piątek, 5 maja 2017

OKIEM EMERYTA (128)
- Flesz (8)

Odcinek 128 - czyli - Mazurek "masakruje" opozycję.     Zapewne taki tytuł będzie nosić filmik z konferencji prasowej jednej z Beatek, zaprezentowany przez jakiegoś pisowca.

     
     Na tej konferencji Beatka nr 2 (a może 3?) zarzucała opozycji brak programu. Mnie zainteresowała argumentacja Beatki.

     Otóż, jeżeli opozycja (czytaj PO) ma program, to powinna odpowiedzieć na cztery pytania:

1 -
Czy PO podwyższy Polakom wiek emerytalny?
2 - Czy zlikwiduje program 500 plus?
3 - Czy zlikwidują IPN i CBA?
4 - Czy zgodzi się na przyjęcie imigrantów? 

     Dodała jeszcze: "
Platforma, jeśli jest poważną partią aspirującą do tego, aby konkurować z nami na programy; powinna na te pytania odpowiedzieć."
 
     Owszem, partie powinny konkurować ze sobą na programy. Dlaczego jednak Beatka oczekuje odpowiedzi właśnie na te pytania?

     Gdyby PO przedstawiła program gospodarczy, polityki zagranicznej, wzajemnych stosunków z NATO - mógłbym dodać jeszcze kilka kluczowych pytań, które określałyby kondycję państwa i jego pozycję w świecie - to gołym okiem widać, że nie byłoby płaszczyzny do dyskusji.


     Chyba niechcący pani Mazurek opisała cały program pisu. Zapomniała tylko jeszcze dodać "sprawę gimnazjów" oraz, najważniejsze - wyjaśnienie i ukaranie winnych "zbrodni smoleńskiej"

     "Program Partii, programem Narodu" - pamietam jeszcze takie hasło. Dzisiaj brzmi to trochę inaczej - "Program Elektoratu, programem Pisu". A jaki "program ma elektorat?


     Mniej pracować, dzieci do szkół nie posyłać, i "pińcet" na każdą gębę w chałupie za bezdurno ciągnąć od państwa. Tu też nie wspomnę o takich "drobiazgach" jak leki dla wszystkich za darmo i każdemu po elektrycznym samochodziku.
   

     P.S. Zapraszamy do odwiedzania naszego pokoiku z limerykami, no i naszej kuchni - czujecie te zapachy?!......Dobudowaliśmy jeszcze kolejne pokoiki: - "Felieton" niekoniecznie polityczny, "Historycznie" dla amatorów ciekawostek historycznych.

68 komentarzy:

 1. A oprócz tego - pomnik LK w każdym mieście :)
  Najlepiej na noc chowany za płotem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. marzatelo !!! Pozwoliłem sobie przeczytać na Twoim blogu felieton i dyskusję na temat "Co z tą lewica". Podoba mi się i felieton i dyskusja nad nim. Rzeczowa i zrównoważona !!! Z wnioskami trochę gorzej, ale tu najbardziej winna jest sama "lewica". Słusznie ktoś tam napisał - za dużo wodzów i za mało "Indian". Mam pewne pomysły, ale to trzeba jeszcze przemyśleć - co nagle, to po diable. W każdym bądź razie - zgadzam się z Tobą i Twoimi komentatorami - LEWICA jest potrzebna w tym kraju bo prawica kieruje ten kraj na manowce.

   Usuń
 2. Przepraszam - czy ubój ka-c-z-e-k jest czy nie jest jeszcze/już dozwolony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sierpniu zaczyna się sezon na dzikie.

   Usuń
  2. Bimbrovnikus !!! Jak się zastosuje metodę profesura Szyszki - tą z "bażantami" - strzelać do kaczek możesz cały rok. Najpierw trzeba te kaczki "wysiedzieć" w inkubatorach, potem podkarmić, następnie wywieźć nad wodę i strzelać. trzeba uważać - można sobie przy tym we własną stopę palnąć.

   Usuń
 3. Nie dziwi nic.
  Przecież ten "program wyborczy" wymieniony w 4 punktach to akurat ten "robak" nasadzony na haczyk wędki wyborczej na którą to przynętę dało się nabrać ok 5 milionów wyborców PIS.
  A reszta to takie "gadanie do ciemnego luda" którego to, tak naprawdę suweren ,jak słyszał ,to nie zapamiętał, czy nie zrozumiał.
  Broszka np twierdziła wymachując tą swoją słynną teczką
  " PiS przygotował projekt ustawy o ubezpieczeniach dla rolników"
  No i co ? Półtora roku to trwało a gdy już przyszło do "procedowania" to ważniejsze dla PIS były"objawienia Fatimskie" a przedłożenie prac w Komisji, nie mogło nastąpić .Bo jak powiedziała Marszałkowi Sobecka "PO południu mamy rekolekcje"Rezultat Kolosalne straty sadowników ktorzy nie mogli ubezpieczyć swych sadów/a przymrozki przyszły.
  A totalne oszustwo w obsadzie ministrów czy rozprawy z sędziami,Trybunałem czy Prokuraturą.było gdzieś zapowiadane
  Uznała wiec ze im "suwerena" dało sie załapać na te 4 podstawowe "zmiany" to ich kontynuowanie czy likwidacja winna pogrążyć "opozycje" lub być punktem odniesienia do pokazania "suwerenowi"my daliśmy a oni ....
  Dla mnie to najgorsza banda kretynów jakie udało się "osadzić na urzędach" szkodząca totalnie Polsce i jej gospodarce.Gdzie i czego sie nie dotkną to spieprza.
  Nie mam racji?
  No to podajcie mi chociaż jeden sukces rządu Beaty Szydło !Chociaż jeden !


  OdpowiedzUsuń
 4. Dodam jeszcze,do tego elektrycznego samochodziku prąd za darmo.Może wtedy suweren byłby wreszcie wesół i szczęśliwy.Chociaż czy ktoś widział rodaka zdrowego na ciele i umyśle zawsze szczęśliwego?
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 5. PiS swój program gospodarczy realizuje. Nie jestem specjalistą od programów, zatem wielu elementów nie pamiętam, ale proszę, z ostatniej chwili:

  - umowa z USA w sprawie dostaw gazu ziemnego, tudzież umowa z Katarem - bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo energetyczne,
  - umowa z Chinami w sprawie reaktywowania "jedwabnego szlaku",
  - uruchomienie programu mieszkanie + - to tez program o charakterze socjalnym, ale równocześnie gospodarczym,
  - uruchomienie prac nad przekopaniem Mierzei Wiślanej,
  -restrukturyzacja LOTu i rozwój siatki połączeń...

  Panowie, ciutkę obiektywizmu proponuję.

  adam


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tia
   "umowa z Chinami w sprawie reaktywowania "jedwabnego szlaku",
   Przepraszam uprzejmie A jakim to torem ten szlak przebiega?Rosja powie "stop" i duda zbita.Jest wiec opcja B
   uruchomienie prac nad przekopaniem Mierzei Wiślanej,
   Na wariackich papierach? Gdzie są opracowania dotyczace zagrozen ekologicznych,biologicznych czy nawet prądów morskich
   Z takim to samym "entuzjazmem" wybudowano Władysławowo Rezultatem stałe zabieranie ziemi z Połwyspu Helskiego i coroczna potrzeba jego naprawy.
   umowa z USA ,umowa z Katarem - a ile nas bedą te dostawy kosztowały.Jaka to cenę detaliczna dostana w łeb użytkownicy?
   "-program mieszkania" -wolne żarty Gdzie on jest Ile to juz mieszkań maczeto budować
   "restrukturyzacja lotu" ?Czytaj usadowienie swoich Misiewiczów ,oraz chęć budowy centralnego portu lotniczego.Gdy fachowcy pokaja się w głowy,wskazują na Niemcy gdzie budowa portu lotniczego ślimaczy sie od lat 8 miu A reszta pyta "po cholerę nam ta współczesna piramida
   Więcej wiedzy adamie, więcej wiedzy bo starasz się wciskać kit partyjny jak handlarz auto bezwypadkowe,nie bite a jak Niemiec sprzedawał to płakał"
   Na optymizm bym nie liczył bo maluczko maluczko a będziecie urzędy opuszczać oknami.Tak wam będzie spieszno.
   Wiezienia co nam Jaki chce budować /o tym zapomniałeś/nie beda dla was Szkoda by kanalie korzystały z nowoczesności

   Usuń
  2. No popatrz popatrz
   Podwyżki emerytur nam dali całe 7 zł od łba,lekarstwa domowe drednot po 2 zł.Książę robi wszystko co może by oddziały geriatryczne zlikwidować i utrudnić staruchom dostęp do lekarzy a on cholera nie zieją optymizmem.
   A ty na jaka fuchę sie załapałeś ,ze ziejesz wprost entuzjazmem. Teraz na państwowe i rady nadzorcze byle buc się dostaje Byle był kumplem ministra.Wykształcenie zbędne.

