niedziela, 24 września 2017

ANONIMUSY !!!.

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VI  -  Nr 88 (967)
TW Wolfgang w dalszym ciągu ambasadorem RP.

             Na naszym blogu, jak i z resztą na wielu innych, wpisy anonimowe nie są przyjmowane z radością i to zarówno te negatywne jak i pozytywne.

Doszliśmy z Leszkiem do wniosku, że Anonimusów należy kasować, gdyż przez ich tolerowanie doprowadzamy do sytuacji nierównoprawnej.
 
Jako autorzy musimy zdawać sobie sprawę, iż oskarżanie kogoś o niecne czyny może skończyć się sądem gdyż poprzez operatora upoważnione organy mogą do nas z łatwością dotrzeć. Anonimus jest w miarę bezpieczny tzn. o tyle bezpieczny jeżeli rzadko pisze i się nie powtarza na innych blogach. Jest pewność, że komentatorzy anonimowi w rzeczywistości nimi nie są i mają swoje strony, blogi lub są zarejestrowani w kręgach społecznościowych operatorów poczt internetowych i wystarczy taką czy inną frazę wpisać w porządną wyszukiwarkę i anonimowy przestaje nim być.

                Nie tak dawno jednemu z upierdliwych trolli napisałem jakiej marki i jakiego koloru ma samochód. Zmienił nazwę na Twiterze, imię na PIS-owskim blogu i już go więcej nie widziałem. W tym kontekście Adasiek ma jednak trochę cywilnej odwagi bo podpisuje się tak samo a to, że dla mnie jest mendą taką samą jak ja prawdopodobnie dla niego to różnica polega na tym, że my go możemy kasować a on nas nie.


Przykra sprawa się robi kiedy troll przybiera oficjalną nazwę a jeszcze gorzej jeżeli zna się go osobiście i w twarz niczego nie powie i raczej spija miodzio z ust, uśmiecha się a potem na sieci niewiele różni się od Adaśka. Nie ma takiej możliwości aby nie rozpoznać rozmówcy nawet ukrytego za anonimowcem tak jak nie ma możliwości aby zmienić swoje upodobania w kwestii doboru słów, interpunkcji czy składni zdania. Ostatnio modne zdanie – już niedługo zostaniecie sami bo nikt na tego bloga nie będzie czytał.

           W kwestii kasowania mamy jedno zdanie z Leszkiem i kłopot w tym, że Leszek ma swoje absorbujące go zajęcia /nie upoważnił mnie do ich ujawniania/ i nie zawsze zagląda na bloga. W moim Iphonie mam natychmiast sygnał o komentarzu a także natychmiast mogę o nim decydować.

No cóż, nikt nie powiedział, że będzie łatwo i trzeba przyznać że cześć komentatorów politycznych wycofała się a część zmieniła profil na bardziej bezpieczny. W jakiej mierze stało się to za sprawą trollingu nikt nie wie.

Ostatnią zasadą jaka przyjęliśmy – bezwzględny zakaz obrażania innych komentatorów i myślę, że polemika a obrażanie są łatwe do rozróżnienia ale istnieją komentatorzy, którzy czują się o wiele zdrowsi jak komuś dowalą.

Z większością komentatorów mamy rzeczywisty kontakt chociaż ich słowa też niejednokrotnie tną jak brzytwa ale i ja nie jestem gorszy.Polecam artykuł pokrewny - z Wycofany.pl

Zdjęcia - demotywatory


41 komentarzy:

 1. Niektórzy zasługują na miano s h i t e r ó w. Przykładów aż nadto. Trochę o takich "dżentelmenach": http://tiny.pl/gt15k Miłego wieczorui1

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Piotr - dlaczego wykasowałeś mój komentarz - był napisany grzecznie i nikogo nie obrażał. Dotyczył pisowni wyrazu "komentarz", który pisze się przez "RZ" a nie "ż" - czyżbyś uważał, że nie mam racji ??? Zaczynasz byś śmieszny z tym kasowaniem - nie tego, kogo trzeba ! Nie mam nic przeciw temu, ze kasujesz "adama" bo to wyjątkowo upierdliwy troll i przy tym niedouczony-uczony we wszystkich dziedzinach, ale ja tu się upominam, aby to co jest pisane, było pisane w poprawnej polszczyźnie - masz coś przeciwko temu ????

