środa, 6 kwietnia 2016

Wyskrobać rozum !.
            A co Ty stary dziadzie zabierasz głos w sprawie aborcji. Masz 73 lata to pilnuj swoich futrzanych kapci i dbaj o baterie do pilota bo w sprawach seksu możesz najwyżej powspominać snując kolejną, nieprawdziwą historię.
Mam nadzieję, że wyraziłem dosadnie opinie swoich potencjalnych przeciwników i ......dokładnie się z nimi zgadzam.Wobec tego nie o aborcji a o logice, pragmatyce i empirii /empiria – zajrzałem do słownika/.

Slogan miesiąca winien brzmieć:

                    PRAWO NATURALNE.
Zainteresowałem się głębiej cóż to za „zwierz” to prawo naturalne ?. W tych dwóch słowach pobrzmiewa mi coś bliskiego, słusznego no bo cóż może być lepszego niż prawo które otrzymałem od natury poprzez dziedzictwo genów przodków, od rodziców poprzez „kinder sztubę”, środowisko w którym się wychowałem i wreszcie ludzi, którzy przekazali mi wiedzę i nie rzadko swój wzorzec zachowania.
Może ja czegoś nie rozumiem. Sięgnijmy więc do wiedzy encyklopedycznej;

Jeśliby spróbować określić czym jest prawo naturalne, wówczas można powiedzieć, iż pod tym terminem kryje się uniwersalne, przyrodzone prawo wynikające z natury ludzkiej, z samego faktu istnienia człowieka, nie zaś z nadania mu go przez jakiś porządek społeczny czy polityczny. Żaden system, władca czy przepis nie jest w stanie odebrać go jednostce, ma bowiem ono charakter niezbywalny. Prawo naturalne najczęściej bywa stawiane w opozycji do prawa stanowionego (narzuconego przez organy systemu państwowego).Jestem za.

Może ciut inna definicja;

Prawo naturalne (lex naturalis) to uniwersalne, pierwotne prawo (zbiór norm) wynikające z natury ludzkiej, z samego faktu istnienia człowieka, nie jest ustanowione przez władców, sędziów czy instytucje i obowiązuje niezależnie od tego czy zostało zatwierdzone przez władze państwowe, ponadto jest niezbywalne, wiec nikt nie może go człowieka pozbawić.
Prawo naturalne – charakterystyka
Prawo naturalne opiera się na założeniu, że człowiek posiadający rozum i wolę z natury przeznaczony jest i powinien czynić dobro. Ponieważ lex naturalis akcentuje szczególnie mocno takie wartości jak sprawiedliwości, dobro, piękno, poszanowanie godności człowieka, dlatego prawo stanowione powinno czerpać z niego jak najwięcej.
Prawo naturalne
stanowi podstawę etyki, jest kodeksem moralnym dla wszystkich ludzi, bez względu na poglądy, wyznawaną wiarę. wiek, pochodzenie.
Podstawowymi właściwościami prawa naturalnego są: nieskończoność, niezbywalność, powszechność, poznawalność, kierowanie się rozumem oraz zasadami moralnymi.
Przykładami prawa naturalnego są: prawo do życia, do własności,, do zabawy, do religii.

/pokreślenia moje/

Również jestem za.


             Śledząc ostatnie wypowiedzi urzędników Pana Boga i odczytanie listu Konferencji Episkopatu uznać należy, że kościół jest PRZECIW PRAWU NATURALNEMU i opowiada się za stworzeniem PRAWA STANOWIONEGO o zakazie aborcji, które stoi w sprzeczności z prawem naturalnym.

