wtorek, 12 marca 2013

W obronie Wałęsy !!

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta
W dniu wczorajszym na antenie TVP2 Tomasz Lis, zwany kiedyś redaktorem, próbował wleźć buciorami w życie prywatne Lecha Wałęsy. Lech Wałęsa się wybronił.
Nie od dziś wiadomo że język Lecha Wałęsy nie jest zbyt giętki i często trzeba mieć minimum wyobraźni aby zinterpretować „co autor chciał przez to powiedzieć”. Dla mnie ta intepretacja nie jest trudna i dlatego mogę w swoim /i wyłącznie swoim/ imieniu powiedzieć;
Panie Prezydencie !
Jestem po Pana stronie, mnie tez jest wstyd i ja też nie umiałbym tego zjawiska wytłumaczyć najmłodszemu pokoleniu. Nie możemy dać się szantażować żadnej mniejszości a tej w szczególności !!.
26 komentarzy:

 1. Drogi Piotrze, dziś mój intelekt wyraźnie "opadł", bo nijak nie wiem, kpisz czy tak na poważnie? Po nieprzespanej nocy łeb bywa "niekumaty". Nie wiem co mam myśleć o tej notce, a tak na marginesie, pan Lis JEST REDAKTOREM i to całkiem dobrym (to moja i tylko moja uwaga). Poczekam na rozwój wypadków czyli na inne komentarze, przyczaję się i wtedy zajmę stanowisko, bo teraz jest jeszcze nie obsadzone (stanowisko). Serdeczności :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo tylko zakrzyknąć Idz na całość !!Idz na całość !!
  Na początek proponuje zaczerpnąć z bogatej sąsiedzkiej praktyki.
  Oni juz wiedzieli jak i co i mieli "ordung"
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Oznakowanie_wi%C4%99%C5%BAni%C3%B3w_niemieckich_oboz%C3%B3w_koncentracyjnych
  I każdy "prawdziwy Polak" prawdziwy patriota" będzie wiedział od razu z kim ma do czynienia.
  I każdy "z winklem" przechodzącemu patriocie będzie musiał nie tylko zejść z drogi ale i zdjąć czapkę.
  Niech wiedzą kto tu rządzi, w tym katolickim kraju gdzie miłość bliźniego swego aż tryska z serc.
  To na początek, a potem założy się jakiś gustowny obozik,gdzie będziemy leczyć zboczenia/polecam tu posłankę Pawłowicz gdyż "ona jest w temacie i kursie"
  No i kapelanów mamy az za dużo.Sadzać po wyrokach "w tej grupie zawodowej" to na dziesięciu osadzonych będzie przynajmniej jeden kapelan.Co to "słowem bozym" bedzie ewangelizował.
  No to do dzieła.Jeszcze sa zachowane plany takich obozów/poszukujemy wiec specjalistę od języka panów,którzy by wytłumaczyli cała przebogata dokumentacje/
  Bedzie taniej.Bedzie na gotowe Wszak Ojczyzna uboga jest.A co oszczędzać trzeba.No jak nie jak tak
  Europa nam przyklaśnie powrotu do tradycji, Unia dołoży A my wreszcie przestaniemy się wstydzić tej mniejszości, widzianej dzień w dzień w tramwajach,autobusach,pociągach i na ulicach Latem zima i kompletnie nie ubranych.
  Ja zas lece do jakiegoś szmateksa może się gdzieś znajdzie praktyczny mundur SA mana,Wehrmachtu czy najbardziej poszukiwany, chłopców z SS.
  Bo tylko tak ubrany "prawdziwy Polak" nada temu właściwe znaczenie,posłuch i porządek.
  Juz czas Polsko obudź się.
  Gdybyś Ty reflektował na stanowisko komendanta takowego,poprzemy całym sercem.
  / A proponujemy Wałęsę zrobić takim "komendantem honoris causa' boć on już po 70 tce I odbieranie apelów w zimne i wietrzne poranki fatalnie mogłoby się odbić na jego zdrowiu/
  Jesli nie teraz to kiedy Jeśli nie my to kto?
  BOC PRZECIEŻ
  "mnie tez jest wstyd i ja też nie umiałbym tego zjawiska wytłumaczyć najmłodszemu pokoleniu. Nie możemy dać się szantażować żadnej mniejszości a tej w szczególności !!.
  Sieg Hail Nasi wracają.
  PS A tak, to u Ciebie, wszyscy zdrowi????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !
   Nareszcie ukazujesz swoją prawdziwą twarz i tak długo wytrzymałeś.
   Proponuję - znajdź sobie inne forum chyba, że chcesz być pierwszym który dostanie kopniaka z tego bloga.

