poniedziałek, 26 czerwca 2017

TEORIA WZGLĘDNOŚCINie dajmy się zwariować!


     W pewnym wieku człowiek zauważa, że czas jakby szybciej zasuwa, znaczy się - płynie. Pamiętam z dzieciństwa, że czas niewiarygodnie się ślimaczył, nadrabiając spóźnienie - ku mojej rozpaczy - w okresie wakacyjnym. Później już pogodziłem się z kaprysami czasu. Tym bardziej, że dowiedziałem się od niejakiego Einsteina, że w całym wszechświecie tylko prędkość światła w próżni jest stała. Wszystkie inne wielkości są względne.


     Mimo to jakoś sobie radziłem. Emeryt przecież ma dużo czasu(?)! W miarę regularnych odstępach czasu komentowałem wydarzenia polityczne, miałem jeszcze czas na limeryki czy felietoniki niepolityczne. Od pewnego jednak momentu przestałem nadążać za aktualnymi wydarzeniami. Pomyślałem sobie -"Leszek, musisz się pogodzić. Wszystko wskazuje na to, że twój horyzont przestał uciekać i kiedyś do niego dojdziesz".

     W tym momencie moja dusz buntownika nie wytrzymała - "A g...o! Przyjrzyj się dokładnie - to innym tak się spieszy, jakby mieli nie dożyć do końca kadencji". Faktycznie - o ile jeszcze rok temu "prawdziwi patrioci" spod znaku P(opoaprańcy)iS(zaleńcy) dawali poPiS głupoty średnio raz na tydzień, to dzisiaj robią to kilka razy dziennie. Tylko Suski, Jackowski i Pięta są zdolni błyskawicznie komentować każde takie wydarzenie. Ja wysiadam.

     Dlatego też postanowiłem sobie w tej notce skupić się na "całokształcie" bez analizowania i komentowania każdego szczegółu.

     Otóż zauważyłem, że ze strony dworu i poddanych prezesa Polski nic nie może być normalne. Wszystko musi odbywać się z ogromnym zadęciem. Najbardziej nadymają się w kontekście patriotyzmu i wiary. Oczywiście, w ich mniemaniu są to sfery życia ze sobą nierozerwalnie złączone. Każdy "prawdziwy patriota" musi być katolikiem. Jest to warunek konieczny, rzecz jasna nie wystarczający. Trzeba jeszcze zostać wpuszczonym na "wyższą półkę" i umieć odpowiednio mocno nienawidzić wrogów ojczyzny i polskości - czyli każdego, kogo wskaże "duch święty" pod postacią karzełka z Żoliborza.

     Dodatkowym kryterium jest to, by być "prawdziwym katolikiem", nie takim od tego lewackiego papieża. I tu też cezurę wyznacza wspomniany "duch św.".

     Przykład:

     Papież apeluje o miłosierdzie dla ludzi pokrzywdzonych przez wojnę, o przyjęcie ich pod swój dach. Podczas święta Bożego Ciała kardynał Nycz wygłasza homilię w której są słowa: "Chrystus ma twarz męża, żony, przyjaciela lub kolegi z pracy, ale dziś bardzo często także człowieka bezdomnego, uchodźcy, odrzuconego, potrzebującego naszej pomocy" i wielu biskupów przemawiało w tym samym duchu.
     Pis koryguje to nauczanie kościoła:     Dołącza się do prostowania słów papieża niezawodna tv TRWAM. Tamże Stanisław Michalkiewicz uczył nas miłości bliźniego. Powiedział, że obowiązkiem każdego chrześcijanina jest miłować bliźniego swego jak siebie samego. JAK SIEBIE SAMEGO - powtórzył z mocą. ALE NIE WIĘCEJ !!! Jednym słowem według tego "wybitnego teologa" każda pomoc udzielona bliźniemu, która mogłaby narazić na jakikolwiek szwank pomagającego jest grzechem. Zastanów się więc katolicki patrioto, czy skacząc do wody by ratować tonące dziecko, nie popełniasz przypadkiem grzechu.

     Jak widzimy nawet ewangelie podlegają "teorii względności". Może się zdarzyć, że w wyniku rozbieżnych interpretacji Pisma Świętego, Kaczor wzorem Henryka VIII oleje Watykan i utworzy osobny Patriotyczny Kościół Polski.Może sam zostanie głową tego kościoła? A może powierzy tę godność dyrektorowi Rydzykowi? Chyba, że Terlikowski nie czekając na decyzje sam ogłosi się ta głową.

