poniedziałek, 16 stycznia 2017

PRZEWRÓCIĆ POLSKĘ !!.
         Denerwują mnie odzywki typu, że PIS naprawia Polskę jak i odzywki, że PIS psuje Polskę.
Nie jest to opinia odosobniona a różni je wyłącznie zwrot, kierunek z punktu zaczepienia czyli wektor.
         Moim zdaniem ta opinia nie jest słuszna.
Prawo i Sprawiedliwość pod wodzą swojego herszta Jarosława Kaczyńskiego /zawsze dziewica/ nie ma najmniejszego zamiaru czegokolwiek naprawiać, zmieniać podbudowywać lub osłabiać. Oni po prostu chcą zagarnąć wszystkie obszary życia społecznego i wszystkie instytucje niezależnie od ich przydatności, kondycji czy umocowania w przepisach prawa.Co nie nasze to gleba !!

         Wzorcowym przykładem są stadniny koni. Nie chodziło o to że były złe, nie były rentowne, były źle zarządzane itp. a jedynym ich mankamentem było to, że nie były nasze czy PISowskie. Dziś mamy następny kliniczny przykład. Muzeum Techniki w PKiN, które przestało być finansowane i szykuje się do ogłoszenia upadłości a po jego ogłoszeniu znajdzie się „dobry PISowski wujek” i PIS odzyska Muzeum Techniki. W makro skali tak zagarnięto szereg całych działów gospodarki jak np. lasy, państwowe, instytucje kultury /vide – teatr we Wrocławiu/, straż pożarna, armię oraz Trybunał Konstytucyjny, TV publiczną i radio.................. .
         W skali makro PIS wykonał swoja robotę. Zglajszachtował służbę cywilną aby móc swoimi „Misiewiczami” obsadzić kluczowe spółki skarbu państwa.
         Zglajszachtował Trybunał Konstytucyjny aby nie przeszkadzał w łamaniu konstytucji i np. PIS mógł przyjmować budżet bez kworum.
         Zglajszachtować system szkolnictwa aby młodym ludziom wpoić do głów że zbawcą narodu jest Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/ z Żoliborza, prezydentem tysiąclecia jeden z najgorszych prezydentów Polski niepodległej, mordercy zyskali miano żołnierzy wyklętych a kibolska chołota miano patriotycznej młodzieży.


         Prokuratura, Policja to kolejne podmioty które znalazły się na liście „odzyskanych” przez PIS instytucji. W ostatnich dniach jednak coś się stało. Czara goryczy została przelana i opozycja zablokowała salęposiedzeń sejmu. Nie sądzę aby przyczyną był poseł Szczerba czy niewpuszczenie dziennikarzy do sejmu. To były krople goryczy które się przelały.
         Skończył się czas upokarzania opozycji.
         Pamiętacie – składam wniosek o przejście do trzeciego czytania bez zadawania pytań.
         Na skutek protestów PIS łaskawie zgodził się na zadawanie pytań.
         Pamiętacie – na żadne pytania opozycji nikt nie odpowiadał a marszałek sejmu nawet pro forma nie pytał czy odpowiedź zostanie udzielona.
         Pamiętacie wprowadzanie projektów ustaw ad hoc po nocy ?.         Pamiętacie wnioski o przyjęcie aktów prawnych bez dyskusji ?
         Pamiętacie pomijanie negatywnych opinii prawnych wystawionych przez np. biuro legislacyjne sejmu ?
         Pamiętacie..................
         Pamiętacie..................

         Wyliczanka mogłaby być spora a na jej końcu zakaz wstępu mediom do trybunału konstytucyjnego /TK małą literą to nie pomyłka/ czyli będzie można zrobić wszystko, w nocy i po cichu jak złodzieje.

Skończył się czas upokarzania opozycji i okazało się kto ma jaja.
Tak trzymać z pełną determinacją.

