piątek, 21 kwietnia 2017

BAGNET NA BROŃ ?.


           W zasadzie dochodzimy do dna. Zasadnicze instytucje państwa zagarnięte w przestępczy sposób przez Prawo i Sprawiedliwość. Trwa wymiana kadr na Misiewiczów.
 
      Trwa zamach na niezależne sądownictwo, trwa rozgrabianie Polski. Rozmontowywane są sądy, służba zagraniczna. Trwa centralizacja państwa w jednym ręku i szantaż państwa wobec obywateli a członkowie PIS już nie kryją zamiarów – kajdanki i szubienica oraz przekraczają granice chamstwa – /o uczestnikach marszu KOD i nie tylko/ zwyrodnialcy, swołocz, bydło.
    Kościół katolicki sięgnął dna wspierając bandy bojówkarzy, bez zmrużenia oka ładujący w swoją kieszeń państwowe pieniądze, odchodząc od nauk papieża Franciszka wspierając przestępców typu bp. Paetz czy o. Rydzyk.
    Na posterunku trwają nie PISowskie media choć trwają intensywne prace jak je zagarnąć.
Pozostało jeszcze wojsko ze swoją pełną strukturą i hierarchią. Można wymienić wielu generałów bo nie sposób wymienić całego wojska. Sami generałowie pokazali klasę, prawdziwy patriotyzm, dystans od polityki i odwagę nazywania rzeczy po imieniu. Na ich tle czynione są próby organizacji własnej partyjnej armii o zmyłkowej nazwie Wojsk Obrony Terytorialnej, które wydają się być wręcz głupie chociaż groźne.


              Czy w obecnej sytuacji kraju, przy akceptacji społeczeństwa a nawet na jego prośbę, wojsko nie powinno wkroczyć do akcji i przejąc władzy ?
    Historia uczy, że .........niczego nie uczy a ja jako laik mogę ocenić pół na pół. Jedno jest wspólne – zawsze następował radykalny zwrot i nie zawsze na lepsze.Także nie po raz pierwszy na czele państwa stałby wojskowy.
             Nie odrobiliśmy lekcji historii i jest podrzynana gałąź na której wszyscy siedzimy. Czy nie czas aby krzyknąć – generałowie Różański, Skrzypczak, Bieniek, Mecherzyński i wielu innych generałów:
Ojczyzna w potrzebie – bagnet na broń !.
W porządku alfabetycznym:
De Gaulle, Franco, Ike, Jaruzelski, Kościuszko, Naczelnik /zawsze dziewica/, Petain, Pinochet, Poniatowski, Sikorski.

zdjęcia: wikipedia, demotywatory.33 komentarze:

 1. O nie!!! wojsko ma być wojskiem ,które broni naszzych granic i nas przed agresją z żewnątrz. Nie ma pilnować pomników tylko naszbronić. Nigdy w historii w żadnym państwie pucz wojskowy się nie sprawdził. Nie pamiętam takiego wypadku ale ja jestem laik byc może.
  Pucz wojskowy pomógł Erdoganowi zdobyć wszystko co mógł zdobyc i teraz jedyna władza w jego ręku. Nigdy..
  A nasz najjaśniejszy pilnie się przygląda.
  Jakikolwiek ruch ze strony wojska tylko go wzmocni.
  Jednak trzeba przetrwać do wyborów i zaktywizować w końcu opozycję....Tak myśłę - ale ja jestem laik.
  No popatrz a w Dortmundzie to żaden atak islamistów tylko jeden ruski wpadł na pomysł jak zarobic na akcjach buhaha

  OdpowiedzUsuń
 2. To "nasze" wojsko jest wręcz wspaniałe i jako wspaniałe nadaje się wspaniale do służenia do mszy, pilnowania krzyża podczas miesiączek smoleńskich, podnoszenia parasola nad pomocą aptekarską. Gdyby jednak przyszło "co do czego" wolałbym się bronić sam. W latach 1962-64 byłem podobno dobrym żołnierzem. Coś z tamtych umiejętności jeszcze we mnie tkwi.