Oto przykład;
Św.
Joanna Beretta Molla
/wg wikipedi/ We wrześniu 1961, pod koniec drugiego miesiąca ciąży, w jej macicy rozwinął się włókniak. Mimo wskazań medycznych do przerywania ciąży zdecydowała się donosić ją do końca. 21 kwietnia 1962 urodziła się jej kolejna córka Gianna Emanuela. Pomimo starań lekarzy rankiem 28 kwietnia Molla zmarła w wieku 39 lat. Jan Paweł II beatyfikował Joannę 24.04.1994 r. podczas światowego Roku Rodziny, a w szóstą niedzielę Wielkanocną 16 mają 2004 kanonizował ją.Stawiana jako przykład Św.
Joanna Beretta Molla jest przykładem wyjątkowo nietrafionym.
Późniejsza święta miała WYBÓR zgodnie z prawem naturalnym. Mogła przerwać i nie przerwała bo miało do tego prawo NATURALNE.
Dzisiejsi polscy hierarchowie chcą pozbawić wszystkie kobiety prawa wyboru czyli prawa naturalnego gdyż ogłoszona ustawa o zakazie aborcji przejdzie na stronę PRAWA STANOWIONEGO.


Refleksje:
Z powyższego wynika, że prawo naturalne jest przypisane do jednostki ludzkiej, pojedynczego człowieka i może ono być zupełnie inne dla bankiera z Panamy, mongolskiego Czukczę czy Antoniego Macierewicza. W tymże prawie naturalnym ogranicza ich wyłącznie prawo stanowione przez przez innych ludzi.
Wniosek:
Nie dajny z siebie robić głupków przy pomocy gadania z kościelnych ambon.

Pytanie:

Jakim to prawem kościół udostępnia mikrofon politykowi do wygłaszania do zgromadzonych wiernych w kościele politycznych treści.
To jest jawne łamanie Konkordatu. Mają chyba rację ci którzy żądają rewizji umowy ze stolicą Apostolską.

39 komentarzy:

 1. Nie przepadam za większością Pana wpisów, ale tutaj podpisuję się obydwiema rękoma. Gratuluję sensownych przemyśleń, wlał Pan nadzieję, że nie wszyscy, których ten temat nie dotyczy choćby z uwagi na wiek, zidiocieli.

  OdpowiedzUsuń
 2. Komuniści potrzebowali aparatu przymusu, bo sama idea porywała tylko niewielką część obywateli. Resztę trzeba było sobie podporządkować. Kościół w tej i wielu innych sprawach robi dokładnie to samo. Jako, że obywatele tylko w niewielkim procencie są skłonni poddać się prawom wiary i kościoła, sięga więc kościół do struktur państwa. I to, czy damy "z siebie robić głupków przy pomocy gadania z kościelnych ambon" czy nie efekt może być ten sam jak u komunistów.
  Mówię "może", a nie "będzie" tylko dlatego, że skłaniam się ku poglądowi, że temat zakazu aborcji będzie żył w przestrzeni, ale PanKaczyński nie zaryzykuje teraz wprowadzenia stosownych przepisów. A kościelni odpuszczą, bo za to dostali już nagrodę, w postaci prawa do zakupu ziemi rolnej. Będzie więc bita piana, ludzie się podniecają, robią manifestacje i akcje protestu i tym sposobem mają krzykacze zajęte rączki i buźki i może im energii nie starczy na wrzask w innych tematach, np zagrożenia dla niezawisłości sędziów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesli od wieków stanowisko ojców koscioła naszych "nauczycieli duchowych",przewodników ect pozostaje, tradycyjnie niezmienne i nigdy nie podlegało rewizji, czy choćby sprostowaniu, nie mówiąc o normalnym "myliliśmy się" lub "przepraszamy" to dalej konsekwentnie trzymają się swego,uznając, iż są "na kursie i ścieżce" a katastrofy typu schizmy,reformacje itp zawdzięczają nie rozumowi owieczek, a knowaniu obcych sił "bo tu inni szatani maja swój udział"
  Przypomnijmy sobie z grubsza
  Kobieta w Kościele Katolickim: A "cóż" to jest kobieta?
  - "Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów." (św. Tomasz z Akwinu)
  - "Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn."
  (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)
  - "Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie."
  (św. Augustyn 354-430 - jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)
  - "Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych" (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)
  - "Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga."
  (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)
  -"Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!"
  (Papież Pius II, 1405-1464)
  - "Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech."
  (Kapokrates, założyciel klasztoru)
  - "Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna."
  (św. Tomasz z Akwinu)
  - "W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie."
  (Bernard Häring, teolog katolicki, XX wiek)
  - "Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła."
  (Wild, SJ, XX w.)
  - "Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej."
  (Tertulian, pisarz chrześcijański)
  - "W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta"
  (Synod Paryski, 846)
  - "Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła."
  (Synod w Coyaca, 1050)
  - "Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice."
  (2. Synod w Toledo)
  - "U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd."
  (Clemens Alexandrinus, 215)
  - "Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów"
  (Synod w Ewirze, IV w. n.e.)
  - "Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo."
  (św. Jan Chryzostom, 349-407)
  - "Kobietom nie wolno śpiewać w kościele."
  (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754)
  - "Żona nie chce, chodź ty, dziewczę!"
  (Marcin Luter)
  - "Największym zaszczytem, jaki spotyka kobietę, jest to, że przez nią zrodzony jest mężczyzna"
  - O inkwizycji "Podniosły spektakl doskonałości społecznej"
  (Watykańskie pismo jezuitów o inkwizycji, 1853)
  No i jak się dziwić, że POLAK KATOLIK leje babę a ksiądz wierny "tradycji" przekonuje ją, że taki jej los i niech się nie wazy działać "przeciw prawu" Naturalnemu oczywiście, co łaska oczywiście nie mniej,niż.
  I wyjdziemy na swoje.Rodzina dodatkowo zapłaci, za kolejne msze w intencji zmarłych /tez co laska niemniej niż/
  I zamyka nam się koło, kościelno- biznesowe.
  Mam racje czy nie ?
  Kto pierwszy rzuci kamieniem zajrzawszy wpierw do cennika usług kościelnych /można takowy odnaleźć w internecie/

