sobota, 26 maja 2018

JANUSZE POLITYKI ?!.

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VII  -  Nr 35 (1030)

.......a TW Wolfgang jest nadal ambasadorem RP !.            Wśród Januszów naszej polskiej polityki prym wiedzie Marek Suski. Jego zachowania i powiedzonka znajdą się obok postaci Himilsbacha w encyklopedii humoru i dowód na następujące twierdzenie – inteligencję trzeba wyssać z mlekiem matki a jej braku nie zastąpią żadne studia.
 

/Inteligentnymi inaczej nie mam zamiaru się zajmować gdyż ich lista była by zbyt długą. Niezrozumiałym jest dla mnie jedynie fakt, że ktoś cieszący się niegdyś dużym autorytetem dołącza do parady głupców – vide Gliński/
         Ku mojemu zaskoczeniu wyłania się delfin /modne dziś słówko/ próbujący zagrozić pozycji Marka Suskiego i już sięga podium. Jeszcze kilka tygodni i ..wszystko się może zdarzyć gdy głowa pełna marzeń.


Gorzej tylko z tym, że te marzenia nas sporo kosztują i wg jakże nam wrogich, zagranicznych /i oczywiście niemieckich/ firm badających rynki jesteśmy w przededniu kryzysu finansowego państwa którego dług w ostatnich latach dobrej zmiany zwiększył się z jednego biliona do prawie pięciu.
Dla przykładu udział długu w pkb:


Idiotyzmów wypowiadanych przez Historyka-Premiera powtarzał nie będę bo mogę beknąć za ujawnianie tajemnic państwowych /ostatnio tylko mu się powaliło z nazwami miejscowości i gmin w których będą budowane mosty – w późniejszym czasie doprowadzi się rzeki/.WALKA O PRYMAT JANUSZA TRWA.


            W cieniu wielkiej polityki Wielkiego Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/ drapie się na scenę polityczną przedstawiciel byłej komunistycznej zarazy. Dziś jest milusi, uznał Schetynę za przywódcę opozycji /?!/, zrzucił sweterek koloru jajecznicy i ubrał marynarkę + krawacik. Kumpel Rywina i złodziejki Jakubowskiej, uznany przez Komisję Śledczą jednym z trzymających władzę.

Czekał na moment kiedy wykończy się /być może z jego udziałem/ kiełkująca socjaldemokracja w osobach np. Olejniczaka czy Napieralskiego, kiedy komuna soft przejdzie na stronę prawicy np. Nałęcz, Borowski, Hubner, Rosati. Czekał na moment kiedy lewica będzie słabiutka a głowę pod topór położy nawet dobrze zapowiadająca się Barbara Nowacka nie wspominając o Mateuszu Kijowskim.


          Wraz ze smrodem Ordynackiej wraca były przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tak ostro walczył z Michnikiem, że wypromował Ziobrę i wzmocnił zwolenników IV RP.

Kumple kiedyś – Lech Nikolski, Robert Kwiatkowski, Leszek Miller...... i m.in. Marcin Dubieniecki i Karol Karski.

Kumple dziś – Kociniak-Kamysz, Michał Szczerba z PO, Monika Rosa z Nowoczesnej, Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15, Jacek Protasiewicz z klubu PSL-UED, a także posłanka niezrzeszona Joanna Scheuring-Wielgus i Julia Zimmermann.ps.
Nie jestem przekonany, że tą „trójcę” można nazwać Januszami – jakie jest Wasze zdanie ?.
 Zdjęcia:
Wikipedia,

Blomberg
Demotywatory


25 komentarzy:

