wtorek, 1 listopada 2016

OKIEM EMERYTA (113) - ŚLEPOTA?


Odcinek 113 - czyli, czy tylko ja to widzę?


     Nie będę tu rozczulał się nad "ideologią" pisowskich mas. Ideologia to taka świecka religia. Albo się wierzy, albo nie. Co prawda ideologia ma tę przewagę nad religią, że jej prawdziwość można sprawdzić jeszcze za życia.


     Zresztą wielu polityków mówi, że w polityce liczy się skuteczność. Ideologia więc pozostaje w tle. W niektórych partiach jest ona wyznacznikiem kierunków działania, jednak w większości przypadków służy ona jedynie do zwabienia wyborców.

     Skupmy się zatem na skuteczności. Nie mogę się nadziwić, że wyznawcy pisu nie zauważają zerowej skuteczności swej partii. Zaraz, zaraz!.... już słyszę ton wątpliwości u czytelników! Jak to, zerowa skuteczność? Przecież rządzą, jako pierwsza partia zdobyli samodzielnie większość w parlamencie! Robią co chcą, naigrawając się z opozycji i trzeźwo myślącego społeczeństwa.

     No niby tak. Ale nie jest sztuką robić co się chce mając większość i w parlamencie i w senacie. Mając dodatkowo swego prezydenta. A tą większość zawdzięczają nie swojej skuteczności - tylko właśnie "ideologii" - lekkiej, łatwej i przyjemnej dla większości aktywnych wyborców. Nie tylko ja to tak widzę. Daleki mi ideologicznie Korwin-Mikke co chwilę powtarza, że w każdym społeczeństwie większość stanowią idioci. Wystarczy tylko znaleźć taki język, który ci idioci rozumieją - i demokratycznie ma się władzę dyktatorską w ręku.

     Wyborcy bardziej wymagający od początku w tej "ideologii" widzieli tylko chęć władzy. Władzy potrzebnej dla realizacji swych małostkowych ambicji wynikających ze skrywanych kompleksów.

     Już dzień po wyborach zostało to potwierdzone. Chociaż w kampanii wyborczej prawie nic nie mówiło się o Trybunale Konstytucyjnym, to właśnie on stał się pierwszym obiektem aktywności nowego sejmu i senatu. Tak głośno reklamowane "500+" jeszcze długo musiało czekać na "premierę".

     I to jest zrozumiałe, jeżeli chcę robić to co mi podpowiadają kompleksy, muszę usunąć z drogi prawną, konstytucyjna przeszkodę. I to jak najszybciej i jak najskuteczniej.

     A co tymczasem widzimy? W tej chwili na tapecie jest już szósta wersja "ustawy naprawczej". Po drodze zdążyliśmy skonfliktować się z Unią Europejską i Radą Europy. Nie wspominam o ciągłym konfliktowaniu się z poszczególnymi członkami UE.

     I to ma być skuteczność? Gołym okiem widać, że partia rządząca mocna jest jedynie w gębie. Jak nikt inny potrafi rzucać oszczerstwa, insynuacje i stawiać zarzuty bez pokrycia. Tak, w tej dziedzinie są niezwykle skuteczni. Nawet "sukces 500+" o niczym nie stanowi. Jaka to sztuka rzucić garść miedziaków gawiedzi. Gawiedź i tak się nie zorientuje, że za pół roku takim czy innym sposobem im się te miedziaki odbierze.

     Minister od wojny osłabia nasze wojsko. Minister od edukacji demoluje system oświaty. Minister od sprawiedliwości(?)..... szkoda gadać. Minister od szyszek, minister od..... nie ma sensu dłużej wyliczać. To jest obraz skuteczności partii.

     Zaprojektować i postawić funkcjonalną wiatę autobusowa nie każdy potrafi. Ale wystarczy debil z pendrivem zamiast mózgu na który wgrano tylko słowa - patriotyzm, żołnierze wyklęci, bóg-honor-ojczyzna i po wiacie zostają nędzne kikuty.

