sobota, 21 marca 2020

KACZOR OTWORZYŁ DZIÓB

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok IX  -  Nr 16 (1196)


WYWIAD PREZESA


     Prezes Polski udzielił wywiadu w radio RFM FM. Cóż,można to skomentować powiedzonkiem: nie było cię i było dobrze!

     Tematem wywiadu był termin wyborów prezydenckich. Według Jarosława Małego, najbardziej poszkodowanym przez wirusa jest p.rezydent Anżej. Pozwolę sobie nie zgodzić z tą diagnozą. Obywatel Duda poszkodowany został już w momencie zaprzysiężenia. Bowiem to on będzie odpowiadał za wszystkie przestępcze działania wymuszane na nim przez szarą eminencję z Żoliborza.

     Zanim przejdę do skomentowania najważniejszych tez tego wywiadu,muszę ostrzec czytelników przed pewnymi zagrożeniami. Tekst poniższy może zawierać słowa na tyle mocne,że dzieci poniżej 14 roku życia nie powinny go czytać (za moich młodych lat, ta granica wynosiła lat 18). Nie powinni go czytać również osobnicy powyżej tego wieku cierpiący na „zespół ucha wrażliwego”. Nie polecałbym go również osobom charakteryzującym się stanem umysłu krótko zwanym „pis” - nie ze względu na występowanie pewnych słów (oni używają lepszych i częściej), lecz ze względu na poziom – oni tego nie mają prawa zrozumieć.

     Na pytanie, czy można rozważać przesunięcie terminu majowych wyborów, Jarosław (ciągle jeszcze dziewica) odpowiedział:

     Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, do tego, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych, a tylko wtedy wybory mogą być odwołane. Pamiętajmy o tym ograniczeniu konstytucji. To nie jest tak, że my możemy powiedzieć: - odkładamy wybory, bo z jakichś względów uważamy, że tak należy zrobić. Muszą być przesłanki konstytucyjne, tych przesłanek w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną, że nie będzie ich w ostatnim momencie przed 10 maja.

     Oczywistą oczywistością jest, że nie widzi on przesłanek do przesunięcia wyborów. Przecież narzędzia przeciwko ewentualnym protestom opozycji już załatwił sobie ustawą. Teraz może już cynicznie przywoływać konstytucję. Nie dziwię się też, że przesłanek konstytucyjnych „...w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną, że nie będzie ich w ostatnim momencie przed 10 maja.” Chyba,że nagle słupki sondaży dla p.rezydenta polecą na łeb i szyję.

     Nie oznacza to, że jest perspektywa bardzo szybkiej poprawy, bo jest ponad 400 osób, u których stwierdzono koronawirusa i coraz większa liczba osób, które przebywają w kwarantannie. (…) Ona na pewno za jakiś czas będzie jeszcze znacznie większa. Ale to wszystko razem, to mimo wszystko nie jest coś takiego, co upoważniałoby do tak daleko idących posunięć, do bardzo mocnego ograniczenia praw obywatelskich.

     Tak jest, drodzy obywatele. Przesunięcie terminu wyborów to „bardzo mocne ograniczenie praw obywatelskich”. Natomiast zakaz wzięcia udziału w wyborach, pod groźbą kary w wysokości 30,000 zł z tytułu złamania kwarantanny – to nie jest ograniczanie waszych praw obywatelskich. Ponadto musicie wiedzieć co jest ważniejsze – zagrożenie zdrowia i życia wyborców i głównie członków komisji wyborczych, czy wygrana Anżeja Dudy.

     Jarosław-Polskęzbaw w dupie ma zdrowie obywateli. Liczą się tylko jego partykularne interesy. Dla nich gotów jest rzucić wasze życie na stos, na stos….

     Nie jestem prawnikiem,ale sądzę, że w przepisach KK znalazłby się paragraf na planowanie zabójstwa na wielką skalę. Może jeszcze nie ludobójstwo. Jednak nie wiem co gorsze. Ludobójstwo najczęściej dokonywane było na osobach innej narodowości, innego pochodzenia, innej wiary czy koloru skóry. Tu „najwyższy kapłan patriotyzmu” planuje rozszerzenie epidemii wśród współobywateli – bowiem wirus nie rozróżnia półek wyższych od niższych.

     Ale od razu zaznacza, że gdyby co – to nie będzie to jego wina bowiem:

     Tak, powinny się odbyć i administracja państwowa obydwu rodzajów – rządowa i samorządowa, – mają konstytucyjny obowiązek podjąć działania, bo zbliżają się już pierwsze terminy ku temu, żeby te wybory się odbyły. (...) Jeśliby tego nie robiły, to łamałyby konstytucję.

