piątek, 12 maja 2017

OKIEM EMERYTA (129)
- Flesz (9)

Odcinek 129 - czyli - nadzieja w Darwinie


     Jeszcze nie rozszedł się smród po Berczyńskim, jeszcze nie przewietrzono pisuaru Biniendzie - a już kolejny p(i)siarek puścił bąka.

     Że pis to zbieranina , mętów i idiotów, wszyscy wiedzą od dawna. Ale dopiero od niedawna głupota ta zaczyna przelewać się przez próg tego chlewu.

     Naprawdę nie mam najmniejszej ochoty opisywać występy tych indywiduów, wszyscy je znamy. Pierwszy idiota przynajmniej zwiał z kraju. Nie będę płakał za osieroconą komisją smoleńską. Druga z tej paczki chyba nie zamierza pojawiać się w Polsce. Niestety trzeci idiota zajmuje nielegalnie miejsce w Trybunale Konstytucyjnym.


     Wszyscy oni poczynili wielkie szkody nie tylko Polsce ale i pisowi. Moja babcia mawiała - jak Pan Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera.

     Zamiast więc szczegółowo rozwodzić się na ich głupotą, proponuję zgłosić ich kandydatury do Nagrody Darwina. Właściwie nie tyle tych osobników, ale partię PiS (Pierd...ci i Stuknięci). Wszystko bowiem wskazuje na to, że zgodnie z istotą tej nagrody pis niedługo zejdzie z tego świata bezpotomnie.
 

     P.S. Zapraszamy do odwiedzania naszego pokoiku z limerykami, no i naszej kuchni - czujecie te zapachy?!......Dobudowaliśmy jeszcze kolejne pokoiki: - "Felieton" niekoniecznie polityczny, "Historycznie" dla amatorów ciekawostek historycznych.

38 komentarzy:

 1. Sprawa Pana Berczynskieo napewno nie zostanie wyjasniona w Polsce. Istnieje prawdopodobienstwo , gdy beda znamiona korupcji, ze wladze w Stanach zajma sie ta sprawa. Dlaczego tak sadze? Przed laty,gdy ministrem zdrowia byl pan Piecha, firma Schering-Plough z NJ, zfinansowala remont palacyku w Polsce ktorego -ptezesem? , wlwscicielem? byl Pan Piecha. Zostalo to uznane za korupcje, gdyz firma produkuje farmaceutyki, ktore byly sprzedawane w Polsce i minister Zdrowia mogl polecac, nakazac zakup tych produktow.W Polsce sprawa zostala zmieciona pod dywan a w Stanch urzad antymonopolowy ukaral firme wielomiljonowa grzywna. Gdy sprawa Pana Berczynskiego stanie sie w Stanach glosna, jego pozyczka i zakup samolotow od firmy ktora udzielila jemu tej pozyczki , wiec moze byc ciekawie. Oby tak bylo.
  Pozdrawiam:luciano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. luciano ! A minister (były) zdrowia ma się dobrze. Kruk krukowi oka nie wykole !!!!

   Usuń
  2. Leszek !!! JuZ po tych zakazanych gębach widać, że to "pierwyj sort" ludzi z PiS-u i okolic !