 1. Piotrze witaj !!! Przeraziłeś mnie - nie na żarty - piszesz bowiem - cytuję : ....."jesteśmy w przededniu kryzysu finansowego państwa, którego dług w ostatnich latach dobrej zmiany zwiększył się z jednego biliona do prawie pięciu." ..... Mam prośbę, napisz nam skąd masz takie informacje (podaj źródło), bo dane, które podajesz - gdyby były rzeczywiste, to Polska powinna by była ogłosić upadłość i "dożywotnią" niewypłacalność. Tabela, którą prezentujesz w swoim felietonie jest prawdziwa, ale nie ma w niej ani śladu na temat wysokości zadłużenia Polski w złotówkach lub dolarach. Prezentuje ona tylko procentowy udział długu w PKB ( aktualnie wynosi on 53,5%). PKB Polski wynosiło w 2016 roku 1 bilion 851,2 miliarda złotych , natomiast w 2017 roku PKB wynosiło: 1 bilion 982 miliardy złotych. Łatwo z tego wyliczyć, ze nastĄpił wzrost PKB (rok do roku) o około 3,8 % a nie o 4,6 % jak to tryumfalnie głosił rzad i jego wszystkie telewizje. Deficyt budżetowy wyniósł zatem 3,3 % PKB,co stanowi sporą kwotę i co spowodowało nasz "awans" na III miejsce wśród państw najbardziej zadłużonych. Jeszcze gorzej to wygląda jeżeli porównasz (rok do roku) lata 2015 - 2016 i 2017, bowiem udział długu w PKB za te 3 lata wzrósł ponad 10% i to jest "zasługą" rządów PiS-u. Jeszcze gorzej od tego przedstawia się sprawa wzrostu wartości dolara w stosunku do naszej złotówki, bowiem powoduje to "automatyczny" wzrost naszego zadłużenia w dolarach przelicznikiem tego wzrostu. I to jest ta "uroda" gospodarki kapitalistycznej - jak masz długi, to będziesz miał jeszcze większe. Ale to już jest "inna para kaloszy" !

  OdpowiedzUsuń
 2. https://rekinfinansow.pl/prawdziwe-zadluzenie-polski/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem Piotrze czy określenie "janusze polskiej polityki" jest adekwatne dla tych osób .Bo stanowi to jakąś okoliczność łagodzącą ich działań./w przypadku ich przyszłych sądowych rozliczeń/
  Za PWN
  Janusz to mężczyzna w średnim wieku, otyły, z wąsami, którego ulubioną rozrywką jest oglądanie telewizji i picie piwa.Janusz odznacza się prymitywnym zachowaniem, najczęściej "wyobrażany jest jako mężczyzna w średnim wieku, z wąsem, ubranym w biały podkoszulek, czarną, skórzaną kurtkę oraz koniecznie białe skarpetki i sandały, trzymający reklamówkę z dyskontu – jednakże każdy tym Januszem może być; ukazuje małomiasteczkowość, ignorancję oraz święte przekonanie, że "ja wiem lepiej".
  Eksperci PWN dodają, że definicja taka "pasuje częściowo i do "cebuli". Janusz to także "ignorant" w szerszym znaczeniu, np. "janusze biznesu".
  Grażyna to nie grzesząca inteligencją, lubująca się w zakupach i plotkach życiowa partnerka Janusza. Ich syn Sebastian kiedyś byłby nazwany dresem, a dziś jest po prostu Sebą lub Sebixem. Ogolony na łyso lub z bardzo krótkimi włosami jest osiedlowym cwaniakiem, który czasem zagra w piłkę. Rodzina taka skupia na sobie główne negatywne cechy Polaków, które sami zauważamy i których najbardziej się wstydzimy". Pojawia się też porównanie do telewizyjnej rodziny Kiepskich.
  No i my prosze wysokiej sprawiedliwosci jesteśmy takie janusza.A czyja to wina nasza czy tych z PO że nas nie douczyli nie wykształcili ect.
  Dlatego '"prosze wysokiej sprawiedliwosci" prosimy się o uniewinnienie, albowiem nie jest naszą winą, iż tacy jesteśmy.
  A to nie janusze to cyniczne dranie wiedzace co i dlaczego robią. Świadomie i cynicznie !!
  Podlizujący sie januszom i grazynkom bo im dali władzę i dopuścili do rządzenia.Dlatego tez z własnej woli przemawiają ich językiem i 'zgrywają durniów" przed suwerenem
  Dlaczego?
  Bo Polacy przestali się pilnować jako naród rozsmakowani postępem,autami,elektronicznymi gadgetami,rzeka piwa wszystkich europejskich marek,mięsem pieczonym na grillu,przekarmionymi dziećmi,włażącymi dorosłym na łeb,prostacka wesołością i rozkoszą czucia się wszędzie jak u siebie I dali przyzwolenie aby
  "plebejska hołota,karczemna zgraja,swojska ferajna zdobyła urzędy i w nich zamieszkała"
  Szansa na zmiany jest znudzenie i zawiść i zazdrość /to nigdy nie zawodzi/ i rozczarowanie Juz więcej nie dają?A ruszy ich najbardziej to kiedy im zabraknie kiełbasy na grilla i obowiązkowego piwa.
  I tu się "kłania"PKB