     Strach myśleć co pozostanie z naszej Ojczyzny gdy ta banda Hunów przeminie!

     PS. (20:06)
Dowodem (pocieszającym jednocześnie) na brak skuteczności pisu jest jeden człowiek - prof. Rzepliński.
Jeżeli jeden człowiek potrafi zatrzymać rządową machinę, to żadna to machina.


    

24 komentarze:

 1. Piszesz Leszku, że "ideologia ma tę przewagę nad religią, że jej prawdziwość można sprawdzić jeszcze za życia", znam instytucję, która już ponad dwa tysiące lat z pożytkiem dla siebie funkcjonuje własnie dzięki temu, że nikt za życia nie może sprawdzić prawdziwości jej "ideologii". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie Evo. Tylko, że ta "ideologia" (będąca ideologią dla instytucji) jest dla mas religią. A do wiary w religię nie są potrzebne żadne dowody.

   Usuń
  2. Do wiary dowody rzeczywiście nie są potrzebne, ale przyznasz, że taki depozytariusz tej wiary, jakim jest Katolicki Kościół, zwłaszcza Kościół polski obecnie, może budzić oburzenie i niesmak, a nawet może do tej wiary zniechęcać. Zresztą nie tylko instytucjonalny Kościół i znaczna część duchowieństwa, ale również wielu wyznawców daje złe świadectwo wyznawanej, a w każdym razie głoszonej, często agresywnie, wierze. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Evo !!! Pełny szacunek - masz rację. I zawsze należy "równać w gorę" a nie ku dołowi - jak czynią to poniektórzy. Martwi mnie jedno - zupełna degrengolada co najmniej 30% społeczeństwa. Przestali myśleć, jeżeli kiedykolwiek myśleli.To duży "odsetek" nie myślących. Przyjmuje się "statystycznie", że tylko 5-10% myśli inaczej.

   Usuń
 2. Jak zwykle zapominasz o tych co namawiali,promowali,wskazywali,wręcz wskazywali palcem "na kogo masz glosować suwerenie"
  Jak zwykle, zapominasz o tych, co swe pomieszczenia użyczali na spotkania z wyborcami, gdzie namawiano i przekonywano "suwerena", do takich a nie innych zachowań
  Jak zwykle zapominasz o tych co "katastrofę smoleńską podnieśli do sacrum" i jako pierwsi wmurowując w gmachy przez się administrowane wewnątrz i zewnątrz "tablice pamiątkowe ze szczątkami Tu 154" z narażeniem życia przywiezionymi .jak powiadali, z miejsca zamachu przez zakonnice" lub budując pomniki na "swoim" terenie.
  Zapominasz o tych co to przed pałacem prezydenckim publicznie odprawiali egzorcyzmy przeganiając z pałacu "szatana "Komorowskiego
  Zapominasz o tych, co mury Jasnej Góry miesiąc w miesiąc oddawali w pacht jednej a właściwej partii i zamieniali je w partyjna mównice.
  Zapominasz o TV co TRWA czy radiu "co ma" z ktorych to "jedynie prawdziwych a słusznych" dzień w dzień, tydzień w tydzień, miesiąc, miesiąc, sączył się nakaz i przykaz "do ludu swego" na kogo ten lud przykazane ma glosować i dlaczego.
  Zapominasz o tych co widząc skutki swych czynów nie tylko uporczywie milczą ale dalej popierają.W mowie i piśmie.
  Jednym słowem piszesz o potrawach jakie zaserwowano "suwerenowi" o kelnerach co nam te "potrawy "serwują"
  Przestrzegasz i słusznie przed przyszłymi przypadłościami gastrycznymi Naród się porzyga i odchoruje to obżarstwo bez umiaru ..
  A zapominasz I tu nie wiem dlaczego o kucharzach, którzy nam to menu "suwerenowi" promowali,przygotowali i serwują.
  Z nieodzownym "bierzcie i jedzcie albowiem dla was jest to właściwe i zbawienne"
  Zapominasz o tamtych kładąc nacisk u zwracając uwagę na kelnerach serwujących to co nam w tej "ekumenicznej kuchni" przygotowano.
  Ten atak Hunów to ich pojawienie sie,Ci debile u steru nie przyszli od tak.bo sie suweren pomylił.Nie winni sa promotorzy ktorzy suwerena w sobie tylko i nie tylko wiadomych celach takich a nie innych promowali i konsekrowali.
  Jeśli tego nie zauważysz całe to pisanie "psu na buty" sie zdaje


