środa, 9 grudnia 2015

TRYBUNAŁ ORZEKŁ ......No i co z tego? Kto "bogatemu" zabroni?


     Wysłuchałem orzeczenia Trybunału konstytucyjnego. Niespodzianek nie było. Może poza jedną - ustawa autorstwa PiS przewidywała skrócenie czegoś co nie istnieje. Co więc z tego wynika?


     Zacząłem zbierać materiały do notki. Szukałem wypowiedzi polityków, prawników czy politologów, którymi mógłbym się podeprzeć. Ale w połowie ogarnęła mnie niemoc. Po co mam się trudzić? Przecież już wszystko powiedziano. Wypowiedział się TK, wypowiedzieli się konstytucjonaliści. Ale dla Prezesa Polski to wszystko nic nie znaczy. Nie wspominam tu o prezydencie czy pani premier, bowiem to marionetki - a poza Pinokiem, nie słyszałem by jakaś marionetka mówiła swoim głosem. Prezes zawsze wie lepiej.

     Jednak w tym całym szumie informacyjnym przebija się jedno - to wszystko wina PO. Bowiem PO nie chciało pogodzić się z przegraną i zapragnęło dalej rządzić poprzez większość w Trybunale Konstytucyjnym. To tak jakby do tej większości, brakowało aż dwóch sędziów. Słyszałem głosy, że przez osiem lat rządów PO, TK stał się nie pluralistyczny. Bowiem w tym czasie zakończyło kadencję tylu sędziów, że wybrani przez PO stanowią większość. A to jest niesprawiedliwe. Zrozumiałem, że niesprawiedliwe jest, że to PO a nie PiS rządził osiem lat. Oczywiście - to jawna niesprawiedliwość. Bowiem wszyscy wiedzą, że Rządy należą się Prezesowi Polski jak psu micha. Więc kiedyś ta niesprawiedliwość musiała się skończyć. PiS wybory wygrał, miał prawo do uzupełnienia składu TK o dwóch sędziów - ale to jeszcze nie jest sprawiedliwość. Trzeba więc jakoś to tak zmajstrować, by wybrać całą piątkę. Bo to dopiero w jakimś małym stopniu zaspokoi poczucie sprawiedliwości Prezesa Polski.

     Ale jak to zrobić mając przeciwko sobie Konstytucję? I tu przydał się pożyteczny starzec, który chyba już nie odróżnia rzeczywistości od wspomnień walki z reżymem. Wygłasza on w sejmie idiotyczną tezę, że dobro narodu stoi ponad prawem. A przecież dla wszystkich jest jasne, że "dobro narodu" personifikuje sam Prezes Polski. I nie ma żadnego znaczenia, że popiera go 18,5% tego narodu. Pozostała część narodu należy w większości do tych, którzy dobrowolnie zrezygnowali z artykułowania swego dobra oraz do tych, którzy reprezentowanie tego dobra powierzyli w ręce innych partii.

     Przecież wola ludu jest święta. A gdyby ten lud zażądał by skazanego za np. gwałt najpierw poddać torturom obcinając ręce, uszy, język i wyłupiając oczy, a następnie wbić na pal - to co? Należy to respektować? Co z tego, że prawo - nie tylko polskie, ale i międzynarodowe - zakazuje stosowania tortur oraz, że polski kodeks karny nie przewiduje kary śmierci? Wspomniany starzec też pewnie by perorował, że dobro narodu stoi ponad prawem?

     Niestety, wszystko wskazuje na to, że to co się teraz dziej to tylko odreagowanie wielkiej frustracji Prezesa Polski. Frustracji narastającej od poczucia winy za śmierć brata, poprzez przegrywane kolejne wybory. Teraz musi wszelkimi sposobami to wszystko sobie zrekompensować. Jedzie więc po bandzie.

