piątek, 21 lipca 2017

MASKI SPADŁY
PiS jest nagi


     Środa okazała się Dniem Prawdy o pisie. Tego dnia spadły maski z twarzy (a może powinienem powiedzieć "ze zdradzieckich mord"?) polityków partii, która z wyjątkową perfidią i bezczelnością nazwała się "Prawo i Sprawiedliwość". Owszem istnieje w tej partii prawo, istnieje i sprawiedliwość, ale oba te zjawiska mają twarz ("mordę"?) Jarosława Kaczyńskiego.
     Podejrzewam, że wieczorne posiedzenie Komisji byłoby o wiele spokojniejsze, gdyby nie wcześniejszy wybuch wściekłości pewnego małego człowieczka z ogromnymi wyrzutami sumienie i jeszcze większym ego. Kazał członkom komisji sejmowej i senackiej oraz marszałkom obu izb wciśnięcie pedału gazu do dechy.

     Wszystkie trzy uchwały demolujące system sądownictwa i trójpodział władzy muszą być uchwalone jeszcze w tym miesiącu. Również w tym miesiącu muszą być podpisane przez DudoPiSa. Na początku tej farsy, zwanej procedowaniem "reformy sądownictwa" Jaśnie Wielmożny Kaczor Wielki pozwolił rezydentowi na mały figielek. Udając wetowanie ustawy przez Adriana D. chciano ciemny lud przekonać o niezależności urzędu prezydenta i samodzielności Adriana. Jednak nerwy Kaczora nie wytrzymały i obserwujemy teraz pełną jazdę po bandzie.

     Nie chodzi mi nawet o łamanie Konstytucji, regulaminów sejmowych i zasad dobrego procedowania. Wiadomo było, że mając większość w obu izbach i ich komisjach pis przegłosuje wszystko. Mnie zszokowało trochę aroganckie zachowanie towarzysza prokuratora Piotrowicza. Przewodnicząc Komisji Sprawiedliwości nawet nie udawał, że cokolwiek obchodzą go wnioski formalne kierowane do niego. Natychmiast po udzieleniu głosu wnioskodawcy wdawał się w pogawędkę z kolegą z prezydium. Miał przy tym minę pod tytułem - "Gadaj sobie do woli. Ja nie mam zamiaru zaprzątać sobie głowy waszymi wnioskami, i tak w głosowaniu wszystkie je odrzucimy".

     Pewność tę demonstrowała również posłanka Krycha (ps. "profesór"). W sytuacji, gdy prawie połowa posłów chodziła jak podminowana , próbując jednak bronić dostępnymi metodami praworządności - pani "profesór" ze spokojem wyjęła ze swojego wora podróżnego wielki przedmiot owinięty w gazetę. Po odwinięciu naszym oczom ukazała się wielka buła z nadzieniem (nie zdążyłem rozpoznać tego nadzienia), która wnet została szybko i w spokojnie pożarta.

     Jednak ta pewność siebie została trochę zachwiana przez "suwerena". Pisostwo nie spodziewało się takiej szerokiej, spontanicznej reakcji na ulicach miast. Nie tylko Warszawy, nie tylko dużych miast wojewódzkich ale i w wielu mniejszych miastach. To zachwianie pewności musiało jednak dotrzeć do ścisłego kierownictwa partii (czytaj: Kaczora) skoro wydał polecenie by po raz kolejny Szydło wylazło z wora i wygłosiło "orędzie do narodu".

     Co będzie dalej? Nikt tego nie wie na pewno. Moim zdaniem Kaczor ze wszystkich sił będzie umacniał dyktaturę. Po podporządkowaniu sądów przyjdzie kolej na wolne media. Najpierw pod hasłem repolonizacji będzie próbował podporządkować sobie wszystkie wydawnictwa i nadawców tv z zagranicznym kapitałem. Potem już bez żadnego pretekstu, pozoru zaczną się utrudnienia w dostępie do internetu.

     I będzie gnał w obłędnym galopie do samozagłady.

     Niestety, wszystko to naszym kosztem i kosztem naszych dzieci, którzy jeszcze razem z wnukami sprzątać będą po tych barbarzyńcach.

