czwartek, 29 czerwca 2017

OBRZYGANA SIEROTA !!!Motto:
TW Wolfgang w dalszym ciągu jest ambasadorem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej !!!.

        Pogardliwą nazwą „obrzygana sierota” nazywamy osobnika miernego rozumu, nieradzącego sobie w różnych sytuacjach, głupiego, niemającego nic do powiedzenia i którego nikt nie słucha.
Z przykrością stwierdzam, że moja ojczyzna zaczyna być traktowana jak obrzygana sierota z która już nikt nie rozmawia a dyplomatyczne formy grzecznościowe są brane za rzeczywistą sympatię.


          Nawet dziś gdyby PIS wymyślił perpetuum mobile to wobec permanentnego niszczenia instytucji demokratycznego państwa prawa nikt przy zdrowych zmysłach po stronie Jarosława Kaczyńskiego /nadal dziewica/ nie stanie.
Ukochana przez PIS grupa Wyszehracka opiera się na werbaliźmie i fasadowości a tzw. Międzymorze powoduje pukanie się w głowę.
Sojusznik nr 1 czyli Madziarzy.
Wiktor Orban kocha Polskę i zgadza się z Kaczyńskim /oczywiście dziewica/ .......w Polsce ale jak zajedzie do Brukseli to zmienia ton zapominając o swoim bratanku, który ponoć jest i do bitki i do szklanki. Oświadczył nawet, że z Naczelnikiem może konie kraść – finał przewidywalny, Orban zrobi swoje a Kaczyńskiego jako koniokrada powieszą.
Sojusznik nr 2 czyli Czesi.
Po podziale Czechosłowacji Słowacja okazała się być słabszą ekonomicznie częścią. Czesi dufni w swoje „zwycięstwo” zasiedli na laurach a Słowacy wzięli się do roboty i w niektórych dziedzinach  już wyprzedzają Czechów. Oficjalnie Czesi są przeciw przyjęciu EURO ale po cichutku rozmawiają z Brukselą wchodząc w korytarz prowadzący do zmiany środka płatniczego w Czechach.
/Czesi wpisują do konstytucji prawo do posiadania broni/.
Sojusznik nr 3. Słowacja.
Nad wyraz sprawnie zarządzana przez koalicję partii politycznych – premier Robert Fico. PKB na osobę prawie 16.000 $. Przyjęli EURO i kandydują do twardego jądra Unii Europejskiej.
Sojusznicy nr 4 „zbiorowi” - Rumunia, Bułgaria i kraje po rozpadzie byłej Jugosławii.
Trzeba przyznać, że jedynie oni nas popierają i kibicują z całego serca. Polacy róbcie tak dalej, Polacy róbcie tak dalej........ i z nadzieją oczekują następnej perspektywy finansowej w której Polska nie dostanie ani jednego EUROcenta i nic w żadnych sprawach w EU nie będzie miała do gadania a forsa popłynie na południe. Nawet najsłabsza Bułgaria zaczyna spełniać warunki wejścia do strefy walutowej EURO.
Albania – wiadomość ta przeleciała przez internet i więcej jej nie znalazłem:
Republika Albania zgłosiła swoje starania o wejście do Unii Europejskiej i jest na dobrej drodze bo spełnia coraz więcej warunków wymaganych przez UE. Polski /mniej lub bardziej/ honorowy konsul zadziałał na politycznej scenie Albanii w kwestii jej udziału w przedsięwzięciu o szumnej nazwie MIĘDZYMORZE. Albańczycy byli grzeczni prosząc o czas. Po czasie zaproponowali przejazd rządową limuzyną. Limuzyna zatrzymała się na granicy Albańsko-Macedońską a konsul /mniej lub bardziej/ honorowy dostał kopa z terytorium Albanii.
Sojusznicy nr 5 – Bałtowie.
Litwa, Łotwa i Estonia nigdy nie zainteresowały się rewolucyjnymi polskimi pomysłami. Dla nich istotne są kraje skandynawskie a nie rąbnięty Jarosław Polskę Zbaw.

