sobota, 7 maja 2016

Wrzód się usuwa !!                  Na każdego typu wrzód można stosować mniej lub bardziej skuteczne kremy, maści. Można stosować odpowiednią modlitwę wzmocnią odpowiednia kwotą na zbożny cel.
Są wrzody które należy porządnie wycisnąć do końca lub wręcz wyrwać a miejsce odkazić i zadbać aby się więcej nie pojawił.


Nasz wrzód ma różne twarze i a to udaje opryszczkę a to trądzik młodzieńczy a w rzeczywistości jest ropniem który zaraża i truje cały nasz organizm. Na wrzodzie wygodne legowisko urządziły sobie muchowate, żuczki gnojaki, pchły itp.


           Dziś porażkę ponieśli ci, którzy optowali za rozmową z wrzodem. Wrzód się nie cofnie, wrzód nie zniknie, wrzód będzie nas pochłaniał z co raz większą żarłocznością.
Sądzę, że dzień 7 mają 2016 roku jest nie tylko przełomowym i daje nam poczucie, że nie wszystko stracone. Nie wyobrażam sobie aby ten wrzód miał nabrzmiewać i śmierdzieć jeszcze 3.5 roku.
Jesteśmy policzeni i wiemy gdzie jest suweren i jaką ma siłę.

Także dziś Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/ zasiadł przed komputerem aby odpowiadać na pytania internautów tych samych którzy siedzą z piwem przed komputerem i oglądają porno.
Od paru dni Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/ optuje za uczestnictwem w Unii Europejskiej bo zapomniał że gdy grano hymn EU na sali plenarnej w Brukseli to europosłowie PIS łącznie z Andrzejem Dudą ostentacyjnie siedzieli na swoich dupskach kiedy wszyscy stali.

Nasze Straszydło zwane czasami premierem nie zna daty wejścia Polski do EU – patrz video.

Panie Mateuszu i inni !!.
Zewrzyjcie szeregi, nie zgubcie młodych ludzi, ustalcie wspólna taktykę i do roboty.
Na dobry początek proponuję miasteczka namiotowe oraz utworzenie funduszu na który można by wpłacać kwoty wspierające Wasze wspólne akcje.

Powtórzę:
Nie wyobrażam sobie psucia państwa prze jeszcze 3.5 roku34 komentarze:

 1. Piotr ! Polityką to Ty się lepiej nie zajmuj. Oto co proponujesz:
  1. "zewrzyjcie szeregi !"
  2. Nie zgubcie młodych !
  3. Ustalcie wspólna taktykę !
  4. ....i do roboty !
  5. stawiajcie miasteczka namiotowe (????)
  6. utworzenie funduszy na wspólne akcje !!!! (??????)
  Na koniec piszesz "nie wyobrażam sobie psucia państwa jeszcze przez 3,5 roku !!!!"
  No to po kolei :
  ad.1 - Na czym ma polegać "zwieranie szeregów" ?
  ad.2 - Na czym ma polegać hasło "nie zgubcie młodych" ???
  ad.3 Jaka taktyka i wobec czego i kogo
  ad.4 Gdzie, po co i na co komu miasteczka namiotowe.
  ad.5 Jakie fundusze i od kogo i na co ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stawiasz pytania słuszne a kazda odpowiedź wymagałaby osobnej notki.
   Nie nalezysz do tych ktorym trzeba wszystko tlumaczyć i odpowiedzi znasz.
   Czy miasteczka namiotowe - może a może obywatelskie nieposluszeństwo np. wobec nowej opłaty abonametowej.
   Nie będe odpowiadał po kolei bo kazdy może to rozumiec inaczej.
   Fakt, że moje propozycje są radykalne ale............ jeżeli będziesz uciskał piłkę to im wiekszy stosujesz nacisk tym wiekszy stawia opór i tym większe będzie odbicie.
   Jeżeli tego nie akceptujesz - Twoje prawo - jeżeli nie rozumiesz to nie stawiaj niemądrych pytań.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Piotr Opolski8 maja 2016 10:46
   Matko moja Do kogo z tą fizyka? "Mietka"piłka stawia opór?
   Tu i teraz, prawdziwych a szczerych Polaków, obowiązują inne fizyki, "smoleńskie"
   Przecież taki TU 154 tez spadł na "mietkie"a nie było żadnego odbicia,bo gdyby było, wszyscy by żyli i nie trzeba było dobijać.
   Akurat leci w TVN "Kawa na ławę" gdzie niejaki Brudziński /znany z okrzyku, odpowiedzi, prezesowi "komuniści i złodzieje"/ opowiada z oburzeniem ,jakie to niestosowne hasła, wznosili wczorajsi uczestnicy marszu KOD.
   Tu szkoda każdego słowa albowiem ich hasło brzmi i będzie brzmiało
   "Nikt nas nie przekona ze białe jest białe,a czarne...czarnym"
   ONI wiedza lepiej ...a Ty się nie zajmuj,boś..."gorszy sort"