  OdpowiedzUsuń
 4. Piotrze !!!! O mój Boże.....o mój Boże !!!! A więc dla Ciebie miarodajnym w sprawach ekonomiki Polski jest "Rekin finansowy" - Szymon Zareba !!! ŻARTUJESZ ALBO KPISZ sobie ze mnie. Przeczytałem w całości ten link, który mi podałeś i powiem Ci tak "siusianie po ścianie" i gdybanie tego "Rekina finansowego". Kto to w ogóle jest - w dziedzinie ekonomiki i finansów ????? Jeżeli na takich prognozach opierasz swój felieton - to przyjmij wyrazy współczucia. Tak nie można Piotrze. Przyjmij do wiadomości, ze MONITORING Polski - jako dlużnika prowadzi Bank Światowy, Eurostat i jeszcze kilka tego typu "instytucji" banksterskich. ONI wiedza wszystko, o każdym pożyczonym przez Polskę dolarze i każdym euro. Kliknij sobie na http://pl wikipedia org./Wiki/ lista państw świata wg PKB nominalnego. Masz tam wszystko, co trzeba, aby ustalić w którym miejscu pod względem zadłużenia - znajduje się Polska i wszystkie inne państwa świata a także zadłużenie Polski w miliardach dolarów za ostatnie 3 lata rządów PiS. Jak sam obejrzysz - podane tam liczby są zupełnie inne niż podaje to ten Twój "Rekin finansowy". Nie jest jeszcze tak tragicznie, ale za 3-4 lata (lu wcześniej) może zdarzyć się, że będzie. Jesteśmy, że tak powiem "...na kursie i na ścieżce".... Piotrze - przyjmij do wiadomości, że Bank Światowy i Eurostat doskonale wiedzą, ile Polska pożyczyła już pieniędzy i ewentualnie - ile jeszcze może pożyczyć nim ogłosi upadłość. Jeszcze "ciut - ciut". Zwróć tez uwagę, na strukturę dochodów budżetowych Polski - ponad 52 % to są dochody z usług a nie z produkcji towarów. I TO JEST TRAGEDIA !!!! Znasz prawa ekonomii - TOWAR TO PIENIĄDZ a pieniądz to tylko ekwiwalent towaru. W ostatnich latach - nawet nie ekwiwalent, tylko impuls w komputerze. W Polsce - aktualnie tylko 32% dochodów budżetowych to jest produkcja towarowa i tylko tyle jesteśmy warci na rynkach światowych. I TO JEST TEN PRAWDZIWY KOSZMAR. Nie chce Cie zanudzać - ale jak chcesz podyskutować na te tematy - jestem do usług !!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. P.S. - Piotrze - zwróć tez uwagę na fakt, że najbardziej zadłużonym państwem świata jest od kilku lat nasz Wielki Sojusznik za Wielką Wodą. Porównaj to do zadłużenia Chin i choćby Rosji - widzisz te różnice ???? Jak byś chciał podyskutować - co może z tego wyniknąć - tez jestem do usług !!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzis wsiadając do samochodu spotkałem"janusza" miejscowego i swojskiego.Tak jakoś zeszło na podwyżkę ceny paliw /a będą droższe/Powiadam mu "no dostaniemy po ddzie" .Wszyscy
  On mi na to.Ze skrywaną satysfakcją.Ja nie, bo nie mam samochodu !!
  Tak, powiadam. A rolnik, czym ziemię "uprawia" .Końmi czy traktorem.Czym kosi jak nie kombajnem.czy kosiarką za traktorem.A na plac targowo - hurtowy, gdzie pan namiętnie jeździsz i kupujesz, bo taniej. Czym dowozi?
  Jak nie samochodem. A hurtownie i sklepy jak i czym, są zaopatrywane, jak nie ciężarówkami Nawet piekarz,co to jego wyroby pan uwielbiasz i reklamujesz, czym piec opala?
  I oni w myśl "solidarności społecznej" nie podniosą sobie cen detalicznych,będą dopłacać do towarów,by pana zadowolić.Nawet ceny piwka, co go pan dzierżysz w spracowanej dłoni, podskoczą do góry, by zrekompensować straty.
  No tak, no tak, powiedział, zmartwiony bardzo i poszedł aby "dobrą nowiną" podzielić się z "grazynką"
  Pewno i "sebe "wyśle do marketu /bo dziś handlowa/ by dokupił niezbędny zapas, na grilla.
  Sobiepan Sobiepan27 maja 2018 12:32
  A to co piszesz Dobrze to czy źle ?

