środa, 26 lipca 2017

BRAWO MY !!


Motto – dalej ambasadorem Polski w Niemczech jest TW Wolfgang       Adrian zawetował dwie ustawy z trzech ustaw i większość wpadła w euforię jak to nasz Adrian zerwał się z PISowskiej smyczy i nawet sam Frasyniuk wydał swoją, pozytywną opinię. Może i tak trzeba i może należy dobrym słowem wzmocnić oszusta i przestępcę bo dajemy mu czas na rozwagę, wyznanie win, pokutę i poprawę.


       Z formalnego punktu widzenia niezawetowanie jednej ustawy jest istotne. To mniej więcej tak gdyby wydać trzy ustawy o produkcji samochodów, budowie dróg i ceny paliwa. Jeżeli jedna z nich jest głupia to kładzie na łopatki pozostałe dwie.                Druga sprawą jest jakakolwiek wiarygodność Andrzeja Dudy. Wlazł w gówno po pas i nie dziwota, że nie chce się zanurzyć po szyję.
Dla mnie Adrian jest oszustem, przestępcą i świnią.

Ad 1 – OSZUST !!
Pamiętacie ile w kampanii wyborczej kandydat na prezydenta składał obietnic ?
Czy pamiętacie jakie składał obietnice na których spełnienie prezydent nie ma wpływu ani umocowania ?

Czy pamiętacie, że obiecał złożenie dymisji. Pamiętacie o frankowiczach, kwocie wolnej od podatku, odbudowie przemysłu stoczniowego................

Ad 2 – PRZESTĘPCA.
Podeptał po raz pierwszy konstytucję ułaskawiając nieskazanego. Przy ustawach o Trybunale Konstytucyjnym udawał idiotę prawnego i pozbawił się miana obrońcy konstytucji a więc i po drodze złamał przysięgę - za co już nie staje się przed Trybunałem Stanu ale przed sądem powszechnym jako przestępca. Ad 3 – Świnia.
Pamiętacie aferę z obrazem „Gęsiarka” który zaginął z pałacu prezydenckiego ?
Niemal wprost oskarżano o kradzież Bronisława Komorowskiego a Duda pozwolił sobie na żarcik parafrazując powiedzenia Donalda Tuska o żyrandolu – dobrze że nie on został ukradziony.
Po wyjaśnieniu sprawy udał, że nic się nie stało czyli w mojej opinii okazał się zwykłą świnią!

             Sprawki stare ale wtedy Andrzej Duda pozbawił się szacunki i honoru. Nie mam ochoty na dalszą wyliczankę, która tylko potwierdza mają o nim opinię.       Może znajdzie się ktoś kto spróbuje mnie przekonać jakiego mamy fajowego prezydenta albo jak w ostatnich dniach wytrzeźwiał i wybił się na niepodległość.

       Może to jest tylko gra i sondowanie jak daleko Jarosław Kaczyński /zawsze dziewica/może się posunąć. Tą tezę potwierdza milczenie naszych pasterzy czyli naszego Powszechnego Kościoła Katolickiego któremu ktoś szepnął „co jest grane”. Po vecie Adriana nagle się obudzili: 
Abp. Stanisław Gądecki w liście do prezydenta zwrócił też uwagę na zasadność trójpodziału władzy. Przypomniał słowa Jana Pawła II, który stwierdził, że władza sądownicza powinna być równa władzom ustawodawczym i wykonawczym.

Pytanko – gdzie byliście jeszcze 3 dni temu, macie nas za takich samych głupków jak PIS, czujecie że ziemia się pali pod nogami ?
Brawo My !!
Głęboki ukłon wszystkim spacerowiczom.

       Odbieramy przyspieszoną lekcję obywatelskiego wychowania i zrozumienia spraw o których wielu nas zapomniało. Wiem ja, wiecie wy i wiedzą oni kim jest zacz mityczny suweren i nie pomogą okna po drugiej stronie i jak powiedział Roman Giertych /broń Boże dopuścić go do władzy/: Szykujcie helikoptery abyście mogli bezpiecznie ujść z życiem bo siła pokojowych demonstracji bardzo łatwo może się przekształcić w ..................... czego państwu ani sobie nie życzę.
 ps.

Powołanie zespołu parlamentarnego do monitorowania zmian w sądach powszechnych uważam za strzał w dziesiątkę. 

