sobota, 11 października 2014

ZNOWU TEN DŻENDER
Nienormatywne praktyki polityczne.


    Rząd premier Kopacz w głosowaniu o wotum zaufania uzyskał zdecydowaną większość. Za głosowało 259 posłów, przeciw - 183. W procentach wygląda to tak:
- za 56,3% wszystkich posłów, 57,7% obecnych
- przeciw 40,4% wszystkich i 40,8% obecnych
Wydawałoby się, że opozycja powinna przyjąć to do wiadomości i zakończyć okres negowania składu personalnego rządu. Powinna się teraz skupić na recenzowaniu jego działalności.


    Tak mi się wydawało. Okazało się, że byłem w błędzie! Nie doceniłem determinacji PiS-u w próbach destabilizacji sytuacji politycznej w Polsce!

    Najpierw serwis "Franca.pl".... sorry, "Fronda.pl" - a za nim niezawodny bulterratlerek Hofman, podali do publicznej wiadomości "kompromitujące fakty" z przeszłości jednego z ministrów pani Kopacz. I chociaż nie był to kolejny "dziadek z Wehrmachtu", to też miała być bomba, która rozsadzi rząd. Jednak życie jeszcze raz pokazało, że do konstruowania bomb też trzeba mieć rozum.

    Otóż Hofman zażądał dymisji pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Małgorzaty Fuszary. Powodem były słowa wypowiedziane przez prof. Fuszarę 2,5 roku temu na Uniwersytecie Warszawskim na inaugurację Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Nienormatywne praktyki rodzinne". Wątpię, by Terlikowski lub któryś ze współpracowników Frondy był na tym wykładzie. Dlatego chcąc, nie chcąc muszę im pogratulować uporu i konsekwencji w polowaniu na czarownice.

    Gdybyż jeszcze w takim samym stopniu posiedli umiejętność rozumienia tego co inni mówią.... Ale chyba wymagam zbyt wiele.

    Ja zadałem sobie trud, i przesłuchałem wykład inauguracyjny i większość innych referatów. Przyznam, że w referatach tych można było znaleźć parę kontrowersyjnych stwierdzeń, ale w żadnym wypadku nie było śladu zachwalania związków kazirodczych, czy prób ich legalizacji. A już z cała pewnością nie było ich w wykładzie inaugurującym wygłoszonym przez prof. Małgorzatę Fuszar. Zresztą cała konferencja miała charakter akademickiej dyskusji. Na takich dyskusjach opiera się rozwój nauki.    Wiem, że dla współczesnej "Inkwizycji" to nie ma znaczenia. Dokładnie tak samo działał jej pierwowzór. A i w zupełnie innym świecie światopoglądowym mówiono - "dajcie mi człowieka, a .....". No więc wycina się coś z kontekstu, podaje jako "zbrodnię" i liczy na to, że nikomu nie będzie się chciało sprawdzić u źródeł prawdziwości - nie tyle cytatu, co sensu wypowiedzi.

    Dla tych, którym się chce podaję link.

Nienormatywne praktyki rodzinne

    Ja po przesłuchaniu tych nagrań dostrzegłem jeszcze jedną cechę "konserwatystów" takich jak Hofman czy Terlikowski. Ogólnie rzecz biorąc, całej moherowo-smoleńskiej sekty.

    Czy to będzie temat wychowania seksualnego dzieci, czy "nienormatywnych praktyk" - uważają oni, że wystarczy zamknąć oczy, a problem znika. Zupełnie jak przedszkolaki. Nie mówmy o tym, a nie będzie kłopotu. Jednak co gorsze - wszelkie akademickie dyskusje są przez nich uważane za próbę obalenia boskiego porządku świata.