     Prawom względności podlega też PRAWDA. Piszę z dużej litery, gdyż chodzi mi o prawdę niepodważalną, taką jak np. kulistość Ziemi. I nie chodzi mi o niedowiarków, tacy zawsze się znajdą.

     Przykład:

     Nagonka na sędziego Łączewskiego. Jakim prawem podważa kompetencje prezydenta! Nie ma prawa kwestionować decyzji Trybunału Konstytucyjnego! Sądy mają się kierować prawem stanowionym przez "wybrańców suwerena" a nie Konstytucją!

     Co zdanie to kłamstwo. Sędzia Łączkowski nie kwestionował ani kompetencji prezydenta (chociaż Adrian to tylko podpisywacz) ani decyzji TK. A kierowanie się zapisami konstytucyjnymi i dochodzenie swego prawa tam zapisanego jest prawem każdego obywatela. Nie wiem dlaczego sędziowie mieliby być tego prawa pozbawieni.

     Na dodatek słyszałem w TVPInfo jak tamtejsza dziennikarka informowała, że: "sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieścia zawiesił w piątek postępowanie w sprawie o odszkodowanie, w której przedsiębiorca pozwał Trybunał Konstytucyjny. Sąd uznał, że nie może prowadzić postępowania, dopóki Sąd Najwyższy nie odpowie na pytanie prawne, jakie w styczniu zadał mu w innej sprawie Sąd Apelacyjny w Warszawie". Ale mimo to w nagonce na sędziego bez żadnego skrępowania używano zupełnie innych określeń. Po prostu - zaczęto rzucać w sędziego zwykłymi kłamstwami, które dla rzucających były wygodne, gdyż pasowały do całej schizofrenicznej polityki, jaką uprawia schorzały, zidiociały starzec na dodatek z wyrzutami sumienia za śmierć brata.      Zachowanie zdrowego rozsądku i spokoju umysłu w tej "względnej rzeczywistości", która nas otacza jest coraz trudniejsze.

     Przynajmniej dla mnie.

     Nie zdziwcie się więc drodzy czytelnicy, jeżeli w którejś kolejnej notce zacznę używać "słów powszechnie uznanych za niecenzuralne i obraźliwe".
39 komentarzy:

 1. Wcale się nie zdziwię. Bo zwyczajnie mnie damie - cisna się jak tylko jakąs polską gazetę poczytam...Albo porozmawiam z Polakami...

  OdpowiedzUsuń
 2. No więc widzisz - ludzie ludziom zgotowali ten los.

  OdpowiedzUsuń
 3. W pewnym wieku człowiek zauważa,
  Jak był młodym chciał żyć, na starość"żyć musi"/to nie moje a Janka Nowickiego/
  Po drugie
  Cała ta propaganda PIS i działania raczkujących jeszcze bojówek, to kalka z początków hitlerowskich Niemiec
  To samo i takie same zarządzanie nienawiścią i strachem.Te same hasła "Niemcy wstańcie z kolan"/tu Polacy/
  takie same zwalanie niepowodzeń na opozycje wrogów zewnętrznych i wewnętrznych te same i takie same wzbudzanie nienawiści do wydumanych wrogów ojczyzny /tam Żydów/tu....cudzoziemców.
  Takie same odwołanie sie do "dumy narodowej"/tam dochodziła jeszcze wyższość krwi/
  Takie same okresowe marsze często z pochodniami by wywołać strach i trwogę i takie same organizowanie własnych bojówek nad którymi czynami tak samo rozkładali parasol ochronny tamci ministrowie propagandy i spraw wewnętrznych.
  A bojówkarze mieli bic zastraszać,szpiegować i donosić OT jak nasze "dzielne OT"
  Takie samo podporządkowanie sobie sadów i prokuratur z zarządzaniem dekretami włącznie./A czy "nasze?procedowanie" ustaw poselskich w jedna noc i w tę sama noc podpisanych to nie dekrety Hitlera/
  A nasze "komisje śledcze i ta " komisja dot prywatyzacji" nie przypomina Wam "Sadów Ludowych" Niemiec faszystowskich? gdzie nie chodziło o prawdę ale by dokopać przeciwnikowi
  Bo mnie przypomina.
  Oczywiście jest to "Kaczyzm" w naszym głupawym wydaniu ale podobieństwa sa wyraźne. Nawet ten nasz "wodz" poślubił Polskę, tak jak tamten Niemcy./Prof Senyszyn który ten tytuł ukuła prorok jakiś jest,czy zbyt dobrze zna historie?/
  Nie zauważacie podobieństw.Bo nie pamiętacie tamtych dni i czasów.To macie możliwość sobie porównać.
  Program Diskavery cyklicznie nadaje program o dojściu Hitlera do władzy i podaje metody ogłupiania narodu tfu "suwerena"Oglądnijcie sobie a włos wam się zjeży ile jest podobieństw/
  Nawet tamte "media publiczne" sa wzorcem dla TVP /pis/


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważaliśmy już nie raz. I nie tylko tutaj. Większość jednak nie chce tego widzieć.

