wtorek, 18 października 2016

ZDZIWIENIA????


     Wielokrotnie czytelnicy bloga w swoich komentarzach dziwili się mojej naiwności. Chyba mieli rację, gdyż nadal nie rozumiem jak w XXI wieku, w sercu Europy mogą się zdarzać takie sytuacje. Owszem, wkurzają mnie one tak jak wszystkich. Ale ja nadal dziwię się, że to możliwe!


     2016-10-10 - MIESIĘCZNICA.

     Dziś wiemy coraz więcej, mówię tak teraz co miesiąc, bo co miesiąc tej wiedzy na temat tragedii smoleńskiej jest więcej, ale ostateczne orzeczenia, ostateczne ujawnienie prawdy jeszcze przed nami. Musimy o to walczyć, musimy o to walczyć tym bardziej, że ci którzy tę prawdę ukrywali są znów aktywni i nie ukrywają też swoich celów... Musimy być w kolejnych miesiącach, aż do tego momentu, gdy usłyszmy z ust przedstawicieli państwa co się stało, co się naprawdę stało w Smoleńsku - z przemówienia Jarozbawa.

     "Musimy o to walczyć,..... aż do tego momentu, gdy usłyszmy z ust przedstawicieli państwa co się stało, co się naprawdę stało w Smoleńsku". Nie do wiary, Kaczyński zapowiada walkę z przedstawicielami państwa! Państwa, w którym to on ma prawie absolutną władzę! BRAWO JAROSŁAW!
     2016-10-12 - ABORCJA.

     Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone.

     Ciekawe. W przypadku ciąży w bardzo wczesnym stadium nie waha się by zarodek nazwać dzieckiem. Jednak kościół do tej pory nie dopuszcza do chrzcin, gdy dziecko jest jeszcze w łonie matki. Czyli odmawia człowiekowi chrztu!! By go dokonać, chce zmusić kobietę do niepotrzebnego cierpienia. Niepotrzebnego, gdyż dziecko i tak umrze w ciągu paru godzin.
     2016-10-10 - MACIEREWICZ.

     Jeszcze w tym tygodniu zaczną się rozmowy, które w tym roku uzyskają swoje zwieńczenie. W tym roku pierwsze śmigłowce pozwalające na realizację ćwiczeń przez siły specjalne zostaną im dostarczone. To pokazuje, jakim potencjałem Polska dysponuje, jakim potencjałem dysponuje Mielec.

     Umowy z Francją zerwano z powodu niesatysfakcjonującego offsetu. Natomiast Black Hawki kupujemy bez żadnego offsetu. Dlaczego? Bo z Mielca?!! Czy dlatego, że od firmy z którą Macierewicz ma niejasne powiązania?
     TAK OGÓLNIE.

     1.

     Prof. Rzeplińskiemu PiS zarzuca, że wchodzi w buty polityka, komentując projekty ustaw w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Opozycji zarzuca się, że prowadzi wojnę z PiS-em krytykując założenia do projektów ustaw, że powinna się powstrzymać z krytyką aż projekty będą złożone w sejmie.

     A ja się zastanawiam - co wtedy będzie mogła zrobić opozycja? Dyskusji nie będzie. Już marszałek o to zadba. Pozostanie podnieść rękę na "nie". Jednak to nie będzie miało żadnego znaczenia, gdyż arytmetyka sejmowa jest każdemu dobrze znana.

     Dziwię się, że tak mało ludzi się dziwi. Że sondaże nadal wykazują prowadzenie PiS-u.
     2.

     Dziwię się brakowi reakcji ze strony PO na powtarzany przy każdej okazji slogan - "problem z Trybunałem Konstytucyjnym wywołała PO, wybierając nielegalnie 5 sędziów TK".

     Tak, to był błąd PO. Nie będę się bił gdy ktoś powie, że zamierzony. celowy. Jednak TK uznał, że wybór trzech sędziów jest zgodny z prawem, natomiast dwóch pozostałych jest niezgodny z prawem. PO przyjęło ten werdykt TK i wycofało "nadliczbową" dwójkę.