   Usuń
  2. Wykasowałem bo uważam, że jesteś zarozumiałym, pyszałkowatym i wrednym człowiekiem. Masz sie za kogoś lepszego i nie dopuszczasz, że można popełnić błond. Subtelności masz w sobie tyle co Pawłowicz.
   ps. możesz napisać, że nie pisze sie błond - to twoja klasa.

   Usuń
  3. Piotr - właśnie zrobiłeś to, czego zabraniasz innym - obraziłeś mnie. Podobno takie obraźliwe wpisy natychmiast kasujesz - WYKASUJ SAM SIEBIE. A tak w ogóle - to mam dość Twojego bloga - ukłuj się w balonik, może ci ulży. ŻEGNAM !!!

   Usuń
  4. Panie Janku - będę Panu towarzyszył w tym odejściu z bloga Piotra. Miałem już taki zamiar wcześniej - przy poprzedniej "awanturze" o nic, ale myślałem, że Piotr się w końcu zreflektuje. Niestety nie - nadal zadufany w siebie. To nic - zapraszam na mój blog !

   Usuń
  5. Czy tak trudno sobie przyswoić kilka zasad ?.
   1. Obrażajcie, wyzywajcie, przyczepiajcie się ale do mnie.
   2. Wara komukolwiek od obrażania moich gości. Uważam, że świństwem jest wytykanie komus błędów ortograficznych bo sam wiem, że kiedy mam w głowie bieganine mysli to mi sie także zdarza i dlatego komuś nie zwróciłbym uwagi. Na przeciw wagi tematów taki błont to guwno !
   Janek - to chyba dla ciebie za trudne do zrozumienia.
   3. Nie karmić trolli tzn. nie dyskutować.
   Janek i JAcek !
   Wystarczająco narobiliście na tym blogu strat i tylko zastanawiam się czy to machinalnie czy celowo a .....................PIS się cieszy !.
   Poczytajcie Wieśka.

   Usuń
  6. Piotr Opolski - a tobie wolno obrażać Janka ??? Mierz wszystkich jedną miarą - Janek nikogo nie obraził, tylko grzecznie zwrócił uwagę na błąd ortograficzny. Ludzie, którzy ukończyli szkołę podstawowa - takich błędów nie popełniają a ty chcesz nauczać innych. Weź na wstrzymanie. Żegnam !!!

   Usuń
  7. Taki z Tobą kłopot uważasz że "Ludzie, którzy ukończyli szkołę podstawowa - takich błędów nie popełniają /.../ a powiedzenie komuś, że jest nieukiem to nie jest to samo ?.
   Żegnaj !.
   ps.
   Morze podaj link do tfojego bloga.........