  OdpowiedzUsuń
 7. WIEŚKU !!! Pytanie za pytanie - a dobrze to żyć "na kredyt" ???? Ja tam wolę skromnie ale "za swoje" ! Raz w życiu kupiłem "na raty" telewizor marki "TOPAZ" za 14 tysięcy ówczesnych złotych - musiałem co miesiąc spłacać ratę 500 zł. (Było to w 1965 roku) - zarabiałem wtedy 2.800 zł brutto. WIESZ JAK MI BYŁO CIĘŻKO "ZWIĄZAĆ KONIEC Z KOŃCEM". Od tego czasu pracowałem przez 17 lat na 1,5 etatu - aby się "urządzić" tak jak sobie zaplanowałem.Udało się, ale ile potrzeba było wysiłku - to tylko ja wiem !!! I dziecko wychowałem (bez 500+) i wnuki pomagałem wychować i głodny nie chodziłem ani obdarty !!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę nie wierzę, że cała partia rządząca składa się wyłącznie z Januszów i Grażyn, dlatego tym bardziej mnie dziwi zgoda całości na ciągłe przesuwanie granicy pazerności i pogardy wobec ludzi,którym- teoretycznie- powinni służyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdę mówiąc ja tez nie jestem przekonany do uzycia nazw Janusze i Grazyny bo wtedy nachodza mnie jeszcze gorsze skojarzenia.
   Nie wiem czy podzielacie moje zdanie. Najbardziej jestem wkr...ony "Strzelnica w kazdym powiecie" !.

   Usuń
 9. BBM - :-)))))))) - taki jest "trynd" - robić coś "na wariata" - zawsze można liczyć na nadzwyczajne złagodzenie kary !!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Te tabelki zadłużenia najbardziej przerażają. Naocznie widać dramat przyszłych pokoleń, zgotowaliśmy im piekło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ultra28 maja 2018 07:20
   Polityków on nie obchodzi, myślą wyłącznie cyklem wyborczym i słupkami poparcia, dzień jutrzejszy jest kresem ich wyobraźni.