  Jedno co warto
  to upić się warto...

  Zapraszam do mnie - ja stawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaproszenie zostało przyjęte z zadowoleniem !.
   Chyba jestem lepszego zdania o naszym wojsku niz Ty a może to sprawka, że spędziłem w nim prawie 10 lat.
   Pozdro

   Usuń
  2. Piotrze !!!! POPIERAM Twoje zdanie o naszej Armii !!! Nie daj Bóg, aby do tej PiS-owskiej awantury mieszać jeszcze Armię. To są jednak ludzie UZBROJENI i jeden przypadkowy wystrzał mógł by spowodować katastrofę. Dobrze też, ze polscy generałowie wycofali się ze służby (czytaj - podległości Macierewiczowi). Macierewicz jest już skończony - to tylko kwestia kilku tygodni - jak "wypadnie z "gry". Wszyscy zbyt demonizują jego role i możliwości a per saldo to taki "Misiewicz", na trochę większą skalę - ale tylko trochę !!! Panukaczyńskiemu "nie wypada" teraz dymisjonować swojego "pupila", ale ma to jak w banku !!! Po prostu "potylika" PiS-u się sypie, jak stare próchno. Cierpliwości !!!!

   Usuń
  3. BIMBROVNIKUS21 kwietnia 2017 19:25
   Zapomniałeś dodać jak to pieknie i za darmo przewieźli podczołgowką pomnik Jezusa z Krakowa do Poznania i to za pełne Bóg zapłać"
   Zapomniałeś dodać jakie to piękne i szybko nasi dzielni saperzy zmontowali dwa mosty składane przez rzeczkę przebiegająca obok pol gdzie Światowe Dni Młodzieży sie odbywały Za co zostały obdarzone specjalnym błogosławieństwem Kard Dziwisza i serdecznym Bóg zapłać !
   I powiedz czy przy takich zasługach dla wiary i "ubogiego naszego koscioła"ta co została ogłoszona "Hetmanką Wojsk Polskich" nie otoczy nas "tarcza swej opieki"
   Gdy juz w 1920 sama /a sa na to świadkowie/rzucała granatami w bolszewików Stad i cud na Wisła.
   A i ta armia kapelanów ?
   Sam powiedz czy nie powinniśmy jak dawniej zaśpiewać i to chóralnie
   Nikt Nam nie zrobi nic !
   Nic Nam nie zrobi nić!
   Bo z nami jest,
   Bo z nami jest
   Antek Macierewicz !!

   Usuń
  4. Kapelaneria!!! Miałem wątpliwą satysfakcję, gdy kapitan-kapelan błogosławił poradzieckie kałasznikowy w rękach przysięgających żołnierzy [było nie było - z NATO], a w Niebiosach unosiła się dyrektywa - NIE ZABIJAJ!

   - Jak to na wojence ładnie
   [kiedy wariat wojskiem władnie]...

   Usuń
  5. Ochoczo wpie*dalam się, Bimbrusiu, na krzywego!!!