21 komentarzy:

 1. "Skończył się czas upokarzania opozycji i okazało się kto ma jaja."
  Chciałabym aby tak bylo. Niestety media robią co moga aby dokopać opozycji.
  Ponieważ dziennikarze i zarazem komentatorzy są niedouczeni oraz leniwi aby opierać się na faktach tworzą z pierdołek główne przekazy maglowane godzinami. Niektórzy mówią, że media są lustrem w którym odbija się rzeczywistośćlecz dla mnie jest to krzywe zwierciadło.
  mbpPolka

  OdpowiedzUsuń
 2. Przewrócić Polskę?
  I opisałeś skutki i metody no i tych z szeroko rozumianego PIS
  A brak mi tu tych co mozolną troską doprowadzili do tego by "ciemny lud,właściwie głosował i "właściwego" wybrał kandydata"By głosowali "na swoich"
  Brak mi tu współtwórców a zarazem współwinnych tego "wywracania"A to oni intonowali "Ojczyznę wolna" a to oni po tysiąckrotnie namawiali nakłaniali wskazywali dawali "boskie imprimatur" swoim kandydatom I to od purpuratow po ostatniego sutannowego z nielicznymi wyjątkami.A "owieczki" słuchały i usłuchały.Z widomym skutkiem
  Bo mimo iż widzą i wiedza nie zmienili swego nastawienia ani frazeologii.A nie sa to ludzie prości,nie wykształceni.Czyli widzą i wiedza czemu tak robią czemu tak postępują i wyrażają zgodę i przyzwolenie na "przewrócenie Polski" a raczej przerobienie jej na własna modłę i kopyto.
  Dlaczego tak robią, dobrze wiemy wszak "po czynach ich poznaliśmy"
  Jedność narodu,dobro narodu,społeczeństwo obywatelskie sola im w oku.
  Dlaczego to ostatnio wyrzucono z terenu Klasztoru sióstr Miłosierdzia Owsiakowych wolontariuszy,dlaczego straż klasztorna Jasnej Góry tez przeganiała wolontariuszy,
  Dlaczego tak się do PIS przyssali,dlaczego to co PIS robi i czyni popierają Oto tajemnica wiary
  I bez rozstrzygnięcia tej "tajemnicy" wszelki diagnozy i symptomy bedą niepełne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piotrze - witaj !!! W przedostatnim zdaniu swojego komentarza piszesz: "Skończył się czas upokarzania opozycji i okazało się kto ma jaja." Było by dobrze abyś wymienił tych z jajami, bo jakoś trudno się rozeznać. Ja to widzę trochę inaczej - wykastrowano pana Petru, wykastrowano pana Kijowskiego a Schetyna zamiast wielkich jajec ma jakieś tam "jajuszka". O szefie "ludowców" nawet nie wspominam - bo taki nijaki - taki "babochłop" (bez obrażania kobiet). Tragicznym jest Piotrze, ze w prawie 38 milionowym kraju brak jest kilku chłopów z JAJAMI (,że użyję Twojego nazewnictwa !) i że tym krajem rządzi jak chce stary kawaler z kotem. Wszyscy mu przy tym włażą do "dudy" a nawet się tam "urządzają". Nad tym warto by się zastanowić - dlaczego tak się dzieje i dlaczego tak jest. Masz w tym zakresie jakieś wnioski ??? Pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...małe sprostowanie, Sobiepanie! :))))))))
   Stary kawaler z dwoma kotami!
   A jak się dobrze przysłuchać... to nawet z trzema.

   Usuń
  2. LB - Lidko - istotnie ma dwa koty. Kto by pomyślał - jednym mnożą się myszki, innym kotki.