  OdpowiedzUsuń
 4. PS
  A juz inne szatany, szepczą po katach.
  Gdyby ministranci 'zachodzili w ciąże" "kościół" pierwszy by był "za aborcja"

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzień dobry

  Kiedyś na szkoleniu p.poż. jeden z pracowników zgłosił się i powiedział, że podczas pożaru wbiegł do budynku i uratował cenne dokumenty. Liczył pewnie, że go pochwalę za "obywatelską postawę". Niestety, zamiast pochwały dostał OPIEPRZ ponieważ stwierdziłem, że narażanie życia w pożarze dla jakichś (nieważne jak cennych) dokumentów to SKRAJNA NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ, bowiem życie ludzkie jest najważniejszą wartością (prawo naturalne).
  Z tego powodu przykład świętej "od pistoletów i chusteczek"* jest ANTYPRZYKŁADEM rozsądnego zachowania w sytuacjach kryzysowych. PODSTAWOWĄ ZASADĄ bezpieczeństwa, której uczę na kursach jest unikanie zagrożeń dla życia lub zdrowia. Dlatego osoba nie będąca strażakiem NIE POWINNA wbiegać do płonącego domu a kobieta chora na włókniaka POWINNA podjąć leczenie, nawet jeśli wiązało by się to z usunięciem ciąży.

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  *Beretta - niegdyś firma rodzinna, od XVI wieku produkująca broń, Mola - firma produkująca chusteczki higieniczne. Ciekawe połączenie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwłaszcza, że ta kobieta miała już dzieci, które osierociła nie podejmując leczenia.

   Usuń
  2. @Krzysztof - odniesienie do szkolenia p.poż. bardzo mi przemawia do wyobraźni ;-))

   Usuń
  3. Panie Krzysztofie - witam !!! Z tą świętą Berettą, to mogło być różnie. Nie takie osoby Watykan czynił "świętymi". Wystarczy spojrzeć do historii - skóra cierpnie a włosy stają dęba. Ale tak "trwać ma". A może "ma trwać". Nikomu nic do tego, skąd "święci" jego.Nie przejmował bym się tym zanadto, bo "nietrafionych" decyzji i wyniesieniu na ołtarze są już setki a może i tysiące. Ot, polityka !!!! Chcę napisać kilka słów o prawie naturalnym, o którym pisze Piotr. Mamy tu do czynienia z błędnymi pojęciami, bo "lex naturale" różni się od "ius naturalis.
   Przyroda eliminuje swoje słabe egzemplarze w ten sposób, że zjadają je inni - tak we florze jak i faunie.
   Starożytni Grecy - a właściwie Spartanie, eliminowali swoje kalekie i niepełnosprawne dzieci - zrzucając je se Skały Tarpejskiej w Górach Tajget - do przepaści. Dla nich to było "prawo natury", dla współczesnych - dzieciobójstwo. Stąd też nie jestem zwolennikiem prawa natury - wolę prawo stanowione - tak jak Pan. Skoro instrukcja zabrania narażania życia, należy jej przestrzegać.Pozdrawiam !