     Pytanie - jakie ważne problemy spowodowała ta decyzja TK i PO, że PiS musiał zacząć majstrować przy Trybunale? I dlaczego robi to nadal? Dziwię się, że nikt do tej pory nie złożył wniosku o wotum nieufności do całego rządu i nowe wybory. Uzasadnienie - nawet zakładając, że PO "popsuła" TK to nieudolność obecnego rządu w naprawianiu tej sytuacji jest porażająca. Która to już ustawa "naprawcza"? Które to już stanowisko Komisji Weneckiej UE negatywnie oceniające wszystkie te próby?

     3.

     Bez komentarza.     Bo co tu komentować. Podwładny wita szefa!

13 komentarzy:

 1. Wszyscy krytykuja Antoniego za zerwanie kontraktu na francuskie smiglowce. Ja widze w tym GENIUSZ Antka, gdyz: francuskie smiglowce sa duzymi jednostkami. Aby je zwalczac Rosja wybudowala nowa fabryke ktora produkuje rakiety do ich zwalczania. A tu Antoni robi "myk" i zamawia mniejsze smiglowce. Jak wiadomo mniejszy jest trudniej zestrzelic jak duzy i dlatego Rosja musi wybudowac nowa fabryke do produkcji specjalnych rakiet. Kiedy juz bedzie gotowa, Antoni zamowi jeszcze mniejsze smiglowce i Rosja bvedzie musiala ...... W ten sposob Antoni doprowadzi Rosje do upadku ekonomicznego. Ktos powie ze w/w teoria jest z Tworek, oczywiscie ze tak i Antoni takze.
  Pozdrawiam : Luciano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest zupełnie logiczne !!!.
   Przy Antku Putin zgłupieje...........
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Antoś już zrobił myk. Ogłasza przetarg na zakup śmigłowców i zaprasza tych samych kontrahentów. Tylko, że teraz stroną organizującą przetarg jest wojsko w trybie pilnych potrzeb. Oznacza to, że do kontraktów nie jest wymagany offset. Ci sami Francuzi, których pogoniono za "zbyt słaby offset" teraz mogą już bez niego zdobyć kontrakt. Tak to Antek z Tworek jeszcze przed Putinem "zrobił w konia" Francuzów. Nie chcieliście zbyt dużo inwestować w naszym kraju - to teraz nic nie zainwestujecie! Chłe, chłe, chłe.... !!!

   Usuń
  3. Leszku !! Zmiany następują prawie codziennie w doktrynie sztuki wojennej pana Antoniego. Już nie Francuzy, już nie Amerykany ale Ukraińcy będą naszym partnerem w produkcji "wiatrolotów". Francuzy - wiadomo - jeszcze nie nauczyli się używać widelców. Z Jankesami na razie nic nie wiadomo, bo tam wre walka przedwyborcza i jak wygra ta Hilary od Clintona - dogadać się będzie trudno. A Ukraińcy - sąsiedzi, niektórzy nawet po polsku gadają, bo nauczyli się w Polsce - jak powiada pani Szydło - jako emigranci "ekonomiczni". Z takim to sie dogadasz - wystarczy pół litra I "ogórcy na zakusku". Oni nawet największe samoloty robią - "Antonowy", to co tam taki "wiertalot" - machniom ? - Machniom !!!!!

   Usuń
  4. P.S. - a fabryki lotnicze w Mielcu i Świdniku to sprzedano Jankesom, za pierwszych "rządów" PiS-u. Nie wypada teraz tam kupować, tego co przedtem robiono w Polsce. Byliśmy ponoć największym producentem helikopterów (w klasie MI) w krajach tzw. obozu. Historia czasami bywa złośliwa !!!!