   Usuń
  8. Zarozumiałym, pyszałkowatym człowiekiem jesteś niestety Ty, Piotrze.
   I im starszy, tym te cechy się potęgują - obserwuję to od lat.
   Posiadłeś jakąś tam wiedzę, ale niekoniecznie rozległą i choć nikt Ci tego nie wypomina to największym problemem jest Twój paskudny charakter.
   Nie szanujesz ludzi, zwłaszcza tych którzy Ci nie przytakują. Piszesz np "Wystarczająco narobiliście na tym blogu strat"... do całkiem rzeczowych komentatorów. Jakich strat?!
   Insynuujesz dalej "...machinalnie to, czy celowo?". Sam powiedz - nie brzmi to wrednie?
   Sobiepana traktujesz, jak namolną muchę i tylko łaskawie pozwalasz mu wypowiadać się na Twoim blogu, mimo, że swoim oczytaniem i wykształceniem powala Cię na łopatki. Tak Cię to boli?
   Mienisz się znawcą Śląska, ale Twój punkt widzenia jest nieco skrzywiony ze względu na Twój życiorys - pozwól więc mieć innym ich własne zdanie.
   Ucichłeś coś ostatnio w chwaleniu Platformy. No nie da się ukryć, że w ogólnym rozrachunku nie była to udana formacja - dość sporo narozrabiała - sam na własnej skórze (i kieszeni) to odczułem.
   Zachłyśnięty jednak swoją racją nie chciałeś tego zauważyć. Wolno Ci.
   Zauważ, jak rzadko komentują na tym blogu ludzie, którzy kiedyś wiele tu wnosili, jednak nie mają ochoty wdawać się się z Tobą w jałowe dyskusje. Bo to zawsze Ty wiesz lepiej.
   Podać Ci przykłady?
   Być może nie masz tak całkiem złych intencji, ale Twój upór, porywczość i pycha zrobiły z tego bloga niesympatyczne forum, miejsce gdzie niechętnie się zagląda.
   Piszesz do JAcka prześmiewczo: "...Morze podaj link do tfojego bloga..." To ma być dowcipne? Tym językiem chciałeś go urazić?
   Obawiam się,że takimi zwrotami strzelasz sobie sam w stopę. Już niewiele brakuje, a będziecie sami z Leszkiem, tylko we dwójkę, do siebie pisywać.
   I, prawdę mówiąc, zasłużyłeś na to.
   "Refleksje po 60-ce"... to było tak dawno!
   Zestarzałeś się, stetryczałeś... i jesteś coraz mniej strawny.
   Przemyśl to.

   Usuniesz mój wpis?

   Usuń
  9. .............a to dlaczego miałbym usuwać. Po mnie możesz skakać !.

   Usuń
  10. Anonimowy - 10 : 10

   Usuń
  11. Wydaje mi się, że ktoś tu powinien powiedzieć słówko "PRZEPRASZAM" - wypadało by !

   Usuń
  12. Jerzy S - tak uważasz ?.
   PRZEPRASZAM !!!.

   Usuń
  13. Piotr - nie jest ważne "co ja uważam" - ważniejszym jest co Ty "uważasz", a Ty uważasz, że nie powinieneś "uważać". Dawniej nazywali to "kindersztubą", czyli dobrym wychowaniem.

   Usuń
  14. Przepraszam - zawsze podejrzewałem, że jestem gorszego sortu.

   Usuń
  15. Piotr Opolski - to widać !!!

   Usuń
 3. Jak dla mnie tzw "trolling" to najmniej szkodliwa forma zaszkodzenia czy dokuczenia stosowana w krajowym "siodmym niebie nienawiści" Przeczytasz lub automatycznie usuniesz i tyle
  A co robić gdy stosowana jest mniej przyjemna forma dokuczania czy szkodzenia .Anonimy do urzędów i do "organów"a te robią ci kipisz poranny "bo dostały zgłoszenie"iz u ciebie produkuje sie np narkotyki lub przechowywana jest osoba poszukiwana listem gończym.vide Czarzasty
  Jak to w ten sposób łatwo, zgodnie z prawem idzie dokuczyć opozycji lub skompromitować kogoś vide Królikowski
  Dawniej gdy "organ" dostał anonim, często wrzucali go do kosza, dziś gdy dotyczy to,szczegolnie przeciwnika politycznego Sprawdzamy a coś tam się znajdzie
  Lekarzowi zamieszanego w sprawę Ziobry podczas przeszukania dokumentacji "znaleźli" kilka nabojów do broni myśliwskiej akurat innego kalibru niz on posiadał legalne zezwolenie
  Przeczytawszy Piotrze
  http://www.nto.pl/wiadomosci/opolskie/art/4483151,uprzejmie-donosze-opolanie-pisza-anonimy,id,t.html
  nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości
  To w internecie to zaledwie nieprzyjemne plucie.Czas anonimów dopiero nadejdzie z grozniejszym skutkiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Blog jest jak dom, czy pozwolisz komuś wchodzić do salonu w butach uwalonych kupą, brudzić, obrażać gospodarzy i gości, wrzeszczeć, wyśmiewać i wreszcie stawiać się do kąta?
  Tak więc trolle kopniakiem w tyłek za drzwi raz na zawsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przesadzasz z ta "duma narodowa i duma miejsca" tzn bloga.Gdy masz usunięcia i to natychmiast np.obraźliwe wypowiedzi,potraktuj to emocjonalnie jak ptasie g...na szybie samochodu.Tu tez nie znasz dnia ani godziny.Wychodzisz rano a szybę masz ufajdaną.Włączasz spryskiwacz a potem wycieraczki i z głowy.Nie obrażasz sie nie dywagujesz co to za ptaszysko i dlaczego akurat na twoja szybę.
   Ot dopust bozy sa takie ptaszyska złośliwe co to akurat muszą ale to muszą na twoja szybę.
   Chwała ci panie ze przynajmniej anioły tego nie potrafią w locie.Odgrzebać taki samochod nawet ze świętego łajna ?To byłaby mordęga.