   Usuń
  2. Wałęsę naprawdę trudno zrozumieć. Kiedyś miał on na etacie Falandysza, który doskonale potrafił wyjaśnić "co autor miał na myśli".
   Zgadzam się, że poszanowanie praw mniejszości zdecydowanie różni się od "terroru mniejszości". Przerabiano to kiedyś w Kalifornii. To taki testowy stan w USA. Wszystkie kontrowersyjne decyzje federalne najpierw są tam testowane. Zaostrzone przepisy emisji spalin, prawa mniejszości to tylko dwa przykłady. Parę lat temu w Kalifornii mówiło się, że aby dostać pracę należało spełnić następujące warunki:
   - mieć czarną skórę
   - być wyznania Mojżeszowego
   - mieć powyżej 50 lat
   - być lesbijką
   - samotnie wychowywać dziecko
   Takiej osobie nikt nie mógł odmówić zatrudnienia, niezależnie od kwalifikacji, jakie ta osoba posiadała. Inaczej zajmował się tym sąd.
   To było chore i jak rozumiem przeciwko temu protestował Wałęsa i pisze Piotr.
   Jednak sadzanie w ostatniej ławce, odgradzanie się murem - tego z kolei ja nie chcę. Podejrzewam, że i Piotr nie jest entuzjasta takiego rozwiązania.

   Wieśku - piszesz dużo, barwnie jak Wałęsa. Dzięki za to. Ale Twoje komentarze nie wnoszą niczego do dyskusji. Są tylko przejawem Twojej frustracji(?) i chęci zaistnienia.
   I chociaż blog jest wspólny, to decyzje każdego z nas (mnie i Piotra) są w pełni autonomiczne. Nie będę wetował ostatecznej decyzji Piotra w stosunku do jakiegokolwiek komentatora.

   Usuń
 3. Nie możemy dać się szantażować żadnej mniejszości a tej w szczególności
  -----------


  Bay bay wolny, niepodległy Śląsk, gwara śląska brana za język itp ....bay bay

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę nie rozumiesz róznicy słów niepodległość a autonomia ?.
   Czy gdzies napisałem, że gwara śląska to język ?
   Elizo, Ty chyba tez nie bierzesz odpowiedzalności za słowa innych ?.
   Z przykrościa ale podtrzymuję te słowa krytyki, które mi tak pamiętasz !!!.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Nie, nie biorę odpowiedzialności za słowa innych, ale nie wciskaj mi proszę tego czego nie napisalam, ja pisalam ogólnie, nie napisalam że to Ty napisałeś.To Ty piszesz w liczbie mnogiej: "nie możemy" itp ale tu Ci odpowiem też w liczbie mnogiej : ZOBACZYMY:)))))))))))))))))))))))
   A o jakich słowach krytyki piszesz??????????? Nie pamiętam :))))))))

   Fajowskiego dzionka zyczę, mnie zasypało, nie da się wyjsc z domu

   Usuń
  3. ...........i dobrze Ci tak- siedź w domu i pisz bloga !!.
   Pozdro !!
   ps. jak nie pamietasz to dobra nasza.

   Usuń
  4. Żaden przytomny Ślązak nie będzie chciał autonomii tylko dla Śląska. Idea autonomii ma sens wtedy, kiedy dotyczy wszystkich regionów kraju, jak to jest w Hiszpanii, czy w Niemczech. RAŚ tak to właśnie widzi, jeśli ich dobrze rozumiem :), a występuje w imieniu Śląska, bo jak ma reprezentować np. Mazowsze?