   Usuń
  3. Piotr ! To TY pisałeś te banialuki a nie ja. No to wyjaśniaj o co Ci biega albo nie pisz o czymś czego nie rozumiesz. Załóż sobie "miasteczko namiotowe" obok mieszkania Kukiza albo posła Jakiego - to u Ciebie w opolskim - masz blisko.

   Usuń
 2. JAcek8 maja 2016 08:37
  A co proponujesz ?
  Rozmowy Z oszustami, którzy pełne gęby mają słów o porozumieniu ? A cichaczem nocą,w Sejmie i na komisjach sejmowych "robią swoje"posługując się nawet oszustwami w głosowaniach.Z nimi trzeba rozmawiać?
  Czekać az wywiążą sie z danego słowa ?
  No to ci przypomnę co głosił "nasz" niezłomny PAD
  "W czasie pierwszej debaty telewizyjnej w kampanii wyborczej zobowiązałem się, że jeżeli w pierwszym roku mojej prezydentury tych dwóch zasadniczych dla mnie, obiecanych projektów nie przygotuję i nie złożę, to ustąpię z urzędu.
  Absolutnie podtrzymuję, bo to są rzeczywiście dla mnie dwie kwestie całkowicie priorytetowe: kwestia obniżenia wieku emerytalnego i kwestia kwoty wolnej od podatku, czyli de facto doprowadzenia do sytuacji, w której najmniej zarabiający, otrzymujący najniższe świadczenia, nie będą płacili podatku w ogóle"
  "Nie słuchajcie Państwo tego, co opowiadają, że się nie da w Polsce obniżyć wieku emerytalnego, że się nie da podnieść kwoty wolnej od podatku, bo się budżet zawali".
  To bzdury - powiedział prezydenta Andrzej Duda 06.08.2015r. w pierwszym dniu swojego urzędowania".
  Jak myślisz? Ustąpi ? Prezes mu to przypomni? I nakaże.
  Zapomniałeś?
  Nie widzisz co nam szykują? Jeśli nie, to działanie zostaw innym Tym mądrzejszym,tym co pamiętają,tym co nie doją się zwieść,Tym co myślą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek ! Ty się nie czepiaj mnie i nie rób mi wykładu - co się powinno a co nie. Ja ustosunkowałem się do propozycji Piotra - co trzeba zrobić w polskiej polityce. Wypadło do bardzo słabo, albo wcale. I tyle. Załóż sobie "miasteczko namiotowe" wg Piotra i myśl co dalej. Bo taka jest propozycja Piotra. Nawet na "wrzodach" się nie zna , bo pisze głupoty a co dopiero na polityce państwa.

   Usuń
  2. JAcek8 maja 2016 11:43
   P-o.-y-s-ł-y Jka mawiał pewien generał,na sekundy przed śmiercią ,a nie 'czepianie się"
   Co wiec proponujesz ,zamiast? Czy wszystko ci "pasi?"

   Usuń
  3. Wiesiek - ja nic na razie nie proponuję, tylko czekam aby Piotr nam wyjaśnił co chciał napisać. Aby dyskutować, trzeba wiedzieć o czym.

   Usuń
  4. Jacku - jestes w ylnym błędzie, że piszę cokolwiek aby dyskutować. Wyraziłem swoje zdanie a jeżeli nie rozumiesz, trudno, ja tez nie wszystko rozumiem. Dla Ciebie ksiązki nie będe pisal.
   Pozdrawiam

   Usuń
  5. Jeżeli jesteś współredaktorem i właścicielem tego bloga to piszesz "felieton wprowadzający" do dyskusji, którą chcesz rozwinąć poprzez Komentatorów. Jak czegoś nie rozumiesz - jak sam piszesz, to po prostu nie pisz lub zapytaj. Wykręcasz się po prostu sianem.To jest swego rodzaju arogancja z Twojej strony - kiedy piszesz "Dla Ciebie książki nie będę pisał" nie musisz pisać książki - tylko napisać kilka zdań wyjaśnienia do Twoich wywodów. Typowo "pisowskie" podejście do sprawy - odwrócić "kota ogonem".