   Usuń
 2. A ja z taka jakaś nieśmiałością pytam.
  Nie zauważacie iz powolutku po cichutku "kuchennymi drzwiami" wzorem niegdysiejszych śniegów spadłych u sąsiada chcą nam wprowadzić "słowiańską wersje Sondergerichtów" o słusznej nazwie"Komisja Weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie"
  Ciało, które samo ma przeprowadzać śledztwo, a następnie karać.
  Czyli prokuratura i sąd w jednym, a także egzekutywa, bo komisja ma ściągać milionowe kary.
  Za mojego dzieciństwa działała np. komisja specjalna zajmująca się domiarami w handlu. I soliła te domiary po uważaniu.
  Jeśli przy reprywatyzacji dopuszczono się nadużyć czy przestępstw: wyłudzenia, łapówki, fałszerstwa, oszustwa - to prokuratura może to ustalić, sąd stwierdzić i na tej podstawie można wznowić postępowanie administracyjne i zmienić decyzję o zwrocie.
  Po co "sonder"tfu "speckomisja
  Ja wolę, żeby wszystko odbywało się za pomocą już istniejących instytucji i instrumentów prawnych.
  Bo jakoś tak "od rzemyczka do koniczka"
  Jakoś Pisowi, co to przynosi dary, nie wierze,oj nie wierzę
  PS
  Widać ze Ziobrze tęskno do dawnych konferencji prasowych.
  Gdzie kropka goniła kropkę,"gwoździa" pokazywał,lub powiadał"ten pan nikogo już nie zabije" /za co zapłacił odszkodowaniem/ bo te 'sądy" maja być publiczne i w obecności kamer telewizji
  A gawiedź tfu przepraszam 'suweren" to lubił i lubi, od prawieków, gdzie na publiczne egzekucje ściągały setki luda .
  A zostało to nam do dziś.Byle wypadek drogowy ściąga gapiów a kolumna samochodów porusza się obok wolniej"bo każdy jest ciekaw,co to się stało i jakie skutki"