   Usuń
 4. Nie przekona się przekonanego i to w temacie na całego. Jak świat jest starym światem, tak dla ewolucji ludzkości ta owa mniejszość może jest dla rodzaju doskonalenia kwiatem? Żadna to choroba, jeśli o tym mowa, tylko innej orientacji druga z nas osoba. Żaden to wstyd, zbyt ostro potraktowany bryt. W tym momencie, w dyskusji zakręcie, dla Walęsy spuszczam zasłonę milczenia, w złe barwy się odmienia. Po co kopie kruszyć, by emocje wzruszyć? Ale jeśli od czasów bibilijnych tacy zaistnieli, to chyba tam wyżej w niebie - swoje zamierzenia w tym temacie mieli.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. To który z Was w końcu jest homofobem Tak jak "nasz totem narodowy"Wałęsa.
  A powoływanie sie na USA i Kalifornie i wklejanie jej w Polske "bo tak może przeciez byc .Paradne Przeciez to "Strachy na Lachy.Moze ale nie na pewno.
  Co wiec obydwaj proponujecie "jako ostateczne rozwiązanie" by nie straszyć wnuki.??
  Gdzie mamy w Polsce terror mniejszość,i jeśli większość to pary homoseksualne żyjące w związkach partnerskich a 63 % Polaków nie ma nic przeciwko temu
  Terror,szerzy parę pajaców przebranych na kolorowo czy wręcz rozebranych,chodzących "na paradach"
  Terrorem nie jest "dorodna polska młodzież " w maskach po spotkaniach z nimi ci co "mieli przyjemność" lądują w szpitalach.
  Jest to dzis A co będzie jutro Was..... przeraza ??.
  Kiedyś tak przerażały automobile, bo konie płoszyły i przed nimi szedł umyślny z flaga"
  Mnie oni nie zagrażają"obrażają uczucia estetyczne",czasami budzą obrzydzenie Ale czy w tym przypadku muszę od razu "jechać do Rygi"

  OdpowiedzUsuń
 6. Miało byc pary heteroseksualne żyjące w związkach Oczywiście

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Polsce nie ma "terroru mniejszości". Jest za to "poprawność polityczna". I to ona nakazuje każdemu wątpiącemu, mającemu inne zdanie nadawanie przydomka "homofoba".

   "Ostateczne rozwiązanie"? Celowo czy przypadkowo użyłeś tego skojarzenia? Jako "ostateczne rozwiązanie" od paru lat oferuję na tym blogu dyskusję. Nawet jeżeli w sposób bezpardonowy,ostry w napisanej przez siebie notce skrzywię obraz jakiejś sprawy, to w komentarzach potem staram się już na chłodno podejmować każdą dyskusję. Ostre, przerysowane sformułowania w notce, maja sprowokować do niej.

   Tak w przeciwieństwie do prasy informacyjnej działa blog. Dlatego jeszcze nikomu nie "zamknąłem drzwi". I mam nadzieję, że tak pozostanie.