   Usuń
  3. Skoro probujesz, Wiesławie, podawać w miarę merytoryczne argumenty, równiez odpowiem ci w tym duchu.

   "Przepraszam uprzejmie A jakim to torem ten szlak przebiega?Rosja powie "stop" i duda zbita." Czy sądzisz, że Rosję będzie stać, aby powiedzieć "stop" równocześnie i Chinom i Zachodniej Europie?

   "Na wariackich papierach? Gdzie są opracowania dotyczace zagrozen ekologicznych,biologicznych czy nawet prądów morskich" Tego typu opracowania można zrobić relatywnie niewielkikm kosztem w ciągu roku, czy półtora. Nie mówiąć o tym, że skoro istnienie Cieśniny Pilawskiej nie spowodowało katastrofalnych skutków, to i nowy przekop z dużą dozą prawdopodobieństwa takich nie wywoła. Pomijam już ten drobny fakt, że wykonanie dużo poważniejszych prac inżynieryjnych (np. Kanału Panamskiego) przeprowadzono bez wymaganych badań i zezwoleń. A Kanał istnieje i ma się nieźle.

   "Z takim to samym "entuzjazmem" wybudowano Władysławowo Rezultatem stałe zabieranie ziemi z Połwyspu Helskiego i coroczna potrzeba jego naprawy." Skąd masz takie informacje? Ja przez kilka lat jeździłem na urlop do Juraty i nie widziałem tam (na Półwyspie) prowadzonch corocznie prac "ratowniczych" w zakresie większym, niż na innych terenach nadmorskich. Z tego, co wiem, Półwysep Helski ma raczej tendencję do narastania (w XVII wieku stanowił jeszcze ciąg wysepek), niż do destrukcji. Z tego, co wiem, przerwany w okolicy Kuźnic był tylko jeden raz, w wyniku gwałtownego sztormu, jeszcze w latach przedwojennych.

   ""-program mieszkania" -wolne żarty Gdzie on jest Ile to juz mieszkań maczeto budować" Jeśli dobrze pamiętam jako pierwze miasto wystartowała Biała Podlaska, w skali kraju zaczęto budować kilkaset mieszkań.

   ""restrukturyzacja lotu" ?Czytaj usadowienie swoich Misiewiczów ,oraz chęć budowy centralnego portu lotniczego.Gdy fachowcy pokaja się w głowy,wskazują na Niemcy gdzie budowa portu lotniczego ślimaczy sie od lat 8 miu A reszta pyta "po cholerę nam ta współczesna piramida" To są, Wiesławie dwie rozłączne zagadnienia. Jeśli idzie o LOT, to miał on w 2015 ok. 300 mln zł deficytu, w 2016 już ok. 300 mln. zysku. Owszem, uzyskano ten efekt również dzięki zmianom personalnym. Natomiast, jeśli idzie o budowę CPL, to jest to po prostu KONIECZNOŚĆ. Okęcie za dwa lata kończy już zdolności zwiększania swojej przepustwwości, a dalej rozbudować się nie da. Natomiast jeśli idzie o przyszłość lotniska Tegel, to się nie martw. Przejęło ono wszystkie loty ze zlikwidowanego lotniska Tempelhof. Sprawdziłem, jutro (już dziś, bo jest po północy) między godziną 6:00, a 7:00 zaplanowanych jest 16 startów.

   "Na optymizm bym nie liczył bo maluczko maluczko a będziecie urzędy opuszczać oknami." Nie obawiaj się, Wiesławie, ja już jako emeryt niczego opuszczał nie będę. O innych też się nie martw, sobotni spęd, na którym pojawiło się 10 - 20 tys. uczestników, wobec nawet i 500 tys. anonsowanych mojego niepokoju nie wzbudza. Przy takim zmasowanym poparciu możecie obalić kolejną budkę policyjną, a nie rząd.

   adam

   Usuń
  4. adam - jak byłeś gamoniem, tak nadal jesteś - a nawet jak gdyby trochę ci się pogorszyło. Wiesiek ma rację, pisząc, że port rybacki we Władysławowie przysparza wiele kłopotów i kosztów. Budowa tego portu spowodowała zanikanie północnego brzegu Mierzei Helskiej. Falochrony portowe i inne elementy zabudowy portowej spowodowały przerwanie naturalnego przenoszenia osadów morskich i piasków , natomiast prądy morskie podmywają nasadę Półwyspu Helskiego. Możesz sobie o tym gamoniu poczytać w Wikipedii. Do portu rybackiego trafia obecnie około 30 - 35 tys.ton ryb z połowów na Bałtyku. Koszty utrzymania portu wnet przekroczą zyski z połowu ryb, bo w Bałtyku jest co raz mniej ryb (przełowienie i zanieczyszczanie wód). Mierzeja Wiślana, która jest tworem także naturalnego oddziaływania prądów morskich - jeżeli zostanie przekopana - czeka ja to samo lub gorzej - bo w Zalewie Wiślanym jest ogromna ilość mułów, które raz ruszone przez nowy strumień wodny powstały w wykopanym kanale - naruszy dotychczasowa równowagę ekologiczną. I nie przyrównuj do tego tępy gamoniu Kanału Panamskiego. Kanał ten - długości 80 km - jest kanałem śluzowym (12 śluz) i został on wydrążony w gruntach skalistych a nie piaskach morskich. Nie będę ci tłumaczył tępaku co to są kanały śluzowe i jak tam odbywa się ruch mas wodnych, bo i tak nic z tego nie zrozumiesz.Cierpisz na umyslowa zaćmę pisowską a takiemu nawet kijem nic nie wytłumaczysz. Spadaj na drzewko !!!

   Usuń
  5. adaśku !!! Biedo ty moja - aby taki Centralny Port Lotniczy miał rację bytu, musiało by przez niego podróżować co najmniej 50-60 milionów pasażerów rocznie. Skąd ich weźmiesz ???? Z Okęcia korzysta obecnie 11-12 milionów pasażerów i ten port lotniczy jest wykorzystywany zaledwie w 70-75 % rocznie. Obejrzyj sobie statystyki przelotów w portach europejskich. Kto i po co miał by latać do Warszawy - w dodatku lotnisko CPL odlegle by było od Warszawy o jakieś 70-80 km. Czym i kim dowieziesz tam pasażerów i ile wyniosą opłaty za dojazd. Puknij się !!!

   Usuń
  6. Jerzy nie przegadasz tępakowi iz w 1920 r nikomu nawet się nie śniło "ochrona środowiska" czy inne "Operaty"
   Oni "czynili sobie ziemię poddaną " a potem sie zobaczy, niech się potomkowie martwią i mówią coście q-wa narobili.
   Podejrzewam iż bliższe sa mu treści
   "zmarło około 25 tys. robotników a około 20 tys. z nich zaraziło się malarią lub żółtą febrą".
   Jaka to możliwość reedukacji lub pozbycia się częsci opozycji co zniknęła "z przyczyn naturalnych"
   A najchętniej to oni by,"budowali" jak Stalin, co to rozkazał wybudować Biełomorkanał bystro i dioszewo, tzn. szybko i tanio.
   Taki prokurator np cie pyta
   Czy za udział w nielegalnej demonstracji/zdjęcia w internecie/ zgodzisz się dobrowolnie, na prace społeczne przez okres, tam powiedzmy 40 dni,zamiast iść, siedzieć
   No i jedziesz na budowę Białomor...dobrowolnie i z entuzjazmem z hasłem "Cała Polska buduje "Kanał Wdzięczności a jakże im Lecha K"
   Ze jeszcze na to nie wpadli? Ale już myślą,trwają prace !


   Usuń
  7. adam !!! O czym ty bredzisz - o jakiej płycie tektonicznej ??? Nie czytaj bzdur w gazetach a lepiej zapoznaj się z mapami geologicznej budowy Polski.Ten rejon geologiczny Polski nigdy nie był i nie jest narażony na jakiekolwiek "ruchy tektoniczne". Południowe wybrzeże Batyku to kupa piachu i osadów dennych.

