sobota, 11 listopada 2017

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI !

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VI  -  Nr 103 (982)Przepraszam Leszko, że bez twojego zezwolenia zamieszczam Twoja notkę sprzed 5 lat dotycząca 11 listopada. Dziś będziemy mogli porównać w którą stronę drepczemy.

11listopada11listopada11listopada11listopada11listopada11listopada11listopada11listopada

 

Święto Niepodległości
Z ostatniej chwili

Święto Niepodległości. Radosne święto. Jednak nie dla wszystkich.

   Świętujemy dzisiaj radosną rocznicę. Oto Polska po 123 latach niebytu jako państwo uzyskała niepodległość. Takie rocznice we wszystkich krajach są okazją do radości, wspólnej zabawy. Niedościgłym wzorem są Stany Zjednoczone. W tym dniu nikt nie pamięta kto wygrał ostatnie wybory. Za to pamięta się, że to dzięki świętowanym wydarzeniom, te wybory mogą się odbywać.
    Tak jest za oceanem – a u nas? Oto Prezydent RP organizuje marsz „Razem dla Niepodległej”. Jedyny marsz, który nie jest przeciwko komuś czy czemuś. Marsz, który może być okazją, by podzieleni rodacy zapomnieli choć na chwilę o wzajemnej wrogości.
    Włączam telewizor – i widzę tłumy. Nie ważne czy są to setki, tysiące czy setki tysięcy. Kto chce – przyjdzie. Kto nie chce, lub nie może nie przyjdzie. Jednak jeden facet nie chce, nie dlatego, że zimno, że chory czy po prostu leniwy. On nie chce, by kojarzono go ze słowem „Razem”. To nie towarzystwo dla niego. Ponadto co to za przyjemność gdy na takiej manifestacji nie wypada niczego rozpieprzać, nikogo obrażać. On takiej Niepodległej nie chce, nie potrzebuje.
    Ucieka więc na Wawe ldo podziemi, na grób brata i jego „kolegi” Piłsudskiego. Przecież to dwaj twórcy niepodległości z tym, że brat był „większy”.
    Pan ten dla swojej kariery jest gotów zrobić wiele, wiele poświęcić. Nawet brata. Ale dla Niepodległej, kroku nawet nie zrobi.
    Nie chce mi się więcej o nim pisać. Temu panu powtórzę po raz kolejny słowa jego brata – spieprzaj dziadu
 


25 komentarzy:

 1. Dzięki Piotrze za przypomnienie. Przeczytałem co ongiś napisałem i naszła mnie smutna refleksja - nic się nie zmieniło!
  Jest tak samo jak przed pięciu laty tylko, że bardziej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam, czy chodzi może o "tego" Dżentelmena? Jeśli tak, to ja go znam [z Oxfordu]!!!
  https://georgeponimirski.blogspot.com/search?updated-max=2017-10-28T16:00:00%2B02:00&max-results=3