   Usuń
 2. Oj Leszku w tej beznadziejnej bylejakości i głupocie muszą i być "plusy dodatnie" cyt klasyka
  No bo popatrz
  "Przez ostatnich osiem lat gdy Polcy i Polacy...." wreszcie wstali z kolan,mamy "Adriana" zwanego Prezydentem co to padł na kolana,przed prezesem i wstać nie chce, ale także z uporczywą manierą, wszędzie gdzie nie pojedzie jego ulubiona a udokumentowana postawa to "na kolanach "/czasem w towarzystwie małżonki/.
  Czyli to co napisał Poeta "nazywam się Milion i cierpię za miliony"/no nie mówcie iz postawa klęczna jest dogodna i wygodna/za nas wypełnia.
  Albo taki "przypadek"
  Kolejne posiedzenie Sejmu rozpoczęła awantura o zamieszanie podczas środowej miesięcznicy smoleńskiej.Poseł Stanisław Huskowski wniósł na mównicę sejmową białą różę i zaczął przemawiać.
  Natychmiast i to w tempie ekspresowym przed ławę poselską z prezesem dotarło 3 + 1 niezłomnych "rycerzy prawdy"
  Piotrowcicz,Macierewicz,Terlecki/+ n1 nierozpoznany/ by własna piersią osłonic wodza przed wrażym atakiem posła.
  Poczałkowo mnie zaskoczyli bo jak pamiętam to 'zasłania się" stojąc piersią a nie d..pa do wroga A oni tak stanęli.
  Zrozumiałem, gdy zauważyłem, iz oni "zasłaniając - zagłuszają" wrażą wypowiedz coś tam intensywnie i w trojkę perorując prezesowi/co chwile zerkając przez ramie, czy ten z mównicy juz skończył/,ze gdyby stali odwrotnie a chcieli zagłuszać to raczej prezesa by podtruli A tak to podtruwać mogli mówce, plus ogrodnika, zwanego Marszałkiem, co to bezskutecznie za pomocą dzwonka kościelnego "przywracał posła do meritum"
  Tak to się nam "Ucho Prezesa" przeniosło na sale sejmową.
  Temu zaś, co trzeba jak krowie na rowie, a właściwa telewizja nie pokazała,poniższe dedykuję
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114871,21795615.html?i=0
  W ten ponury i beznadziejny czas trochę uśmiechu nam się jednak należy No jak nie jak tak?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dupą - tylko dupą do wroga! Tak robią to skunksy alias śmierdziele.

   Usuń
  2. Polska nazwa skunksa to tchórz.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  4. 1. Skunks zwyczajny, śmierdziel (Mephitis mephitis) to ssak z rodziny łasicowatych. Obszar na karku, dwa pasy wzdłuż grzbietu oraz pasek na głowie są białe, pozostała część jest czarna. Ma bardzo puszysty ogon, którym ostrzega przed atakiem.
   2.Tchórz zwyczajny, tchórz pospolity, tchórz europejski (Mustela putorius) – gatunek drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych, protoplasta fretki domowej.

   3. Z tego morał się wywodzi dla wielu, nie protestuj, gdy sam... J. Tuwim

   Usuń
  5. Ser Absurdzie z K'Lechistanu - aleś się rozsierdził w sprawie tego śmierdzącego żyjątka - jak by było o co ! No ale dobrze, jak się tak dobrze znasz - niech Ci będzie - MUSTELA PUTORIUS - tchórz zwyczajny, tchórz europejski i tchórz trafiający się czasami w Polsce alias zwyczajny śmierdziel a ten amerykański (wiadomo - Ameryka !!!), to Mephitis mephitis. W każdym bądź razie śmierdzi im w tym samym miejscu - spod ogona. Najmocniej przepraszam, że pomyliłem te śmierdziele !!!

   Usuń
  6. Rozsierdził?... Jestem zwolennikiem prawdy a nie konfabulacji.

   Usuń
  7. Ser Absurd ! Jakiej znowu konfabulacji, masz zwidy ? I na tym proponuje skonczyć ten "śmierdzący" temat, bo nie lubię pisać o pierdołach !

   Usuń
 3. @ JAcek
  Moim zdaniem poslowie PO , zamiast doniesien do polskiej prokuratury ktora nic w tej sprawie nie zrobi, powinni wystapic do Ministerstwa Sprawiedliwosci Stanow o zbadanie czy nie zachodzi w tym przypadku korupcja. Napewno bedzie to bardziej efektowne niz zabawa z Macierewiczem. Pozdrawiam : luciano

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie jest SMRÓD! To na razie niewinny zapaszek - ot, bździnka niemowlęcia po pierwszym karmieniu. Smrodek będzie po Generalissimusie Podwodnej Narodowej Pieszej Kawalerii, smród po Sołtysowej i spółce, a FETOR jak z kaczego gniazda buchnie po PiS-dzie... Już im chyba "z górki"...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to jak eksperci - nawet od smrodu !!

