środa, 21 września 2016

Tałatajstwo u władzy              Mogę przyjmować do wiadomości porównania obecnej ekipy do Platformy Obywatelskiej. Pamiętam słowa krytyki pod adresem rządu Donalda Tuska, że obsadza swoimi ludźmi ważne stanowiska w państwie i spółkach skarby państwa.
Nie przyjmuję do wiadomości porównań o skali zjawiska. Dzisiaj rządzące tałatajstwo próbuje nas przekonać, że „Polacy nic się nie stało” bo  nastąpiła "dobra zmiana" pod starym PIS-owskim hasłem – teraz kurwa My !. Nie przyjmuję do wiadomości, że Oni robili to samo !!
Nie – nie zgadzam się bo różnica jest nieporównywalna.Zasada 1 - Kolesiostwo
Każda nowo wybrana władza obsadza swoimi ludźmi ważne stanowiska w kraju. Tak jak Trybunał Konstytucyjny hamuje rozbrykaną, nową władzę tak inne prawa, statuty, rozporządzenia hamowały zbytni apetyt na zawłaszczanie stanowisk w państwie i traktowanie ich jako łup wyborczy a służba cywilna miała na celu wyprodukowanie fachowców do prowadzenia instytucji państwa.
Służba cywilna zniszczona – kolesiostwo otrzymało zielone światło i każdy wyżej postawiony hujek partyjny mógł swojego kamrata na dowolne stanowisko awansować. Przykładów aż za wiele i wymieniać ich nie ma potrzeby.Zasada 2. Prawo
Statuty spółek, stowarzyszeń, partii itd. podlegają nie tylko rejestracji i sprawdzeniu przez sąd rejestrowy o zgodności statutu z polskim prawem. Każda organizacja ma prawo i zgodnie z polskim prawem ułożyć własny statut i jest obowiązana do jego przestrzegania.
Troszkę na ten temat wiem bo sam parałem się układaniem kilku statutów i jeżeli mnie pamięć nie myli to każde walne zgromadzenie czy podobne gremium ma prawo zmienić statut ale musi jednak powiadomić organ sądu rejestrowego o jego zmianie pod rygorem nieważności tej zmiany.
Krzysztofie – proszę o pomoc bo pewny nie jestem.
Powołuję się na przypadek pupila ostatnich tygodni farmaceuty Misiewicza i podejrzewam, że popełniono przestępstwo.Zasada 3 – Nepotyzm.Zasada nepotyzmu od kolesiostwa różni się tym, że załatwia się posady rodzinie niezależnie od umiejętności czy wykształcenia. Zasadę nepotyzmu w sposób wzorcowy wprowadza w życie Polskie Stronnictwo Ludowe chociaż jego pozycja nr 1. jest zagrożona przez prawo i sprawiedliwość. Z drugiej strony rodziny polityków czy posłów też gdzieś pracować muszą.
Mam 2 przykłady nepotyzmu i obydwa..... pozytywne.
Pierwszym prezydentem miasta Opola po 1989 roku został mgr. inż. arch. Jacek Kucharzewski. Jako architektowi zamarzył mu się piękny i odrestaurowany opolski rynek. Opracowanie planu Rada Miasta zleciła pracowni projektowej którego szefową była żona prezydenta miasta. Dziś goście zagraniczni są zachwyceni rynkiem opolskim, który nie ustępuje tego typu rynkom w krajach zachodnich. Obecnie to już nie byłoby możliwe – został by zlinczowany przez typów o nazwisku Jaki /przepraszam za tego opolskiego durnia/.
Drugim przykładem był mój przełożony, dobrze wykształcony młody człowiek który posiadał jedną skazę – był synem przewodniczącej Rady Miasta.....pfu na psa urok.....z SLD ale jako przełożony zupełnie poczciwy człowiek.


Refleksje.
Takiego szubrawstwa jak dziś Polska nie widziała i mam nadzieję, że więcej widzieć nie będzie. Może Platforma nie była w porządku, może była nie do końca uczciwa, może nas zwodziła i mamiła zieloną wyspą ale jednak sterowała w stronę wyjścia z politycznego i gospodarczego tunelu. Zaczynaliśmy się liczyć nie tylko w Europie ale także w świecie. Ludzie typu Sikorski, Geremek, Mazowiecki, Tusk, Buzek itp. były synonimami kraju który zrywał się do lotu po latach poniewierki a Wałęsa był swoistym wzorcem z Sevres.

Ludzie – cośmy sobie narobili, czy nie zasługujemy na lepszy los ?.
86 komentarzy:

 1. Może Platforma nie była w porządku, może była nie do końca uczciwa, może nas zwodziła i mamiła zieloną wyspą ale jednak .... Czy ma Pan jeszcze jakieś wątpliwości??????
  Co prawda PiS bije wszelkie rekordy hucpy, bezczelności i politycznej bandyterki, ale to PO swoim miękkim ciulostwem doprowadziła do obecnej sytuacji. Przypomnę choćby głosowanie nad postawieniem Zbinia przed TS albo rekolekcje z biskupami na temat odpisu podatkowego.
  Kruk krukowi oka nie wykole, dzisiaj my rządzimy, jutro oni - trzeba być ostrożnym w krytyce, to wszyscy skorzystamy. Tak widzę politykę PO i PiS - bo przecież żadnemu platformersowi - mimo pogróżek - krzywda się nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to widzę inaczej i tęsknie za ciepła woda w kranie.

   Usuń
  2. Dla jednych ważna ciepła woda, dla innych 500+ i miesiączki smoleńskie. Ci drudzy póki co mają chleb i igrzyska. A przynajmniej tak im się zdaje.
   Jedni i drudzy mieli szansę zagłosować - no i dzięki "zlewactwu" PO zagłosowali.

   Usuń
  3. Nadkrólik Unijny !!! Przecież PO i PiS wyrosły z "jednego pnia" - jakim był AWS pod "wodzą" Maniusia Krzaklewskiego. To za jego czasów rozpoczęło się rządzenie z tylnej kanapy i pociąganie za sznurki. Per saldo - Maniuś zrobił w Polsce wielki "rozpieprz" i nic nikt mu za to nie zrobił, bo oficjalnie nie pełnił żadnej funkcji "rządowej". Teraz żyje "z odsetek" i byczy się w Brukseli. Kaczyński jest w gorszej sytuacji - jest już stary i nie zna żadnego języka obcego - kto takiego przyjmie do roboty. Ale swoje do skarpety pewnie schował - na czarną godzinę, bo nie wierzę, że jest goły i wesoły.

   Usuń
 2. Nadkrólik Unijny21 września 2016 14:23
  'bo przecież żadnemu platformersowi - mimo pogróżek - krzywda się nie dzieje'.
  Jesteś pewny.Jak na razie to tylko wyrzucanie z pracy / np Lasek/ i innych by zatrudnić "Misiewiczów" a za chwilę "sprawa grubsza"szukanie człowieka bo paragraf mamy.
  "Prokuratura Krajowa prowadzi cztery śledztwa. Pierwsze z nich dotyczy działania w latach 2010-2011 na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez funkcjonariuszy publicznych upoważnionych do występowania w jej imieniu w stosunkach z Rosją podczas badania przyczyn katastrofy smoleńskiej, czyli tzw. zdradę dyplomatyczną."
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sledztwa-ws-katastrofy-smolenskiej-jedno-ws-zdrady-dyplomatycznej/2kvee6
  PS
  Czy nie wiesz, przypadkiem, co to znaczy pojęcie "zdrady dyplomatycznej"

  OdpowiedzUsuń
 3. Boc to czasy sa rewolucyjne Kariery są zawrotne, jako to: jednego dnia jesteś spzedającym kebaby, a drugiego dyrektorem w ogromnej spółce państwowej PGNIG.
  Albo w niedzielę administrujesz stronę internetową parafii, a w poniedziałek jesteś dyrektorem w PZU.
  A co !!A jak!!
  Jak mawiał poeta /podobno/ rewolucyjny
  "Dziś jam subiektem, a jutro ścieram cesarstwa z mapy.
  Mózg klasy, sprawa klasy, siła klasy, chluba klasy" /czytaj suwerena/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie - nie nauka lecz......... .
   Platforma miała jednak jakieś hamulce.

   Usuń
 4. Panie Piotrze, odniosę się na razie jedynie do Pańskiego: "Ludzie – cośmy sobie narobili, czy nie zasługujemy na lepszy los ?." Tak, zasługujemy i dobrze, że się dzieje, jak się dzieje. Takie jest moje głębokie przekonanie, mimo, iż dostrzegam pojwiajace się patologie, są one jednak nieznaczne, w porównaniu z tym, co działo się podczas rządów PO i PSL.

  Wiesławie, kłamiesz, jak zwykle. Dr Maciej Lasek figuruje w spisie pracowników Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej. Skąd informacja, że został wyrzucony?

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On "dostrzega patologie, są one jednak nieznaczne"...
   Nieznaczne?!?! Ciołek jeden!
   Ludzie trzymajcie mnie bo nie wytrzymam!!!