   Usuń
  2. Dla mnie już to, że słowa Wałęsy znowu trzeba tłumaczyć (wybielać), to już tragedia. Tym bardziej, że on sam coraz bardziej brnie w "ślepy zaułek". Bufon, który uważa, że to on sam jeden obalił komunę, poucza nas jak powinniśmy rozumieć demokrację. Sam zaś o niej pojęcia nie ma. Idąc bowiem tokiem rozumowania naszego "bohatera", czyli tyle macie mieć praw ile was jest (w tym tyluż reprezentantów w Sejmie). To "w ostatnich ławkach", a nawet "za murem" (po za parlamentem), powinni się znaleźć nie tylko Biedroń, czy Grodzka. Także czarni, inwalidzi na wózkach, ważący ponad 100kg... i.t.p., i.t.d., czyli przedstawiciele wszystkich innych mniejszości. Natomiast, jako kobieta domagam się, stosownej reprezentacji swojej płci, czyli de facto więcej posłanek niż posłów.
   Czy nikt nie widzi szkodliwości tego co mówi Wałęsa? I nie ma tu nic do rzeczy, że jako przykład mniejszości posłużył się homoseksualistami. To po prostu zwykły szowinizm, żeby nie powiedzieć wręcz faszyzm (choć już mu niedaleko). Wszelkie bowiem przejawy łamania demokracji zaczynają się od takich niby drobiazgów, czy wręcz ośmieszanych wypowiedzi. Potem, zanim się obejrzymy, będzie tak jak napisał Wiesiek.
   W dzisiejszej wypowiedzi Piotrze w pełni się bowiem z Wieśkiem zgadzam, jeżeli chcesz z forum wyrzucić jego, zrób to także ze mną.
   P.S. Co do tego co kogo "brzydzi" to mnie także młodzi piękni, ale "migdalący się" publicznie pary hetero, oraz mocno starsze panie i starsi panowie na wól goli na plaży. I co mam im tego zakazać, bo nieestetyczni są?
   Pomyślności.

   Usuń
  3. ikka13312 marca 2013 16:13 Ikka dzieki "za wsparcie" i za zrozumienie.
   Przeraza mnie to nasze?narodowe? czysto Polskie? zrozumienie czyichś praw czyichś wolności
   Jak TO NAS dotyczy ,wy musicie je NAM dać "BO BĘDZIEMY TARGALI PO SZCZEKACH" a jak się tylko dorwie taki do władzy, powtarza stare komunistyczne ,które i jemu mówiono "my władzy /wolności/ nie oddamy,nie będziemy nią dzielić się z mniejszością"
   Tak mówili i Walesie po Komitetach tak go przekonywano Bo on i jego Stocznia to wtedy była mniejszość wobec całej tej"wielkoprzemysłowej klasy robotniczej"
   No i co zapomniał ?Gorzej ze zapomnieli i inni go popierający.ONI TEZ KIEDYŚ BYLI MNIEJSZOŚCIĄ.Gorzej ze budzą stare Europejskie upiory.Nietolerancji,segregacji.ksenofobii ect nie zdajac sobie nawet z tego sprawy.A potem tylko o krok od rozdawania "winkli"
   Bo jak rozróżnić kto jest kto? Jak posadzić w ostatnim rzędzie?Jak wstawić za mur?
   Pytam, jak to zrobić,TECHNICZNIE, zgodnie z WASZYMI sugestiami,nie wiedząc kto jest kto?No jak?
   I wkurza mnie Godson który tylko z koloru skory zalicza się do mniejszości i jako "mniejszość" oberwał już niezłe banki "od większości" ze mu to się nie kojarzy z Ku Klux Klanem I nie rozumie iż gdyby nie światli nie bojaźliwi,idący pod prąd i wbrew wielu opiniom,siedziałby w tyle autobusu i nie mógł wejść do restauracji "tylko dla białych" o ławkach w parku już nie wspomnę A przecież to takie nieodległe było I zapomniał cholera.

   Usuń
 7. A ja myślę, że mylimy często dwie sprawy: Związki partnerskie i Parady Równości. Związki partnerskie są dla mnie, w przypadku par homoseksualnych, czymś, co należy popierać. Parady Równości, natomiast, odbieram różnie: tęczowy kolor jest ok., barwne ubrania też, obsceniczne zachowania i nagość nie. I dotyczy to także heteroseksualnych. Nie podoba mi się to i już. Kamieniami rzucać nie zamierzam w nieprzebranych ( a raczej w nie ubranych :)), bo są gorsze rzeczy niż golizna, ale też nie będę się zachwycać czyimś gołym tyłkiem, tylko dlatego, że jest homo.