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - mleko się już wylało. Jak było ja też wiem. Wiem jakie siły pchały barany do rzeźni. Myślę, że i pozostali komentatorzy to wiedzą.
   Z takich, czy innych przyczyn jesteśmy gdzie jesteśmy. I właśnie tu, właśnie dzisiaj powinniśmy oceniać dzisiejszą rzeczywistość.
   Koncentrowanie się na zaszłościach, owszem służy pamięci, ale dla właściwego działania musimy się skupić na faktach jakie dzisiaj się realizują.
   To Twoje przypominanie będzie konieczne w ewentualnej nowej kampanii wyborczej. Aby jednak do niej doszło musimy demaskować szubrawców udających zbawicieli. Wytykać ich nieudolność i głupotę.
   To są oddzielne dwa nurty w tej samej sprawie. Nie można jednym z nich wypierać drugiego. Każdy z nich ma swój czas.

   Usuń
 3. "Koncentrowanie się na zaszłościach, owszem służy pamięci, ale dla właściwego działania musimy się skupić na faktach jakie dzisiaj się realizują."
  I tu jesteś cytując klasyka"w mylnym błędzie"
  Jak myślisz suwerenowi będziesz mówił o potrawach jakie jemu donoszono donoszą i donosić będą a milczeć o kuchni gdzie te "strawę"pichcą "wskazywać kto to pichci i z jakich powodów" Roztropne to sprawiedliwe i zbawienne?
  To tak jakbyś w prognozie pogody powiadał Beda opady deszczu lub śniegu a nie podawał skąd się one biorą,jak długo będą trwały i jaki niż, czy wyż, jest tego powodem
  Właściwe działanie to szczerość aż do bólu z pokazaniem kto dlaczego i z jakich powodów i interesów, to nam wszystko pod nos podrzucił I jakie będą dalsze tego skutki dla Polski.Bo nie tylko o ekonomie tu chodzi.
  I tą "kuchnie"należy demaskować a potem "kelnerów"
  Ja rozumiem obawy, zaraz zakrzykną,to rozprawa z Bogiem,to "uderzenie w podstawy wiary" itp itd a blog zaliczą do "antykościelnych" lub co gorsza "ateistycznych".Taka to ich "obronna taktyka"
  Jak myślisz Jak niegdyś rozprawiano się z Husem czy Lutrem i jakie wtedy słowa i argumenty słowa padały/jak się to zakończyło dziś wiemy/ a jednak to oni mieli racje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znalezione w sieci, dla poprawy humoru:
  mem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. G E N I A L N E !!!! :-))))))))

   Usuń
 5. Susłowa2 listopada 2016 03:00
  Bedzie jak znalazł, albowiem:
  "Do końca grudnia rząd zamierza przygotować projekt ustawy o służbie publicznej, który ma ujednolicić zasady zatrudniania i wynagradzania.

  Z informacji "DGP" wynika, że projekt ma zawierać propozycje aby wszystkie stanowiska kierownicze w całej administracji państwowej były obsadzane w trybie powołania i odwołania. Taki system działa już w służbie cywilnej gdzie zlikwidowano konkursy.

  Teraz przyszła kolej na samorządy oraz inne urzędy, które bezpośrednio nie podlegają rządowi. Obecnie obowiązujące regulacje uniemożliwiające szybką wymianę kadr, były już stopniowo ograniczane przez rządzących."