   Usuń
  2. Jak nie wytrzymasz, to popuść...

   adam

   Usuń
  3. Zacietrzewionych atkujących PiS za politykę obsadzania stanowisk w spółkach Skarbu Państwa i administracji państwowej namawiam do zapoznania się z: http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej

   adam

   Usuń
  4. Odpowiem ci, anonimowy adamie.
   Jak PiS obsadza stanowiska? Liczy się lojalność:
   ************************************************
   Grażyna Ancyparowicz – członek Rady Polityki Pieniężnej, uczestniczka kongresów PiS

   Zdzisław Antoń – dyrektor lubelskiego KRUS, szef klubu radnych PiS w powiecie

   Wojciech Arndt – członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Obronnego, były szef gabinetu politycznego Ryszarda Legutki w Ministerstwie Edukacji za rządów PiS

   Maciej Badora – szef wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej, działacz PiS

   Sylwester Bania – prezes Zakładu Energetycznego Okręgu Radomsko-Kieleckiego, działacz PiS

   Stanisław Batóg – wicedyrektor świętokrzyskiego oddziału ARiMR, działacz PiS w Staszowie
   Piotr Bączek – szef SKW, były radny powiatowy PiS

   Ernest Bejda – szef CBA, były kandydat PiS do Sejmu

   Jan Białkowski – dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ANR, były kandydat PiS do sejmiku

   Mariusz Bober – prezes Grupy Azoty, kolega Dawida Jackiewicza

   Jerzy Borcz – szef podkarpackiego oddziału ANR, radny PiS

   Stanisław Borkiewicz – dyrektor biura spraw korporacyjnych TVP, wieloletni znajomy Jacka Kurskiego

   Damian Bosowski – szef powiatowego biura ARiMR w Głubczycach, działacz PiS

   Katarzyna Bracka – szefowa radomszczańskiego biura ARiMR, zaangażowana w kampanię prezydencką miejscowego kandydata PiS

   Dariusz Byczkowski – wicedyrektor opolskiego oddziału ARiMR, radny PiS

   Marcin Chludziński – prezes Agencji Rozwoju Przemysłu i członek rady nadzorczej PZU, protegowany wicepremiera Piotra Glińskiego

   Kazimierz Choma – szef lubelskiego oddziału ANR, powiatowy radny PiS

   Jacek Chwalenia – członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości, fizjoterapeuta-rehabilitant, radny PiS

   Czesław Cichoń – zastępca do spraw pracowniczych w spółce z grupy KGHM, działacz PiS

   Mariusz Ciechanowski – dyrektor biura organizacyjno-administracyjnego UW we Wrocławiu, działacz PiS

   Ewelina Czechowska-Malczewska – szefowa biura ARiMR w Słupcy, kandydatka PiS na radną

   Bartosz Czarnecki – doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego

   Wojciech Dąbrowski – szef spółki PGNiG Termika, były PiS-owski wojewoda mazowiecki (w 2007 r. policja zatrzymała go za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu)

   Leszek Dec – szef suwalskiej strefy ekonomicznej, wojewódzki radny PiS

   Kazimierz Drzazga – wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, radny sejmikowy PiS

   Zbigniew Dżugaj – wiceprezes PGE Dystrybucja, działacz PiS

   Dariusz Figura – członek rady nadzorczej Lotosu, radny PiS

   Zdzisław Filip – prezes spółki z grupy Tauron, sejmikowy radny PiS, kolega Beaty Szydło z podstawówki   Usuń
 5. Jan Frania – wiceprezes PGE Dystrybucja, sejmikowy radny PiS

  Filip Frąckowiak – wiceszef TVP Polonia, były kandydat PiS na posła

  Paweł Gajewski – szef gabinetu prezesa TVP, były działacz młodzieżówki Solidarnej Polski

  Maria Garbacz – kierownik biura ARiMR w Biłgoraju, członek władz Solidarnej Polski

  Krzysztof Gałaszkiewicz – dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR, przewodniczący zarządu PiS w powiecie zamojskim

  Paweł Gilowski – dyrektor generalny UW w Lublinie, syn byłej wicepremier w rządzie PiS Zyty Gilowskiej

  Piotr Głod – wicedyrektor ośrodka administracji TVP, były radny PiS, protegowany Joachima Brudzińskiego

  Cezary Godziuk – członek rady nadzorczej KGHM, były członek komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego

  Janina Goss – członek rady nadzorczej PGE, członek zarządu spółki Srebrna kontrolowanej przez prezesa PiS, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego

  Krystyna Grabicka – przewodnicząca rady nadzorczej PEC w Sieradzu, była posłanka PiS

  Michał Grodzki – doradca w spółce PL.2012+ (operator Stadionu Narodowego), warszawski radny PiS

  Andrzej Grządziel – szef biura ARiMR w Opatowie, działacz PiS, ojciec makijażystki Jarosława Kaczyńskiego, która od kilku miesięcy pracuje jako doradca Beaty Szydło

  Tomasz Hinc - członek zarządu Grupy Azoty, szczeciński radny PiS

  Waldemar Humięcki – szef mazowieckiego oddziału ANR, radny PiS

  Dominik Hunek – członek rad nadzorczych KGHM, były pełnomocnik prawny Dawida Jackiewicza w sprawie, którą wytoczył on b. redaktorowi naczelnemu wrocławskiej "Gazety Wyborczej" za komentarz przypominający, że minister ma na koncie zajście, po którym życie stracił pijany mężczyzna

  Stanisław Iwan – wiceszef kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, były kandydat PiS

  Maciej Jankiewicz – prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, radny PiS

  Aleksandra Jankowska – szefowa PSSE z siedzibą w Sopocie, działaczka PiS, jeden z aniołków Kaczyńskiego

  Wojciech Jaranowski - członek rady nadzorczej Radia PiK w Bydgoszczy, wieloletni radny wojewódzki PiS

  Andrzej Jaroch – członek rady nadzorczej PGE GiEK SA, były senator PiS, radny sejmikowy PiS

  Wojciech Jasiński – prezes Orlenu, członek rady nadzorczej PKO BP, były poseł PiS, przyjaciel Jarosława Kaczyńskiego

  Krzysztof Jaszczak – szef pomorskiej ARR, działacz PiS

  Artur Jaśkowski – szef wydziału gospodarki nieruchomościami i skarbu państwa UW w Lublinie, syn lubelskiej radnej PiS

  Jacek Jemioła – dyrektor biura wojewody dolnośląskiego, absolwent AWF i trener, były pełnomocnik finansowy PiS w kampanii wyborczej

  Antoni Józwowicz – prezes spółki Polimex Mostostal od niedawna kontrolowanej przez skarb państwa, były delegat na kongres PiS

  Cezary Jurkiewicz – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, szef klubu warszawskich radnych PiS, lider wawerskiego Klubu „Gazety Polskiej” i szef straży porządkowej PiS

  Katarzyna Kaczmarek-Sławińska – szefowa ARiMR w Toruniu, działaczka Solidarnej Polski

  Kamil Kamiński – wiceprezes Tauronu, przyjaciel Zbigniewa Ziobry i protegowany Beaty Szydło

  Michał Kamiński – szef biura ARiMR w powiecie kamieńskim, działacz PiS, były kandydat PiS do rady miasta w Kamieniu Pomorskim

  Dariusz Kaśków – prezes Energi, kolega byłego posła PiS Adama Hofmana

  Jarosław Karyś – członek rady nadzorczej Radia Kielce, dyrektor zakładu obsługi świętokrzyskiego urzędu wojewódzkiego, działacz PiS

  Marek Kawa – wicedyrektor opolskiego oddziału ARiMR, radny PiS, były poseł LPR

  Mariusz Kądziołka – szef spółki Eneos (część Energi), działacz PiS

  ppłk Tomasz Kędzierski – wiceszef BOR, były kierowca mamy prezesa PiS Jadwigi Kaczyńskiej

  Mariusz Kękuś – dyrektor ds. ekonomicznych kopalni soli w Wieliczce, radny PiS

  OdpowiedzUsuń
 6. Krzysztof Kielec – szef kostrzyńsko-słubickiej specjalnej strefy ekonomicznej, radny PiS

  Grzegorz Kierozalski – szef olsztyńskiego oddziału ANR, radny PiS

  Dariusz Kłos – przez dwa tygodnie szef ARiMR w Szczecinie, kłamca lustracyjny, agent SB o pseudonimie „Rudy”, skarbnik PiS w Szczecinie

  Łukasz Kmita – szef małopolskiego oddziału KRUS, były kierownik biura posła PiS

  Mirosław Kochalski – wiceprezes Orlenu, były współpracownik Lecha Kaczyńskiego i komisarz Warszawy z jego nadania

  Wojciech Komarzyński – szef biura ARiMR w Prudniku, były kandydat PiS do Sejmu

  Angelika Konaszczuk – zastępca szefa wydziału spraw obywatelskich UW w Lublinie, szwagierka posła Jacka Sasina z PiS

  Wilhelm Korotczuk – przez trzy dni prezes Radia Zachód, protegowany posła Marka Asta z PiS (ciągnie się za nim przynależność do PZPR)

