niedziela, 17 grudnia 2017

WYTRZYMAĆ DOBROBYT !!.

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VI  -  Nr 113 (992)


............a TW Wolfgang dalej jest ambasadorem !.

Cytat - Postarajmy się tonować nasz ostry język, bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za Polskę......


Godzinę później wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki nie przebierał w słowach, mówiąc o opozycji jako o "politycznych lumpach, kłamcach i donosicielach".
Czy Morawiecki sobie robi z nas jaja ?


             Premier Morawiecki zapewnił, że całym sercem wspiera reformę wymiaru sprawiedliwości. – Czy was nie kłuje to w oczy, że jeszcze dziś w SN jest kilku sędziów, którzy pracowali w stanie wojennym?
Kłamstwo - Sędzia Sądu Najwyższego Józef Dołhy, który orzekał w Izbie Karnej od 1982 r, przeszedł w stan spoczynku z dniem 31 marca 2017 r.           

Inwestorzy z całego świata przychodzą do Polski.
Półprawda – raczej handlarze lub firmy zagraniczne które chcą przedłużyć żywot swoich przedsięwzięć.
         
Dla gospodarki jest lepiej, gdy inwestycje rosną stopniowo - trend jest dobry.
Kłamstewko....o ile rosną !

          W wielu aspektach, nasz program jest programem na wiele lat.
Racja – zostawimy to w spadku następcom i niech się męczą.
       Bezpieczeństwo Polaków było, jest i będzie priorytetem naszego rządu.
Będą śmigłowce, okręty podwodne, patrioty, drony, rowery pancerne oraz strzelnice dla gawiedzi.....

          Będziemy kontynuowali nasze programy społeczne. Co więcej będziemy je rozwijali i wzmacniali.

....dopóki się pieniądze nie skończą

        Polityka gospodarcza zadecyduje, czy za 10 lat Polska będzie producentem wysokiej technologii czy jedynie rynkiem zbytu dla zagranicznych firm.
Jasne, będzie światowe centralne lotnisko, elektrownie atomowe, rozwinięta agencja kosmiczna, samochody elektryczne i latające okręty podwodne, podbijemy marsa i pobijemy ruskich.......

/a propos w pierwszej pięćsetce uczelni światowych nie mieści się ani jedna polska/

         Premier Morawiecki zwracał uwagę na problem smogu. Rząd zamierza wprowadzić program wsparcia dla najuboższych, "których nie stać na uszczelnienie domu i na dobre nietrujące paliwo".

Panie Mateuszu – nie ma nietrujących paliw. Przy pomocy odpowiednich technologii można ograniczyć tzw. użytkowanie środowiska. Czy słyszał pan coś o odnawialnych źródełkach energii lub o zgazowaniu węgla ?/

             Liczę na bliską współpracę ze wszystkimi samorządami. /które są właśnie wykańczane/     Czas na regionalne strategie odpowiedzialnego rozwoju. /który wymusi po myśli rządu za europejskie samorządowe pieniądze wojewoda./

           Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy. Marzę o tym od 40 lat - oświadczył. Nie jest to priorytet dla nas, ale chciałbym, żeby w to miejsce powstało coś dużo piękniejszego, dużo ważniejszego \A Pałacyk Belwerderski i pomnik J. Poniatowskiego sprzedawczyka carskiego, kochanka Katarzyny /tej od Suskiego/, a zamek królewski który nie jest zabytkiem a zbudowany z pychy przez komunistów./Przepraszam ale „jadę” logiką i językiem PIS-owskim/.

           Prawo nie jest najważniejsze. Życie ludzkie, bezpieczeństwo jest ważniejsze.

......i dlatego podwyższamy ceny leków w onkologicznych i innych, rewaloryzujemy renty i emerytury o potężne kwoty sięgające 5.- zł. a o bezpieczeństwo zadbamy ogradzając wszystko łącznie z suwerenem płotami stalowymi których będą pilnowali policjanci.

LUDZIE !!!!!!
JAK MY, KURWA! TEN DOBROBYT WYTRZYMAMY ?!.


Z wywiadu po expose:
Mój ojciec jest dziś tu obecny. To dla mnie wielkie osobiste przeżycie. To on nauczył mnie, że drugi człowiek, wolność, solidarność i sprawiedliwość są najważniejsze. Dziękuję ci za wpojenie mi tych wartości.
Należy zacząć się bać !!.Solidarność Walcząca pod wodza Kornela Morawieckiego wyłączyła się z NSZZ Solidarność uznając za zdradę układy z ówcześnie rządzącymi. Łaknęła krwi jak kania dżdżu. Na szczęście takich nie było wielu ale pragnienie targania po szczękach zostało.


Czy to jest przestępstwo !!