   Usuń
 4. Myślę, że większość widzi tylko nie bardzo wie, jak wziąć byka za rogi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzą ,ze
  Dobra zmiana" jest próbą cofania nas w kierunku ustroju, z którego cudem wyszliśmy począwszy od 1989 r. To znaczy do socjalizmu i PRL-u, tyle tylko że w narodowo-katolickim sosie.
  Czy pamiętają?
  Tamten ustrój polegał na tym, że w miejsce podziału władz, mieliśmy koncentrację władzy w rękach jednej partii. To wykluczało demokrację.
  Nadto, w tamtym ustroju wszystko było państwowe, czyli upolitycznione, bo był zakaz własności prywatnej. Tamten ustrój trzymał się na trzech fundamentach.
  Po pierwsze - rozdawnictwo. Tak długo jak się dało./ Epoka Gierka jest ostatnim przykładem socjalistycznego rozdawnictwa./
  Po drugie - ogłupianie poprzez opanowane media.
  I po trzecie - zastraszanie poprzez środki represji i tak zwany wymiar sprawiedliwości.
  Większość nie chce tego widzieć.Bo musi, ale to musi, być ktoś ,kto weźmie za mordę,powie gdzie i jak ulokować pieniądze,powie "jak zyc "i da rozgrzeszenie z nieodmiennym "czy się stoi czy się lezy...nam się należy"
  No jak nie jak tak, nam obalaczom"komuny"

  OdpowiedzUsuń
 6. sorry Autorze nie masz racji:
  muzułmańscy imigranci jak wiadomo z innych krajów nie chcą się integrować do nas, lecz chcą nam narzucić swoje prawa (szariat), więc nie są uchodźcami, lecz NAJEŹDZCAMI!
  i dlatego nie wolno ich przyjmować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwracanie się do anonima per "szanowny", zamiast skasowania komentarza to wyraz mojej dobrej woli i chrześcijańskiego miłosierdzia.

   Szanowny Anonimie.
   Jeżeli jesteś przekonany, że pomoc 7.000 tysiącom osób (oznacza to około jedna rodzina w gminie)wygnanych ze swych domów przez wojnę oznacza "NAJAZD" - to serdecznie Ci współczuję. Myślę, że wcale nie wychodzisz z domu. Przecież codziennie na ulicy można spotkać więcej niż 3 osoby należące do bojówek albo kibolskich albo faszystowskich. Dla mnie to stanowi podstawowe zagrożenie.
   Nie chcą się asymilować? A jak my im w tym pomagamy? Wyrzucając z tramwajów, demolując prowadzone przez nich bary, czy choćby używając wobec nich rasistowskich zwrotów.
   Gdybyś Ty wyjechał do innego kraju (powody są nieistotne) i tak by Cię tr5aktowano, to gdzie byś szukał oparcia? wśród nienawistnych tubylców, czy wśród garstki swoich?
   Nie pieprz więc głupot. Widzisz źdźbło w oku bliźniego, a nie widzisz belki we własnym.
   jeżeli chcemy szukać winy u innych najpierw sprawdźmy, czy choby część tej winy nie leży po naszej stronie.

   Usuń
 7. ...poza tym:
  - FGM (female genital mutilation)- pogodziliśmy się, że żydzi obcinają chłopcom, a islamy obcinają dziewczynkom,
  - pedofilia (małżeństwa z dziewczynkami),
  ...i inne tego typu przyjemności, my nie mamy takich praw, byśmy mogli temu zapobiegać!
  i w jaki sposób zapobiegać, jeśli oni powiedzą: "a odwalcie się od naszych obyczajów"?!, "wy macie tylko dać nam pieniądze i ziemię"!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Autorze, mam wrażenie, że wypowiadasz się na temat, o którym nie masz "zielonego!!!" pojęcia!
  Ty chyba naprawdę nie wiesz, co się na świecie dzieje w tej sprawie!