   Usuń
 4. Cos Ty Sobiepanie taki wyrywny!!
  Przecież to mamy rok psucia Polski i tym co sa i potrafią, być wyrywni i brutalni, tak by władza robiła w portki, jeszcze nie nalało się wody do uszu
  Z kim tu można "iść na barykady ?"
  Z ludźmi którzy KOD popierają ? Przecież oni nawet idąc w tłumie omijają trawniki by nie zadeptać.a z uśmiechem na twarzach spozierają na policjantów. Z tymi z ktorych ust nie przechodzi słowo "złodzieje" Misiewicze czy Pisiewicze czy inne "brutalności" mimo iż słuszne?
  Czepiamy sie Kijowskiego... bo.go "wykastrowano"
  A nikt nie spyta widząc te banery,"sztandary" namioty,pojazdy i znaczki Skad to jest i kto to wykonał Pytamy o pieniądze a nie spytamy kto to wykonał dowiózł i rozdał ludziom.
  Mamy pretensje do Kijowskiego ,o faktury, jednocześnie słysząc iz przedsiębiorcy odmawiają wydrukowania plakatów tym z antify i trzeba skarżyć ich do sadu.
  Zamawiał "u siebie" bo może nikt inny nie zdecydował się narazić lub nie mógł przygotować materiałów na "cito"na czas manifestacji.
  Wiec albo czepiamy sie Kijowskiego ze wydaje i nie rozlicza /a ma faktury/ albo "robimy konspiracje" ujawniając kto to robi,kto drukuje kto dowozi,rozwozi i rozpowszechnia Tyle ze to stanowi pożywkę dla władz.i ułatwia sankcje.
  Pytanie czy w kwestii finansowej Solidarność tez działała jawnie i była przejrzysta.
  Dziwie sie iz Ty tez nabrałeś sie na propagandę PIS Najpierw czepiali się Kijowskiego "o alimenty"/i to ci co sami je płaca lub nie płaca./wymienić nazwiska tych z PIS co to nie sa bez winy/ a teraz że Kijowski legalnie zamawia usługi i ma na to pokrycie w fakturach, czyli podatkowo OK.gdy on ma prawo,bo takie sa prawidła nie ujawniać "wrogom"swej logistyki a rozliczyć sie po dajcie bogowie "wygranej walce"
  Daliśmy mu kredyt zaufania a rozgrywają nas jak dzieci I jak zwykle "o pieniądze"Czyli normalnie Bo to rodaka rusza najbardziej O on ma a ja nie .
  "Sprawy" Petru.Schetyny nie poruszam albowiem oni działają w legalnej opozycji i ich "środki wyrazu" sa inne bo takie maja być.
  KOD to nie rewolucja i rewolucjoniści,oni nie stworzą Majdanu To tylko drożdże co swoja masą tworzą "zaczyn niezadowolenia" i dają do myślenia "suwerenowi"ze coś nie tak.
  Rewolucje zrobią inni i to wtedy jak im się zacznie do uszu wlewać.Nie wcześniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry
   Z upływem czasu robię się coraz większym pesymistą :(
   Nic się nie zmieni bez rewolucji bowiem każda nierewolucyjna zmiana będzie polegać na wymianie "świń przy korycie" (że użyję TFU pisowskiej terminologii)
   Rewolucję robią młodzi wq...ni a takich w Polsce nie ma! Ci, którzy mogli się buntować siedzą teraz na zmywaku w Anglii a pozostali urządzają się w "Pislandii" za pińcet+ i cieszą się, że włada taka dobra... :(
   Elit nie ma, pracy u podstaw - edukacji społeczeństwa nie ma, woli zmian nie ma :(
   Miałem kiedyś nadzieję, że "Partia Razem" roś ruszy ale gdzie tam - rozbili jedność lewicy i poszli w PISdu. Była jakaś "demokracja bezpośrednia" o poparciu na poziomie błędu statystycznego a dalej NIC, PUSTKA...
   Po raz pierwszy od dłuższego czasu jestem pesymistą...
   Co z nami się porobiło... rodacy?

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
 5. Po napisaniu, znalazłem
  http://www.liiil.pl/1484597779,Jacek-Parol-O-koniecznosci-powolania-Rady-Plemieni.htm
  i jako przyczynek do dalszej dyskusji przedstawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałem
   Popieram wnioski zawarte, nie w artykule, a w komentarzach do niego.
   Jedyne rozwiązanie to "rada mędrców" (czy jak by ją tam nazwać) koordynująca działania opozycji i prezentująca wspólną opinię wszystkich ruchów niepisowskich (c/a 81% społeczeństwa), dająca hasło do obywatelskiego nieposłuszeństwa lub "wizyty" protestantów w Warszawie. Tylko... najpierw przywódcy opozycji musieli by przestać myśleć o sobie a zacząć myśleć o dobru wspólnym (res publica) a w takie cuda to ja nie wierzę... :(

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Wieśku, dzięki Tobie jestem coraz bliższy nagrody w niebie. Moja cierpliwość i spokój na pewno zostaną na sądzie ostatecznym uwzględnione.