   Usuń
  6. /.../ to piszesz "felieton wprowadzający" do dyskusji, którą chcesz rozwinąć poprzez Komentatorów.
   Nie chcę niczego rozwijac ani wprowadzać - to sa moje odczucia - koniec, kropka.
   Sam uzywasz nazwy "felieton" czyli tekst polegajacy na na niedomówieniach i przekonaniu, że czytajacy znaja materię.
   /.../ typowo "pisowskie"/.../ - dzieki !

   Usuń
  7. JAcku,
   ale właściwie co Cię tak "nosi", o co tyle złości?
   Piotr napisał, wyraził swoją opinię.
   Nie zgadzasz się z nim - skomentuj, ale nie tylko na zasadzie potępiania wszystkiego w czambuł. Rzuć też jakieś swoje pomysły, masz takie?
   Niechby to była tylko jakaś utopijna teoria. Zawsze to coś.
   Podejrzewać TEN blog o zwyczaje pisowskie - tylko rozśmiesza! A może raczej smuci, bo chyba nie bywasz tu często i nie zrozumiałeś "ducha".

   Usuń
  8. LB - Piotr napisał to co napisał. Poprosiłem o to aby wyjaśnił jak sobie wyobraża realizację swoich pomysłów "politycznych" w praktyce. Jakie odpowiedzi otrzymałem - przeczytaj sobie sama.. Według niego "felieton" to jest tekst polegający na "niedomówieniach". Ręce opadają - dlatego się wkurzam.

   Usuń
  9. JAcek. widzę, że potrzebujesz jasnego, konkretnego przekazu - co masz myśleć i co masz mówić. Obejrzyj sobie TVPiS. Tam wszystko masz podane jak na talerzu. Tam nie musisz prosić sie o doprecyzowanie, wyjaśnienie itp.
   Tu trzeba myśleć po swojemu. Nie zawsze komentatorzy muszą się zgadzać z piszącym "felieton". Piszemy po to, by wywołać "burzę mózgów". By pobudzić do myślenia.
   Nie pełnimy roli tuby żadnego z politycznych podmiotów. To są nasze myśli, nasze oceny.
   Nawet autorzy bloga (czyli Piotr i ja) nie zawsze jesteśmy w 100% zgodni. Nie zawsze też komentatorzy mają takie samo zdanie co my. Ale to właśnie stanowi sens pisania bloga. Każdy kto tu zagląda, uczy się czegoś. Autorzy również. Skorzystaj więc i Ty. Pomyśl, skrytykuj i przedstaw swój punkt widzenia. Jednak takim punktem widzenia nie jest ograniczanie się do "nie zgadzam się". Możesz być "przeciw", jednak musisz określić przeciw czemu.

   Usuń
  10. Leszku - nie wiem co Was napadło, aby mi wmawiać "chorobę". Ja - najzwyczajniej w świecie zapytałem Piotra o kilka spraw, o których pisał w sposób bardzo niejasny i od razu zrobiła się burza w szklance wody. Sam Piotr puścił focha - jak ja śmiem w coś wątpić co on napisał.A śmiem, bo napisał - co mu ślina na język przyniosła. I tyle !!! Stąd i ta Twoja "burza mózgów". Jak Wam to przeszkadza, mogę wynieść się z Waszego bloga.

   Usuń
  11. JAcek - fochy to nie moja specjalność. Pytania które zadałeś sa zadane przez laika albo sa czysto formalne. Piszę, byc może w sposób niejasny dla tych ktorzy spraw potraktowanych hasłowo nie znaja. Watpić masz prawo i to jest każdego przywilej.
   Nie odpisywałbym gdyby nie ordynarny i podlegający kodeksowi karnego banner na stadionie Legii o treści: "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice" i masz odpowiedź na Twoje - ad.2 - Na czym ma polegać hasło "nie zgubcie młodych" ???. Spróbuj sobie sam odpowiedziec.


   Usuń
 3. Piotrze, chciałam tylko powiedzieć, że odszczekuję wszystko, co powiedziałam pod poprzednim postem. To, co widziałam wczoraj w TV miało moc. Zaczęłam wierzyć, że sprawczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jest nas co najmniej dwoje -:))

   Usuń
 4. Tak na 'wsjakij a pozarnyj" dedykuje Panom.Byc moze /tfu.tfu/ ta wiedza może być potrzebna.
  http://www.liiil.pl/1462694257,TOLReading-List-21.htm

  OdpowiedzUsuń
 5. Piotrze! Takie fundusze już istnieją - istnieje stowarzyszenie KOD, posiadające już konto na które można wpłacać darowizny. I z pewnością nie będą te pieniądze wydatkowane na opłacenie autobusów ani tym bardziej ich pasażerów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wiem.
   Pytanie - czy nie należałoby tego sformalizować ?.
   Pieniądze PO pokazały swoja moc. Mam nadzieję, że przynajmniej część poświęci dla dobra ogólnego. PO ma także swoja bazę lokalową w terenie, tez wazne.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Tetryku - przyjęto ale gdzie jego treść ?.