                Widzimy już, że UE zaczyna nas traktować tak jak na to zasługujemy. Kolejny przykład:
EU wybrała do 43 krajów świata swoich ambasadorów. Wśród nominowanych nie znalazł się ani jeden polak.
EU nominowała także swojego ambasadora-obserwatora do Polski a jest nim Marek Prawda, którego Witold Waszczykowski wyrzucił z ambasadorowania z Brukseli /niezłe – co ?/.Zdjęcia demotywatory, wikipedia.
By Rudolf H. Boettcher - Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56327871
Refleksja: W naszej piaskownicy ani z nami nikt nie chce się bawić. Kochają nas i naszymi rękami załatwiają swoje interesy ale jak przychodzi do konkretów to mogą nam do piaskownicy najwyżej nasiusiać i byle nie gorzej.
Ostaliśmy się sami jako ta sierota obrzygana !

12 komentarzy:

 1. Bardzo mnie to martwi jako Polkę i to w dodatku mieszkającą za granicami kraju.
  Ja to tu widzę i czuję.
  O ile pamiętam w czasach ,gdy Polska kandydowała do Unii Jarekpolskęzbaw był sceptyczny co do Unii..On był na nie...
  Nie jestem zwierzę polityczne, nie znam się ale czuję ,czuję po kościach, że kiedy Polska nie dostanie ani grosza z Unii więcej to zacznie się natychmiastowy polexit... I wtedy miłościwie nam panujący zacznie głośno o tym krzyczęc. I obym nie miała racji. Teraz jeszcze oficjalnie mówi, że chce być w Unii ale po cichu robi wszystko ,żeby w niej nie być...

  OdpowiedzUsuń
 2. Piotrze, błagam - nie wymawiaj więcej słowa "MIĘDZYMORZE", bo zajady mnie się robią!!!
  To takie cóś jak przedwojenna "Liga Morska i Kolonialna". Ich celem było uzyskanie koloni w Afryce (najchętniej widziany byłby Madagaskar). Mieli już plany by kolonie te zasiedlać Żydami. Mówiło się o tym w 1938 roku. Na szczęście dla Ligi problem Żydowski został już po roku rozwiązany. A że i przy okazji z mapy zniknęła Polska......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie szkoda, że nie załatwiliśmy z francuzami Madagaskaru. Nawet wiem kogo byśmy tam wysłali.

   Usuń
 3. Mam nadzieję, że niejaki Szyszko nie wytnie wszystkich drzew. Sznurki konopne też powinny gdzieś ocaleć....

  OdpowiedzUsuń
 4. Bojowo i straszno się tu, zrobiło.
  Za PRL ktoś powiadał "iż czuje się jak na okręcie podczas sztormu._Pasażerowie rzygają, ale wysiąść nie sposób".
  Teraz dzięki Unii można "wysiąść" i wielu wysiada.
  A "suweren"tylko na to czeka bo myśli "będziemy mieli więcej do podziału" jakieś nowe 500 +czy podwyżki emerytur ect.Bo nadzieja niestety, silniejsza jest od rozumu.
  Teraz weszliśmy w nową fazę "zastraszanie"
  A to redukcje w pracy,a to odwiedzi nas Policjant z przestrogą bo....a to doniosą wezwanie za "znieważenie cyklicznych uroczystości religijnych" bo Błaszczak niósł różaniec,a to pobiją bo ktoś przyszedł z biała różą symbolem nienawiści.
  /dziwie się iż nikt jeszcze nie wpadł na pomysł produkcji "różańców bojowych" Typu kulki od łożysk na stalowym łańcuszku i do tego z odpowiedniego materiału krzyż./
  Maluczko maluczko a doczekamy się.
  Pisałem o OT mówiliście, nie kracz.
  A okazało się, iż to formacja podlana narodowo -katolickim sosem, ma spełniać jednocześnie funkcje ORMO, śledzić inwigilować i donosić na sąsiadów,
  Boc przecież jak świat światem sąsiad to twój wróg, a jak go nie widzisz w kruchcie to ani chybi zmuzułmaniał lub co gorsza tak jak dawniej Zyda, przechowuje uchodźce ,który nie tylko rozmnoży się ale jeszcze ściągnie rodzinę a rodzinę ma wielką./cyt z Błaszczaka/
  Wiec trzeba donieść by ochronić "ojczyznę nasza miłą" zrobić to co od wieków kochamy "donieść na bliźniego swego"
  No to sie zacznie "odwiedzanie bliźniego swego"profilaktyczne rozmowy jak Polak z Polakiem.
  Tak to "Bimbrovnicus" zamiast sznurka schowaj aparaturę przynależną "ksywie".
  Chyba ze się chwalisz.Bo maluczko, maluczko, to i sznurek Ci zabiorą. którym straszysz.Albowiem "spisane sa czyny i rozmowy" Ot tak profilaktycznie
  Leszka zaś błagam nie używaj w stosunku do Żydów /nawet w kontekście/ słowa "rozwiązanie".
  Jakoś takoś kojarzy mi się to z . Konferencją w Wannsee –
  A rzygać tez trzeba sposobem.Najlepiej posilać sie tym co smakuje jednakowo "w obie strony"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku, ja też się wzdragam na określenie "rozwiązanie kwestii żydowskiej".
   Ale jak dokładnie przeczytasz, nie użyłem słowa "kwestia". Napisałem, że problem - gdzie przesiedlić Żydów - który zaprzątał głowę działaczom Ligi został rozwiązany. Niestety dzisiejsi "spadkobiercy "Ligi Kolonialnej i Morskiej" nie zauważają, że w ten sam sposób rozwiązano problem "przestrzeni życiowej" dla ludzi lepszego sortu, czyli jak onegdaj się mówiło - nadludzi. Oczywiście kosztem tych, którzy zamartwiali się dokąd zesłać Żydów.
   Taaak, każdy kij ma dwa końce - jak mówi pesymista - lub dwa początki - jak uważa optymista.