  Tak to nam twórczo rozwija się "13 Odcinek" z najazdu Hunów

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj Leszku !!!! Nooo.... trochę przyszedłem do siebie po wczorajszym dniu -" Wszystkich Świętych" - dzisiaj mamy już tylko "dzień zaduszny" - jest spokojniej, można powspominać członków rodziny, przyjaciół i kolegów, którzy odeszli "do światów równoległych". Przyznam się, że wolę spokój na cmentarzach, ciszę i chwilę zadumy niż ten krzykliwy jarmark próżności i często zwyczajnej obłudy. Nie lubię rytuałów na pokaz. Moi zmarli też nie. Wspominam - jacy byli, kiedy żyli - też nie znosili blichtru. Pisze tak tylko o sobie - nikt nie musi mieć takich samych przekonań. Jeszcze mamy "demokrację" - jeszcze mamy....chociaż !!!! Ehhhh.... do diabła z polityką - przynajmniej w "dzień zaduszny". Po południu może coś tam skrobnę o odprawionych właśnie w Częstochowie "egzorcyzmach" w sprawach "polskich" i "pielgrzymce pokuty". Odłożyłem ten temat na później, bo przed chwilą obejrzałem sobie ten link - jak "ojciec narodu" na swoich urodzinach inkasuje koperty od pobożnych parafian i nawet nie pozwala się całować po rękach z wdzięczności, że zechciał przyjąć. No popatrz - jaki skromny - tylko prezydenta upokorzył - nie dość, ze całował, to jeszcze z "przyklękiem". Ciekawe - co mu "zadał za pokutę" ?????

  OdpowiedzUsuń
 7. W polsce wymyślamy koło, a w zachodnich demokracjach już to dawno wymyślono:
  Government of the people, by the people, for the people!
  - i wszystko jasne!
  Jakby kto nie potrafił sobie przetłumaczyć:
  - rządy ludem, przez lud, dla ludu.
  A to znaczy, że pis uruchomił siły ludu, które go rozgniotą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy - cytat Pana pasuje do sytuacji w Polsce - tak jak gdyby Pan strzelał z haubicy do kaczki. Cytat ten pochodzi z "Przemowy gettysburskiej" Abrahama Lincolna - wygłoszonej 19 listopada 1863 roku na Cmentarzu w Gettysburgu. Podczas wojny secesyjnej zginęło tam w przeciągu kilkunastu godzin ponad 53 tysiące ludzi (po stronie Armii Pn.Wirginii - 28.ooo i po stronie Armii Potomacu - 23.000 ludzi). Jednym słowem - rzeź. To jak Pan może przyrównywać tamtą sytuację do "kaczej wojny" w Polsce. Po prostu - nie wypada - i tyle. Jeżeli Pan chce - mogę Panu przytoczyć cale wystąpienie A.Lincolna w języku angielskim i polskim. Bardziej by mi tu pasowało sparafrazowane powiedzenie W,.Churhilla z okresu II Wojny Światowej - mogło by ono brzmieć - ... "jeszcze nigdy, tak niewielu, nie uczyniło tak wielkich szkód w państwie, w tak krótkim czasie - jak PiS..". Pozdrawiam !!!