  Edward Kosmal – szef rady nadzorczej Radia Szczecin, rolnik-związkowiec, były kandydat PiS do Senatu

  Jarosław Kosmala – kierownik biura powiatowego ARiMR w Pabianicach, radny powiatowy PiS

  Roman Kowalczyk – dolnośląski kurator oświaty, radny sejmikowy PiS

  Janusz Kowalski – wiceprezes PGNiG, współautor książki "Lech Kaczyński. Biografia polityczna", której współwydawcą była kontrolowana przez prezesa PiS spółka Srebrna

  Paweł Kowszyński - wiceszef OHP w Olsztynie, działacz Solidarnej Polski

  Włodzimierz Kotuniak, szef Urzędu Morskiego, działacz PiS, były kandydat na posła z list partii

  Łukasz Kroplewski – wiceprezes PGNiG, były szef Solidarnej Polski w Zachodniopomorskiem

  Michał Krupiński – prezes PZU, przyjaciel Witolda Ziobry, brata ministra sprawiedliwości

  Jarosław Krzyżanowski – szef biura ARiMR we Włoszczowie, działacz PiS

  Artur Kubaj – członek rady nadzorczej Polskiego Radia, kolega Joachima Brudzińskiego i posła Krzysztofa Zaremby

  Grzegorz Kuczyński – członek rady nadzorczej PGE, partner w kancelarii prawnej obsługującej PiS i jej prezesa

  Kazimierz Kujda – prezes NFOŚiGW, prezes spółki Srebrna kontrolowanej przez prezesa PiS, wieloletni współpracownik Jarosława Kaczyńskiego

  Mirosław Kulesza – dyrektor ARiMR we Wrocławiu, były kandydat PiS na burmistrza Oławy

  Paweł Kura – zastępca dyrektora ARiMR we Wrocławiu, skarbnik PiS w Lubinie

  Bartłomiej Kurkus – członek rady nadzorczej Polimex Mostostal, były wicestarosta powiatu siedleckiego z PiS

  Jacek Kurski – prezes TVP, były poseł PiS, były europoseł Solidarnej Polski

  Paweł Kurtyka – członek rady nadzorczej AMW, 25-letni syn nieżyjącego prezesa IPN Janusza Kurtyki; bez doświadczenia w biznesie

  Zbigniew Lasek – szef ds. bezpieczeństwa w PKN Orlen, były ochroniarz Jarosława Kaczyńskiego, Andrzeja Dudy i Beaty Szydło

  Dariusz Lasocki – szef rady nadzorczej TVP, warszawski radny PiS

  OdpowiedzUsuń
 7. Jerzy Laszczyk – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, radny PiS w powiecie tatrzańskim

  Zbigniew Leszczyński – członek zarządu Orlenu, były szef spółki komunalnej w Opolu, w której ojciec Patryka Jakiego był wiceprezesem

  Piotr Lichota – szef "Panoramy", angażował się w kampanię wyborczą Polski Razem Jarosława Gowina

  Maciej Libiszewski – prezes PKP Cargo, były prezes spółki Srebrna kontrolowanej przez prezesa PiS

  Bartłomiej Litwińczuk – członek rad nadzorczych Grupy Azoty i Polskiego Holdingu Obronnego, były pełnomocnik prawny Zbigniewa Ziobry w procesach cywilnych

  Justyna Łyjak – szefowa biura ARiMR w Pyrzycach, była kandydatka PiS do Sejmu

  Artur Mackiewicz – zastępca dyrektora ARiMR we Wrocławiu, były kandydat PiS do Sejmu

  Marek Makuch – dyrektor biura kadr TVP, były działacz PiS i Solidarnej Polski

  Waldemar Maruszczak – szef biura ARiMR w Sandomierzu, pełnomocnik PiS w gminie Dwikozy

  Marcin Mastalerek – dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen, były poseł PiS, były rzecznik PiS, były rzecznik sztabu wyborczego PiS

  Piotr Masiarek – dyrektor łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja, radny, startował w wyborach z list PiS

  Andrzej Michalski – dyrektor oddziału PFRON w Kielcach, radny PiS

  Aurelia Michałowska – mazowiecka kurator oświaty, była kandydatka PiS do sejmiku

  Maciej Lew-Mirski – wiceprezes PGZ, wieloletni współpracownik Antoniego Macierewicza

  Misiewicz – zatrudniona w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, siostra szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza Bartłomieja Misiewicza, który odmówił podania jej imienia

  Teresa Misiuk – lubelska kurator oświaty, była przewodnicząca Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność"

  Teresa Modzelewska – wicedyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR, skarbnik szczecińskiego PiS

  Mateusz Mroz – wiceprezes Agencji Mienia Wojskowego, były burmistrz warszawskiego Śródmieścia wybrany przez PiS, protegowany Mariusza Kamińskiego

  Grzegorz Muszyński – jeden z dwóch nowych pełnomocników zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe ds. inwestycyjnych, wojewódzki radny PiS

  Henryk Młynarczyk – wiceszef lubelskiego oddziału ANR, były poseł Samoobrony, członek rady politycznej PiS

  Krzysztof Nieckarz – szef koszalińskiego ANR, radny sejmiku z PiS oraz szef biura europosła Czesława Hoca i jego prawa ręka w Koszalinie

  kpt. Rafał Niwiński – wiceszef transportu w Biurze Ochrony Rządu, były kierowca prezydentowej Marii Kaczyńskiej

  Krzysztof Nowacki – warmińsko-mazurski kurator oświaty, radny PiS

  Remigiusz Nowakowski – prezes Tauronu i członek rady nadzorczej Orlenu, kolega Dawida Jackiewicza

  Tomasz Nowic – dyrektor łódzkiego KRUS, sekretarz PiS w Rawie Mazowieckiej

  Beata Nowosielska – dyrektor biura ministra środowiska, warszawska radna PiS

  Daniel Obajtek – szef ARiMR, działacz PiS, oskarżony o przyjęcie łapówki

  Radosław Obolewski – wiceprezes PGZ, szef klubu "Gazety Polskiej" w Łomiankach

  Jakub Opara — prezes spółki PL.2012+ (operator Stadionu Narodowego), działacz PiS, mazowiecki radny PiS, pracownik Kancelarii Prezydenta za czasów Lecha Kaczyńskiego

  Adam Ostalecki – dyrektor generalny śląskiego UW, startował w wyborach z list PiS

  OdpowiedzUsuń
 8. Teresa Pamuła – dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR w Rzeszowie, działaczka PiS, kandydatka partii w wyborach do Sejmu

  Zygmunt Paruch – prezes spółki Tauron Ekoserwis, działacz PiS

  Wojciech Perczak – dyrektor oddziału ANR w Poznaniu, były wojewoda lubuski z ramienia PiS

  Mariusz Pasek – wicedyrektor wydziały polityki społecznej UW w Kielcach, były asystent posłanki PiS

  Maria Pereira – zatrudniona w Kancelarii Premiera, żona dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie”

  Sebastian Pieńkowski – szef ANR w Gorzowie, szef gorzowskiego PiS

  Włodzimierz Pietrus – prezes Nowego Centrum Administracyjnego, spółki skarbu państwa, której celem jest renowacja zabytkowych budowli Centrum Administracyjnego w Nowej Hucie, radny PiS

  Robert Pietryszyn – wiceprezes PZU, członek rady nadzorczej Lotosu, były działacz młodzieżówki PiS, przyjaciel byłego posła PiS Adama Hofmana

  Sławomir Plis – wiceszef lubelskiego oddziału ARiMR, radny powiatowy PiS

  Radosław Pobol – zatrudniony w KGHM, działacz PiS

  Piotr Pogonowski – szef ABW, były kandydat PiS do Sejmu

  Małgorzata Popławska – członek zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego, radna PiS

  Grzegorz Postek – pracownik biura bezpieczeństwa i audytu PKP Cargo, były funkcjonariusz CBA ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę

  Marek Potarzycki – szef biura ARiMR w Kępnie, działacz PiS

  Tymoteusz Pruchnik – dyrektor departamentu komunikacji PGNiG, mąż asystenki ministra w Kancelarii Prezydenta Adama Kwiatkowskiego, były pracownik archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego

  Andrzej Pruszkowski – wiceprezes PGE Dystrybucja, szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa lubelskiego

  Tomasz Przybyło - szef oddziału ARiMR w Uboczu, startował w wyborach z list PiS

  Jan Puchała – członek rady nadzorczej Tauron Ekoserwis (tylko kilka dni, bo oskarżany jest publicznie o złamanie ustawy antykorupcyjnej – skarb państwa ma mniejszość udziałów w Tauronie), starosta limanowski z ramienia PiS

  Ewa Rawa – kurator oświaty w województwie lubskim, żona Mirosława Rawy, byłego wicewojewody i działacza PiS

