index.php/siemie-lniane-jak-jesc-by-sobie-nie-szkodzic-bowiem-siemie-zawiera-substancje-cyjanogenne/ na dziś 34534 odczytów.
   Ponad 13 tysięcy http://elkiblog.pl/index.php/roslinki-nasze-domowe-ich-oddzialywanie-na-nas-co-o-nich-wiemy-lub-raczej-czego-nie-wiemy/ itd i jest Haiku i inne.
   Twojej uwadze bardzo polecam wpis o Wrotyczu. Wpisz -wrotycz- i wyskoczą dwa posty, dla zdrowia w tym wieku ogromnie potrzebne ziółko, :) rolnik w komentarzu potwierdził.
   Dziękuję za uznanie dla szyszek :). Nie tylko "Zakazana archeologia" ale są odkrycia niezależnych archeologów, na pustyni, gdzie kopią w wielkiej tajemnicy i bywa giną z odwodnienia, nerki przestają pracować. W moim księgozbiorze dość zróżnicowanym bo i zioła i archeologia i psychologia jak choćby Jung, jest opowieść dziennikarza o spotkaniach z jednym z archeologów.
   Oj tam mogę być romantyczna i nawet odrealniona :)) a niech tam, ale żeby nie znaleźć Najpopularniejsze tuż pod wieżą Eiffla to chyba słaba koncentracja, co? Brak uważności? Licznik odczytów pod tym kto wchodzi na blog.
   I Tobie wszystkiego dobrego. :)

   Usuń
  7. elkiblog - :-)))))))))) Dziękuję, dziękuję - ale nie skorzystam z Twojego leku na wszystko - wrotyczu. Bo widzisz - jak czytam, że ten Twój wrotycz jest uniwersalnym panaceum na WSZYSTKO - od razu mi się odechciewa. Czytam, że wrotycz jest doskonałym lekiem na wszy i mendy, świąd skórny i choroby płuc.Doskonały na porost włosów i ukłucia kleszczy.Leczy nowotwory. Także wyśmienity do spędzania płodu i na wszelkie ludzkie dolegliwości - to od razu mi się odechciewa.Nadto jego uprawa jest zakazana w Unii Europejskiej. W zasadzie - chwast pospolity, którego pełno na ugorach, wysypiskach śmieci i terenach zaniedbanych. Zwany także artemizą lub artemisją. Weź i zaproponuj nowemu ministrowi zdrowia - w polskich szpitalach leczyć tylko wrotyczem. Albo siemię lniane - zawierające związki cyanogenne. Lecz się sama i życzę Ci 100 lat albo trochę więcej.Serio i szczerze !!!! NIE MA TAKICH ROŚLIN LUB ZIÓŁ, które leczą wszystko lub prawie wszystko.Wrotycz był tez zwany "zielem watykańskim" - podobno skutecznie leczył niektórych papieży. To tyle o medycynie ludowej i blogowej.

   Usuń
  8. Oooo Święci pańscy. :))) Ale cieszę się że jednak odkryłeś te popularne posty i okazało się nie kłamałam. :))))
   A czy gdzieś jest napisane że zioła leczą wszystko? Atremizja to tylko Bylica pospolita. :))Wrotycz to tylko Tanacetum vulgare L.:)
   W Unii zioła są zakazane w ogóle wszystkie. Związki cynagogenne w siemieniu odkryli naukowcy zapewne głupcy. :))))) Pozdrawiam życząc także zdrowia, dużo zdrowia :))

   Usuń
  9. elkiblog !!! Umówmy się, że nie jestem zainteresowany ani ziołolecznictwem z wykorzystaniem wrotyczy, ani siemienia. Nie znam się na tym i nie chcę się znać, bo nie wszystko musi mnie interesować. Zajrzałem na Twój blog z ciekawości i ciekawość ta została zaspokojona. Było i minęło !!!! Powodzenia !!!!