   Usuń
 3. A czy ci wymienieni przez Ciebie generałowie, to nie są przypadkiem już w stanie spoczynku? I czy niby przypadkiem ten ich stan nie był spowodowany co najmniej wkurwieniem? A niżej taki opisik dyscypliny, honoru żołnierzy i cywilów z nadzoru, za rządów POPiS. Na zmianę. Dalej, to już tylko powielanie tych "sukcesów". A miało być tak mądrze i fajnie. Szczególnie po tych sławetnych słowach: "Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm.". No. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ech Piotrze pomijając, iż to nazywa sie "pucz" i to nie taki jak blokowanie mównicy sejmowej.To te Twoje, to "o jeden most...za późno"
  Wystarczy wpisać w internecie "dlaczego wojsko kocha Macierewicza" i wszystko jasne.
  A wynika z tego, iż średnia kadra dowódcza do szeregowego włącznie nie kiwnęłaby nawet palcem, gdyby generałowie...to co chcesz.
  "Pozbywa się generałów i bronił Misiewicza, ale dla szeregowców z prowincji to prawdziwy dobrodziej. Szczodrą ręką daje podwyżki, szafuje awansami, komplementuje żołnierski patriotyzm
  To nie moje a Generała
  "Podwyżki, zniesione limity awansowe. Antoni Macierewicz „kupił” sobie wojsko. Wśród żołnierzy, w garnizonach ma wielkie poparcie. Wykorzystał słabość i niezdecydowanie poprzedników. Tamci nie dawali, a Macierewicz dał. Taka jest różnica – podsumowuje generał Waldemar Skrzypczak, który za krytykę poczynań MON musiał pożegnać się z pracą w Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia."
  No i najważniejsze możną wreszcie "ch..gruchy obijać"bylebyś "apel smoleński" ładnie wygłosił i strzegł pomnika.
  Tu asysta, tu pomniczek, tu msza, a zamiast poligonu, pielgrzymka do Częstochowy z całym wojskowym sztafażem Kuchnie, namioty szpital.
  A postawić "w stan pogotowia" gdyby co, Antoś potrafi Juz raz stawiał, Nadwiślańskie, tylko mu generałowie nie dopisali.Przyjdzie czas to i chłopców z OT a jakże, nastawionych patriotycznie, umiejętnie wykorzysta.
  Teraz nadchodzi czas "cywilnych patriotów" a idę o zakład, że gdyby co, przykład dadzą wściekłe kobiety .Jedynie w tej chwili zdeterminowana siła.Dopiero my biedaczki ruszymy d...y Bo nam kobiety biją.
  Mylę sie? Chciałbym !

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że sie mylisz.
  pomyśl co czuje niski ranga żołnierz zawodowy przy odczytywaniu apelu smoleńskiego, pilnując popiersie Kaczora uczestnicząc w miesięcznicach i czy nie ma ochotyprzygrzmocić co poniektórym.
  Myslisz, że podwyżki wszystko załatwiają ?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niski rangą żołnierz zawodowy czuje dodatkowe 500+ w kieszeni ,medalik na piersi i resztę ma w tym, czym myśli, że myśli.
   Starzy generałowie odeszli na emerytury,ambitni zostali wyrzuceni lub sami rzucili w diabły, zostali, którzy się......tuowali.Do posługi mszalnej i noszenia parasolki nad pomocami aptekarskimi świetnie wyszkoleni.
   Absurd

   Wyjaśnij, gdy zechcesz, dlaczego przy próbie wpisania czegokolwiek otrzymuję od Ciebie/ od Was blokadę. Być może nie powinienem...
   Dobrze by było wiedzieć...

   Pozdrawiam
   Absurd z K`Lechistanu
   klechistan.blogspot.com

   Usuń
  2. Nie mam pojęcia o jakiejkolwiek blokadzie.
   Jest tylko jeden komentujący, który wie że jest kasowany.

   Usuń
  3. Komputer to inteligentna maszyna ale w sumie głupie bydlę. Da się go oszukać.Jak statystycznego wyborcę.

   Usuń
  4. Łożesz Ty, Supernowa JAcek!
   Piotrze, Leszku, nie kasujcie go jak Adaśka. Jest chyba rozwojowy!

   Usuń
  5. Andrzej Art Klater - a widzisz - jednak Piotr skasował mój tekst. Chciałem tylko przetestować - jak to jest z tym kasowaniem !!!!