   Usuń
  2. Masz racje, taki jestem przeczulony choć Żydem nie jestem a chciałbym.I wzdragam się już na samo słowo "rozwiązanie" i patrze podejrzliwe na "rodaków" albowiem takich Jedwabnych mieliśmy wiele,zbyt wiele.Choc i liczba pomagających i to instytucjonalnie mieliśmy nad podziw wiele
   Wzdragam się już na samo szufladkowanie ludzi dla mnie jest to obrzydlistwem.I dlatego Kaczyński i "kolesie"maja u mnie przesr.Od samego początku.
   Bo nie wiem czy to dobrzy bogowie czy natura obdarzyli mnie łaską oddzielania "ziarna od plew"
   Pewno ma tak i wielu, ale to nie jest zaleta, a przekleństwo masz mniej"przyjaciół" a i kobiet tez mniej..
   I dlatego pisze to co pisze i ostrzegam Tych z PIS stać na wiele bardzo wiele, tyle ze czasy w ktorych żyjemy nie dają im możliwości powtórki z rozrywki ala Bereza czy nawet "gułagi"Choć Pawłowicz już proponowała reedukacje a.la Korea.
   Kiedys czytałem Juliusza Fuczika "Reportaż z pod szubienicy"Nieważne ze cegła ze propagandówka
   Ale jest o faszyzmie "ludzie bądźcie czujni" powiedział I jak widzisz miał racje.

   Usuń
 5. Przeczytałem książkę o Macierewiczu.
  Masakra. To się zwyczajnie w głowie nie mieści, że ten człowiek nie tylko jest jeszcze ministrem, ale że nie siedzi i to z długoletnim, wyrokiem.
  Jedno jest pewne - Ruscy wiedzą o naszej armii (i wszystkim z tym związanym) absolutnie wszystko. Gdyby tylko chcieli..., w każdej sekundzie zrobiliby to, co chcą i żadne 2 tys. jankeskich wojaków nic tu nie pomoże.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że nie tylko wiedzą ale irobia co chcą np. projekt zakupu okrętów podwodnych. Jeszcze troche a sobie zafundujemy lotniskowiec.
   Pozdrawiam
   ps.
   Dobrze, że wróciłes.

   Usuń
 6. Piotrze ! "Grupa Wyszehradzka" a nie "grupa Wyszehracka" - jak napisałeś. Nazwa tej "Grupy" bierze się od nazwy miasta Wysehradu.

  OdpowiedzUsuń
 7. errata - Vysehradu

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja se dodam:
  Kto działa według planu (ideologii), a nie koryguje tego planu z tym, co jest według obecnej sytuacji, ten jest gorzej niż idiotą, że sobie zrobi kuku to mniejsza, ale wystawia na realne zagrożenie innych. (np. sprawa imigrantów)

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>