   Usuń
 8. panKaczyński tak się zna na prawie,ekonomii..jak nie przymierzając świnia na gwiazdach:))) Ktoś,kto nigdy się nie zhańbił żadną pracą zawodową,przez większość życia nie miał konta w banku,nie założył rodziny - okazuje się być ekspertem od wszystkiego.I wielkim człowiekiem ;))) ha,ha,ha - gdy Duduś wazelinował,kamery bezlitośnie pokazywały kurduplowatą postać Napoleonka...
  Ale generalnie - teraz nam nie do śmiechu:)
  Pozdrawiam
  ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gwoli ścisłości, panprezes to się znał, ale na PRL-owskim prawie pracy, więc żaden z niego prawnik. Podobnie jak niejaka Kempa, która skończyła administrację, więc tez nie jest prawnikiem, lecz administratywistką. Oboje wprawdzie kończyli studia na Wydziale Prawa i Administracji, swoich uniwersytetów, ale żadne z nich nie miało do czynienia z kierunkiem PRAWO.

   Pomyślności.

   Usuń
  2. Ikka - czym jest - administratywistką ???? A czy to jest zaraźliwe ????

   Usuń
  3. Anonimowy - pewnie, ze jest zaraźliwe - co nie widzisz !!!!!!

   Usuń
 9. Anonimowa Ewo !! Uprzejmie proszę nie obrażać świń. Znają się "na gwiazdach" jak mało kto i zawsze trafią na właściwe pole kukurydzy lub kartofli - aby się pożywić. Gdyby tak ludzie - nie trzeba by było zamawiać modłów o urodzaje - wystarczało by popatrzeć w gwiazdy.Pankaczyński został "wydziergany" właśnie dlatego. Wśród ślepców - jednooki zawsze jest królem..

  OdpowiedzUsuń
 10. Komentarz na portalu który czytam zainteresował mnie bardzo, mówi o naszych Polskich realiach:
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/05/syria-67-dzien-sprzatania-swiata/
  komentarz:
  Ale, ad rem. Większość ludzi w tym kraju jest tak drastycznie nieświadoma tego jak ważne sprawy się teraz rozgrywają, że obawiam się, iż tę jedyną lansowaną wersję rzeczywistości biorą za real. Właśnie na skutek permanentnej presji ekonomicznej i braku czasu na osobistą refleksje. Popychani na fałszywe barykady i dzieleni wzdłuż nieistniejących linii podziału. Wyobcowani, bo ten system skutecznie zniszczył subtelną sieć społecznych więzi. Bombardowani do tego ściekiem dezinformacji i hipnotyzowani gównianymi formatami w typie „Taniec na Dodzie” czy „Jaka to piosenka” powoli rzeczywiście zamieniają się w zombie. Można im bez problemu podsunąć jako ich własne najbardziej absurdalne twierdzenia. Np. że powinniśmy na swoim terenie mieć broń jądrową. (W to, że szczepionki leczą, wierzy mniej więcej 99% społeczności :), więc czemu nie uwierzyć w dobroczynne skutki posiadania niebezpiecznych zabawek).
  Bardzo się tego obawiam.
  Elka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. phi !!!! Czasu to my mamy dostatek. Do nastepnych wuborów prawie 4 lata, chyba, ze.......

   Usuń
  2. właśnie... chyba,że...
   wiewiórki mówią, że coś się kroi...
   nawet przewidują wybory na wiosnę...

   Usuń
  3. Oby to były wybory (na wiosnę)...
   Bo równie dobrze może być "Stan Wojenny"

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  4. Krzysztof - jaki tam stan wojenny. Do tego potrzeba jednak trochę wojska - a my armii prawie ju nie posiadamy.

   Usuń
  5. Ale - jak ujawnił jeden z obecnych wice ministrów - bedziemy sie starać o bomę atomową. Można "pęc" ze smiechu - jak się czyta takie dyrdymały !!!!