  Mirosław Rawa - dyrektor Elektrociepłowni Gorzów, działacz PiS

  Małgorzata Rauch – podkarpacka kurator oświaty, działaczka PiS

  Piotr Regiec – szef wrocławskiej ANR, radny PiS z Oławy

  Andrzej Rochmiński – dyrektor lubuskiego oddziału ARiMR, działacz PiS

  Adam Rogacki – członek rady nadzorczej PL.2012+ (operator Stadionu Narodowego), były poseł PiS

  Andrzej Romanek – wiceprezes spółki Tauron Ekoserwis, były poseł PiS i Solidarnej Polski

  Dariusz Rudnik – szef warmińsko- mazurskiego OHP, skarbnik olsztyńskiego PiS

  Zdzisław Ryder – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, działacz PiS, radny PiS w Wałczu

  Mirosław Sanek - dyrektor generalny w MEN, działacz PiS

  Adam Sasiuk – szef oddziału ANR w Gdańsku, słupski działacz PiS


  OdpowiedzUsuń
 9. Mieczysław Sawaryn – członek rady nadzorczej PGE, burmistrz Gryfina, były kandydat PiS do Sejmu, kolega Joachima Brudzińskiego i prezydenckiego doradcy Pawła Muchy

  Piotr Serafin – dyrektor małopolskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego, w ostatnich wyborach do Sejmu kandydat z list PiS

  Piotr Semak – szef opolskiej ANR, działacz PiS

  Michał Siek – opolski kurator oświaty, radny PiS

  Arkadiusz Siwko – prezes PGZ, były szef gabinetu Antoniego Macierewicza

  Zygmunt Skiba – zastępca dyrektora ARiMR we Wrocławiu, członek zarządu PiS w Oleśnicy

  Janus Skibiński – świętokrzyski kuartor oświaty, były pełnomocnik PiS w powiecie starachowickim

  Marek Skomorowski – szef stadniny w Janowie Podlaskim, działacz Solidarnej Polski

  Krzysztof Skóra – prezes KGHM, radny PiS, były skarbnik gminy Ruja

  Dariusz Słaboszewski – prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, kolega Joachima Brudzińskiego

  Grzegorz Smoliński – szef warmińsko- mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej, radny PiS

  Grzegorz Smytry – szef ANR w Bydgoszczy, radny PiS

  Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg – wiceszefowa warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej, wiceprezes Polski Razem na Warmii i Mazurach

  Jan Stachowicz – szef biura ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim, pełnomocnik PiS w Ćmielowie, z zawodu nauczyciel w-f

  Miłosz Stanisławski – członek rady nadzorczej KGHM, radny PiS, były rzecznik społecznego komitetu obrony krzyża z Krakowskiego Przedmieścia

  Robert Stępień – wicedyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR, były kandydat PiS do rady powiatu w Świdwinie

  Jan Michał Stępkowski – dyrektor opolskiego oddziału ARMiR, powiatowy radny PiS kojarzony z Patrykiem Jakim

  Jerzy Stopa – zatrudniony w Zakładzie Energetycznego Okręgu Radomsko-Kieleckiego, działacz PiS

  Karol Sudewicz – szef Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, radny PiS

  Marek Surmacz – szef OHP, działacz PiS, były wiceminister MSWiA w rządzie PiS

  Kazimierz Szczech – prezes Megaseriwsu, spółki zależnej PGE, radny powiatowy PiS

  Paweł Śliwa – członek rady nadzorczej PGE, radny sejmikowy PiS, był szef sądu koleżeńskiego Solidarnej Polski

  Adam Śliwicki – wiceszef oddziału ANR w Gdańsku, radny sejmiku z PiS

  Adam Ślusarczyk – dyrektor regionalnego oddziału ARiMR w Krakowie, działacz PiS, były radny

  Krzysztof Świerczek – komendant OHP w Krakowie, działacz PiS

  Bogdan Święczkowski – prokurator krajowy, były poseł PiS

  Piotr Święczkowski – pracownik biura bezpieczeństwa i audytu PKP Cargo, brat Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i byłego szefa ABW

  Przemysław Tejkowski – członek rady nadzorczej TVP, prezes Radia Rzeszów, kolega Joachima Brudzińskiego, zaangażowany w kampanie wyborcze PiS

  Paweł Terlecki – komendant OHP na Mazowszu, działacz PiS

  Jan Maria Tomaszewski – doradca prezesa TVP, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego

  Konrad Tomaszewski – dyrektor Lasów Państwowych, daleka rodzina Jarosława Kaczyńskiego

  Piotr Tutak – prezes EuRoPol Gazu, spółki zarządzającej polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego, były dyrektor Biura Klubu Parlamentarnego PiS

  Jerzy Wal – członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości, radny PiS

  Ryszard Wasiłek – wiceprezes zarządu PGE SA, startował z list PiS do sejmiku zachodniopomorskiego, był w społecznym komitecie poparcia Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta RP

  OdpowiedzUsuń
 10. Tomasz Waszczykowski – pełniący obowiązki szefa Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi, brat ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego

  Jarosław Wenderlich – członek rady nadzorczej Radia PiK z Bydgoszczy, radny PiS

  Waldemar Wendrowski – dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, były działacz Solidarnej Polski, PiS i ZChN

  Bogusław Witkowski – szef wrocławskiego oddziału ANR, rządził tylko dwa tygodnie – okazało się, że jego kandydaturę działacze PiS podsunęli przez pomyłkę

  Jarosław Witkowski – członek rady nadzorczej KGHM, były członek komitetu poparcia Andrzeja Dudy

  Marek Witkowski – zastępca szefa oddziału ARiMR w Bydgoszczy, radny PiS

  Radosław Włoszek – członek rady nadzorczej TVP, członek zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, były asystent beaty Szydło

  Jarosław Wittstock – szef pomorskiej ARiMR, rekomendowany przez szefa pomorskiego PiS, kolega wojewody Dariusza Drelicha

  Marek Włóka – członek zarządu PGE GiEK, były radny PiS

  Piotr Woyciechowski – prezes PWPW, wieloletni współpracownik Antoniego Macierewicza, były publicysta "Gazety Polskiej Codziennie", były kandydat PiS do rady powiatu wołomińskiego

  Dariusz Wójcik – dyrektor oddziału Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu, od 11 lat szef miejskich struktur PiS w Radomiu

  Małgorzata Wysoczańska – szefowa biura ARiMR w Gryficach, była kandydatka PiS do rady powiatu gryfickiego

  Maciej Zaborowski – członek rady nadzorczej PZU, były pełnomocnik Zbigniewa Ziobry w procesie cywilnym ze Zbigniewem Ćwiąkalskim

  Magdalena Zarębska-Kulesza – zachodniopomorska kurator oświaty, działaczka PiS

  Zbigniew Zarębski – dyrektor kopalni soli w Wieliczce, były polityk Porozumienia Centrum

  Sławomir Zawada – prezes PGE GiEK SA, były kandydat PiS na burmistrza Zgorzelca

  Jan Zubowski – dyrektor do spraw pracowniczych w jednym z zakładów KGHM, były prezydent Głogowa, działacz PiS

  Paweł Żukowski – dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, kandydat w wyborach z list PiS

  Jerzy Żyżyński – członek Rady Polityki Pieniężnej , poseł PiS

  mało? to dopiero jedna z list...

  Jasiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasiu!
   Namęczyłeś się nielicho z tymi listami, ale jeżeli to nie problem, to przydało by się dla wzmocnienia argumentów dodać pozycję: kwalifikacje. Z tego co wiem to przynajmniej w kilku przypadkach to są one co najwyżej żenujące o ile nie żadne. Reszty nie znam.
   Może znajdzie się ktoś kto to uzupełni - o cierpliwości Chińczyka.
   Dzięki.

   Usuń
  2. abc
   Wrzuciłem ten spis nie dla zapełnienia bloga - próbuję uzmysłowić, na jak masową skalę są te pisowskie przekręty. Mogły być zamiast tego odnośniki linkowe, ale Polak (dobry Polak), jak nie ujrzy - to nie uwierzy.
   Kwalifikacje? Lojalność i poddaństwo. B M W.
   Jasiu

   Usuń
 11. Anonimusowi dziekuje za listę - jest materiał do pracy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. proszę, następni:
   http://www.newsweek.pl/polska/-dobra-zmiana-w-grupie-pzu-zona-ryszarda-czarneckiego-i-tata-piotra-nisztora,artykuly,397693,1.html?src=HP_Alert_red

   Jasiu

   Usuń
  2. http://natemat.pl/190837,corka-piotrowicza-zostala-prokuratorem-niedawno-posel-pis-sam-wytykal-nepotyzm-poprzednikom
   J.

   Usuń
 12. Chcecie sie kopac z Adamem - Wasza sprawa i Wasza przyjemnośc. On ma swój świat w którym Beata Szydło jest lepsza od Donalda Tuska, Dudus lepszy od Komorowskiego a Waszczykowski od Sikorskiego. Niech sobie swój świat ma.
  Ja już mam uciechę jak jego świat dupnie o glebę..............