     Nie wiem za jakie grzechy dopadło mnie chińskie(?) przekleństwo - OBYŚ ŻYŁ W CIEKAWYCH CZASACH!!!

     Na zakończenie dedykuję rządzącym jeszcze kilka chińskich(?) mądrości.

*Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
*Bądźcie surowi dla siebie samych, pobłażliwi dla innych, a nie będziecie mieli wrogów.
*Błąd leży w pośpiechu.
*I tygrys nosi różaniec, żeby uchodzić za dobrotliwego.
*Im więcej praw, tym więcej złodziei.
*Jeżeli nie przyznajesz się do błędu, to popełniasz błąd drugi.
*Kto otwiera swe serce dla ambicji – zamyka je przed spokojem.
*Kto pyta, jest głupcem przez pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim do końca.
*Najwięcej kłamie ten, kto najwięcej mówi o sobie.
*Należeć do rodu ludzkiego jest łatwo. Być człowiekiem jest trudno.
*Nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
*Nieważne, kto trzyma krowę za głowę, jeśli to my ją doimy.
*Prawo nie karze tłumu.
*Rozum, cnota, dobroć, sprawiedliwość nie są doskonałe bez uprzejmości.
*Spokojnie rozważaj własne błędy, a w rozmowie nie zajmuj się cudzymi winami.
*Sprawiedliwość ma siedzibę w ludzkim sercu.
*Tylko ci, co robią powoli to, co inni robią w pośpiechu, są w stanie zrobić prędko to, co inni muszą robić powoli.
*Wąż nie zmieni swojej krętej natury, nawet kiedy się wśliźnie w prostą rurę bambusową.
*Zbłądziwszy na drodze zawsze można zawrócić, ale fałszu nie można cofnąć.15 komentarzy:

 1. Dobrze już było.... Mieliśmy wolność, cieszyliśmy się z życia w wolnym, suwerennym i rozwijającym się kraju i na własne życzenie się tego pozbyliśmy. Historia nie jest moją silną stroną, ale zaczynam zupełnie inaczej patrzeć na to, jak mogło dojść do zaborów.
  Mimo wszystko jednak nie możemy się poddawać - dla naszych dzieci i wnuków. Ponownie musimy wywalczyć sobie wolność, tym razem od jedynie słusznej partii, która wie lepiej, co nam do szczęścia potrzebne.
  Wolność, równość, demokracja!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przed wyborami pisalem ze:" Polakom przydaly by sie rzady PiSu pod warunkiem ze oddadza oni wladze w wolnych wyborach. Jednakze w/g mnie zrobia wszystko aby raz ( po reaz drugi) zdobytej wladzy nigdy nnie oddac."
  Uwazam ze obecne manifestacje nie robia zadnego wrazenia na PiSie. Przeciez nikt kto jest przy nwladzy nie odda swojego stolka dobrowolnie i nie zamieni go na prycze wiezienna.Antoni nie poto formuje swoje wojsko a w/g mnie bojowki PiSu , aby demonstracje wymusily wolne wybory. Niw wesolo widze przyszlosc Polski, szkoda bedzie niepotrzebnie przelanej krwi. Oby moje przepuszczenie nie spolnily sie, czego sobie i mWam zycze. Pozdrawiam :luciano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację i także chciałbym ab7y Twoje przypuszczenia sie nie spełniły.
   Dla potrzeb własnych ukułem opowiadanko o piłce. Im mocniejszy stosuje sie nacisk tym cisnienie w piłce jest wieksze i stawia wiekszy opór. Jeżeli przesadzić z naciskiem to wtedy piłka robi bum !!.
   Takie bum odnotowalismy w 1980 r i juz dzis wiadomo, że niezaleznie od dzisiejszej władzy szykuje sie nastepny wybuch.
   Też boje sie przelanej krwi.

   Usuń
 3. na tym blogu jest fajna analiza tego, co znane: słów i czynów pis;
  brakuje mi analizy tego, co nie znane: ich myśli, celów i efektów ich działań!

  OdpowiedzUsuń
 4. ...podejrzewam, że do czegoś dążą... i nie brakuje im dobrej woli, by to osiągnąć!