   Usuń
 6. Jak słyszę i czytam to co wyprawiają "nasi przewodnicy duchowi" "nasi nauczyciele" to chce sie krzyczeć.
  Ludzie czyście się blekotu obżarli,czy nie potraficie samodzielnie myśleć,ze o logicznym myśleniu nie wspomnę.
  Setki lat indoktrynacji kościelnej, teraz u nas, przez 25 lat "wzmożonej"/nazywanej przez purpuratów "nauką"/
  Indoktrynacji prowadzonej, od przedszkola, szkołę średnią i "od ołtarza" Tysiące kapelanów nauczających "głoszących słowo boże"
  Od wojska policji straży pożarnych,straży granicznych,leśników i górników,poprzez szpitale i sportowców po wiezienia.
  Wmawianiu "narodowi" iż słowo to dociera do 95,5 % wyznawców a zasady postępowania "katolickiego" sa powszechne i przyjęte z radością.
  I nagle okazuje się, iż "te nauki" ta powszechna akceptowalność i przestrzeganie trzeba wspomóc prawem świeckim i to wysoce restrykcyjnym z zagrożeniem kar wiezienia.
  To gdzie dotarły te nauki i do kogo?
  Czy tu nauczyciele są do dupy ze nie potrafią przekonać,nauczyć?
  Czy te "nauki" są tamże, bo nie przystają do "dzisiejszego świata"
  Czy w "narodzie" gdzie taka przewaga wiernych, dla tych 0,5 % trzeba szykować wiezienia bo nie-przestrzegają nauk.
  Dlaczego nie powstał masowy krzyk ?
  Idiotów z nas robicie! Kobiety, za kretynki uważacie?
  Jako nauczyciele,przewodnicy duchowi "ziemscy namiestnicy" jesteście do niczego,sami przykładem nie dając świadectwa prawdzie
  Co jeszcze można powiedzieć, gdy banda staruchów, przez wieki cale głosząca "nie pozwalamy" i wygrażająca stosami i ekskomuniką ludziom niosącym postęp ludzkości,będąca "kamieniem u nogi" nauki i postępu. sama dziś z tego postępu korzysta bez żenady.
  A przecież krzyczeli "nie pozwalamy" a przecież grozili tym co robili sekcje,szczepienia,transplantacje ect.
  Dzis krzyczą o aborcji dziś krzyczą o in vitro sami głosząc "zapłodnienie maryjne" lub korzystając z tych dobrodziejstw nowoczesnej nauki, skrycie i pokątnie.
  Za durniów nas maja ! Prymitywów nie potrafiących myśleć i nieuków!
  Tak było przed setkami lat gdy sami utrudniali,dostęp do wiedzy lub "nauczali" to co ich niewolnikom było przydatne, by im służyli.
  Setki lat minęło ?I co ?I nikt nie powie głośno nie zakrzyczy.Pieprzcie się ze swoimi naukami i swoimi radami
  "Po czynach was poznaliśmy"
  Rozumnym wystarczy Dekalog.Wszelkie za glossy,przypisy i erraty do niego,durniów nic nie nauczą a mądrym do niczego nie są potrzebne