   Usuń
  6. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Informacja dla autorów.
   Proszę usunąć ze strony treści obrażliwe, wulgarne i pomawiające komentatorów i osoby publiczne.
   W przeciwnym wypadku blog zostanie zablokowany.
   Stwierdzono naruszenie regulaminu.

   Usuń
  7. moder gx4 !!! A PiS ci mordę lizał !!!

   Usuń
  8. Wiadomo, że po wyborach jeszcze nie jeden taki ciulas się tu ujawni !!!

   Usuń
  9. moder gx4 - nie wiem kim jesteś. Jeżeli jednak na prawdę masz coś wspólnego z BLOGEREM, to zamiast tropić "nieprawomyślnych" zabierz się do roboty i zrób coś z gadżetami na tej witrynie!!
   Inaczej szkoda Twego czasu.

   Usuń
  10. Starczy zajrzeć na ten profil...

   Usuń
  11. "moder gx4" ma napisane łowca trolli ... ;-)))))))))))))))))))))))) Taki z niego moder, że nawet nie wie kto to troll

   Usuń
 11. Ja przypuszczam, ze plan nowych włascicieli Wolski Ludowej jest prosty jak budowa bata. Ich doktryna (ktorej sie domyslam, bo nie jest nigdzie jasno wyłozona) mowi "ciemny lud to kupi, natomiast wyksztalciuchow zastraszymy i spacyfikujemy". Jak widac, pierwsza częsc jak na razie sie spełnia na skutek osmiu lat prania mozgow. Narzędziami do drugiej częsci będa posłuszne sądy, prokuratorzy, urzędnicy, resorty siłowe, i aparat propagandy szyderczo zwany "mediami publicznymi". Jest to najkrocej mowiąc plan odbudowy PRLu w warstwie represyjno-propagandowej, ale z pozostawieniem gospodarki poza tymi mechanizmami. Mozna takze powiedziec, ze PiS chce zbudowac w Polsce drugie Chiny: represyjna kontrola nad umysłami, ale nie nad gospodarką.
  Ja mysle, ze taki plan wylągł sie w głowie Kaczynskiego na skutek jego paranoi. Kaczynski to jest typowy paranoiczny satrapa. Jego plan jest realistyczny, poniewaz był wielokrotnie stosowany w roznym natęzeniu, i wszędzie przynosił efekty poządane przez paranoicznego przywodce. Osobnicy tacy jak Kim Dzong Un (czy jak tam sie to monstrum nazywa) budują wokol siebie szczelny mur, zza ktorego rządzą represjami. To jest dokładnie marzenie Kaczynskiego, czemu dał dowod budując wokol siebie scianę z ochroniarzy. Sam ten fakt powinien byc od dawna traktowany jako niepodwazalny dowod obłędu. Teraz on te scianę będzie rozbudowywał na cały kraj. Pacyfikacja kolejnych instytucji wynika z samej chorej logiki takiego myslenia. Co na drodze, to nieprzyjaciel. W tej chwili TK, potem sądy, potem uczelnie, potem telewizje i inne media prywatne (publiczne zagarną zaraz na początku). Myslę, ze bardzo niedługo nastąpi atak na Agore, poniewaz ludzie z GW musza byc cierniem w tyłku Kaczynskiego i jego pretorianow. Na tej drodze nie ma przystankow ("walka klas nasila sie w miarę postępow budowy socjalizmu") poniewaz zawsze znajdzie sie ktos, kto przeszkadza paranoikowi. Paranoja lęgnie sie wewnątrz głowy, a nie na zewnątrz, wiec zadne działania nie zlikwidują u satrapy poczucia zagrozenia i przymusu kontrolowania otoczenia.
  Polskie społeczenstwo wpadło w tę sama pułapkę, co wiele innych w przeszłosci. Mając do czynienia z oczywista chorobą umysłową, społeczenstwo usiłuje sie doszukiwac sensu, drugiego dna, albo wrecz geniuszu. A to zaden geniusz, tylko bardzo inteligentny, ale poza tym zwyczajny paranoik. Jemu sie wszystko układa w spisek, bo na tym polega ta dewiacja. Nie ma na to lekarstwa. Takiego trzeba grzecznie prosic, zeby sie zamknął w domu i pisał kryminały. A jesli on te kryminały usiłuje realizowac, to nie wolno mu pozwolić. Niestety, ciemny lud nie czyta Kępinskiego i dlatego cały kraj zapłaci bardzo wysoką cenę za własną ciemnotę i brak oczytania w temacie dewiacji umysłowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby zebrać grono wybitnych psychiatrów, a oni na podstawie wypowiedzi, mowy ciała, zachowań Kaczora(przecież materiału tego jest bez liku)potwierdziliby patologię na umyśle delikwenta - możliwe chyba by było odsunięcie go od spraw rządu.
   Dodać jeszcze do tego ,jak sugerują Leszek i Sobiepan, delegalizację PiSu i voilà ! :))))