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet, jeśli "jego bajka" dupnie - pamiętaj, że pozostaną w spadku rzesze takich adamów, którzy nadal będą jątrzyć. A zgniliznę, jaką po sobie pozostawią trzeba będzie długo, oj długo sprzątać po nich.
   I będą znów się miotać i pieprzyć, że byłoby wszystko bajecznie i cacy, gdyby mieli możliwość dokończenia "dobrej zmiany".
   Przecież to obłąkańcy!
   jasiu

   Usuń
  2. Piotrek ! W ten sposób nie robi się "frekwencji" na blogu. Cyniczne !!!

   Usuń
  3. Mnie się kojarzy niejaki "Matka Kurka". Pamiętacie tegoż blogera?
   Przypomnę:
   Pojawił się jeszcze za poprzedniej kadencji PiS tajemniczy bloger "Matka Kurka". Po wielu poszukiwaniach okazał się nim niejaki Piotr Wielgucki handlarz internetowy oponami.
   Początkowo był zdecydowanym antagonistą Kaczyńskich (wtedy obu) i Ojca Rydzyka - stąd pseudonim Matka Kurka - oba grzybki. To Właśnie on zwrócił uwagę na to, że matka bliźniaków spędziła powstanie w Starachowicach. To on zasugerował pośrednio, że działania Jarosława Polskę Zbaw wyglądają na inspirowane przez służby rosyjskie. I takich wpisów było mnóstwo. Chciałem swego czasu zapisać sobie jego blog w komputerze, ale jakoś się zeszło i .... chała.
   Po pewnym czasie kiedy handel oponami - jak sam pisał - dał ciała, zaczęły się pojawiać wpisy o skuteczności Jarosława Kaczyńskiego jako polityka. Potem przeniósł się z blogiem na Salon24 i zmienił front.
   Efekt jest taki, że z biedactwa którego nikt nie chciał podobno czytać (tak sam pisał) zrobił się znowu popularny i nawet wydał książkę. Front wcześniej zmienił o 180 stopni.
   Inna sprawa, że pisał nieźle i logicznie, tyle, że świetnie umiał stosować zasady logiki do udowadniania dowolnego poglądu. Tego np. uczą na studiach prawniczych i do tego facet ma talent.
   Myślę, że takie różne Kurki czy Adamy jak im wyschnie źródełko dochodów, to zmienią front i przejdą na "z góry upatrzone pozycje". Okaże się że byli zawsze ZA a nawet PRZECIW.
   Przepraszam, za chaotyczność wpisów, ale ostatnio przekonuję się o głębokiej prawdzie pierwszego wpisu Piotra z cyklu "Okiem emeryta" o czasie wolnym na emeryturze. A miało być tak na luzie ;-))
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Jasiu, to wasza bajka dąży do dupnięcia. PO się sypie, o KOD'zie nic nie słychać, Petru zaczął chodzić w marynarce... Wkrótce wylądujecie na politycznym śmietniku.

   adam

   Usuń
  5. Nie da rady - zajmujesz już cały!
   A nie mówiłem? Obłąkaniec!
   Jasiu

   Usuń
 13. Zestawienie obu list dowodzi, że to nie PiS zaczął obsadzać na stanowiskach państwowych samych swoich. Zastanówcie się, Szanowni, co jest przyczyną, a co skutkiem.

  Tak, panie Piotrze, premier Beata Szydło jest lepsza od premiera Donalda Tuska, pan prezydent Duda (bo nie Duduś - do cholery!) jest lepszy od prezydenta Komorowskiego, a minister Waszczykowski jest lepszy od ministra Sikorskiego.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A grochówka lepsza od pomidorowej! Przestań już pier...lić!
   jasiu

   Usuń
  2. adaśku - a twoja głupota jest jak kosmos - nie ma granic !!! Podobno zaćmę mózgową daje się leczyć "biczami szwedzkimi" i elektrowstrząsami. Może zapisz się do kolejki !!! Dobry wojak Szwejk twierdził, że bardzo skuteczne są lewatywy. To tak na wszelki wypadek - gdyby pierwsza kuracja zawiodła.

   Usuń
  3. Ale macie dużo i merytoryczne do powiedzenia. Gratuluję!...

   adam

   Usuń
  4. adaśku - do ciebie trzeba się zwracać prostymi słowami - inaczej nie pojmiesz o co biega !

   Usuń
 14. A aptekarz wyklęty o niebo lepszy nawet od żołnierzy wyklętych. Można? Można!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Jednego nie uwzględniasz:
  - odmiennej koncepcji funkcjonowania państwa pisowskiego!
  PO budowało kapitalizm (nawet k. XIX wieczny), i u nich zasadą było, że władza (ludzie władzy) nie mieszają się do gospodarki, a przynajmniej nie powinni;
  PiS realizuje państwo funkcjonujące tak, jak gospodarstwo domowe, np. Twoje prywatne, gdzie tym lepiej, że prowadzeniem auta zajmuje się najstarszy syn, a czyszczeniem butów najmłodszy syn, gotowaniem żona, ozdobą mieszkania zajmuje się córka, itd. – nie jest to nepotyzm, lecz podejście normalne w tego typu państwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziadek odbiera porody, bo służba zdrowia leży.
   Biskupin tu naszkicowałeś.

   Usuń
  2. ...może raczej babka z kumą, akurat się na tym znają!

   Usuń
  3. Babka z kumą i dziadek to akurat rządzą. Ale sie na tym nie znają. Za to mają dobre mniemanie o samych sobie: "kumie, chwalą nas. Kto? Wy mnie a ja was.

   Usuń
  4. Ale prawda jest prosta, jeśli chcesz mieć inne państwo (inną władzę) musisz zmierzyć się z taką właśnie rodzinną koncepcją państwa – i albo potrafisz wymyślić coś bardziej atrakcyjnego dla ludzi, albo lepiej siedź cicho, bo dostaniesz od nich w łeb i tyle będzie twego!

   Usuń
 16. Anonimowy22 września 2016 10:17
  "Wiesławie, kłamiesz, jak zwykle. Dr Maciej Lasek figuruje w spisie pracowników Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej. Skąd informacja, że został wyrzucony?"
  No popatrz popatrz "Radio co ma" i "tv Plfam" jeszcze tego nie obębniły ? "Kurwizja" tez milczy ? I biedny ty biedny niedoinformowany.
  A w tym kłamliwym internecie piszą
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Projekt-PiS-wygaszenie-stosunku-pracy-z-czlonkami-Panstwowej-Komisji-Badania-Wypadkow-Lotniczych,wid,18409250,wiadomosc.html?ticaid=117c62
  ze nie zwalniają ale "wygaszają "taka to ich nowomowa.
  "premier Beata Szydło jest lepsza od premiera Donalda Tuska, pan prezydent Duda (bo nie Duduś - do cholery!) jest lepszy od prezydenta Komorowskiego, a minister Waszczykowski jest lepszy od ministra Sikorskiego".
  Adamie kłamiesz jak zwykle i konfabulujesz,bo nie popierasz swego stanowiska żadnym przykładem "tej lepszości"
  Napiszesz bo tak mi kazano pisać,zrozumiemy Coz to się nie robi dla chleba.
  Napiszesz ,bo jestem jednym z "Misiewiczów" czy "Pisiewiczów" czy beneficjentem dobrej zmiany zrozumiemy Motywacja jak wyżej.
  A przekonywanie typu tak jest, bo tak to sobie w buty, wstaw.
  To tak jakby mi znajoma q-rwa /a co ma sie te znajomości,tożsame z politycznymi/ tłumaczyła, ze do nierządu zmusiła ją bieda a ja dobrze wiem ze "zabawę w te klocki"to ona lubiła od dziecka.
  I teraz łączy przyjemne z pożytecznym.Ale czego się wstydzi ? Jak od wieków wiadomo "q-wa to nie zawód a charakter"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesławie, czy uważasz, ze stanowisko "z powołania" powinno być dożywotnie? Latek zrobił swoje, powołany przez Tuska do tego celu, namącił ludziom w głowach, a że robił to niezbyt udolnie, to musiał odejść. Ty byś go trzymał?

   "premier Beata Szydło jest lepsza od premiera Donalda Tuska, pan prezydent Duda (bo nie Duduś - do cholery!) jest lepszy od prezydenta Komorowskiego, a minister Waszczykowski jest lepszy od ministra Sikorskiego". To jest mój pogląd i nikomu nie musze go dowodzić, tak jak pan Piotr nie dowodził poglądu przeciwnego.