   Usuń
  8. Adam - tak po ludzku ci powiem - pier.....dzielisz głupoty jak uparty muł. Koniec "dyskusji".

   Usuń
 6. @Wiesiek,nie denerwuj się,trola adaśka nie karm,omijaj szerokim łukiem.Zadżumionego pisem i tak nie przekonasz,nawet najrozsądniejszymi argumentami.
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakłamana pisówa o imigrantów pyta! to UCHODŹCY! imigranci to my w Anglii i we Francji. Ma pisówqa problem z przyjęciem tu na powrót? a może o Ukraińców idzie? oni tu już od dawna za psie pieniądze nam służą. Tchórz obleciał, żeby powiedzieć "uchodźcy" wstyd w oczy spojrzeć to chamęci znaczeniem "sów". myśli że mózgi pisowcom wypierze jak powie wygaszam zamiast likwiduję, imigranci zamiast uchodźcy. Pisowcom wypierze, RESZCIE SIĘ NIE UDA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie uchodźcy, ani imigranci, to najeźdżcy!

   adam

   Usuń
  2. Piękny okaz wypranego. Wygodna wymówka taka zamiana słów, tłumaczy wszystko. Strach doskonale przemawia do wyobraźni elektoratu PIS.

   Usuń
  3. Adamku, tu ciebie znalazłem. Widze,że ryjesz wszędzie po blogach jak kret, ale, o ile kret jest na swój sposób pożyteczny, to ty jesteś tylko szkodnikiem i za zabicie kreta grozi słona kara, zaś za przegonienie ciebie powinna spotkać nagroda. Czytałem wcześniejsze twoje wymądrzenia, w których jest pełno nieprawdy Umowę z Katarem np., to jeszcze poprzedni rząd zawarł, a Jedwabny szlak to nie był pomysł PiS-u. Pisowski pomysł to przekop. Ale tobie szkoda gadać, boś już sklerotyk i tylko swój pogląd reprezentujesz, choćby najbardziej niedorzeczny.
   MAREK ZŁOŚLIWIEC

   Usuń
 8. Gdyby głupota była lżejsza od powietrza to bys latał adasiu jak gołębica.
  Nie ma problemu bo nie widziałem a tymczasem prasa rok w rok alarmuje "Hel " zamienia się w wyspę"
  Obala, obala.Nie boj żaby.":Suweren "już zaczyna się śmiać.
  " Ich rządy przypominają kawał o Icku skarżącym się rabinowi, że jego zięć nie potrafi pić wódki i grać w karty.
  - Ależ Icek, taki zięć to skarb.
  - Ależ rebe, on nie umie pić wódki ale pije, on nie potrafi grać w karty, ale gra."

  OdpowiedzUsuń
 9. Dowcip znakomity! I idealnie opisuje działania obecnych rządów! ;)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj Leszku !!! Mój "urlop blogowy" dobiega właśnie końca i chyba bym sobie coś "skrobnął" - jeżeli nie masz nic "naprzeciwko". "Urlop" - łatwo powiedzieć - a ja latałem jak w ukropie. Dwa tygodnie temu mojej Pani wyoperowano kilka kamieni żółciowych - dość okazałych, w ubiegły czwartek powyciągano szwy pooperacyjne i obecnie wszystko dobiega do szczęśliwego końca. Moja Pani, którą z hinduska nazywam "memsahib" , jest już pełna wigoru a nawet zaczyna gderać - co niewątpliwie świadczy, że operacja się udała. Miałem przez ten czas "krzyż pański", bo to i o domostwo trzeba było zadbać, przepierki uczynić, jakąś strawę sobie uwarzyć, po aptekach ganiać, w szpitalu odwiedzać - no sam wiesz, jak to jest. Gdzie mi tam było do "potyliki", albo aby się wadzić z Piotrem. Kątem oka tylko zerkałem co tam ci nasi "wybrańcy" czynią i to w zasadzie była moja jedyna rozrywka, bo jak tu nie pękać ze śmiechu. Na tym tle - troska pana prezydenta "nie wszystkich już Polaków"- tylko tych co na niego głosowali, w sprawie zmiany Konstytucji i zmiany ustroju państwa - zabrzmiała mi alarmująco. No bo popatrz Leszku - w obecnej Konstytucji mamy zapisane, że Polska jest demokratyczną republiką parlamentarną - to co tu do cholery można zmienić. Królestwem Polska już była, Rzeczpospolitą Obojga Narodów - także, PRZEZ PONAD 120 LAT NIE BYŁO NAS W OGÓLE - jako państwa. I nagle Panduda powiada, że trzeba wymyślić nowy ustrój państwowy tudzież konstytucję. Czyżby chodziło o CESARSTWO ??? Jak tak prześledzić wizyty zagraniczne Panadudy, to systematycznie odwiedza on wszelkie większe i mniejsze królestwa - widocznie podgląda, jak tam sobie radzą. Ostatnio był w Meksyku - malo kto pamięta, że Meksyk , krótko bo krotko - był CESARSTWEM. Z normalnej republiki zrobili sobie na 3 lata Cesarstwo (1864-1867), a "cysorzem" był tam Maksymilian I - brat rodzony austriackiego Habsburga Franza-Josefa. Po tym , "mechicanos" go zwyczajnie rozstrzelali. Aktualnie Panduda planuje wizytę dyplomatyczna w byłym "Cesarstwie" Etiopii, gdzie ostatnim "cysorzem" był sławny Haile Sellasie, który głosił wszem i wobec, że "biedni i bogaci zawsze byli i zawsze będą" - co i u nas jest widoczne. Załozyl bym się o garść orzechów, ze o "cesarstwo" tu chodzi, bo o co innego ??? W tym Meksyku Panduda nic nie utargował w sprawach handlowych, nawet eksportu do Polski tej ichniej "tequili" - wódki kaktusowej, która swa "mocą" dorównuje naszej śliwowicy łąckiej. W Etiopii - oprócz morza piasków i kamolców wszelakich - nic tam nie mają - nawet wody im brakuje. To po co ta wizyta - ani chybi, chodzi o "cesarstwo". Chociaż......chociaż.....od czasów króla Salomona i królowej Saby, podobno przechowują "Arkę Przymierza". Z tą "Arką" to ciekawe rzeczy opisują w Biblii - kto nieopacznie się dotknął zaraz trupem padał lub nabawiał się co najmniej trądu albo innej brzydkiej choroby. Gdyby tak taką "Arke" nam wypożyczyli na jakiś czas....hoooo....hoooo. Nie będę już pisał o arkach i innych takich. Pan Magierowski zamieścił tylko jedno zdjęcie jak Panduda modli się w tym Meksyku i zaraz musiał podać się do dobrowolnej dymisji.Co jest tajne, takim musi pozostać - chociaż pan Antoni twierdzi zupełnie coś innego (to w sprawie uwalenia Caracali).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. - Tadeusz Chyła już śpiewał "Balladę o cesarzu" - pamiętasz - "Cysorz to mo życie klawe...."- a kiedy to było - pół wieku temu.

   Usuń
  2. Ba, ale przypomnij sobie, co Chyła śpiewał dalej:
   ...i przynoszą mu w lektyce
   bardzo piękną cysorzową...

   Myślisz, że PAD liczy na cysorzowanie per procura?

   Usuń
  3. Sobiepan vel Sobiepanek7 maja 2017 19:45

   Tetryku56 !!! Pewien znajomy organista mawiał mi : "...wprawdzie organy już stare, ale zawsze jeszcze można zagrać..."

   Usuń
  4. Inny ktoś powiadał: co ma wisieć, nie utonie ... najwyżej się czepi

   Usuń
  5. adaśku - ta lewatywa nie wiele ci pomogła !!! Bierz jeszcze zimny prysznic !!