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotrze !!!!!! :-))))))))))) Kurde....ale namieszałeś z tymi prawami naturalnymi i prawami natury oraz prawami stanowionymi.Najbardziej znanymi twórcami i ZWOLENNIKAMI prawa naturalnego, byli "myśliciele" katoliccy, zwłaszcza zaś św.Augustyn oraz św.Tomasz z Akwinu. To Ci powinno wyjaśnić, dlaczego Kościół - zwłaszcza katolicki, tak uporczywie powołuje się na to niepisane prawo. Jeszcze może dodam "myśl" św.Ireneusza, który głosił, ze "...prawdziwy chrześcijanin prawa ziemskiego nie potrzebuje." Wszyscy ci apologeci prawa naturalnego twierdzili, że jest to uczestnictwo istot rozumnych w odwiecznym prawie Bożym, które jest powszechne, niezmienne i nieodzowne. W związku z tym kościół katolicki a w ogólności chrześcijański potrzebował aż 1.800lat na zrozumienie, że np. niewolnictwo jest grzechem a Święta Inkwizycja wynalazkiem szatańskim. Prawa "naturalnego" nikt nigdy właściwie nie skodyfikował, dlatego można go było dowolnie naciągać - jak gumę i we wszystkie strony, zgodnie z życzeniem władców tego kościoła. Dopiero pozytywiści wynaleźli coś takiego jak prawo stanowione, które działa na episkopalnych - jak ta płachta na byka. Ale kiedy im to wygodne, bez skrupułów robią zamieszanie także w prawie stanowionym - jak choćby obecnie w sprawach aborcji, lub do niedawna "in vitro". Powiadają oni w tym miejscu, że "normy obyczajowe" nie są ściśle obowiązujące, zaś prawo stanowione może być ściśle egzekwowane przez aparat przemocy danego państwa. Nic bardziej pokrętnego nie szło już wymyślić - co ???. Nasi wielebni powiadają dalej, że prostaczkowie - aby uniknąć mylnych decyzji w stosowaniu prawa naturalnego - potrzebują DROGOWSKAZÓW, które wydaje im Kościółek powszechny i jego urzędnicy. Już tam nie będę Cię odsyłał do nauk JP II zawartych w encyklikach Redemptor Hominis i Veritas Splendor, ale jak chcesz namieszać sobie w głowie - proszę bardzo. Zawsze to lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. I na koniec - Prawa Odwiecznego wyrażonego w "Dziesięciu Przykazaniach Bożych" - od czasów biblijnych, po dzień dzisiejszy Kościół Watykański nie przestrzegał NIGDY. To o czym tu gadać ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tu dużo pisać o prawie naturalnym czy stanowionym.Dawniej pasterze nasi duchowi straszyli ogniem piekielnym i tak maluczcy nie zawsze się tego ognia bali.Trzeba więc to straszenie wspomóc odpowiednimi karami,a to dyby,a to pręgierz,a obcinanie nosów,uszu,rąk w zależności od popełnionych występków,a na koniec stryczek.Dzisiaj jakoś ogień piekielny zgasł,prawo kościelne nie działa,więc trzeba maluczkich straszyć prawem stanowionym,ale ono zbyt łagodne to trzeba zaostrzyć.Obawiam się,że tu jednak przedstawiciele KRK popełniają błąd.To nie te czasy,gdy lud był niepiśmienny i chociaż chętnie jeszcze wierzy w gusła to nie zamierza znosić wchodzenia w każdą dziedzinę prywatności.Pozdrawiam,MK kocica

   Usuń
  2. MK kocica !!!! :-))))) W zasadzie to ja nie bardzo lubię koty - ale "kocice" - hmmmmm.....??? . Tak czy owak - słusznie piszesz. Episkopalni usiłują ratować resztki swojego dawnego niczym nie ograniczonego "dominium". Jednak patykiem rzeki nie zawrócą. Nie te czasy.

   Usuń
 8. @Piotrze - naprawdę masz futrzane kapcie? ;-))))))))))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zante - no co się tak chichrasz ?????? Ma prawo mieć !

   Usuń
  2. ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))) Tak myślałam, że nie masz. Jakoś te futrzane mi do Ciebie nie pasują ;-)))))))))))))))))

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. @LB - gdyby to były Piotra, to byłby unorane, upaprane, z pourywanymi dziobami i nie wiem co tam jeszcze można kapciom zrobić :D :D :D

   Usuń
  2. Ten "model" można jeszcze oskubać i opalić nad palnikiem gazowym. Tak się kaczkom robi !

