czwartek, 21 grudnia 2017

WIĘZIENIE W BRZEGU !!

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VI  -  Nr 114 (993)
Panie Jaki !!

Przyspiesz pan swoją sztandarową inwestycję budowy nowego więzienia w Brzegu. PIS wie, że buduje dla siebie.
Podstawowym argumentem dla pana winno być to, że żona będzie miała blisko.
Pańskim kolegom polecam lekturę niektórych artykułów z kodeksu karnego.
Jeżeli nie ogarnie mnie wszechmocny duch lenistwa to zrobię wyciąg z ustawy karno-skarbowej i kodeksu wykroczeń. 13 komentarzy:

 1. No i co z tego. Zachowują jakiś bardzo dziwny spokój ,pomimo np. wczorajszych wydarzeń. Cała Europa huczy , a w Polsce rządzący ze spokojem pokazują - nam - ludziom drugiego sortu ,reszcie Europy, tym co na emigracji i swoim ,środkowy palec bo bez nas Unia się rozsypie . Może znowu nie na temat ale.. Mnie się już nie chce czytać aktualnych doniesień. Chyba nie dożyje tego , że to bardzo nowoczesne więzienie będzie odpowiednimi ludżmi zapełnione. Opróc Jakiego widziałam bym tam parę innych osób. A nie budują gdzieś jakiegoś szpitala psychiatrycznego największego w Europie i najnowocześniejszego. ???
  Zdrowych i spokojnych świat :)). Może po świętach obudzimy sie w innej rzeczywistości...

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze podziwiam Cie za naiwność i dziecinne przekonanie"mnie nie ruszą" bo właściwie za co
  Przypominam Ci iz "najszły" takie czasy, iż znow będzie można powiedzieć za prok Wyszyńskim "dajcie mi człowieka a paragraf zawsze się znajdzie"
  Dzis "za bele co" za byle donosem prokurator może Cie nakazać aresztować,przeszukać Twój dom biuro a nawet domy i biura Twoich dzieci.A wszystko to "zgodnie z prawem" i nawet gdyby to zrobił złośliwie i rozmyślnie nikt i nic mu nie zrobi bo "działa w interesie społecznym"
  Moze tez wnioskować do sądu o dłuższe Twoje zatrzymanie z uwagi na możliwość mataczenia.
  Czy sąd podzieli te jego obawy.A to zależy.Niedawno sad nie zastosował aresztu w stosunku do kierownictwa Polska Miedz /kupili kopalnie chyba w Kongo'/ i wyśmiał prokuratura albowiem dowody były tak nieudolne i tak spreparowane iz nie można było zgodnie z wola prokuratora zastosować "aresztu zapobiegawczego"
  I co robi pan Ziobro.Wytacza sprawy dyscyplinarne tym sędziom i nakazał dochodzenie prokuratorskie dlaczego tak postąpili./dzis sprawa toczy sie w innych sądach/
  I tu pytanie czy i kiedy uda sie trafić na takiego sędziego
  /a pamiętasz sprawę Blidy gdy prok Świeczkowski powiadał do Ziobry"sprawa ugadana w sadzie/
  Dlatego parafrazując Hemingwaya ,powiadam
  "Zaden człowiek nie jest samoistną wyspą:każdy stanowi ułamek kontynentu, część kraju. Przeto nigdy nie pytaj, komu budują te wiezienie budują go nam Mnie ,Tobie.
  Po podpisaniu przez PAD tych 2 ustaw jestem pewnym iz wraca czas PRL.Nawet w propagandzie gdy "głupi" "incydent" z tym MIG jest powodem do kręcenia "katapultował sie czy nie "nie bacząc iz pierwszy leśnik ktory go tam odnalazł mógł to wiedzieć nie tylko od samego pilota ale zajrzawszy do wnętrza samolotu
  Jak w PRL gdy wpierw co narodowi powiedzieć, uzgadniano z KC Czyli stare wróciło.
  Tatulo jak wrócił "z wczasów"w CCCP a był wzywany do UB regularnie miał pod ręką teczkę a w niej czyste gacie koszule,mydło szczotkę i proszek do zebów/past wtedy nie było/Stała sobie w kącie i nigdy nie była rozpakowana
  Nam przychodzi tez sobie takie teczuszki sobie przygotować "Na wsjakij a pozarnyj."
  Bo mogą A za co ? Za jajco !!
  PS
  Podziwiam tez Twoje chrześcijańskie miłosierdzie.Bo proponujesz najnowocześniejsze i z wygodami Ja tam bym proponował stare dobre budowane jeszcze przed 1 sza światową wiezienie Do dziś w użytkowaniu.I to nie "po nienawiści" ale w celach poznawczych.Pełno takowych w kraju