   Wiesławie, jesteś kanalią, bo juz nie pierwszy raz piszesz, ze ja bloguję za pieniądze. Też tego nie dowodzisz. Rozumiem, to takie twoje głębokie przekonanie... Pisz sobie, pisz i tak traficie na polityczne śmietnisko.

   adam

   Usuń
  2. Oczywiście "Lasek". Przepraszam.

   adam

   Usuń
  3. Nie przepraszaj za "Lasek" (łaskawca!) - przeproś za siebie!
   Jasiu

   Usuń
  4. Jasiu, chyba ci rozum odjęło...

   adam

   Usuń
 17. No coz Niejedna już kanalia mówiła ludziom porządnym ze są kanaliami.
  Jeśli nie robisz tego "dla pieniędzy" lub nie jesteś jednym z tych"Misiewiczów" czy "Piesiewiczów" to jesteś zwyczajny, głupi buc.
  Buc, który z głupoty czy zwyczajnego braku wiedzy i lenistwa bo mu sie nie chce "poszukać"popytać skojarzyć"zapoznać, pisze to co pisze i upiera się przy tym gdy inni rozsądni po raz kolejny ci powiadają "jesteś pijany idź się połoz i odpocznij"
  I tak to, głupi bucu, to my jesteśmy teraz tam gdzie KOD i ludzie z KOR bo to my a nie ty zauważamy to co oni i dajemy temu wyraz na piśmie.Dajemy temu wyraz w manifestacjach.
  http://wyborcza.pl/1,75968,20727217,dlaczego-nie-pojdziemy-do-prezydenta-dudy.html#BoxGWImg
  Jesli ty wylazłeś ze szczurzej nory,politycznego śmietniska to tego nie przypisuj innym.Jak będziesz spieprzał to wiesz jak gdzie i dokąd.Śmietnisko masz blisko.
  Bo tobie, jak mawia Ferdynand Kiepski należy "zasadzić zwyczajnego kopa w dupę" byś z stad wyskoczył jak z innych blogów.
  Koniec kropka !!
  Bo jakże prawdziwym jest aforyzm Leca
  "Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ty, Wiesławie, naprawdę myślisz, że jeteś przyzwoitym człowiekiem? Naprawdę? Nie przeszkadza ci to, że w swoich wpisach nałogowo stosujesz kłamstwo, pomówienia? Nie wstydzisz sie tego, ze standardem u ciebie jest obrazanie rozmówcy? No to bądź sobie przyzwoitym we włąsnych oczach, bo w moich pozostajesz kanalią. A ja w twoich z przyjemnosciua pozostanę "bucem".

   Namawiasz mnie, abym popytał i poczytał. I jakie źródło podajesz? Gazetę Wyborczą! To niesłychane. czy ktokolwie sie jeszcz nabiera na jej doniesienia?

   A, co do Ferdynanda K., to cóż, mistrza sobieś znalazł. Myślałem, ze choć mamy inne popglądy, wyżej miezrysz. Myliłem się... A, co do kopa, kto komu, to pilnuj odwłoka.

   adam

   Usuń
  2. adamie - GROZISZ (patrz - ostatnie zdanie) !!!!????? Groźby sa karalne - wysyłam donos do pana ZZ.

   Usuń
  3. Mylisz się, Jacku, ja tylko stosuję obronę konieczną (środki współmierne).

   adam

   Usuń
 18. Czyżby dobra zmiana
  " Agata Konrhauser przesłała gest całusa do protestujących w Nowym Jorku. Co zresztą zostało zauważone przez KOD-owiczów,"
  A co ten uniwersalny gest, znaczy?
  Ano to !
  Całym sercem jestem z wami i swoje serce do was posyłam i podłączam.
  Ten gest znaczy więcej niż wszystkie słowa.To zrobiła kobieta wykształcona ,rozumna, która zdaje sobie sprawę z symboliki gestów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, nie wiem, wieśku? Obejrzałem ten film z Dudziną i powiem ci, że dobrze, że faka nie pokazała, bo temperamentna z niej kobitka. Byli tak zaskoczeni. A mina Dudusia (tak, tak adamie!) - bezcenna! Ale on wszystkim i wszędzie jest zaskoczony. Taki typ, taka uroda.
   Jasiu

   Usuń
 19. Piotrze.

  Ten tunel, o którym wspominasz był na końcu zamknięty. Ślepa droga po prostu. Musimy wracać aby posprzątać i pozbierać to, co pogubiliśmy po drodze. I nie myśl, że jest to wygrana PiS. To gigantyczna przegrana neoliberalnych i liberalnych elit, bo nic co stanowi podstawę liberalizmu w sensie społecznym i światopoglądowym, nie zostało w Polsce zrealizowane. Nic. Bo założenia były inne. I to co teraz mamy, to pokłosie tych zaniedbań i zaniechań. To następstwo skoncentrowania się na wolnym rynku i wolności wyzysku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wydaje mi sie aby mozna było wrócić. Na skutek błędów trafilismy na końcu w zaschniete gówno które trzeba przebic aby z nowym doswiadczeniem pójśc dalej i odrobic straty i jak to napisał Wiesiek - /.../jak mawia Ferdynand Kiepski należy "zasadzić zwyczajnego kopa w dupę".
   Pozdro

   Usuń
  2. Właśnie wracamy. Bo czym innym jest obecna kolejna strata czasu? Pójść dalej? Odrobić straty? Z kim?

   Usuń
  3. Drążysz, Jurek. Nigdzie jeszcze nie wracamy, bo najpierw trzeba unicestwić adamopodobnych.
   A oni nadal psują i mają się nieźle.
   Dzisiaj, rzeczywiście, nie byłoby z kim odbudowywać pisowskich zniszczeń. Może się jeszcze zdąży, po drodze, coś wykluć? Masz jakiś pomysł?
   Jasiu

   Usuń
  4. Piotrze - miałem dzisiaj "dzień zdrowotny" - to znaczy - od 9.00 rano włóczyłem się po różnych przychodniach i laboratoriach, bo tak mi zarządził "mój lekarz". Wiesz jak to jest - tu trzeba siuśki zostawić, tam kupkę. Tu ci krew wysysają, tam prześwietlają. Od Annasza do Kajfasza. A wszystko "na czczo" i o suchym pysku.Na koniec oplątali mnie kablami i przyssawkami a ja "półnagi leżąc" dałem im się pomierzyć. Żeby to jeszcze było wszystko pod jednym dachem - pół biedy, ale musiałem wędrować po różnych zakątkach miasta i "stawać w kolejce". A za kilka dni - odbiór wyników. Kilkadziesiąt "jobów" dzisiaj wysyczałem, pod adresem księcia Radziwiłła. Pewnie się dziwili, że jeszcze żyję, bo w moim wieku, to już raczej nie wypada. No to pokazałem im gest Kozakiewicza - niżej "setki" nie spuszczam. A co - przepracowałem w sumie 53 lata "składkowe", to łaski mi nie robią. Trzeba płacić emeryturę i nie ma o czym gadać.
   Przeczytałem dzisiejsze komentarze na blogu - jest kilka bardzo ciekawych. Może też coś skrobnę - ale to dopiero jutro. Dzisiaj mam ochotę coś sobie nalać i posłuchać dobrej muzyki. Dostałem na urodziny piękny zestaw głośników do komputera - niemal ideał akustyczny. Ta sama muzyka w moich poprzednich i obecnych głośnikach brzmi zupełnie inaczej. Jednak technika robi szalone postępy. Do jutra !!!

   Usuń
  5. Nalej sobie - nalej !.
   To nie remedium ale jest troche lżej.

   Usuń
  6. Sobiepan22 września 2016 17:46
   Badaj,diagnozuj !
   Tylko pamiętaj, praktycznie to ludzi zdrowych nie ma. sa tylko źle zdiagnozowani
   Czyli.
   Olej wyniki, bo niema nigdy pewności czy się nie pomylili i "sobie nalej"Niczym się,nie przejmując
   Drugie
   "Ta sama muzyka w moich poprzednich i obecnych głośnikach brzmi zupełnie inaczej"
   A i możliwym jest, iz się ci "próg słyszalności" nieco zmienił.Tak jak mnie, boć teraz młodzieżowe "łubu dubu"łób dup łup" znoszę łagodnie.
   Możliwe i znow jest pretekst do nalania
   No jak nie. Jak tak.Pozdrawiam