  OdpowiedzUsuń
 9. w doktrynie islamskiej nic się nie zmieniło od średniowiecza, więc polecam Twojej uwadze 3 minuty począwszy od 1:32:45,
  islamskie obyczaje

  OdpowiedzUsuń
 10. Jesu jak ten Anonim mnie wkurzył.
  Nie ma pojecia o historii.
  Nie ma pojęcia o Koranie. Nie ma pojęcia o Biblii.
  Islam jako religia powstała gdzieś dwieście lat po chrześcijaństwie i Koran jako taki z pewnymi modyfikacjami jest zerżnięty z Biblii..
  Biblię w czasach niepiśmiennych każdy tłumaczyl z naszego na nasze jak chciał i jak mu pasowało. To samo jest z Koranem.
  Żydzi nie obcinają chłopcom, obcinają tylko napletek i wynika to wyłącznie ze względów higienicznych zresztą , bo tam gdzie żyli było goroąco ,mało wody i żeby się uchronić przed różnymi bakteriami wprowadzono taki obyczaj. I nie tylko Żydzi to robią.
  Jeśłi chodzi o dziewczynki to też nie jest powiedziane nigdzie w koranie czy gdziekowliek ,że się ma tak cynić. To jest okrutny obyczaj poza religijny rozpowszechniony zreszta w krajach ,gdzie pierwsi chrześcijanie byli Koopci ,dziesiejsza Erytrea a podbno biblijny raj.
  Z nieletnimi żeniono się jeszcze do niedawna i w chrześcijańskiej Europie, a pedofilów jest pod dostatkiem..
  Leszek ma racje - propaganda w Polsce jako żywo przypomina te Hitlera i jego dojście do ładzy.
  Usiłuje sie w Polsce odebrać prawo do samostanowinia - okręznymi drogami ale jdnak bo religii katolickiej prym wiodą mężczyżni w sukienkach . Kobieta do rodzenia,garów i strażniczką ma być oogniska domowego czy chce czy nie chce i podległoą mężczyżnie .Wszelkie obrazy Maryi z Jezusem przedstawiją tę świętą kobiete - w chustce.....
  Poza tym -
  Anglia i jej problemy jak również i Fracja to zupełnie inny problem a emigrantów z całęgo świata mają multum.
  Co to znaczy - nie chcą sie integrować ? Jesłi chodzą w swoich strojach, jeśli noszą kopftuch i wyznają inna religie niż nasza a jednocześnie znają po 5 jeżyków ,mają rózne zawody i świetną kuchnię mimo, że wpieprzka nie jedzą tzn ,że się nie integrują???
  Dalczego jak pewien aptekarz zatrudnił czarnego farmaceutę , musiał go zwolnić bo ... nikt u niego nie kupował . Rzecz działa się Krakowie..
  Nie potrafimy sobie od wieków poradzić z probleme Żydów (68 rok) , nie potrafimy sobie poradzić z niczym, wszędzie szukamy wrogów ,wszyscy nas krzywdzą ,weszpolska daje o sobie znać na razie jeszcze nieśmiałe bojóweczki a taki anonim pisze ,że Leszek nie ma racji. Ma i to jeszcze jaką . Ludzie jak on mnie wkurzył ..

  OdpowiedzUsuń
 11. P.S a właściwie - skoro Anoinm jest lepiej wszystko widzący to pisze anonimowo. ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renata Klosowska27 czerwca 2017 13:36
   A Ty byś się zintegrowała z takim idiota jak ten "anonim" Gdyby jeszcze w towarzystwie zaczął wygłaszać takie pierdoły.A wg niego "integracja "to grill i zapicie mordy alkoholem.i ludowe przyśpiewki i oczywista oczywistość,"disco polo".Bo inaczej 'zabawy nie ma"

   Usuń
 12. Anonimowy27 czerwca 2017 12:05
  Mark Twain kiedyś powiadał
  Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
  It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. (ang.)/
  A ty jak widać nie posłuchałeś.
  Gdybys to jeszcze usystematyzował,podparł przypadkami a ty musiałeś żywcem to przenieść z "Notatnika agitatora partyjnego" w najnowszym pisiowskim wydaniu.
  Taki stek bzdur z pomieszaniem i poplątaniem juz dano nie czytałem.Gdzieś ty to słyszał bo nie czytał.W Radyjo co ma, czy TVPlfam.
  \PS
  Renatko
  Z tym Hitleryzmem to ja Leszek był ostrożniejszy w sądach