   Usuń
 11. Sobiepan7 maja 2017 18:38
  No co Ty taki zdziwiony a.
  Jak cała rodzinka klęczała do modlitwy, to mu po,pewnikiem, Tatunio nucił do snu, Tadzia Chyły piosenkę.
  Chłop se teraz przypomniał, bo w pałacu nudno .narty odpadły, podpisać "na cito"nie ma co, a ile tez można konwersować w internecie, z takim np Ruchadłem lesnym" sam powiedz
  A tak.
  "Cysorz to ma klawe życie
  Oraz wyżywienie klawe!
  Przede wszystkim już o świcie
  Dają mu do łóżka kawę,
  A do kawy jajecznicę,
  A jak już podeżre zdrowo,
  To przynoszą mu w lektyce
  Bardzo fajną cysorzową.
  Słychać bębny i fanfary,
  Prezentują broń ułani:
  - Posuń no się trochę, stary!
  Mówi Najjaśniejsza Pani.
  Potem ruch się robi w izbach,
  Cysorz z łóżka wstaje letko,
  Siada sobie w złoty zycbad,
  Złotą goli się żyletką
  I świeżutki, ogolony,
  Rześko czując się i zdrowo
  Wkłada ciepłe kalesony
  I koszulkę flanelową.
  A tu przyjemności same
  Oraz niespodzianek wiele:
  Przynoszą mu "Panoramę",
  "WTK" i "Karuzelę",
  "Filipinkę" i "Sportowca"
  I skrapiają perfumami
  I może grać w salonowca
  z Marszałkiem i Ministrami.
  Salonowiec sport to miły,
  Lecz cesarska pupa - tabu!
  On ich może z całej siły,
  A oni go muszą słabo...
  Po obiedzie złota cytra
  Gra prześliczną melodyjkę,
  Cysorz bierze z szafy litra
  I odbija berłem szyjkę.
  Sam popije - starej niańce
  Da pociągnąć dla ochoty.
  A kiedy już jest na bańce,
  To wymyśla różne psoty
  Potem ciotkę otruć każe
  Albo cichcem zakłuć stryjca...
  ...dobrze, dobrze być cysorzem,
  Choć to świnia i krwiopijca!'
  No i co, nie chciałbyś tak? Bo ja bym chciał !
  PS
  A gdyby tak moja zona poddała sie generalnemu przeglądowi połączonego z remontem, to bym nie odżałował gotówki i poprosił, by jej przy sposobności coś tam,zwęzili podciągnęli czy ujędrnili.
  I byłaby mi wdzięczną, zamiast gderać
  Wiadomym jest wszystkim i każdemu z osobna, iz kobiety żyją dłuzej a z poprawioną urodą łatwiej znaleźć następcę.
  Tym bardziej, ze zamiast te kamienie rozbić ultradźwiękami lub w ostateczności wyciagnac je laparoskopem, kazałeś ja pokroić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepan vel Sobiepanek7 maja 2017 19:36

   Wiesku - :-))))) witaj !!!!!Uczeni w medycynie orzekli, że laparoskopem nie da rady, bo był stan zapalny woreczka z żółciami i kamolcami. Tylko "starymi metodami" można było wyremontować "memsahib". !4 szwów zalożyli i dwie takie "klamerki" metalowe. Wykłóciłem sie z chirurgiem o te "kamienie" i mam je we fiolce w domu. No bo od dawien dawna "kamienie rodowe" powinny zasilać skarbiec rodzinny. Ty mi lepiej doradź - bo bywasz w górach, gdzie kamolcy zawsze jest sporo - czy to można jakoś "uszlachetnić". Jak by tak to draństwo zalać czystym spirytusem i dodać soli morskiej - grubo krystalicznej oraz przechowywać w zamrażarce - po roku lub dwóch powinno zamienić się w topazy. Kolor żółto bursztynowy już jest, tylko brak tej "krystaliczności". W ostateczności mogę także zakopać w wiadomym miejscu - na działce. Może kiedyś wnuki odkopią.... Ty pewnie się chichrasz, a ja tu całkiem poważnie !!!!

   Usuń
  2. proponuję metodę na sucho i głębinowo, możesz Sobiepanie uzyskać diamenty, a jako, że właśnie diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiet "memsahib" szybko o cierpieniach zapomni, szybciej, niż wygoi się rana.
   A nawiasem i serio mówiąc znajomy chirurg twierdził, że woli operować woreczki 10 kobiet niż 1 mężczyzny, ponoć paniom łatwiej się wycina i łatwiej pani dochodzą potem do siebie

   Usuń
  3. Wieśku, aleś namalował portret żony! a u ciebie w domu patelnia jest? przydatne narzędzie, bardziej w tym przypadku przydatne niż gderanie :)

   Usuń
  4. K-La ! Z tymi woreczkami to proste !!! U kobiet znajdują w woreczku kamienie - u mężczyzn KLENJOTY - trzeba ostrożniej ciąć.

   Usuń
 12. Sobiepan vel Sobiepanek7 maja 2017 19:36
  No co Ty "wartość rynkową zony"chcesz podnosić?Jakby co to w złoto lub platynę je opraw i do ogłoszeń ewentualnego przetargu dodaj.Nie wypali, to będzie jak znalazł w "masie spadkowej"
  Jeszczem nie słyszał by,kamienie szczawianowe lub wapniowe,ktoś zamieniał, na kamienie szlachetne.
  Moze to robili dawni alchemicy, co to ołów w złoto zamieniali.Cholera internetu nie mieli, to gdzie teraz ich wynalazki i metody, odnajdziesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może metodą alchemika Bettigera w złoto, czyli porcelanę prawie miśnieńską?

   Usuń
 13. Te "kamienie" to odkładam do innej dyskusji. Na razie - obserwuję "francuskie wybory" - wysoko wygrał pan E.Macron. Pewnie dzisiaj w nocy Panprezes wszystkich prezesów golnie sobie coś mocniejszego - z rozpaczy. Obstawiał przecież panią Le Pen i już się szykował do demontażu Unii. Co by tu....co by.... tu jeszcze spieprzyć. Coś się Panukaczyńskiemu "karta odwróciła".

  OdpowiedzUsuń
 14. Obserwuj obserwuj
  Od września 2016 r nie mamy ambasadora we Francji,Becia gratuluje na Twitterze /nowa forma w dyplomacji/ i zaprasza /gdzie, chyba do siebie, do Brzeszcz/ a Waszczykowski nakazuje przeprosiny za wcześniejsze jego wypowiedzi Duplomacja ,"dyplomatołków" w pełni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - :-)))))) O "Beci" to ja Ci jeszcze coś napiszę, ale jeszcze nie tym razem - bo są sprawy ważniejsze - powiedział bym...."kardynalne". Słusznie prawisz, że wszystkiemu winna "duplomacja"...i tu masz rację, chociaż..... hmmmmm..... sprawa jest cośkolwiek skomplikowana. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że kilkanaście dni temu w wielu "prawoskrętnych" czasopismach i portalach internetowych rozpisano się na temat - "kto tak naprawdę odkrył Amerykę". Apogeum tych "informacji" przypadło akurat na czas wizyty Panadudy w Meksyku. Początkowo nie kojarzyłem o co tu biega, ale.....dziennikarstwo rządowe i prorządowe rozpisało się na temat odkrycia Ameryki nie bez "kozery". No bo już niejaki Joachim Lelewel - historyk z zawodu - "odkrył", że Amerykę odkrył pół wieku przed Kolumbem - no kto....??? POLAK oczywiście....niejaki Jan z Kolna, w dodatku to Kolno lezy nad rzeką PiSą - abyś się wyzbył wątpliwości. I co....masz nadal wątpliwości....???? To teraz Cie przygwożdżę do ściany. Odpowiedz mi proszę - kto tak naprawdę zamieszkiwał ta cała Amerykę ???? Odpowiesz zapewne - jak każdy - Indianie !!!! Heee...heee...heeee... błąd !!!! Błąd - jak cholera !!! Otóż Amerykę - tą Północną - zamieszkiwali..... KACZYNOWIE....tak....tak.... KACZYNOWIE !!! CO....nie wierzysz mi ???? No to "pogoogluj" sobie trochę choćby w Wikipedii - wpisując hasełko "KACZYNOWIE" lub mniej poprawnie "KACZYNI". Do dzisiaj - potomkowie Indian - na okolicznościowych imprezach modlą się do....Wielkich Kaczynów. Teraz Ci chyba wszystko jasne.... no bo skąd w indiańskich językach takie słowiańskie słowo - KACZYNI LUB KACZYNOWIE. Nie będę Ci dalej "erklarował" jakie to może przynieść "duplomatyczne" skutki, ale skoro wymyślono sławna już Republikę Escobar - a to była tylko taka zagrywka pana Waszczykowskiego, to w tych KACZYNÓW świat musi uwierzyć i w to, że to Jan z Kolna, a nie żaden tam Kolumb. Ten nowy prezydent USA podobno zna się na interesach, ale na historii niekoniecznie - będzie musiaŁ się pogodzić z faktem, że to KACZYNOWIE rządzili Ameryką. To już z wizami do USA nie powinno być kłopotu....bo nie wypada.A i gazu maja nam podesłać - w czerwcu ma zawinąć do Świnoujścia - do Gazoportu im. L.KACZYŃSKIEGO, pierwszy taki "gazowiec". Ja Ci mówię Wieśku....będziemy "cesarstwem" - od morza do morza. Jak nie - jak tak !!!!

