poniedziałek, 1 maja 2017

DENAZYFIKACJA /1/Denazyfikacja - zespół środków podjętych po II wojnie światowej przez zwycięskie mocarstwa, mających wraz z demilitaryzacją doprowadzić do oczyszczenia życia społeczno-politycznego, gospodarczego i kulturalnego Niemiec z nazizmu oraz demokratyczne przeobrażenia tego kraju.Encyklopedycznie słowo to nie pasuje do końca do dzisiejszej sytuacji w Polsce ale...................... .
Przyszłe władze będą miały sporo do oczyszczenia życia społeczno-politycznego, gospodarczego i kulturalnego Polski z PISizmu oraz demokratyczne przeobrażenia tego kraju.Nazizm - ruch polityczny (od 1919), ideologia, od przejęcia władzy przez A. Hitlera (1933) system państwowy w Niemczech (tzw. III Rzesza).PISizm - narodowy socjalizm, Kaczyzm. System państwowy w Polsce od 2016 roku (tzw. IV RP). Dziś nie ulega wątpliwości i jeżeli nie zostanie przerwana kadencja zorganizowanej grupy przestępczej o nazwie PIS to do końca kadencji zostaną zniszczone wszystkie demokratyczne struktury państwa. Obawiam się, że wobec takiej sytuacji przywracanie stanu demokracji i praworządności w kształcie sprzed rządów PIS nie będzie możliwe a podejmowane próby spotęgują chaos prawny.             Ostatnie lata ukuły nowe powiedzenie – hasło:
UCIECZKA DO PRZODU
które oznacza pozostawienie starych problemów, nieprzystających do XXI wieku struktur gospodarczych, politycznych i organizację życia społeczno-politycznego godnego dzisiejszych czasów.
           Jesteśmy bogatsi o ćwierćwiecze pogoni za Europą zachodnią. Być może nie do końca wiemy ale w dużej mierze orientujemy się gdzie leżą ułomności państwa i tym zagadnieniom chciałbym poświęcić cykl kolejnych felietonów /przy współudziale i komentarzach czytających/.
Cześć pierwsza:
WYBORCZY PARK JURAJSKI.
Nie odpowiem na pytanie czy na całym świecie w kampaniach wyborczych można łgać /słowami  klasyka LD/ jak bura suka. To, że kampanie wyborcze są do naciągania wyborców na niejasne i niemożliwe do spełnienia obietnice wyborcze jest jasne. Czym innym jednak jest wkraczanie w obszar innych organów państwa nie będących przedmiotem wyborów a czym innym jest łgarstwo i jawne działanie na szkodę państwa.
W tym upatruję praprzyczynę upadku Polski poprzez przejęcie jej przez zorganizowaną grupę przestępczą w tym urzędu prezydenta.


Trzeba przypomnieć obietnice kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Legenda:
kolor zielony- zrealizowane,
żółty – zrealizowane przynajmniej w części,
czerwony – brak realizacji.

- nie podpisywać żadnej podwyżki podatków
- obniżyć podatek dla najmniejszych przedsiębiorców
- całkowite zlikwidować podatek dla najuboższych
- wprowadzić dodatek 500 zł na drugie dziecko i każde kolejne - do 18. roku życia
- dać 500 zł już na pierwsze dziecko w przypadku ubogich rodzin
- utworzyć gabinety lekarskie i stomatologiczne w każdej szkole
- Polska powinna zrezygnować z chęci przyjęcia euro
- przewalutowanie kredytów frankowych
- obniżenie wieku emerytalnego
- kwota wolna od podatku
- bezpłatne przedszkola
- opodatkowanie hipermarketów i banków
- repolonizacja banków
            Poza łgarstwem należy zwrócić uwagę na bezpodstawne obietnice których wypełnienie nie leży w umocowaniu ani gestii prezydenta co winno być traktowane jako przestępstwo wobec ustawy zasadniczej.               Konkluzją tej części notki winno być pytanie kto może wkroczyć w trakcie kampanii wyborczej aby ograniczyć jawne kłamstwa wyborcze aby w wyniku kłamstwa nie zdobywano lukratywnych stanowisk ?.
Podobną taktykę zastosowało Prawo i Sprawiedliwość w trakcie wyborów do sejmu RP.
Czy aby wyeliminować tego typu sytuację nie należy w specjalne uprawnienia wyposażyć Państwową Komisje Wyborczą ?.