Jak podaje portal money.pl Mateusz Morawiecki zarobił w legalny sposób przez 11 lat pracy jako członek zarządu WBK ponad 33 mln złotych. Jako wice-premier i minister finansów na koniec 2016 roku posiadał 13711 akcji Banku Zachodniego WBK a każda po 316.- zł.6 komentarzy:

 1. Wyłuszczyłeś tu, Piotrze, wszystko tak merytorycznie i precyzyjnie, że mało mam tu do dodania. Podzielę się jedynie paroma pomysłami ad hoc, które wpadły do mej rozpalonej głowy:
  - gazety powinny być produkowane z surowca, ulegającego biodegradacji.
  Składy makulatury są już przeżytkiem i siedliskiem wielu bakterii i wirusów. Nie muszą już odgrywać roli surowca wtórnego przy produkcji książek. Po co komu książki?! Mamy przecież audiobuki, ebuki i... zbuki!
  Wszystkie księgarnie powinny być zlikwidowane, z wyjątkiem kilku w charakterze obiektów muzealnych. To jednak już broszka IPN. Zamiast tego proponuję postawić kilkaset kabin, podobnych do archaicznych budek telefonicznych, które okeśliłbym jako punkty modlitwy doraźnej. Kościoły bowiem mają do wypełnienia inne poważne misje, nie czas tam i miejsce na pierdółki!
  - wprowadzić powszechnie jedynie czarno - białą telewizję.
  Uchroniłoby to P.T. Społeczeństwo od wielce szkodliwych następstw szumu informarcyjnego, a także polepszyłoby ostrość widzenia. Życie z PiS jest wystarczająco barwne, aby je dodatkowo koloryzować. Tutaj nawet siedmiobarwna tęcza byłaby niebezpiecznym precedensem.
  - wprowadzić system kartkowy na usługi medyczne i paramedyczne, oferowane przez NFZ
  Wreszcie byłby porządek, A ile przy tym radości: zamienić reumatyzm na touretta, wrzody żołądka na priapizm itp. Szybko poznikałyby wszelkie kolejki, szpitale ociekałyby luksusami, rezydenci mieliby czas na bezkofeinową kawę i bezglutenowe ciastko. Alkohol zaś szkodzłby tylko chorobom, a nie zdrowiu.
  Tyle, Piotrze, mych sugestii.
  Życzę ogólnego zdrowia i prawidłowej przemiany materii