Zdjęcia - FACEBOOK
16 komentarzy:

 1. Masz racje , popieram Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Za stara jestem,żeby dać się nabierać maliniakowi.Moim skromnym zdaniem nie była to ustawka,Adrianek
  zawetował ustawy,które mogły uderzyć w niego i chyba ktoś mu to wytłumaczył.To,że to była jego decyzja nie konsultowana z żoliborskim świadczy wycie pisiarni.Jednak trzeciej ustawy nie zawetował,a ta jest najważniejsza dla przeciętnego obywatela.Widocznie Adrianek wcale nie odciął pępowiny z żoliborskim i myślał,że dalej będzie dobrze traktowany.Taki z niego znawca prawa posiadający umiejętność czytania ustaw,zresztą to widać jak dotychczas wszystko migusiem bez czytania podpisywał.Tej trzeciej też nie czytał,a szary obywatel jest mu zupełnie obojętny.Ale wpadł w sidła zastawione przez ZZ,ten zawistnik,nie może przeboleć,że kiedyś mu podległy polityczyna został prezydentem RP.Ta trzecia ustawa posiada kruczki,które pozwolą ududzić Adrianka.
  Nie żal mi go wcale,dla karierki nie przestrzegając ustawy zasadniczej pozwalał tej bandzie na niszczenie organizmu państwa.Teraz jest tym ,który zawiódł wszystkich i zupełnie nie rozumiem pochwał za dwa veta.Miały być TRZY,państwo niszczone w 1/3 jest nadal niszczone.Poza tym te dwa veta rzeczywiście mogą się już niedługo okazać tylko gestem.PiS jest w stanie zrobić teraz wszystko,z łącznym zebraniem specjalnym sejmu bez trybu i przepchnąć odrzucenie veta.
  Pozdrawiam,kocica,MK
  ps.ten anonim powyżej to nie ja,MK

  OdpowiedzUsuń
 3. BRAWO MY!
  Jestem przekonany, że wszystkie "zdradzieckie mordy" z pisu odejdą kiedyś w niesławie - i to chyba już nie długo.
  Żaden dyktator długo się nie utrzymał opierając swą władzę na walce z narodem. Kuba czy Korea Pn. to wyjątki potwierdzające regułę.
  Udało im się z Trybunałem Konstytucyjnym. Wcześniej bez walki opanowali media publiczne. Gdyby jednak w tych działaniach nie wykazywali tyle pogardy do narodu, może i sądy jakoś by im się udały. Przecież Adrian zawetował dwie ustawy tylko dlatego, że zrobili go w dudę w sprawie jego poprawek.
  Jednak dzielenie narodu, pogarda przechodząca w nienawiść dla tych, którzy mają inne zdanie tak im weszła w krew, że nie zauważyli kiedy przekroczyli Rubikon. Zapytana młoda dziewczyna, dlaczego przyszła na manifestację odparła: "...bo jestem młodą, dwudziestoletnią ubecką wdową".
  Wrogi stosunek do UE jako okupanta, też poruszył młodych. Gdy sobie uświadomili, że może im grozić zamknięcie granic, niewymienialność złotówki - nie zdzierżyli i wyszli na ulicę.
  Przeczuwam, że "zdradzieckie mordy" w swym ograniczeniu się wyłącznie do powtarzania bredni za Kaczorem, naczelną zdradziecką mordą nie rozumieją tego, nie są w stanie zacząć myśleć i zmienić swego nastawienia "komunistów i złodziei". A to będzie powodowało coraz szerszą niezgodę, coraz większe protesty przeciwko kaczej dyktaturze.

  OdpowiedzUsuń
 4. https://plus.google.com/u/0/photos/photo/108864187587885072799/6447101818722312034?icm=false&authkey=CNyAmfnV9L2i1QE

  OdpowiedzUsuń
 5. "Odbieramy przyspieszoną lekcję obywatelskiego wychowania i zrozumienia spraw o których wielu nas zapomniało."
  I tu 100 procent racji
  Problemem jest raczej to, że wciąż tak wielu woli darmową kaszankę i pół litra niż wolność.
  A "boj to będzie twardy".Choćby dlatego, iz ci z PIS zrobią wszystko by utrzymać się na stołkach a stać ich na kazde świństwo i kazde draństwo.
  "Marszałek Sejmu Kuchciński musiałby wrócić do gospodarowania na roli, o czym już dawno zapomniał.
  Poseł Suski – ktoś go zatrudni znowu w jakimś ośrodku kultury?
  Jaka szkoła chciałaby przyjąć panią Zalewską?
  Kto i gdzie zatrudniłby Waszczykowskiego?
  Gdzie by znalazła pracę pani Szydło?
  Brawo MY !
  Ale jak kiedyś powiedział Churchill „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesku - nie znam sposobu aby kilka najważniejszych prawd przekazać. Do tego trzeba długich lat życia i obrywania cięgów w niejednej sytuacji.
   Chciałbym byc optymista i powiedzieć, że młode pokolenie dojrzewa ale sceptycznie to widzę. Nie wiem czy nie znajdzie sobie nowego złotego cielca za którym da sie pochlastać z równym zapietaniem jak za ustawy "sądowe". Oby moje słowa zamieniły się w ............wiesz w co !.
   Ostatnio się zszokowałem gdy córka zapowiedziała, że chce opowieści o swoich przodkach. Mniej więcej w jej wieku tzn. ok. 45 roku zycia zacząłem interesować sie innymi sprawa niz doczesny dobrobyt.