  OdpowiedzUsuń
 5. ...skoro nigdzie na świecie nie ma czystego trójpodziału władzy ani uczciwej demokracji: dokąd zmierzamy?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt - szukac ze świeca czystego trójpodziału władzy.
   Wychodzi na że najlepsza jest monarchia konstytucyjna.
   Wielka Brytania - mądra władczyni wie jak przyczynić się do sukcesu własnego państwa pomimo braku umocowania. Kto wie ile istnien ludzkich uratował cesarz HiroHito ?.

   Usuń
  2. Fakt, każde państwo w jakiś inny, właściwy dla siebie sposób realizuje zasadę trójpodziału władzy i równoważenia siły tych trzech elementów.
   Tylko idiota może chcieć "na żywca" obce modele do naszego kraju. Modele te kształtowały się dziesiątki lat. Politycy i społeczeństwo również dziesiątki lat dojrzewało. Każdy z krajów ma własne doświadczenia i musi znaleźć własną drogę.
   Polska miała przykre doświadczenia z tytułu podporządkowania aparatu sprawiedliwości jedynej słusznej partii. Dlatego tak usytuowano Sąd najwyższy i KRS, by żadnej partii nie udało się wcisnąć tam palucha.
   Może i czas już na zmiany. W tym punkcie mogę zgodzić się z pisem. Ale nasze doświadczenia spowodowały również, że ustrój sądów został zapisany w Konstytucji.
   Niestety pis nie po raz pierwszy pokazuje, gdzie ma Konstytucję RP. Nie po raz pierwszy taż pokazuje "gdzie ma w dupie" (cyt. z Ferdka) społeczeństwo. Dla tych kanalii (cyt. z Kaczora) Nie liczą się żadne konsultacje, żadne autorytety, żadna wiedza. Liczy się tylko władza.

   Usuń
 6. Anonimowy22 lipca 2017 13:53
  "na tym blogu jest fajna analiza tego, co znane: słów i czynów pis;
  brakuje mi analizy tego, co nie znane: ich myśli, celów i efektów ich działań!"
  To my tobie mamy podawać jak na talerzy co masz myśleć jak działać.
  Dobrzy bogowie obdarzyli cie rozumem i wolną wolną po to byś myślał i działał No to to rób!
  Dla ułatwienia moge ci podać ze będzie to trochę lepsza/moze/powtórka PRL gdy sadownictwo podlegało jedynie słusznej partii
  Jak to wyglądało w praktyce pogadaj z tym co na własnej skórze to "praktykowali"
  Dla ułatwienia przypomnę ci poprzednie rządy PIS i działanie niezłomnego szeryfa Ziobro którego kumpli za bezprawne działanie ukarał sad bezwzględną kara odsiadki.a Duda ułaskawił?
  Przypomnę o Blidzie.lekarzach kardiologi, aresztach wydobywczych,konferencjach prasowych Ziobry a potem niszczenie przez niego dowodów w laptopie a także fakt ze tylko przez grzech zaniechania tych z PO nie trafił przed Trybunał Stanu.
  Fundują nam, mnie i tobie powtórkę z PRL Tylko czy cofną sie do samego zarania tegoz.Nie wiadomo bo suweren wierzgać zaczyna.
  mało do porownania i przemyslenia?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak to wyglądało w praktyce pogadaj z tym co na własnej skórze to "praktykowali"


  Z wlasnego doswiadczenia. Koniec lat 50tych. Oskarzenie z MKK ( Maly Kodeks Karny) Akt oskarzenia- odczytany nie dano do reki. Sprawa - tajna. Odpisu wyroku nie otrzymalem- tajny. Odwolanie od wyroku- mozliwe w/g okreslenia : tylko do skladu desek.Czy bedzie to mozliwe obecnie- a dlaczego nie, kto zabroni? Pozdrawiam Luciano.

  OdpowiedzUsuń
 8. ja to próbuję porównać do USA, gdzie jest dużo słów o patriotyzmie, uczciwości, konstytucji itd., ale ostatecznie liczy się tylko interes państwa przeciw całemu światu.