     Mam tylko jedną wątpliwość - czy marionetki Prezesa Polski zdają sobie sprawę, że za to wszystko kiedyś może to właśnie oni zapłacą?
46 komentarzy:

 1. Może marionetki myślą,że prezes jest wieczny,a może tak nie mylą,ale mieć chociażby pozory władzy to też jakaś przyjemność.Nie tak dawno podśmiewaliśmy się z pomysłów o Budapeszcie w Warszawie i wydawało nam się,że to zupełnie niemożliwe,a tu proszę ktoś odrobił lekcję i robi to samo co Orban.Trzeba teraz dokładnie przyjrzeć się jak to przebiegało na Węgrzech,może uda się jeszcze czemuś zapobiec.Pozdrawiam,kocica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie to samo, lecz szybciej, więcej, w dużo gorszym stylu. Wręcz na ślepo rozdając ciosy, nie oszczędzając nawet swoich. Orban bowiem posługuje się ludźmi kompetentnymi w swoich dziedzinach, w miarę sensownie realizując kolejne etapy zawłaszczania. Ba, nigdy nie sięga po "całość", a nawet potrafi wycofać się z chybionych projektów. Panprezes chce już, natychmiast, a nawet na zapas. Jego zaś akolici zapominają (włącznie z panprezydentem), że "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".
   Pomyślności.

   Usuń
 2. To jest chyba to , co sama chciałabym powiedzieć,a nie mam już sił na samodzielne komentowanie...
  Mi po prostu ręce,szczęka i co tam mogło jeszcze opadły!

  OdpowiedzUsuń
 3. PO przegralo wybory na wlasne zyczenie, bo przez 8 lat nie potrafilo postawic przed Trybunalem Stanu Prezesa i Zero a Kaminskiego i spolke skazalo za pozno.
  Kiedys mowilem ze Polakom nalezala by sie wladza PiS ale w krotkim okresie. Jednakze prezes nie popelni drugi raz tego samego bledu i zdobytej wladzy nigdy nie odda. Ktos powie ze jestesmy w EU i NATO. Z Uni wystapi sie i to niedluga , gdy dotacje beda nizsze niz skladki a NATO bedzie Polske trzymalo jako "straszak" na Rosje. Jak ktos mysli ze manifestacje spoleczne moga cos zmienic to jest w bledzie.Zima zatrzyma ludzi w domu a na wiosne beda takie ustawy ze zgromadzenie 3 osob bedzie traktowane jako proba obalenie "demokratycznego rzadu " a co za tym idzie sady Zero beda mialy pelne rece roboty, a prokuratorzy z doswiadczeniem Stanu Wojennego beda instruktorami jak szybko i sprawnie skazywac wrogow LUDU- jeden z nich pelni jakas wazna funkcje w Sejmie. Pozdrawiam : Luciano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Luciano,nie tylko prokuratorzy pamiętają stan wojenny,kiedyś my Polacy nieźle znaliśmy się na pracy konspiracyjnej,trzeba przypomnieć sobie stare sprawdzone wzorce,
   kocica

   Usuń
  2. @cocica. Pomiedzy czasami stanu wojennego a obecna zeczywistoscia jest duza roznica. Poprzednio zachod popieral konspiratorow przeznaczajac $ miliony czy to w gotowce czy tez w postaci roznego sprzetu a teraz kto brdzie popieral protesty u sprzynierzenca? ( Wiemy ze prezes to kawal s..yna , ale to nasz s...syn.) Prosze popatrzec kogo popieraja na Ukrainie. Nie chce byc zlym prorokiem ale czarno to widze.
   Pozdrawiam : luciano

   Usuń
  3. @luciano
   W kwestii braku perspektyw, to wydaje się, że masz rację :(
   Ale nie godzę się na to, żeby tak sobie "odpuścić" demokrację i wolność na rzecz "dyktatury" i "zamordyzmu".
   Do cholery, coś robić trzeba!*
   Nie będzie łatwo ani szybko ale trzeba się nastawić na "długi marsz". Rozpocząć od organizowania piątek (metoda znana jeszcze w okresu powstania styczniowego) a przy okazji rozpocząć obchody "miesięcznic" utraty demokracji - proponuję każdego 25-go w miesięcznicę przejęcia absolutnej władzy przez PIS ale może to być też każdy inny, symboliczny dzień (np. 13-ty, czyli miesięcznica NIEINTERNOWANIA największego w obecnej wersji historii opozycjonisty PRL - Jarosława K.) - ta metoda jest znana i (jak widać) skuteczna od czasu powstania "sekty smoleńskiej"
   Można też pomyśleć o utworzeniu rządu "Wolnych Polaków" na uchodźstwie oraz Radia Wolna Europa (w internecie).
   Tak czy inaczej, coś robić trzeba!