   Usuń
 6. 15 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie, na mocy którego w 2017 r. żołnierze dostaną średnio po ok. 380 zł podwyżki. Od pierwszego stycznia średnie wynagrodzenie żołnierzy będzie więc wynosić prawie 4,9 tys. zł. Po ogłoszeniu tej informacji na osiedlach wojskowych strzelały korki od szampana – opowiadał wysoki rangą dowódca, wciąż jeszcze w służbie.
  Kolejnym ukłonem w ich stronę było wprowadzanie możliwości służby dłużej niż 12 lat. Dotychczas było tak, że jeżeli szeregowiec po 12 latach noszenia munduru był dalej szeregowcem, to Wojsko Polskie automatycznie się z nim żegnało. System miał wymusić na nich „ochotę” do kształcenia i pozyskiwania nowych kompetencji i tak wyliczono czas ich kontraktu, by nie mogli korzystać z wcześniejszych emerytur.
  Więc gdy tylko został ministrem obrony, limit zniósł. Po 15 latach żołnierzom służby przysługuje emerytura w wysokości 40 proc. ostatniej wypłaty, czyli można zakładać, że do końca życia będą dostawali ponad tysiąc złotych miesięcznie. Choć będzie to dla budżetu poważny wydatek, to z perspektywy starszych szeregowych trudno ministra nie kochać.
  W podobny sposób Antoni Macierewicz zadbał także o wyższych rangą, głównie podoficerów. Jeszcze w 2015 r. obowiązywał limit awansowy, który wynosił niecałe 4 tys. żołnierzy.
  W 2016 r. Macierewicz limit zniósł. Trudno oceniać w tym momencie skutki tego ruchu . Pewne jest to, że wzrosną koszty utrzymania armii, ale to normalne,Istotne to to, że tysiącom żołnierzy podwyżki pensji będą się kojarzyć z Antonim Macierewiczem, to, cytując klasyka, oczywista oczywistość.
  W szczególnie uzasadnionych przypadkach minister może awansować oficera o dwa stopnie
  Wojska Obrony Terytorialnej.
  Bo chociaż będą one bazować na ochotnikach, to ktoś musi nimi kierować i zarządzać. Kadra dowódcza jest więc zaciągana z regularnych jednostek. Ale w wojsku jest jak w normalnej firmie – by zachęcić do zmiany stanowiska, powinieneś dostać więcej. W tym wypadku często jest to awans. A co za tym idzie – większe uposażenie.
  No i na koniec OT Nie przypadkowo przecież
  Trzy pierwsze brygady powstaną we wschodniej Polsce, w Lublinie, Białymstoku i Rzeszowie. A więc rejonach niebogatych i życzliwych PiS.
  Ludzie będą patrzeć, jak ich dzieci defilują przez miasteczko, i wzdychać:
  „Popatrz, nasz synek był na zasiłku, a teraz jest kimś. Ma piękny mundur. Maszeruje, broni ojczyzny!”
  Każdy z nich za dwa dni ćwiczeń w miesiącu i pozostawanie w stanie gotowości ma otrzymywać 500 zł miesięcznie
  Co myśli żołnierz ? Klnie jak drzewiej i powtarza "rozkaz nie gazeta"

  OdpowiedzUsuń
 7. Jednak uważam, że jesteś starym, wrednym satyrem !!!!.
  "15 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie /.../, Kolejnym ukłonem w ich stronę było /.../, W podobny sposób Antoni Macierewicz zadbał także Popatrz /.../, Macierewicz limit zniósł /.../, nasz synek był na zasiłku, a teraz jest kimś /.../".
  Do tego dołożę jeszcze oświadczenie sołtysowj jak to pieknie sie gospodarka rozwija, jak rosną dane takie czy siakie i jakie jest zadowolenie społeczne.
  Słowem Arkadia !!!!.
  W domu mozna tez sobie zrobić krainę szczęścia. Kilka razy w tygodniu dostaje oferty kredytowe i stac mnie np. na 30.000. kredytu. Nakupuję pierdół a sąsiedzi będa dywagowali - ale mu sie polepszyło, paczcie nawet se zafundował nowe łapcie i sprzataczke do domu i drzwi nowe zamontował, wołowinę teraz żre i taksówka jeździ.
  Statystycznie dane mojego gospodarstwa domowego się znacznie polepszą tylko ...........no własnie chodzi o to tylko, malutkie tylko.
  Wiemy o ile wzrósł i o wzrasta zadłużenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze zdanko - rozpatrywanie szczegółów jest fajne jak sie nie bierze pod uwagę sytuacji ogólnej.
   ps.
   może nie jestes az tak wredny ale satyrem jesteś.