   Dlaczego?

   W Twoim powyższym komentarzu podajesz link, który wygląda tak:

   http://www.liiil.pl/1484597779,Jacek-Parol-O-koniecznosci-powolania-Rady-Plemieni.htm

   A tyle razy tłumaczyłem, że to żaden problem by wyglądał tak:

   KLIK

   Czy nie ładniej to wygląda? Czy nie wykazałbyś tym odrobinę szacunku dla czytelników nie zmuszając ich do "karkołomnego" Ctr+C i ctr+V?

   Usuń
  3. No masz racje
   Dla mnie tez karkołomnym jest Ctr+C i ctr+V? jest naciskać/pewno jednocześnie/ i cały czas posługuje się "myszą" i jej klawiatura.
   A z "sadem ostatecznym" to jeszcze poczekaj na cholerę Ci z goła d...na chmurce niebiańskiej zawodzić Alleluja czy inne nabożności.
   Jako okoliczność łagodzącą zapodaje iz cały czas się uczę ,staram się.tylko mi Q ***nie wychodzi.

   Usuń
  4. wieśkuuu!
   Myszą też można przenosić poszczególne części kodu HTML KLIK

   Usuń
  5. @wiesiek
   Panie Wiesławie, jak tam na tej niebiańskiej chmurce będzie, tak tam będzie, ale jakoś będzie... Natomiast w tym dobrze ogrzewanym miejscu - i tego możemy być pewni - internetu być to nie będzie!
   KLIK
   jędruś

   Usuń
  6. jędruś - złowieszczysz !!!! W tym dobrze podgrzewanym miejscu internet to będzie podstawa istnienia. Przecież internet to szatański wynalazek, jak twierdzą episkopalni.

   Usuń
 6. Witaj Piotrze.
  Wszystko się zgadza, ale to ostatnie zdanie (2 zdania) "Skończył się czas upokarzania opozycji i okazało się kto ma jaja.
  Tak trzymać z pełną determinacją", to tak jakbyś z armaty w płot strzelił. Zbawiciel Naczelnik nie musi sobie już głowy zawracać jakimś upokarzaniem opozycji, bo opozycja sama tak się upokorzyła, że nawet wściekły Kaczyński razem z obłąkanym Macierewiczem by tego lepiej nie wymyślili.
  Petru z kochanką na imprezie w Portugalii, kiedy zwolennicy opozycji pod sejmem nowy rok zmarznięci witają, Kijowski z długami alimentacyjnymi, tudzież nową bryką i wypasionym smartfonem przekręca składkową, społeczną kasę, a Nitras z innymi grzebią w papierach posłów PiS-u. To się nazywa (w języku Twittera) klasyczne SAMOZAORANIE.

  Jak myślisz Piotrze, ilu ludzi przyjdzie teraz na manifestację KOD, gdyby odbyła się np. w lutym? Bo ja sądzę, że garstka, choć chciałoby bardzo wielu.
  Jak myślisz Piotrze, skoro PO i .N wyrabiają takie numery teraz, kiedy są opozycją, czego może spodziewać się wyborca, który "jeszcze wczoraj" marzył, aby rządzili? Bo ja sądzę, że może być tylko gorzej - wiadomo, że władza (każda) najpierw uspokaja (władzę, czyli siebie), a potem rozzuchwala. Skoro oni (PO i .N) już teraz są zdegenerowani, to co by było, gdyby przejęli władze?

  Przewiduję, i serce mi krwawi, że PiS z Kaczyńskim będzie rzeczywiście rządziło długie lata. I opozycja razem z KOD-em mają w tym największy (nieporównywalnie większy niż pisowski suweren) udział. Powinni dostać od Dudy ordery. DZIĘKCZYNNE ordery.