   Krzysztof z Gdańska

   * oczywiście propozycje są z lekkim przymróżeniem oka ale całkiem poważnie uważam, że konieczna jest samoorganizacja społeczeństwa i odwrócenie trendu w którym monopol na samoorganizację społeczeństwa przejęli narodowi socjaliści do spółki z sekciarską wersją katolicyzmu!

   Usuń
 4. Nie przejmują się tym, że może kiedyś zapłacą. Paru innych, np p. Ziobro, p. Kamiński i kilku innych nie zapłaciło, więc czemu Marionetki mają się bać?

  OdpowiedzUsuń
 5. I am sorry kocica a nie cocica Pozdrawiam : Luciano

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Leszku !!! Tak samo jak Ty - z uwagą śledziłem przebieg procesu przed Trybunałem Konstytucyjnym a później wstępne reakcje na to orzeczenie, pośród "gadających głów" i "polityków" z III ligi okręgowej. Bo ci "najważniejsi" milczeli - jak zaklęci. Milczał więc główny sprawca tego zamętu - Pankaczyński, milczał pa prezydent, milczała pani premier - baaa......, ta ostatnia nawet nie oddelegowała swojego pełnomocnika na rozprawę przed Trybunałem. Nie odbyło się żadne nocne posiedzenie Komitetu Politycznego PiS-u, nie debatowała nocą żadna komisja sejmowa, prezydent nie wydał żadnego orędzia. Ale jest zamieszanie, ale Polacy znów się podzielili, ale w internecie ruszyli trolle i obszczekują. I O TO CHODZI !!!! Sąd sądem - a "sprawiedliwość" musi być po naszej stronie - jak powiedziała Pawlaczka - do Pawlaka w filmie "Sami swoi". NIKT TEŻ NIE WYSZEDŁ przed kamery i nie powiedział - no dobrze - mamy to co mamy - spróbujmy jakoś się dogadać, aby to państwo normalnie funkcjonowało. CO TO - TO NIE, NIGDY> PRZENIGDY !!!!
  To takie moje uwagi wstępne, bo będę chciał napisać coś więcej, ale to wymaga namysłu, poszperania w historii i refleksji - jak wyleźć z tego "polskiego kotła".

  OdpowiedzUsuń
 7. Pozwólcie ze i ja dorzucę "coś do ogródka dyskusji" a ze len jestem "od młodości" i nie zawsze "język giętki wypowie to co pomyśli głowa" /co "zapodaje" jako okoliczność łagodzącą/podrzucę cudze.
  Jerzego Łukaszewskiego analizy i przemyślenia Myślę ze będzie to dopełnieniem i rozszerzeniem przemyśleń Leszka?
  Wiec zanim nam nocą i szybciutko "opublikują" "Ustawę o mediach"/jak na Węgrzech/a to co w internecie zamieszczono nagle zostanie "wygaszone" warto poczytać
  http://studioopinii.pl/jerzy-lukaszewski-zycie-po-zyciu/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @wieśku dublujemy się (9 grudnia 2015 23:18) ! :))
   pozdrawiam!

   Usuń
  2. Lidka + Wiesiek !!! Czytałem J.Łukaszewskiego - tekst dobry, ale wnioski mdłe !!!

   Usuń
  3. Wnioski już dawno się wysunęły: Polską kręci sekta oszołomów pod ramię z kombinatorem Rydzykiem. Lawina szaleństw toczy się z prędkością światła - dlatego trudno jest ogarnąć to wszystko, wypunktować i usystematyzować. Nie zdążysz ochłonąć z jednej przewałki - a już słyszysz o następnej. Równie powalającej.I co?
   Nawet zakładając (jak miło!), że PiS zostałaby jakimś cudem zdelegalizowany i zniknąłby ze sceny,to jak myślisz - co by się znów zaczęło ? Na nowo przepychanki, pyskówka, wzajemne pomówienia. Nowe "taśmy" pewnie też by się znalazły...
   No nijak nie umiemy się zorganizować, dogadać - i to jest wniosek następny.
   Dopiero potężny kopniak i nóż na gardle potrafi Polaków, jako tako, zmobilizować do wspólnego działania. Historia pokazała, że też na krótko...