   Usuń
  2. LB - na podstawie "wypowiedzi" nic "wodzowi" nie zrobisz. Jego "alter ego" wypowiedział publicznie "spieprzaj dziadu" i go za to pochowali pod dzwonem Zygmunta. Taki kraj - taki obyczaj !!!

   Usuń
 12. Leszku !!! Pisząc o "zgryzotach budżetowych" Panakaczyńskiego, warto też zastanowić się po co pojechał do Chin nasz "niezłomny" prezydent, bo przecież nie po to aby poślizgać się na Chińskim Murze, co w szczegółach relacjonowała telewizja.Właściwie to z tej całej wycieczki - tylko ta "szczegóła" była nagłaśniana, zaś co do "meritum sprawy" - nie PiSnięto ani słowa. Nic, żadnych kontraktów handlowych, nic o eksporcie polskich jabłek do Chin, świń też Chińczycy nie chcą od nas kupować. Jednym słowem - bryndza. ALE - Chińczycy mają KASĘ i to podobno całkiem sporą. Mogą sobie kupić coś ponad połowę państwa Obamy i takie tam. Jeżeli Pankaczyński chce nacjonalizować obce banki w Polsce i dokopać im podatkami - przydał by się ktoś z KASĄ - jak np.Chiny. Przypuszczam, ze watpię - aby do takiej "strategii" dali się namówić chińscy bonzowie. Jakoś nie było fanfar na zakończenie tej "niespodziewanej wizyty". Trzeba zacząć uprawiać ryż - tego Chińczycy kupią każdą ilość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo Chińczycy obrazili najgłębsze uczucia panaprezydenta. Na obiad podali "kaczkę po pekińsku. Zostało to odczytane jako afront.

   Usuń
  2. A kaczka była w dodatku duszona !!!! Zgroza !!!!!!

   Usuń
  3. Kaczka jest wtedy dobra - jak się ją powiesi "za oknem" aby skruszała. Pokazywali to Japońce na filmie "Shogun". Jest wtedy dobra, kiedy pióra same wylatują z kupra.

   Usuń
  4. A do obiadu przygrywały im dudy?

   Usuń
 13. "A słowo stało się ciałem" Ze rzeknę kościelną retoryką.Najmodniejsza, ona jest !!
  KOMUNIKAT
  KOMITETU OBRONY DEMOKRACJI

  Rozpoczęły się szykany wobec inicjatorów Komitetu Obrony Demokracji (KOD). Wczoraj w godzinach wieczornych nastąpił atak hakerski na rachunki bankowe i profile internetowe, w tym na FB, Mateusza Kijowskiego, inicjatora KOD, najbardziej rozpoznawalnego jednego z liderów tej inicjatywy obywatelskiej.

