wtorek, 5 grudnia 2017

OKRĄGŁY STÓŁ?!

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VI  -  Nr 111 (990)


         Wg mojego założenia obywatele piastujące różne stanowiska w Polsce od pomagiera sołtysa do Adriana są ludźmi myślącymi czy w pełnym zakresie homo sapiens. Nikt nie jest mi w stanie wmówić, nawet mocno sapiąc, że w/w nie mają pełnej świadomości co robią jako homo.
Jeżeli moja teza jest prawdziwa to nasuwa się pytanie dlaczego to robią.
Przykład – Adrian ułaskawił nie skazanego wyrokiem prawomocnym Mariuszka Kamińskiego. Dyskusja rozgorzała i znalazło się szereg prawników potwierdzających działanie Adriana jako zgodne z Konstytucją. Uczeń V klasy szkoły podstawowej po przeczytaniu odpowiedniego paragrafu Konstytucji potrafi stwierdzić bezprawność postępowania Adriana. W sumie od początku „dobrej zmiany” konstytucja jest łamana permanentnie aż wreszcie doszło do szczerego i jednoznacznego wyznania Krystyny Pawłowicz „Z powodu umowy politycznej będę głosowała tak jak mój klub, natomiast podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła i uważam, że zapis jest wprost jaskrawie sprzeczny z konstytucją w swoim brzmieniu”.

Ile razy PIS i Adrian złamał Konstytucje nie warto wymieniać. Politycy opozycji /totalnej/ straszą Trybunałem Stanu !?
         Czegoś tu nie rozumiem. Jeżeli opryszek okradnie obywatela na np. 1000.- to staje przed sądem i jest mu wymierzana kara z paragrafu Kodeksu Karnego a jeżeli inny oprych kradnie i przelewa na swoje konto w Luksemburgu 70 mln zł. to zgodnie z karami stosowanymi przez trybunał stanu może ponieść najdotkliwsza karę w postaci utraty zajmowanego stanowiska, zakazu zajmowania innych ważnych stanowisk lub utraci bierne i czynne prawo wyborcze. Wskazanych oprychów dzieli to że jeden jest menelem a drugi senatorem RP.

Przedstawiam wyciąg z ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Całości czytać nie warto ze względu na typowy prawniczy slang ale........W art. 9e. Par. 7 pkt 3 o przesłuchaniu świadka przed Komisją Odpowiedzialności Konstytucyjnej komisja
poucza świadka o uprawnieniach wymienionych w ust. 2 oraz o odpowiedzialności karnej za zeznanie nieprawdy lub zatajenie prawdy /podkreślenie moje/ jeszcze przed rozpoczęciem przesłuchania.
Sprowadzając rzecz do praktycznego wymiaru Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej może skierować sprawę do rozpoznania przez sąd powszechny rozpatrując zeznania nieprawdy lub zatajenia na podstawie kodeksu karnego.

Ciekawy jest również
Art. 26a.

Jeżeli po rozpoczęciu rozprawy, a przed wydaniem wyroku, zostanie wybrany nowy skład Trybunału Stanu, rozprawę w danej instancji prowadzi od początku Trybunał Stanu w nowym składzie............i sprawa jasna że Jarosław Klaczyński /zawsze dziewica/ chce sobie zabezpieczyć tyły zagarniając wszystkie organy wymiaru sprawiedliwości.


         Jak się wydaje historia zatacza koło. Kiedyś walczono z PRL-owska władzą, która wszelkimi sposobami walczyła o utrzymanie władzy. Jej koniec nastąpił na mocy porozumień okrągłostołowych na skutek których uniknęliśmy tragicznych rozliczeń jak np. w Rumunii.
Po latach sytuacja się powtarza. Znów ktoś zagarnął media, państwowe firmy, telewizję publiczną, policję i wojsko a trwa bitwa o samorząd.
          Nie wolno dopuścić do następnego okrągłego stołu. Nie można dopuścić do ponownego, łagodnego przejęcia władzy a NIE rozliczyć wszystkich przestępstw PIS wobec państwa polskiego i to nie przez Trybunał Stanu a przez sądy powszechne.
Dziennie ponosimy wielomilionowe straty. Niektóre są nie do oszacowania np.
Londyńskie city planowało przeniesienie części swoich pracowników do placówek utworzonych w Polsce. Ja na razie znaleźli miejsce w Pradze i Tuluzie.
        Trwają rozmowy w sprawach budżetu UE po 2020 r. w którym znalazł się
zapis o związku między praworządnością a rozwojem i realizacją inwestycji.
Szyszko, Macierewicz i inni niemal z automatu eliminują współpracę z innymi krajami pozostawiając nam ochłapy typu Wietnam.
Straty niemożliwe do dokładnego policzenia.
Zadaniem na dziś jest doprowadzenie do świadomości członków PIS, że biorą udział w przestępstwie popierając organizację przestępczo-mafijną o zmyłkowej nazwie Prawo i Sprawiedliwość.