   Usuń
  2. Zgadzam się z Tobą. Jednak biorąc pod uwagę wypowiedź Wieśka, zamienił bym dom na np. kawiarnię. Reszta bez zmian.

   Usuń
  3. PS. Dotyczy to komentarza Klatki.

   Usuń
  4. PS. 2
   Chochlik nie zamienił Klarkę na Klatkę.
   Klarko - przepraszam.

   Usuń
  5. Witaj Leszku - dobrze,że jesteś. Bo właśnie wczoraj - "góra urodziła mysz". Mam tu na myśli "reformy Adriana"- będą mieli Polacy ubaw przez kilka miesięcy, bo Adrian wymyślił, to co wymyślił - trzeba zmienić konstytucję aby jego ustawy były konstytucyjne. Myślałem, ze pęknę ze śmiechu, kiedy to przeczytałem. Mógł byś z Piotrem popełnić jakiś felieton na ten temat - będzie temat do dyskusji w nadchodzące długie jesienne wieczory. Nawet widział bym tytuł dla takiego felietonu - np. Pat i Patachon (duńscy komedianci filmowi), albo Flip i Flap (też komedianci - amerykańscy dla odmiany). Tuż po wojnie popularny był w kraju taki komiks gazetowy "wicek i wacek" - też by pasował. Pomyślcie Panowie - chętnie to "ubogacimy komentarzami". Zaczyna być w tym kraju komicznie - to dobry znak !

   Usuń
  6. Ba, jakże my często zapominamy !
   Wypisałeś/napisaliście/ "preambułę bloga" albo jak wolisz "wywiesiłeś kartkę na swym domu"o treści
   "Witaj Łaziku Sieciowy!. Cieszymy się, że podczas swej podróży w necie, trafiłeś do nas. Na tym blogu staramy się pisać zgodnie z zasadą, którą lapidarnie wypowiedział Mark Twain:
   "Jeżeli mówisz prawdę, nie musisz sobie niczego przypominać"a teraz masz pretensje iz łaziki sieciowe"czytaj trolle Wam się tutaj zagnieździli czy Was często odwiedzają,każdy ze swoja prawdą.
   A prawd góralskich jest trzy !!
   Na którą wiec prawdę "sie cieszymy"
   Czy wiec nie nadszedł czas na zmianę "preambuły?" Łazikom trollującym dziękujemy bo ...będziecie wywalani na zbity pysk.
   Panowie JAcek i Janek nie obrażajcie się jak ciotka Jasia na imieninach.Dajcie na luz i pomyślcie, iz niekiedy wszystko to tu, pisane jest w afekcie stąd i częste literówki a i piszący gdzieś zapodział okulary i za cholerę je nie znajdzie.
   Ogien pod "d.rozpalają suwerenowi" a wy fochy stroicie.
   Poczekajcie a maluczko maluczko i blogi zlikwidują bo sito rzadowe będzie chciało pochwal a nie krytyki A narodowe media to po co maja byc utworzone?