  OdpowiedzUsuń
 3. Leszku i Wieśku !!! Dziwie się, że Wy się dziwicie. To nie sądy ale różne "komisje" były od dawna "akuszerkami porodowymi" różnych tam rewolucji i przewrotów politycznych. Do tzw. "Sondergerichtów", o których pisze Wiesiek jest jeszcze trochę czasu. Bo te "gerichty" sądziły w zasadzie za "zamachniecie" się na "mężów stanu" i "dyktatorów stanu" a nie zwyczajnych oszustów i przeciwników "dobrych zmian". Na konferencji prasowej z udziałem Panakaczyńskiego, pana Ziobry i nie byle jakiego wiceministra Jakiego - ogłoszono bowiem, że powołana zostanie KOMISJA WERYFIKACYJNA d/s Reprywatyzacji w Warszawie oraz bliższych i dalszych okolicach. No więc jak KOMISJA - to nie sąd. Ma podlegać organizacyjnie odpowiedniemu urzędnikowi pana Ziobry (heee...heee - widzieliście ten uśmiech na twarzy pana Jakiego ?). A tak w ogólności to ma tylko odpowiadać przed Sejmem (heee...heee - coś tak jak "Podkomisja Smoleńska" pana Antoniego). Ten sam "sznyt" ta sama forma organizacyjna - ma odpowiadać przed nikim ...ups....przed większością sejmową.No to jesteśmy "w domu" i wiemy "co i jak" się potoczy - jak się napatoczy. Coś mi to wszystko przypomina - kiedy zaglądam do kart HISTORII, ktoś już też zaczynał - od Komisji - wprawdzie nie "weryfikacyjnej" ale "nadzwyczajnej" - ale jednak "komisji". W grudniu 1917 roku - Rada Komisarzy Ludowych pod wodzą samego Lenina powołała "Wszechrosyjską Komisję Nadzwyczajną do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem" - zwaną w skrócie "Czeka" lub "Czierezzwyczajką". Na czele tej Komisji postawiono polskiego szlachcica z Wileńszczyzny Fieliksa Edmundowicza Dzierżyńskiego. No i zaczęło się "utrwalanie socjalizmu" w Rosji. Kto chce, niech sobie poczyta choćby w Wikipedii - jak to tam było. A było okropnie, albo jeszcze bardziej niż okropnie. Stad łatwiej już zrozumieć, dlaczego to "polak" dostąpił tego "zaszczytu". Te wszystkie późniejsze "dzieci nieślubne" "Czeka" jak NKWD,GRU, GPU, FSB i co by tam jeszcze - to "małe piwo". Nikt im już później pomników nie stawiał, ale Feliksowi Edmundowiczowi - całe mnóstwo. Nawet rodzinna wieś Feliksa - Ozięmbłowo, nazwano Dzierżynowo. No jak nie - jak tak. Ale dajmy wreszcie spokój HISTORII - wróćmy na ziemię - tu i teraz. Jest pewien problem - ani Konstytucja, ani pomniejsze ustawy nie przewidują utworzenia organu władzy państwowej, który by nikomu nie podlegał i był uprawniony do prowadzenia śledztwa, wydawania wyroków i egzekucji tych wyroków. Jeżeli się mylę - niech mnie ktoś sprostuje. I to jest zagwozdka - ale o tym już następnym razem.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja mam taki kłopot. Facet jest z Limanowej i działa na platformie organizacji pozarządowych - a oto jego petycja, którą otrzymałem na mojego adres emailowy, i co tu począć? pomóżcie!!!:
  ============
  ZDRADA NARODOWA
  Z perspektywy ostatniego głosowania w sejmie nad ustawą, która w swoim przesłaniu była wypełnieniem piątego Bożego przykazania „Nie zabijaj”, jako katolicy, musimy podkreślić, że to co wydarzyło się dwa dni temu w sejmie, to ZDRADA NARODOWA!
  Jest to zdrada NAS wyborców, katolików, którzy oddali głos na PiS. Jednak zdrada na tyle przerażająca, że oni nie tylko zdradzili nas, ale swoim głosowaniem zdradzili BOGA. Boga, w którego WIERZYMY i jako katolicy przyjmujemy pełne dziesięć Bożych przykazań.
  Wniosek jest tylko jeden. Partia PiS głosowaniem w czwartek zerwała umowę jaką zawarła z nami katolikami. W związku z tym wzywamy do natychmiastowego podania się Rządu do Dymisji i ogłoszenia nowych wyborów parlamentarnych.
  Podpisz proszę petycję w tej sprawie:
  http://www.citizengo.org/pl/37717-zdrada-narodowa?tc=ty&tcid=27845033
  Pozdrawiam serdecznie
  Paweł Zastrzeżyński
  ==============

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybyś wiedział iz większość przeznaczonych "do aborcji" płodów tak wygląda
   http://www.tojestchore.pl/wp-content/uploads/2014/07/deformacje1.jpg
   tez byś podpisał.
   Gdybyś wiedział ze nieliczny promil płodów z tzw "zespołem Downa"zostaje usunięty tez byś podpisał
   Gdybyś wiedział, ze kwitnie i ma sie dobrze podziemie aborcyjne tez byś podpisał
   Gdybyś wiedział, ze większość płodów nie uszkodzonych,rozwijających się normalnie jest rodzona a czasami tylko oddana do adopcji tez byś podpisał
   Gdybyś wiedział ze intencja tych zbierających podpisy jest także całkowity zakaz badan prenatalnych,bo im zależy tylko na tym by rodzic,matka nie znali "stanu" zdrowia czy rozwoju dziecka.I nie decydowali się na usuniecie ciąży
   A przecież badania prenatalne służą także leczeniu płodów, farmakologicznym czy inwazyjnym poprzez operacje na płodzie I jest tego bardzo dużo a Polska w tym przoduje.
   XXI wiek medycyna "poszła daleko" a oni dalej w mrokach średniowiecza W bólu rodzic będziesz ich siła przewodnia.
   Gdybyś wiedział i pamiętał co dotychczas kościół zabraniał A zabraniach szczepień,przeszczepów,transplantacji,transfuzji krwi itp Tez bys podpisał.
   A może i teraz oni się mylą? By po wiekach powiedzieć Myliliśmy sie a raczej po cichu przyzwolić !