   Usuń
  7. Wiesiek !!! Skorzystam z niektórych Twoich światłych rad co do stanu mojej zdrowotności i sobie jeszcze "naleję" przy najbliższej okazji, bo jak rada jest słuszna - to czemu nie. Ale jesteś "w mylnym błędzie", co do mojego "progu słyszalności" - słuch mam ci wyśmienity i każdego komara natychmiast pacnę, jak tylko gdzieś mi koło ucha zabrzęczy, zaś "słuch polityczny" mam szczególnie wyczulony i jak tylko Pankaczyński coś zełga - natychmiast to wyczuwam. Ale o "potylice".....ups....polityce będzie później, bo jeszcze coś skrobnę o tej "darmowej zdrowotności" i badaniach medycznych seniorów. Imaginujesz sobie - jakiś "radziwiłłek" na dworze księcia Radziwiłła wymyślił sobie "procedury" do tych niby darmowych leków. Idzie się od tego naprawdę rozchorować. Otóż recepty na owe leki może wypisywać tylko twój "lekarz domowy" w "podstawowej" przychodni zdrowia a nawet pielęgniarka z takiej przychodni - też może. ALE KUŹWA NIE MOŻE ICH WYPISYWAĆ LEKARZ SPECJALISTA z poradni specjalistycznej. Jak leczysz jakieś podroby np. serce, wątrobę czy inne nerki, to specjalista od leczenia tych podrobów recepty ci nie wypisze - musisz wracać do twojej przychodni podstawowej i swoje odstać, a tam nawet pielęgniarka może ci ulżyć w potrzebie.Mój "lekarz rodzinny" wyjaśnil mi, ze "radziwiłłki" spodziewają się olbrzymich przekrętów z tymi darmowymi" receptami i lekami, stąd te badania, aby mieć dowód, że podroby ci nawalają a nie są urojone aby zdemolować finanse w NFOZ. Podobno ludziom starszym zaleca się spacery - "niby dla poprawy zdrowia". Już to widzę. A może to jest sposób aby ludzi "odstręczyć" od tej darmochy. Masz łazić dwa dni za receptą i dostać odcisków na antypodach - czekając w kolejce na receptę z lekiem za 12 złotych, to się rozsierdzisz i powiesz - a mam was, tam, gdzie kończy się mój przewód pokarmowy - czyli wiesz gdzie. W ten sposób zatoczyliśmy koło i wrócili do "starych wypróbowanych metod leczniczych" - te kordiały najlepiej zrobić sobie samemu - czyniąc stosowne nalewki i miody "pitne". Ten opis katuszy zdrowotnych jeszcze uzupełnię za jakieś dwa tygodnie, bo na tyle mam jeszcze piguł solidnie zapłaconych według procedur z ostatniej reformy zdrowotności. Wiadomo - każda reforma szkodzi, co wbijali do głowy chłopom - żołnierze wyklęci - już w 1945 roku - kiedy dawano im za darmo ziemię. Dzisiaj stawiają im pomniki.
   Jak więc widzisz Wieśku -" wesołe jest życie staruszka...", co ładnie śpiewali "Starsi panowie...starsi panowie dwaj...w Kabarecie Starszych Panów. Ale głowa do góry - Piotr twierdzi, że "to szybko dupnie" i nie dotrwa do końca tej kadencji. Tez zaczynam tak myśleć, ale to już osobny temat - wkrótce coś na ten temat skrobnę !!!. Już za kilkanaście dni będą reformować rząd, który miał nas zreformować - będzie śmiechu co niemiara.

   Usuń
  8. Sobiepan23 września 2016 19:27
   No tos dał popalić.I to na piśmie.
   Teraz "usłyszysz "no tak chwalisz się ze komara słyszysz a ja jak ci mówię"wynieś śmieci","idź z psem" lub "napraw, to czy tamto to nie słyszysz".
   Mnie sie tam słuch pogorszył i tego będę się trzymał !W mowie i piśmie Enter

   Usuń
  9. Wieśku :-)))))) - sam wiesz jak to jest ze zdrowiem, raz lepiej, raz gorzej. Istotnie - czasami wyrazu "śmieci" nie dosłyszę. Wyraz jest jakiś taki "szeleszczący" i nie wpada do ucha. Psa na szczęście nie mam - nie znoszę "kudłów" w mieszkaniu i wylegiwania się na MOIM fotelu. Dawno, dawno temu mieliśmy takiego pieska - co to nie wiadomo z której strony ma ogon. Za kudłacił nam całe ówczesne życie, ale trzymaliśmy gadzinę aż przeniósł się do krainy wiecznych łowów. Od tego czasu - nigdy więcej. Rano, to ja wolę sobie poleżeć w łóżeczku a nie dawać się wyciągać psu na spacer. Chociaż.....hmmmm.... widzę, że tu taka jedna sąsiadka (jeszcze całkiem do "rzeczy") prowokacyjnie spaceruje pod moimi oknami. No nie wiem...nie wiem...pan doktor powiada, ze mi tam coś szeleści i kołacze w klatce z piersiami.

   Usuń
 20. Podrzucam "galerie"Misiewiczów
  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/misiewicze-podbija-twittera-kto-znalazl-sie-na-liscie-nowoczesnej_891620.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wszystkie pisiory to jedna rodzina
   Starszy czy młodszy chłopak czy dziewczyna
   Hej, hej bawmy się!

   No i się bawią.

   Jasiu

   Usuń
 21. http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/a/opolscy-misiewicze-wedlug-nowoczesnej-zdjecia,10644668/

  OdpowiedzUsuń
 22. Składam na ręce Piotra Opolskiego podziękowania!

  syn Ewy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wrrrrrróć! Źle zrozumiałem ... Myślałem, że ten cudak został zutylizowany.
   Sorry, sorry ....
   Sorry!

   syn Ewy

   Usuń
 23. Kłamstwa i pomówienia !!
  Zaczynam wierzyć ze ten na "A' tez "NIE WIE ze posłużę się tu tekstem Wolanda
  Was to też wzrusza? Normalnie, biedny prezes pan- on nie wiedział, że PiSowscy gangsterzy obsadzili swoimi kumpelami i kolesiami stanowiska w spółkach Skarbu Państwa i wszelkich innych zależnych od PiS podmiotach. Gapcio taki, po prostu nie wie, nie kuma, że na przykład swoją podstarzałą koleżankę, której jest winny dość grubą kasę wsadził do rady nadzorczej PGE. No nie wie i już!
  Nie wie nasz bohater, że aktoreczka z filmu „Smoleńsk” dostaje w TVP posadę „doradcy” do spraw tego i owego, nie wie, że mąż aktoreczki, kuzyn Kaczyńskiego, Jan Maria Tomaszewski był tam „konsultantem obyczajowym”.
  Nie wie Jarosław K., że Tadeusz Rydzyk, który w swych mediach prowadził nielegalną kampanię wyborczą PiS dostaje teraz w ramach rekompensaty państwową kasę!
  Zupełnie już nie wie, biedaczek, że na stanowisku szefa MON zatrudnia zdrajcę Polski, posiadającego na rękach krew polskich żołnierzy poległych w zasadzkach na Bliskim Wschodzie, odpowiedzialny za zdjęcie z armii ochrony wywiadowczej i wydanie w ręce obcych kontrwywiadów naszych informatorów. Nie wie Jarosław, że ten zdrajca zatrudnia na państwowych posadach pozbawionych doświadczenia zawodowego i wykształcenia Jannigerów i Misiewiczów. Nie wie, że sabotuje on kontrakty dla zbrojeniówki, że pieniądze na rozwój armii przeznacza na fundusz reprezentacyjny lub pozbawioną nowoczesnego uzbrojenia „obronę terytorialną”.
  O ministrze Jackiewiczu też oczywiście prezes pan nie wiedział? To kto wiedział, do cholery? Bo w czasie tworzenia własnego rządu, Beata Szydło została wysłana na urlop!
  A Minister Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa? Prezes również nie wie, że do oświadczenia majątkowego nie wpisał „stodoły”, w której urządza warsztaty dla studentów uczelni, w której jest zatrudniony i której jako minister sam przyznaje dotacje?! No nie wie Jarek i już, nasz gapcio kochany!
  Nie wie również, że Minister Kultury na szefa Teatru Polskiego we Wrocławiu mianuje trzeciorzędnego aktorzynę serialowego, że wspiera finansowo ludzi, którzy organizują akcje blokowania dostępu do kultury (mam tu na myśli środowisko Radia Maryja), a takiej ikonie jak Krystyna Janda obcina dotacje? A może nie wie, co robi Kurski Jacek na stanowisku prezesa TVP?"
  No nie wie?
  Bo pisze
  "Tak, panie Piotrze, premier Beata Szydło jest lepsza od premiera Donalda Tuska, pan prezydent Duda (bo nie Duduś - do cholery!) jest lepszy od prezydenta Komorowskiego, a minister Waszczykowski jest lepszy od ministra Sikorskiego."
  Pewno nie wie /jak słusznie,pisze Woland/
  A sam Jarosław Kaczyński, to przepraszam, ale jakie ma kwalifikacje do pełnienia funkcji państwowych?
  Bo jeżeli polityk przez 30 lat działalności na szczytach władzy nie nauczył się języków obcych, ani nawet poprawnego wysławiania w języku polskim, nie zna nowoczesnych technologii, nie ma nawet prawa jazdy, to na kasę do Biedronki nie bardzo się nadaje, a przynajmniej ma spory kłopot, bo ludzie tam pracujący przewyższają go wiedzą i umiejętnościami!
  No ale on jest lepszy !Od czego? Bo od kogo, pytać hadko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - wyluzuj !!! Rzucasz perły......no wiesz gdzie !! Po co ???

   Usuń
 24. WWiesławie, ty jak zwykle, swoje. Pan Jarosław to wszystko wie i postępuje, jak postępuje. I ma rację. Bo gdyby tak nie postępował, dop[uściby was do głosu, a to byłby błąd niewybaczalny. A co do prawa jazdy... Po co mu, skoro ma kierowcę?

  adam

  OdpowiedzUsuń
 25. KOD dziś znowu urządził swój sabat. Było jak zwykle, tylko mniej licznie. Hasła też takie same - nie dopuścimy, nie pozwolimy, tu jest Polska... Jedna rzecz jednak zwróciła moją uwagę, a mianowicie przemówienie pana Michnika. Facet, który umie mówić, czytał z kartki... Nie rozumiem, dlaczego.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu rzeczy nie rozumiesz. I nie warto ci tłumaczyć.
   Szkoda czasu.