  OdpowiedzUsuń
 13. Wieśku - byc może . generalnie jednak ma rację. Leszek .Mój wpis był być może zbyt emocjonalny gdzie pewnie błędów jest bez liku ale tak jak ten anonim mnie wnerwił ,to rzadko kto w blogosferze... no ,czsami bywa na onecie jakiś durny komentarz pod jakimś artykułem ...Teraz ograniczam się do czytania artykułu.... Najgorsze - zaraza się rozszerza na emigrantów, tych zarobkowych z Polski

  OdpowiedzUsuń
 14. ...naprawdę ręce opadają, co piszecie: NIC NIE WIECIE!!! Czy Wy naprawdę nie znacie angielskiego? Tak trudno Wam znaleźć samemu źródła pod hasłem: exmuslim. !!! Ci to dopiero piszą prawdę (truth jakby ktoś nie wiedział)

  OdpowiedzUsuń
 15. ... no i jeszcze np. hasło: hijra.
  kompletni ignoranci!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. A czemu piszesz anonimowo. ??? Ty się lpieej popatrz co nasz Polski kościół wyprawia bo i tak azylantów Syryjskich u nas niet.....Saracenów u nas nie ma, za to w szeregach ISIS kilku Polaako by się znalazło jak również Polek jako żony:)) ALgierczyków u nas niem ,Tunezji u nas nie ma , paru Czeczeńców ,którzy mają przekopane i Czarnych ludzi o ktorej wierze mało kto co wie, natomiast Murzyna w asfalt, każdy wyznawca Mahometa to terrorysta już nie wspomnę o Zydach. Niemieć ,Ukarainiec, Litwinin i Rosjnin wróg.
  A może wzorem Trampa mur wokół naszych granic postawimy...Jeszcze dachem pokryjemy..
  Wiadomo, że każdy azylant ma za sobą jakąs tam drogę . Że ta droga rózami nie była pokryta, że islamskie ugrupowania walczą ze sobą , że ta walka przenosi się w granice Europy . Ale ci ludzie są w tej Europie i nic tego nie zmieni, i wcześniej czy pożniej będą w Polsce pod takim czy innym szyldem. Jedni będą przywiązani do swojej religii , ortodoksyjnie będą przestrzegać jej praw , inni nie. Wierz mi ,wiem z doświadczenia ,że tych innych jest znacznie więcej niż by się wydawało.
  A to co Ty opowiadasz to jest propaganda najniższych lotów ,taka sama jaką ISIs i inni Talibowie uprawiają...
  I nie podniecaj się tak..
  Wczoraj byłam na cukier fest u znajomych Marokańczyków. Cholera - no popatrz - żyję..Nie wysadzili mmnie w powietrze .za to pjadłam jak trzeba:)) pomimo ,że świniny nie było:)) Wino było dla mnie ,bo ja nie moslim to mogę się napić:))
  Nikt mi tutaj nie narzuca swojej religii, swoich obyczajów , ja żyje według moich obyczajów i do mnie się przychodzi spróbować polskiej kuchni z tym ,że jak ma przyjśc jakiś wyznawca Mahometa to nie zmuszam go do jedzenia wieprzowiny i oferuję z polskiej kuchni to co może im smakować a tego zwierzęcia nie ma..szanuje ich obyczaje i też nie zmuszam ich ,żeby swoje zasady naruszali będąc u mnie..
  Koegzystencja wydaje mi się nie polega na walce., a na wzajemnym zrozumieniu. Zrozumieniu swoich zasad - nie narzucaniu a zrozumieniu. To tak jak w przyjażni - nie ten przyjaciel co ci słodzi a ten co czasem i prawdę powie, i skrytkuje a czasem pochwali...
  Byc może jestem idealistka ale o wiele bardziej sprawdza mi się mój idealizm niż ślepa ,bezrozumna nienawiść...

  OdpowiedzUsuń
 17. ...a może po prostu zadalibyście sobie pytanie: o co w tym chodzi, że oni nie uciekają do innych krajów islamskich, lecz do Europy, Australii, ameryki?!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. 120 lat minęło jak o nas pisał poeta.Zmieniliśmy sie?=
  „PATRYOTA”
  Kazimierz Przerwa-Tetmajer (1898):
  […]
  Rozum, wiedza, talent, praca
  U nas, bratku, nie popłaca!
  Postęp i cywilizacja
  W kąt, gdy wchodzi do gry nacya!
  […]
  Możesz kpem być i cymbałem,
  Możesz dureń być siarczysty,
  Byleś z mocą i zapałem
  Kraj miłował macierzysty!
  […]
  Huha! Hopsa! Każdą nową
  Myśl witamy krzyżem pańskim
  Precz z geniuszem Europy
  Farmazońskim i szatańskim!