   Usuń
 10. Piotrze !!! Od pewnego czasu czytam i oglądam w telewizjach stan przygotowań Polski oraz miasta Krakowa do Światowych Dni Młodzieży. Dzisiaj w ONECIE też jest alarmistyczny raport + komentarze do niego. Praktycznie to organizatorzy tej imprezy są głęboko w lesie albo jeszcze dalej.To może być najbardziej nieudana impreza w dziejach Polski, bo przecież kler zwali odpowiedzialność na rząd i zarząd miasta Krakowa. Jako ciekawostkę podam, ze do dzisiaj nie wiadomo, gdzie i w którym miejscu papież będzie odprawiał swoje ceremonie. Najlepiej aby przygotowano 3 takie miejsca, a tuż przed imprezą losowano - które.Podobno chodzi o bezpieczeństwo papieża. Tak na marginesie - po jaka cholerę nam to było. Nikt i nigdy w Europie nie organizował takiej gigantycznej "pielgrzymki" bo i po co ??? Czemu ma to służyć - gigantomachii. Dzisiaj przeczytałem w komentarzach, ze wielkim problemem będzie - gdzie zrobić sobie kupkę lub siusiu, bo ani miasto ani jego okolice absolutnie nie są do tego przystosowane. Tak dla porównania tylko - pomyśl, że na kilka dni ewakuował byś całą ludność Warszawy i kazał im pomieszkać pod namiotami w okolicach Warszawy. Kto to i w jaki sposób wyżywi, kto posprząta, kto doprowadzi wodę oraz ile to będzie kosztowało i skąd na to pieniądze. Tą "apokalipsę" można sobie wyobrazić jeszcze inaczej - wyobraź sobie, ze na 3-4 dni wpuszczasz całą ludność Warszawy do Krakowa i powiadasz im "róbta co chceta" i....gdzie chceta, ale na piechotkę, bo brak nam "infrastruktury". W tych Brzegach - czy jak ta te pola się nazywają, to nawet krzaków nie nasadzili - tak na wszelki wypadek, gdyby wszystkie Toi-Toje były akurat zajęte. Myślę, że "po imprezie" KK straci wielu wiernych a innym odechce się raz i na zawsze - pielgrzymkować gdziekolwiek.Jak Ty to widzisz ??? Jak to widzą inni Szan.Komentatorzy ???
  P.S. - prawo do zrobienia kupki lub wysiusiania się jest naturalnym prawem każdego człowieka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie! W wierze siła...!
   A jeżeli prawo do zrobienia kupki lub wysiusiania się jest naturalnym prawem każdego człowieka to dlaczego wszędzie toalety są płatne? Czy za oddychanie też powinno się płacić?:))))

   Usuń
  2. Lidko !!! :-)))) Za oddychanie już tu i ówdzie już się płaci, nazywa się to "taksa klimatyczna" lub "opłata uzdrowiskowa". Raz w życiu byłem około 16 lat temu na leczeniu uzdrowiskowym - (zapalenie stawów) - to wysępili ode mnie 5.50 zł. Nie wiem jak jest obecnie,bo nawet się nie staram o skierowanie. Nie lubię stać w kolejkach. Poza tym jestem "sercowy" - jeszcze bym się zakochał w jakiejś "kuracjuszce" i na koniec dostał po gębie od mojej Pani. Nie warto ryzykować. Natomiast odradzam korzystania z publicznych wygódek, bo od czasu - kiedy w Opolu, ktoś dopisał do imienia Andrzej jakieś słowo - podobno ściśle związane z używalnością wygódki, stały się one miejscem ścisłej inwigilacji a nawet monitoringu - przez wiadome służby.

   Usuń
  3. hmm... 5,50 za jeden oddech?
   a w momentach wzburzenia, którego - ostatnio - nie szczędzi nam panprezes, wciągane hausty są pogłębione...
   to, jak to obliczać ?