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dziś będziemy mogli porównać w którą stronę drepczemy?"
  Panowie nie wygłupiajcie się,z drepcemy My kręcimy sie w kolo wykonując ciągle nasz "narodowy chocholi taniec"
  Tak było i tak będzie w Polsce zawsze i wszedzie i na wieki wieków amen"
  W ten dzień, winny być festyny,karuzele .baloniki na patyku cukrowa wate i z piernika haty.piwo kiełbasa i grile a nie duszoszczypatielne przemówienia PAD kierowane przez idiotę do idiotów, którzy nawet nie znają historii własnego kraju
  A kiedyż to w historii byliśmy jednomyślni w dzialaniu Sprzymierzeni jedna myślą i czynem?
  Moze w powstaniu Listopadowym gdy trzeba było zastrzelić paru generałów bo nie chcieli przyłączyć się do powstania uznając iz nie ma szans,na zwyciestwo
  A warszawscy mieszkańcy zatrzaskiwali okiennice na wołania Podchorążych
  Moze w Kościuszkowskie gdy Kościuszko stawał na głowie by sie powiodło a nawet konfiskował kościelne majątki a i paru biskupów zawisło na sznurze
  Moze Piłsudski.Gdy 1 sza Brygada maszerowała przez Kielce spontanicznie powitana przez mieszkańców trzaskiem zamykanych okien/na co Wieniawa odwdzięczył sie w Hymnie Legionów "jebał was pies"
  Dziś w Kielcach okazały pomnik "naszym legionistom"
  PAD mówił o Marszałku tylko nie wspomniał o fali "ówczesnego hejtu"odsadzania Marszałka od czci i wiary ii to takiego iz Sejm uchwalił specjalna ustawę zabraniającą Go obrażać
  PAD mówił i chwalił Korfantego a znacie i pamiętacie jego dalsze losy, w kraju
  PAD mówił o Witosie Kto dzis pamięta dlaczego i za co siedział w Berezie i uciekał z kraju
  PAD mówił o "wyklętych" ale nie dodał iz 90 % ich wpadki i smierci to zdrady swoich miejscowych Donoszących gdzie i komu trzeba na faszystów ktorzy nie pozwalają na reformę rolna dzielenie majątków itp>Dzis ich dzieci i wnuki postawili pomniki "naszym wyklętym"i świętują wolność.
  Nawet w okupacje hitlerowska nie potrafiliśmy się zjednoczyć Wymienić mam ilość "podziemnych organizacji" i "stronnictw",które nie tylko nie współpracowały ze soba ale wzajemnie sie zwalczały i donosiły na innych okupantowi skrzętnie zbierając haki "na przyszłość" rozliczeń
  Chcecie więcej "ku pamięci"
  Czy wystarcza jeszcze przypomnieć to co wyprawiają z Wałęsą
  "Nihil novi sub sole "Drodzy Panowie Taka karma i taki to klimat
  O w gębie to my jesteśmy jednomyślni i zespolenie A w czynach?
  Dlatego powtarzam Nie "bałwanienie do kwadratu" budzące zażenowanie i wstyd.Ale kolorowe jarmarki" by spiewem krzykiem i smiechem tamto zagłuszyc.A gorycz w gębie spłukać, piwem.
  PS
  Ostatno zasłyszane
  Cały kraj, podczas okupacji pomagał Zydem Jedni pomagali przeżyć, drudzy umrzeć!  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek - :-)))))) no nie narzekaj.... była "nowość"....panprezydent zakrzyknął : "Czołem żołnierze i FUNKCJONARIUSZE !!! A rytuał - rzeczywiście przestarzały - opracowano go gdzieś tam w 1956 roku - o ile dobrze pamiętam. Przynajmniej od tego czasu najważniejszy "obrzędownik" poprawia zawsze kokardkę na wieńcu - musowo !!!

   Usuń
  2. I "apel smoleński " był. Prezydent tysiąclecia zginął w katastrofie aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Kto to wymyślił ?????

   Usuń
  3. Sobiepan11 listopada 2017 20:49
   Za moich czasów warte honorowa przy Grobie Nieznanego Żołnierza nie wystawiali "klawisze" czyli jak dziś Służba Więzienna,nie wystawiali Urzędnicy Skarbowi i to "przy szabli"oraz żołnierze OTK "Oddaj Taczke Koledze" a i Milicja tez tam nie pałętała sie Dzis oni "wartuje"Tfu jak to wszystko zpsiało.Brakowało mi tylko "reprezentacji markietanek"wszak żołnierz od wieki wieków z takowych korzystał i to nawet chętnie

   Usuń
  4. Myśle Sobiepanie, że weźmiemy sie za bary a zanosi sie ciekawie.
   Napisałeś, że jestes przygotowany naukowo do tematu - autonomia.
   Melduję, że ja nie jest przygotowany naukowo ale mam prawo nazywać siebie wraz z 3-5 osobomi akuszerami Ruchu Autonomii Śląska.
   Przygotować tez się jeszcze muszę aby Cię znokautować w I rundzie.
   Do zobaczenia i spotkania na ringu.

   Usuń
  5. Piotrze - no daruj, ale ja z akuszerami się nie biję. Kurde - co za czasy...najpierw rezydenci, teraz akuszerzy !!!

   Usuń
  6. Leszku !!!! Twój wspólnik blogowy chce się bić i to na ringu - wezwij go do apelu !!!!

   Usuń
  7. Wieśku - biorę Ciebie za świadka - oni chcą w 3 lub 5 bić się ze mną w sprawie "autonomicznej republiki śląskiej".