        Okrągłego stołu już nie może być. Trzeba twardych rozliczeń a miejsca będą bo właśnie wice min. Jaki buduje w Brzegu /45 km od Opola/ nowe więzienie /jego żona nie będzie miała daleko/.
Zdjęcia i video:
Youtube
Facebook

Demotywatory
43 komentarze:

 1. Myślisz, że byle jaki Jaki buduje dla siebie? On już urządził się z rodzina w stolicy i robi za prawdziwego Warszawiaka. Na początek marzy mu się stołek (tyrać trzeba) po Gronkiewicz-Waltz, a potem fotel (wystarczy wydawać rozkazy) po panprezesie.
  Co do zasady to nowe wiezienia powinny być dla zwykłych kryminalistów, a morderców demokracji należy umieszczać w tych jeszcze z czasów caratu (te pruskie i austriackie zbyt dla nich luksusowe).
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co powiesz, Ikko, gdy się okaże, że "zwykli kryminaliści" to akurat ci, którzy aktualnie budują? I nie mam tu na myśli uczestniczących w pracach budowlanych robotników, techników i inżynierów... Poza tym w carskich kazamatach siadywali także ludzie ze wszech miar godni szacunku... Chciałabyś by ich dawne miejsca zanieczyszczali ci...tacy owacy? Ja - jednak mimo wszelkie anse - dogadałbym się z Mister Putinem i wydzierżawił dla "naszego" tak zwanego "establishmentu" jakiś opuszczony kurort nad Kołymą, w Turukańskim Kraju czy Autonomicznej Republice Komi... Sądzę, że monsieur Putin nie byłby zanadto upierdrliwy... Słowianin przecież - choćby nawet tylko teoretycznie.
   Kłaniam uprzejmie...

   Usuń
  2. George hrabia Ponimirski - niezły pomysł chociaz my mamy jeszcze parę miejsc w ktorych internowano opozycjonistów.

   Usuń
  3. Co za tendencja do zaświniania miejsc, w których swego czasu trzymano innych - w masie swej chyba porządniejszych od tych, których wsadzić kiedyś będzie trzeba? To trochę tak, jakbyś w Auschwitz osadził ONR-owców. Tamci - ofiary, ci - dobrowolni i entuzjastyczni kandydaci na oprawców.
   Ja rozumiem - realizm i pragmatyzm, ale nieco szacunku i elegancji też nie zawadzi...
   Kłaniam uprzejmie.

   Usuń
  4. George hrabia Ponimirski5 grudnia 2017 15:34
   Musiałby byc kretynem by zgodzić się na to Twoje dogadanie.Pożytecznych idiotów i ukrytych sojuszników oraz własnych agentów chciałby osadzić w obozach?
   Nikomu tak jak Macierewiczowi nie należy sie Order Czerwonej Gwiazdy czy Innego Bohatera,za rozwalenie wywiadu i kontrwywiadu a dodatkowo dla ułatwienia,w ich jeżyku podać spis agentów i metody ich działania.Ktoz tak pięknie i w czyim interesie rozwala armie kierując sie "dalekowzroczna "myslą Tow Kobe "wroga należny tepic"
   Chyba ze myślisz o dogadaniu się tych z PIS to jest możliwe i dla nich zbawienne/
   Oni to by chetnie zrobili a nawet twórczo wykorzystali metody pracy przy budowie Białomor Kanał. Wszak ktos cos tą Mierzeje musi przekopać