   Usuń
  4. Wiesiek jest niereformowalny umysłowo ale czy Opolski już poszedł do szkoły? ;-)

   Usuń
  5. witaj moja imienniczko !
   otóż : umysł nie bywa reformowalny, umysł się posiada lub - jak w Twoim przypadku - nie ...
   moje wyrazy współczucia !
   ... a o Wieśka się nie martw ( tym bardziej - nie rób tego w moim imieniu ! )

   Usuń
  6. Nie kazda Lidka musi byc mądra - nie masz męża, że się do mnie podwalasz ?.

   Usuń
 8. Anonimowy10 grudnia 2015 08:52
  To,miałeś na myśli?
  \http://www.liiil.pl/1449700774,Apel-do-Dudy-o-zrzeczenie-sie-urzedu-prezydenta-RP.htm

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba jednak się złamię i zacznę kląć (może nawet gorzej niż przysłowiowy szewc). Mam dość tego: "teraz Q.. my", więc co nam zrobicie?
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19322243,miesiecznice-smolenskie-z-wojskowa-asysta-honorowa.html?lokale=wroclaw#BoxNewsLink#BoxNewsImg
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ikko ! a może trzeba by tam pójść i...pobuczeć ?
   choć - z drugiej strony - czym zawinili ci, co tragicznie zginęli w katastrofie, że durnie zrobili z ich śmierci farsę ?

   Usuń
  2. Czarno widzę przyszłość naszego kraju. Nie dość, że u władzy bezczelne typy, kpiące w oczy z demokracji, to jeszcze wojsko (mam na myśli generalicję) to same tchórze.
   Nie wiem jak jest dzisiaj, ale kiedyś w wojsku regulamin regulował wszystko. Honorowa asysta wojskowa była przewidziana w dni świąt państwowych oraz przy wizytach zagranicznych delegacji rządowych.
   Nie wiem, może tak byliśmy zajęci TK, że nie zauważyliśmy dekretu Dudusia iż armia jest prywatnym wojskiem Prezesa Polski?
   Jak naczelne dowództwo może zgodzić się na używanie jednostek wojskowych na prywatnych imprezach????
   Co to się q..wa dzieje w tym kraju?????

   Usuń
  3. Leszek Kowalikowski10 grudnia 2015 14:22
   Umknęło Ci? Przecież to od 25 lat tak się dzieje Wszystkie kościelne uroczystości /większej rangi/maja "asystę wojskowa" a często i "orkiestrę wojskowa" Asystują Policjanci,Straż Graniczna ,Strażacy ect i to niezależnie od wiary "masz iść i już"
   Po to przecież wydali "mundurowym" nowe wzory spodni by te w trakcie licznych przyklęków nie przecierały się i nie "wyciągały" na kolanach, by z tego nie korzystać.
   A "dobrowolnych pielgrzymek mundurowych" do Częstochowy nie zauważyłeś.
   Toz to całe manewry z wojskową logistyką/kuchnie,szpitale,namioty ect/,Ciągną się kilometrami,blokując ruch.
   A żołnierzom zadano pytanie, zasadnicze Co wolisz?Jechać na poligon, czy iść na pielgrzymkę?
   Tych 2 pod pałacem "to mały pikuś" przy tamtym "wykorzystywaniu" wojska

   Usuń
  4. Jak by ktoś nie zauważył to KC PiS właśnie wprowadziło swój "stan wojenny". Póki co wojsko zostało wyprowadzone na ulice jedynie w wymiarze symbolicznym, jako "asysta honorowa". Żadne więc prawo, a tym bardziej Konstytucja RP, już nie obowiązuje. Obowiązują jedynie ustne rozkazy I sekretarza KC (panprezesa), przez "lud pisowski" (w tym panprezydenta i panią de nomine premier) przyjmowane jako "jedynie słuszne" dekrety. Na odcinek walki z Trybunałem Konstytucyjnym oddelegowano administratywistkę (mniemającą, że jest prawnikiem) niejaką Kempę. Beatka ogłosiła, że nie opublikuje orzeczenia TK... i co im zrobicie?