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  3. No cóż, wąchaj, Jerzy, dla Ciebie mogą to być fiołki, ciesz się...

   Usuń
 5. Jesteś niepoprawnym optymistą. Dopóki spora część społeczeństwa nie wyjdzie ze stadium idiotyzmu, dopóty idioci będą mieli sporą reprezentację w Parlamencie. I ci idioci będą reprezentować tych wszystkich, dla których 2+2=5. A zapewniam Cię - jest ich niemało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeżeli oni w to stadium dopiero, wstępują?.

   Usuń
 6. "Ser" powiadasz, ze wstępują?
  A ja Ci powiadam,to sie dzieje juz dawno.Tu się wali pali i rozwala, ale wychodzi na wierzch z trudnością, tuszowane i zacierane
  Co powie kmieć polski Gdy
  Ponad milion rolników może nie otrzymać w terminie dopłat unijnych./za rok ubiegły powtarzam/
  PiS-owski szef ARMiR/niejaki Obajtek Burmistrz Pcimia/ zrezygnował bowiem z usług francuskiej firmy, dotychczas aktualizującej program ich naliczania, opracowany we Francji. Zadanie zeszłorocznego dostosowania procedur do nowych przepisów otrzymał Hewlett-Packard, który się z tym jakoś nie może uporać.
  Co my wszyscy powiemy gdy
  Unia więc może za opóźnienie nałożyć grzywnę w wysokości miliardów złotych, którą uiści budżet państwa.
  "Ser" pożar w burdelu mamy, co niektóre Q-wy już gio widzą i czują./wymienic przykłady/
  Biegaja z wiaderkami próbując gasić "krzycząc nieśmiało,pali sie,pali" ale maluczko maluczko a oknami będą wyskakiwać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ruszył temat "Luciano" - warto sie nas tym zastanowić.
  Bieganie po ulicach ze sztandarem ebac PIS jest nie tylko mało efektywne ale także nie rusza ludzio lepszego sortu.
  Cytat - Moim zdaniem poslowie PO , zamiast doniesien do polskiej prokuratury ktora nic w tej sprawie nie zrobi, powinni wystapic do Ministerstwa Sprawiedliwosci Stanow o zbadanie czy nie zachodzi w tym przypadku korupcja. Napewno bedzie to bardziej efektowne niz zabawa z Macierewiczem. Pozdrawiam : luciano.
  Tu pilnowa i punktować - Morawski, zapytanie do MSZ, do TK kto łże Morawski czy TK, do Szydło czy upowazniło. Do prokuratury bo jak Morawski wiedział a nie powiedZiał to jest przestepstwo itd, itd, itd.
  Punktować i spisywać.
  O skunksach fajnie sie pisze i miło czyta ale co z tego ?.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 8. Piotr Opolski13 maja 2017 21:13
  "Bieganie po ulicach ze sztandarem ebac PIS jest nie tylko mało efektywne ale także nie rusza ludzio lepszego sortu".
  Oj Piotrze, jest ! Jest i to bardzo.
  Nie zauważyłeś, iz podczas paru ostatnich miesiącznic widok demonstrantów.hasła na trzymanych banerach,wykrzykiwane słowa a ostatnio białe róże "zbijają z pantałyku" tego co na drabince dotychczas stawał.
  Gubi watek a przygotowana comiesięczna homilia "do ludu smoleńskiego" gdzie zwyciężymy,jesteśmy coraz bliżej prawdy ect /czyli uczta duchowa dla wielbicieli/,nieoczekiwanie,zamienia się we wściekły stek inwektyw skierowany przeciwko różom, które od wtedy w narodzie, nazywane są "kwiaty hańby i nienawiści" /sam taki napis przy nich w kwiaciarni, widziałem,a "suweren" wykpiwa/ no i skrócona została do bodajże 3 minut.
  Czyli skromna ilość manifestantów odniosła zamierzony skutek a może i więcej."Kraj " się śmieje z ośmieszenia prezesa, A śmiechu to oni się boją najbardziej.Najważniejsze, iz większa liczba "suwerena" to widziała a ze słowem pisanym i czytelnictwem wiesz sam, jak jest.