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze, największą zagadką to jest kwestia, co on zrobił z pozostała kasą, bo nie jest łatwo wydać 30 mln zł tak, żeby śladu po nich nie było. I to może wcale nie być śmieszne, jaka jest prawda.
  Nie wiem, czy to jest pisowskie, ale Józef Poniatowski (książę) i jego krewny Stanisław August (król), to są dwie bardzo różne osoby. Józef do żadnej "Niewyżytej Niemry" nie chadzał, aczkolwiek był chyba dużo lepszym imprezowiczem. Cokolwiek by o nim nie mówić, to nie był "ciota", a jako wódz się sprawdził i dlatego ma pomnik.
  Historia bez cenzury
  Oczywiście, że w większości poruszonych kwestii masz dużo racja, ale.... no właśnie! Ty dobrze wiesz, ze Twoi ulubieńcy nadal nie maja żadnego programu i nie maja czego przeciwstawić żadnemu bredzeniu. Tylko wypowiedzi pojedynczych posłów. A to za mało.
  Opowiem Ci o mało znaczącym epizodzie, z czasów już zamierzchłych, ale bardzo symptomatycznym. Otóż przed zakończeniem pierwszego premierostwa Jarosława, kiedy to sondaże PiS-u szybowały wysoko, a opozycja pod wodzą Tuska cienko popiskiwała niejaki Palikot zabrał się za opracowywanie programu PO. Tak, tak, wiem - Palikot - wyklęty, tfu, tfu!!! Ale jednak, pomimo wrzawy wśród polityków PO, program został sformułowany, opracowany, zredagowany i wydany w formie publikacji książkowej!!!!! Oczywiście nie został przyjęty jako oficjalne stanowisko partii, ale... to wystarczyło do mobilizacji partyjnych nierobów, dyskusji i opracowania oficjalnego i spójnego programu PO, akurat przed niesławnym upadkiem rządu Jarosława. Ot taki drobiazg, a był jak znalazł - skończyło się bezproduktywne jazgotanie - był konkretny dokument. Inna sprawa, że teraz tam ani takich Palikotów, ani programu, ani nawet Tuska nie ma i Komorowskiego, który dbał nawet o równe ułożenie ołówków na biurku, a bredził jak pokręcony. Ale to w porównaniu z dzisiejszymi politycznymi pokurczami były wtedy tuzy!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moze Ci łatwiej będzie Piotrze zrozumieć,Otoz
  Dzieckiem jeszcze będąc a mieszkając w małym miasteczku w latach 50 siatych moja ulubiona rozrywka było chodzenie na targ który raz w tygodniu niedaleko od mojego domu się odbywał.
  A było na nim wszystko do sprzedania i kupienia gdy zjechali sie okoliczni kmiecie z produktami i "inwentarzem"
  A tam gdzie pieniądze interesy i alkohol to i sa oszuści Od kieszonkowców zacząwszy a na graczach w 3 karty /kubki/
  Szczególnie interesowała mnie ta właśnie gra,a z żabiej pozycji mogłem dostrzec więcej Cały ten mechanizm oszustwa,oraz przyglądnąć sie i posłuchać cala tę armie naganiaczy zachecaczy,tłumaczy otaczających wianuszkiem "rozdającego"
  Na malucha nikt nie zwracał uwagi nikt sie nikt krepował co mówi
  I powiadam Ci ta gra w 3 karty toczona jest do dzisiaj tyle ze grających naiwnych nazwano "suwerenem"
  Znów swoi wygrywają a tym samym dając do reki naganiaczom, argument Widzicie można wygrać
  Tacy naganiacze z kościelnym zaśpiewem jak Gowin czy Cymański "tłumaczom"przegranym No popatrz inni wygrywają postaw jeszcze raz A potem "cos o złym dniu" powiedzą.I powołają się na Boga opatrzność pecha itd Identycznie jka wtedy
  I tak jak wtedy władza Milicja jest zblatowana bo otrzymywała wzuiatki rozciągając parasol ochronny
  I tak jak wtedy zachęcony przez naganiaczy suweren wierzył ze wygra I przepuszczał caly utarg.
  I tak jak wtedy obojętny tłum przechodził obok nie biorąc udziału w grze ani nie protestując albowiem wiedział ze gdy grających odciągnie dostanie w łeb lub cichaczem nozem po zebro.I tak toczyła sie ta gra z narodem.
  I tak to doświadczenie juz w pierwszych dniach sukcesu PIS pozwoliło mi na stwierdzenie"znów narodowi rozdaja 3 karty "i zachęcają do gry tak samo z "podobnymi" ludźmi.Myliłem sie ?
  I powiadam, tak jak tamtych tych stac na wszystko, byle tylko toczyć oszukańczą grę
  Czy "suweren"t widzi.Moze w pobliżu nie miał, w targu,może nie był uważny.Wiem ze jak zostanie z goła d..zacznie myslec.Czy odwazy sie zaprotestować?
  Powiedzieli "suwerenowi" chcemy wyburzyc PKN i suweren milczy.A tak niedawno darł morde na HGW ze remonty drog ze korki ze metro ze utrudnienia i nic a nic nikomu już nie będą przeszkadzały te prace rozbiórkowe te wybuchy czy miliony ton gruzu w centrum Stolicy które trzeba będzie usunąć by mieć czysty plac budowy I nikomu nie beda przeszkadzały te dalsze prace wielkiego placu budowy.O kosztach nie wspomnę.
  A co zawierzyliśmy powierzyliśmy i jakoś to będzie No jak nie jak tak Alleluja i do przodu.
  Dom wariatów Polska

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze pamiętam, jak Radosław Sikorski opowiadało o swoich marzeniach. Dotyczyły one wyburzenia PKiN. Prezydent Komorowski przy wsparciu PO ogłosił 1 marca świętem państwowym - rozpoczął się kult przeklętych, bandytów podniesiono do poziomu takich ludzi, jak gen. Nil czy rtm. Pilecki.
  Szkoda. że przy okazji wyciągania PiSowi wszystkich grzeszków zapominamy o grzeszkach poprzedniej ekipy, która walnie przyczyniła się do sukcesu obecnej. No i te podobieństwa ideowe i światopoglądowe - weźmy KEP kapryszącą jak primadonna przy ustalaniu odpisu na związki wyznaniowe a ustalano bez końca i efekt żaden.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dwie uwagi i to bardzo istotne:

  pałac belwederski nie jest i nie był obiektem wzniesionym przez żadnego okupanta tylko zaprojektowany i przebudowany z prawdopodobnej dawnej siedziby królowej Bony przez Józefa Fontanę na zlecenie rodziny Paców.

  Pomnik przed pałacem namiestnikowskim przedstawia bratanka króla Stanisława Augusta. Książę Józef Poniatowski był wielkim bohaterem, walczył w obronie Konstytucji 3 Maja, brał udział w Insurekcji Kościuszkowskiej i w kampanii rosyjskiej Napoleona.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj - tam, oj - tam, każdy teraz ma prawo pisać własną historię /ale dobrze tez wiedziec, że kazdy fałsz zostanie wyłapany/.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>