    A jak właściwie ten boski porządek wygląda? Bóg stworzył Adama i Ewę. Oni to po bożemu spłodzili dwóch synów. Niestety, Kain zabił Abla. W ten oto sposób, na ziemi pozostali - Ewa, Adam i Kain. Gdyby byli zdecydowanymi wrogami "nienormatywnych praktyk rodzinnych", całe dzieło Boże trwałoby może z tysiąc lat (tyle podobno dożywali biblijni patriarchowie).

    Wiem, dowód nie najwyższych lotów. Ale czy to wina moja, że czytałem Biblię? Może wzorem Hofmana, należałoby nie czytać takich podejrzanych rzeczy?

 11 komentarzy:

 1. @Eva70 (do wpisu z 11 października 2014 16:33)
  Słyszałem, że ludzie o złym stanie nerwów mają nadzwyczajne zamiłowanie do porządków... Czy to prawda? A jeśli tak, to może zamiast pisać na Berdyczów pozamiatałaby Pani wawelski dziedziniec... albo odkurzyła tamtejsze arrasy?? Bo w tej krypcie to się i za 1000 lat nic nie zmieni!!! Nawet prapraprawnuki naszych prapraprawnuków będą nawiedzać to miejsce i z dumą, w nabożnym skupieniu, słuchać historii o dwóch braciach, którzy dzieckiem w kolebce ukradli księżyc, by potem w dalekiej Gruzji zdusić ruskiego centaura.I tak piekłu ofiarę wydarłszy... do Nieba poszli po laury.
  http://www.youtube.com/watch?v=zkyCdz34iJ8
  Niespotykanie spokojny człowiek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku, Niespotykanie Spokojny!
   Chyba jesteś zbyt spokojny. Twój komentarz miał chyba trafić pod notkę Piotra pt. "Współwinni?".
   Ale nie szkodzi, może przy tej okazji przeczytałeś i tą notkę?
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  2. Leszko - czy Ty nie wymagasz zbyt wiele od CzNS ?.

   Usuń
  3. @Anonimowy
   Dopóki nie zetknęłam się z działalnością tych dwóch, co to "w kolebce ukradli księżyc", też byłam "niesłychanie spokojnym człowiekiem". Jeśli chodzi o porządki, to rzeczywiście bardzo lubię jak są, ale już za robieniem porządków nie przepadam. Napisałeś, że w krypcie wawelskiej nic się nie zmieni i za 1000 lat. Nie wykluczam, że możesz mieć rację, bo uważam, że żyjemy w kraju, który pewien, nieżyjący już, muzykolog i kompozytor określił jako... "papkinowski". Bezczynność raczej nie leży w mojej naturze, toteż jeśli nie mogę nic więcej zrobić, to chociaż piszę i jakoś jestem przekonana, że nie jest to pisanie na Berdyczów. A zamiatanie wawelskiego dziedzińca pozostawiam Tobie, ja tam już nie bywam, bo uważam, że Wawel został zbezczeszczony, odkąd pochowano tam kogoś, czyj publiczny życiorys da się właściwie zamknąć w dwóch cytatach, które utrwaliły mi się najlepiej: "Spieprzaj dziadu" oraz "Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania!". I to by było na tyle.

   Usuń
 2. Przecież nawet STARY TESTAMENT Księga Rodzaju powiada
  Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście.
  A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, 31 rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. 32 Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». 33 Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała.
  34 Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». 35 Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. 36 I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca.
  37 Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab.
  Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. 38 Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.
  No i komu z nas zechce się "sprawdzać" lub o zgrozo czytać.Takie to nasza "religijna wiedza" I drugie Czy to pisał "zapruty winem i ziołami" jak twierdzi Doda czy to jest prawda najszczersza prawda
  Co wiec obraza uczucia religijne."obrażonych"Wie kto ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak już o obyczajności mowa, to wybory do samorządów tuż, tuż...

  "Prawo i Sprawiedliwość nie przestaje zaskakiwać. Gdy Jarosław Kaczyński i Krystyna Pawłowicz niezłomnie walczą o moralność Polaków, na listach wyborczych w Opolu jedną z gwiazd jest znany na Opolszczyźnie... striptizer.