  Czyli "krajem nieba krajem piekła" "róbmy swoje" by "wespół zespół...móc wzmóc" Powolutku aż do skutku jak mawiała, pewna moja znajoma.
  PS
  To bieganie generuje koszta tzw zabezpieczenia .Ja wiem, iz to obciąża nasza kieszeń ale jeszcze bardziej wkurza ludzi.I stad pytanie Czy my musimy tak co miesiąc i od lat?Coraz częstsze.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Kraj się śmieje , zaczynamy mieć nadzieję"
  Leszku, z tym rozumem to babcia rację miała. Powiem ci jeszcze , że w przypadku PISu diabeł ogonem machnął i na chwilę rozumu diabeł pisowcom dodał. Łgali bez mrugnięcia, że lud kupił, ale że IV władza kupiła! Diabelska sztuczka - nawet ci co rozumniejsi powtarzali w kółko, jak mantrę, że straszenie pisem jest głupie. Niestety, rozumnie PIS schował swoich, wystawił marionetki, rozumnie rozgryzł dziennikarzy. Niestety, po chwilowym opamiętaniu się dziennikarzy, tylko platformie słupki w górę poszły, zaczyna się w mediach wybrzydzanie i grillowanie opozycji.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj Leszku !!! Właśnie wróciłem z "hacjendy" - jak to Wiesiek nazywa. Dzisiaj było WIOSENNIE i miłe ciepełko. Pachnę "sianokosem" - bo pierwszy raz w tym roku "młodzież" obkosiła działkę - było cudownie !!! Wybrałem się z aparatami fotograficznymi - jak co roku, aby uwiecznić to co wspaniale zakwitło - mimo wrednej pogody. Jesienią posadziłem pol kobiałki od truskawek - tulipanów papuzich. Zakwitły wspaniale a kwiaty są wręcz olbrzymie i bajecznie kolorowe. Wraz ze starszymi rocznikami utworzyły kolorowy dywan - niemal jak w Holandii. Każdego roku robię kilkadziesiąt zdjęć i mam już ponad dwudziestoletnią kolekcję - gdzie widać jak z małych drzewek i krzewów wyrastają dorodniejsze okazy, Stanowi to tez podstawę do odpowiedniego formowania "krajobrazu" - aby się ładnie komponowało. Oczywiście - na działce jest niesamowity harmider, bo "ptakowie" intensywnie się krzątają przy budowie lub odnowie gniazd i polowaniu na robale. Przywiozłem też słuszny woreczek nasion słonecznikowych i innych "żywych" przysmaków - uciecha była przeogromna. Pisałem już w ubiegłym roku - na działce "zadomowił" mi się drozd śpiewak z małżonką. Szczęśliwie powrócił z cieplejszych regionów Europy. Nadzwyczaj ciekawy to ptaszek - tutaj nazywamy go pieszczotliwie "PTASIO". Ogromnie ciekawski - woli dreptać "na piechotkę" niż latać. I jako jeden z nielicznych - potrafi naśladować inne ptaki w "gwizdaniu". PTASIO - jak dostanie miseczkę z "wyżerką", potrafi łazić za mną pół dnia i przyglądać się co aktualnie robię. Próbuje naśladować jego "gwizdy", ale gdzie mi tam do "mistrza". Myślę, że w tym roku przyuczę go aby "jadł z ręki" - taki ci on odważny. Tak - Leszku - było "bosko". Pachnące "sianko", lekko schłodzone piwko, fajeczka. Młodzież krzątała się przy grillu i soczystej karkówce.Gdyby nie "potylika" - szczęśliwa kraina. No to w następnym komentarzu skrobnę coś o "potylice" - zrobiłem sobie kilka notatek, to podzielę się myślami.I o jednym takim pośle z Bielska-Białej, co to ma na sumieniu ponad 100 włamań i nadal jest posłem - jedynie słusznej partii. Ewenement na skale światowa - co nie ????

