sobota, 11 sierpnia 2018

POLSKA NORYMBERGA !

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VII  -  Nr 51 (1046)


TW Wolfgand w dalszym ciągu jest ambasadorem !.

Władza która chce zarządza wszystkim dziwi się gdy pociągają ją do odpowiedzialności za wszystko
           Stefan kisielewski


Składu sędziowski Trybunału ds Przestępstw IV RP

Przewodniczący– prof. Marek Safian,
sędziowie – mec. Stanisław Zabłocki
prof. Małgorzata Gersdorf,
prof. Janusz Trzciński
prof. Marek Chmaj,
prof. Bogusław Banaszak.
Doradcy Trybunału ds. przestępstw IV RP:
Ewa Łętowska,
Lech Wałęsa,
Aleksander Kwaśniewski,
Adam Strzembosz,
Władysław Frasyniuk,
Leszek Balcerowicz,
Karol Modzelewski
Zbigniew Kulesza,
Elżbieta Bieńkowska,
Andrzej Celiński


Ławnicy:
Ludwig Dorn,
Magdalena Środa,
Robert Biedroń,
Adam Mazguła
Karolina Wigura,
Jerzy Owsiak,
bp Wojciech Polak,
Janina Ochojska,
Jadwiga Staniszkis
Tomasz Lis,
Jerzy Stuhr,
Bogdan Lis,
Stanisław Kowalczyk,
Manuela Gretkowska
Paweł Szczepankiewicz,
Mirosław Różański,
Marian Zembala
Stefan Bratkowski
Stanisław Obirek
Henryka Bochniarz.
Michał Szudrzyński,
Dominika Wielowiejska,
Podzespoły:

ds. Reintegracji z Unia Europejską – Janusz lewandowski,
ds. Przeciwdziałaniu Organizacjom i Stowarzyszeniom Przestępczym – Jerzy Stępień,
ds. Przeglądu Ustawy pomiędzy Stolicą Apostolską a Rzeczpospolita Polską – bp Pieronek,
ds. Obronności Polski i przegląd zawartych Porozumień – gen. Jerzy Gut,
ds. ...................itd, itd.

              Dla mnie jest rzeczą oczywistą, żaden przestępca nie może się wywinąć od kary za dokonane czyny, poczynając od zdrady narodowej poprzez łamanie konstytucji do kradzieży państwowej kasy oraz kumoterstwa w przydzielaniu intratnych stanowisk.

Trybunał Konstytucyjny winien jedynie rozstrzygać sprawy tzw. pożytecznych idiotów aby na zawsze odsunąć ich od spraw publicznych. Przykładem niech będzie Caryca Katarzyna czy polski Jaś Fasola /Cymański/ nie pomijając takich osób jak „Jenot”, Pięta, Sobecka, Obatel, Pawłowicz itd., itd.


Sąd Administracyjny winien podjąć się lustracji stanowisk przydzielanych po 2016 roku w spółkach skarbu państwa, Instytucjach państwowych, Radach Nadzorczych bez konkursów a z nadania politycznego.

Sąd Skarbu Państwa zająć się winien ogólnie złodziejstwem w IV RP tzn. wypłacanych sobie apanażach, odprawach, odszkodowaniach odprawach i rotacjach na stanowiskach celem wyłudzenia wysokich odpraw oraz wypłacanych bezpodstawnie tzw. drugich pensji.
Podjąć analizę szastania pieniędzmi publicznymi i przydzielanie ich znajomym „królika” na tzw. stowarzyszenia, nowo powstałe spółki i rożnego typu „Misiewiczom”Skład Sądu Karnego:Andrzej Seremet

Bogumił Brzeziński
Andrzej Rzepliński
Piotr Serafin
Roman Hauser

Wojciech Rafał Wiewiórowski

Monika Płatek
Uwaga – bezpośredniemu rozpoznaniu podlegają zbrodniarze, których wysokość wymiaru kary mogłyby sięgać do kary dożywotnego pozbawienia wolności. Wśród tych osób upatruję:Jarosław Kaczyński,
Andrzej Duda,
Zbigniew Ziobro,

Antoni Macierewicz,
Mateusz Morawiecki,
Jan Szyszko
Beata Szydło
Patryk Jaki
itd., itd.,

          Sprawy Posłów PIS głosującymi za niekonstytucyjnymi ustawami, pospolici wyłudzacze, złodzieje publicznych pieniędzy i kryminalistów kierowano by do sądów rejonowych wg właściwości


Marzenia się zwykle spełniają, ale nie tak, i nie wtedy, kiedy tego pragniemy.
                 Maria Dąbrowska


Zdjęcia:
Demotywatory,
Facebook,
Youtube
33 komentarze:

 1. Piotrze - O !!!!!! TO JEST TO - ciekawie piszesz !!!! Komentował nie będę, bo Leszek kasuje moje teksty !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wątpie aby Leszek coś kasował. Nie nalezysz do tych którzy by tak sie zachowywali.