   Usuń
  3. Jak napisano - na stronie KOD-u, albo bezpośrednio pdf.

   Usuń
  4. Dzieki - już sobie skopiowałem.
   Niestety juz wstepna lektura nie powala. Czy oni nie maja prawników. Mam nadzieje, że do rejestracji to jeszcze troche czasu i niektóre rzeczy sa do wyprostowania.
   Tetryku - mamy temat na nasza wspólna imprezkę !
   Pozdro

   Usuń
 6. https://pbs.twimg.com/media/Ch1tfRrXIAARIDp.jpg
  Tym co "grzeszą" dziś już rzadkim poczuciem humoru.Dzis w modzie jest"honor"

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dla mnie jest gorzej, to pandemia ogarniająca cały kraj, zarażany przez tych, którzy wierzą ze maja przed sobą "ciemnu lud" i biorą "suwerena" za głupców z postępującym symptomem trwałej niepamięci.
  Jeśli "w czas wyborów" Szydło kłamała mówiąc o ministrach jakich zamierza powołać,a "postąpiła?" inaczej.Jeśli cały czas jest mowa o realizacji "testamentu Lecha Kaczyńskiego" a jest inaczej
  /tu macie dowód
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/10,150682,20030674,politycy-pis-mowia-ze-kontynuuja-polityke-lecha-kaczynskiego.html#MT_Z9 /
  To jak to inaczej nazwać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. errata : na marsze Panakaczyńskiego - kiboli i "związkowców" pana Dydy Nr 2 dowozili autokarami a nawet płacili "dniówkę".

   Usuń
  2. Wieśku !!! Przed tą erratą był mój komentarz - ale zniknął. To chyba "cenzura" już działa.

   Usuń
 8. Leszku, Piotrze,
  Ponieważ cenię sobie Waszą konkretność (przeciwieństwo politycznego rozemocjowania), więc:
  Bardzo by mnie ciekawiło, gdybyście zrobili takie zestawienie zalet i wad (zysków i strat) z powodu rządów PiS-u:
  1) dla Was osobiście (i dla Waszych rodzin);
  2) wykaz grup społecznych, które zyskują i tracą z tego powodu;
  3) i dopiero na końcu wykaz idei, które są wdrażane i naruszane przez rządy PiS-u.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze i Leszku
   Ponieważ pisie rządy dotknęły mnie już i będą dotykać w przyszłości, pozwólcie, że odpowiem na pytania anonimowego.
   Szanowny anonimowy – odpowiadam na twoje pytania, zgodnie z kolejnością którą zaproponowałeś
   Ad. 1 Zestawienie zysków i wad dla mnie osobiście
   a)Pis OKRADŁ mnie na mojej ziemi – dzięki ustawie przez nich przyjętej JUŻ TERAZ jej wartość spadła o 50% (licząc w liczbach bezwzględnych OKRADLI MNIE na c/a 500.000 zł). Na kredyt pod zastaw ziemi raczej nie mam co liczyć co spowoduje zatory w planowanych inwestycjach (small business)
   b)Pis OKRADŁ mnie na wartości Złotówki do walut obcych (Euro). W momencie oddawania władzy przez PO cena PLN/EUR wynosiła 4,15. Obecnie wynosi 4,41, czyli w ciągu 5 miesięcy moja pensja i moje dochody z działalności gospodarczej (które uzyskuję w PLN) SPADŁY o 5% A BĘDZIE JESZCZE GORZEJ, bo PLN leci w kierunku 5 zł za EUR.
   c)Pis OKRADŁ moją mamę. Nie zdążyła sprzedać akcji przed dojściem pis do władzy a gdy już sprzedała to STRACIŁA NA TYM 20% wartości. Bo dzięki pisowskiej NIEKOMPETENCJI giełda od jesieni leci na pysk.
   d)Pis OKRADŁ mnie z poczucia dumy z bycia Polakiem. Obecnie wyjeżdżając za granicę WSTYDZĘ SIĘ bycia z tej samej nacji co narodowi socjaliści z pis
   e)Pis KRADNIE moją emeryturę. W 2017 pis zamierza UKRAŚĆ i wydać na 500+ pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej (te pieniądze miały być na m.in. MOJĄ emeryturę).
   f)Pis chce OKRAŚĆ moje dzieci – bo za pisie rozdawnictwo zapłacą NASTĘPNE POKOLENIA, które będą musiały SPŁACIĆ pisowskie długi!
   A teraz zyski: ZYSKÓW… BRAK