  OdpowiedzUsuń
 11. Leszku, Leszku !!!! Co to się wyprawia na tym świecie - człowiek popada w frustracje i różne takie stany "ekstremalne". No bo według przepowiedni Fatimskich - 13 maja - o godzinie 17.20 miał nastąpić "armagedon" - czyli koniec świata - tymczasem rozpogodziło się a nawet miłe ciepełko się "rozległo". I wcale nie był to piekielny żar - tylko tak "w sam raz". Widocznie pomogła uchwała naszego Sejmu - bo panowie posłowie i posłanki ( a jakże !) coś tam, coś tam uchwalili w "sprawie Fatimskiej". No i dobrze... akurat wysadziłem do gruntu sadzonki pomidorów - szkoda aby się zmarnowały. Podobno Ali Agca zdradził w największym sekrecie, że koniec świata nastąpi dokładnie 31 grudnia 2099 roku. Znaczy się - można jeszcze poszaleć.
  No i ludziska szaleją - panprezydentDuda będzie zmieniał konstytucję - mimo, że nie ma do tego żadnego prawa (vide: Rozdział XII Konstytucji - art.235) zaś pan poseł Stanisław Pięta ( z Bielska-Białej) oświadczył był w telewizorze, że w tym ONZ to siedzą same "lewaki" i czepiają się spraw polskich jak ów przysłowiowy rzep psiego ogona. Zdumiało mnie to okrutnie, skąd to pan poseł Pięta przejawia takie zainteresowania polityką zagraniczną i ONZ-etem, bo do tej pory tykał się bardziej przyziemnych spraw krajowych. Wprawdzie też gadał - jak Piekarski na mękach, ale zawszeć to było na krajowym podwórku. Czyżby zamierzał kandydować na miejsce pana Waszczykowskiego. Zajrzałem tedy do Wikipedii i wujka Google i... włos mi się zjeżył na głowie. Pisza tam - i nikt tego nie kasuje -, że pan poseł Pięta ma na sumieniu ponad 100 włamań i prawomocne wyroki i..... nadal jest posłem. Specjalizował się we włamaniach do samochodów, bo potrzebował "gotówki" na działalność "rewolucyjną" - jak tłumaczy. Zdębiałem do reszty, bo to by znaczyło, że jak na "działalność rewolucyjną", to można rabować do woli a panZiobro będzie udawał, ze nic się nie stało.Wprawdzie już wcześniej bąkano, ze i inni prominętni działacze PiS-u parali się permanentnym naruszaniem 7 przykazania a teraz są na świeczniku, ale żeby tak "hurtowo" - ponad setkę razy. No "koniec świata" !!! A Pambóg nawet nie zagrzmiał w sobotę !!!! I jak tu nie być ateistą ???
  Piszesz Leszku , że trzeba by w tym kraju ustanowić Nagrodę Darwina (Darwin Award) - drogi Leszku - nawet nie próbuj - zbankrutujesz na samym drukowaniu tylko dyplomów do tej nagrody, bo "pretendentów" będziesz miał tysiące. A Stanisław Jerzy Lec, w jednym ze swoich aforyzmów przestrzegał proroczo - "....Ciemno w tym państwie, gdzie łotry na świeczniku.... ! " Koniec świata - jak mawiał pan Popiołek w popularnym filmie. Pozdrawiam serdecznie !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. - u mnie od rana w radio nadają piosenkę Lady Pank pt. "Mniej niż zero" - znaczy się, że moż22na jeszcze niżej upaść:
   "Zawodowi macherzy od losu,
   Specjaliści od śpiewu i mas....
   Mniej niż zero...mniej niż zero....mniej niż zero.... itd.

