środa, 27 września 2017

ZABAWKI MATEUSZKA !!

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VI  -  Nr 89 (968)

TW Wolfgang w dalszym ciągu ambasadorem RP.

       Postanowiłem niniejsza notkę oprzeć na samych pytaniach na które nie znajduję merytorycznej, logicznej bądź nawet formalnej odpowiedzi od gaworzącego Mateuszka Morawieckiego.


WZROST DOCHODÓW PAŃSTWA.


       Skąd wziął się taki przyrost dochodów ?
Dlaczego przedsiębiorcy narzekają na brak zwrotu podatku VAT?
       Dlaczego wzrost wszelkich kontroli w przedsiębiorstwach jest jest wprost proporcjonalny do dynamiki żądań zwrotu podatku VAT?

Refleksja: Mamy uwierzyć, że nagle Polacy zrobili się super pracowici.

LOTNISKO CENTRALNE W BARANOWICACH.

       Gdzie można znaleźć jakąkolwiek prognozę, szacunek z ilu lotnisk i ile procent ruchu pasażerskiego może przejąć w przyszłości polskie lotnisko?

Refleksja: Mamy uwierzyć, że w pobliżu nie ma dużych międzynarodowych lotnisk a Baranowice będą ulgą dla awiacji w Europie i świecie.

FABRYKA SILNIKÓW DLA MERCEDESA.
       Jaka przyszłość ma fabryka silników diesla skoro w tendencjach światowych są zupełnie inne trendy (ponoć produkcja benzyniaków też)?

Refleksja: Jak się podpłaci to można do Polski sprowadzić wszystkich producentów wszystkich artykułów.
SAMOCHODY ELEKTRYCZNE.
       Czy negatywne prognozy światowe dotyczące samochodów tylko elektrycznych docierają do Polski czy nie ?
       Czy Polska nie posiadająca tradycji budowy samochodów może konkurować z takimi potentatami światowymi jak GM, FORD, FIAT, REAULT itd. ?
Refleksja: Czy ktoś rozeznał jakie będą rynki zbytu – samochód elektryczny to nie melex-lux !
REPOLONIZACJA BANKÓW.

       Jak się ma repolonizacja banków do zapraszania do polski potentata bankowego GP MORGAN ?
Refleksja: Czyżby Mateuszek był spryciulą ? Sprowadzić do Polski GP Morgan i go spolonizować ?


OBNIŻENIE WIEKU EMERYTALNEGO.
       Po jaka cholerę obniżano/przywracano wiek emerytalny skoro od Mateuszka Morawieckiego wyszedł projekt , który zakłada, że jeśli osoby uprawnione do wcześniejszego przejścia na emeryturę zdecydują się pracować dwa lata dłużej otrzymają swego rodzaju zadośćuczynienie. Premia ma być wypłacana jednorazowo i wynieść około 10 tys. zł ?


Refleksja: I po co było jeść tą żabę a do podwyższenia wieku emerytalnego i tak trzeba będzie wrócić.


CENY ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH W GÓRĘ.
       Jak się ma do siebie wg Mateuszka Morawieckiego doskonała kondycja i finanse polskiej gospodarki do widocznych gołym okiem wzrostu cen artykułów tzw pierwszej potrzeby ? Refleksja: Czy jest jakaś branża spożywcza która nie podniosła cen.
(sprężam się aby zrobić wino śliwkowe ale nie kupię tańszych śliwek niż po 6.-/kg. Inne ceny – masło 8.-, - kaszanka 14.-, salceson 20.-)
.................. a w przyszłości:


Kawał tygodnia:

Zdjęcia - demotywatory


35 komentarzy:

 1. Piotrze,tak trzymaj,trzeba stale przypominać o czynach tych,którzy tworzą "dobrą zmianę".Nigdy dosyć ,niech będę spisywane słowa i czyny.Przyjdzie czas,że rozliczone zostaną przynajmniej najważniejsze draństwa.
  Wracając do vice to faktem jest,że potrafi pleść historie jak to historyk.Wszak ekonomista z niego jak za przeproszeniem z koziej dudy trąba.Jako mgr historii jakimś trafem ukończył roczny kurs czegoś związanego z finansami i zarządzaniem.Wprawdzie Wiki podaje ileś tam studiów dodatkowych,ale
  kto te wiadomości tam umieścił jest niegłupim pytaniem.Jednego mu nie można odmówić,swoistej inteligencji(czytaj sprytu)Umiał się wkręcić na staż bankowy,a potem robić karierę bankowca.Pieniądze też umie robić,ale głównie dla siebie.Wiewiórki szepczą,że wejście w politykę było konieczne,resztę można się domyślać lub nie.Najważniejsze to to,że on zawiaduje finansami i gospodarką kraju.Nikt nie jest w stanie go kontrolować,bo najważniejszy decydent na tych sprawach w ogóle się nie zna,zresztą jest pochłonięty całkiem innymi sprawami,a Mateuszek tak zgrabnie umie opowiadać o swoich wizjach.Toż to pokrewna dusza,wódz też ma wizje.
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kocico !
   Niewielu jest komentatorów, którzy potrafią podtrzymać człowieka na duchu.
   Jeżeli myślisz, że nie myślałem o zarzuceniu pisania to się mylisz - myślałem.
   Dziś mogę pokazać gest Kozakiewicza - niedoczekanie.
   Ktos musi pisać, może nie najlepiej, może nie najefektywniej, może nie najbardziej zrozumiale ale nie można Polski oddać skurwysynom.
   Kocham Cię politycznie ! :-)

   Usuń
  2. błąd!
   nie można mówić s...synom, bo oni chcą dobrze!!!
   a że to chłopki-roztropki więc wychodzi tak jak zwykle, a nawet weselej!