  Dzisiaj rano, innemu, jednemu z najbardziej energicznych i zaangażowanych liderów KOD, Andrzejowi Miszkowi, wypowiedziano ze skutkiem natychmiastowym, bez jakiekolwiek racjonalnej przyczyny, lokal najmowany do prowadzenia działalności gospodarczej.

  Takie metody stosują władze autorytarne wszędzie na świecie wobec liderów i działaczy społeczeństwa obywatelskiego. Władze nie zostawiają oczywiście swoich „odcisków palców”, ale tylko naiwny może sądzić, że tego typu szykany są przypadkiem. Nie ma wątpliwości, że władza przejdzie do następnej, bardziej brutalnej formy represji.
  Zdajemy sobie sprawę, że jedyną skuteczną formułą obrony naszych liderów i działaczy KOD i innych inicjatyw obywatelskich, może być ochrona przez opinię publiczną.

  Dlatego apelujemy do wszystkich mediów o informowanie o tych bulwersujących zdarzeniach, którymi zostali dotknięci Mateusz Kijowski i Andrzej Miszk. Apelujemy do wszystkich organizacji społecznych o wsparcie nas publicznym protestem przeciw tym represjom, bo dzisiaj doświadczają ich liderzy Komitetu Obrony Demokracji, a jutro mogą ich doświadczać wszystkie niezależne od władzy inicjatywy i organizacje obywatelskie.


  Komitet Obrony Demokracji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesiek - gdzie drwa rąbią - tam wióry lecą. Przecież już w zapowiedzi Panakaczyńskiego, że nie będzie zemsty i odwetu za poniewieranie PiS-em i jego "działaczami", kryła się zapowiedź takiego odwetu. Ostatnie pomruki pana Z. też świadczą, że niczego nikomu nie darują. I to ich zgubi, bo nie da się spacyfikować całego narodu. Sami sobie zrobią "kuku".

   Usuń
 14. Sobiepan7 grudnia 2015 19:21 "Kuku" z takim poparciem
  "Podczas uroczystości w Ambasadzie RP przy Stolicy Apostolskiej prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe księżom zatrudnionym w Watykanie".
  Odznaczeni zostali:
  Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski
  Ks. Kard. Stanisław RYŁKO
  Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski
  Ks. Abp Zygmunt ZIMOWSKI
  Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
  Ks. Sławomir ODER
  Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski
  Ks. Jan GŁÓWCZYK
  O. Marek INGLOT
  Ks. Tomasz TRAFNY
  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
  Ks. Piotr BAJOR
  Ks. Bogdan SEWERYNIK


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wieśku - no nie rozśmieszaj mnie tymi staropolskimi nazwiskami - Ryłko, Oder, Bajor lub jakiś tam Inglot (???)

   Usuń
  2. Mniejsza o nazwiska, Sobiepanie -spójrzcie Panowie na obecny skład Kapituły
   Poza PADem - same wakaty !

   Usuń
 15. Szanowni ! Piotrze i Leszku
  Mam prośbę !!
  Byście następny felieton poświecili byłemu prokuratorowi Piotrowiczowi.
  Nie może być, iż ten skromny człowiek,działający dla dobra nas i Polski w organach "komunistycznej represji" sam i bez wsparcia kogokolwiek,nawet pojedynczej osoby /czy mocarstwa jak w przypadku Kuklińskiego /pozostał cichy anonimowy i bez nagrody,
  Pomyśleć, iż rzeczony prokurator od 1978 r do 2005r czyli przez 27 lat narażał zwoje życie zdrowie i pomyślność rodziny.
  Pomyśleć 27 lat walki tego kolejnego "żołnierza wyklętego" i jedynie marny "Brązowy Krzyż Zasługi"
  Mam nadzieję, iż na forum ujawnia się liczni świadkowie, heroicznej walki z reżimem, prokuratora Piotrowskiego
  Dadzą "świadectwo prawdzie"a wtedy Prezydent Duda"odpowiednio" go uhonoruje.
  Mam tez nadzieje, iż wstawia się za nim hierarchowie Krk choćby w podzięce za heroiczna obronę proboszcza z Tylawy /no coz sam zainteresowany proboszcz, skazany jednak, przez przekupny sąd, nie może już nam dziś nic przekazać /dać świadectwo prawdzie/ albowiem"zmarło mu się było"/
  Nic to, istnieją przecież i inni świadkowie!
  Następnym krokiem będzie na pewno staranie o wystawienie mu choćby skromnego pomnika.
  Nie może być by cicha i samotna walka pozostała bez nagrody?
  No jak nie ,jak tak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku, masz rację. Ktoś powinien napisać epos o herosie Piotrowskim. Tylko to musi być naprawdę ktoś. Bowiem ja, ze swą przeszłością niegodnym śladów jego butów całować.
   Najlepiej jeszcze, gdyby ten epos pisany był wierszem. Widzę tu pole dla niesłusznie zapomnianego Jarosława Marka Rymkiewicza.
   Tak więc wybacz, ale odstąpię ten zaszczyt godniejszym od siebie.