  My o jedno tylko modły
  Szlemy k niebu z naszej chaty:
  By nam buty śmierdzieć mogły,
  Jak śmierdziały przed stu laty!
  […]
  Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo,
  Zdrowa dusza - zdrowe ciało!
  Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało,
  Byle tylko narodowo!
  Wolę polskie gówno w polu
  Niźli fiołki w Neapolu!
  Swojsko, polsko, po naszemu,
  Hoc! Hoc! Hopsa! Tak jak wtedy,
  Gdy nas naprzód tłukły Szwedy,
  Potem Niemcy i Moskale
  – Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale!
  Po swojemu! Po staremu!
  […]
  Niechaj żyje stara cnota!
  Daj nam dalej kisnąć Boże!
  Jedno, drugie, trzecie morze
  – Vivat "prawy patryota"!...
  Gratulacje "anonimie"wieki mijają a wy trwacie.

  OdpowiedzUsuń
 19. A może jednak sobie popatrzysz w statystyki ile kraje islamskie przyjęły azylantów. Takie jak Turcja, Libia, i inne kraje arabskie. Hmm. tego nie wiesż. A nie przyszło ci do głowy, że oni uciekają od swoich,własnych rzeżników bo chcą życ mniej więcej normalnię? Libia ,ktora na dodatek zmaga się z własną wojną domową. Wokól Somalii jest obozów azylanckich w tumult - tego nie wiesz?
  Większośc ludziz z Afryki ucieka przed suszą i głodem - tego też nie wiesz...A teraz już tych Syryjczyków jest coraz mniej a coraz więcej z Afryki ,wyznawców rożnych religii. Tego też nie wiesz. I o co chodziło Polakom jak przez ostanie dwa wieki rozgoaszczali się na całym świecie (pokaż mi kraj ,w którym nie ma chociaż jednego Polaka. Szczegolnie tym Polakom ,którzy wyjechali gdy granice się otworzy ły. Że co - nie narzucają swojego stylu życia??? Oj narzucaja - wierz mi . I to jeszce jak.
  W najgorszym ,burackim stylu. No może w krajach Islamskich (gdzie jest najpierw religia a potem władze cywilne )chleją w zaciszu własnych domów..
  Nie zadaję sobie głupich pytań. Zwycajnie - najpierw przez lata my się tam panoszyliśmy a teraz oddają nam . I nie chodzi o religie, jihady czy cós tam ... chodzi jak zwykle o forsę. o ropę, o władzę. Tak jak i tamtym kacykom jak i nam..
  A Chińczycy powoli nas kupuja. Hindusi rozwijają technologię i bombkę atomową maja. No cudnie . A hindusów w Europie od metra i troszeczkę.
  Erdogan się sadzi na władcę wszechświata.. Róznych kacyków od metra i trochę... Acha - jakiś zatarg Amerykama z Koreą. Ci są żółci dla odmiany hi,hii

  OdpowiedzUsuń
 20. WIem, że odbiegło mi się znacznie od artykułu Leszka. Wiem też ,że z prekonanymi o swoich racjach anonimami się nie dyskutuje. Być może mnie poniosło. Przecież zdaje sobie sprawę ,że terroryzm w Europie istnieje ale to o wiele bardziej skomplikowana sprawa niż by się wydawało i żeby było śmieszniej - różni zamachowcy to akurat nie byłi azylanci z Syrii..
  Niemcy ,którzy przyjęli do siebie największaa ilośc azylantów mają relatywnie najmniej tego rodzaju incydentów krwaych. Zginął jeden Polak i to nie przez Syryjczyka - facet miał siedem paszportów i w ostatecznym rozrachunku wyszło ,że to Tunezyjczyk i na dokładkę jego związki z innymi terrorystami były raczej lużne....Podpiąl się a prawdopodobnie chciał ukraść ciężarówkę. To był zwykły kryminalista ,który nigdzie nie miał nic do stracenia, bo wszędzie jak i w Tunezji miał przechlapane.
  Nakręcanie spirali strachu i nienawiści uważam za karygodne ze strony naszego rządu, mendiów prawcowych czy kurskich.
  I dlatgo też uważam ,że to dopiero preludium. Preludium dla ludzi w Polsce. Jeśłi prezydent mówi ,że trzeba się zastanowić jaki ustrój ma mieć Polska, jeśli premierka opowiada bzdury w Oświecimiu , jeśłi weszpolska bije ludzi na ulicy, jeśłi policja zabija Francuzą (cholera - może to był czarny Francuz?) jeśłi doprowadza do śmierci Szweda na dołku , już nie mówiąc o zamiatanej sprawie pod dywan polskiego chłopaka , jełśi są oficjalne prośby o pomoc w obronie
  ojca Rydzyka, jeśłi , i tych jeśłi jest coraz więcej to ja mam coraz gorsze zdanie o moich rodakach