   Usuń
 2. No i jak widzisz Piotrze musimy a to musimy byc "samotną wyspa"Wtedy łatwiej nam będzie odbierać i nie oddawać VAT/nielicznym bo i tak wszystko pozostanie w kraju,
  Zrepolonizuje sklepy wielkoprzemysłowe i inne markety bezbożne które to "dnia świętego nie chcą świecić" a ich powierzchnie zamieni w miejsce sprzedaży gdzie suweren wiejski który to jest bastionem i ostoja "dobrej zmiany a biało czerwonej" będzie mógł sprzedać prawdziwe polskie jajka od narodowej kóry czy prawdziwe narodowe masło.Nie to badziewie ktore to w wyniku zmowy "wiadomych sił" bezbozna Europa nam wciska.
  Tylko poświęcona obora,poświęcony kurnik lub pole rolne, odwiedzane coroczna procesją moze dawać plon wielki i właściwej jakości bez żadnego jakiegoś GMO ktory nas truje.A wtedy nadprodukcja i taniocha wielka zapanuje zgodnie z wola rzadu i Boża
  Gdyby co to jeszcze mamy w zanadrzu reaktywowane przez Jurgiela PGR gdzie właściwi ludzie na właściwym miejscu sterować beda produkcja tak by uzupełniać niedobory wszelkie.Albowiem jak wiesz Europa a osobiscie Merkel z Tuskiem beda nam kłody pod nogi rzucać.
  Jak wiesz reformujemy sprawiedliwość i wszystkich tych co zawyżać będą ceny,powodować sztucznie niedobory spekulantów i kułaków, ścigać się będzie cichym lotem i piętnowc,karać bez litości Zgodnie z wola suwerena
  Jeszcze będzie przepiękniej jeszcze będzie tak tanio, iz suweren buty smarować będzie słonina "by śmierdziały jak przed laty"
  Zapanuje taka taniość,taki nadmiar dobra wszelakiego a narodowego iz dobra a biało -czerwona zmiana zmuszona będzie znów zaprowadzić system kartkowy by suweren się nie przeżarł a otyłym i gnuśnym nie był.
  Wszak odwiedzać trzeba i to często kossciół,szkołę i strzelnicę,no i liczne wiece,rocznice i akademie poparcia Pod pomnikami na placach i ulicach noszących jedyne a słuszne nazwy.
  Niech sie stanie Enter !No jak nie ,jak tak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przepraszam, że nie odpowiedziałem natychmiast ale miałem czas coś, cos przemyslec przy lepieniu pierogów. To chyba a kwestia lat, obserwacji i jako takiego logicznego myslenia. Cokolwiek by zrobi PIS to budzi moje podejrzenia a jezeli sie potwierdzają to tym gorzej dla PIS oraz zupełnie źle dla PIS-owskich dyskutantów bo pozostaje im tylko uciekac od tematów.
   Do tego wszystkiego o czym piszesz każdego dnia mozna dodawac nowe tematy. Słysze z ust sołtysowej Brzeszcz - /cytat z pamięci/ przeznaczymy ileś tam milionów złotych więcej na program 500+. Przepraszam - k.... m.ć, czy ilośc dzieci które sie urodza to jest trudna sprawa do przewidzenia ?. Czy tego nie mozna przewidzieć z dużem stopniem prawdopodobieństwa.
   Taniość i nadmiar dobra to k.... m.ć to nie sprawa rządu bo rząd nie wytwarza żadnego dobra tylko dzieli to co z nas zedrze.
   Czytam, że antos policmajster będzie lustrował żołnierzy. Jak dobrze pójdzie to znajdę sie posród żołnierzy "wyklętych' bo np. brałem udział w nawracaniu Czecho-Słowaków na wiare socjalistyczną.
   Na razie tyle bo czuję, że sie podpalam.............
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. się podpalam?! sangwinik + choleryk!