   Usuń
  2. P.S. - już się rozpoczęły "polskie spory" o tego Jana z Kolna. Burmistrz Gminy Kielno (koło Wejherowa) twierdzi, ze ten Jan pochodził z Kielna a nie z Kolna. No i masz.....oto Polska - zamiast jednym głosem, to już są dwa. I jak tu nie wziąć za pysk samorządowców - zepsują każdą "rządowa misje".

   Usuń
  3. Sobiepan8 maja 2017 10:59
   Zapomniałeś dodać iz to jest tzw Odeska linia KACZYNOW co to pierwsi do tej Hameryki przez Alaskę poleźli

   Usuń
  4. Wiesiek !!! Ależ oczywiście...ależ oczywiście masz rację !!!!

   Usuń
 15. No tak, z tymi wyborami we Francji, to duplomatołki pisowskie będą jeszcze nie jeden problem miały. Już gdzieś u nich słyszałem, że przed nowym prezydentem Francji stoi poważne zadanie - odzyskanie zaufania Polski. A przecież jeszcze nie podziękowali za naukę używania widelców.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku ! No właśnie - typowe PiS-owskie odwracanie kota ogonem. Pan Antek zerwał kontrakt z Francuzami na dostawę "Caracali" - to "wina" Francuzów. Pani Le Pen przerżnęła wybory prezydenckie - to wina Francuzów. Nowy prezydent Francji w opinii przedwyborczej skrytykowal polityke Orbana, Putina i Kaczyńskiego - wina Francuzów. No to teraz prezydent Macron musi na uszach stanąć, aby odzyskać zaufanie pani Szydłowej i Panakaczyńskiego. Po drodze powinien jeszcze nauczyć się posługiwania widelcem. To już nawet śmiać się nie chce. Jeszcze jak Francuzi obrzydza sobie polskie winniczki, to nie będziemy mieli co do tej Francji eksportować a jak zamkną granice przed emigrantami - wszyscy "polscy hydraulicy" wrócą do kraju. Może i to było by dobre - ktoś te nasze polityczne szambo musi "odetkać". Budowa 3 milionów mieszkań nie ruszyła z miejsca, to i "hydraulicy" zaczną się nudzić i zajmą "potyliką". Właśnie dokonalem sobie przeglądu sukcesów ekonomicznych pana Morawieckiego za ubiegły rok i wyników bilansu państwa. Nie ruszyła żadna hałaśliwie zapowiadana "inwestycja" w ramach "Zrównoważonego Rozwoju Gospodarczego" - ŻADNA !!!! Do końca kadencji PiS-u pozostały praktycznie 3 lata i to będzie koniec "dobrej zmiany". Tylko przybędzie nam jakieś 200 miliardów długów do spłacenia. I to cały "sukces" !!!!!

   Usuń
 16. Leszek Kowalikowski8 maja 2017 12:36
  Sankcje, tylko sankcje zmusza ich do przeprosin.
  Tak wał, powinien powiedzieć lud polski ,żadnych ślimaków łobuzy wam nie sprzedamy,żadnych żab co to się nimi karmicie.Wygłodniali jeszcze przyjdziecie, na kolanach nas przepraszać.
  Podamy rękę na zgodę jeśli druga wręczycie nam te Caracale gratis.
  No !! To jest linia Krysi Pawłowicz i tego się będę trzymał

  OdpowiedzUsuń
 17. https://1.bp.blogspot.com/-1GwOZL0RxXo/WRALeomZQOI/AAAAAAAAB4Y/YXE8Tm9Knf0y5-gSN2c-JKpKFTad2XTOwCLcB/s1600/Jak%2Bdobrze%2Bby%25C4%2587%2Bkretynem%2B-%2B1.jpg

  OdpowiedzUsuń
 18. Leszku !!! Rocznica kolejnej miesięcznicy tuz...tuż....a w jedynie słusznej "prasie" i innych przekaziorach nikt się nawet nie zająknie - co dalej z tymi bombami termobarycznymi. Od czasu, kiedy to pan " Wacek " Berczyński zwiał za Wielką Wodę - "prawda smoleńska" stała się tematem bardzo wstydliwym. Tylko "Super Express" i Interia pl. napisały, ze ten "Wacek" to wcale nie jest takim biednym emerytem firmy Boeing, ale bardzo "forsiastym" milionerem. On handluje i inwestuje w nieruchomościach i nakupił różnych tam amerykańskich apartamentowców za kilkanaście milionów dolarów. W samym tylko 2016 roku kupił za żywa gotowkę a nie za jakieś tam kredyty, nieruchomość w Richmond (California) - za bagatela 850 tysięcy "zielonych". Czyli ma chłop "głowę na karku". Po naszemu to on jest taki amerykański "kamienicznik" a nie zaden tam "ekspert" od bomb. Jak już nasze "władze" weszły z nim w "konszachty" to mogli mu powierzyć rozwiązanie sprawy "nieruchomości warszawskich" - tam też co poniektórzy zarobili ładny grosz i siedzą cicho jak ta mysz pod miotła. Chciałbym np.wiedzieć jak PC Centum - za "frico" nabyło olbrzymi budynek RSW "Prasa Książka Ruch" przy ul.Nowogrodzkiej w Warszawie (albo Dudapeszcie - jak mawiają niektórzy). Teraz jest to siedziba Komitetu Centralnego PiS i samego Panakaczyńskiego. O innych gmachach nawet nie wspominam, bo wszyscy wiedzą już wszystko. Albo - taki pan "Wacek" mógł by być szefem ogólnopolskiego związku emerytów. Pokazał by tej naszej biedzie emerytalnej - jak skromny emeryt firmy Boeing dorobił się milionów. Albo.... gdyby go tak obwołali prezesem ZUS - fundusze emerytalne natychmiast zaczęły by się mnożyć i mnożyć. Ehhhh..... ta nasza polityka kadrowa.... same głąby, a tu taki talent się marnuje !!!!
  Na zakończenie dodam Leszku, że intensywnie pracuję nad teoria "kubła na śmieci" - takiego zwyczajnego kubła z "pedałem". Ta "bomba termobaryczna" mogła zostać umieszczona tylko w kuble na śmieci. Powiedz mi, jaki agent ochrony rządu będzie grzebał ręką w kuble na śmieci - zwłaszcza zaś, kiedy przebiegły dywersant umieści na wierzchu np. używane pampersy. W życiu - nikt tam łapy nie wsadzi. Jeszcze się trochę wstrzymam z publikacja moich domyałów, bo zastanawiam się, czy materiały wybuchowe zostały umieszczone na samym dole kubła, czy pośrodku i czy tam zastosowano zwykły budzik - jako sterownik, czy też uruchamiano taki kubeł np.przez komórkę telefoniczną. Jak się uporam z tymi "dylematami" - dam znać !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ADASKU !!! a do kogo należał budynek (obecna siedziba PiS) Prasowych Zakładów Graficznych przy ul.Nowogrodzkiej nr 84/86 i jak to sie stało, ze PiS (Porozumienie "Centrum") stało się właścicielem tego budynku. Od kogo i za ile budynek ten nabyli bracia Kaczyńscy. Sprawie ukręcono łeb - kiedy ministrem Sprawiedliwości był niejaki Lech Kaczyński - wiesz coś o tym ?????

   Usuń
  2. Jerzy S. - daj spokój !!! Sprawa nabycia wielu nieruchomości w Warszawie przez PC "Centrum"- poprzedniczkę PiS śmierdzi z daleka. Kiedyś ktoś to dogłębnie wyjaśni i zajmą się tym NIEZALEŻNE Sądy i Prokuratura. Na szczęście sprawy dotyczące prawa własności nieruchomości nie ulegają przedawnieniu. Sporo informacji znajduje się w Internecie - ale tutaj potrzebne są prawomocne wyroki sądowe. Kiedyś zapadną - być moze wtedy, kiedy ktoś wystąpi o delegalizację PiS-u - to też kiedyś nastąpi - masz to , jak w banku !!!!!