   Usuń
 12. Trudno być Prorokiem we własnym domu, ale tym razem bardzo bym chciała, żeby Twoje słowa spełniły się, bo nawet głupota powinna mieć granice i kres. Pozdrawiam Ciebie i Piotra O.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Iwono !!! Głupota ludzka podobno jest "suwerenna" i nie zna granic, ale Pani Ewolucja tak to sobie wykombinowała, że inteligencja ludzka też nie zna granic a nawet czasami bywa w przewadze. Stąd postęp w dziejach ludzkości. Wolno, bo wolno, ale jednak postęp. Tedy miejmy nadzieję - :-))))))) i uśmiechajmy się - jutro będzie lepiej. Głupota, jest czasami jak ta "świńska grypa" - przychodzi nie wiadomo skąd i robi "świńskość" w narodzie, ale nie znam przypadków, aby zadomawiała się na stałe.

   Usuń
 13. Domu wariatów Polska Ciag dalszy.
  Czy tych tu "uwiecznionych": zgłoszą do Nagrody Darwina ?"
  Ale skądże, miłościwie nam panujący wolą dalej nas ośmieszać w oczach świata
  Wydumali i to "odrodzona Prokuratura Wojskowa "ds badania katastrofy smoleńskiej /bo starzy zostali rozsiani po garnizonach całej Polski iz Przewodniczącego Unii wezwą przed swe oblicze za
  (tzw. zdradę dyplomatyczną - art. 129 Kodeksu karnego),
  Czy można wymyślić coś głupszego i ścigać za decyzje podjęte w pospiechu stresie i w obliczu ówczesnych prawnych uregulowań.
  Cisza panuje i "narodowy śpiew" nic sie nie stało gdy Macierewicz rozwala wojskowy wywiad i kontrwywiad,ogłasza nazwiska funkcjonariuszy SKW a i pozbawia osłony kontrwywiadowczej naszych w Afganistanie
  Cisza, mimo ze w aktach grzebią przypadkowi ludzie bez odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa a akta wywożone sa nocami i do dziś nie wiadomo co się z częścią z nich stało.
  Cisza gdy rozwalany ośrodek NATO a w jego papierach grzebie gówniarz "aptekarz" i mecenas nie posiadający uprawnień
  Cisza gdy w przetargach o wielkim znaczeniu dla obronności, grzebią kumple Macierewicza , kopiowane i wynoszone dokumenty przetargowe
  Dom w3ariatów Polska !
  Bo, nawet gdy przejdziesz przez kordon dewotek co to " otoczyły łańcuchem modlitwy"cos tam i zajęły ci cały chodnik posądzony, zostaniesz i postawiony do oczu prokuratora z oskarżeniem "zakłócenie liturgii"
  Unikaj jak ognia dróg blokowanych przez pielgrzymów co to "wyją sr.po rowach i idą wężykiem" bo spiszą ci numer rej samochodu i posadzą za zakłócenie albowiem jednemu z nich zdawało się iż omijałeś ich za szybko a do tego użyłeś klaksonu.Nie nie aby przestrzec ale by zakłócić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !!! :-)))))) Dom wariatów - w intensywnej budowie, bo ONI tak czynią. Powiem Ci od razu - daleka droga przed NIMI i "nie tędy droga" !!! A i "budowniczych" mają kiepskich, jak "na ten naprzykład" Panduda. Ubzdurało się chłopu zmieniać Konstytucję i ustrój państwa przy pomocy "referendum". Byłby to pierwszy taki przypadek na świecie. Widzisz to ????? Kilka lub kilkanaście tysięcy "suwerennie nawiedzonych" będzie "PiS-ało konstytucję". Prędzej zjem własny kapelusz niż IM się to uda.Już na samym początku "główny budowniczy" Panduda popełnił "błąd historyczny". W czasie tegorocznych obchodów święta 3-go Maja "strażnik Konstytucji" powiedział, że "posłowie Sejmu Czteroletniego" na własnych ramionach ponieśli króla Stasia do katedry św.Jana aby tam "zaprzysiąc" nowa konstytucję. Patrzył przy tym na obraz Jana Matejki - Konstytucja 3-go Maja. Błąd Panadudy polega na tym, ze to nie króla Stasia ale marszałka Sejmu - Stanisława Małachowskiego ponieśli na ramionach swych - posłowie : Aleksander Linowski i Ignacy Zakrzewski. Mistrz Matejko malował ten obraz dokładnie w 100 lat po uchwaleni Konstytucji i "dla pokrzepienia serc" trochę go upiększył. Domalował tam dwóch Żydów i jednego chłopa - kosyniera niby. Król Stasiu tez tak jakoś "antypodami" do marszałka wypięty. Jest tam też targowiczanin Franciszek Ksawery Branicki a nawet metresa królewska - Elżbieta z Szydłowieckich Grabowska. Doborowe towarzystwo - co ??? A sama Konstytucja - no cóż - faktycznie była drugą konstytucją na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Tego nie da się zaprzeczyć ! Różnica zaś polega na tym, ze ta amerykańska przetrwała (z poprawkami) do dzisiaj a ta nasza polska konstytucja, spowodowała ostateczny rozbiór Polski i wymazanie państwa na 123 lata z map świata. Ot i mamy "sukces". Zwróć tez uwagę na to, ze Preambula (bogobojno-ojczyźniana) do tej Konstytucji zajmuje więcej miejsca niż Rozdział XI - Siła Zbrojna Narodowa. Cały ten "rozdział" składa się zaledwie z 5 zdań. Juz tam nawet nie wspomnę, że amerykańska konstytucja zniosła niewolnictwo a w tej naszej chłop pańszczyźniany pozostał nadal niewolnikiem. O mieszczaństwie i jego prawach też tam nie znajdziesz ani słowa. Co Ci zresztą będę opisywał - zajrzyj sobie sam do Wikipedii i przeczytaj. I na takich to "patriotycznych" fundamentach - Panduda będzie z suwerenem pisał nowa konstytucje. No jak tu zachować powagę i szacunek do urzędu "prezydenta".A W Zgromadzeniu Narodowym przysięgał - wzywając Boga na pomoc, że będzie wiernie strzegł tego na co przysięga !!! Baju...baju...będziesz w raju.