   Usuń
 2. Na pewno nie okrągły stół z PiS-em, bo to absurd. Natomiast warto się zastanowić nad "okrągłym stołem opozycji", bo na razie to mamy przepychankę o to kto jest ważniejszy w ramach różnych partii i pomiędzy partiami, a efekt mizerny - takie tam bicie piany. Warto przy takim okrągłym stole zgarnąć wszelkie ruchy obywatelskie, ale ich nie wchłaniać do partii, bo oni są potrzebni później do kontroli polityków. Problemem poprzedniej władzy było właśnie to, że takiej kontroli nie miała i że (przede wszystkim PO) na głowie stawała, żeby do tego nie dopuścić. Ja to sygnalizowałem wielokrotnie, gdy peowskie trolle (tak, były takie) rozbijały kolejne środowiska blogowe, konfliktując blogerów i komentatorów, ku radości tak zwanej "prawicy". Sam się Piotrze do tego przykładałeś, głosząc, że absolutnie nie wolno podważać autorytetu i popularności PO i nadal tak twierdzisz, a oni tak dali ciała, że ręce opadają. A i teraz, po klęsce, nadal niczego się nie nauczyli - reorganizacji brak, refleksji brak, programu brak, inicjatywy brak - umieją tylko targować się o to przysłowiowe koryto.
  Polecam uwadze spotkanie polityków przy okazji promocji książki Giertycha - trochę to trwało, ale okazuje się, że można rozmawiać i to warto zobaczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz charakterystyczny ogląd świata i można albo go przyjąc albo z Tobą nie gadać. Nie dam pluc na PO tak jak nie dam pluć na kościół. Rzeczą odrębną jest czy mam do tych instytucji bezgraniczne uwielbienie czy nie. Swojego credo po raz kolejny wykładać nie będę bo jak by co to i tak mi sie dostanie.
   Nalezy opozycyjny okrągły stół ustanowić na wzróz rodziny gdzie jeden rządzi, inny dba o całość, jeden zamiata, inny pali w piecu a jeszcze inny chodzi na zakupy. W rodzinie mogą być starzy młodzi i całkiem smarkaci, chudzi i grubi, wykształciuchy rolnicy ale wszyscy sa za swoja rodziną.

   Usuń
  2. Ależ ja nie pluję na PO, ja po prostu uważam, że nie byłoby takiego PiS jaki jest, gdyby nie PO i cały szereg kardynalnych błędów, na czele w radosnym podbijaniu konfliktowania i rozbijania środowisk niezależnych. Prawda, aż tak jak PiS nie działali, ale to już nie ich zasługa. Za to cała masa zaniechań i zaniedbań, jak również brak jakiegokolwiek krytycyzmu, zarówno wewnątrz partii jak i na zewnątrz spowodowały katastrofę. I nie narzekaj na wyborców, bo stało się to na co PO zasłużyła w całej rozciągłości. Niestety alternatywy dla nich nie było i nadal nie ma. Stąd też część wyborców nie wybrała.Trzeba było nie wyśmiewać półtora milionowej rzeczy ludzi, którzy oddali nieważne głosy w wyborach samorządowych, bo ci wyborcy gdyby ich potraktowano poważnie na pewno szalę by przeważyli.A tak, to przynajmniej część z nich albo na wybory nie poszła, albo zagłosowali na Kukiza. A szanowni politycy z PO nadal niczego nie rozumieją i grają na konflikt. Za to PiS rozumie i z samobójczą konsekwencją forsuje zmiany wyborcze i konstytucyjne. Z desperacji nawet gotowi są wprowadzić ochronę trolli w sieci!!!
   A swoja drogą, ciekawe co następcy zrobią z tym pasztetem, który teraz się staje? Bo ja jestem przekonany, że zmiany będą symboliczne, a reszta radośnie zostanie. Nawet przed sądem żadnego polityka PiS-u nie postawią.
   Mam jeszcze pytanie - jakie to zmiany w prawach obywateli proponuje PO, żeby na przyszłość nie można było hasać tak jak to robią obecnie pisowcy? Może ktoś zaproponował zmiany w kwestii referendum? Może chociażby referendum konstytucyjne, dla każdej zmiany konstytucji? Ciekawe, że wszystko się wali, a oni nic, tylko popiskują, albo patrzą jakby to ich nie dotyczyło. Niczego się nie nauczyli. Niczego!