   Usuń
  3. Wieśku - o zgrozo !!! Ty jeszcze masłem się odżywiasz? Toż to podobno sam cholesterol i inne paskudztwa - a ile wody tam pakują. Ja ostatnio - do smażenia - używam tylko "masło klarowane" (jest takie w Kauflandzie). Ostatnio usmażyłem sobie "rydzyki"na takim masełku - ani grama tego tam...cholesterolu - sama smakowitość. A o smalcu to Ty słyszałeś ? Takiego przetopionego z kawałkiem dobrego wędzonego boczku + cebulka + ząbek albo dwa czosnku + szczypta majeranku + odrobina pieprzu. Chłopie - w żadnym maśle tego nie uświadczysz. Wystarczy godzinkę się pokrzątać przy kuchence i masz "zdrowe" smarowidło. Ten cały minister Jurgiel to dba o zdrowie narodu - masło podrożał aż o 80%, ale za to obniżył drastycznie ceny koni arabskich, co się podobno "rekompensuje". Za Gomułki to jak drożała kiełbasa kminkowa - natychmiast taniały kombajny zbożowe z Płocka. To była kpina z narodu - bo kto tam sobie kupował kombajn. Ale koń, w dodatku "marki arabskiej" - toż Kawaleria Terytorialna pana Antoniego galopować będzie tylko na koniach - dobrej marki - nikt na byle wałacha dzisiaj nie wsiądzie, nie te czasy.
   Kiedyś przy okazji podam Ci jeszcze przepis na smalec z wątróbkami indyczymi - na masło albo inny masmix nawet nie spojrzysz - pewne !

   Usuń
  4. Sobiepan28 września 2017 16:56 O zgrozo To ty jeszcze dajesz wiare uprzedniej propagandzie co to masło od czci i wiary odsadzała A widziałeś tym "produkcje "masła Moze nawet w klipie gdzie nadobne dziewoje trzymajac miedzy nogami "maslice"wiesz Ty co to ,wyrabiały masło Jak przez setki lat
   Margaryna co to przechodzi przez rożne procesy techniczne z udziałem rożnych swinst chemicznych by byc zestalona ma byc zdrowa?
   Smalec od dawna stosuje Na Madziarach maja nawet świnie które to podobno dają słoninę i smalec bez cholesterolu A nazywa sie "mangalica" /zwierzątko o długiej skręconej w spiralki sierści w kolorze blond /Taką dojrzewającą słoninę zawsze do bogracza czy innych gulaszów stosowałem.
   Do kraju zapas /do lodówki/ zawsze zabieram
   Powiedz lepiej dlaczego to na uroczystości 100 lecia Sadu Najwyższego nikt z prawych i sprawiedliwych nie przyszedł,Nawet na msze uroczysta Nawet znany łapacz hostii.Przysłał tylko list którego to odczytała szefowa Kancelarii.
   Robia to ludzie międlący przez wszystkie przypadki Polska Ojczyzna ect Tacy to "państwowcy"pisia ich mac !!

   Usuń
  5. Wieśku - my tu sobie gadu - gadu o różnych tam smakowitych rzeczach a tragedia się szykuje. Panakaczyńskiego komornicy mogą wykwaterować z "rodzinnej" willi na Żoliborzu - prosto na bruk. Rzecz rozpętał wice minister Jaki, podpuszczony przez warszawskiego radnego niejakiego Jacka Oziębłę. Na samym początku sprawa wydawała się prosta i wielce "sprawiedliwa". Ów Oziębło w dodatku Jacek uprzejmie doniósł, że można odebrać willę spadkobiercom generała Jaruzelskiego - czyli jego córce. Pan wiceminister Jaki ochoczo podchwycił temat i narobił wiatru i kurzu. I tu zaczęła się awantura. Okazało się, ze gen,Jaruzelski - zgodnie z przepisami ustawy z września 1997 roku - nabył prawo własności willi (o powierzchni 120 mK) od Gminy Warszawa. Willę wyceniono na 614.181 tys. zł i zgodnie z w/w ustawą zastosowano bonifikatę w wysokości 93%. Czyli wszystko odbyło się według prawa ustanowionego w III Rzeczypospolitej. Na podstawie tejże ustawy miliony Polaków nabyło swoje mieszkania zakładowe i komunalne na własność. Aliści - ów Oziębło podpuścił wiceministra, że willa została "znacjonalizowana" na podstawie dekretu Bieruta, a przed wojną należała do jakiejś rodziny Przedpełskich.Wiceminister i tutaj pogalopował, bo temat był "wdzięczny politycznie". Aliści.....wścibscy dziennikarze wnet wygrzebali, ze w 1998 roku Rajmund Kaczyński - rodzony ojciec Jarosława, w oparciu o te same przepisy ustawowe - nabył prawo własności do willi na Żoliborzu, która to willa także stanowiła własność Gminy Warszawa i została znacjonalizowana w 1945 roku na podstawie dekretu Bieruta (przed wojna stanowiła własność płk.Lisa-Kuli). Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności - willa ta, o pow.150mK i wartości około 1.500 tys. zł została wyliczona o wiele taniej - jeżeli chodzi o nabycie prawa własności, które wyceniono na 4,.100 zł. No i tu mamy dylemat a nawet dwa. Jak wiceminister Jaki wydziedziczy córkę generała Jaruzelskiego, to dokładnie w oparciu o te same przepisy, będzie musiał wydziedziczyć Jarosława Kaczyńskiego. W końcu generał był Generałem i nawet Prezydentem Polski a Pankaczyński jest tylko zwyczajnym posłem. Wobec prawa wszyscy są podobno równi. Jak mi się widzi - wiceminister Jaki może mieć pewne kłopoty np.zdrowotne i wyślą go - dla poratowania zdrowia - do ciepłych krajów. Szkoda go - taki młody, taki pelen zapałów patriotycznych. A ten radny warszawski, ten Oziębło - chyba odechce mu się ponownie kandydować do władz samorządowych.A może mi się tak tylko wydaje. Jak klikniesz hasełko "willa Jaruzelskiego" lub "willa Kaczyńskiego" - dowiesz się więcej.