  OdpowiedzUsuń
 9. ...reżim khomeiniego w iranie po ewolucji islamskiej w 1979 też już chyba zaczyna się kruszyć powolutku

  OdpowiedzUsuń
 10. Socjolog najmłodszego pokolenia Jakub Abramczuk pisze do rówieśników w sprawie tego, co dzieje się w Polsce.
  Język to zupełnie inny, niż nasz (zgrecki).
  Zacytuję, bo… warto.
  Wakacje w celi przez dwa tygodnie. Nowa prawo antyterrorystyczne: podejrzany o terroryzm może być zatrzymany na 14 dni bez zarzutów. A kto będzie podejrzany? Ten, którego psy wkręcą [INFO]
  Ograniczenie wolności za picie na kwadracie. Niespodzianka, która Was zaraz czeka, po zmianie ustawy o wychowaniu w trzeźwości. To samo będzie za wniesienie piwa do lokalu. Pijcie przed bramką [INFO]
  Więzienie za to, co daje kopa, czyli za “psychoaktywne substancje zastępcze”. To zaś zmiana ustawy o zwalczaniu narkomanii. Możecie iść posiedzieć na 2 lata za każdy środek, który wpływa na psychikę (dopalacze, ale też gałka czy klej) [INFO]
  Do 500 zł dla policji za jazdę lewym pasem. Tak, Wyprzedzacie i grzecznie do krawężnika, jak nie to dajcie zarobić innym [INFO]
  Większa szansa na niechcianego bachora. Jasne, każdy się zabezpiecza. No chyba, że się zapomni, guma pęknie, albo chcica wygrywa z mózgiem. Wtedy szansa na usunięcie wpadki coraz mniejsza [INFO]
  Koniec z obstawianiem wyników meczów i grą w pokera w sieci. No chyba, że zrobicie to na dennych WWW firm z rządowym zezwoleniem [INFO]
  Koniec z XXX w necie. I Uberem. To akurat się jeszcze dzieje, ale zaraz zacznie. Pomysły już zostały ogłoszone [INFO — UBER] [INFO-CENZURA NETU]
  Rejestracja telefonów na kartę. To też ustawa “antyterrorystyczna” Prepaidy muszą mieć dołączone dane o właścicielu. Na Waszym miejscu skończyłbym z kupowaniem towaru przez fona. Bo się nagra [INFO]
  Dojebanie Owsiakowi. Możliwy koniec festiwalu w Woodstocku. Stary jestem i mi szkoda [INFO]

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak czytam takie wynurzenia]
  Przed wyborami pisalem ze:" Polakom przydaly by sie rzady PiSu pod warunkiem ze oddadza oni wladze w wolnych wyborach.
  To myślę sobie frajerstwo Zycia politycznego nie znacie A teraz to podwójne frajerstwo poznawszy juz "rządy"PIS i specyficzna ich a ulubiona metodę, wykańczania opozycji
  A pokładać wiarę w Ziobro i jego słowotok to tak jak pokładać wiarę w uczciwość tych co zachęcają na Bazarach do gry w 3 karty czy umieszczania swoich oszczędności w kolejnej piramidzie finansowej
  Ja rozumiem naiwność ja rozumiem chec zysku ale na Boga sa granice rozumu naiwności.
  Cholera nawet w Piśmie powiedziane zostało "po czynach ich poznajemy": i powtarzane w setkach kościołów a dalej istnieje rzesza baranów bez pojęcia nie potrafiących rozróżnić ziarna od plew .dajacy sobie wciskać byle kit
  Dlatego nie zal mi tych nabranych tak przez partie polityczne jak tych co "na wnuczka"garnki co same gotują czy cudowne kołdry co lecza.
  No nie zal co ja zrobię.Jak taki jeden z drugim wpierw spytawszy mnie o rade, rade ta lekceważy a potem zrozpaczony powiada "nabrali mnie"
  Ba moje "a mówiłem ci czym to grozi"powiada No tak ale cale życie człek się uczy !
  Czyli moje porady miałeś w d...powiadam to mi teraz się nie wypłakuj,a o następna nie wypytuj.Nauczyłeś się?
  Widac ze ci manifestujący myślą tak samo.I całe szczęście Bo jeszcze ciut ciut a będzie za późno.Dlaczego Tez pisałem.

  OdpowiedzUsuń
 12. ...I Have a Dream
  A co? Weekendowo pomarzyć nie można?

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>