   Usuń
 16. Leszek Kowalikowski8 grudnia 2015 16:20
  Moze zamiast wiersza może zamiast "eposu" zwrócić się/jak na razie/ w internecie, do tych co to "mieli przyjemność " w tamtych czasach obcować z panem prokuratorem.
  Ot takie np wspomnienia jak to stawiając zarzuty np "mrugał jednym okiem do oskarżonego" dając do zrozumienia po czyjej on jest stronie Albo na sali sadowej dawał jakieś znaki sędziemu żeby ten łagodniej I z tego stworzyć "Antologie, cichych, kolejnych żołnierzy wyklętych" albo "Cichociemni II"
  Przecież żyją jeszcze świadkowie sa wyroki i sa archiwa. Jak wymrą kto da świadectwo prawdzie ?
  A oszczercy tylko czyhają My wiemy gdzie się oni czają?
  W państwie prawa i sprawiedliwości nie wstydźmy się wiec powtórzyć to co powtarzano w CCCP po II światowej."Nigdy nie zapomnimy i nikt nie zostanie zapomniany" /I tylko rozległość terenu nie pozwala,tam, na jedno i drugie.Ot taka karma Do dziś szukają?/
  Ale u nas.
  Moze to tez diametralnie zmienić nasze spojrzenie na najnowsza historie I okaże się, iż to ci cisi bohaterowie a nie "Solidarność" "rozwalali komunę"
  Taki prokurator Piotrowski mógł wiele złego ,a nie zrobił bo "Wallenrodził" taki sędzia Wojciechowski "sumienie PIS i Duda Pomoc " tez przecież musiał stać po dobrej stronie mocy ?
  A sędzia Kryze?
  Weźmy takie ZOMO Krew z krwi naszych rodaków My ich odsądzamy od czci i wiary i mówimy np o "ścieżkach zdrowia" dla internowanych a oni przecież kolejne Wallenrody nasz kochane, w trosce o zdrowie internowanych zachęcali ich do wysiłku fizycznego, po to by się rozgrzali A ze pałkami ? No bo takie mieli akurat pod ręka A mogli bagnetami!
  Toz to nowe spojrzenie, na nasza historie, a nawet w ETOS
  No i ostatnie Przecież ich poświecenie się dla narodu, Polski właściwie, nie może i nie powinno zostać nie zauważone.
  No bo jak można prawdziwego bohatera pozostawić z marnym "Brązowym Orderem Zasługi" przyznanym do tego "przez tamtych"
  Przedstawiając powyższe, pokornie wnoszę o ponowne rozpatrzenie mojej prośby
  Gdyby NIE, to może "Sobiepan?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !!!! Ładnie to tak - wypychać "Sobiepana" lub Leszka - aby coś napisali o prokuratorze Piotrowskim ??? Ani on mnie ziębi - ani grzeje, bo takich jak on jest tam cale stado. Ale akurat to nazwisko - miałem serdecznego przyjaciela - też nazywał się Piotrowski- inżynier zresztą. - tylko imię miał inne. Niejeden kosz grzybów razem żeśmy uzbierali, ciągało się taaaaaakie ryby z lubuskich jezior. Człowiek brat-łata , do rany przyłożyć. Zmarło mu się 5 lat temu. Uparł się wybudować swój dom. Wybudował, ale pół roku później kopnął w kalendarz - zawał. Szkoda go - bo to był bardzo porządny człowiek. No i ja mam pisać wszystko co złe - o Piotrowskim ??? Nie po drodze mi z tym tematem.Ale coś tam mi lata po głowie - o tych "orłach i sokołach" - kto wie, kto wie - może coś skrobnę !!!!