   Usuń
  6. P.S. - jak już jesteśmy przy wiceministrze Jakim, to warto by kiedyś opisać jak się kompromituje - jako prawnik i przewodniczący Komisji Sejmowej - rypiąc kary grzywny PREZYDENTOWI WARSZAWY, za niestawiennictwo na przesłuchanie w charakterze świadka. Ponieważ sprawa jest nadal "w toku" i to "rypanie" będzie chyba kontynuowane - poczekajmy trochę, będzie śmieszniej. Póki co - zastanów się, czy można wezwać na przesłuchanie w charakterze świadka - URZĄD lub INSTYTUCJĘ I CZY "kOMISJA" MA PRAWO NAKŁADAĆ KARY GRZYWNY - rzecz zastrzeżona tylko dla sądów.

   Usuń
  7. P.S. - II . Jak już tak sobie gderam na temat prawa, to pogderam jeszcze trochę ! Otóż w "rozmowach belwederskich" - Adrian i jego prezes doszli do zgodnego wniosku, że wszystkich sędziów a już zwłaszcza tych z Krajowej Rady Sadownictwa i Sądu Najwyższego należy ciupasem odesłać na zasłużone emerytury - po ukończeniu 65 roku życia. Wiadomo - w tym wieku, to już człowiek "tetryczeje", traci zdolność postrzegania prostych praw i spraw i nawet czasami "bałamąci". Już tam o różnych chorobach Parkinsona lub Alzheimera nie będę wspominał.Czyli obecna władza chce być humanitarna i spolegliwa wobec zasłużonej kadry stosującej prawo. Przychodzi mi na myśl, ze zasada ta powinna być stosowana - jak najbardziej - także w stosunku do "twórców prawa", czyli posłów i senatorów. No jak nie - jak tak !!! Wszak TWORZENIE PRAWA jest czynnością o wiele trudniejszą, niż stosowanie prawa. Widzimy to ostatnio - ile się namęczyli posłowie PiS-u i senatorowie aby wypichcić owe 3 ustawy "około sądowe" i ile się namęczył Adrian - aby je zawetować. Adrian jak Adrian - ale Pankaczyński jest już od dawna w wieku emerytalnym. No to siup - na emeryturę. Jeszcze by się kilkunastu innych też uzbierało, gdyby tak przejrzeć życiorysy. Niech prawo będzie wreszcie prawem. Jest wprawdzie szkopuł - jak tu TAKIM wyliczyć emeryturę - wypadną "grosze".

   Usuń
 3. Nie poprawiać
  "Narodowa kóra" pisana przez "ó "to ta wolna i swobodna, biegająca po polu kmiecia narodowego, winna byc traktowana z szacunkiem.Uwolniona wreszcie z klatki unijnej dająca wesołe jajka bo właściwie i po bożemu zapłodnione.No !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Wieśku !!! Nooo.....problem został rozstrzygnięty - już nie musimy gdybać. Jak "donaszają" na wszystkich portalach internetowych - Adrian wrócił do przedpokoju w "Uchu prezesa". Widocznie tam czuje się najpewniej. A szkoda - miał ostatnią w życiu szansę, aby być kimś - wybrał nicość. Pewna "rozpierducha" jednak pozostała - w obozie "dobrej zmiany" ten i ów oraz "ta i owa" zaczynają sobie wypominać - kto był "niezłomny" a kto "złamasem". Obecnie "wiadome służby" zabrały się za "grillowanie" Adrianowych czynowników. Jak by tak wierzyć - większość z nich to TW albo element mocno politycznie niestabilny.Będzie się działo i czynowników wymieniało.A ławeczka kadr co raz bardziej pusta.
   Piszę to z lekka podenerwowany....wróć.....piszę to wku....rzony do białości. Właśnie wróciłem z przychodni zdrowia i apteki. Wieśkuuuuu!!!!! To już jest bandytyzm !!!! Podam Ci tylko nazwę jednego leku: PRADAXA 150 mg w kapsułkach. Jeszcze w maju tego roku kosztował 149.99 zł za opakowanie zawierające 60 kapsułek. Takie opakowanie wystarcza mi na jeden miesiąc "zażywania". Jest to lek zapobiegający zakrzepicy krwi dla osób chorujących na serce i ze skłonnością do udarów - akurat dla mnie.Od maja tego roku cena leku wzrastała - w czerwcu 264.00 zł., w lipcu 433,35 zł., obecnie 630,00 zł. Według zapewnień pani Szydłowej i księcia pana Radziwiłła - dla seniorów lek ten powinien być "darmowy" i figuruje on w urzędowym wykazie leków "darmowych". Tu Ci powiem - jedna wielka bujda, żaden lekarz nie przepisze tego leku dla seniorów - jako "darmowy". Jak by Cię to interesowało - mogą Ci podać kilka następnych leków, które mi "ordynują" (Euphyllin Retard, Euphyllin Long,Concor Cor, Amlopin, Polpril) - karuzela cenowa taka sama lub podobna, mimo, ze leki te są relatywnie tańsze od owej PRADAXY i absolutnie żadnej "darmochy". To teraz sobie policz ile dopłacam do "dobrej zmiany" i akcji 500+. A emerytów w tym smutnym kraju jest około 9 mln. Ja się tak prędko nie dam "załatwić" - przechodzę na "medycynę ludową", ale ilu emerytów nie ma takiej możliwości. Zbieram te wszystkie paragony z aptek i przyjdzie czas, że zrobię z tego skandaliczny użytek - ktoś to opublikuje z wielkim hukiem. Wała to oni mogą robić - sami z siebie.
   Wybacz, że się tak rozkrzyczałem, ale są pewne granice, których nawet Pankaczyński nie może przekraczać - to są granice ludzkiej przyzwoitości. Masz rację - trzeba o tym ss-syństwie pisać codziennie a nawet trzy razy dziennie. W końcu dotrze do ludzi !!!!

