poniedziałek, 1 grudnia 2014

Dżuma czy cholera ??     Tym razem wyszło na to, że Kneź ma rację czyli w czym wybierać, dżuma czy cholera ?.

     Do wyborów poszliśmy zgodnie z obywatelskim obowiązkiem i przekonaniem. Do wyboru mieliśmy Marcina Ociepę, wiceprzewodniczącego obecnej jeszcze Rady Miasta Opola. Młody rzutki, wykształcony i ......mgliście obiecujący, zabiegający i mający pomysły co w pierwszej rundzie wyborów go dyskwalifikowało jako kandydata na prezydenta miasta. Drugą niedogodnością było „pochodzenie” kandydata z partii Pomidorowa Jest Najsmaczniejsza ale tą przynależność zrównoważyła nieobecność na /popierającym go onegdaj/ spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim/zawsze dziewicą/.     Drugi kandydat Arkadiusz Wiśniewski siedzi po uszy w następującej sprawie; Wg Komisji Rewizyjnej pan wiceprezydent opchnął na lewo działkę budowlaną i Komisja Rewizyjna Rady Miasta, zawiadomiła o tym fakcie prokuraturę. W odpowiedzi pan Wiśniewski zapowiedział wystąpienie do sądu o odszkodowanie po 250.000 tys. zł od każdego członka Komisji rewizyjnej uznając oskarżenie za pomówienie. Moim zdaniem to denna paranoja. Ponadto pan Arkadiusz jest byłym członkiem Platformy Obywatelskiej z której zdążył odejść nim został by wyrzucony. Kandydat o dużej fantazji i rozmachu tylko mikrych możliwościach bo o wydatkach decyduje Rada Miasta.
     Mieliśmy dość ograniczony wybór i zagłosowaliśmy przeciwko Arkadiuszowi Wiśniewskiemu. W radzie miasta będzie koalicja PO, PSL, MN i do tego nie przystaje przeciwnik tej koalicji opozycyjny prezydent. Niektórzy twierdzą, że krew się poleje. Po drugie, nie wiadomo jak skończy się w prokuraturze sprawa sprzedaży działki i nie chcemy być miastem, którego prezydent siedzi i rządzi z pierdla.
Zagłosowaliśmy na Marcina Ociepę, którego rozmach inwestycyjny i gorąca głowa może być ostudzona przez Radę Miasta. Nie bez znaczenia jest, czy nowy prezydent będzie współpracował z wszystkimi organami RM. Młody, wykształcony............?.

     Co wybraliśmy, dżumę czy cholerę??.

ps.
     Głosowaliśmy o godz. 10.oo. Zapytałem o jakiegokolwiek męża zaufania. Jeszcze żaden nie był ale ma być usłyszałem w odpowiedzi !


Jak poszło??21 komentarzy:

 1. Na załączonym zdjęciu, przyszły prezydent Opola z przyszłym wiceprezydentem:
  http://opole.gazeta.pl/opole/56,35086,17053484,Zlosliwe_poczucie_humoru,,4.html
  I to jest najbardziej wkurzajace.
  Pomyslnosci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się, że panprezesowi przegrali wszystko, co było do przegrania - i dobrze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opole gratuluje Krakowowi !!!.
   Niestety mój kandydat przepadł - jak żyć ?.
   Pozdro

   Usuń
  2. Tu szczegółowe wyniki Piotrze.
   http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,17056278,Ociepa_wygral_z_Wisniewskim_w_dwoch_komisjach____w.html#LokOpoTxt
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Tetryku, tak, to dobrze że przegrali. Ale tym bardziej śmieszą żarty panprezesa, że te wybory to dobry prognostyk na przyszłość. Bowiem na PiS głosowało dużo młodzieży - i za parę lat, będzie to siła która da panprezesowi zwycięstwo!
   Obśmiałem się jak norka. Zdaje się, że panprezes nie słyszał, że ludzie z reguło wraz z wiekiem mądrzeją. Młode, głupie, podobają im się "wojny uliczne" - to i głosowali na PiS. Dorosną, założą rodziny - będą musieli myśleć racjonalnie i wtedy znowu panprezesowi pozostanie moralne zwycięstwo. Ponadto, zapomina panprezes, że za te parę lat, to on już nie będzie pamiętał o co się bije.

   Usuń
  4. Najlepszy cytowany dowcip tegoż pana: ich kandydat uzyskał w II turze 42%, czyli więcej niż kontrkandydat w I turze. Znaczy - coraz lepiej! ;)))

   Usuń
  5. Jak tak dalej pójdzie, to przegrywać wybory będą mając 56% głosów!!!!!!