   Usuń
  2. Co sie dziwisz Koscielni dalej trzymają się bajeczki "heroiczniej obrony" Klasztoru na Jasnej Gorze,mimo iz każdy przytomny może sobie przeczytać wiernopoddańczy list Kordeckiego do Karola Gustawa i to "w oryginale" który to oddawał klasztor w jego obronę.
   A ze tzw sw Stanisławem o zgrozo "Patronem Polski" jak bywało a i tak co roku "uroczystości kościelno państwowe "ku czci

   Usuń
  3. Wieśku - :-)))))) to pewnie z tą "kolubryną" pan Sienkiewicz też nałgał. Nie ma dymu bez ognia !!!

   Usuń
  4. Sobiepan17 maja 2017 07:27
   Przy okazji potopu Litwina Janusza Radziwiłła przerobiono (m.in. przy pomocy Sienkiewicza) na niewyobrażalnego zdrajcę – choć on miał prawo bardziej troszczyć się o dobro Litwy niż o los Korony. Natomiast zdrajcę Sobieskiego, który też przeszedł na stronę Karola Gustawa wybrano lata później na króla.

   Usuń
 14. Obiegowy i wielce uproszczony wniosek z teorii K. Darwina to taki, że człowiek pochodzi od małpy. Gdy oglądam w tv te pisowskie mordy z obowiązkowym rigor mortis, to odnoszę wrażenie, że może być odwrotnie!
  ukłony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Andrzeju - jest "coś na rzeczy" w tym co Pan pisze. Onegdaj bylem mimowolnym świadkiem, jak dwie "panie" w hallu marketu handlowego udowadniały sobie dość głośno, ze pochodzą w prostej linii od małp. Argumenty jednej z nich były przekonywujące - twierdziła, że ta pierwsza "z gołą pupą lata" i podrywa jej męża. W istocie rzeczy - małpy bezogoniaste są podobno bliższe gatunkowo homo sapiens. Spor, o którym pisze został nie rozstrzygnięty - przyjechała Policja i zgarnęła obydwie.