  OdpowiedzUsuń
 21. Oni mają propagane a ta dziewczynka to pewnie nawet nie wie co mówi ale my mamy też...indokrynacja tak samo dziala tam jak i tu. Nasza jest patriotyczna buhaha

  OdpowiedzUsuń
 22. nie odbiegło od artykułu! na razie zginęło dwóch Polaków, jeden w Berlinie, drugi we francji - i starczy!

  OdpowiedzUsuń
 23. A wiesz komu w sumie Brexit zawdzięczamy. Nie moslim, nie tam róznym innym nacjom a właśnie cywilizowanym, katolickim Polakom. Bo ich większośc Brytyjczykow ma serdecznie dośc... No i teraz większośc kryminalistów polskich będzie wracać do Polski , róznych "niebieskich " ptakow itp...I tym co to krzyczą - zabić każdego Araba .., bo niestety ale tak wygląda polska emigracja...Tu, gdzie żyje też - nie lepiej. I co najśmieszniej - żaden z tych "Pokrzywdzonych " przez los nie chce wracać do kraju..Chociąz autochtoni to buraki, i to jest niewolnictwo itd... Oprócz tych dwóch Polaków ginęło jeszcze bardzo wiele innych nacji, mosllem też...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renata KReniu masz losowska
   Reniu masz wielką rację. Polacy za granicą są takim samym zagrożeniem dla gospodarzy jak uchodźcy dla Polski.
   Córka wyjechała jakieś 20 lat temu do USA. Zanim jakoś "oswoiła" tamtejszą rzeczywistość szukała środowisk polonijnych - by nie być samą.
   Jednak po dwóch miesiącach postanowiła wyjechać jak najdalej od większych skupisk Polaków. Takiego buractwa, takiej zawiści i nienawiści jak u "polonusów" nigdzie w USA nie znajdziesz.
   Zdaje się, że "nasz anonim" należy do takiego gatunku.

   Usuń
 24. akurat brexit popieram: to był ostatni moment, aby brytole wzięli los swojego kraju w swoje ręce!

  OdpowiedzUsuń
 25. ...a muslimów nie dzieli się na kraje tylko na odłamy religijne!

  OdpowiedzUsuń
 26. Renata
  Bo to rodak
  Szczyci się iz przy Wigilii zostawia zawsze pusty talerz "dla gościa" a gdy takowy się pojawi nie wpuści do domu/do klasztoru tez/
  Godzinami będzie opowiadał o "narodowej gościnności Polaków" a rezultat czytasz i widzisz
  Liznie trochę historii to opowiadać będzie "o silnej Polsce w której nie było prześladowań etnicznych i religijnych"i szczycić się tym będzie A rezultat widzisz.
  Liznie literatury z duma powtarzać będzie
  "Nie wódź mnie na pokuszenie, Ojców moich wielki Boże! Wszak gdy wstąpił w progi moje, Włos mu z głowy spaść nie może"
  Ale jak na ulicy zobaczy cudzoziemca,pobije,opluje, czy jak ostatnio, nie wpuści do koscioła
  Nie wpuści do kraju bo to jego Westerplatte, jak niejakiego Jakiego, co to ministrem jest
  I straszy straszy Bo zabijają terroryści I za cholerę nie przekonasz, ze u nas więcej ginie dziennie rodaków, w wypadkach samochodowych, niż na całym świecie w wyniku zamachów terrorystycznych
  A bierze sie to stad ,jak mawiał pewien satyryk
  "Gówno widziały to i gówno wiedzą Maćkowe grusze tkwiący pod miedzą"
  Takiemu wmówisz wszystko a jak jeszcze jest propagandzista Pis to będzie epatował przykładami z całego świata.Bo zarządzać strachem trzeba.Mieszając groch z kapusta.Szczujna rządowa daje głos.