   Usuń
  2. spokojnie, Wieśku ...już ktoś o tym panu zaczął myśleć

   Usuń
  3. Sobiepanie !
   Piotrowski a Piotrowicz....
   Zachowaj w dobrej pamięci Twojego przyjaciela... nie kojarz tych nazwisk razem...
   Dzięki bogom...prawie - stanowi różnicę !
   Pozdrawiam !

   Usuń
  4. Lidko - dziękuję !!!! Tak oczywiście - PIOTROWICZ !!!! Dałem się zasugerować Wieśkowi - co do nazwiska i bezmyślnie napisałem "Piotrowski". No cóż - wpadka zdarza się każdemu, a przy dzisiejszej karuzeli nazwisk, można dostać oczopląsu. Same "patrioty" i "kombatanty".

   Usuń
  5. Jak już jestem "przy glosie" - zastanawiam się nad tym - jakie orzeczenie wyda dzisiaj Trybunał Konstytucyjny - odnośnie PiS-owskiej nowelizacji ustawy o TK. Logika nakazuje myśleć, ze zostanie uznana za niekonstytucyjną. I co wtedy ???? Pankaczyński albo prezydent podkulą ogony ???? Zaprą się jak koń przy kieracie. Jak mi się wydaje - bez prawnej delegalizacji PiS-u jako partii politycznej się nie obędzie. Ta procedura jest bardziej prosta niż postępowanie przed TK.Z wnioskiem do Sadu Rejestrowego może wystąpić każdy kto ma w tym interes prawny. Widział bym w tej roli pana Petru i jego partię. Ma chłop "gadane" i mówi do rzeczy.