   Usuń
 3. Kneziu, też zauważam zdiagnozowane przez Ciebie zjawisko.
  Po 89', poza Balcerowiczem nikt nie miał żadnego planu. Balcerowicz musiał odejść - w efekcie masło po 10,- i nadal brak jakiegoś planu.
  Co gorsza, jedyny dokument, który można uznać za strategię dla Polski - czyli Konstytucja - jest brutalnie gwałcony przez żołdaków Kaczora.
  A plany dzielą się na strategiczne i taktyczne. O pierwszym mówiłem, drugo polega na przekupywaniu i ogłupianiu "SUWERENA".
  Nie bądź taki okrutny wobec opozycji. Możesz mieć najlepszy dla Polski plan. Plan, który zagwarantuje nam dochodzenie do socjalnych standardów zachodu nie za 50 lat, ale np. za 15.
  Jednak on zawsze przegra z: 500+, patriotyzm+, suwerenność+.
  Bo to SUWEREN decyduje nie partie. SUWEREN, a nie wyborcy. SUWEREN jest zwarty i ma wroga z którym trzeba walczyć i nie ma w tej walce czasu na myślenie.
  Reszta wyborców pomyśli .... - i każdy wybierze dla siebie coś, z czym się identyfikuje, co rozumie a co nie opiera się wyłącznie na nienawiści do innych.
  Niestety, to "odwieczna" walka pomiędzy "argumentem siły" i "siłą argumentu".
  Już Kopernik powiedział, że zły pieniądz wygrywa z dobrym.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  2. Apos Tata5 grudnia 2017 15:14

   Suweren decyduje? A o czym, w czym i za pomocą jakich "narzędzi" wyraża swoje zdanie? Bo jak na razie to Suweren bierze 500+ [warte już tylko około 300 PLN], czci "żołnierzy klnacych czy też przeklinających [już się pogubilem w tych dumnych nazwach], cieszy się "jak głupi" z "darmowych" leków dla emerytów [takie one darmowe jak NadPrezes inteletualista], oblizuje się na myśl o tym, co mu jeszcze obiecano [obiecanki-cacanki, a Suwerenowi radość}, modli się [diabli wiedzą o co], bije na ulicach "obcych" - Niemców, Francuzów, "czarnych" czy tam żółtych,. bo wszyscy oni albo "żydy", albo "ciapate", albo "nie umią po polskiemu", a w ogółe "Polska dla Polaków [Prawdziwych] i płaci...płaci... coraz więcej płaci...za wszystko... Poza tym Suweren odgraża się coraz częściej, że na następne wybory nie pójdzie, bo... nie pójdzie i już! A co? Kto mu zabroni? A jak pójdzie - zagłosuje na piosenkarza z kolczykiem w nosie [bo ładnie śpiewa]. Aaaa.. Suweren dalej pije... Ma za co - pije zresztą za swoje...

   Usuń
  3. Nie wygrasz tej walki konfliktując ludzi. Lekceważąc i poniżając "suwerena" przy okazji robisz to samo z suwerenem. To nie jest prawda, że beneficjenci 500+ są zwolennikami PiS-u. To nie jest nawet prawda, że to katolicy są zwolennikami PiS-u. Natomiast jest prawdą, że PiS oszukuje, oszukał i będzie oszukiwał wszystkich.
   Co do poprzedników, to też powtarzałem, że trzeba dbać nie o wizerunek, a o wiarygodność - wy im tego z Piotrem nie pomagaliście zrobić, wy dbaliście o wizerunek i to się zemściło. To dlatego mówię, że ruchy obywatelskie trzeba hołubić i umożliwiać im działanie, bo to jest gwarancja jako takiej przejrzystości. Osobna sprawą (i problemem) są media i ich zeszmacenie. Od dawna nie pełnią dobrze swojej roli, czwartej władzy. Kiedyś myślałem, że publicystyka niezależna w sieci może dużo zmienić, ale teraz już nie, nie mam takich złudzeń.

   Usuń
  4. Piszesz, Dreptaku: "To nie jest prawda, że beneficjenci 500+ są zwolennikami PiS-u. To nie jest nawet prawda, że to katolicy są zwolennikami PiS-u".
   - Co prawda to prawda. Podobną prawdą była i ta, że swego czasu napadli na nas faszyści, walczyliśmy z nazistami, pokonaliśmy hitlerowców, a Niemcy ... no cóż... byli nam na ogół przyjaźni. Oczywiście, poza późniejszymi "odwetowcami z Bonn".