   Usuń
 8. Leszku !!!! "Zapowiedziałem" wyżej, ze coś tam skrobnę na temat pokuty i egzorcyzmów w sprawach polskich odprawionych na Jasnej Górze. Mocno się przy tym trapiłem, czy pisać warto - bo to wojny z wiatrakami jeszcze podobno nikt nie wygrał a przy okazji - mogą mi później doliczyć do pokuty - jakieś tam głupie 3oo tysięcy lat w Czyśćcu, za to, że się "czepiam" spraw "sacrum" - będąc "profanem" i to II-giej kategorii. Bo niby taka "pokuta", to rzecz słuszna i sprawiedliwa - był grzech - musi być kara i to mimo tego, ze mamy aktualnie "Rok Miłosierdzia". Sam widzisz - zgrzyta, jak po szkle. Rok miłosierdzia i ogólnopolska pokuta. Pasuje - jak pięść do nosa. Ale jak już kurde musi być - to wobec Boga podobno wszyscy są równi a nawet ci najbardziej biedni - trochę równiejsi. Tak powiadają z ambony. No to ja się pytam - jakie pokuty zadano rządzącym - tym od dobrej zmiany ??? Widziałeś w tej Częstochowie, aby któryś leżał krzyżem przed ołtarzem, widziałeś ławy kościelne - jasnogórskie - zapełnione ministrami i posłami. A przecież łżą jak z nut. A przedtem składali przysięgi konstytucyjne i przywoływali Boga (tak mi dopomóż Bóg !!!!!). I co ??? I nic !!!!! Pan Bóg nie grzmi, oni łżą nadal a za pokutę Polakom podwyższyli składki ubezpieczeniowe w PZU i pozostałych ubezpieczalniach. DRASTYCZNIE !!!! No "szlag by to trafił" - z taka sprawiedliwością. A powiadają, ze po nowym roku, to hooo....hooooo - niejeden sprzeda auto aby miał gotówkę na ubezpieczenie. Nawet 500+ nie wystarczy. W "cywilizowanych krajach" - owszem, tez zdarzają się podwyżki o jakieś tam 3 lub 5%, ale jeszcze nikt nie odważył się podnosić kosztów ubezpieczeń o 100% lub - jak zapowiadają - jeszcze więcej, po nowym roku. Tak mi "chodzi po głowie" - gdyby wszyscy posiadacze samochodów - jednego dnia wypowiedzieli "umowy ubezpieczenia" np. w terminie 1 miesiąca i przerzucili się na "publiczne środki lokomocji". A co - teoretycznie jest to możliwym !!!! Choćby "dla szpasu" !!!! Widzisz ten "armagedon", widzisz ten "bajzel", widzisz zmianę rządu ???? JA WIDZĘ - "jak Boga kocham !!!!"
  Albo następna impreza w Częstochowie !!! Odprawianie egzorcyzmów w sprawach polskich !!! Kto to widział - konstytucja gwarantuje nam rozdział Kościoła od Państwa a tu ci "bęc" - egzorcyzmy jakieś odprawiają. Znaczy się staliśmy się już stricte - państwem kościelnym." ŻEBY ABY" - PRZYNAJMNIEJ DLA ZACHOWANIA POZORÓW - pan Kukiz zarządził jakieś "referendum" (bo pan Kukiz miał się specjalizować w referendach). Ale gdzie tam - zarządzili egzorcyzmy i nikt nie ma nic do gadania.Już im na Stadionie Narodowym za ciasno - bo tam ćwiczył abp Hoser pierwsze egzorcyzmy - ale gdzie tam - od razu "łup" i mamy egzorcyzmy ogólnokrajowe. "O roku ów..." - jak pisał poeta !!!! A inny pisał: "Polsko - twoja zguba w Rzymie" - wychodzi, że mieli rację - jak nie, jak tak !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepan3 listopada 2016 08:33
   Jak już będziesz "skrobał" to skrobnij coś na temat najnowszej loterii państwowej pt "Gra o życie"
   Otóż nasz wspaniały rząd, wziąwszy sobie do serca biblijne " w bólach rodzić będziesz" wprowadza nową "Państwową loterię losową" Której to płatnikami będziemy my, z brzydka zwani "suwerenem"
   Jak maja wyglądać wstępne zasady w/w "loterii"
   "Kobiety, które mimo poważnych uszkodzeń płodu, pozwalających na przerwanie ciąży, zdecydują się na poród, dostaną jednorazową zapomogę w wysokości 4 tys. zł i dostęp do “opieki specjalistycznej”, ale tylko do 18. roku życia."
   Czyli wyjaśniając.
   a/masz pecha i "rodzisz martwe" guzik z głównej wygranej, bo masz urodzić, żywe
   /jakie tu pole do popisu by "przekonać" lekarzy, ze było żywe, ale zaraz zmarło/
   b/masz pecha gdy już urodzisz a lekarze stwierdzają, zdrowe i "nagroda"oczywista,oczywistość, wtedy się nie należy.
   Ale masz pecha bo "choroba" czy uszkodzenie genetyczne, ujawniło się po kilku miesiącach czy latach
   A i tak propozycje rządu są wspaniałe i fantastyczne albowiem zapewniają Ci/nam/
   "dostęp do “opieki specjalistycznej”, ale tylko do 18. roku życia."
   Czyli praktycznie, zap... cykliczne ,codziennie, lub kilka razy w tygodniu, miesiącu" do szpitala przychodni "z noworodkiem" własnym lub wynajętym środkiem lokomocji /albowiem nasza służba zdrowia ubogą jest/ i tak przez 18 lat.
   A co potem ? A gówno ! Jak mawia mój ulubiony Ferdek. Twoja sprawa i tak już zbyt długo, służbie zdrowia, du....de zawracałeś.
   Nie wystarczy Ci ze zaplusowałes u miejscowego proboszcza, zwanym "przewodnikiem duchowym" lub "pasterzem" albowiem .....dałeś mu zarobić
   a/po raz pierwszy gdy chrzciłeś /co łaska niemniej niz/
   b/ po raz drugi za pogrzeb "co łaska niemniej niż"
   Nie zapomnij, iż on, jeszcze liczy na "dary serca' w postaci "mszy za dusze" czy inne"wypominki" no i ma pretekst by cie cyklicznie "nawiedzać w kolędach" Byśmy się wspólnie mogli pomodlić. /i tu koperta/
   Genialni ci nasi w rządzie!! Nie ? No jak nie jak tak!
   Mam nadzieje, iz w toku dalszej pracy nad "loterią" ustala kwestie i sposób tradycyjnego" pokazywania noworodka" w czas tzw "przyjęcia z okazji chrztu" Gdy to babcie, ciocie, czy psiapsiułki spiesza się by oglądnąć to "cośmy tam urodzili"Jak je 'znieczulic" na ewentualny obraz.
   Nas to rozumiem Bo który to chłop jest na tyle ciekawy by spieszyć się "do oglądu", a jak już,to jest tak znieczulony, iż żaden widok mu nie straszny.
   Gdybym "procedował" to wniósłbym poprawkę, do tego 4000.Tradycyjną z nazwy.Tzn. 4 000 +
   A plus to "tradycyjne pół litra "na każdego uczestnika uroczystości chrzcin, jako obowiązkowe znieczulenie,na widok potomka.
   Kapłana co to obrzęd chrztu sprawuje bym nie znieczulał Niech widzi rezultaty swoich i konfratrów presji.