   Ad 2 Jestem przedstawicielem wielu grup społecznych – rolnikiem, małym przedsiębiorcą, inteligentem, przedstawicielem wolnych zawodów, działaczem społecznym – WSZYSTKIE GRUPY, KTÓRE REPREZENTUJĘ TRACĄ na pisich pomysłach (na moim przykładzie opisałem to w p. 1). Tylko niektórzy (jak rolnicy) jeszcze o tym nie wiedzą.

   Jedyna grupa, która zyskała to lumpenproletariat – menele, którzy dostaną kasę na wódkę oraz komornicy, którzy będą mieli z czego zabierać biedakom (wszystkie pieniądze z 500+, które trafią na konta mogą zostać teraz zajęte przez komornika)

   Ad 3 WYKAZ IDEI KTÓE SĄ WDRAŻANE I NARUSZANE PRZEZ RZĄDY PIS
   a)Niszczenie państwa prawa – jawne łamanie prawa powoduje, że ludzie przestają prawo szanować
   b)Niszczenie zabezpieczeń przed samowolą władzy (TK)
   c)Tworzenie państwa policyjnego, inwigilacja obywateli i łamanie prawa do prywatności
   d)Nepotyzm i kolesiostwo
   e)Zastępowanie fachowców niekompetentnymi karierowiczami
   f)Tworzenie warunków upodabniających Polskę do państwa faszystowskiego
   Jeśli coś pominąłem to proszę o uzupełnienie.
   Dla uściślenia:
   1)NIGDY NIE byłem SBkiem ani TW
   2)NIGDY NIE pracowałem na posadzie w administracji dzięki czemu NIE JESTEM „świnią oderwaną od koryta” przez pis
   3)NIGDY NIE byłem zwolennikiem PO ani na nich nie głosowałem (chociaż po tym co robi obecnie pis zaczynam tego żałować).

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Krzysztofie ! W większości zgadzam się z tym co piszesz. Myślę, że główną przyczyną rozchwiania społeczeństwa jest jednak jego niski poziom cywilizacyjny. Wtórny analfabetyzm.Mamy swego rodzaju społeczeństwo folwarczne, uzależnione od woli "pana". Tak było przez prawie 1000 lat.Rządziła garstka szlachty i kler, mimo, ze 90% społeczeństwa to byli pańszczyźniani chłopi, którzy nie mieli żadnych praw. Po pierwszej wojnie światowej - "odtworzono" Polskę przedrozbiorową. Po obecnej "transformacji" usiłuje się zrobić to samo. Błędne koło.

   Usuń
  3. 1) Krzysztofie, nie podoba mi się, że przypinasz etykietki PiS-owi: ("narodowi socjaliści").
   2) Mnie jednak zastanawiają zapewnienia M.Kijowskiego z KOD, że nie ma powrotu do tego, co było przed rządami PiS-u - za bardzo mi to pachnie tęsknotą powrotu do żłobu za wszelką cenę. A to, co teraz mamy, to społeczeństwo, które poczuło swoją siłę.
   3) Wskazujesz w punkcie pierwszym, że sporo tracisz, więc kto na tych Twoich stratach zyskuje?

   Usuń
 9. Dom wariatów Polska !!
  Powiedzcie czy normą, z życiu człowieka, starającego się o uznanie "ratingi" swego stanu gospodarki za kwitnącą,swej zdolności kredytowej, przedstawianej bankowi w staraniu się o pożyczkę,publicznie ogłasza. wszem i wobec, iż gospodarkę którą przejął roztrwonił jego dziad i ojciec,hulaszczym życiem.
  Przecież niczym innym nie jest, ta publiczna "debata" w Sejmie zwana "audytem"
  Gdzie tu jest sens i logika ?
  Przypomina mi to kawał "o Jasiu" stojącego na szkolnym korytarzu i powtarzającym "gdzie sens, gdzie logika?"
  Przechodzący dyrektor pyta.Co ty Jasiu tu robisz i dlaczego ciągle powtarzasz "gdzie sens,gdzie logika"
  A bo to panie dyrektorze, skopciłem się /i to smrodliwie/w klasie i pani mi kazała, za karę, wyjść z klasy.
  Teraz ja tu stoję "na świeżym powietrzu" a oni tam siedzą, w smrodzie.
  Gdzie tu sens gdzie logika ?

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>