   Usuń
  5. No i co? Pewnie zaraz cię ktoś pochwali za taki komentarz niezwykle konstruktywny? :)

   Usuń
  6. Dziękuję za insynuację. Na pochwały nie liczę. Tego typu dusery [za zaklinanie rzeczywistości i zamiatanie pod dywan] zostawiam kolekcjonerom.
   S.N.
   P.S. Przypomina mi się wygodny myślowy wytrych - slogan epoki E. Gierka - "Partia nie błądzi, błądzą tylko ludzie". Tu akurat a rebours.

   Usuń
  7. Leszku - Balcerowicz zostanie doceniony przez historię. Ja uznaję jego zasługi co nie oznacza, że wszystko mozna zrobic lepiej.

   Usuń
 4. Apos Tata

  Tak, "SUWEREN" decyduje przy urnach. Nawet wtedy, gdy nie chodzi na wybory. Decyduje - oddając władzę populistom.


  Dreptak Zenon

  Wybacz, ale nie konfliktuję ludzi. Opisuję tylko rzeczywistość. Wielokrotnie rozmawiałem z ludźmi, którzy głosowali i deklarują głosowanie na PiS.
  To co w moim komentarzu napisałem o "SUWERENIE", to jak muśnięcie skrzydeł motyla w porównaniu co słyszałem od moich rozmówców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku, więcej wyrachowania i rozsądku - obraź człowieka, nawet tylko go lekko uraź, a poczuje niechęć, nawet nie nienawiść. To czasami decyduje o dokonanym wyborze. Oczywiście mówimy tu o osobach które mogą zagłosować inaczej niż ostatnio to robiły. O fanatykach to szkoda nawet mówić, ale przecież chyba nie dla nich tu się starasz?

   Usuń
  2. A generalnie już się zamykam, bo znowu mnie podkusiło jakieś licho? Pewnikiem Piotr? :)

   Usuń
  3. Jasne - jakby co to mozna zwalic na mnie -:))

   Usuń
 5. Panowie!Panowie sa badania socjologiczne I moze one Was pogodza
  O tym, kim jest wyborca Prawa i Sprawiedliwości, co go cechuje, skąd pochodzi i czym jest najbardziej zmotywowany w swojej sympatii politycznej opowiadał w Radiu TOK FM socjolog, dr hab. Maciej Gdula z UW, autor badań nad PiS–owskim elektoratem. Przeprowadził je wraz z zespołem w mieście, w którym Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 50 proc. głosów.
  A na swoim blogu opisał to pieknie Fiorentino
  http://www.liiil.pl/1512485200,Homo-pisus.htm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to był PiSz lub jakaś wioska w powiecie PiSkim?

   Usuń
  2. Fiorentino ma i nie ma racji a wszystko zalezy od założenia. Gospodarka liberalna ma gdzies tych ktorzy sie obrażaja i moga sobie dac rady. Liberałowie stawiają na lokomotywy. Gospodarka zrównoważonego rozwoju daje każdemu po troszku a i bogatszemu zabierze co bardzo podoba się gawiedzi.
   Te zdania to przeolbrzymi skrót myslowy.

   Usuń
  3. Piotr
   Mylisz pojęcia "liberalizm" i "neoliberalizm", który dominuje w Polsce i jest przyczyną podziałów w kraju. Wierzysz w równość szans światowego kapitału i popegeerowskiej biedy? I to jest podstawa i zaczyn nieporozumień, pomimo Twojego dopisku, że jest to "przeolbrzymi skrót myslowy.". W linku znajdziesz te różnice, ale też w olbrzymim skrócie. http://wypracowania24.pl/wos/82/liberalizm-i-neoliberalizm-zalozenia
   Tutaj trochę więcej, ale też bez szaleństwa.