   Usuń
  2. Sobiepanie - Nie martwię sie egzorcyzmami czy pokutą za moje grzechy. Mógłbym tu zacytować Sokratesa o wierze w życie pozagrobowe. Myślę jednak, że dla poniektórych bardziej strawne będzie stare komusze powiedzonko: "Jeżeli Boga nie ma - to dzięki Bogu. Jeżeli jednak Bóg jest, to niech nas ręka Boska broni".
   Więc jeżeli Bóg jest tak łaskawy i miłosierny ja mówią, jeżeli oni tak szczerze wierzą jak mówią - to Niebo mam jak w banku. Tak samo pewnie myślą rządzący, dlatego nikt z nich krzyżem leżeć nie musi.
   I dlatego będą łgać, oszukiwać obrażać i poniżać każdego kto myśli inaczej.
   Twój pomysł z samochodami - acz słuszny ideowo - jest nierealny. Ile już było "dni bez samochodu"? Z jakim efektem? Tylko mój kolega stwierdził, że ktoś ten apel wziął sobie do serca, bo tego dnia ukradli mu samochód.
   Jednak widzę światełko w tunelu. Jak te przepisy już w całej rozciągłości wejdą w życie - w sposób naturalny (z biedy) drastycznie spadnie ilość zarejestrowanych samochodów. To uruchomi zjawisko zwane efektem kuli śnieżnej. Spadną dochody gmin z rejestracji pojazdów - będzie musiała wzrosnąć opłata rejestracyjna. To samo ze stacjami diagnostycznymi. Mniej jeżdżących - mniej płacących ubezpieczenia - wzrosną znowu stawki. Itd. itp. Może wtedy ciemny lud uda się do okulisty?