   Usuń
 11. A ja mam wielka prośbę, tak Leszku Jak i Piotrze.
  Traktujcie inaczej Gowina !!Bo nikt inny jak on nie potrafił, tak zwięźle i naturalnie wytłumaczyć "tzw smutek PRL"
  Oglądając teraz stare kroniki,ale i wtedy w "mrocznych czasach" rożne uroczystości ku czci i okazji zawsze dziwiłem sie co oni tacy poważni bez uśmiechu.I on mi "unaoczył" w prostych żołnierskich "robiłem ale się nie cieszyłem"
  I już teraz wiem skąd ta "powaga" kmiecia odbierającego w oku kamer /ach ta propaganda/akty nadania ziemi z tzw "reformy rolnej"Bierze ale się nie cieszy,a dodatkowo targany jest sumieniem bo mu sie V przykazanie przypomniało Nie kradnij.I wie, iż będzie musiał się z tego spowiadać a ksiądz zada mu surowa pokutę.
  Albo gdy z cała powaga zabezpieczał mienie "pańskie" po pałacach lub pożydowskie,domy mieszkania wyposażenie Pełna powaga.
  Albo obejrzyjcie stare kroniki gdzie występują nominaci z nadania Rady Państwa.
  Otrzymują posady,tytuły naukowe,ordery i inne zaszczyty i cierpią bo się nie uśmiechają .Biorą bo dają .Ale na smutno.
  Przypuszczam jak musieli cierpieć ci co to z zakładu pracy otrzymywali mieszkania,ich dzieci miejsca na studiach,bursach i internatach,punkty za pochodzenie, wiedząc, że to cudzym kosztem
  Z jakim bólem odbierali ci co im przyznano "talony na samochody""wczasy zagraniczne " darmowo i za zasługi
  Mozna tak długo wymieniać,powody do smuty narodowej.I jako krzywdzącą opinie wręcz uważam określenie ze "byliśmy najweselszym barakiem w PRL"Potwarz to "wiadomych sił"
  Myśmy brali ale się nie cieszyli !!
  I to jest wkład Gowina, w nasze a przynajmniej moje, zrozumienie tamtej epoki.Stad i moja tu "petycja"
  PS
  Pan Piotrowicz to inna śpiewka.Bo on, nie tylko "nie cieszył sie " ale jeszcze skrycie Walenrodził czyli jak mawiano "sypał piaskiem w tryby socjalizmu" Stad i słusznie dzisiejsze zaszczyty i stanowiska, piastuje


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gowin jest dla mnie dowodem bezskuteczności nauki nie wspominając o stypendium zagranicznym.
   Pieniadze wyrzucone w błoto - nasze pieniadze !.

   Usuń
  2. Nawet jedno "odkrycie" go nie rehabilituje ?. "Robiem bo muszem" ale się nie cieszę i to jest mój wyraźny protest

   Usuń
 12. Wieśku !!!! :-))))))))) - coś jest na rzeczy - w tym co piszesz. Znaczy się, w tym, że pan Gowin się nie cieszył i nie cieszy się obecnie. On przeczuwał wtedy i przeczuwa obecnie. Wallenrod to on nie jest, ale "na ten na przykład" Wernyhora, to i owszem. Znasz "Wesele" Wyspiańskiego i kim tam był Wernyhora - przepowiadał ci on Gospodarzowi - co się stanie. No przypomnij sobie - rozmowę Wernyhory z Gospodarzem i przestrogi - lud przed kościołem ma się zebrać i milcząc - czekać, aż usłyszą dźwięk podków pozłocistych. A "złoty róg" - wypisz wymaluj - pasuje. Ten Wyspiański to miał głowę - co ???? Oczyma duszy widział, co się stanie - jak się nie stanie !!!! I jak tu nie czytać (lub oglądać) Wesela i tego proroctwa - "miałeś chamie złoty róg......" Coś z tego będzie - przecież abepe Gądecki zapowiedział był, ze teraz "wielebni" zabiorą się za "katechezę dorosłych", bo dziecka już są skatechizowane. "Co to będzie....co to będzie....za trzy dni rozstrzygną sędzie....". :-)))))))))) - A co....pośmiać się nie mogę - to jeszcze wolno w wolnym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sobiepan Sobiepan28 maja 2018 12:00
  Zabiora sie za katechezę ? Juz sie zabrali!!
  To Ty jeszcze nie dostałeś stosownego różańca produkowanego przez Spółkę Skarbu Państwa?
  Gdybyś nie dostał, lub Ci nie dostarczyli możesz się zwrócić ze stosowną reklamacja tu
  https://hairwald.files.wordpress.com/2018/05/derc91ewaaacvdm.jpg
  Głupio tak jakoś a i w mordę można dostać gdy tak"lud pod kościołem"a Ty bez różańca,stosownego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek !!! Haaaa.....!!!! A to ci dopiero - powiadasz, że już te różańce wydają !!! Do mnie jeszcze nie dotarło, bo ja tam trzymam się z daleka od polityki i tylko tak "kątem oka" sobie czasami zerknę, co tam panie w polityce słychać. A rzecz może być ciekawa i przydatna - "na ten na przykład" na wszelkich złodziejów - także politycznych. Jak bym tak.....jak bym tak powiesił taki "katechetyczny różaniec" na klamce drzwi, albo na bramie na działce i doczepił kartkę albo wygrawerowaną tabliczkę z napisem "siódme - nie kradnij !!!",( bo będziesz się w piekle poniewierał) - powinno zadziałać - Co ??? Jak myślisz ??? A jeszcze do klamki podłączyć kabelek z napięciem 230V - "każden złodziej" byłby natychmiast "rażony" i nikt by nie musiał wszczynać "czynności". Wiadomo - wyroki "boskie" są niezbadane. Hmmmm.....hmmmmmmm...... trzeba to przemyśleć i dzięki Ci za radę !!!