   Usuń
  2. Kpisz sobie ze mnie - czy co ???? Pewnie "wina Tuska" !!!

   Usuń
  3. Sobiepanie, nie popadaj w pisowską retorykę.
   Jeżeli nie będziesz odbiegał od tematu nikt nie będzie Cie kasował. Nawet jeżeli na marginesie dodasz coś "z innej beczki - również. Mnie, ale też i Piotrowi chodzi o to, że ten blog nie jest ścianą na której sprayem każdy pisze to "co musi".
   Jakiś ład musi być. I ład ten nie dotyczy poglądów, tylko tematów poruszanych w notkach.
   Swoją drogą co do tego ma Tusk?

   Usuń
  4. Leszku - cytuję Ciebie samego :..."Jeżeli nie będziesz odbiegał od tematu nikt Cie nie będzie kasował"- dokładnie to samo głosi Pankaczyński. To gdzie tu "demokracja" ???? Albo będziesz komentował to co ja chcę, albo kasacja !!!!. Jak będziesz pisał ciekawie - ludzie sami ustawia się w kolejkę do dyskusji z Tobą - jakoś nie widzę chętnych. No więc według Ciebie to moja wina i wina Wieśka - czyli tak jak to mówi Kaczyński - jak palnie głupotę - "WINA TUSKA". Zawsze mi się wydawało, że "demokracja"to różnorodność w poglądach i jedność w działaniu. To czego Ty sobie życzysz - to klasyczna "demokratura". Mnie aż tak nie zależy na pisaniu komentarzy "pod dyktando", abym z tego powodu musiał zmieniać swoje poglądy. Po prostu - nie będę komentował Twoich felietonów - zawsze wtedy, kiedy nie mam na ten temat chęci do komentowania lub temat jest tak "oklepany", że aż nudny. Widocznie inni komentatorzy myślą tak samo, bo nadal nikt się nie kwapi do komentowania - zgodnie z TWOIMI wymogami ! No i to by było na tyle. Jak Ci się nie podoba, to co tu napisałem - skasuj, masz już pewną wprawę. I nie robię tu żadnej "podpuchy" - Twój blog, Twoje prawo i rób co chcesz. Obserwuj przy tym blogowy licznik odwiedzin, to będziesz wiedział, kiedy Ci Czytelników przybywa, a kiedy ubywa !!! Komentatorów policz sobie sam. Milego dnia !!!!

   Usuń
  5. P.S. - może jeszcze coś dodam - "per analogiam", bo sytuacja zaczyna mi trochę przypominać "Kurską Telewizję". Jak napiszez ktoś reportaż lub komentarz, który nie podoba się "panu prezesu" lub "prezesowi wszystkich prezesów" - leci z posady. Ostatnio "wylatuje" pan.red.Janowski - nie grał w swych audycjach muzycznych - tak jak chciał pan Kurski. No to won z posady....
   Nie obraź się za to porównanie - ale....coś tam.....coś tam....jest "na rzeczy". Leszku - ju tego próbowano kilkakrotnie, aby "cały naród" myślał tak samo i nie wyszło !!!! Różnorodność w poglądach i JEDNOŚĆ w działaniu. Przy okazji mżzesz to powiedzieć panu Schetynie, bo on też nie potrafi zrozumieć pewnych rzeczy !!!!

   Usuń
  6. Sobiepanie, chyba się nie rozumiemy. Owszem demokracja to swoboda wyrażania poglądów. Zarzucasz mi "kurwizję", jednak sam zachowujesz się jak byś tam występował. Zauważ. że pisowcy tak mają iż nie odpowiadają na zadane im pytania tylko rozwijają swoją narrację.
   Przykład z ostatnich dni - poseł Karski (ponoć profesor) na pytanie, czy brak przedstawiciela MON na pogrzebie gen. Ścibor-Rylskiego nie było wielką gafą (delikatnie mówiąc) odpowiedział:
   "Generał był człowiekiem bardzo skromnym i na pewno nie byłby zadowolony z takiej dyskusji".
   Jednym słowem prowadząca program - o zupie, a Karski o dudzie.
   Jedno muszę Ci przyznać - otwarcie przyznałeś, że traktowanie konstytucji oraz patriotyzmu przez pis jest dla Ciebie nudne.
   A czy inni nie chcą komentować? Nie wiem. Sam czasami komentuję na innych blogach. Ale zdarza mi się rezygnować, gdy widzę że dyskusja pod ciekawą nieraz notka przypomina dyskusję o walorach pewnej części ciała niejakiej Maryni.