   Usuń
  3. Z obserwacji otaczających mnie (tu i ówdzie) zwolenników rządzącej partii, stwierdzam z ubolewaniem, że ludowi już żaden okulista nic nie poradzi. Może prędzej okultysta? Albo egzorcysta? Tak, ten ostatni będzie odpowiedni!

   Usuń
  4. Leszku :-))))))))) wpisałem sobie do kajecika to Twoje powiedzonko o Bogu - :-))))))) dobre !!!!!! A co do samochodów - za kilka dni będę "wnosił opłatę ubezpieczeniową, bo mija mi półroczny termin ubezpieczenia - dlatego tak się "troskam". Jak będziesz słyszał hałas od moich stron - bądź pewny, że to ja. Z daleka mi ta sprawa śmierdzi "łataniem budżetu" z powodu "dobrych zmian". Ale niech tam - jakoś to przeżyję, bo cieszę się na myśl - ilu potencjalnych wyborców straci PiS. W końcu elektorat zza kierownicy to już "duża kupa" ludzi, więcej od tych "dzieciorobnych". Dzisiaj Sejm uchwalił "ustawę" z jednorazową premią 4.000 zł. za urodzenie potworka. Też pomnoży to elektorat PiS-u i przysporzy "wiernych" episkopatowym. Niech tak robią nadal - zbędna będzie opozycja - sami sobie wykopią dołek. Chwała Bogu, ze Bogu dzięki - bo gdyby tak nie daj Boże, niech to ręka boska broni ( to taka trochę inna wersja Twojego powiedzonka).

   Usuń
  5. LB - :-))))) Lidko - to już się dzieje - te egzorcyzmy !!! Zaczęło się dość niewinnie, na Stadionie Narodowym - pamiętasz ??? Abepe Hoser sprowadził jakiegoś szamana z Afryki i za "niewielką" odpłatnością zaczęli uzdrawiać Polaków,byly afrykańskie tam-tamy, było odczynianie uroków, był obfity pokropek. Impreza cieszyła się początkowo dużym uznaniem tubylców znad Wisły - dlatego ja powtórzono, korygując przy tym nieznacznie dobrowolna odpłatność. Odtąd sprawa jak gdyby ucichła i nie ogłoszono żadnego komunikatu - ilu odzyskało wzrok, ilu poprawię się słuch, kto odzyskał władze w nogach a komu się wyraźnie pogorszyło - bo wypisał się z kolejki do lekarza-specjalisty. Statystyki kościelne milczą - państwowe też. Ostatnio jednak coś drgnęło i to od razu w skali ogólnopaństwowej. Kuścielni zorganizowali "centralne egzorcyzmy" w Częstochowie. Odprawiano je tam dla całej Polski - hurtem !!! Kto tylko potrafił dostać się do Częstochowy - bez względu na kategorię społeczna, mógł brać udział - także w składaniu stosownych ofiar. Zwłaszcza "intencje" tych ostatnich będa rozpatrywane w pierwszej kolejności, bo dobre to i sprawiedliwe. Złośliwi powiadają wprawdzie, ze za ta imprezą stoi książe pan Konstanty z Radziwiłłów, bo w jego resorcie coś się popsowało i pielęgniarki znów szumią.Pewnie - starym zwyczajem, siostry zakonne oddelegowane zostaną ponownie do szpitali, bo nic tak nie krzepi na zdrowiu jak paciorek. Taka ci to u nas tradycja !!!

   Usuń
  6. Żarliwe modły wpisane są w program partii rządzącej. Tu próbka z 2006 r.
   Teraz tylko kwestia zmiany obiektu - nad szaleńcami należy się z modlitwą pochylić, bo obłęd ogarnia już prawie wszystkich z PiSu; rozprzestrzenia się w Sejmie, jak świerzb.
   A więc: Panie, racz uwolnić nas od chorych na głowę ludzi; od tych którzy nam marnują życie; racz przytulić tych oszołomów do siebie! I nie wypuszczaj z uścisku po wsze czasy! Amen.