   Usuń
  7. Wiesiek ! Tu nie chodzi o żadne fochy - jak myślisz trochę inaczej niż Piotr lub jego znajomi - jesteś tu na tym blogu niemile widziany. Czyli "święte krowy" i reszta. Nie na tym polega dyskusja o różnych problemach. Nadprezes wszystkich prezesów też uprawia taka politykę - albo się z nim zgadzasz - albo dostajesz kopa. To czym się różni Piotr od niego??? Ja nigdy nikogo nie obrażam a jeżeli zwróciłem uwagę na błąd ortograficzny - wystarczyło napisać "dziękuję". Tak robią ludzie z pewna kulturą osobistą, bo każdemu może się zdarzyć - nawet Piotrowi czy Probusowi. Mam tego dość - dlatego się wynoszę z tego bloga !

   Usuń

  8. Sobiepanie
   Chciałem coś na ten temat napisać - nie zdążyłem. Jednego dnia Adrian mówi o zmianie w Konstytucji, drugiego już mu przeszło. Jak nadążyć za taką galopującą głupotą?

   Usuń
 5. Sobiepan26 września 2017 10:45
  O zesz w mordę jeża.Siedzisz sobie gdzieś tam na tej swojej "Panderozie" grzyby zbierasz na zagrychę, chrzanową popijasz /i tu przemawia zazdrość/ i umyka Ci to co najważniejsze Co juz nam na łeb sprowadzono.
  Za Łozińskim Ci przypomnę
  "Podpisał ustawę podporządkowującą prokuraturę Ziobrze, by Ziobro mógł prowadzić „politykę karną” Podpisał ustawę o prokuraturze, w której jak byk stoi, że prokurator musi wykonywać polecenia Ziobry, oraz – że może popełniać przestępstwa i pozostaje bezkarny, jeśli działa w „interesie społecznym”. Pan prezydent, jako prawnik i polityczny praktyk wiedział, że w polskim prawie nie ma definicji „interesu społecznego” a podpisał
  "podpisał też zmiany w Kodeksie Postępowania Karnego stanowiące, że zdobyte nielegalnie, także wymuszeniem, biciem czy szantażem informacje muszą być uznane za dowody przez sąd. Zdobyte legalnie mogą, nie muszą. Ot, takie fajne prawo."
  "W końcu pan prezydent podpisał niekonstytucyjną i godną Białorusi ustawę o sądach powszechnych, dającą Ziobrze (prokuratorowi) władzę nad sądami i możność wpływania na składy sędziowskie.
  Jednym słowem, pan prezydent pośrednio dał Ziobrze, Prezesowi i Kamińskiemu ogromną władzę nad służbami, prokuraturą i sądami. Dał im też możliwości fałszowania, manipulowania, kręcenia, kantowania i wszystko to lega artis."
  Te dwie teraz to"małe piwo po obiedzie" i nas mało dotkną,
  Ta pierwsza a podpisana, dotyczyć będzie juz wszystkich, kogo Ziobro i jego urzędy wypatrzą i "cichym lotem ścigać będą"
  I to jest tragiczne a nie komiczne.Bo to sie stało"prawem" Królikowski już zaznał tego "dobrodziejstwa"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - :-))))) Dyć dwa lub trzy razy pisałem na tym blogu, że to jest ustawka - gdyby Adrian zawetował wszystkie trzy ustawy "sądownicze" - byłby w opozycji do Panakaczyńskiego i jego ferajny. To zaś co wymyślił teraz to nie wiadomo, czy to są żarty z pogrzebu - czy kpina z Polaków. A może jedno i drugie ! I jeszcze ci "ławnicy ludowi" i możliwość kasacji kasacji przez "odwołanie nadzwyczajne" (chyba do pana Boga). Ja myślę, ze dojdzie do wielkiej awantury w Unii Europejskiej na tym tle - bo czegoś tak kuriozalnego dawno tam nie było.

   Usuń
  2. Wiesku ! Adrian w ten sposób wykombinował sobie powód do zmiany konstytucji - przecież to śmieszne. A może o to w tym wszystkim chodziło a zawetowane ustawy to tylko pretekst !