   Usuń
  2. Z głębokim smutkiem zawiadamiam iz
   W wieku 96 lat zmarł Eugene Polley, amerykański inżynier, który wynalazł bezprzewodowego pilota do telewizora - poinformował we wtorek rzecznik firmy Zenith Electronics, w której pracował Polley.
   To dzięki jemu udaje mi się zachować jako taką równowagę psychiczną i do końca krew mnie nie zalewa jak słyszę ze /jak to zgrabnie ujął jeden z Blgerów/
   "sędzia przestępca decydujący co jest konstytucyjne a co nie; prokurator stanu wojennego czołowym reformatorem systemu prawnego; komunistyczny aparatczyk szefem jednego z największych koncernów państwowych; dewastator przyrody prominentnym obrońcą przyrody; przestępca skazany za czyny kryminalne, szefem specsłużb; amerykański lobbysta, przy okazji kretyn pierwszej wody, czołowym recenzentem monowskich kontraktów zbrojeniowych i guru od wyjaśniania wyjaśnionych już dawno katastrof; kolejny profesor od katastrof (chyba wózków widłowych) swojej głupkowatej niczym kosz Z kapusty żonie, podsyła sentencje do publikacji na facebooku i razem z tego mają radochę a nawet korzyści (konsulat); jeszcze inny agent, zapamiętale ukrywający swoją przeszłość, kolejnym sędzią Trybunału a szefową tegoż Trybunału jest żona też agenta (uwaga, nie mam nic przeciwko agentom, to PiS tylko coś przeciwko nim ma), a przy okazji idiotka konsekrowana…"
   Czy muszę dalej wymieniać, czy może na razie wystarczy…?
   Zycie mi uratował!Przynajmniej psychiczne A może i Wam ? Niech mu ziemia lekką będzie

   Usuń
  3. Wieśku !!! Pełna nazwa brzmi : Republica Popular Democratico de San Escobar - co się dziwisz ? Dziwnym trafem - Juan Pablo Escobar (Wikipedia) był królem narkotykowym. Podobno jak ktoś jest "najarany" półkule mózgowe zamieniają mu się miejscami w swym funkcjonowaniu. Co było "lewe" staje się "prawe" i na odwrót.

   Usuń
 15. Leszku - na kanwie toczących się dyskusji - tutaj na blogu i i szerzej w kraju - prawie nie zauważyliśmy, że wykreowało nam się dwóch prezydentów. Jeden działa w "realu" a drugi w "serialu" (Ucho prezesa). Obydwa jednakowo śmieszni i ludziska zaczynają się zastanawiać, który bardziej i który z nich jest bardziej "prawdziwy". W sumie zaś - obydwaj ośmieszają Panakaczyńskiego, lepiej niż ktokolwiek. Ten "realny" prezydent zapisze się na kartach naszej historii śmiesznie, zaś ten "serialowy" bardzo poważnie - jako swoiste "memento mori". Coś tam, coś tam musi jednak docierać do tego "realnego". Zauważyłeś, że w swoich publicznych wystąpieniach zaczyna pokrzykiwać i to co raz częściej. A ludziska powiadają - ta krowa co głośno ryczy - mało mleka daje. Coś musi być na rzeczy !!! Ostatnio szepczą, że w lipcu, na II-giej części odroczonego Kongresu PiS-u dojdzie do radykalnej "rekonstrukcji rządu". Może nawet sam Pankaczyński weźmie kierownice do ręki, bo pani Szydłowa nie daje już rady "dobrym zmianom". Osobiście wątpię, bo do tego potrzeba wiedzy i odwagi, ale jak to mówią - tonący "brzydko" się chwyta.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten z "seraialu" jakiś taki bardziej prawdziwy.Przynajmniej konstytucji i ustroju nie zmienia.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>