   Usuń
 19. Sobiepanie
  To ja Cie naprowadzę na kurs i na ścieżkę Aktualną !!
  Teraz aktualnym jest. zagadkowa i tajemnicza śmierć Stanisława Pyjasa, co to ponoć był w KOR a SB go zabiła/a pan Antek co to ten KOR zakładał i był "we władzach" nietkniętym został/
  No co z tego, iż Pyjas lubił zaglądać do kieliszka a jak już się przynapił gadatliwym się stawiał.
  No co z tego, iz w tej kamienicy przy ul.Szewskiej w Krakowie na najwyższym pietrze mieszkała jego była dziewczyna.
  No co z tego, iż schody w tej kamienicy drewniane,strome były a podest na najwyższym pietrze jak i poręcz schodów ledwo bioder sięgały /ot jak w średniowiecznych kamienicach Krakowa/
  Zabili go i tyle.
  Dochodzenie wykazało iz z tego podestu na wys drugiego /a drugie tamte, to nie to co teraz/ spadł "napity"ną kamienna posadzkę sieni i nieprzytomny zadławił sie krwią.
  Trzykrotnie stwierdzali to biegli a prof. Zdzisław Marek. za obronę wniosku podwładnych został w 1991 decyzją rektora Akademii Medycznej pozbawiony funkcji kierownika Katedry Medycyny Sądowej /.skad my to znamy?/
  Okazuje się, iż siedzieć w wiezieniu było bezpieczniej niz byc na wolności
  Siedział Michnik,siedział Kuroń,siedział Modzelewski i wielu wielu innych i w wiezieniach nikt ich nie zaciukał, nawet więźniowie nie pobili Tacy byli "patryjoci".
  A genialna SB, cholernie lubiła utrudniać sobie sprawę i zabijała tez genialnie, bo bez świadków. Tych co miała w swoich łapach nie tknęła, bo to byłoby za proste
  Śledztwo w sprawie Pyjasa toczy się w IPN od 40 lat bo naciskają ci co to w jego "sławie"grzeją się i pieką własne pieczenie.
  Wtedy można i trzeba powiedzieć był i to koniecznie, moim przyjacielem razem "pracowaliśmy w konspiracji" on zginał a ja nie Cześć mojej pamięci !
  /nazwiska tych co się "podpinają"znajdziesz w Google,a zrobili kariery oj zrobili/
  Prezydent Lech odznaczył ,tablica jest na kamienicy tyle ze nie robią "miesiecznice" a "rocznicę"

  OdpowiedzUsuń
 20. Wieśku !!! Ani mi się nie chce już komentować "sprawy Pyjasa", bo temat jest tak "zgrany" jak "kłamstwo smoleńskie". I tam i tu niektórzy chcieli zrobić "kariery" polityczne i nie bardzo im wyszło. Pewien "dziennikarz" robił przy tym tak wiele szumu, aż utonął we własnych odchodach...upss....we własnych "prawdach jedynych". No ale jakiś tam kapitalik polityczny na tym zbił. Nawet Panduda mu "orla białego" przypiął - za "całokształt działałnosci". Tfuuuu...!!! To znaczy - a niech tam ma - ani mnie to ziębi, ani grzeje. Samo życie - jedni wypinają piersi do medali i nadymają się - inni odmawiają Panududzie przyjęcia odznaczeń - taka państwowa farsa. A niech tam !!!

  OdpowiedzUsuń
 21. Pisałem kiedyś "dom wariatów Polska" i tego będę się trzymał.
  Banda cwaniaków,nieuków lub nieświadomych lub świadomych wrogów, rozwala nam Polskę Całkowicie dokumentnie i od fundamentów.
  Trwał przetarg na helikoptery i 21 tysięcy stron dokumentów skopiowano i wyniesiono z MON za zgoda i przyzwoleniem Macierewicza.I jeszcze wpierają suwerenowi, iz "to dokumenty archiwalne".
  Czyli to wszystko co przechowywane jest w Kancelariach Tajnych ,wydawane za podpisem i tylko tam/ po szybkim zwrocie/lub czytaniu na miejscu bez prawa robienia kopi" stało się "dokumentami archiwalnymi.
  Koniec świata albo koniec tzw "tajemnicy wojskowej"
  Negocjacje przetargowe w sprawie helikopterów bojowych potraktowano tak jak negocjacje w salonie samochodowym gdzie dla zony ważne są kolor nadwozia i tapicerki.Reszta jest zbyteczna
  I nikt, nawet prasa, nie bąknie, iż w trakcie takich negocjacji przetargowych nie jest tak istotna cena "wystawiennicza"ważne jest to, co armia sobie życzy w tzw wyposażeniu lub doposażeniu.
  A armia sobie może życzyć np dodatkowe opancerzenie punktów,elementów, które jej fachowcy uznali za newralgiczne,zdublowanie sterowania,lub zamianę tegoż z hydrauliki na elektryczne lub odwrotnie,zwiększenie mocy silników przez,lub zasięgu bojowego.Wymiana awioniki na, lub zmiany częstotliwości pracy, wymiana uzbrojenia na lub doposażenie Czyli wszystko to co armia uzna za potrzebne a co stanowi tajemnice.Bo w razie wojny wróg wie i żnąc może czułe punkty broni niszczyć helikoptery celując tu a nie gdzie indziej lub stosując metody elektronicznej wojny, zakłócać systemy doprowadzając do..
  I to wszystko ten idiota dał jak na talerzu 3 pajacom /ujawnionym/ kto jeszcze o tym wie?
  I durnie "tłumacza suwerenowi"iz dokumentacji offsetu nie pokazana"
  A to najmniej istotna cześć kontraktu.Bez znaczenia wojskowego
  Bo w nim może byc zawarte np
  W zamian za miliardowy kontrakt wy nam dodatkowo założycie farmę ślimaków i żab i zobowiązujecie przez lat tyle i tyle cała produkcje odbierać przez 25 lat.Lub coś tam, coś tam, w sposób pośredni związany z wojskiem, a nie mającego cech tzw "tajemnicy wojskowej" dlatego tez przekazane do negocjacji Ministrowi"Gospodarki"
  Jesli tego opozycja nie wykorzysta,nie doprowadzi do końca to "do wariatów" jest pewny
  Do tego za dobra prace Becia nagrodziła nagroda Macierewicza"za całokształt"
  Dom wariatów.Powiedzcie mi ze nie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !!! Gdyby to był "dom wariatów" to jeszcze pół biedy - wariatów podobno się nie skazuje, tylko obleka w kaftaniki i umieszcza w pokojach bez klamek. Mnie to wygląda na świadome działanie na szkodę państwa - czyli nas wszystkich. I myślę sobie, ze jest to "podzwonne" nie tylko dla pana Antoniego, ale i dla całego PiS-u, jako organizacji politycznej. KAŻDE państwo wszelkimi silami strzeże swych tajemnic wojskowych - jak oka w głowie, bo to jest czasami kwestia "być, albo nie być" w czasie konfliktu zbrojnego. W wielu państwach obowiązuje co najmniej 50 letnia karencja na sprawy tajne, a często nawet 100 lat. Są tez sprawy zakwalifikowane jako "wieczysta tajemnica" i nigdy nie publikowane. Tak jest m.innymi w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii,ale nie tylko u nich. Do dzisiaj nie odtajniono wielu spraw z okresu np. II wojny światowej. W naszym przypadku - nie odtajniono sprawy "wypadku w Gibraltarze" kiedy to zginął gen.Władysław Sikorski. Nie odtajniono też szachrajstwa z lądowaniem polskich spadochroniarzy pod dowództwem gen. Sosabowskiego, którego Angole "wdeptali w ziemię" byle tylko ukryć własną głupotę. Dlatego wewnętrznie jestem przekonany, że w końcu dojdzie do delegalizacji PiS-u, a wtedy dowiemy się "co było grane" i kto śpiewał w tym "chórze". To co się obecnie dzieje w Polsce, przechodzi wszelkie granice wyobraźni - już nawet w ONZ-cie o Polsce się mówi i to nic dobrego. A pan Waszczykowski marzy o tym aby Polska była niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Po ostatniej wizycie Panadudy w Etiopii - podobno Etiopia będzie nas w tym popierać. Tak głosi oficjalny komunikat z tej "wizyty"." Cysorz to mo życie klawe.... "