   Usuń
  3. Wcale nie jestem pewien czy PO zrobiła źle nie stawiając się na tzw. konsultacjach. Wybili tym argument Adriana, że projekt został z wszystkimi skonsultowany.
   Racja - powód zmiany konstytucji śmieszny.
   Prof. Chmaj podał ciekawy przykład na Ławników ludowych. Co sie stanie jeżeli 2.000 więźniów poda kandydaturę na "ławnika ludowego" /wyobrażam sobie jeszcze większe jaja znając przekore polaków"/ ?.
   W dalszym ciągu podtrzymuje swoje zdanie - z przestępca się nie utrzymuje kontaktów nawet jeżeli jest na stolcu prezydenta RP.

   Usuń
  4. Piotr Opolski26 września 2017 18:20
   Dobrze zrobiła
   Jak przypomnę sobie "Wallenroda"Piotrowicza prowadzącego Komisje na której "dyskutowano" nad kandydatem do SN ,a który to nie pozwolił na zadawanie pytań kandydatowi,/całość transmitowana przez TVN 24 łącznie z awantura posłów opozycji/i mówiącego do dziennikarzy na korytarzu sejmowym iz "opozycja wyraziła zgodę czego dowodem było nie zadawanie pytań kandydatowi" w 100 % przekonany jestem Piotr Opolski26 września 2017 18:20
   Dobrze zrobiła
   Jak przypomnę sobie "Wallenroda"Piotrowicza prowadzącego Komisje na której "dyskutowano" nad kandydatem do SN ,a który to nie pozwolił na zadawanie pytań kandydatowi,/całość transmitowana przez TVN 24 łącznie z awantura posłów opozycji/i mówiącego do dziennikarzy na korytarzu sejmowym iz "opozycja wyraziła zgodę, czego dowodem było, nie zadawanie pytań kandydatowi" w 100 % przekonany jestem o ich słuszności.
   Nie zasiada się do gry z oszustami tylko dlatego ze zmienili stolik i miejsce gry.Talie kart maja wciąż taka samą
   Ponury żart to podawanie liczby niezadowolonych.Zawsze to będzie na niekorzyść sadów, bo do liczby skazanych/niezadowolonych/dojdą ci co sa niezadowoleni z rozstrzygnięcia mimo iz wyrok zapadł na ich korzyść.
   Suweren to łyka ? Rece opadają.

   Usuń
  5. cosik mi "cenzura??"w kompie podwaja lub kasuje.

   Usuń
  6. Panie Jerzy ! Myślę nad tym co Pan napisał, od wczoraj - że, może bardziej chodzi tu o zmianę konstytucji niż reformę sądownictwa (w tym najwyższego), zaś Adrianowe weta, to tylko pretekst. Może Pan mieć rację - jeżeli uważnie się temu przyjrzeć. Wymagało by to pewnej maestrii w knowaniu, ale jest możliwe. Bo tak Bogiem a prawdą - obecnie pan minister od sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie może już sobie czynić co chce ( i czyni) z sądami I i II instancji - nie bez kozery Adrian ta właśnie ustawę podpisał. Do Sądu Najwyższego trafia niewielki odsetek spraw i mogą one tam leżeć miesiącami lub zostać cofnięte do ponownego rozpatrzenia. Natomiast zmiana konstytucji to ważna sprawa - noże ona dać legitymację do działania każdej dyktaturze i "po ptokach". Poczekajmy zatem jaka będzie "zagrywka" Sejmu - bo musi on oficjalnie zająć stanowisko wobec wet Adriana a ponadto - przyjąć lub odrzucić znowelizowane projekty tych ustaw." Pure la hec" pan marszałek Sejmu może te znowelizowane ustawy odesłać do "Trybunału Konstytucyjnego" (hi...hi...hi...) w celu zbadania ich "konstytucyjności". Może to trwać i trwać - kurna jego mać, bo ma trwać. A co....chceta demokracji to ja macie. Przy tym wszystkim jest i inny problem - w czasie tej dwuletniej kadencji PiS "zdeformowal" już ponad 2300 istniejących ustaw i zapanował tu prawdziwy bajzel legislacyjny. Można w tym kotle utopić wszystko co się chce - kto się w tym połapie. Destrukcja zawsze przebiega błyskawicznie, ale naprawa trwa latami. I o to chodzi - w mętnej wodzie łowi się najgrubsze ryby.
   Może dlatego nie dziwię się stanowisku pana Schetyny, ze nie chce już rozmawiać z Adrianem, bo były by to rozmowy o łamaniu konstytucji. Potrzeba trochę czasu, aby w tych matactwach się rozejrzeć, ale niewątpliwie "wyjdzie szydło z worka" - bo wyjść musi. Tak ja sobie ułożyłem te puzzle, którymi Pan sypnął w swoim komentarzu - nie upieram się, że mam rację, ale te puzzle dają się ułożyć w taki właśnie obrazek. Ciekawym, co na to Komisja Wenecka - bo i ona ma się ponownie przyjrzeć "sprawom Polskim". Będzie się działo !