   Usuń
  7. Sobiepanie !.
   Nie rozumiem jak możesz nie rozumieć prostej rzeczy. Ten blog jest Leszka i mój i jemu nadajemy ton. To nie jest forum do rozmów dla Ciebie i Wieśka ani to nie jest Hyde Park. Można się nie utrzymać w temacie ale z pogaduszek nie damy zrobić np. chatu. Leszek może i kasuje a ja stosuję metodę "możliwość dodawania komentarzy zakończona" ale do kasowania tez mi nie daleko. Jak na razie inni sie zrobili mniej aktywni i dlatego na razie notki jeszcze nie przekraczają dyskusji, jak pisze wyżej Leszek, o dupie Maryni.

   Usuń
  8. Leszek + Piotr 11111 - :-))))))) no proszę ....zrobiliście już ze mnie "pisowca", który pisze o "dupie Maryni" (bo tak brzmi - po przekładzie "na polski" - Wasza diagnoza ). Gratuluję pomysłowości !!!! Na takie "dictum" mam tylko jedną propozycje - niech przez jeden tydzień felietony pisze Leszek a komentuje Piotr, a w drugim tygodniu odwrotnie. Wtedy będziecie mieli Panowie idealny spokój. Proste - prawda !!!!! Życzę powodzenia w tej nowej formule "blogowania". Przypomniała mi się w tym miejscu anegdota "o mrówce Felci", która "dusiła słonia". Ale to by było uznane za opowieści o "....Maryni". Jak Wam tak psuję "robotę redakcyjną" - to jadę sobie na działkę - to nie powinno Was denerwować. Przez ten czas wymyślcie Panowie jakiś program, przy pomocy którego będzie można "wywierać presje" wymyślona przez Leszka - "100% udziału w wyborach - na 100 - lecie Polski. Bez programu - ani rusz, wyborów się nie wygra !!!! No ale po co ja to pisze.....Piotr twierdzi, że to nie Hyde Park. Mnóstwo serdeczności zasyłam i życze powodzenia !!!

   Usuń
  9. Piotrze - piszesz - cytuję: ..."Nie rozumiem jak możesz nie rozumieć prostej rzeczy.Ten blog jest Leszka i mój i jemu nadajemy ton."....Faktycznie - zapomniałem, że blog, to nie jest forum dyskusyjne, tylko prywatna rzecz... Ach te upały !!!!!

   Usuń
  10. Pas ! /bo musiałbym napisać coś mocniejszego ale pamiętam o Twoim sercu a i moje tez nie jest pompą głębinową/.

   Usuń
 2. P.S. - a filmik z Jakim - cymes !!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Żeby tak dożyć tego marzenia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadzieja umiera ostatnia.
   ........a może dozyjemy ?.

   Usuń
 4. A ja z taka jakąś nieśmiałością zapytam Dlaczego ta lista oskarżonych taka to krotka?
  Wszak KK wymienia Postaci sprawstwa (art. 18)
  "Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu. Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego".
  Polskie prawo karne obok etapów (faz) popełniania przestępstw (przygotowanie, usiłowanie, dokonanie) dokonuje również analizy przestępstw pod kątem osób je popełniających i ich roli w popełnieniu przestępstwa. Z tej perspektywy wyróżnia się następujące formy sprawstwa czynu (tzw. formy zjawiskowe czynu):
  1) sprawstwo
  2) podżeganie
  3) pomocnictwo
  A wtedy ta ława oskarżonych stanie się bardziej"barwna" pełna od "fioletów"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź niżej daje dr. Woland.
   Jak mogę porównac sytuację do sit w których sa największe oczka w ktorych zatrzymaliby sie zbrodniarze, niżej sito gęściejsze to ich wykonawcy i pomocnicy jeszcze niżej gęste siko na klakierów i bezwolne kukły.
   Ale co zrobić z takimi bezrozumnymi jak Suski, Kuchciński, Jeno, Pieta itd. Do pierdla wsadzac nie ma co bo i tak nic z tego nie zrozumieją. Dac kopa i zakazać zajmowania stanowisk w administracji rządowej i samorządowej oraz odebrać bierne prawo wyborcze.
   Do osobnej notki zostawiłem sobie prawników.