zdjęcia - demotywatory

12 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Demaskowanie jawnych kłamstw nie jest rolą Komisji Wyborczej, tylko tych sił społecznych (partii, NGO's, mediów itp.) które są kłamstwu przeciwne (a przynajmniej ich kłamstwu). Podstawowym problemem są media i edukacja społeczeństwa. Przyznanie decyzji PKW prowadziłoby tylko do innego punktu startowego zawłaszczania państwa, za to potem dałoby temu procederowi znaczne przyspieszenie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda, tylko edukacja trwa czasami pokolenia a Polska padnie już lub niedługo.
   Gdyby zaskarżanie że przeciwnik fauluje zostawić uczestnikom wyborów to uznane to może byc za walkę wyborczą.
   Nie wiem kto - Sąd Najwyższy, Trybunał Stanu powołany do aktywnej działalności na czas wyborów. W dzisiejszym dniu na pewno nie Trybunał Konstytucyjny.
   Nie chodzi o ich czy nasze kłamstwa ale jak może np. kandydat na prezydenta mówić,że obnizy wiek emerytalny....................

   Usuń
  2. Kandydat na cokolwiek może, jak widać, mówić wszystko... Jedyne, co go może powstrzymać, to albo poczucie godności własnej (o ile takie występuje! bo to coraz rzadsze u kandydatów), albo gromki śmiech wyborców rozumiejących o czym mowa. Na wychowywanie kandydatów na ogół jest o wiele za późno, pozostaje objaśnianie i wydrwiwanie bzdur, inicjowanie śmiechu...

   Usuń
 3. To racja,że po rządach pisowskich bardzo trudno będzie posprzątać i zapewne potrwa to sprzątanie wiele lat.Niespełna 50% uprawnionych do głosowania w ogóle nie korzysta z tego obywatelskiego przywileju.Tak mamy przywilej jako obywatele brać udział w wyborach.Może jednak trzeba znieść przywilej i wprowadzić obowiązek jak np. w Belgii.Skoro prawie połowa głosujących obecnie daje się mamić czczymi obietnicami to czy przy obowiązku wyborczym będzie lepiej?Na edukację obywatelskości starszych troszkę za późno,ale młodzież i dzieci można jeszcze tego nauczyć,niestety nadchodząca deforma oświaty ten problem pogłębi.My pamiętający cały okres PRL dobrze rozumiemy,że minione dwudziestolecie jakkolwiek nie doskonałe,a jednak było najlepszym czasem naszej ojczyzny.I tak w przeciągu 1,5 roku wszystko zostało zaprzepaszczone i to o ironio w imię patriotyzmu.Czy my Polacy na prawdę nie umiemy żyć w spokojnym kraju,bez buta obcego gniotącego nasz kark?Czy na prawdę potrzebujemy oczyszczenia przez ofiarę krwi?Bardzo niewesołe nachodzą mnie myśli,a z natury mam pogodne usposobienie.
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kocico - to zupełnie logiczne, nie pomyslałem o tym.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Podzielam tu, Piotrze,niepokój kocicy. Ci, którzy w ogóle nie głosują, to zakamuflowana opcja pisiorów.
  Jeżeli szczęśliwym trafem i dzięki kolejnym "fałszerstwom" wygra PO, a nadal będzie okazywała swą "dupowatość" (opinia K. Kutza o Ślązakach) to apiać 3pa, rzepa, kalarepa!
  Skurwysynów trzeba będzie bezwzględnie, no mercy, rozliczuć i udupić. Inaczej toto znowu będzie wodę mącić i psuć narodową pogodę ducha!
  patrz tam jako

  OdpowiedzUsuń
 5. Będzie nam panprezydent w przyszłym roku referendum na temat Konstytucji ogłaszał?! najpierw niech ją stosuje, dopiero potem majstruje, majster pisowski. Prezydent "łączący wszystkich Polaków" w celu tego łączenia stwierdził że w genach po naszych ojcach i dziadkach dziedziczymy przekonania polityczne! Ciekawe czy nienawiść do drugiego człowieka też!
  Nikt nie ma prawa obrażać przodków milionów naszych rodaków, bo życie nie jest czarno-białe, ale widać, że niektórzy jeszcze dużo muszą się nauczyć!

