piątek, 20 marca 2015

Zdemaskowany układ !!
Członkowie Układu:
 1. Prawo i sprawiedliwość – partia polityczna z Jarosławem Kaczyńskim /zawsze dziewica/na czele oraz delfin Andrzej Duda - także osłona prawna.
 2. Kościół Toruński z Tadeuszem Rydzykiem na czele.
 3. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”.

          Ad 1.
Osłonę prawną SKOK-ów przed jakąkolwiek kontrolą prowadzi dr prawa administracyjnego Andrzej Duda sporządzający opinie na podstawie których prezydent Lech Kaczyński kieruje ustawę o SKOK-ach do Trybunału Konstytucyjnego. Na skutek niewejścia w życie ustawy w latach 2009 – 2012 sen. Bierecki wyprowadza do prywatnej spółki ponad 70 mln. zł. Prezes PIS Jarosław Kaczyński także zaciąga pożyczkę w SKOK-u jak i wielu jego partyjnych podwładnych/.
Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), w ramach kampanii reklamowej prowadzonej w latach 2008-2009, Krajowa Kasa SKOK mylnie sugerowała, że przepisy zabraniają tym instytucjom inwestowania w instrumenty finansowe obciążone ryzykiem. Tymczasem zarówno Kasa Krajowa SKOK, jak i same SKOK-i mogą inwestować w niektóre przedsięwzięcia, które niosą ze sobą ryzyko. UOKiK wymierza karę 300.000 zł.
Nieprawdą jest, że Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa jest podmiotowo Polska. SKOK-i zostały utworzone za pieniądze amerykańskie.
Jeżeli jeszcze nie masz dość to poczytaj o odznaczeniach dla twórców SKOK-ów:
czyli dobry wujcio Lech Kaczyński

          Ad 2.
„Radio Maryja napędza klientów SKOK-om. Kasy zaś płacą fundacji Lux Veritatis o. Rydzyka za głowę każdego zwerbowanego - pisze "Gazeta Wyborcza". 


 SKOK Stefczyka (największa kasa systemu SKOK) ustanowił fundusz, z którego będzie wypłacał pieniądze toruńskiej szkole Rydzyka. SKOK-i zapłacą też należącej do redemptorysty fundacji Lux Veritatis za klienta, który powie przy okienku, że zgłosił się, bo usłyszał o kasach w Radiu Maryja”.
Pazerność redemptorysty na pieniądze nie zna granic. Biedni są Ci którzy wierzą w jego uczciwość i finansują oszustwa. Ciekawe ile upustu otrzymuje słuchacz Radia Maryja biorący kredyt na niezbędne potrzeby.
Więcej o technologi oszust w SKOK-ach na stronie:

          Ad3.
Sunday, 29 June 2014 Strona Komisja krajowa NSZZ S”
Piotr Duda został laureatem Nagrody Feniksa - najwyższego odznaczenia ruchu SKOK- w kategorii „Promotor idei SKOK”.W Sopocie w weekend odbyła się XXII Krajowa Konferencja Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo- Kredytowych "Budujemy lepszą Polskę". Konferencja, jak co roku, stanowi okazję do podsumowań i planów na kolejne lata działalności. Zaproszeni goście rozmawiali nie tylko o instytucjach, które reprezentowali, ale kompleksowo o sytuacji gospodarczej w Polsce.Dokonałem zrzutu strony NSZZ „S” w Kasie Stefczyka gdyż nie wiadomo czy jeszcze długo się utrzyma. Dziś link do pisma do Ewy Kopacz jest już niedostępny.


11 komentarzy:

 1. Powoli nam się to wszystko klaruje, byle tylko nie nastąpiło to, czego się najbardziej obawiam, czyli ukręcenie łba sprawie za sprawą biskupów, którzy potrafią wywrzeć nacisk na PO. Jakoś jestem dziwnie przekonany, że takie rzeczy nie mogłyby się odbywać, gdyby ich ktoś z koalicji rządzącej nie tuszował. Niby PiS to wróg polityczny, ale afera, która z PiS pogrąża Ojdyra, to już pretekst do interwencji purpurowych eminencji. Wszak Gowin, czy Żalek zawsze byli gotowi świnię na jedno słowo biskupów kolegom podłożyć, a i reszta towarzystwa trzęsie portkami.
  A trójkącik "PiS- NSZZ Solidarność- SKOK" jest po prostu boski. Dobrze by było temat pociągnąć do końca, dowiedzielibyśmy się więcej, dlaczego Duda od NSZZ jest tak zainteresowany upadkiem obecnego rządu. Bo dlaczego jest tym zainteresowany Duda- kandydat PiS, wiadomo niejako z definicji. Choć do przewidzenia było, że skoro NSZZ Solidarność nie chce oficjalnie stanąć do rozgrywki politycznej, to musi chodzić o finanse.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że sprawa będzie rozwojowa i nie zdechnie jak np. spółka "Telegraf" czy tygodnik "Solidarność".
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Piotrze w niedzielny poranek ! Że tez musisz zmuszać ludzi do myślenia - nawet w niedzielę !!! Zamiast w podSKOKach do kościółka, to Ty tu zmuszasz ludzi do czytania o aferach :-))))))))) NO ALE JEST O CZYM - afera się rozkręca, a politycy i politykierzy przerzucają sobie temat do łap - jak gorący kartofel. Bo łby polecą - duże łby o ciasnych rozumkach.
   Cała ta szumna działalność SKOKÓW w wydaniu Biereckiego i jego familiantów oparta jest o zasadę robienia pieniędzy na biedakach. Brzmi to może paradoksalnie, ale na tym ten szwindel polega. Podobny proceder prowadzą wszystkie te "chwilówkodajnie", które obecnie mnożą się w Polsce jak grzyby po deszczu. TO JEST ŁATWY BIZNES i bardzo wysoko oprocentowany - wbrew pozorom. Takie SKOKI mają już ponad jeden milion członków i w 96% jest to biedota. SKOKI najchętniej i "od ręki" udzielają małych kredytów rzędu 500 - 1.000 zł ale ich lichwiarskie oprocentowanie - liczone w skali rocznej sięga 270%. To znajdź mi taki inny "bank", który z takim przebiciem udziela kredytów - chwilówek. TO SĄ KOLOSALNE PIENIĄDZE - dlatego SKOKI tak się spasły w przeciągu zaledwie kilku lat. Dlatego bronili się rękami i nogami przed Komisją Nadzoru Finansowego i dlatego pan A.Duda - urzędnik w Kancelarii prezydenta tysiąclecia - wetował ustawę o SKOKACH w Trybunale Konstytucyjnym.
   Po śniadanku, albo po południu napiszę coś więcej na ten temat - muszę przejrzeć stare szpargały, bo o ciemnych interesach w SKOKACH pisało się w Polsce od kilku lat. PiS zawsze wtedy robił wrzawę, ze to jest zamach na wolności obywatelskie. Gówno prawda - za przeproszeniem. To na razie !!!

   Usuń
 3. Bardzo uważnie, wraz z linkami, przeczytałem, Piotrze, Twój powyższy post. W normalnym kraju tzw. starej demokracji, Prawi i Sprawiedliwi, za taki SKOK, zostaliby na politycznej scenie natychmiast i skutecznie zmargonalizowani. Jednak w kraju pelargonii i malwy do tego jeszcze trochę drogi - parę długich, ruskich wiorst!
  Bardzo też w jednej z dyskusji rozbawiło mnie zasłanianie się Biblią. A przecież obecne Pismo Święte to owoc wulgat czyli przekładów na łacinę, od św. Hieronima po św. Jana Pawła II. Fundamentalna zasada wulgaty - zakazane jest odnoszenie sie do oryginału w hebrajskim, aramejskim czy greckim. Da ist der Hund begraben...
  Co do rozwojowości tej sprawy: na przeróżnych okazjonalnych bankietach, organizowanych przez aktywistów, chociażby starożytnego ZMS, najpopularniejszym toastem było: "Za rozwój!"
  Tak dobrze żarło i...
  Trzim sie, Pyjter (w Opoulu padają tyż: Pieter), patrz tam jako i dej sie pozór na żur, coby bez cufal niym sie niy poloć!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem, znowu kraczę (jak mawia T., mąż znaczy), ale sprawa SKOK-ów, obawiam się, zostanie przyklepana, podsuszona i pójdzie pod dywan. Parę głów padnie, ale ci najważniejsi w tym układzie pozostaną nietknięci. Myślę, że prokuratorzy, jak się doskrobią dowodów na najważniejszych, pójdą po rozum do głowy, że jakby co, to po zmianie władzy, stracą swoje posady. Więc nie wyjmą tej zawleczki. I wszystko skończy się jak Telegraf.
  zante

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozmowa mądrych ludzi na temat: http://audycje.tokfm.pl/odcinek/24162