   Usuń
 6. Brawo MY!
  Brawo (zwłaszcza!) Młodzi!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem jak Wy ale ale moja wiara w Dudę jako Prezydenta skończyła się wraz z wysłuchaniem tego
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103088,19220811,spektakularna-laudacja-prezydenta-dudy-dla-kaczynskiego-259.html
  takiej ilości wazeliny i tak podanej jak długo żyje nigdy nie słyszałem.Nawet "zniewoleni"Sekretarze KC tak sie nie zwracali do przywódców CCCP
  Przypomnijmy sobie tez "przemówienie inauguracyjne" Szdło i jej słowa "o wysłuchaniu|"każdego rodaka
  Oj pamięć to my mamy dobra bo krotka a niektórzy z nas /wiece o kim mysle/ wybiorczą
  PS
  Poeta pisząc "spisane beda czyny i rozmowy" nie miał chyba na myśli Internetu

  OdpowiedzUsuń
 8. Duda po prostu nie ma własnego zdania: tak został wychowany i nic tego nie zmieni, NIE JEST oszustem ani przestępcą Z PREMEDYTACJĄ!
  Co najgorsze w tym wszystkim: PiS ma rację!, społeczna kontrola na sądownictwem jest potrzebna, DLA ZABEZPIECZENIA art.5 k.c.!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnosnie Dudy mamy zdanie inne - ja uważam go za mniej lub bardziej cwaniaczka.
   W drugim punkcie tez mam inne zdanie. Sędzia to nie ktos po studiach i juz jest sędzią.
   Można spróbować wstepnej oceny przyszłych sędziów juz na studiach prawniczych. Nie wszystkie nominacje sędziowskie prezydent musi podpisać jak ma podstawy np. na podstawie negatywnej opinii wykładowców, starszych stażem sędziów.
   DLA ZABEZPIECZENIA......hm.
   Art. 5. Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.
   Kto ma określać co jest sprzeczne i co uznac za działanie a co za zaniechanie. Wbrew literalnej prostocie zdania to nie jest takie proste. Czy np. Ziobro może uznac za zaniechania śledxtwa w sprawie swojego ojca a jest przedstawicielem suwerena czyli może sprawować społeczna kontrolę.
   Zupełnym jajcem byłoby powołanie instytucji do kontroli nad sądownictwem - izba dyscyplinarna bis ??.
   Dla ciągłości dyskusji nie bądź anonimem bo przeważnie anonimusów usuwam.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. 1. Zarzekałeś się ostatnio, że nikogo nie usuwasz (ha!)
   2. Duda rzeczywiście jest bardziej cwaniaczkiem niż oszustem, jemu się wydawało, że po zwycięstwie swoim (pod hasłem: pis na prezydenta) i pis, wszystko pójdzie gładko, bo będzie wszystko podpisywał jak leci, z głupkowatym uśmieszkiem.
   - a tu patrzcie ludzie: niespodzianka!
   3. społeczna kontrola nad sądownictwem musiałaby być czymś podobnym jak cywilna kontrola nad wojskiem: nie można prawa zostawić samym prawnikom!
   4. co do typowania sędziów na studiach prawniczych, miałem kiedyś podobny pomysł: typowanie przyszłych bandytów już w szkole podstawowej, czy to można zrobić?! przecież Dudę na doktora prawa wytypowano na UJ w ten właśnie sposób!

   Usuń
  3. Jedynym którego usuwamy to jest Adasiek bo to przypadek beznadziejny. Anonimusi tylko ci którzy tu przyszli sobie ulżyć w cierpieniu.
   Możesz smiało sie podpisywać bo u mnie jest zasadą - godz. 00.oo reset.

   Usuń
  4. Adasiek jest zajęty Cos mi sie widzi,ze te paski w TVPInfo to on tworzy Ten sam styl,te same rozumowanie,ta sama "logika"

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>