   Usuń
 5. @Piotrze,
  Indywidualne procesy karne dla prominentnych partyjnioków sekty żoliborsko- toruńskiej są naturalnym i niezbędnym warunkiem naszej państwowości. Widzę co najmniej 7 kierunków, w których śledztwa są niezbędne.
  1. Zdrada Polski- Konsekwentna antypolska działalność na rzecz obcych mocarstw ze szczególnym uwzględnieniem Rosji. Dotyczy Macierewicza, Rydzyka i ich ludzi- konsekwentnie niszczących nasze sojusze militarne (z NATO) i gospodarcze (z UE).
  2. Zdrada Konstytucji- wszyscy odpowiedzialni przed Trybunałem Stanu za łamanie Konstytucji: teoretyczny prezydent Andrzej Adrian Duda, teoretyczna premier Beata Sołtys Ruina Szydło, teoretyczny premier Mateusz Bankier Cudotwórca Morawiecki.
  3. Udział w zorganizowanej grupie przestępczej- cała wierchuszka sekty żoliborsko- toruńskiej ze szczególnym uwzględnieniem kierujących grupą Kaczyńskiego i Rydzyka
  4. Indywidualne przekręty finansowe- czerpiący nieuzasadnione korzyści majątkowe z nienależnych stanowisk, nienależnych premii, wykorzystywania stanowisk dla korzyści firm w których PiSory mają udziały- cała wierchuszka nie wyłączając Kaczyńskiego spłacającego swe zobowiązania
  5. Tworzenie ustaw oraz zleceń państwowych przynoszących korzyści majątkowe ludziom związanym ze zorganizowaną grupą przestępczą, jaką jest sekta żoliborsko- toruńska- na przykład Szyszko Lex, zlecenia dla mafii Rydzyka, Karnowskich, tec..
  6. Przestępstwa sądowe- masowe fałszywe oskarżenia przeciw przeciwnikom politycznym, mające na celu ich skompromitowanie i zrujnowanie, których ofiarą stawali się niemal wszyscy związani w jakikolwiek sposób z polityką, a nie popierający sekty żoliborsko toruńskiej- od polityków (Tusk) przez sędziów (prof. Rzepiński) i lekarzy ( prof. Dudek) dziennikarzy (Piątek) i społeczników (Owsiak). Tutaj oczywiście głównym oskarżonym byłby Ziobro i jego mafia.
  7. Przestępstwa przeciw rozdziałowi kościoła od państwa zawartemu zarówno w Konstytucji, jak w Konkordacie- od Rydzyka, przez Episkopat, po szeregowych księży mieszających gnój polityki z wiarą. I tu zwracam się do wierzących ofiar podłej zmiany: Chroniąc odpowiedzialnych za przestępstwa duchownych, choćby poprzez udawanie, że o nich nie wiecie, stajecie się współwinni zamachu na Polskę. To z ambon i kruchty wytaczane są najcięższe działa najbardziej plugawych fałszywych oskarżeń przeciw opozycji. To Kościół jest najbardziej antypolską organizacją działającą na terenie kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto też uwzględnić uwagę Wieśka o formach sprawstwa czynu: sprawstwie, podżeganiu, pomocy.

   Usuń
 6. O matko, gdybym daty nie wypatrzył to miałbym przekonane, iz to sie juz zaczęło. Po przeczytaniu przez ministra od. nin notki, że chłopaki budują"dla i pod siebie"
  A napisano
  "Budowę najnowocześniejszego zakładu karnego w Europie zapowiedział podczas konferencji prasowej w Opolu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Inwestycja o wartości pół miliarda złotych powstanie w Brzegu na Opolszczyźnie.
  Przedstawiony projekt zakłada budowę na powierzchni 10 hektarów kompleksu składającego się z kilku pawilonów, hal przemysłowych i opcjonalnie - budynku szpitalnego"
  Jeśli nie za długo przeczytam, iż rzad w swym dobrodziejstwie postanowił podwyższyć stawki żywieniowe w wiezieniach /a obniżył w przedszkolach/ powiem "A słowo stało się ciałem"Co dajcie bogowie!! Enter.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale to i tak mało ale zawsze są do dyspozycji dawne ośrodki internowania np. w Arłamowie ale sa tez dawne koszary po żołnierzach służby czynnej, które na pierdziel się doskonale nadają.
   Enter.