   Usuń
  7. LB5 listopada 2016 10:50
   Ty o "uwolnieniu od chorych na głowę ludzi" A ci z PIS urodzenie i odchowanie takowych, właśnie promuje, akcją 4000 i "opieka " do 18.
   Ach na cóz, ach po coz? Czy tylko po to by zadowolić"ubogi kościół nasz" i prawników z Ordo ..cos tam
   O nie, plan prezesa jest.większy, szerszy i strategiczny.
   Otóz, jest to świadomy plan hodowania przyszłych wyborców PIS.Właśnie do tego celu potrzebna i niezbędną jest" hodowla ,upośledzonych zdrowotnie" a min umysłowo"
   A ta data 18 lat upoważniająca już do głosowania Oczywiście na swego dobroczyńce i fundatora.celową nie jest?
   Tak to nam rosnąc będzie, nowe społeczne zaplecze PIS, elektorat ma miarę PIS.
   Stary elektorat ten po 75-tce "wystrychnięty na dudka" czy "wydutkany na strychu" zrobił swoje i dostał darmowo, polopirynę.
   Potrzebne nowe świeże kadry.Taki nowy, po słowiańsku zmodyfikowany "Lebensborn"
   Antek jeszcze nas uraczy swoimi, po słowiańsku zmodyfikowanymi " Die Sturmabteilungen der PIS"
   i mamy komplet.
   Choc być może coś nam jeszcze PIS, zaserwuje korzystając z przebogatej praktyki i doświadczenia. sąsiadów


   Usuń
  8. Wieśku - już Ci tam wybaczam tą "niewyparzoną gębę", już Ci wybaczam inne "swawolności" - tym ostatnim tekstem podbudowałeś mnie znacznie. Tak ci ono jest - hodują sobie elektorat - na miarę swoich potrzeb. Aliści - jaki "pan" - taki kram !!!!

   Usuń
  9. Idźmy dalej w prognozowaniu.
   Kiedyś przecież te dzieci ( kupione za 4 000 złociszy) dorosną. Być może założą własną partię. Doświadczone niełatwym życiem w niepełnosprawności (ból, choroby, brak leków, brak fachowej opieki, bariery architektoniczne, ogólny ostracyzm itp.)zemszczą się na pisowcach i przegonią ich z ław sejmowych...
   Sami zaczną sprawować rządy... Wtedy już Prezes będzie stary i schorowany. I zabraknie dla niego miejsca w domu starców - skończy na śmietniku. On i jego akolici. Przynajmniej w kupie raźniej.

   A co, pofantazjować nie można?

   Usuń
  10. Sobiepan5 listopada 2016 12:37
   No to kamień z serca i wątroba będzie zdrowsza bo z rozpaczy po Twojej reprymendzie pije na umór.
   Trzeba być ciężko upośledzonym by po tej "łaskawości PIS" być dalej ich "elektoratem"
   No może Ci "szczęśliwcy" co urodzą żywe a zemrze im, zaraz po, lub w kilka dni.
   /tu pewno koniecznym i wystarczającym będzie ,zaświadczenie od lekarza z określeniem płci/bardzo ważne,dla biurokratów i roszczeń/ oraz "świadectwo chrztu" z nadaniem imieniem Bo inaczej Klops
   Przekichane jeśli żyje i żyć będzie bo.
   Jak wyliczyły "dziewczyny"w petycji do "Chyżego a niezłomnego szybko-pisa"
   "Czy pomoc finansowa w wysokości 0,61 gr. dziennie do 18 roku życia ciężko chorego dziecka jest naprawdę w stanie pomóc im i ich rodzinom?"
   18 lat "drogi przez mękę" za łaskawe dodatkową a jednorazowa pomoc finansowa 0,61 gr dziennie, wystarczy chyba do przemyślenia.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>