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że cos dotrze do tych PIS-owskich łbów aby nie mieli nadziei na mityczny Trybunał Stanu tylko na normalny kodeks karny.
   Czy np. Jarosław Kaczyński /cholerna dziewica/ nie wie że jego przestępstwa podlegają sprawstwu kierowniczemu ?. Czy Jaki nie wie, że nie ma w żadnym jako tako demokratycznym ustroju ciała które jednocześnie śledzi, sądzi i wydaje wyrok ?.
   Jeżeli komu ma sprawić przyjemność prześladowanie 74-letniego dziada ............??!!

   Usuń
  2. .... to go będzie prześladował, aż dziad zdechnie, bo ten ktoś ma z tego przyjemność.
   Po sprawie Blidy, której zabicie pozostało bezkarne i to pomimo zdecydowanej większości przeciwników PiS w parlamencie, nie należy spodziewać się, że wśród polityków ktokolwiek przestraszy się pogróżek o sądzeniu i więzieniu. Podstawy prawne prześladowania "dziada" były już dużo wcześniej, dzięki wszystkim naszym rządom, nawet tym przedwojennym - tylko wykonawców trochę brakowało. Niestety prawo da się naginać u nas jak witkę łozinową, a Konstytucja jest dziurawa jak sito i pozostawia wiele do interpretacji. Kto za to odpowiada? Ano politycy ze wszystkich stron tego cyrku. Tylko niektórym brakowało determinacji do takich wyskoków jak teraz. Ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że próbowali. Próbowało SLD i próbowała PO. A ci teraz nie próbują, tylko to robią. Wszyscy robili co mogli, żeby społeczeństwo nie miało nic do powiedzenia. Wszyscy zgodnie uwalili referenda i wszyscy zgodnie mieli gdzieś petycje i postulaty, żeby można było odwoływać te zgniłe jabłka. A na nieśmiałe sugestie, że politycy muszą mieć bat nad sobą to ja np. byłem okrzykiwany jako wichrzyciel i nihilista. No i nie mają, a mnie było obojętne którzy politycy, ale słyszałem że w domyśle PO, a kto przeciw PO ten zdrajca i zaprzaniec. No i teraz co z tego, że nie jestem PiS? A nic. A tzw. opozycja, chociaż ma immunitet, nie robi nic patrząc jak do pierdla wsadzają ludzi z ulicy, chociaż to ci ludzie za nich karku nadstawiają. Ta banda nieudaczników czeka, aż kolejny raz (który to już) społeczny ruch wyniesie ich do władzy i koryta.

   Usuń
  3. Dotrze? Gdy oni chcą się nachapać ile się da A potem sie zobaczy.
   Proszę poczytaj
   http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wracamy-do-stanu-wojennego-franciszek-jagielski-o-swoim-zatrzymaniu/3hysvbb
   a zrozumiesz i metody postępowania i "przyjemność" działań

   Usuń
  4. Na choince zamiast aniołka powieszę sobie napis
   "Lasciate ogni speranza"

   Usuń
  5. Wiesiek - nadzieje zawsze trzeba miec.

   Usuń
  6. Powiadasz nadzieję? Nadzieje należy wspomóc i to nie modlitwą nawet gorącą ,a czynem
   Pomyślałbyś iz stare a znane wynalazki ludzkości mogą byc użyte w walce o demokracje
   a/parasol na ktorych to naklejane sa litery i układane w hasła
   b/świeczka.Zwykła pospolita byle osłonięta przed wiatrem moc swoja potężną ma Bo pozwoliła zauważyć protesty nie tylko w całej Europie,ale i w USA
   Szykuje sie jej kolejne zastosowanie w przyszłych wyborach,bo kontrolę nad wyborami przejęła partia rządząca. Tym obywatelom, którzy nie ufają, że przeprowadzi je bezstronnie, pozostaje społeczna kontrola – metodami wypracowanymi już w PRL.
   I zabezpieczanie kart wyborczych przed fałszerstwem, np. przez wycinanie miejsc na krzyżyki przy nazwiskach osób, na które nie chce się zagłosować.
   Albo smarowaniu ich stearyną, by nikt nie dostawił krzyżyków.
   Prawda ze to genialnie proste.
   Pozostaje rozpropagować to wraz z hasłem "Szykuj świeczkę na wybory" Po zdjęciu z choinki przydadzą sie jak znalazł
   /i nie piszcie mi złośliwcy ze dziś sie świeczek ne używa.Bo nie zapalane swoja role ozdobna na drzewku,spełniają/
   I z tym pozytywnym akcentem Autorom i Komentującym zycze zdrowych i spokojnych Świąt