   Usuń
  2. Ba, gdyby to były moje stwierdzenia.Czy opinie.
   A tu nie.Tylko "gienierałow"i innych wojskowych, co to wiedzą co w trawie piszczy,Żurnalistów rożnych opcji nawet "Newsweeka".Czyli "nie czucie i serce....,tylko szkiełko i oko"
   Wystarczy przecież "zapytać"Onet "wpisując "dlaczego wojsko kocha Macierewicza"
   A"wojsko "powiada Byczo jest i chwali "wodza"
   To co nadchodzi dostrzegą, kiedyś Tyle ze nie założą "bagnet na bron"tylko powiedzą "dajcie więcej bo.."
   I daje głowę, iz dadzą się pod pretekstem "obrony ładu konstytucyjnego "wyciągnąć na ulice.
   /przecież juz to przerabialiśmy/by zademonstrować choćby tylko swoja obecnością "wojsko z partią"
   Wódz coś szykuje, podsypując wojsku, żandarmerii, nawet policji, szczodrze i hojnie i podlewając to wszystko patriotycznym sosem,zaniedbując i to w sposób poważny zaopatrzenie w sprzęt i uzbrojenie./zrywa przetargi,opóźnia i kluczy ect.Czy tak się wzmacnia armie czy hoduje wiernych hoplitów?
   Ciesze się, iz masz takie dobre mniemanie o "suwerenie"i ze myślisz, iz wszystkich i kazdego z osobna interesuje "sytuacja ogólna"
   A ja myślę, iz przeciętnego Kowalskiego interesuje to co do gara może włożyć.i na grzbiet założyć.
   "Niech na całym świecie wojna byle polska wieś zaciszna byle polska wieś spokojna" myślą tak od wieków i nic się w tej mierze nie zmienia.
   A wojsko, toz to krew z krwi i kość z kości "suwerena" myśli tak samo Mimo ze im/a moze i dlatego/ że na sztandary oprócz Honoru i Ojczyzny dodano Boga a robotę polityczna" robią inni "oficerowie polityczni"dziś zwani kapelanami /a traktowani w awansach poborach ect o niebo lepiej niż tamci polityczni/
   Taki to jestem, wredny stary satyr i takie mam przemyślenia oparte o..
   Ale ciesze się, iz istnieją jeszcze tacy,jak Ty niepoprawni romantycy "sól tej ziemi"
   W zaufaniu Ci tez napisze.Cieszyłbym się gdyby przyszłość wykazała iż Ty masz racje A nie ja.

   Usuń
  3. Wieśku !!! A tak "w ogólności", to nie jest tak źle - powoli ale systematycznie "walą się mury Jerycha". Im głośniej brzmią "trąby", tym szybciej się walą. Coś mi się widzi, że nie będziesz musiał śpiewać - "Gaude Polonia - habemus Dudam,Beatam et Iaroslavum ....!!!! Z dwóch "filarów" polityki Panakaczyńskiego - jeden się właśnie z hukiem zawalił - mit smoleński. Sami sobie to uczynili - to teraz będą się wzajemnie dogryzali. Takiego obciachu i takiego pośmiewiska nikt się nie spodziewał. A jeszcze jak z USA wróci pan minister Waszczykowski i "zda raport"- Sodoma i Gomora !!! Właśnie oświadczyli i upublicznili, że oni nic do paleniska smoleńskiego nie dołożą BO SPRAWA JEST JUŻ OD DAWNA WYJAŚNIONA. W sprawie zniesienia wiz amerykańskich dla Polaków też nic się nie zmieniło a raczej "usztywniło" - w końcu pan Berczyński jest też emigrantem z Polski i sam widzisz "co naczynił". A jeszcze jak tak wezmą pod lupę - co tam nachachmęcił Boeing i pan Antoni - może być bardzo ciekawie.Znaczy się - skandalicznie ciekawie !!!
   Co do "drugiego filara" polityki Panakaczyńskiego - PROGRAMU ZRÓWNOWAŻONEJ GOSPODARKI - też sprawa widłami na wodzie PiSana. Po prostu brak pieniędzy, o czy kilkakrotnie tu pisałem. Tutaj też zbyt głośno dmuchają w te "trąby jerychońskie". Siedzę w tym temacie i uważnie spoglądam przez "ekonomiczną lupę". Zauważ, że nie ma prawie tygodnia, aby coś tam,coś tam nie skreślono z "programu" pana Morawieckiego. Został już tak dokładnie "ogolony", że praktycznie nie wiadomo, co się z niego ostało. Chyba tylko przekopanie Mierzei Wiślanej. O budowie stoczni marynarki wojennej w Radomiu jakoś ostatnio ucichło. Trzeba będzie uważniej oglądać "Ucho prezesa" - może przynajmniej tam coś powiedzą. Tylko pani Szydłowa niezmiennie twierdzi, że się rozwijamy a nawet pączkujemy. No to poczekajmy - co ma być to będzie !!!