   Usuń
  2. Wieśku, tym razem poprę Sobiepana.
   Faktycznie, z wierzchu wygląda to na klasyczny "Dom Wariatów Polska". Jednak poziom głupoty, kłamstwa i arogancji, według mnie wskazują na celowe działanie.
   Dowodem na prawdziwość moich słów jestem ja sam.
   Codziennie zrywam się by siąść do klawiatury i opisać kolejne kłamstwo czy idiotyzm pensjonariuszy tej kaczej fermy. Lecz gdy tylko siądę, zajrzę do sieci w poszukiwaniu materiałów, trafiam na kolejną "prowokację kaczych patriotów".
   Nie zdążę wyszperać kolejnych materiałów, a już żona zapodaje - "Leszek chodź posłuchaj co ci idioci znowu wymyślili".
   Oni chyba mają taki plan - robić jak najwięcej idiotyzmów, ocierających się nawet o normalną zdradę Ojczyzny, robić to jak najczęściej - by krytycy nie nadążali za demaskowaniem tej bandy.
   Ponadto wielu z nas wymięka - "po co ja się tak wysilam, demaskuję wyzywam - ta kacza banda i tak robi co chce". Dzielnie wspiera ją "Prezydent Jednego Polaka" (czytaj: naczelnego Kaczora).
   To działa tak jak z filmem - dobry horror musi być nafaszerowany okropnościami. Jednak jeżeli się przesadzi, to zamiast straszyć - śmieszy.
   I ta p(i)siarniana to liczy. Co bardziej wrażliwi dostają zawrotu głowy, bardziej odporni przestają jeszcze się wkurzają - ale i ich powoli ogarnia apatia. Najmniej wrażliwi, gruboskórni, zaczynają mieć to wszystko w dudzie.
   A "elektorat", jak przystało na prawdziwych idiotów - wyje z zachwytu.

   Usuń
  3. Leszku - Ty się nie dziw, że w PiS-owskim kociołku zawrzało i wykipiało szumowinami. Nastąpiła oto "katastrofa katastrofy smoleńskiej" i to uczyniona na ICH własne życzenie. Nikt lepiej - niż "pan Wacek" - osobisty "przyjaciel" pana Antoniego, nie zrobił by tego lepiej. No i teraz wyobraź sobie taka sytuację, ze Pankaczyński na kolejnej "miesięcznicy" oświadczy z drabinki, że "prawda jest co raz bliżej" !!! Przecież nawet te pisowskie staruszki posikają się ze śmiechu. Runął oto "fundament" bredni Panakaczyńskiego, coś co jakoś tam spajało ten "tłumek" na Krakowskim Przedmieściu. A skandal jest ogromny, bo nie tylko runał jeden z mitów, ale ujawnił się nowy - ten z "rozwaleniem" Caracali. Ten ostatni dopiero ma szanse się rozwinąć a jego skutki mogą być bardzo bolesne i to nie tylko w sensie politycznym, ale przede wszystkim ekonomicznym i finansowym. Francja - jeżeli taka będzie wola ich nowego prezydenta - może Polsce wytoczyć kilka międzynarodowych procesów i procesy te wygra, bo sprawa jest oczywista. Tymczasem pani Szydłowa przyznała i udzieliła panu Antoniemu najwyższą - jak dotąd - nagrodę finansową, ponad 30 tysięcy złotych. To by zaś świadczyło, że najwyższa pora się leczyć, bo inaczej trudno to sobie wyobrazić. Ja w każdym razie - nie potrafię tego zrozumieć. Mam nadzieję, ze nie jestem w tym osamotniony. I jeszcze dołożę drewienko do tego ogniska. Pal pieron "Caracale" - ale gdzie się podzialo 13,5 miliarda złotych na ich zakup. Przecież te pieniądze gwarantowała ustawa budżetowa, a jak ustawa - to PRAWO, które bezczelnie złamano. Nie chce tu dalej "złowieszczyć", ale tej sprawy nie da się już wmieść pod żaden dywanik. NO POSSUMUS !!!
   I na zakończenie - coś drgnęło u "episkopalnych" - ni w pięć ni w 27 - prymas Polski obwieścił, ze nie wolno używać krzyża do celów "politycznych" - czyżby to był zakaz okładania krzyżami kontr demonstrantów podczas "odprawowania" miesięcznic" smoleńskich, bo tam najczęściej do tych celow go używano !!! Czuję, ze pan Robert Górski będzie miał kilka nowych tematów w "Uchu prezesa". Przynajmniej pośmiać się można. Na procesy przyjdzie jeszcze czas, bo tej tragikomedii daleko jeszcze do końca. Jeszcze dwa lata !!!

   Usuń
  4. Sobiepan10 maja 2017 16:47
   Czy Ty przypadkiem tam u siebie "na Panderozie" nie hodujesz "kwiatów nienawiści" tzn krzaków białych róż?
   /Jakie to od wczoraj zostały nazwane przez naszego wielkiego prawodawce i zmieniacza/
   Jesli masz to "na wsjakij a pozarnyj" usun bo Ci jakiś Komendant ciągnący się na wyższe stanowisko postawi zarzut "mowy nienawiści" W domu wariatów wszystko możliwe, a i wariatów przybywa
   PS.
   Prawidłowa nazwa to nie Episkopat ale PISkopat

   Usuń
  5. Wieśku - ale mi napędziłeś stracha - MAM, oczywiście, że MAM. Jest jeszcze gorzej niż myślisz, bo mam także róże czerwone - pnące, które bardzo obficie kwitną. Bo to było tak - jak onegdaj niemiecki ( !!!!!!! ) sławny gitarzysta Ricky King nagrał szlagier pt. "Rot sind die Rosen" (Czerwone są róże) - kupiłem dwa krzewy różane - właśnie czerwone, w tym jeden w odmianie pnącej. Ten ostatni rośnie jak głupi a kwitnie bajecznie. W jakiś czas po tym popularna stała się piosenka rosyjska "Biełyje rozy" (Białe róże) Jurija Szatunowa. No to łup - kupiłem dla równowagi dwa krzewy białych róż. Mimochodem wyszło to bardzo patriotycznie (tak sobie myślałem do wczoraj). A tu masz - Pankaczyński wczoraj grzmiał z drabinki, że to zdrada i fałsz, że to wyraz dzikiej nienawiści do PiSiastej rzeczywistości. Wieśku - jeżeli jeszcze do wczoraj, ktoś myślał, ze ten facet jest normalny - to teraz chyba zmienił zdanie. Jednak po tej "katastrofie katastrofy smoleńskiej" mocno mu coś zaszkodziło. Wina Antka !!! Wina Wacka !!!

   Usuń
  6. P.S. - Wiesku - mam rozwiązanie tego "problema". Te czerwone róże nazwę "rosa cardinalis", że to niby "róża kardynalska" a te białe nazwę "rosa papam", ze to niby "róża papieska". Niech no ktoś spróbuje się doczepić. Zresztą - na ogrodnictwie w PiS-ie zna się tylko pan marszałek Sejmu - podobno hodował pomidory i jakieś zioła. Spoko wodza !!!

   Usuń
 22. Były "Cztery wesela i pogrzeb",teraz są cztery pytania i co?Od dawna nie oglądam telewizji,bo nie mam telewizora,słucham radia,ale i tu zdaje się skończę na stacji z samą muzyką.Dzisiaj miałam dość,teraz najważniejsza wiadomość to co powiedział Schetyna(nie mój idol)w biegu na odczepnego.I to jest wałkowane,komentatorzy(dziennikarze)aż zachłystują się z oburzenia jak tak mógł,tam ludzie toną,a on taki bez serca itd.itp.A ja skromnie pytam - kto z tych oburzonych komentatorów przyjmie
  do siebie chociaż jedną rodzinę uciekinierów?Natomiast sprawa poruszona w komentarzu @Wieska spychana jako nieciekawa.Czyżby komentatorzy radiowi woleli nie ruszać tematu,bo się czegoś boją?Bo
  MO ustami vice pogroziło posłom PO prokuratorem?lepiej nie ruszać,lepiej niech sprawa ucichnie?A nasze(Państwa Polski)bezpieczeństwo nie jest ważne,taplajmy się dalej,cieszmy się bo dali 500+,a reszta nas nie obchodzi?
  pozdrawiam,kocica,MK
  na nie obchodzi