   Usuń
 11. Sobiepan
  By Ci ułatwić
  a/były już w Europie np Paryżu,Kolonii czy Rzymie
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatowe_Dni_M%C5%82odzie%C5%BCy
  b/ To pomysł Dziwisza, który narzucił miastu "swoją wolą" a miasto przyjęło to na kolanach, nie pytając mieszkańców/czyt podatników/ czy chcą partycypować w kosztach, znosić bałagan i paraliż miasta,czy służby medycznej i ratowniczej.
  Gdy chciano zorganizować "Zimowe Igrzyska Olimpijskie" mieszkańców pytano w referendum, tu nikt nie spytał nikogo
  http://www.tvn24.pl/krakow,50/wynik-referendum-jednoznaczny-krakow-nie-chce-igrzysk,432301.html
  "Miasto" czyt podatnicy utopiło już ciężkie miliony w Centrum JP ,doprowadzając tam nawet 3 linie autobusowe gdy zwykli zjadacze nie mogą doprosić się o przesuniecie przystanku 400 m dalej
  W mieście i pobliżu trwa paraliż komunikacyjny bo wymieniane i naprawiane sa drogi i chodniki
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1556844,Prezydent-Krakowa-ujawnil-ile-miasto-wyda-przy-okazji-Swiatowych-Dni-Mlodziezy
  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/swiatowe-dni-mlodziezy-jakos-to-bedzie-ale-nie-bardzo-wiadomo-za-ile/9nfcns
  Tu masz więcej i wyjaśnienie dlaczego "władza" podała koszty
  https://www.facebook.com/nieplacezasdm/
  http://www.fakt.pl/krakow/krakow-mieszkancy-przylaczaja-sie-do-akcji-nie-place-za-sdm,artykuly,594185.html
  Lokalizacje wybrał kościół licząc jak zwykle "na opatrzność" i "jakoś to będzie" Resztę znasz z TV
  Komercja kościelna i wkład wygląda tak
  http://kdm.org.pl/news-274.php
  Nawet "wolontariusze" muszą zapłacić "za zaszczyt pracy"
  A teraz "plusy dodatnie"
  Ci co dołączą sie do akcji noclegowej"pielgrzymów" maja możliwość poznania innych nacji i stwierdzenia "uchodźcy nie sa tacy straszni"/no tak ale oni "tej samej wiary" som /
  Zwiększy się nam dzietność/jak zwykle po takich zlotach/ a może i nowe "związki nieformalne" albo małżeństwa.
  Bys zrozumiał nasza "radość" proponuje, by Piotr albo Leszek, w jubileusz swego bloga, ogłosili zlot tu piszących, na Twojej działce.
  Oni sprzedadzą i zaopatrzą wszystkich w "pakiet pielgrzyma" i "wolontariusza",zapewnią "konferansjerkę" Ty dajesz resztę.
  Cieszysz się ? Tak jak my  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - :-)))))) ja wiem, że na Ciebie mogę zawsze liczyć - tymi linkami, to dałeś mi zatrudnienie na cały wieczór, aby to uważnie przeczytać a nawet coś odnotować w kajeciku - dla potomnych. Trochę notatek już mam, bo liczę na to , że "po imprezie" wiele osób będzie miało za złe wielu innym osobom , że zepsuli to i owo i zszargali dobre imię Polski w Watykanie i innych państwach Europy. To ja im przypomnę, ze na trzy miesiące przed imprezą nikt nic jeszcze nie wiedział i kto za to miał płacić.
   A co do zlotu na mojej działce - teoretycznie byłby możliwy - problem tylko w tym, że mam maksymalnie 8 miejsc noclegowych. To gdzie pomieścić te tłumy. Wprawdzie część mogła by leżeć - tam gdzie padnie tj. na trawnikach, ale te cholerne mrówki miały by wyżerkę. Sadzę, że najpierw Gospodarze powinni zrobić Zjazd Krajowy i na nim wybrać kilku "delegatów", aby reszta mi nie zarzucała, że ja broń boże coś tam po znajomości kombinuję. Przyjrzę się "krakuskom" jak oni rozwiążą tą "kwadraturę koła" - może się coś podpatrzy, może coś mnie "natchnie".