   Usuń
  2. Sobiepan - na marginesie.
   Uwaga z amlopinem. Mnie po nim zaczęły puchnąć nogi i lekarka zmieniła lek.

   Usuń
  3. Sobiepan28 września 2017 13:25
   Ty się ciesz ale jak oni wezmą przykład z Szyszki co to uzdrawia las likwidując tysiącami "chore" drzewa albo zrobią go ministrem od zdrowia.To eutanazje mamy jak w banku Szybką skuteczną, zamiast tej ukrytej i powolnej.
   Rodak potrafi
   Juz w internecie sa pomysła jak do ze śmietany zrobić masło i porady Jak to dziecku rozsmarować ośmiorniczkę na kanapce,albowiem sa one tańsze od masła.
   Chyba ze Morawiecki sie kapnie i podwyższy VAT na owoce morza,
   Nie ma siły To musi dupnac a krzyk bedzie pod niebiosy.Jedni ze "nie o take" drudzy "iz to wiadome siły lewackie "doprowadziły do zapaści Oni nie.Taka dobra zmiana przecież była

   Usuń
  4. Piotrze - dziękuję za cenna uwagę dotyczącą amlopinu - na szczęście biorę go niewiele - tylko wtedy, kiedy mi zbytnio rośnie ciśnienie. Od urodzenia bylem niskociśnieniowcem i dopiero po udarze czasami mi skakało ciśnienie - to w takich chwilach biorę tabletkę amlopinu. A tak w ogóle to jestem wrogiem wszelkich piguł - do kwietnia 2016 roku to ja nie wiedziałem po co są lekarze. Zaczęły się najpierw kłopoty z sercem (arytmia i niedomykanie prawej zastawki), potem (listopad) był udar niedokrwienny i 2 miesięczna rehabilitacja. Obecnie jest po japońsku "jako-tako", ale opisane piguły muszę brać (albo braść - jak mawia panna Krystyna). No cóż - taka jest "uroda" życia. Jeszcze raz - dzięki za info !!!

   Usuń
 4. Co do anonimów ZGADZAM SIĘ! kasować bez litości NIECH SIĘ W KOŃCU NAUCZĄ, że w PRL porządek ma być! a może to już EUSSR (coś ludzie tak gadają w USA, że ten dyktat brukselski bardziej komunizm przypomina!)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Napisz coś z sensem chyba, że chcesz pobić rekord Guinessa w ilości napisanych nonsensów w jednym zdaniu.

   Usuń
  2. Anonimowy
   Co do anonimów mam mieszane uczucia. Sprawa jest bowiem skomplikowana.

   Dlaczego piszą?
   Jedni - bo im za to płacą.
   Drudzy - dla dowartościowania się.
   Kolejni - są jak kundle. Gdziekolwiek się pojawią, muszą zostawić ślad, osikując co się da.
   Są też wyjątki - mają na prawdę coś do powiedzenia w materii poruszonej na blogu.
   Dlaczego się nie podpisują?
   Albo wstydzą się tego co napisali, albo wstydzą się swego nazwiska. Inni wolą pozostawać "nierozpoznawalnymi" ponieważ sprawia im głupią radość wkurzania innych.
   Jest jeszcze kategoria komentatorów, którym trudność sprawia założenie konta a Google (lub mają już zbyt wiele różnych kont), dzięki któremu automatycznie pojawiał by się ich podpis. Ci jednak pod komentarzem podpisują się swym nickiem.
   Rozważałem jeszcze jeden powód - może nie umieją pisać? Jednak komentarz napisali, czyli to powód mocno naciągany. Pozostaje alternatywa - nie potrafią pisać ze zrozumieniem, przepisują podaną im treść. Na podpis, niestety przemęczony mózg już nie pozwala.