   Usuń
 6. Panowie ,czemu wszyscy niezwykle się przyczepili do słówka "suweren". Ja wiem, że niejaki Kaczynski zapluwa się jakimś suerwerenem - ale wybaczcie - - gdzie się podział wyborca, obywatel. Nie ma czy ich wywiało ?,został tylko suweren - ciało bliżej nizidentyfikowane ? Czy już jakaś nowomowa opanowała wszystkich?
  Ci co chodzą do wyborów to wyborcy , ci co nie chodzą olewją wszystko i wszystkich ciepłym moczem a potem ujadają.
  Tak - okrągły stól dla opozyji byłby być może wskazany i nawet porządnay . Być może wyłoniłby się jakiś projekt na przyszłośc ? Bo jakoś nie widzę do tej pory...Ani programu , ani konstruktywnych działań..I znowu się zaczyna dyskusja pt. kto zawalił ,kto co żle zrobił w przeszłości i żadnych rozwiązań na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Suweren"... Ot, ładna błyskotka. Lekka i na dodatek nic nie znaczy... A brochy są jaszcze przez kilka dni - w modzie...
   "Obywateli" zastąpiły "pany", "słownictwo parlamentarne" - istnieje jako "bluzgi", elity to - pardon - chamy, "katoliczestwo" zamieniło się w rydzykoidów... ONR-owskie bydło - przeistoczyło się w "szlachetnych polskich nacjonalistów" [wg bpa Mehringa.
   Ot, kaczyzm...
   Jednak tam, gdzie jest suweren muszą być i wasale.. poddani... plebs...
   Tertium non datur.
   Tak toczy się Ziemia [plaska zresztą]...
   Ukłony...

   Usuń
 7. Okrągły stół powiadasz
  A czy zasiadłbyś do stołu z partnerem, wiedząc iz jest on kłamcą i kretaczem czego wielokrotnie dał tego dowody
  A czy zasiadłbyś do stołu z partnerem który mocą swego urzędu zlecił służbom a one przed i w trakcie "rokowań" przeszukują mieszkania, twoje i twoich krewnych ?
  Co ze niemożliwe? Otoz możliwe. możliwe i to sie dzieje tu i teraz
  Wszyscy znamy proces jaki rodzina Ziobry wytoczyła Prof.Dariusz Dudek światowej sławy kardiologowi którego rodzina Z oskarża o śmierć męża /bo zmarł kilka dni po operacji przez tegoż prof.przeprowadzonej/
  Nie dość iz "sprawa" toczy sie przez 11 lat podczas której przeszukano i "przebadano"cała dokumentacje kliniki oraz leczonych pacjentów to kontrolowano jeszcze klinikę i aptekę jego zony.Prof psychologii/ a tam śledczy próbowali sie doszukać fałszywych recept.
  Co "lepsze" sedzie która orzekła wyrok uniewinniający profesora spotkały restrykcje, bo zgodziła sie na wysokie wynagrodzenie ekspertów wydających opinie w tej sprawie . Wszystkim ekspertom "ze sprawy" przeszukano gabinety i mieszkania a ich samych zatrzymano i doprowadzono na przesłuchania do prokuratury o 6 rano /protestował były min zdrowia w Sejmie/
  O tym iz Ziobro sprytnie zmienił prawo na takie aby rodzina nie musiała płacić za kosztowne ekspertyzy pewno juz wiecie.
  O kolejnych "rozmówcach" mam tez napisac?

  OdpowiedzUsuń
 8. W.I.E.S.I.E.K. - całkowita zgoda i stąd tytuł mojej notki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przejrzyjcie a zobaczycie jak "suwerenem" sie manipuluje,Głupota to czy celowe działanie "redaktora ?"
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-w-sadach-dyrektor-zawieral-umowy-z-kochanka/snrnwsf
  Zwróćcie proszę uwage na fakt iz artykuł opisuje afery w sadzie spowodowane przez "administracje cywilna sadów"/podlegających bezpośrednio Mkin Ziobro a artykuł ilustrowany jest fot sędziego w todze i łańcuchem sędziowskim.
  Tak to w buca robi się naród Bo dla rodaka sąd to wszyscy noszą togi łańcuchy i ferują wyroki.No to trzeba ich zreformować No jak nie jak tak
  Afera w sadach tylko nikt nie podaje iz sprawa dotyczy pracowników cywilnych sadów ktorych to dyrektorzy podlegają bezpośrednio Min od sprawiedliwosci Czyli Ziobrze
  Mówi Wam to cos?