   Usuń
  4. Sobiepan22 kwietnia 2017 13:32
   Oby "słowo stało się ciałem"Bo inaczej ten gorszy sort +element animalny będzie miał zajecie przy przekopywaniu "Białomor Kanał"tfu przez Mierzeje w ramach reedukacji,no i za pokutę.
   Ciesze się z optymizmy bo niedawno tu czytałem o "urządzaniu się w czarnej d..
   Mimo śniegu i mrozów tu i tam wiosna idzie i spojrzenia jakieś takie na rzeczywistość wiosenne.
   Choc jak pomyślę ,iz sprzątanie po nich, tego całego g..na łeb nam spadnie Mina mi rzednie.
   "Satyrycznie"pozdrawiam

   Usuń
 8. Jeżeli ktos ma mnie doprowadzić do szewskiej pasji to niech będzie zwolennikiem hasła PROGRAMU ZRÓWNOWAŻONEJ GOSPODARKI /na szczęście tu tacy nie pisują/. To hasło oznacza ni mniej ni więcej, że temu który pracuje o dobrze zarabia trzeba zabrać i dać komuś kto siedzi na przyzbie i oczekuje pieniędzy za ugorowanie.
  Wiesku - "urządzaniu się w czarnej d.. " to powiedzonko Kisiela i ile lat jest aktualne ?!.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotr Opolski22 kwietnia 2017 15:26
   A ja przepraszam iz z pewną naiwnością spytam Czy"Program zrównoważonej gospodarki" nie jest tożsamy z "Gospodarka planową "rozpisaną na lata /plan 6 letni,5 -cio,czy 3 letni/.
   Czy przypadkiem tow. Stalin tez nie prowadził tzw "zrównoważonej gospodarki" w której to wrzucał na jedna /swoją/szale to co tam wydumał i uznał za słuszne"a 'cały naród" zespolony jedna myślą /no jak nie jak tak/"równoważył" tow Stalinowi wrzucając na "swoją szale"
   I jaką w tym procesie odgrywa role "niewidzialna ręka rynku"
   Ciemność widze.ciemność Nawet światełka w tunelu brak.

   Usuń
  2. Jak to z Toba bywa odpowiedzi na pytania /2 pierwsze zdania/ znasz. Niewidzialna ręka rynku - juz wymyslono lepsze hasełko - społeczna gospodarka rynkowa. Kiedyś była tylko niewidzialna reka i najwiekszym osiągnięciem było; sciągneło Babci majty i wyprało. Z rynkiem to nie ma nic wspólnego chyba, że ściągnieło na rynku,
   Dalszy związek widzę pomiędzy ciemnością a światełkiem w tunelu. Jak jest duża ciemno to trza uważać bo jak sie człowiek "piźnie" w łeb to światełko mu sie odpali czy w tunelu nie wiem ale we łbie na pewno.