16 komentarzy:

 1. Wielu dopominało się, by ten koczkodan się wypowiedział. Prawie wszyscy wiedzą, że to tylko szeregowy poseł, ale wszystkim trzęsie. Do idiotów zaliczam tych, którzy oczekiwali mądrej wypowiedzi od tego durnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie oczekiwał od niego (nie poprawiać, ma być z małej litery) czegoś innego, bo wie, że gdyby przełożono wybory, to już nie ma swojego Prezydenta i dupa blada, a po kolejnych wyborach do sejmu i senatu, to czeka go Trybunał Stanu, tak samo, jak dudusia.

   Usuń
 2. Pamiętam z młodości takie powiedzenie: ubrał się diabeł w ornat i do mszy ogonem dzwoni...
  Obrońca Konstytucji, tfu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Leszku, to jawne skurczysyństwo. Przecież pójście do urny może skończyć się inną urną. Nie pamiętam, gdzie to było napisane, że gdyby wycofali się wszyscy kandydaci, oprócz dudusia, to wybory trzeba by było odwołać i wtedy znów trzeba by było głosić nowy termin wyborów. Tylko nie pamiętam w jakim okresie przed wyborami to trzeba by było zrobić. Tylko, który z kandydatów by poszedł na taką rzecz, bo jak znam życie, to chłoptaś od Korwina wyłamałby się. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I o to chodzi...o to chodzi... Jeśli pójście do urny zdarzy się P.T. Wyborcy po odejściu od urny, to dla KuKluxKlanu czysty zysk... Jeśli natomiast pójście do urny zdarzy się przed dojściem do urny, a... To wtedy TVP zwali winę na opozycję i też będzie nieźle. Pan Długopis potem może nawet łezkę uroni... Gdyby "Naród" był NARODEM - nie poszedłby do urn. Może wtedy ktoś z KKK poszedłby do urny. Niechby nawet potem tę urnę zaciągnęli na Wawel...

   Usuń
 4. w.i.e.s.i.e.k22 marca 2020 12:52

  Jest oczywista oczywistością/cyt klasyka /iz wobec zastosowania takich sił i środków w zwalczaniu epidemii zdanie prezesa o "terminie wyborów" wydaje się zasadne.
  https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-w-ramach-walki-z-koronawirusem,nId,4396339?fbclid=IwAR3WpYQzWXonMETBjfbvzWUYVxH-v4L77U6i1jMPLWBFIkCfoiCtdB2Xw8c
  Tak czy siak kwestia urny pozostaje kwestia otwartą.
  Albo nas do niej włożą /albo raczej przesypią przez lejek/ albo, sami dobrowolnie, do kolejnej urny, się udamy.
  Wam i sobie życzę opcję drugą ,bo inaczej znów nam będą wmawiać iz 18% z tych co głosowali, to większość, i dlatego tez w imieniu tej "18% wiekszosci" mogą rządzić tak jak chcą.
  PS
  Rozczarowałeś mnie Leszku bo po takiej"inwokacji" myślałem ze wzbogacę, o kolejne słowa za-nabyty "Słowniczek wyrazów obelżywych"o kolejne pozycje. A tu pada 1 /słownie jedno/ słowo "dupa" które to pierwotnie było neutralną nazwą ‘wydrążenia, dziupli’, w dialektach zaś ‘tyłu, spodu’.
  Kiedys więc można bez zgorszenia było mówić o „dupie w ziemi” czy „dupie w drzewie”.
  Używano także przymiotników pochodnych: dupny, dupiasty, dupniasty w znaczeniu `wypróchniały, wydrążony` oraz czasownik dupnieć `butwieć`.
  Tak i w Biblii Leopolity z XVI wieku czytamy: Schowaj ten pas w dupiu skalnym, natomiast w przełożonych w 1542 roku tekstach Erazma z Rotterdamu jest zapis: Zęby od zakała zarażonej flegmy próchnieją i dupnieją.
  Wniosek stad taki wypływa iż nie obrażasz, ale wracasz do korzeni tak zachwalanej przez rządzących naszej,narodowej tradycji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiem jak zareagować. Myślę, że najlepszą reakcją na tą hucpę byłby bojkot wyborów.
  Nawet wygrana pani Kidawy nic opozycji nie da - wziąwszy pod uwagę minimalną większość w senacie. Minimalnąi wcale do końca niezbyt pewną.
  Z zaczadzonym suwerenem trzeba postępować tak jak z alkoholikiem w ostatnim stadium - nie należy mu w żaden sposób pomagać. Musi sam walnąć głupim łbem o dno. Dopiero wtedy, gdy zobaczy gwiazdy, może jedna z nich będzie tym światełkiem nadziei. Nadziei, że jest szansa na uruchomienie procesu myślenia.