   Usuń
 12. hehehe - dobre /.../ proponuje, by Piotr albo Leszek, w jubileusz swego bloga, ogłosili zlot tu piszących, na Twojej działce.
  Jak się bedzie wykręcał to go wyzwiemy od człowieka nietolerancyjnego, rowerzysty i któregos sortu .....
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P I O T R Z E !!! Mam Ci napisać traktat o "wykręcaniu się" ????

   Usuń
  2. A toście mi klina zabili.
   Faktycznie, istnieje "takie cóś" jak jubileusz. Zacząłem więc grzebać w historii bloga.
   W wyniku tego grzebania, muszę walnąć się w piersi. Z powodu braku wiedzy, świadomości zniknęły gdzieś początki bloga. Najstarszy wpis zachowany na Onecie.pl pochodzi z 9 lutego 2012. W tymże czasie mocno mnie już wspierał niejaki Piotr Opolski.
   - Piotrze, wstyd mi, że nie pamiętam daty rozpoczęcia naszej współpracy. :(
   Co do bloga, to w zachowanych postach jest post z dnia 20 lutego 2012 r. pt. "Podsumowanie". Wspominam w nim, że za dwa miesiące blog będzie miał już dwa lata - z tego wynika, że równo rok temu powinienem obchodzić jubileusz 5 lat zawracania głowy swoim czytelnikom. Cóż, aby świętować okrągłą rocznicę, będziecie musieli poczekać jeszcze dwa lata. Chyba, że Piotr dokopie się do swego archiwum i wyjdzie mu, że w tym roku obchodzi 5 lecie współpracy.

   Boziu drogi, jak ten czas leci!!!!!!

   Usuń
  3. Errata,
   Oczywiście mogę i za dwa lata obchodzić, ale okrągła rocznica wypada niestety w 2020 roku

   Usuń
 13. Piotrze!
  Ja to bym się zastanowił nad takimi kapciami. Nie tylko ciepłe, ale jeszcze zapewniają respekt otoczenia.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no, przynajmniej drapieżne... ale nie wciskajmy Piotrowi kapci, bo on tylko udaje,że sprawy aborcji są mu dalekie...

   Usuń
  2. LB - racja, skrobię się po głowie !!

   Usuń
 14. Pod tym artykułem (mapa polski) można ocenić rządy PiS, a potem zobaczyć wyniki w poszczególnych województwach.
  http://fakty.interia.pl/polska/news-pis-zmienia-zdanie-chodzi-o-koncepcje-wyboru-prezesa-ipn,nId,2181460
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 15. Szanowni Piotrze i Leszku ja rozumiem iż Wy /i ja tez/ "odbywający młodość" w czasach gdy była miłość do pokoju " a nie było "pokoju do miłości" tez jeździliście "pod namioty"
  A było to tak.
  Kiedy rodzic jednej lub drugiej nie pozwalał na wyjazd "pod namiot z kolegą" szukało się bardziej nabożna rodzinę i namawiało latorośle płci żeńskiej,by pojechała z koleżanką "pod namiot na pielgrzymkę"
  Potem spotkanie na trasie i dzielenie w pary idące razem./cholera jakie te namioty wtedy ciężkie robili/Sęk w tym, by wrócić na czas, gdy wracała pielgrzymka.
  Po powrocie, każda bogobojna, mogła śmiało powiedzieć rodzicom, iż "modliła się ciągle, leżąc na krzyżu" To ze miała na myśli " o jakość gumy" juz nie musiała dopowiadać.
  I o dziwo najczęściej te "bogobojne i krotko trzymane" dopominały się o następne wyjazdy "pielgrzymkowe"
  I tak to nam w realnym socjalizmie zacieśniało się więzi międzyludzkie"pielgrzymując"
  Kto tak nie "praktykował" niech pierwszy rzuci kamieniem
  Sobiepan
  Dawniej 8 miejsc noclegowych ,było na i dla 16 osób.
  Ech.Pomarzyć tylko

  OdpowiedzUsuń
 16. Chłopaki!Wszak bogowie dali nam jeszcze "wiagre" Jedyne zastrzeżenie to nie rozgryzać ja w trakcie spożycia, bo język kołkiem staje a/proszek/ może spowodować "stwardnienie rozsiane"

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>