   Usuń
  2. Aby "słowo ciałem się stało" - każdy z nas musi wokół siebie wywierać presję na udział w wyborach. "100% frekwencji na 100-lecie Niepodległości".
   Powtarzajmy to wszystkim!!!

   Usuń
  3. To im Piotrze chcesz zapewnić super luksusowe warunki wypoczynku ?
   Jeśli Wałęsa tak wspomina miejsce swego internowania
   " W życiu bym nie pomyślał, że miejsce mojego odosobnienia stanie mi się kiedyś tak bliskie… Nie ukrywa: wtedy, w 1982 r., był traktowany dobrze, jadł najlepsze potrawy i pił najlepsze trunki. W książce "Droga nadziei" opowiada: "Kuchnia była luksusowa. Stawiali masę dobrych rzeczy i patrzyli, co ja najbardziej lubię, i wtedy podawali to tak długo, aż znielubiłem (…). Wątróbka? To codziennie przez miesiąc była wątróbka oprócz normalnego obfitego jedzenia. Podobnie z rybami, węgorzami. Poza posiłkami, lodówka zawsze była pełna. Był także szampan". - Zimnego szampana lubiłem sobie strzelić, ale nieprawdą jest, że często i w nadmiarze wlewałem w siebie alkohol. Z kolei wyborne i różnorodne jedzenie tak mi doprawiło, że w krótkim czasie przytyłem 16 kilogramów"
   To co będzie teraz, gdy Arłamów odkąd przeszedł w ręce prywatne stał się luksusowym hotelem ?

   Usuń
  4. Dlaczego luksusowe - dać im stawkę żywieniową szpitalną. Opieka lekarska wg najlepszych wzorców czyli na wszystko lewatywa !.

   Usuń
 7. Niewiele mam do dodania do tego co powyżej napisano w notce i komentarzach.Moje kocie cztery łapy podpisują się pod tym.Dodam jednak,że zdjęcie prokuratora stanu wojennego przypomniało mi niegdysiejsze
  powiedzenie mojego tatusia"największe puszczadła na starość dewocieją".
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaha - Kocico,. masz rację i znam taki przykład !

   Usuń
 8. Mam nadzieję, że dożyję sprawiedliwych i surowych rozliczeń. Zdrada stanu jest najcięższą zbrodnią!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo mi się podoba, Piotrze, to Państwo Cienia. Nieco mi przypomina "Libellus aureus nec minus salutaris quam festivus de optimo Reipublicae statu de que nova insula Utopia (łac. Książeczka zaiste złota i niemniej pożyteczna jak przyjemna o najlepszym ustroju państwa i nieznanej dotąd wyspie Utopii).
  Prokuratorski speach dr. Wolanda rozchurzył nieco mą pogodę ducha i utwierdził mnie w przekonaniu, że pis(d)okracja jednak o wiele wcześniej pie*dolnie niż w przepowiedniach Nostradamusa!
  Na tę okoliczność wiemy już kogo, jak i za co, choć na razie nie mamy czym...
  pozdrowióm Cie, Pyjter, bez kupa maszketów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maszkietów niy używom bo z przodka zamiast kaloryfera mom bojler.
   Pyrsk !

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 10. Pewien wójt skwitował fakt zaniedbania na swoim terenie szkół średnich LO, LE.Przytaczam z pamięci: Ja ukończyłem 7 klas i jestem wójtem, to po co dalej chodzić. Lepiej zadbać o więzienia, bo mogę tam trafić. I nie tylko ja.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ultra - to jest dowcip, czy Ty tak na poważnie ?

   Usuń
  2. To nie Ultra, to wójt...

   Usuń
 11. Nam wydaje się, że większość myśli podobnie jak my, czyli idzie z postępem. Nic z tego, lud prosty (nie obrażam nikogo, bo sama jestem z ludu prostego) wybiera "swoich", albo naznaczonych z ambon, bowiem prowincja słucha księży i postępuje wg ich wskazówek. Ktoś tego niedouczonego wybrał przecież, ale jak się zagłębić, to głąbów po studiach także znajdziemy. I to na bardziej eksponowanych niż wójt stanowiskach.
  Pozdrawiam Anonimowego

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>