   Usuń
  2. P.S. Haa...haaa.....haaaaaaa ! A ten link zawierający pismo Ministra Przedsiębiorczości (wszelakiej) do pana marszałka Kuchcińskiego - B E Z C E N N Y !!!! Już go sobie skopiowałem i umiesciłem w moim osobistym archiwum osobliwości. No bo jak bym komuś o tym opowiadał - bez tego "dokumentu" by mi nie uwierzył. W I E Ś K U !!!! Republika Orwella to jest nic - teraz to my mamy...to co mamy !!!!!

   Usuń
  3. Sobiepan Sobiepan28 maja 2018 18:14
   Zadziwiasz mnie i rozczarowujesz!!:))))
   Ty, który czas jakiś temu, epatował nas "budowa generatora Tesli" tudzież przebudową oświetlenia w całym domu/dostało i mi się przy tym żem../ takie prostackie a i niebezpieczne dla Ciebie metody wymyślasz "do klamki podłączyć kabelek z napięciem 230V"
   Ja gdybym tak potrafił, zastosował bym bardziej finezyjne metody
   Np "dotknięty różaniec nie puszcza" a głos z niego przemawia i namawia, do odmawiania iluś tam "zdrowasiek za pokutę"
   Pomyłki czy potknięcia "premiuje" wstrząsami a,la paralizator a wraz z pokutą częstuje prądem parudziesięciu tysięcy V wraz z poradą Idz i nie grzesz więcej !!
   No i masz drzwi czy bramkę na działce powierzoną opiece boskiej.Finezyjnie i do czasu