  OdpowiedzUsuń
 8. _leszek12 marca 2013 13:40 A ja przepraszam
  Czy to "zjawisko" jest tak widoczne.Czy "ONI" wpychają się ze swoja seksualnością do domu czy do łózka.Czy spotkasz,gromady włóczące się po mieście.Czy ich życie toczy się na naszych oczach.Czasami i to raz do roku "parada miłości"i to w Berlinie /stad te zdjęcia,bo "nasi" sa ubrani/ Czasami i u nasz "tęczowa" i to w ubranych "po szyje"
  Czym to wiec szantażują.Ze chcą swoje sprawy mieć załatwione urzędowo bez notariusza i jego opłat.
  Bo nie o ślub tu chodzi, czy o przysposabianie dzieci.Choć już i dziś "wychowują" kobieta z kobietą czy "chłop z chłopem" bo im np pozostały dzieci "w spadku" z poprzedniego małżeństwa, które już nie trwa.
  Czemu wiec im nie umożliwić ułatwić "sprawy urzędowe" No czemu? Jakie tego są powody?.
  "Na zas ,na przyszłość" bo co to będzie.
  A napędzają to "grupy społeczne" które "od zawsze" były hamulcowymi.Nie podobały się i mówili nie,zabraniamy, szczepieniom,transfuzja,sekcja,przeszczepom,antykoncepcji ect ect teraz in vitro.Nawet sprzeciwiali się wydobyciu ropy.Bo "piekłu paliwo się kradnie"
  A były i "zabronione książki" z Pismem Świętym włącznie.Nie bo nie.A reszta powtarza.
  Byc moze to "ostateczne rozwiązanie źle wypadło w kontekście historii,ale ten co zna historie wie kto i dlaczego zabraniał,kto ciągle miał za złe.By potem po 400 latach powiedzieć przepraszamy.
  Dla instytucji 400 lat to nic, dla człowieka rok "w jego sprawie" opóźnienia to b.dużo.
  I dla mnie to nie "poprawność polityczna" a życie.I zrozumienie bliźniego swego,jego ludzkich potrzeb.A nie arbitralne "nie pozwalam""nie zgadzam się"
  Bo co ? I dlaczego?Tak na zapas?Dla przyszłych pokoleń?
  A skad wiemy co te przyszłe pokolenia będą woleć,co wtedy o nas pomyślą.
  Uszczęśliwiać na siłę ? Jak kiedyś CCCP BO MY wiemy lepiej!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym wszystkim pisałem na blogu. Nie raz dawałem wyraźnie do zrozumienia co o tym sądzę. Dla jasności - jestem za uchwaleniem ustawy o związkach partnerskich. Jestem za szanowaniem praw mniejszości. Ale też jestem za prawem do wyrażania swoich obaw. I w tym ostatnim charakterze zabrałem głos pod tym wpisem.
   Jeżeli jeszcze chcesz ze mną polemizować, poczytaj najpierw wszystkie moje wpisy. Wyrobisz sobie (albo i nie) zdanie na temat moich poglądów i nie będziesz musiał zadawać mi więcej "głupich pytań".

   Usuń
 9. "Żołnierska powinnością miasta brać,generalska odpowiadać" za dowodzenie.Za wskazanie całej lektury dzięki, ale brak czasu.
  Byc moze "język giętki nie powiedział wszystko co pomyśli głowa" Ale od tego są przyszłe glossy,przypisy i sprostowania.
  A co do pytań Moj stary profesor powiadał "nie ma głupich pytań, sa tylko głupie odpowiedzi"
  Co zrozumiawszy, tak napisałem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Profesor miał rację. Dlatego użyłem cudzysłowu. Mógłbym użyć zwrotu - pytań retorycznych. Prawie to samo, ale nie to samo. Bowiem retoryczne pytanie, to pytanie na które odpowiedź zna sam pytający. Natomiast moje "głupie pytanie" to pytanie niepotrzebne, wynikające z nieznajomości wcześniej wyjaśnionych problemów.