  OdpowiedzUsuń
 27. Beda ci silę wszystkich strachów dzień w dzień sączyć do uszu.Beda straszyć uchodźcami ale żaden buc nie powie
  "30 tys. zgwałconych kobiet w Polsce rocznie Statystyki są bezwzględne - z badań, które przeprowadziła prof. Beata Gruszczyńska z Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, że każdego roku przemocy fizycznej lub seksualnej doświadcza od 700 tys. do miliona Polek, a 10 proc. kobiet w Polsce zostaje ofiarami gwałtu lub usiłowania gwałtu. Według raportu prof. Gruszyńskiej co roku w Polsce zostaje zgwałconych około 30 tys. kobiet. Do tego każdego roku ginie w Polsce około 150 kobiet, które są ofiarami przemocy domowej. To trzy kobiety tygodniowo.
  Bedzie straszył ale nie powie ze i u nas
  "Istnieją liczne tradycje i stereotypy zakładające niższość kobiet wobec mężczyzn. Wywodzimy się z kultury, w której przez wieki pater familias (ojciec rodziny) miał władzę w rodzinie i pewne relikty takiego myślenia pozostają do dzisiaj. Na przykład, że to mężczyzna ma władzę i może ją egzekwować na różne sposoby, także przy użyciu przemocy -
  Ale oczywiście Konwencje o zapobieganiu przemocy nie podpisaliśmy Bo to jest dom wariatów Polska

  OdpowiedzUsuń
 28. No i popatrz - i nie ma azylantów ani innych uciekinierów...A po Krakowie też z maczetami latali...Polacy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to juz jest gdy różni tacy anonimowi wmawiają nam to w co wierzą lub im nakazano wierzyć.
   Mnie taka głupota połączona z hucpa zatyka i zaczynam bluźnić Nie lubię jak ze mnie robi się idiotę.
   Bo oni biora nas za takich samych jakimi sa tzn za głupkow
   Nie biora pod uwagę iz w każdej chwili możemy powiedzieć "sprawdzam" i zaglądnąć do tego "narzędzia szatana' jakim jest Internet
   Nie biorą, bo większości nie chce się sprawdzić. Niestety
   A w internecie nie dość ze jest statystyka przestępstw w rozbiciu na lata i miesiące,obszary kraju i płci to jeszcze Policja zamieszcza na swoich stronach.codzienne sprawozdanie np
   Informacja dzienna 26.06.2017
   Zatrzymani na gorącym uczynku 681
   Zatrzymani poszukiwani 194
   Zatrzymani nietrzeźwi kierujący 288
   Wypadki drogowe 92
   Zabici w wypadkach 8
   Ranni w wypadkach 9
   Itp itd.
   A wynika z tego iż szanse na śmierć z reki "muslima" czy np gwałt mamy mniejsza niż główną wygrana w ToTolotka/czego i Ci zyczę/ a te buce beda nas straszyć "zalewem islamskim"
   To ci b..powiem Oni tez czytają statystyki i do tak niebezpiecznego kraju wcale nie chcą się pchać.
   Co to za przyjemność Idziesz z pasem szahida wysadzić cos tam,cos tam a nagle zabija cie pijany Polak co to mu sie widziało wjechać na chodnik.Co na to Allach powie

   Usuń
 29. Tym razem WIeśku ubawiłam się setnie. Skojarzenia masz dobre. Kiedyś widziałam mem, gdzie pełno wystraszonych Murzynów siedziało w przepełnionej łodce a nad nimi dymek - co mamy do POlski? przecież to straszna kraina ,Polacy sami z niej uciekają...

  OdpowiedzUsuń
 30. Trzeba Renatko jakoś ratować umysł,w tym kraju wariatów
  Bo sama powiedz Czy np ta cała hucpa z ekshumacją i jej wynikami /a ci co robią znają przecież kalendarium zdarzeń i sami nalegali na Rosjan by już szybko,szybko robić w Polsce pogrzeby/nie przypomina Ci takiej anegdoty
  "Otóż topi się w rzece Jasio ,nikt z setki gapiów nie kwapi go ratować bo rzeka wezbrana,tylko jeden Kowalski rozbiera się ,wskakuje do wody i Jasia ratuje.
  Prasa telewizja,rozwodzi się nad bohaterstwem Kowalskiego .Zdjęcia wywiady itp.
  Na drugi dzień.
  Pukanie do drzwi Kowalskiego.Otwiera, a tam w drzwiach osobnik stoi i pyta.
  Pan Kowalski? No tak !
  To pan uratował wczoraj mojego syna, Jasia ?
  No tak!
  A gdzie q-rwa jego berecik ??"

  OdpowiedzUsuń
 31. DLA PIOTRA Z OKAZJI IMIENIN PRZESYŁAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA. Leszka pozdrawiam dodatkowo.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>