   Usuń
  3. Piotr Opolski23 kwietnia 2017 22:59
   O zesz w mordę jeża !!Strach pytać by nie zostać posadzonym
   Pytam jak kogo dobrego. to mi zjadliwie odpowiada
   "Jak to z Toba bywa odpowiedzi na pytania /2 pierwsze zdania/ znasz.
   Gdybym znał to bym np.napisał.
   Moim zdaniem te programy sa ....np bliskie sobie"ect
   Mnie w łeb wbijano "ekonomie socjalistyczna" /tez była polityczna//jesli takowa występuje/ a ta dziś w wykonaniu "pięknych.prawych i sprawiedliwych" coraz bardziej mi tamtą, zaczyna przypominać.Przynajmniej w mowie Bo tamci dawali więcej .Np bezrolnym ziemie.
   I tez masy brały i tez "wyrażały poparcie"

   Usuń
 9. Patrząc na to, Piotrze, z perspektywy historycznej, nie tylko polskiej, to wojskowy pucz może i wisi (za poślednie Ziobro)w tym morowym powietrzu. Jenakże na mój w miarę zdrowy hanyski rozsądek, nie spodziewałbym się jeszcze tego po naszych ołowianych żołnierzykach!
  Niby historia lubi się powtarzać?! Zacytuję tu wyśmienitą poetkę Ewę Lipską:
  "(...)Że historia to taki wielki kosz na śmieci.
  Służy do przepadania dat i straszenia dzieci."
  Piotrze, Leszku i cały tutejszy Szanowny Komentariacie!
  Ku zdrowotności, serc pokrzepieniu tudzież ochłody łbów rozpalonych, zapraszam do mnie na Śniadanie Mistrzów.
  z młodzieżowym pozdrowieniem
  p.s. tuszę, iż nie będę musiał posyłać po Was specbandy OT, pod wodzą samego Tośka - Samośka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiemy, że z perdpektywy historycznej to róznie bywało.
   Każdemu wolno marzyć nawet z hanyskim zdrowym rozsądkiem.
   Pozdrówka

   Usuń
 10. Andrzej Art Klater + Piotr !!!! Z "perspektywy historycznej" to nam się raczej nie udawało - przeważnie to było tak - jak z "motyką na słońce". Zawsze więcej było "chciejstwa" niż realiów. Ale ja nie o tym chcę napisać - bowiem czytam oto w "msn-wiadomości", że amerykańscy psychiatrzy (przynajmniej kilkunastu z nich) orzekło, ze ich prezydent cierpi na poważna chorobę psychiczną. Psychiatra dr Josh Gartner z Uniwersytetu J.Hopkinsa wystapił w tej sprawie z specjalnym referatem naukowym - twierdząc, że dla US-manow może to się źle skończyć. I tu się rozmarzyłem.... i tu sobie pomyślałem..... gdyby tak u nas jakieś "uczone" profesory spojrzały przez szkiełko na poczynania kilkunastu naszych hmmmm.....polityków, może wtedy dało by się zrozumieć ich "poczynania". Nie znam się na tym, więc nie będę kwalifikował - czy to zwykła schizofrenia, czy też jeszcze bardziej coś poważnego, ale coś jest. Normalni ludzie nie wygadują takich głupot. Przynajmniej tak mi się wydaje !!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Niniejszym powiadamiam o nadaniu przydomka Prezydentowi Dudzie /przez Janusza Głowackiego/ i w przyszłym pisaniu przynajmniej ja, będę starał się to uwzględniać.Albowiem motywacja i uzasadnienie przydomka, pięknym jest,szczerym i "oparte o wzorce i wsparte faktami" I to naocznymi /czyli widzieli wszyscy, przytomni/
  Albowiem .