   Usuń
 5. Sobiepan19 października 2016 11:17
  "Bo te "gerichty" sądziły w zasadzie za "zamachniecie" się na "mężów stanu" i "dyktatorów stanu" a nie zwyczajnych oszustów i przeciwników "dobrych zmian"
  O i także sadziły.... za przypuszczenia.... iz takowi, mogli się zamachnąć.
  Tak jak taki jeden "nasz" przedstawiając niszczarkę powiadał Nie ma dowodów, ale winny posiadał niszczarkę, wiec mógł dowody, zniszczyć.
  A o Feliksie streszczę Ci opowiadanie,, które kiedyś nam w szkole kazano przeczytać
  Otoz jakieś tam miasto./może być Piotrogród/zaczęło cierpieć na niedobory żywności.Bo do niego nie dochodziły transporty żywności
  Tow Feliks, wraz ze swoimi, podjechał na pobliska stacje, a tam zobaczył, cala stacje zastawiona pociągami,z żywnością
  Pyta wiec Naczelnika Stacji.Dlaczego te składy tak tu stoją.Ano, powiada Naczelnik, bo nie mamy opału do parowozów to i stoją.
  Patrzy tow Dzierżyński a tam wśród składów z żywnością ,stoją składy z drzewem do kopalń, bo ich lokomotywy tez nie maja opału.
  Pyta wiec Naczelnika, dlaczego nie kazał palić w lokomotywach tym drzewem.Ano dla tego, tow Dzierżyński, bo wyższa zwierzchność zakazała.
  O "job twoju kontrrewolucjonisto" powiada Dzierżyński i nakazuje "rozstrzelać Naczelnika i jego zastępcę" a na ich miejsce mianuje "robotnika torowego" i pociągi ruszają.
  Tak to tow Dzierżyński uratował Piotrogród od głodu.
  I to by było "na tyle", oprócz jednego pytania Co wolisz ?"Amty" oparte o konstytucje,ustawy z możliwością odwołania się i zażaleń czy skuteczność "czerezwyczajnej" gdzie każdy może być uznany za wroga,postawiony pod ścianą, bo władzę ma tow Jakiz PIS -u.Dajesz głowę ze tak nie będzie, ze tak nie moze byc ?.Przy tym przestępowaniu z nogi na nogę by "suwerenowi pokazać wroga"By sie zemścić.A "suweren czeka"
  PS
  Lata mijają a lektury szkolne nadal aktualne,a propaganda a słowa, postępowanie, żywcem zerżnięte z "Krótkiego Kursu WKPB"
  Suweren zapomniał.Suweren nie pamięta, iż mu wciskają już nieświeże jajeczka"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - to prawda - lata mijają a lektury i PODRĘCZNIKI jak gdyby nadal aktualne. Ty chyba już nie będziesz pamiętał "młodziak jesteś" - :-)))))))), ale ja mam w pamięci taki podręcznik szkolny do nauki języka polskiego autorstwa Gabrieli Pauszer-Klonowskiej pt. "Wolna i Sprawiedliwa" - wydanej w 1945 roku. Były tam wypisy z literatury polskiej wszystkich sław naszej polskiej literatury, były komentarze Szanownej Autorki. Był to piękny podręcznik, chociaż drukowany na lichym papierze i w miękkiej oprawie. No cóż - jeszcze dymiły zgliszcza po II wojnie światowej, jeszcze w Polsce nie było drukarni aby w dużym nakładzie wydrukować taki podręcznik dla szkół. Dlatego pani Gabriela Pauszer-Klonowska kopnęła się osobiście do Moskwy - gdzie o dziwo - podręcznik natychmiast jej wydrukowano. Uczyło się na nim kilka pokoleń Polaków. Ja też !!!! Szukałem go przez kilka lat w różnych antykwariatach i jeden raz trafiłem, ale antykwariusz wiedział co ma - wyznaczył cenę 300 złotych, a sama książka była w mocno sfatygowanym stanie. Ale jeszcze na nią trafię. Chciał bym nią wytrzaskać po gębie tych, co to teraz głoszą, jak to Polskę i Polaków "rusyfikowano" po wojnie i gdyby nie "żołnierze wyklęci" - ślad by po nas nie został. Tak to nam "konfabulują" historię - mimo, że jeszcze żyją świadkowie tamtych lat i tamtych dni. Dzisiaj też - dokonuje się "aborcji" umysłów i uczy "historii" , której nie było. Ale co tam Ci będę głowę zawracał czytaniem starych podręczników. Jak zapodają - czytelnictwo w obecnej Polsce rośnie - wszyscy czytają smsy i e-maile.