   Usuń
 17. Sobiepan8 grudnia 2015 21:00
  Kurzasz twarz ! Ładnie powiadam !
  Nie wpycham byle "chętce pętelce' ale dobrym piórom i prowadzącym bloga co to "jak krowie na rowie"wytłumaczą czytającym, jak to się ich w buca robi, wprowadzając "kaczyzm"
  Jak ci co byle szeregowego członka PZPR odsadzają od czci i wiary a uznają jako swego,obsadzając jako "sprawozdawce"i szefa Komisji Sprawiedliwościowi " komunistycznego prokuratora"
  Jak ci co niedawno ścigali Nowaka "za zegarek" bez żenady czynią szefem Komisji Finansów,człowieka, który to "podobnie zgodnie z prawem" wyprowadza pieniądze do Luksemburga a my wszyscy płacimy za przekręty jego SKOKÓW.
  Noz się w kieszeni otwiera ,jaki ten naród jest durny, będąc za, i nie widząc do czego to zmierza.
  A potem ogólnopolski płacz "nie o take my walczyli" i "nie takiej my się domagali"
  Następne rozwiązanie "pincet złotych na każde dziecko"Tuz tuz.W tej formie
  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201512/1449503113_mwwrym_600.jpg
  No i o co chodzi Dadzą tonę tzn o 100 zł "wincej" od obiecywanego.I naród powinien się cieszyć.
  No i "uratujemy górnictwo"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesku - żadna tam "kurza twarz", dyskutujmy sobie spokojnie. Podniosłeś raban w sprawie prokuratora Piotrowicza - na pewno słuszny, ale nadałeś mu charakter "słoń a sprawa polska". Takich "piotrowiczów" jest tam aktualnie więcej, bo Pankaczyński nie ma kadr i zapycha dziury byle czym - byle tylko ucapić władzę. Stokroć większym problemem jest ułaskawienie przez prezydenta pana Kamińskiego - BO TAKICH NUMERÓW NIE WYCINANO W POLSCE NIGDY.To jest przypadek, który trafi na długie lata do dyskusji na temat "prawa i sprawiedliwości" w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości. I sam widzisz - sprawa powoli przycicha - przywalona następnymi przewałami PiS i Panakaczyńskiego. A prowadzi ona na wokandę przed Trybunałem Stanu - bo to co zrobił prezydent było i jest niedopuszczalne.A Ty mi tu jakimś Piotrowiczem zatruwasz życie.Nie chcę wdawać się w dyskusje na tematy stosunkowo błahe, bo cały dzisiejszy dzień poświęciłem na śledzenie toku obrad Trybunału Konstytucyjnego i wyroku jaki w tej sprawie zapadł. PRAWOMOCNEGO WYROKU. Chwilowo media i mendia są porażone obfitością słów jakie dzisiaj padły podczas rozprawy - ale od jutra zacznie się obszczekiwanie - by zagłuszyć wpadkę Panakaczyńskiego i jego ferajny.Nagrałem sobie cały przebieg tej rozprawy i zajmie mi kilka dni, zanim to sobie po układam na "kupki". Jedno jest PEWNE - ustawa PiS-owska narusza Konstytucję i jako taka - JEST NIEWAŻNA, bo nie może istnieć ustawa zawierająca przepisy "ważne" i "nieważne".I na zakończenie powiem, że zaimponował mi dzisiaj pan poseł Borys Budka - precyzją swoich wypowiedzi i racjami jakie przytoczył. To jest dobry prawnik.Pewnie rozwinie się jakaś dyskusja na blogu odnośnie dzisiejszego wyroku TK - to pogadamy !!!

   Usuń
  2. Sobiepan9 grudnia 2015 17:43
   Masz racje, ale gdy kanalie zabierają głos i to donośnie i to wielokrotnie,strojąc się w szaty Katona,sami się pchają "na celownik" i nie sposób milczeć.To oni "maja prawo do milczenia" a my milczymy Czekając na lepsze czasy?
   Tamten "niewinny a ułaskawiony" jakoś tak siedzi jak mysz pod miotłą, milcząc.
   Jego sprawa w sądach wiec czekam .......by Cie namawiać !!!
   Pod reszta podpisuje się "recami i nogami"
   I oczywiście PIOTROWICZ

   Usuń
 18. Sejm -co to takiego wie każde polskie dziecko...
  Profesor -to tytuł wykształconego człowieka...
  łeb -to potocznie: głowa ludzka (za SJP)
  scenka w Sejmie była następująca

  ...więc w co stukała się PROFESOR Pawłowicz,siedząc w ławach SEJMU,skoro zgłasza się pretensje do Petru za nazwanie łba - łbem ?
  całe szczęście, że pani poseł była najedzona, bo TEN ŁEB dodatkowo mógłby jeszcze przeżuwać, a przeżuwanie ze stukaniem zwykle gorzej się kończy...najczęściej w toalecie.
  Wydaje mi się, że tam właśnie jest odpowiednie miejsce dla Krystyny Pawłowicz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...a przed Pałacem Prezydenckim - grupa katolików, miłujących bliźniego, jak siebie samego...
   cóż za mili,spokojni i przyjaźnistaruszkowie? No, jak nie kochać i nie szanować starszych ludzi ?

   Oddziały Bojowe Kaczyńskiego ( czuję, że Wiesiek sięgnie znów po nalewkę !)

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>