   Usuń
 10. Zyje w tej okropnej Holandii.Tu w ogole nie ma nawet wzmianki o problemie.O malo co by nie mieli premiera homo,tylko go kochas zastrzelil przed ostatecznym rozstrzygnieciem..Wcale sie zreszta nie ukrywal ze swoja orientacja - i mial wielkie szanse ..No coz.Wszyscy miezkancy Holandii maja te samae prawa obojetnie,czy sa homo,czy hetero,czarni,zieloni czy w kropki.I zeby nie bylo - Holandia to katolicki kraj.Gdzie rownolegle funkcjonuja wszelkie inne religie w/g potrzeb.A i sekty jak maharischi.Jak swiat swiatem homo istnieli.Ma poetow,literatow ,arystow wszelkiej masci z taka orientacja.Inna sprawa - bylam kiedys w Amsterdamie i zwiedzalam sobie dzielnice uciech wszelkich.Na widok pieknych mezczyzn ,ktorzy wogole na panie nie zwracali uwagi serce mi sie krajalo.Wolalabym,zeby tan piekny blondyn przytulal mnie niz tego slicznego chlopca.No coz - w zyciu nie mozna miec wszystkiego:)Jest tu tez naczelny televizyjny komik, na widok ,ktorego piana mi na usta wyplywa ale nie dlatego ,ze jest homo ,tylko dlatego ,ze uwazam,ze jest beznadziejny.Jego poczucie humoru nie koresponduje z moim i juz...Gdyby byl hetero tez bym go wylaczala bo patrzec na faceta nie moge..
  A co do Walesy - nie pierwszy to i nie ostatni chyba jeszcze jego "lapsus jezykowy".Facet ma wyjatkowy talent do kompromitowania sie.Bym sie nie przejmowala jego skrotami myslowymi..

  OdpowiedzUsuń
 11. Też wydaje mi się, że to dwie zupełnie różne sprawy, prawa dla homoseksualistów i zachowania homoseksualistów na poaradach, niestety te sprawy mieszają się i jest jak jest. Wałęsa ma przyjaciół, którzy są gejami i jak twierdzi nie przeszkadza mu to przeszkadza gdy ma zachowania wytłumaczyć wmukowi. Pary hereroseksualne nie zachowują się w tak demonstracyjny sposów, co jest złego w tym, ze Wałęsa nie chce by jego wnuki oglądały całujących się mężczyzn, czy obleśne ruchy tych, co paradują. Nie każdy ma ochotę dziecko tak właśnie uświadamiać. Może i Wałęsa z tym murem to pojechał skrótem ale jak się zastanowić to w końcu ostatnio otwierasz lodówkę - homoseksualista, To sa sprawy bardzo ważne i potrzeba je uregulować ale taka przesada prowadzi do właśnie takich wypowiedzi że mała grupa nie może nagle zdominować reszty. Zjednej strony powinien być szacunek dla homoseksualistów ale z drugiej strony ich obowiązuje szacunek do reszty i nie epatowanie zachowaniami, które bulwersują i na które sąnne miejsca nioż ulica, po której chodzą dzieci, taki szacunek obowiązuje również inne pary. Wolność to nie znaczy brak kultury i brak hamulców. Wolność to drugi obok, którego też trzeba dostrzegać
  ------------
  Piotrze , dziękuję za wizytę u mnie - zawsze bardzo się cieszę gdy skomentujeszs

  OdpowiedzUsuń
 12. Terror mniejszości a poszanowanie praw mniejszości, to dwie, zupełnie różne bajki.
  Też nie lubię parad równości, ale "nasze" parady, to nie parady berlińskie, czy amerykańskie. A właśnie takie, "nie masze" Piotrze pokazałeś w swoim foto-kolażu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie spotykam na swojej drodze "homosiów", trzymających się za ręce, migdalących się publicznie. Dziewczyny spacerujące ręka w rękę są normą, nawet mi przez myśl nie przeleci, że może one są "inne". Nie chodzę na parady, nie zaglądam do ich klubów. Nie wiem gdzie Wałęsa łazi z wnukami, że musi im zasłaniać oczy. Piosenki "Piaska" nie podobały mi się nawet wtedy, zanim się "ujawnił". Natomiast głos Eltona Johna i jego utwory, intrygowały mnie zawsze. Dopóki prawo nie zacznie mnie przekształcać w homo, dopóty śpię spokojnie.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>