  OdpowiedzUsuń
 6. PAD zwany maliniakiem rzuca wiele nieprzemyślanych słów.Podobno jest absolwentem i to z obronionym doktoratem wydziału prawa UJ.Dziwny to prawnik łamiący wielokrotnie prawo niższego i wyższego rzędu.
  Gdy słyszę polityków ględzących o czystości(krwi) narodu polskiego to nie wiem czy śmiać się,czy tylko wzruszać ramionami.Nasz kraj leżący na drodze wielu wypraw wojennych nie ma czystych etnicznie mieszkańców.Łączy nas tylko miejsce zamieszkania i język.Dzielenie na lepszych i gorszych
  pod jakimkolwiek względem jest zbrodnią,bo osłabia naszą wspólnotę,wystawia nas na łatwy łup.Wiadomo,że skłócone grupy najłatwiej zdominować i ubezwłasnowolnić.Coraz więcej upiorów wychodzi na światło dzienne.Obecnie rządzący sprzyjają ONR.W wielu wypowiedziach maliniak ma podobne poglądy jak to faszyzujące ugrupowanie.A to wszystko podlane sosem pokazowej pobożności.
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotrze czy Ty czasami nie przestrzeliłeś, w porównaniach
  Po tamtych pozostał
  "złom żelazny i głuchy,mroczny. płacz pokoleń"
  Tamci to groźni bandyci wcielający w czyn majaczenia, wodza.
  Ci to pajace, w większości dupki, nic nie potrafiący i próbujący tylko "wcielać czyn"
  Po tych
  "Zos­ta­nie złom żelazny
  i głuchy, drwiący śmiech pokoleń."
  I w pewnością należy ich utrzymywać przekonaniu..Będziecie rozliczeni i bądźcie pewni staniecie przed trybunałami.Macie to jak w banku
  I nie będzie"lelum polelum"Czy to czy tamto,bo ktoś zlekcewazył lub się nie pojawił na posiedzeniu Sejmu
  A szczególnie winno to dotyczyć PAD "boś oblatany po korytarzach prawa"i to co wyprawiasz celowym jest i popełnione z premedytacją .Nie z niewiedzy, która to może stanowić okoliczność łagodzącą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek - jesteśmy starymi zgredami co z niejednego pieca niejedna pizzę jedli. Czy naprade uważasz, że można cos zdziałać bez maczety ?.
   Dzisiaj masz dowód na to czy przestrzeliłem. PAD chce referendum i zrobią wszystko aby
   Duda mógł powiedzieć - słuchaj jak cię błaga lud......olewamy konstytucję, powołuję grupę która stworzy nową pod przewodnictwem Jarosława, Wildsteina, Ziemkiewicza, żony tw Wolfganga, Kamiński /skazany/, Ziobro i Macierewicz.
   Nie uważasz, że teraz tez przestrzeliłem ?.

   Usuń
 8. Widzisz Piotrze, jako stary zgred jeszcze pamiętam i wypada mi przyznać rację Marksowi, który powiedział kiedyś: "Historia lubi się powtarzać - pierwszy raz jako tragedia, drugi jako farsa".
  Przed rokiem 1989 mieliśmy do czynienia z tragedią. Na naszych oczach historia powtarza się jako farsa.
  Ludzie zaczynają łby podnosić zaczynają myśleć.Nawet dawny propisowski kmieć, któremu wartość ziemi spadła do zera.
  I gdy teraz przychodzi ją sprzedać, lub przekazać dzieciom bez "życzliwie nastawionego urzędnika?" z Agencji Rolnej zaczyna pytać "panie co się dzieje"
  Jesli sie mylę to tylko mogą pomoc"kryteria uliczne lub przerabiany u sąsiadów"Majdan" i "zjednoczona opozycja" która ludzi wyciągnie i zachęci do manifestacji, masowych.Inaczej?
  A powiadają "Nadzieja umiera ostatnia"Nawet u zgredów i na dodatek starych.Bo i młodych, tez takowych, znam

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>