  OdpowiedzUsuń
 23. errata,MON
  kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 24. No i popatrz "sobiepanie" jak nam emeryta po 60 tce powszechna głupota i hucpa w stupor jakiś wprowadziła.Zamilkł.
  Dodajmy mu otuchy bo gdy powódź tylko nieliczni klękają, lub modła się /a jeden biskup to nawet relikwie wawelskie wystawił i zatrzymał powódź/.Ale biorą za łopaty i pakują piasek w worki a potem je kładą gdzie trzeba.
  Czyli robią swoje i gdzie trzeba a cwaniacy tylko "markują pomoc"
  Tak to w powodzi powszechnej głupoty jeden worek. ba jeden kwiat,byle w białym kolorze, potrafi dać tamę.i wk
  Nawet 'stały opiekun z ramienia" zamilkł Argumentów zabrakło.Czy wskazówki nie nadeszły lub przeżuwają w ciszy gorycz, zwycięstwa.
  Ale jaja.Ale jaja, jak powiadał "Listonosz Edzio" z Kiepskich/ szkoda ze już Go nie ma/

  OdpowiedzUsuń
 25. Sobiepan vel Sobiepanek12 maja 2017 08:13

  Leszku !!! Nie wiem czy zauważyłeś, ale Pankaczyński przeszedł "transformacje" polityczną. Ta cichutko - jak to ONI - ni stad, ni z owąd przekształcił się z "prezesa" w TRYBUNA. Baaa...w "Trybuna Ludu Smoleńskiego". Do tej pory przemawiał do swych wyznawców ze zwykłej poczciwej drabinki, co było powodem rozlicznych kpin - jako, że Polacy, to naród "wyśmiewny". Poskutkowało.... na ostatniej miesięcznicy Pankaczyński przemawiał już z trybuny, obitej "żałobnym kirem". Nooo... może trochę przesadzam z tą "trybuną", bo to raczej była taka mała "TRYBUNKA" - tak jak gdyby ktoś złożył do kupy cztery skrzynki do jabłek i przykrył kawałkiem czarnej tkaniny - ale zawsze, co "trybuna" to "trybuna". No a z "trybuny" - jak sama nazwa wskazuje - przemawiać może tylko "TRYBUN", bo nie wypada aby ktokolwiek inny. Może właśnie dlatego ta "trybuna" była jednoosobowa, aby byle jaki prostak na nią nie właził i nie robił tłoku wokół pana prezesa. Tylko ochroniarze Panakaczyńskiego mieli markotne miny - no bo jak tu osłaniać "cenną" osobę, kiedy osoba sama wystawia się na cel. Wystarczy jeden rzut zgniłym jajkiem i poruta gotowa. A jak by tak ktoś się "zamachnął" bukietem białych róż - skandal !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. - jak znam życie - największy "interes w sprawie" zrobią teraz hodowcy białych róż. Krnąbrni Polacy będą teraz złośliwie podtykali wiązanki białych róż - gdzie się tylko da - jako cichy wyraz "protestu" przeciwko demagogii.

   Usuń
 26. A tymczasem Macierewicz
  " Na antenach Radia Maryja i TV Trwam mówił: - Rozrosła się atmosfera nienawiści, która w ostatnich dniach doprowadziła do zjawisk, które grożą tym, że może dojść do bardzo brutalnych działań.
  "nienawiść wymierzona jest w "środowiska patriotyczne, w Prawo i Sprawiedliwość, Kościół katolicki, duchownych, wartości katolickie i narodowe".
  Zlekceważyliśmy widoczny od dłuższego czasu trend w mediach, które nie patrząc na rzeczywistość, w coraz większym stopniu uważają, że są uprawnione do najbrutalniejszego kłamstwa, do najbardziej bezwstydnego oszustwa, najbardziej wydumanych, niemających żadnego pokrycia w rzeczywistości manipulacji -
  No i jeszcze
  -" Agresja rozwijana przez tych, którzy są przeciwnikami silnej Polski, Polski patriotycznej, Polski opartej na wartościach chrześcijańskich, ciągle narasta. Odpierajmy ten atak nienawiści miłością, ale przede wszystkim wspólnym działaniem i wspólną, solidarną postawą. I świadczeniem najwyższym wartościom, które kiedyś nasz naród uczyniły wielkim, bogatym i silnym"
  Kto jeszcze ma wątpliwości iz dalsza swobodne przesłanie do narodu tak wygląda
  Czyli czas już najwyższy narodzie 'suwerenem "zwanym wyciagnac i postawić do boju nasze wierne wojska OT zwane by powyższe broniły albowiem wróg u bram
  Macie jeszcze jakieś wątpliwości co do "przesłania"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !!! Paranoja nabrzmiewa "wojną religijną", bo oto Komenda Rejonowa Policji w Warszawie I - ul.Wilcza nr 21 wzywa na przesłuchania tych obywateli Najjaśniejszej RP, którzy przy pomocy białych róż protestowali na Krakowskim Przedmieściu - pod zarzutem: "....złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego Kościoła Rzymskokatolickiego tj. o czyn z art.195 par.1 ustawy...".
   Jeżeli tak - to po pierwsze "Kościól Rzymskokatolicki" w Warszawie powinien był uprzednio wystąpić do Policji ze skargą, ze to ON jest organizatorem tego "aktu religijnego" i podczas jego przebiegu Kosciol Rzymskokatolicki wykonywał " obrzędy religijne". Nie wiem, czy "przemowienie" Panakaczyńskiego o nienawiści i "białych różach" jest akurat "obrzędem religijnym". Uważnie wysluchalem wystapienia Panakaczynskiego i nie stwierdziłem aby chociaż przez chwilkę się modlił, natomiast używał często i gęsto słów poqardy, których za modlitwę uznać nie można, chyba, ze ...... świat już całkiem zwariował na czele z .......
   Nadto, stwierdzam, ze Panakczyński i jego "wierni" absolutnie nie "modlili" się w intencji pozostałych ofiar katastrofy lotniczej, zatem mamy tu do czynienia z "rasizmem" religijnym lub pogardą dla wszystkich innych ofiar tej katastrofy. Jeżeli tak - to Episkopat i Policja powinny "uzgodnić" swoje domniemania i zacząć ścigać Panakaczyńskiego. Nawet jednego "ojczenasza" nie odmówił w intencji, choćby świątobliwych biskupów, którzy tam na Siewiernym zginęli w wypadku.Ponadt to - jezeli Komisja pana Macierewicza - za państwowe pieniądze - stwierdziła, ze wybuchła tam "bomba termo baryczna", to dlaczego Pankaczyński twierdzi, że "prawdę już niedługo poznamy" . Kwestionuje w ten sposób "ustalenia" wybitnych naukowców. Należy wystąpić o ekstradycję "pana Wacka" do rządu USA i przy pomocy środków stosowanych od stuleci przez "Świętą Inkwizycję"- przesłuchać tego eksperta.Albo zastosować metodę "sądu bożego" - wszak sprawa dotyczy "czynności religijnych". No jak nie - jak tak !!!!

   Usuń
  2. P.S. już tam nie wspomnę, ze podczas tych "obrzedow religijnych" nie odczytano "apelu smoleńskiego" - pan Antos się zaniedbał. tRZY DNI "PAKI" I SPRZATANIA KIBLI.

   Usuń
 27. Sobiepan12 maja 2017 11:12
  Czyli ?Wraca stare ,stare dobre UB ckie metody.Nękanie !
  Masz "wezwanie na godz" a czekasz jeszcze dwie bo...?Prosze czekać bo....... i dzien sp...
  Ide o zakład i w Warszawskiej Komendzie jest wydzielony zespól "do zwalczania" manifestantów.
  Bo takie zdjęcia nie robią mundurowi a tajniacy,przebrani za fotoreporterów, czy przypadkowego fotografa.
  Włażą w tłum i cykają.Ide o zakład, iz zatrudniani do tego są zblatowani przestępcy, co umiejętnie manifestantowi kieszeń oczyszczą lub"mońką" potną odzież/były już liczne przypadki/i sa bezkarni, Mimo zmasowanej obecności Policji i tajniaków w tłumie Czyli sami swoi !
  Wniosek ?W trybie pilnym KOD powinien odświeżyć dawny"Poradnik manifestanta" a w tłumie jeden uważać na drugiego
  Pomoc adwokatów jest tu niezbędna ale takie upierdliwe nękanie czy kradzież pieniędzy ,dokumentów dla mnie stanowi większą niedogodność.I niebezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>