   Usuń
 5. Pretensje proszę kierować do Balcerowicza,wszak wolny rynek mamy.
  Czy to rząd podnosi ceny? A masło zdrożało w całej Europie.
  pewnie Morawiecki tak zarządził.
  Ukłony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że masz rację tylko w części. Z wymówki, że podrożało cos w Europie korzystaja rózne cwaniaczki ale ponoć mamy instytucje broniące konsumentów.
   Po drugie - jeżeli Mateuszek nie zwraca VAT-u spółdzielni mleczarskie to spoldzielnia podwyższa ceny.
   Podejrzewam, że jestes młodym człowiekiem i era kartek na wszystko i inflacje kilkuset procentowe Ciebie nie dotyczyły.
   Odwzajemniam ukłony.

   Usuń
  2. Już poprzedni wpis na tym blogu dotyczył anonimów.Moje komentarze na tym blogu też ukazują się pod anonimem z tą różnicą,że zawsze podpisuję się nickiem,który używałam komentując na innych blogach.Tutaj to nie działa.Konto w Googlu wyświetla moje pełne imię i nazwisko.Zastanawiałam się czy jednak przestać być anonimem,może wreszcie się"odważę".Jeszcze poczekam.Staram się nikogo nie obrażać i z nikim się nie kłócić.Na innym blogu kiedyś wdałam się w dyskusję z komentatorem o nicku spo-kojny.Po na prawdę długiej dyskusji na temat dziedziny związanej z moim zawodem dałam sobie SPOKÓJ.
   Pozdrawiam,kocica,MK

   Usuń
  3. naprawdę, Kocico.

   Usuń
  4. Anonimowy28 września 2017 13:33
   W skali roku żywność (bez napojów) podrożała o 4,6 proc. - tak podaje GUS w „Informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej w kraju w sierpniu 2017 r.” W tym na przykład ceny jogurtów wzrosły w porównaniu z sierpniem ubiegłego roku o 7,8 proc., jaj o 6,7 proc., owoców o 5,3 proc., mięsa o 4,8 proc., a masła aż o 42,9 proc.Jest jednak jeszcze jeden towar, który wyraźnie drożał w ostatnich miesiącach. To mięso wieprzowe. W sierpniu, według wspomnianej powyżej publikacji GUS, wieprzowina podrożała o 7,7 proc. w ujęciu rocznym.to informacja znacznie ważniejsza z punktu widzenia naszych portfeli. A to dlatego, że na mięso przeznaczamy 6,2 proc. naszego domowego budżetu, podczas gdy na masło tylko 0,5 proc. – przypomina dziennikarz portalu, powołując się na tak zwany koszyk inflacyjny GUS-u. To znaczy, że kilkuprocentową zmianę cen mięsa mocniej odczuwamy w portfelach niż nawet znacznie mocniejsze podwyżki cen masła.
   Eksport powiadasz?
   Czy nie czas wreszcie na przyspawanie kół wagonów. wywożących mięso jak to drzewiej bywało,a przeszło do annałów jako bohaterski czyn ludu pracującego miast i wsi o czym uczą w szkołach
   Gdyby tam jeszcze Macierewicz oznajmił "suwerenowi" "Armaty dla WOT zamiast masła"moja radość byłaby juz zupełna.Siega,on historyk,do historii i tradycji sąsiadów.

   Usuń
 6. A ja na ten przykład inaczej:
  1. Lubię się podroczyć z gospodarzami (lubię ich);
  2. ZAKŁADAM, ŻE MÓJ KOMENT ZOSTANIE SKASOWANY w akompaniamencie utyskiwań, więc staram się pisać jak najkompetentniej i najuczciwiej, by mieć PEWNOŚĆ, że problem leży po ICH stronie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poutyskiwać mogę, kasować nie widzę powodu, droczyć się możesz a zupełnie było by fajnie gdybyś utrzymał temat notki.

   Usuń
 7. Piotr Opolski28 września 2017 13:56
  Twoje podejrzenia Szanowny Autorze o mojej częściowej racji są uzasadnione.
  Mylisz się ,nie tylko w sprawie mojego wieku,bo jesteśmy pewnie równolatkami
  a może nawet jestem ciut starszy.Mimo starości w przeciwieństwie do Ciebie
  nie mam pamięci wybiórczej,odnośnie kartek i galopującej inflacji
  spowodowanej przez Balcerowicza a może przez "Mateuszka"?.
  Skąd pewność że,"Mateuszek" nie wraca VAT-u?Radzę zaglądnąć i przeczytać
  oficjalne dane w tej kwestii a nie dane zaczerpnięte z TVN czy GW.
  Trudno się dziwić ,że PO nie ma pomysłu na rywalizacje z PiS-em skoro
  elektorat jest na podobnym poziomie.Poseł z Twojego okręgu wyborczego
  powinien zainteresować się cenami wymienionych przez Ciebie artykułów,
  zebrać podpisy i odwołać "Mateuszka"
  W innych regionach jest o wiele taniej,a może przesadzasz z tymi cenami,
  bo "lemingi tak mają".
  Ukłony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, że PO nie ma pomysłu - ale napiszę wprost - takiego łajdactwa trudno było sie spodziewać.
   Fakt, że PO to wg terminologi Palikota to dupy wołowe.
   Czy ja dobrze czytam - ...... i galopującej inflacji spowodowanej przez Balcerowicza - dobrze przeczytałem ?. Zawsze byłem pewien, że właśnie Leszek Balcerowicz przerwał ten chocholi taniec z galopująca inflacją.
   Odnosnie VAT-u:

   http://www.vat.pl/2610-bedzie-trudniej-o-szybki-zwrot-podatku-vat-zmiany-w-vat-2017-11158/

   http://www.podatki.egospodarka.pl/136999,W-2017-r-bedzie-trudniej-o-zwrot-VAT-w-terminie,1,68,1.html

   https://www.podatki.biz/artykuly/podatki-2017-mf-chce-ograniczyc-prawo-do-zwrotu-vat_4_33173.htm

   http://adnpodatki.pl/weryfikacji-zwrotu-vat-2017-r/

   http://grantthornton.pl/publikacja/od-2017-r-trudniej-o-zwrot-vat-w-przyspieszonym-terminie/

   http://dyskusje24.pl/szukaj/forum/zwrot+podatku+vat

   http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1007671,vat-ponad-3-mld-zlotych-wstrzymanych-zwrotow.html

   itd., itd., itd., itd.

   Usuń
  2. Anonimowy28 września 2017 19:51
   "Poseł z Twojego okręgu wyborczego
   powinien zainteresować się cenami wymienionych przez Ciebie artykułów,
   zebrać podpisy i odwołać "Mateuszka"
   Gdzie ty żyjesz ?Co oglądasz i co czytasz?No i ile ważysz, bo takiego ciężkiego frajera co takie głupoty pisze, dawno nie czytałem
   To jeszcze się nie przekonałeś xe "twój poseł" i z twojego okręgu wyborczego ma cie generalnie w d..Byleś ważny gdy miałeś oddać głos na niego.Wtedy ci złote góry obiecywał Zobacz, rozejrzyj się, ile z jego obietnic na twoim terenie zostało zrealizowane.
   Ba spróbuj dodzwonić się do jego "biura poselskiego"i z nim sie umówić.Jeśli w nim bywa to rzadkość
   Czy przypadkiem"twój poseł" nie zmienił w międzyczasie barw politycznych i wicie rozumicie idzie z "linia rządu".
   Nie zauważasz tez, iz twoich /naszych/ przedstawicieli usuwa sie z Sejmu czy Senatu gdzie dyskusja o twoich/ naszych sprawach?
   Odszczekam to wszytko jeśli jesteś hierarcha kościelnym i co najmniej w randze biskupa wtedy "twój poseł" z przyjemnością przyjdzie do ciebie na jedno zawołanie.By nawet na klęczkach wysłuchać skarceń.Co wy tam robicie.
   Jeśli nie to zabijasz mnie swoja naiwnością !!
   PS
   Nie wiesz przypadkiem gdzie mieści sie te słynne biuro"Duda Pomoc" i jakie ma godziny przyjęć

   Usuń
  3. Wieśku - o jejciu - nie wiesz gdzie się mieści biuro "Duda Pomocy" ? W "Pałacu Adriana" się mieści(dawniej zwanym - Pałacem Namiestnikowskim). Ta dawna nazwa to już teraz nijak nie pasuje - natomiast "pałac Adriana " - to brzmi. Bo my tu sobie pokpiwamy z tego Adriana a to wcale nie był taki neptek. Imię Adrian wywodzi się z łacińskiego Hadrian (Hadrianus), a ten ci Hadrian, to już była persona - sławnym cesarzem rzymskim on ci był (121-129 n.e.) - Publiusz Eliusz Hadrian (Publius Aelius Hadranus). Do pięciu "dobrych" cesarzy rzymskich go zaliczają - czyli nie byle łajza historyczna, ale "cysorz" cała gębą. On ci - Hadrian - pierwszy się pokapował w Europie, że "na ten na przykład" Angole to podejrzana nacja. Mur on postawił, odgradzający cywilizowaną Europę od plemion anglosaskich - całe 120 kilometrów. Na południe od tego muru żyli i płacili podatki cywilizowani, zaś na północ od muru byli Angole, Szkoci i inne dziwne nacje. Tacy Szkoci np. najbardziej skąpi ludzie w Europie a mężczyźni w spódniczkach tam chadzają (podobno nawet gatek nie wdziewają). Ci Angole - wcale nie lepsi - zawsze chodzą i jeżdżą po niewłaściwej stronie ulicy i miary jakieś dziwne mają.Jak wszyscy ważą towary w kilogramach, to te Angole w funtach, co jest dokładnie o połowę mniej. A ich system monetarny - też w funtach (kto to widział !) i nigdy nie wiesz czy resztę kelner ma Ci wydać w szylingach czy w pensach. Dlatego się tak bogacą. Ten obecny "Brexit" to będzie jak ten "Mur Hadriana" - trzeba się odgrodzić i już. A propos "Muru Hadriana" - gdyby tak u nas postawić "mur Adriana" na granicy z Niemcami - żaden terrorysta ani islamista by nie przelazł. Mosty na Odrze by się zwodziło - jak byś pokręcił korbą - koniec z terroryzmem. A w "stolycy" - ileż tu do zrobienia. Muzykant Kukiz chce łuk triumfalny stawiać, że to niby na chwałę ma być. Dlaczego go nie nazwać "Łuk Adriana"- zawsze to ładniej brzmi niż "Łuk Prezesa". Jak więc widzisz - na podstawie tych historycznych przykładów - nie ma tego złego, co by na dobre nie mogło wyjść. No co ???? Kupujesz "pomysła" ???