   Usuń
 3. Bylejaki Jaki z Opola już się na stałe (w jego mniemaniu) wyniósł, obsadziwszy wcześniej wszystkie tutejsze "stołki" krewnymi i znajomymi królika. Jest święcie przekonany, że ichnia władza będzie trwała wiecznie, więc jak zamieszkał z żoną i dzieckiem, dwa lata temu, w stolicy to sądzi. iż stał się już "rasowym" Warszawiakiem. Wróbelki ćwierkają, że nadal usilnie zabiega by być kandydatem PiS-koalicji na fotel prezydenta Warszawy i wyłącznie temu ma służyć ta, łamiąca wszelkie zasady prawa ściema, czyli komisja d/s reprywatyzacji.
  Co do ewentualnych nowych więzień to niech one służą raczej zwykłym kryminalistom. Całą tę zdradziecką władzę, należy w przyszłości umieszczać wyłącznie w kazamatach porosyjskich (po carskich), bo nawet te budowane w zaborach austriackim i pruskim są dla nich zbyt luksusowe.
  Osoby, które nadal jeszcze uważają, że właśnie podpisane przez Prezydenta ustawy (o KRS i SN)i już mająca miejsce "czystka" na stanowiskach prezesów w sadach powszechnych ich nie dotyczą, nie zdają sobie sprawy jak bardzo się mylą. Brak zaufania do polskich sądów, w tym zniesienie u nas zasady "powagi rzeczy osadzonej", już wkrótce zaowocuje umieszczaniem przez strony najrozmaitszych umów stosownych klauzul. Począwszy od umowy o pracę, przez drobne i średniej wielkości kontrakty biznesowe, po mniejsze i większe inwestycje, WSZYSTKIE będą zawierały klauzulę o poddaniu się w razie sporu innemu niż polski sąd. No to wyobraźcie sobie państwo jak jeździcie procesować się, n.p. tylko o niedopłacone wynagrodzenie, cenę czy niedotrzymanie terminu choćby tylko drobnego kontraktu zawartego przez waszą (często jednoosobową) firmę, do innego kraju, płacąc w tamtejszej walucie koszty (w tym wynajem tamtejszego adwokata, a najczęściej także tamtejszego tłumacza). Żeby było jasne, takie klauzule będą zamieszczać nie tylko kontrahenci z państw UE, dotyczyć to będzie wszystkich państw świata.
  Może więc wreszcie podnieśmy cztery litery i zacznijmy sensownie protestować, bo szykowana właśnie PiSowska ordynacja wyborcza, z tymi pozamazywanymi okienkami, nie daje nam żadnych szans. Wiem co piszę, bo po wielokroć, w różnych czasach, zajmowałam się liczeniem głosów.
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Więzienia Piotrze, nie dla nich, bo my chyba jednak zaczynamy się w tej "ciemnej dupie" urządzać. Polecam posłuchać z uwagą. Świeże i trwa tylko kilkanaście (ok. 12) minut.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tam Ważne ze wreszcie możemy wystawić Szopkę Bożonarodzeniową bez Żydów i Arabów
  https://1.bp.blogspot.com/-yxZ1S1Av7cA/WiyZCk03FWI/AAAAAAAABM4/mXNxdVPEPo0tydcFC4oav876kkfNSM-ewCLcBGAs/w1200-h630-p-k-no-nu/szopka.jpg

  OdpowiedzUsuń
 6. Wesołych, zdrowych i pogodnych świąt od Kneziostwa dla Gospodarzy, czytelników i komentatorów, bez względu na wyznania i poglądy, albo ich brak. Podobno w wigilijny wieczór nawet zwierzęta ludzkim głosem się odzywają? Tym bardziej ludziom dobre słowo przesyłamy.
  Pokój ludziom dobrej woli

  OdpowiedzUsuń
 7. Parę dni temu wspomniałeś Piotrze o Balcerowiczu, że historia go oceni. I tak będzie. Ale nie będą to oceny raczej dobre. Świat już to dostrzega. My jak zwykle, kilka kroków z tyłu. Jeszcze zachwyceni mitami neoliberalizmu. I zauważam, że alternatywy od tzw. opozycji, nie dostajemy. Ani słowem, ani czynem. Marne są więc szanse na wygrzebanie się z tego bagna, w które wdepnęliśmy z ochotą i na własne życzenie.
  Spokojnego świętowania (bez ironii). :)

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>