   Usuń
 3. Na szczęście nie musiałem głosować, bo obecny prezydent Chorzowa już wygrał w cuglach w pierwszej turze. Wykasowani zostali także zawodowi radni,m którzy od parunastu lat cieszyli się tą synekurą!
  I teraz Chorzów to takie miłe, przytulne miasteczko!
  patrz tam jako

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście miłe, szczególnie Hajduki i chłopcy z ul. Cichej !.
   Pozdro

   Usuń
 4. O cholera Czy to ma być "działanie obywatelskie" Czy jeszcze nie
  "Głosowaliśmy o godz. 10.oo. Zapytałem o jakiegokolwiek męża zaufania. Jeszcze żaden nie był ale ma być usłyszałem w odpowiedzi !."
  Bo ja tez /wybacz mi grzesznemu /zapytałem "Wysoką Komisje " Czy w jej składzie są mężowie zaufania.Byli !
  Tymże mężom zaufania po odebraniu karty i "skreśleniu?" kandydata,okazałem kartę,oraz ręce i palce aby zobaczyli, iż na palcach nie mam naniesionego krzyżyka" jak sugerował Brudziński " w sposobach fałszowania"
  Kartę do urny wrzucałem tak, by cala komisja widziała, iż wrzucam.
  "Młodzieniaszków wątpliwej urody"siedzących za stolikiem z jakaś puszką z napisem IPSOS /czy jakoś tak/ wychodząc opieprzyłem by zabrali się wreszcie do roboty i przestali "wróżyć z fusów " a zbierali dane od wyborców .Bo dotychczasowa ich "praca" nie tylko rozczarowała i to boleśnie, prezesa PIS ale "jak powiada minister zdrowia "mogła być i przyczyna zawału doprowadzając go do wniosku iż wybory sfałszowano.
  Nie otrzymałem odpowiedzi Jedyna ich reakcja jaką zauważyłem był "powszechny opad szczeki" i wytrzeszcz oczu
  Moje pytanie zaś brzmi .Czy to było "działanie obywatelskie"Czy we mnie "obudziła się obywatelskość".
  Czy mi po prostu odbiło ? Bo w swoim długim życiu i w trakcie i po licznych glosowań nigdy tak nie postępowałem.
  Jeśli tak, to jako okoliczność łagodząca podaje "zmasowany atak tych z PIS na wyniki wyborów" No i mi "odbiło" moze
  Proszę o werdykt i możliwie niski wymiar kary

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbowałem znaleźć zarówno w komisjach wyborczych,partiach i komitetach wyborczych wykaz mężów zaufania lub przedstawicieli ugrupowań w czasie głosowań. Chyba nie potrafię szukać.
   Spróbuj - może tobie się poszczęści

   Usuń
  2. Tylko to
   http://www.bip.um.opole.pl/?id=38416
   załączniki do pobrania: 2014-05-25 16:21:01 - składy obwodowych komisji wyborczych wraz z funkcjami (1.06 MB)
   Reszta tajna jest? Lub jak mawiają w młodzieżowce "jeśli coś nie ma w internecie...to go nie ma"

   Usuń
  3. ......to znaczy, że nie ma

   Usuń
  4. Powolutku Nadzieja winna umierać ostatnia.
   Ostatnio "po mediach" /nawet w radio,/biega Ziobro z "banerem" reklamując swoje "kłamstwakopacz.pl jako kompendium wiedzy wszelakiej. Moze coś tam się znajdzie więcej i szerzej "o wyborach" oczywista sfałszowanych.
   Choć imiennie wymienienie tych co w sposób,może i nie zamierzony przyczynili się do fałszerstw,lub tym fałszerstwom nie zapobiegli,może być ryzykowne dla prezesa PIS
   Lepiej tak ogólnie powiedzieć a wysnuwszy wnioski ten "ogół" winien pomyśleć "dupki jesteście bo was wykiwano" " dziady jesteście boście byli nie uważni" Czy co gorsza "przekupili was"
   I tak jeden tylko jeden z tej przeszło 50 000 rzeszy Członków Komisji Wyborczych + "Mężowie Zaufania" okazał się człowiekiem honoru,być może tylko jeden zrozumiał wagę oszczerstw i oddał sprawę do sadu ,oskarżając "o znieważenie"
   Reszta albo"udaje Greka" albo twierdzi "to tylko deszcz pada" a cała partia przeistoczyła się w "Płaczących i Skomlących"

   Usuń
 5. A u nas wygrała pani Nowosielska - prezes ZAKSY.
  To super, zważywszy, że po pierwszej turze ogromną przewagę miał uwikłany w kilkanaście spraw prokuratorskich, głównie za urzędnicze nieprzestrzegania czegoś tam...,dotychczasowy prezydent.
  Dobra nasza!
  (Cyferki są, ale chociaż wyraźniejsze).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej wiadomo, że ma zmysł menadżerski i nie jest blondynką.
   Andy przepraszam, że się u Ciebie nie udzielam ale mam gorszy okres.
   Pozdrawiam
   ZAKSA powolutku...........splunąłem przez lewe ramię.