  „Chrystus był kuszony, Budda był kuszony i nasz Duda też jest kuszony. A to przez Ruchadełko Leśne, a to przez opozycję, żeby był prezydentem wszystkich Polaków. Ale się nie ugiął. A prezentuje się nawet lepiej niż Putin. A jego pobożność… Chyba zasłużył na przydomek Duda Pobożny. Kiedyś nadawano królom przydomki, np. Chrobry, Kędzierzawy, Laskonogi. To piękna tradycja narodowa.” [–Janusz GŁOWACKI–]

  OdpowiedzUsuń
 12. Wieśku !!! - :-)))))) - "...co ci powiem....to ci powiem...ale ci powiem...!!" - jak mawiał Waluś Kwiczoł do Pyzdry w filmie "Janosik". Ten nasz "Ondraszek" - zwany w języku "ceprów"- "Jędrusiem" - jest kuszony i z prawa i z lewa. Roz go kusi ojczaszek Tadeusz, a drugi roz som pon prezes.I tak te "bezkurcyje" go kuszom, że ON cołkiem się zbereźnił. Tak by powiedzioł sławetny ksiądz Tischner, któren na róznych prowdach się znoł małowiela. Jak będziesz w Twoich ukochanych górach - pogadaj ino z bacami i gaździnami - powiedzą Ci to samo !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie! Ty Wieśka do górali na dyskusje o zbereźnieniu ich najwspanialszego prezydenta nie wysyłaj, chyba że pod ochroną policji - jeżeli nie chcesz, by wrócił nieco niekompletny. Pewno, że nie wszyscy są ukąszeni - znam paru zakopiańskich KODerów - ale ryzyko takiego dyskursu jest spore...

   Usuń
  2. Tetryku56 !!!! Wiem co robię ! Wisiek ma zawsze przy sobie "rozmowną wodę" to i z bacami sobie pogada. W "ciężkiej dyskusji" należy stosować "śliwowicę łącką" - co to "o zdrowie nie pyta, ale krasi lica". Kiedy zaś dyskusja się już zupełnie nie klei - w sprawach politycznych, zawsze można porozmawiać o "dutkach". Tego tematu nie ominie żaden szanujący się baca.

   Usuń
  3. Panowie, a któż to rozsądny przy wódce, by z góralami o polityce czy religii, rozmawiał.Trza ich wpierw słuchać i wysłuchać.Swoj rozum mają i sami miedzy sobą narzekają.Posłuchasz i powiesz Ales ty Stasek czy Jasiek głupi oj głupi Trza ci to było, boś wyszedł na kretyna.To ci odpowie No racje masz.Kiedy baba kazała.jegomości nakazali a sąsiad na ręce patrzył.Nie dasz albo postąpisz inaczej chałupę spala,psa otrują.Wiesz jak to jest.
   O dutkach nie rozmawiamy bo ja wiem, iż oni te dutki "w sezonie gromadzą"jak pracowite pszczoły a potem inaczej sobie radzą.Ja wiem, on wie, to o czym tu gadać.To se tak gadamy o wszystkim i o niczym .Byle "mądrze" i bić się nie zamierzamy.A czasami o medycynie.
   Patrze idzie Jasiek drogą i "ku mnie" ale jakoś tak dziwnie tzn flaszeczkę niesie ale idzie okrakiem.
   Pytam wiec a co ci to Jasiu? Złapałeś cos ,ze tak okrakiem A on mi mówi, a z pogrzebu wracam a te cholerne "cyfrowane portki ja..a mi otarły" no i ledwo chodzę.
   No to mówię Masz tu plaster, na otarte se przyklej, a teraz masz moje portki dresowe, cienkie sa, to na nie i "cyfrowane wdziejesz"
   Znieczulili my sie jedną potem drugą I Jasiek poszedł.No może zygzakiem ale juz nie okrakiem
   Do dzis mi wdzięczny a jak się spotykamy to wpierw na całe gardło leci
   "Gorale, górale zawstydzacie mnie,bo na wódkę macie a na gacie nie" No i potem juz normalnie
   A Ty "Sobiepanie" z tą Łącką to z umiarem.Przedobrzyłem i 3 dni mocz mi woniał śliwkami.
   Promili nie sprawdzałem bo po pierwsze nie było czym ,a po drugie "po co?"

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>