   Usuń
  7. P.S. jest tez ciekawe, co uczyni "niewidzialna ręka Opatrzności" rekami episkopalnymi. Wydaje się, że coś tam "drgnęło" aby wdepnąć hamulec Panukaczyńskiemu. Ale może mam tylko takie "wizje" !!!???

   Usuń
 6. Wieśku - a propos grzybów ! W ostatnia niedzielę nie byłem nigdzie - pogoda była pod psem a ja już niestety swoje lata mam. Ale rodzinka "zadbała" abym nie próżnował. W niedziele - pod wieczór podrzucili mi do domu dwa pękate kosze - abym "obrobił". No więc wczoraj - zamiast uważnie śledzić każde słowo "zbuntowanego" Adriana - suszyłem, marynowałem i zamrażałem. Jak by tak jeszcze worek kartofli zorganizować, to przetrwam każdą "wojnę na gorze". A jakie aromaty w domu mi się "rozlegają" - pachnie grzybami i lasem. Nawet sąsiad z naprzeciwka nadawał mi językiem "migowym", że ma coś do tych moich grzybów, ale odłożyliśmy to "ad acta", bo w domu była "memsahib". Zaraz usłyszeli byśmy, że grzybów się nie konserwuje w alkoholu - bo to zdaniem "memsahib" bardzo szkodzi na podroby. Z nią nie pogadasz - tyle lat już chodzę na grzyby i nic mi nie było - a ona swoje ! A wieczorem usmażyłem sobie 4 "rydzyki" na masełku - Wieśku !!! Niebo w gębie !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepan26 września 2017 18:10
   Korzystaj, korzystaj, bo za te wpisy to wylądujemy tam gdzie niema takich specjałów.
   "Memsahib" wytłumacz "ze to dla zdrowotności i Ci pomaga"a ona chyba chce wdową zostać

   Usuń
  2. Wieśku - " nie bojaj się" - wszystkich nie internują - brak miejsca. Nawet słynny "Arłamów" przerobiono na luksusowy ośrodek wypoczynkowy. Jak by co - daj sie tam skierować - będzie okazja aby pogadać "in vitro". Nauczę Cie także łowić ryby i łazić po lesie za grzybami.A co tam...Wałęsa przeżył ta "komunistyczna katownię" to i my damy rade !

   Usuń
 7. Gdyby ktoś nie wiedział skąd te "rewolucyjne"pomysła "reformowania prawników" i prawa, polecam lekturę
  "Dekret o Sądzie (Dekret Rady Komisarzy Ludowych) z 24 listopada 1917"
  Tekst jest w internecie,a Lenin /wiecznie żywy/ maczał tu swoje paluszki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lenin też był kurduplem, jednak nie aż tak pokracznym.

   Usuń
  2. Leszku - nie mów "hop" - póki nie przeskoczysz. A jak sobie jego małowYSOKOŚĆ zapuści brodę i jeszcze ździebko wyłysieje - wszystko być może.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>