   Usuń
  4. Wiesiek !!! - Chciałeś to masz !!!! Zrobiłem już dwa małe generatory Tesli - takie "miniaturowe". Stanowią zasilacze do radyjka w kuchni - w mieszkaniu i na działce. To są takie małe radyjka marki FIRST-Austria (radio receiver). Każdy ma takie radyjko - gadacz kuchenny. TO DZIAŁA !!! Teraz pracuję nad takim generatorkiem, który byłby darmowym "ładowaczem" do baterii w komórce telefonicznej, którą musisz ładować co drugi dzień lub częściej w zależności od tego - jak długo i często gadasz jak długo gadasz. Ładować możesz wszędzie - nawet w lesie lub nad wodą. Taki generatorek ma wymiary zbliżone do paczki papierosów.Największy ubaw z tego ma mój najmłodszy wnuk ( 13 lat) - z którym razem pracujemy "naukowo". Szpanuje w szkole i "robi tam za Einsteina". To wszystko ma swój głęboki sens - znasz to przysłowie - "czym skorupka za młodu nasiąknie ...." - albo w innej wersji - "czego się Jasiu nie nauczy, to Jan nie będzie umiał....". Poznałem przez internet dwóch inżynierów - elektryków, którzy są bardziej zaawansowani w tym temacie - razem kombinujemy nad zrobieniem generatora o mocy 2-4 kW. Taki to już wystarcza w zupełności aby zasilać wszystkie urządzenia np.na działce.Roboty są zaawansowane. Dam znać - jak skończymy !!!! Na temat zasilania mieszkań w energie elektryczną i stosowanych tan liczników energii elektrycznej, to ja już tu pisałem. Była taka afera w Danii - wszystkie instalowane tam liczniki pokazywały większe zużycie energii elektrycznej - od rzeczywistego. Te moje znajome "inżyniery - elektryki" wpadli na nie drogi pomysł - jak to można by sprawdzić w Polsce. Są perspektywy, że im się uda. Póki co - stań sobie przed Twoim licznikiem energii elektrycznej i UWAŻNIE mu się przyjrzyj (jeżeli ten licznik jest w szklanej obudowie). Jesteś "bystra chłopaka" - to może coś zauważysz !!!! Z licznikami elektrycznymi to jest dużo łatwiej - gorzej z licznikami gazowymi aby zmierzyć ile jest gazu w gazie. Ale - jak donoszą w internecie - i tutaj łebskie głowy myślą nad problemem. Bo nie da się ukryć - ostatnimi laty jakoś wydłużył nam się czas gotowania "jajec na twardo". MUSI być jakaś "obiektywna" przyczyna - co ???? Jeszcze pogadamy !!!!

   Usuń
  5. P.S. - Wieśku ! - jak już "jestem przy głosie" - ostatnio zapanowała jakaś "pandemia" z pozarami na wysypiskach smieci oraz krajowych "przetwórniach plastikowych butelek. Sprawa śmierdzi i cuchnie z daleka i wydaje mi się, że cuchnie politycznie. Podobno - jak podają w internecie - w Polsce odnotowano już około 60 "niespodziewanych" pożarów. Rządowa prasa i media wprawdzie uspokajają, że "nic się nie stało" i wystarczy szczelnie zamknąć okna - aby przeżyć !!!! A g..wno prawda - zapomnieli poinformować o takim paskudztwie - jak dioksyny, które wydzielają się przy spalaniu plastikowych butelek (PET-ów). We Wloszech w miasteczku SEVESO, ewakuowano około 20 tysięcy mieszkańców, kiedy ktos podpalił tamtejszy zaklad recyklingu. Przyjrzyj sie twarzy byłego prezydenta Ukrainy - Wiktora Juszczenki - tez ktoś go chciał wysłać do krainy "wiecznych łowów" - zatruwając go związkami dioksynowymi. Chłop walczył z choroba kilkanaście lat a twarz ma taką, jak by po niej spychacz przejechał. Robi się ciekawie - jak miejsca tych "niespodziewanych" pożarów naniesiesz sobie na mapę Polski !!! I nie jest prawdą, ze to "wina starosty". Pozwolenie na recykling śmieci - w tym plastikowych, wydaje ZAWSZE Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska - podległy bezpośrednio WOJEWODZIE. Tak oświadczył prezydent miasta Siemianowice Śląskie - po kolejnym - trzecim już pożarze takiego "recyklingu" w tym mieście. Chmura dymu z tego pożaru widoczna była z odległości 15 kilometrów. Dziwne to wszystko, a nawet bardzo dziwne !

   Usuń
 14. Cenie was chłopaki ale zdziwienie moje jest wielkie, iż jeszcze do tej pory nie zdołaliście zauważyć, iż z gmachu Sejmu wynieśli się i to dobrowolnie, niepełnosprawni.
  Tylko dlaczego, do cholery, nie ci co powinni ???