   Usuń
  5. ikka13311 grudnia 2015 10:01
   ...był Świat według Garpa - będzie świat wg Kempy ! W końcu sroce spod ogona nie wypadła: potrafi zakrzyczeć wszystkie Trybunały i inne zbędne sądy.
   Uzasadnia wstrzymanie publikacji tym, że wyrok TK został wydany przez niewłaściwie obsadzony sąd, a zatem jest nieważny.
   Z kolei inne objawienie pisowskie - Elżbieta Witek, napisała na Twitterze, że "nie jest prawdą, że KPRM odmówiła publikacji wyroku TK".
   no to właściwie ... ...ale o co tutaj chodzi ?   Usuń
  6. Teraz, po konferencji niejakiej Kempy stwierdzam, że nadal "ciemność widzę".
   Administratywistka wytłumaczyła, że nie odmówiła publikacji wyroku .
   Otóż Pani Minister, Szefowa Kancelarii Pani Premier Polskiego Rządu ( wszystko koniecznie dużymi literami!)po prostu wstrzymała publikację, życzy bowiem sobie trochę pokorespondować z Prezesem TK.
   Ot, kokieciara !no no !

   Usuń
 10. LB10 grudnia 2015 11:45
  Przecież ta "asysta" to po to, by z "uroczystości" prywatnej, zrobiła się uroczystość "quasi państwowa" Wiec pewno i "z urzędu" dostanie ochronę policyjna.A ci co tam pójdą nie daj boże z banerami i transparentami"przeciw" będą karani z urzędu "za zakłócenie ładu i porządku"uroczystości państwowych"
  A to kary obligatoryjne i wyższe .
  Oblatanych "po korytarzach prawa" proszę o ewentualne sprostowanie.
  Buczenie byle nie "prosto w pysk"policjantowi ,pewno by i przeszło.
  Maluczko maluczko będzie to "uroczystość państwowa" z całym sztafażem takowych A jak jeszcze dadzą dzień wolny To lud się ucieszy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesiek10 grudnia 2015 16:39

   w tej idiotycznej sytuacji ... z banerami i transparentami"przeciw" powinno wystąpić wojsko !

   Usuń
  2. LB10 grudnia 2015 16:52
   No co Ty w wojsku nie byleś? Wojsko ma "kazionne" i w łapki bierze to co mu "ojczyzna dostarczyła" i to na rozkaz"za baner chwyć" /czas urlopu pomijamy/
   A tam już kapelan i spolegliwy dowódca wie co dla nich /żołnierzy oczywiście/" dobrym jest"

   Usuń
  3. Lidko + Wiesku !!!!! :-)))))) A ja Wam powiem, ze jestem rozczarowany a nawet zawiedziony skąpstwem Panakaczyńskiego i jak gdyby marginalnym potraktowaniem rocznicy i miesięcznicy. I TO TERAZ - GDY MA WSZYSTKO !!! No bo co to za "honorowanie" wielkiego brata jakąś tam asystą kilku wojaków. Co miesiąc w tym dniu powinny o określonej godzinie stawać tramwaje i pociągi.Powinny po trzykroć zawyć syreny !!! Markety powinny być pozamykane - także apteki, aby nie sprzedawano pigułek "przed" i "po" - nie godzi się w tym dniu. Dokładnie co do sekundy - w godzinie "H" powinny odbywać się w całej Polsce msze żałobne oraz zbiórka "datków" na tacę - na budowę pomników.Grupa "naukowców" od pana Antoniego oraz "rekonstruktorzy" powinny na Placu Defilad demonstrować jak TU 154M wziął i wybuchnął. Ktoś powinien rozpylić mgłę i hel. A u nas co - dryndza i brak inicjatywy, brak pieniądzolów, brak zapału i chęci. Już tam nie mówię, że i samorządy skrewiły - gdzie uroczyste akademie ku czci, gdzie wręczanie medali największym żałobnikom. Gdzie te orkiestry dęte OSP ??? Należy wymienić samorządy. Jedna wielka poruta !!! Ot IV RzeczPiSpolita !!!