  Ponadto zdrowie jest najważniejsze. Nie będę się kopał z Kaczorem w tumanach wirusów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leszku, jeśli nie wycofają się z tego pomysłu o wyborach 10 maja, to podejrzewam, że 70 do 80 procent wyborców pozostanie w domach. Przecież nikt ne będzie się narażał na utratę zdrowia. Pozdrawiam

   Usuń
  2. ...poza moherowym towarzystwem !.

   Usuń
 6. w.i.e.s.i.e.k22 marca 2020 20:04

  Nie ma co dywagować, będą nie będą zrobią nie zrobią!
  Oto macie kliniczny przykład ględzenia faceta całkowicie oderwanego od życia.
  Nie mającego kompletnie pojęcia, kto jak gdzie i jakimi siłami te wybory przeprowadza.
  I jakie to, w obecnej chwili, sprowadza totalne zagrożenie dla uczestników wyborów.
  Tak po jednej jak i po drugiej stronie stołu wyborczego.
  Druga wersja.
  To faceta pojebało!I to totalnie !! /str 23 werset 14 SWO/

  OdpowiedzUsuń
 7. W gminie Smyków w powiecie koneckim (okręg wyborczy nr 11) wybory do rady gminy zostały przeprowadzone.
  Nowym radnym został Norbert Czaja, który otrzymał 34 głosy, 25 wyborców poparło Kazimierę Opalę, a 15 Kamila Pawlikowskiego, a jeden głos był nieważny.
  Czy tak maja wyglądać wybory ?.

  OdpowiedzUsuń
 8. art. 165 kodeksu karnego. Zgodnie z jego §1 pkt 1) ten, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej podlega karze. Jej wymiar może sięgnąć od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panprezesowi zarzut o "sprawstwo kierownicze", a przestępstwo umyślne.Ty zaś Wieśku nie marudź. Oskarżyciel (prokurator) się znajdzie. Nawet podejrzewam, że będą się bić o ten zaszczyt.

   Usuń
  2. w.i.e.s.i.e.k23 marca 2020 16:02

   ikka13323 marca 2020 12:19
   Tiaaa Kiedy i kto? Moze Ziobro???
   Jak bali się go nawet przesłuchać w sprawie tych 2 wież.A przecież mieli dowody w postaci taśm.Przesłuchali
   Prędzej nas ten korono coś tam dopadnie, a w szpitalu odłożą pod ścianę, bo "z racji wieki respirator się nie należy" niż znajdzie się jedyny sprawiedliwy.
   PS
   Jedno pytanie
   Złapali na gorącym uczynku,pokazali nagranie tych z Krakowa,co to wynajmowali pokoje /w kamienicy Banasia/na godziny, nie dając rachunków/faktur? Słyszałaś by ich ktoś ścigał.
   Toczy sie jakieś postępowanie.A przed sadem postawili mechanika który dwom pipom ze skarbówki jak się okazało wymienił żarówkę
   Wiec zejdź wreszcie na ziemię !!

   Usuń
 9. w.i.e.s.i.e.k23 marca 2020 10:50

  Piotr Opolski23 marca 2020 07:22
  art. 165 kodeksu karnego. Zgodnie z jego §1 pkt 1
  No i co z tego? Kto się odważy?I do kogo złożysz zawiadomienie, o popełnieniu przestępstwa?
  Zejdź wreszcie na ziemie!!Rozejrzyj się "po tej ziemi" na jakiej żyjesz!
  Mało Ci jeszcze przykładów z tych "lat panowania PIS"
  Wystarczy jeden telefon do prokuratury typu Siad !Nie ruszać!By ogłuchli i oślepli.

  OdpowiedzUsuń
 10. w.i.e.s.i.e.k23 marca 2020 11:03

  "Po zamknięciu lokali wyborczych głos zabrał rzecznik Państwowej Komisji wyborczej, który przekazał, że wybory przebiegły spokojnie i bez zakłóceń.
  Według jego informacji członkowie wszystkich komisji byli właściwie chronieni przed ewentualnym zarażeniem. Byli zaopatrzeni w maseczki oraz jednorazowe rękawiczki. Do wypełniania kart posługiwano się jednorazowymi długopisami."
  Czyli wszystko cacy,wybory ważne.
  A Ty w nich paragrafami

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>