   Usuń
 6. Bywa, że "łeb w łeb".:-)))))))

  "W opolskich Pakosławicach wójta wyłoniono w losowaniu. Obaj kandydaci mieli taką samą liczbę głosów i taką samą liczbę zwycięstw w okręgach. Konieczne więc było losowanie."

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,17052560,Druga_tura_wyborow_samorzadowych__Znamy_wyniki__NA.html?wall=1#ixzz3Ke32VHhL

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakieś "siły nieczyste", też bywają zamieszane.:-))))))))

  "- Wybory burmistrza Wadowic wygrał Mateusz Klinowski, związany z lewicą aktywista i zwolennik dopuszczenia do używania i posiadania marihuany. Czyżby mieszkańcy Wadowic odcinali się od tego wszystkiego, co zaczęło się w Wadowicach? - pyta prawicowy serwis wPolityce.pl.

  Mateusz Klinowski ma 36 lat i jest prawnikiem. Współtworzył Polską Sieć Polityki Narkotykowej. - Sam na internetowym blogu określa swoje poglądy jako radykalny głos pokolenia JP2 z miasta, gdzie wszystko się zacięło. Były radny wadowicki kojarzony jest z Januszem Palikotem i jego partią, choć sam oficjalnie odcina się od tych powiązań - opisuje wPolityce.

  W wyborach pokonał dotychczasową burmistrz Ewę Filipiak, która rządziła miastem od przeszło 20 lat.""

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,17052560,Druga_tura_wyborow_samorzadowych__Znamy_wyniki__NA.html?wall=1#ixzz3Ke4LM0x5

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz Ikko - w zasadzie kto jest skąd, skąd pochodzi i jakiej jest orientacji i jakie ma ciągoty polityczne obchodziło mnie w wyborach samorządowych niewiele. Ważny był dla mnie domniemany skutek tego wyboru tzn. co może dla swojej społeczności zrobić. Jeżeli, jak w Opolu obaj kandydaci plotą bzdurki a jeden jeszcze jest pod paragrafem to wyjścia są dwa albo olać albo głosować na przysłowiowe mniejsze zło ale to nie wybór. Przyznaję, że bardziej rozumiem mieszkańców Słupska niż mojego Opola.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Co do plecenia bzdur to Wiśniewskiemu Jaki właśnie podpowiadał. W dodatku wyczytałam, że to podobno spowodowało, iż Wiśniewski wygrał (ponoć wcześniej kiepski był w PR). Mnie martwi czego Jaki zażąda w zamian (wszak posłem jest jeszcze tylko roczek). Zastanawiam się też, czy żona prezydenta powinna nadal pracować w tym urzędzie (stanowisko kierownicze dotyczące pozyskiwania środków unijnych). Wprawdzie pracowali już w podobnej konfiguracji, ale jako vice nie był jej bezpośrednim przełożonym.
   Mimo to pozostaję dobrej myśli. Jest jeszcze silna koalicja w radzie miasta, więc jest nadzieja, że stricte politycznej czystki wśród urzędników też nie będzie. Co innego też wyborcze gadanie, a co innego realne zadania i realny budżet.

   Sąd sądem, a sprawiedli..., tfu... stołki nam się należą...:-))))))))
   http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,17058500,PiS_chce_stanowisk_w_sejmiku__a_jednoczesnie_zada___.html#LokOpoTxt

   Pomyślności.

   Usuń
 8. Zastanawia mnie o ile zasadne jest krytykowanie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów, którzy rządzą kilka kadencji i nadal są wybierani. Zazwyczaj kwituje się to stwierdzeniem "przyspawania do stołka", "betonem" , "korytem" itp negatywami. A przecież może być i tak, że są to ludzie dobrze wykonujący swoją pracę i popularni wśród wyborców, prawda? No bo ktoś ich wybiera te kilka kadencji. A może jednak "zafałszowane" / od wczoraj obowiązuje to słowo zamiast "sfałszowane"/ wybory są zawsze?

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>