  Łukasz Antoni Jaroszewski kandydujący z list Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Opola w swoich rodzinnych stronach znany jest raczej jako "Królik". I ten przydomek właściwie bardzo wiele mówi o jego dotychczasowej działalności. Opolscy klubowicze znają go bowiem przede wszystkim jako striptizera.

  Media z Opola donoszą również, iż kandydat PiS jakiś czas temu internautom dał się poznać w roli aktora popularnych show dla dorosłych. - Dali propozycje, cóż bywa - tak tymczasem Łukasz Antoni Jaroszewski komentuje na swoim facebookowym profilu zaangażowanie w politykę."

  http://natemat.pl/120069,prawo-i-sprawiedliwosc-lib

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Ikko - przygotuję odpowiedni materiał przed wyborami samorządowymi.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. W Opolu nawet ciekawiej niż w Warszawie Piotrze. Afera goni aferę:
   http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,16785161,Wybory_2014__Afera_goni_afere__czyli_jak_tu_nie_miec.html#LokOpoTxt
   A fala nienawiści dotknęła owego striptizera:
   http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,16789654,Kontrowersyjny_kandydat_PiS_rezygnuje_ze_startu_w.html#LokOpoTxt
   Wśród kandydatów także celebryci, w tym jakaś lokalna miss piękności.:-)))))
   Będziesz miał o czym pisać.
   Pomyślności.

   Usuń
 4. " Papieże i księża mówią tym biednym ludziom: Nie potrzebujecie czytać Biblii. Nie zrozumiecie jej. To właśnie dlatego nazywa się ona objawieniem. Przeczytamy ją za was i musicie uwierzyć w to, co powiemy. My mamy klucze do piekła. Jeśli będziecie nam się sprzeciwiać, to zostaniecie wiecznymi skazańcami w więzieniu Pana Boga ".
  Robert G. Ingersoll (1833- 1899)
  Robert G. Ingersoll jak zwykle bardzo trafnie demaskuje wredne bezwzględne praktyki sutannowych funkcjonariuszy - swoistych klawiszy tego więzienia ludzkiego strachu. Pomyśleć, że np. miliony dzieci są poddawane takiej psychologicznej obróbce każdego dnia. Nieświadome podstępu stają się, z przyzwoleniem własnych rodziców i ,,neutralnego światopoglądowo" państwa, niewolnikami na łasce i niełasce Kkorporacji zabobonu. Jest to jedna z największych intelektualnych tragedii, jakie mogą się przydarzyć ich wciąż delikatnym i kruchym umysłom...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry wieczór

  My tu sobie "podśmiewajki" robimy z idiotów sejmowych a ludzie mają już taką "wodę z mózgu" zrobioną, że strach.
  Dziś pewna moja znajoma rzuciła takim oto hasłem:
  "To wszystko przez ten dżender. Oni (tu nie określiła, kto jest tymi "onymi") chcą, wprowadzić dżender po to żeby mogły się łączyć pary jednopłciowe i żeby nastąpił koniec świata". Tu dodam, że osoba ta nie jest jakąś totalną oszołomką, ot zwykła, prosta kobieta...
  Jestem przerażony propagandą wokół gender, robiącą ludziom kisiel zamiast mózgu (nie powiem czyja to propaganda, ale swoje wiem) :D

  Pozdrawiam

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzisz Krzysztofie - takiemu ogłupianiu mogłyby zapobiec szerokie - nie tylko akademickie - dyskusje.
  I tu nagle szlaban! Część "establiszmentu" drze się, przy okazji drąc szaty, grozi piekłem i odsądza od czci i WIARY!

  A ja, nie tylko w tym wypadku nie jestem za jakąś stroną, czy przeciwko innej stronie. Zawsze byłem i będę przeciwko głupocie.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.