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozwolisz Piotrze, że dorzucę jeszcze kilka zdań na temat SKOKÓW .Wiele na ich temat publikowała dziennikarka POLITYKI - Bianka Mikołajewska, ujawniając "mafijny" charakter tej "pożyczkodajni". Rezultat tego był taki, że guru Bierecki zaskarżył dziennikarkę do sądu. Miało to miejsce w 2004 roku. Bierecki zażądał w pozwie aż 5 milionów odszkodowania. Miało to zniechęcić także innych dziennikarzy od publikacji na temat SKOK. Po 8 latach "procesowania" w 2012 roku - Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucił pozew i uznał, że w SKOKACH istnieją "układy". To był jakiś przełom w tej brudnej sprawie, bo i nareszcie prokuratura ocknęła się z letargu. Odtąd zaczęła się równia pochyła dla prezesa Biereckiego. Nie pomogło osłanianie się immunitetami i wrzaskami PiS-manów. Odtąd panprezes Kaczyński szybciutko odżegnał się od Biereckiego i wywalił go z klubu parlamentarnego PiS-owni. Widocznie śmierdzi sprawa jak cholera i wiele główek tu spadnie. Obydwaj Kaczyńscy zadbali o SKOKI, bowiem nie wpłacały one pieniedzy na zasilenie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Przez lata nie płaciły one podatku dochodowego i nie podlegały nadzorowi KNF. Raj na ziemi, TEJ ZIEMI. Po mojemu, należało by odkurzyć w Sejmie wniosek o skierowanie przeciwko Kaczyńskiemu sprawy do Trybunału Stanu i delegalizację PiS - jako partii (wodzowskiej) - podstaw jest aż nadto.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotrze - dodam jeszcze jedną "szczegółę" dotycząca SKOKÓW. Nie każdy wie, ze pan senator Bierecki robił co mógł aby patron jego patriotyczneno-ewangelicznej misji - przedwojenny twórca kas Franciszek Stefczyk zyskał status "błogosłowianego". W staraniach o beatyfikację cos się jednak zacięło, mimo, ze postulat początkowo wspierał metropolita lwowski abepe Mieczysław Mokrzycki, a sam senator Bierecki, na podróże do Lwowa - na cmentarz Łyczakowski - gdzie Stefczyk jest pochowany - wydał sporo kasy.Tak więc nie wiele brakowało aby system SKOK , z którego wyprowadzono miliony, zyskał aurę świętości. Pisanie wtedy o SKOKACH było by świętokradztwem. Dobre - co ??? O powyższym przeczytałem w ostatnim numerze POLITYKI w felietonie Paradowskiej .

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzień dobry

  Pierwsze informacje o dziwnych praktykaqch w SKOKach (źródłach finansowania, zasadach działania itp. "kwiatkach") usłyszałem około roku 1994 w luźnej rozmowie, w knajpie, przy piwie. Pracownik SKOK miał chwilę szczerości i zwierzał się z zasad działania "firmy". Było to w czasach, w których nie montowano podsłuchów w każdym lokalu więc nie mam nagrań z owej rozmowy, jednak, to, co usłyszałem kazało mi z dużą ostrożnością podchodzić do w/w instytucji.
  Minęło 20, podczas których organy państwa nie zrobiły NIC, żeby ukrócić patologię. Więcej, można było odnieść wrażenie, że SKOKi są pod parasolem ochronnym polityków (zgadnijcie ktrórych). Teraz z kolei wygląda na to, że (jeśli opinia publiczna tego nie nagłośni) sprawa zostanie tak "zakręcona", że nikt nie dojdzie o co chodzi!
  Już pojawiła się "wrzutka" sugerująca związek SKOKów z prezydentem Komorowskim!
  Czyli to nie nie byli pracownicy SKOK (np. politycy pewnej partii zatrudnieni w SKOK w latach 1993-1997), nie prezes wyprowadzający miliony z kasy ale prez. Komorowski jest winien patologii zwanej RK SKOK!
  Normalnie mistrzostwo świata w odwracaniu kota ogonem!

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Krzysztofie :-)))) czas już najwyższy aby jakiś mądry prokurator poskładał te "puzzle" w czytelny obrazek. Afera FOZZ, sędzia Kryże, finanse PC Centrum". afera Art "B" Bagsika i Gąsiorowskiego i rola Kaczyńskich w tej aferze, dofinansowanie PC Centrum przez pewien "bank", afera wydawnictwa "Solidarność"., przejęcie RSW "Prasa, Książka Ruch przez "kaczyńskich", afera "Srebrnej I i II . Jest tu wiele niedopowiedzeń i wiele niewyjaśnionych faktów. Aż się prosi o prokuratora i Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Skarbu Państwa. I na koniec AFERA SKOK - jako ukoronowanie tej dziwnej kariery tych dwóch, co to ukradli księżyc. W końcu jest pewna wytrzymałość oipinii publicznej - ale to tylko do czasu !!! All Capone też myślał, że jest bezkarny.....

  OdpowiedzUsuń
 10. I o to chodzi... i o to chodzi !!!!

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.