   Usuń
  4. errata - BRYNDZA - oczywiście !!!!

   Usuń
  5. :))))))) ale Cię ponioooosło ! :)))

   Usuń
  6. Lidko - a co ??? Nie mam racji. Jak by mnie tak zrobili ministrem pamięci narodowej - uuuch, ale bym poswawolił. Każdemu by obrzydło z nadmiaru!!!!!! Taki wicepremier "wice- Szydło" mógł by u mnie pobierać nauki.

   Usuń
  7. wiesiek10 grudnia 2015 17:02
   Wieśku ! coś na Twoje skołatane nerwy! :))

   Usuń
  8. Sobiepan10 grudnia 2015 19:25
   Popieram szczególnie gdy akurat widzę TV ostatnia skromną uroczystość "miesięcznicę pod pałacem"
   Rozczula mnie, ten prezes, stojący na 2 stopniowej drabince i ta "młodzieżówka pisowska 60 +" z takim poświeceniem marznąca "dla Polski"
   Hel niech wybucha, mgła niech sie pali a TU 154 manifestanci i zgromadzeni całują .Pod ogon.
   Popieram te Twoje "postulata" tylko niech nie wprowadzają prohibicji albowiem naszaszczeronarodowopolską tradycją jest wznoszenie toastów 'za spokój duszy zmarłych"
   Tramwaje i pociągi mogą wyć,syreny niech staja, czy jakoś tak i na odwrót
   Teraz powiem Ci tak od serca na ten czas powinien tam stanąć namiot cyrkowy aby wszyscy przynajmniej nie marznąć i nie narażając swoich strun głosowych spokojnie mogli by odśpiewać tradycyjne"Boże cos Polskę"
   A tu i Prezydent nie wyszedł by uczcić? Pewno Jarka zaprosił na herbatkę z prądem Bo ten trochę/po nosie sądząc/podmarzł
   PS
   Tym którzy do dziś nie chcą uwierzyć, iż wojsko mamy totalnie sklerykalizowane podsyłam
   "http://mon.gov.pl/z/pliki/dokumenty/rozne/2014/10/Zal._do_dec._Nr_392ccc.pdf
   LB10 grudnia 2015 19:57
   Na skołatane nerwy to ja mam "pilota"+ nalewkę "dla spokojności" Uch, jak pomaga !!, Szczególnie w dużych dawkach.A i sen przychodzi nie-wiadomo kiedy
   Pozdrawiam

   Usuń
  9. wiesiek10 grudnia 2015 21:04

   ...stosuj z umiarem, bo przy tylu "okazjach" coś się pierwsze skończy ... albo nalewka , albo wątroba...
   Prosit!

   Usuń
  10. Lidko + Wieśku !!! Czegoś mi w tych obecnych celebrach stale brakowało. Ale "natchnęła" mnie Lidka - pisząc, że "kapituły" się sypią i już jeno panprezydent się ostał w co poniektórych. Znaczyło by, ze jest jeszcze w narodzie poczucie przyzwoitości, skoro kapitulują z kapituł. I tu jest problem, i tu jest niewybaczalna wina panaprezydenta, ktory ma te wszystkie kapituły. W czym rzecz??? Takie Francuzy maja swoje najwyższe odznaczenie "Legię honorową" - trzeba mieć tych tam zasług od cholery i trochę, aby się załapać na taką "legię". I żadna oferma w RzeczyPiSpolitej nie pomyślała aby i u nas też - bo aż się prosi. Mogla by być "Lechia honorowa" - dla uczczenia i ku pamięci wiekopomnych zasług dla "ojczyzny". Już widzę ten pęd - aby się załapać na taki order, już widzę to ożywienie w gospodarce, finansach i gdzie się tylko da - aby się wykazać zasługami. A u nas co ??? Panprezydent chce prześcignąć strażnika wielkiego koronnego pana Samuela Łaszcza , herbu "Prawdzic" - co to kondemnatami sądowymi delię (płaszcz) sobie podszywał. Warchoł ci to był i watażka, o którym nie tylko pan Sienkiewicz napomyka w "Ogniem i mieczem" ale nawet wujaszek "Google" pisze w swoich Wikipediach.

   Usuń
 11. Bardzo dobry żart nie tylko piłkarski.