   Usuń
  4. errata : ma być Hadrianus a nie Hadranus.

   Usuń
  5. P.S. Co do "stolycy" to mam jeszcze wiele pomysłów - w tym "pomnikowych", ale to przy innej okazji Ci powiem.

   Usuń
 8. wiesiek28 września 2017 22:13
  Ten pomysł juz dawno kupiony /z murem/ a stosują go ostatnio Niemcy z uwagi na masowe u nich kradzieże przez naszych rodaków
  Dla przykładu
  Wkurzeni Niemcy w miejscowości Blankensee aby wywóz kradzionych utrudnić na granicy z Polska wybudowali kamienny mur
  Mieszkancy Zelz na moście wiodacym przez Nyse zbudowali barykady na granicy z Polska
  Polacy kradna wszystko .Łupem naszej husarii padają,auta traktory,kombajny,kosiarki,rowery,wiertarki,betoniarki,włazy do studzienek kanalizacyjnych,rynny blaszane dachy,dzwony z kościołów a nawet krowy i świnie.
  Wielce Rzeczpospolitej przysłużył sie gang, który ukradł karawan razem z nieboszczykiem i pancerne auto je4dnrgo z ministrów od Policji
  Obecnie prawdziwa polska specjalnością sa solary,kradzione przez rodaków w przygranicznych gminach
  Od momentu otwarcia granic kradzież ich wzrosła o 1000 % A wśród zatrzymanych i podejrzanych byli wyłącznie Polacy.
  ^Tak to suweren nie czekając az dobra biało czerwona zmiana, wyliczy wielkość strat wojennych i wystąpi o odszkodowania bierze sprawę w swoje ręce.I "reperuje reperuje"jak sie da i gdzie sie da Powołując sie na PIS a osobiscie posła Mularczyka Co to sie domaga.
  Tak do za jednym zamachem rodacy realizują dwa w jednym.Prowadza windykacje i jednocześnie przyczyniają sie do bez kosztowej realizacji "twego pomysła."
  Nasi cisi żołnierze dobrej biało czerwonej zmiany winni byc nie tylko odznaczeni, ale nagrodzeni pomnikiem.
  Wszak oni realizują mysl przewodnia "wyklętych" Szkodzić !A potem się zobaczy i usprawiedliwi.
  Jedno mnie tylko zastanawia Gdy juz sąsiedzi na własny koszt ten mur ukończą to czy możemy wtedy nazywać sie "samotna wyspa" gdzie miłość pokój,uczciwość a przede wszystkim narodowa bogobojność
  Trzeba tylko będzie zmienić V przykazanie"Nie kradnij" na "nie kradnij w kraju .u sąsiadów możesz!"
  A co ! Duda chce wprowadzić "poprawki" do Konstytucji to "epidiaskop" nie moze ?
  Nie wiem jak Ty, ale mnie duma rozpiera ,bo rodacy wstawszy z kolan wzięli sprawę w swoje ręce i każdy jak moze i na swoja rękę realizuje,sztandarowe pomysła tych z PIS.
  Polak wszak potrafi poświecić sie "dla Ojczyzny naszej miłej"
  No jak nie jak tak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - Ty w te niemieckie mury albo pruskie mury to tak za bardzo nie wierz. Wiadomo - tandeta. Widziałeś kiedyś tzw. "pruski mur", toż to słabizna - ściana z drewnianych kantówek, byle jak cegłą poobtykana. Albo ten słynny "mur berliński" - toż to ludziska zwykłymi młotkami roztrzaskali, bo każdy chciał sobie "na pamiątkę" kawałek zawłaszczyć. Musi być nasz mur - mamy tysiącletnia praktykę - wszak od pradziejów "przedmurzem chrześcijaństwa" byliśmy.Zmartwiłeś mnie jednak - jak my te "reparacje" zrealizujemy. Nawet droga lotnicza się nie , bo ostatnio RYANAIR splajtował i już nie będzie najtańszej linii lotniczej, tak umiłowanej przez naszych suwerennych krajanów. Może właśnie dlatego pan Morawiecki chce najpotężniejszy port lotniczy wybudować - w Baranowie, pod Warszawą.Strategiczny to pomysł i nikt tam obcy nie będzie nam grzebał w walizkach i podróżnych tłumokach. Ale....to dopiero za 10-15 lat - przez ten czas "reperacjanci" nam wymrą !

   Usuń
 9. Żadnego straszenia zamknięciem bloga! Zaglądam i czytam regularnie.I tak ma zostać, bo co będę czytała zamiast?? ;) Pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>