   Usuń
 4. https://www.facebook.com/PlatformaObywatelska/videos/10155312990478740/?source=feed_text

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotr Opolski11 listopada 2017 19:38
   I to jest mi bardziej bliskie.I to jest mi bardziej zrozumiałe

   Usuń
  2. Noooo..... nareszcie pan Schetyna przemówił ludzkim głosem !!!

   Usuń
  3. Kwakanie z Wawelu było lepsze?

   Usuń
  4. Przestań śmieszyć ! Kaczki nigdy nie da się przebrać w smoka wawelskiego.

   Usuń
 5. Coś cieniutka, Panowie, ta wasza dysusja o Święcie Niepodległości. Najpierw odgrzewane, kłamliwe kotleciki w postaci felietonu Leszka, potem wywód sfrustrowanego jak zwykle Wiesława i dwa linki, jeden do ośmieszającego filmiku, a drogi do wypowiedzi zgranego polityka, którego nawet dawniejśi zwolennicy już słuchać nie chcą.

  A może byście, Panowie, zaproponowali coś pozytywnego.. Na przykład sprobowali odpowiedzieć na problem postawiony między wierszami przez Wiesława, a mianowicie, co trzebaby, tu i teraz, w obecnej sytuacji zrobić, żeby zagosopdarować ten kawałek wolności, który Opatrzność nam podarowała?

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. adaśku - jaka impreza - taka dyskusja. To przecież twoja ulubiona partyjka była gospodarzem i organizatorem.

   Usuń
  2. Hrabio - nie każdy studiował w Oxfordzie !

   Usuń
  3. Odpowiadam obu Panom hurtem.

   Impreza (myślę o ochodach oficjalnych) nie była ali lepsza, ani goesza, niż w czasie poprzednich rządów, bo przebiegała w sposób zrutynizowany, natomiast, jesli idzie o Marsz Niepodległości, to tym razem nie było policyjno-lewackich prowokacji, i marsz przebiegał z godnością. Ale problem, który pojawił się wwe wpisie Wiesława, chyba nie na tym polega, pytanie "co zrobić, żeby zagosopdarować ten kawałek wolności, który Opatrzność nam podarowała?" pozostaje aktualne.

   Człowieku, podający się za hrabiego, a reprezentujący poziom koniucha, oto cytat z Wikipedii dla ciebie: "Opatrzność /łac. providentia, gr. πρόνοια (pronoja)/ – w teologii nieustanna opieka wszechwiedzącego i wszechmocnego Boga nad dziejami świata i poszczególnych ludzi, poprzez którą pokazuje On swą mądrość, dobroć i miłość. Dokonuje się bezpośrednio, przez aniołów lub przez innych ludzi, co jest wyrazem pragnienia Boga by dać ludziom możliwość samodzielnego i twórczego działania"

   adam

   Usuń
  4. I ćóż, Pawle Sprawiedliwy z obiecanką?

   Usuń
 6. Osobiście jestem szalenie ciekawa dyskusji Piotra i Sobiepana na temat autonomii Śląska. Poczekam aż Piotr coś na ten temat więcej skrobnie.
  Co do święta "wolności" to już nie zabieram głosu. Na szczęście nie było mnie wczoraj w Polsce...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Renato - nie będzie żadnej dyskusji - Piotr wezwał mnie na ring, tam się nie dyskutuje.

   Usuń
  2. Oj tam ,oj tam -Panowie dadzą sobie po łbie a ja - jako widz - wyciągne wnioski. Dla siebie . Muszę przyznać ,że temat mnie niezwykle interesuje...

   Usuń
 7. Pani Renato - temat "autonomii śląskiej" jest trochę przestarzały, mimo, że tu na Śląsku jest kilkunastu "entuzjastów" z niejakim panem Gorzelikiem na czele.Pamięta Pani takiego "polityka" o nazwisku Słomka , który był "zastępcą" wodza KPN-u. To mniej więcej ta sama kategoria ludzi i ten sam poziom "intelektualny".Ale.....skoro Piotr chce na ten temat dyskutować i grozi mi "prawym prostym na ringu", to czemu nie - odpowiem mu "lewym sierpowym" i będzie "out".

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>