  W miejscowości Oszołomy Wielkie zorganizowano coroczny tradycyjny turniej piłkarski dla polityków. Po jego zakończeniu i po powrocie do domu, kapitan drużyny KS Spragnieni Władzy udziela wywiadu swym wiernym kibicom.

  Które miejsce zajęliście w tym turnieju ?.
  Turniej ten zakończył się naszym olbrzymim, wspaniałym sukcesem. Zajęliśmy bardzo wysokie, wyśmienite drugie miejsce.

  A które miejsce zajął wasz miejscowy, odwieczny, znienawidzony rywal drużyna FC Propaganda Sukcesu ?
  Ponieśli sromotną klęskę. Ci nieudacznicy zajęli bardzo dalekie, haniebnie niskie, przedostatnie miejsce. Po tak wielkich batach nieprędko się pozbierają.

  A ile drużyn startowało w tym turnieju ?.
  Z powodu pożarów lasów pod Moskwą w 2010 roku i erupcji wulkanu w Islandii w 2011 roku frekwencja w obecnym tj 2015 roku nie była zbyt liczna. Udział wzięły tylko dwie drużyny, co w niczym nie obniża wartości naszego wielkiego, historycznego sukcesu. Tak wysokiego miejsca nie zajęliśmy dotychczas w żadnym turnieju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy - to jeszcze napisz, w którym miejscu należy się śmiać !!!!!

   Usuń
 12. Z najnowszych wiadomości,Trybunał Konstytucyjny może orzekać co chce,a p.Kępa i tak tego nie opublikuje.Nastąpiło to czego się obawiałam.TK został ubezwłasnowolniony,teraz PiS może wprowadzać dowolne ustawy niezgodne z Konstytucją i nikt mu tego nie będzie w stanie zakwestionować.Jakie to będą ustawy i czego dotyczyć,ach strach pisać.Pozdrawiam,kocica

  OdpowiedzUsuń
 13. Dla przypomnienia. Panie i Panowie, nie ma co denerwować się z troską na wojsko i jego jeszcze bardziej zatroskanych przełożonych. Przyklęk, to najwłaściwsza i najnormalniejsza forma okazywania i prezentowania dumy i godności od dawna. To są dobre, sprawdzone, nie tylko wojskowe przecież, praktyki. Regulamin regulaminem, ale bezpieczeństwo łojczyzny w pierwszym rzędzie. No, może rzeczywiście tuż za celebrą. Prezydent Komorowski na odchodne, aby dobrze zabezpieczyć kraj przed wrogami, awansował do stopnia generała brygady, podporucznika Józefa Guzdka z pominięciem wszystkich, pośrednich stopni oficerskich (nie on to wymyślił, to fakt). Nie nam oceniać zalety i zasługi tego wojaka, bo zapewne były olbrzymie, skoro i podporucznika otrzymał on po kilkudniowym z(na)wiedzaniu koszar. A to, że ten weteran jest biskupem, to przecież tylko zwykły przypadek. Polecam: http://www.wykop.pl/ramka/2673301/pozegnalne-awanse-komorowskiego-z-podporucznika-od-razu-do-generala/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jurek O.11 grudnia 2015 10:03
   Józef Guzdek po prostu dojrzał do awansu, bo jeszcze cztery lata temu był jedynym biskupem polowym bez stopnia oficerskiego. Zgodnie z jego wolą: Na dziś najważniejsza jest dla mnie praca duszpasterska w ordynariacie. To jest priorytet. Stopnie i awanse to sprawa ewentualnych decyzji w przyszłości
   Widocznie ta przyszłość nadeszła.link

   Usuń
 14. Rozumiem, że nadchodzi czas realizacji tego pomysłu. I wielu innych, wcale nie mniej śmiałych.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...zapobiegliwy i dalekowzroczny !
   wszystko ma już obliczone !
   Vulpian de Noulancourt - na ministra!

   Usuń
 15. Drodzy komentatorzy. Nie zamierzam się tu wypowiadać w sprawie ostatnich wybryków pani Kempy. Zainteresowanych dyskusją odsyłam do mojej kolejnej notki - "Kempa wzbiła się pod niebo!"

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>