  OdpowiedzUsuń
 10. "Afera w sadach tylko nikt nie podaje iz sprawa dotyczy pracowników cywilnych sadów"... To bywają też s-a-d-y niecywilne? Myślałem, że po likwidacji PGR-ów sady mogą być tylko cywilne [lub słusznie kościelne] - jednorodne [n.p. tylko jabłkowe] lub mieszane [jabłonie, śliwy, grusze etc...etc... Na czym polega afera? Szyszko każe i tam wycinać drzewa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Apos Tata8 grudnia 2017 19:13
   Nie udawaj "tata wariata" bo ty dobrze wiesz iz sady oprócz sędziów zatrudniają i innych pracowników administracyjnych ktorych tu nazwałem "cywilnymi" tak jak "toge i łańcuch uważam za atrybuty sędziego i uważam to za pewien rodzaj munduru.
   Nie czepiaj sie jak juz nie masz za co do ą,ę

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  3. Apos Tata9 grudnia 2017 07:19
   Do twojej tepej głowiny chamie nawet dojść nie może ze ktos może mieć trudności z widzeniem spowodowanej zwyczajna zaćma /na której usuniecie czekam juz rok z wyroku Księcia kochanku/ stad i tez wiele mi umyka z tego co pisze
   Prawdziwy i szczery miłosierny katoliku i jeszcze prawdziwszy Polaku "Tu jest Polska powiadasz"" i pewno tylko dla białych?
   Pozostaje bez szacunku

   Usuń
  4. Tu jest jednak Polska. I tu powszechnie używany jest język polski bez względu na poglądy i kulturę, lub jej zupełny brak... Tego nie zmieni ani zaćma, ani analfabetyzm, ani obelgi.
   - Sady dla sadowników!
   G.hr.P.
   P.S.Ciekawe, co zrobi Piotr Sprawiedliwy z wpisem ewidentnie wulgarnym jeremiadującego analfabetycznie w.i.e.s.i.e.k.a.

   Usuń
  5. Rozumiem o Sprawiedliwy. Zostawiłeś chama usunąłeś atakowanego.
   Pozwól więc, że i ja pożegnam... Miłego biadolenia...

   Usuń
 11. Dla przypomnienia, zwrócenia uwagi i otrząśnięcia (może to nie mieć związku z tematem). ;)

  "Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

  Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. ...
  ...

  Trollowanie czasem bywa stosowane przez lamera – osobę, która podkreślając swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie (a w praktyce jest ona bardzo niewielka, zob Efekt Krugera-Dunninga), próbuje wypowiedzieć się na temat wad czegoś/kogoś, próbuje na siłę pomóc komuś w problemie etc. Kiedy dochodzi do polemiki z osobami bardziej doświadczonymi w temacie, lamer może zareagować śmiesznymi i bezsensownymi argumentami.

  ...chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb[2];

  skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii – albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze literówki, albo demonstracyjne łamanie zasad;

  skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób...
  ...
  konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych – celem trolla jest tutaj nadanie większego znaczenia swoim wypowiedziom, jako pochodzącym od specjalisty, osoby, która coś zna z autopsji etc.;" (z Wiki)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha. I jeszcze to.
   "- tworzenie klonów bądź pacynek (np. Troll może także występować w tym samym okresie także jako Uczestnik1 i Uczestnik2), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla – troll w ten sposób próbuje wykazać, że nie jest izolowany i cieszy się poparciem na danym forum.

   Usuń
 12. Przepraszam uprzejmie, ale może ktoś wie lub słyszał, czy Morawiecki nie dostał w pakiecie, stanowisko po emerytowanym arcy Hoserze
  Jesli Morawiecki udzielając wywiadu /ledwo co po objęciu urzędu/ "Radio co ma "powiada
  "Chcemy przekształcać Europę, ją z powrotem – takie moje marzenie – rechrystianizować, bo niestety w wielu miejscach nie śpiewa się kolęd, kościoły są puste i są zamieniane na muzea. To wielki smutek”
  A przedsiębiorcy co to ponoć sa wolni i niezależni a biznes nie-ma ani narodowości ani religii, natychmiast i to biegusiem organizują się I
  "Dziś w Warszawie odbywać się będzie Kongres Chrześcijańskich Przedsiębiorców
  Miejsce Kongresu powinno już zainteresować. Nie jest to sala wykładowa katolickiej uczelni czy inny kościół. Impreza odbędzie się w Sejmie RP,
  "Będzie to spotkanie przedstawicieli świata biznesu, nauki, przedsiębiorców i parlamentarzystów zainteresowanych rozwojem gospodarczym Polski i oddziaływaniem katolickiej nauki społecznej na rozwój biznesu."
  Pytanie moje nie jest chyba bezzasadne.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>