   Usuń
 6. Sobiepan19 października 2016 19:06
  Kto Ci dziś powie iz w latach 1945 i dalszych oświata "rządzili" przedwojenni pedagodzy a w szkołach średnich i wyższych uczyli dawni profesorzy z Lwowa,Wilna i Kresów A ich o brak patriotyzmu posądzić nie można
  Kto dziś powie ze po wojnie był tak straszliwy analfabetyzm ze "komuna" musiała powołać przy Wydziałach Oświaty Inspektorów do Walki z Analfabetyzmem i "dorośli analfabeci"przymusowo nauczani byli umiejętności czytania pisania i liczenia.
  Kto dziś przypomni jak przedwojenni lekarze "wprzegnieci w system" likwidowali choroby społeczne minn gruźlice czy wprowadzali na masowa skale szczepienia
  By naród mógł żyć"nowa władza" musiała z tymi setkami fachowców pracować i współpracować,by Polskę odbudować ze zniszczeń .
  Kto dziś pamięta masowo wydawane i tanio bo w miękkiej oprawie dzieła Mickiewicza,Orzeszkowej,Reymonta czy Żeromskiego.
  Były plusy dodatnie i były ujemnie /cyt klasyka/.Tam gdzie bydlaki już wtedy występujące "w imieniu narodu" nie wp.sie ze swoja "rewolucyjną prawdą:Jakos to szło A jak miało isc gdy 95 % kraju zniszczono do cna.
  Ja mam szczególną alergie na "nadzwyczajne komisje" Bo zawsze ich było troje lub trzech
  Troje mnie przepytywało gdy Mama złożyła podanie o przyjecie do liceum Werdykt,Z waszym pochodzeniem wy do zawodówki,/do liceum dostałem się tylnymi drzwiami/
  Troje przepytywało mnie gdy chciałem na studia.Werdykt jak wyżej /na studia dostałem sie tylnymi drzwiami,mimo braku punktów za pochodzenie/
  I troje q-wa za "podobno wolności" gdy powstawała Solidarność Bo my chcemy wiedzieć, za kim pan jest.
  W stanie wojennym rura tak im zmiękła ze powiadali "oni tak towarzysko"
  I uważam i będę uważał do usr smierci, ze szewc ma szyć buty,stolarz robić meble, sprzątaczka sprzątać,sędzia sadzić, prokurator łapać zgodnie z wykształceniem nabytym i umiejętnościami I niech mi żądny buc o wątpliwych kwalifikacjach zawodowych i jeszcze wątpliwszych moralnych, nie porządkuje kraju sięgając do znanych mu tylko Sonder..czy Czerezwyczajek.Bo zasadzę kopa i powiem za Ferdkiem "chamstwo w państwie" łeb podniosło i chce nam życie ustawiać.
  PS
  Wiesz dlaczego w "wolnej" zniknęli nagle z lektur szkolnych Morcinek Orzeszkowa,Wańkowicz

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>