  Pozdrawiam Wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozwolisz Andy, że sie z Toba nie zgodzę. Trochę mam obawy dalej pisac bo te PISdzielce mogą na to tez wpaśc.
   I Ty i ja wiemy, że sprawy nie tyle idą w złym kierunku co całkiem sie skiepściły do tego stopni że walimy w betonowy mur. To nie jest zły kierunek a samozniszczenie.
   Teraz smrodek historyczny.
   Carat cisnął i wyskoczył Lenin który to reprezentował.
   Niemcy po I WŚ, reperacje, syf i do tego jeszcze kryzys 1926 r. Wyskoczył Hitler który to reprezentował.
   Pol-Pot, Mao, Fidel. Wszystkich można podciągnąć pod zbawicieli swoich narodów a wszyscy byli bandytami pierwszej klasy.
   Kaczyńskiemu jeszcze wiele brakuje do tych skurwysynów ale sie stara. Nie martwię się kto ma jaja a kto nie i kto ma większe.
   I Ty i ja wiemy, że to co robi PIS musi się w przyszłości zemścić.
   Na kanwie takich PIS-owskich głupich kroków powstał Palikot, teraz Petru i KOD.
   Obawiam się, żę w pewnych czasie ludzie wyłonią swojego fuhrera i zmiotą kurduplowa ferajnę.
   Módlmy sie aby obeszłó sie bez większych ofiar.
   Pozdrawiam Ciebie i miasto zdobywów PP.

   Usuń
  2. Ja to widzę inaczej Piotrze.
   Mnie się zdaje, że to nie jakiś PolPot, czy Mao zmiotą Kaczyńskiego, tylko właśnie on jest tym Leninem. A oni, te wszystkie Fidele rządziły po kilkadziesiąt lat. Z wyjątkiem kurdupla zza Odry. Ten krócej, ale za to... efektownie.


   To była piękna katastrofa... Ruska!!! :-) Kapitalne widowisko :-)
   Pozdrawiam z K-K.

   Usuń
  3. ..........a juz parędziesiąt lat temu Laskowik mówił - ło matko jak to dupnie !!.
   Zatoczylismy koło.
   Pozdro

   Usuń
 7. No i "wyszło na moje"Piotrze i z tego eie ciesze
  A pisałem "szlachta na koń siedzie..i jakoś to będzie" I zmądrzeli .Po szkodzie.Jakie to nasze jakie "narodowe"
  Pan Lodziński zaproponował "program naprawczy"
  Porządek w rachunkowości KOD. To już się robi. W zarządzie został wyłoniony zespół 3 osób, który ma znaleźć nowe biuro rachunkowe (złożyć kilka propozycji zarządowi do wyboru). Wypowiedziano umowę dotychczasowemu biuru rachunkowemu, z powodu utraty zaufania. Jednocześnie dwie inne osoby z KOD, o kwalifikacjach księgowych, zrobią porządek w dotychczasowych dokumentach. Zostanie ustanowiony prawidłowy obieg dokumentów finansowych.
  Wprowadzimy prawidłową organizację biura zarządu. Musi być prawidłowy obieg dokumentów (dziennik podawczy, reguły kierowania i archiwizacji dokumentów, podział kompetencji). Muszą być publikowane na stronie KOD wszystkie uchwały i zwięzłe protokoły z zebrań zarządu.
  Jasne reguły płatności dla osób z KOD (zatrudnienie, zwroty kosztów, sprzęty służbowe, itp.).
  Rozwińmy troszkę ten temat. Do całej afery „faktura gate” w ogóle by nie doszło, gdyby na samym początku można było Mateusza Kijowskiego i ew. inne osoby normalnie zatrudnić i normalnie im płacić. Niestety nie było to wówczas możliwe i zaczęło się kombinowanie. Jak się skończyło, wiemy. Teraz trzeba postawić sprawy z głowy na nogi. Osoby pracujące dla KOD w dużym wymiarze godzin muszą otrzymywać normalne uczciwe wynagrodzenie (co zresztą jest przewidziane w statucie). ect
  Reszta "u Łodzinskiego"
  Cieszy ?Cieszy!Mimo ze "po szkodzie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łozińskiego Wieśku.
   Łozińskiego :)

   Usuń
  2. O w mordę jeża ! Masz racje Skąd mi takie przekręcanie nazwisk wyszło?Sam nie wiem.Gorzej nie mam nawet okoliczności łagodzących.
   A w KOD zacznie wreszcie działać logistyka a nie partyzantka.Choc w naszym kraju grac dla jednego solisty, ciężko jest

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>