  OdpowiedzUsuń
 15. Musisz poczekać - do wyborów jeszcze tylko 460 dni !!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Piotrze + Leszku !!!! Tak mi "chodzi po głowie" pomysł, abyście napisali jakiś felieton albo nawet esej na temat "WALKI" i wyjaśnili suwerenowi - co to w końcu jest ta "WALKA". No bo od jakiegoś czasu, to w Polsce wszyscy "durch" walczą. Najbardziej - politycy. Zamiast zabrać się do "dobrej roboty" lub choćby do "dobrej zmiany" - oni "walczą" - czasami "jak te lwy" - czasami "jak te sępy". Już nikt normalnie nie pracuje - tylko "walczy". Ostatnio - pan premier powiadomił "naród", że będzie walczył z "mafią śmietniskową" bo zadymiają Polskę a nawet zatruwają. Wczoraj nawet w internecie pokazywali - jak olbrzymia czarna chmura z dioksynami wędruje spod Zgierza w kierunku Poznania. Nawet z kosmosu ją widać !!!! Ja bym tam ze śmieciarzami.....ups....."biznesmenami recyklingu" wcale nie walczył - można się przy tym pobrudzić. ALE POZAMYKAŁ bym wszystkich - jak leci !!! I kilkanaście "osób towarzyszących" także bym pozamykał i zadał stare jak świat pytanie - CUI PRODEST, albo w formie bardziej rozwiniętej - CUI PRODEST SCELUS IS FECIT - co znaczy - KTO SKORZYSTAŁ - albo - TEN POPEŁNIŁ ZBRODNIĘ KOMU PRZYNIOSŁA ONA KORZYŚĆ. Od czasów Seneki nikt nic mądrzejszego w tych sprawach nie wymyślił - serio !!!!
  Leszku !!! Ty jesteś inżynierem, to chyba potwierdzisz mi, ze jak ktoś zabiera się do jakiejś działalności produkcyjnej ( w tym wypadku - do recyklingu), to najpierw opracowuje TECHNOLOGIĘ, NASTĘPNIE ZLECA WYKONANIE - projektu technicznego i dokumentacji budowy. Następnie ktos bardzo uczony w dziedzinie ochrony środowiska wydaje OPINIĘ czy TEN projekt zgodny jest z przepisami o ochronie środowiska i wszelkimi innymi przepisami - w tym o ochronie zdrowia i życia mieszkańców. Następnie buduje się taka "fabrykę recyklingu" a po zakończeniu budowy - bardzo uczeni "inspektorzy nadzoru" dokonują jej odbioru technicznego. Potem następuje uroczyste przecięcie wstęgi i okolicznościowe przemowienia "bardzo ważnych osób" - czemu zazwyczaj towarzyszy telewizja rządowa. Dopiero potem następuje zwózka śmieci i ich przeróbka (recykling) na towary powszechnego użytku. Tymczasem w tym nieszczęsnym Zgierzu a prawdopodobnie gdzie indziej tak samo - zrobiono to na "łapu capu". Oto dowiadujemy się od "gadających głów", ze temu "biznesmenowi od recyklingu" - rok temu i TYLKO NA JEDEN ROK - wydano pozwolenie (koncesję) - na działalność. Coś tu "kuźwa" nie gra - prawda ???? Przez rok, to nawet nie dało by się opracować dokumentacji technicznej na budowę tej "fabryki śmieci". No jak nie - jak tak. A tu w dodatku dowiadujemy się, ze ten "rzutki biznesman od recyklingu zdołał "zaimportować" z zagranicy aż 52 tysiące ton plastikowych butelek. A gdzie ta fabryka ????? Nikt nie sprawdzał - czy ja wybudowano ????? No i gdzie byli CELNICY - przecież "import" śmieci do Polski jest podobno surowo zakazany a nawet ścigany. CUI PRODEST - kto się na tym procederze obłowił - robota do pana Ziobry - jak ulał - a on milczy. Coś tu "kuźwa" nie gra a nawet skrzypi i "piszczy". To pewnie przez te upały - nastąpił "samozapłon" plastikowych butelek i takich tam różności. A może nie ???? Bo w tej Łodzi i okolicy to od dawna coś się podobno dzieje, co się władzy nie podoba !

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>