   Usuń
  2. adaśku - PiS też urządził dzisiaj swój "sabat" - w Jachrance k/Warszawy. Po 1o miesiącach "rządzenia" - "rząd im padł". Panprezes powiedział, że potknęli się o własne nogi. Tak to jest jak rozum ma się w nogach. Panprezes - jak zwykle - zaczął pierwszy, kilka miesięcy temu wywalił orła na schodach sejmowych. Czarno to widzę, dla ciebie adaśku. Podobno tylko krowa nie zmienia poglądów - przemyśl to, jezeli twoja szara komórka jeszcze działa.

   Usuń
  3. Jojo twierdzi, że rozum ma się w gaciach.

   Usuń
  4. JAcek - :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) :-)))))))))))))))))))))))))))))))

   Usuń
 26. "Pan Jarosław to wszystko wie i postępuje, jak postępuje. I ma rację"
  No i te wzorce zaczerpnięte "od sąsiada"
  To" Polsko obudź się",te" nocne marsze z pochodniami" to "przywracanie godności narodowi" z której to obdarł go ten bękart Układ Wersalski, tfu bezbożna Unia.Dzielenie narodu na tych gorszych i lepszych /oczywiście lepsi skupieni są przy wodzu/
  Postawienie na "nadobną młodzież" co to na razie z kijami gania a wkrótce dostanie gustowne mundurki i zwyczajowe"pincet +karabin" by stanowić"sztafety ochronne wodza no i lać tych"lewaków" i uchodźców
  /a oni już sami się nauczyli jak to w sposób jasny i prosty zamawiać 5 piw/
  No i kadry "najlepsi z najlepszych.wynagradzani i odznaczani,obsadzający kluczowe stanowiska, aby w terenie wcielać, żelazną wolę wodza.
  Jeszcze skończy się ,z tymi upartymi sędziami,jeszcze załatwi "Trybunał Konstytucyjny","Sąd Najwyższy" i załatwi narodowi "Sądy Ludowe" i będzie "prawiej i sprawiedliwiej"Po naszemu A co ?
  Wodz już po raz drugi pisze swoje "Main Kampf", bo pierwsze jakoś suweren nie zauważył, a w nim przekonuje suwerena, jak to on go prowadził do zwycięstwa/wraz z bratem oczywista oczywistość/ On a nie ten agent Bolek.
  Jeszcze tylko nocą podpalić gmach Sejmu zwalając to na "PO" "Nowoczesną" i oczywista "KOD".I będzie jak wtedy
  A co? "Jeden naród,jeden wódz jedna partia" Alleluja i do przodu. Księża przodem.
  Jeszcze jedno Koniecznie tworzyć "obozy reedukacyjne" gdzie prokurator-minister mógłby osadzać tych co mu kłody,szybko i bez sadu ze wskazania osobowego od aktywu w terenie,
  Nie może być by wyszukiwano i wskazywano palcem jakichś Misiewiczów Pisiewiczów gdy oni z trudem i mozołem dzień i noc wykuwają "suwerenowi" lepsze jutro.
  No jak nie,jak tak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !!!! :-)))) Ledwie co odetchnę, to Ty mi nowy temat nasuwasz. Doznaję takiego "wstrząsu", że trudno zamilknąć. Teraz też !!! No bo Ty to tak od razu walisz młotkiem - sztafety ochronne a tu niby jest jeszcze inny wariant - coś z własnej historii. Cofnij się zatem do 1944 i 1945 roku i czasów niemowlęcych PRL-u. Utworzono wtedy także "wojska terytorialnej obrony kraju". JuŻ wkrótce po tym nazwano je Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego (KBW) - mieli takie granatowe otoki na czapkach mundurowych. Wcielono do wojska około 40 tysięcy "poborowych". Zadaniem tych wojsk było zwalczanie band ukraińskich banderowców w Bieszczadach i na Rzeszowszczyźnie a także band "żołnierzy wyklętych", co to mimo samorozwiązania się AK i upadku "rządu londyńskiego" - postanowili nadal toczyć boje i rozboje. Wierzyli, że wywołają III wojnę światową a Anders - na białym koniu wjedzie do Warszawy. Różnie to bywało, ale z początkiem lat 60-tych rozbito "Ognie" i "Łupaszki" a wkrótce po tym rozwiązano KBW - jako formację już zbędną. I teraz jest dopiero problem. Minister wojny - pan Antoni reaktywuje Wojska Obrony Terytorialnej - maja powstać 3 brygady - gdzieś tak około 50 tysięcy luda, które będą rozlokowane na terenach cywilizacyjnie zaniedbanych - czyli na tzw.wschodniej flance. Co by to miało znaczyć ??? Albo Ukraińcy też reaktywują swoje bandy UPA, albo pan Antoni ma wiarygodne informacje, że tam po lasach zaczynają grasować "żołnierze wyklęci" III RP. Jakiś regiment tych wojsk ma być odkomenderowany na Śląsk, bo tam ponoć w nieczynnych już kopalniach zauważono jakieś ruchy. Miejscowi mówią, ze to byli górnicy uruchamiają "biedaszyby" - ale pan Antoni wie lepiej. I jak tu nie wierzyć, że historia kołem się toczy. A jeszcze jak by tak panu Antoniemu jakiś Baligród przyszykowali - Sodoma i Gomora !!!

   Usuń
  2. P.S. - Wiesku !!! W sukurs panu Antoniemu wychodzi pan minister Szyszko (ten od tej luksusowej stodoły). Tworzy mianowicie "Policję Geologiczną", która ma czuwać aby w IV RP nikt nic nie wydobywał z ziemi. Żadne tak kopalnie bursztynu, żadne tam śląskie biedaszyby - nawet wędkarz nie wykopie z ziemi dżdżownicy, bo to są wszystko "geologiczne skarby narodowe". Ehhh.... dożyliśmy czasów !!!!! Juz bym tam darował im te bursztyny i węgiel - ale żeby robaków nie było wolno wydobywać !!!!! Skandal !!!!!

   Usuń
 27. Tylko mi nie piszcie ze ja to tak sam od siebie z niczego ,czyli z głowy.
  Zapłodnił mnie "myślowo" oczywista oczywistość, niejaki Suski.Poseł taka mac by kto nie wiedział
  W Radiu Zet ów Suski z poważną jak sądzę miną i głosem łamiącym się ze wzruszenia, a także z poczucia niewątpliwej dumy, że jego właśnie obarczono taka misją, oznajmił wszem i wobec, że Kaczyński, tak bardzo chciał poświęcić się polityce, że na małżeństwo nie miał po prostu czasu.
  „To wielki patriota, dla którego dobro Polski to najważniejsza rzecz w jego życiu (…) I sprawie tej poświęcił się całym życiem. Nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce”.

  No popatrz popatrz "zaślubił Polskę" tak jak tamten "sąsiad z wąsikiem"
  Nie ma to jak dobre wzorca.Ciekawe czy i koniec będzie taki sam?
  Malenki pistolecik ,gdzieś tam, pewnie jeszcze w szufladzie spoczywa?

  OdpowiedzUsuń
 28. Wiesławie i Sobiepanie, ależ wy durnoty wypisujecie. To już chyba patologia.

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. adaśku - na "patologii to ty się znasz - jak nikt inny. Sam cierpisz od lat !!! BARAN !!!!

   Usuń
  2. adamie - prawda zawsze w oczy kole. Czuj się "wygaszony" - zgodnie z oświadczeniem pani Szydłowej, ze będą "wygaszane" wszelkie patologie.

   Usuń
 29. Sobiepan25 września 2016 12:59
  Bo one "nas czytajom" bo "one czujne som" bo one "donoszom i dają odpór.
  Wykryli ze Piotr O. to taka "opcja niemiecka" no i
  Poseł PiS chce wysłać Wojska Obrony Terytorialnej na Śląsk. "Trzeba umocnić polskość na tym terenie"
  Poseł PiS Waldemar Andzel domaga się, by Wojska Obrony Terytorialnej tworzone przez MON jak najszybciej trafiły na Śląsk. Zdaniem polityka, miałyby być przeciwwagą dla "opcji proniemieckiej", czyli Ruchu Autonomii Śląska.
  wiecej tutaj
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20709137,posel-pis-chce-wojsk-obrony-terytorialnej-na-slasku-trzeba.html#BoxNewsImg
  Przecież ci durnie garściami czerpią z historii,sąsiadów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - czerpią i nie czerpią z tej historii sąsiadów. Ostatnio zapanowała moda na dekomunizację, bowiem wyszedł "ukaz" o zakazie propagowania komunizmu. W moim miescie wytypowano kilka ulic - do zmiany nazwy. "Na ten na przykład" - zmienią nazwę ul.Wincentego Pstrowskiego (to taki górnik co wyrabiał 300% normy), nie bedzie ulicy Leona Kruczkowskiego, Mariana Buczka,, Teodora Duracza, Oskara Langego,Henryka Rutkowskiego, Hanki Sawickiej, Karola Świerczewskiego, Józefa Wieczorka, Franciszka Zubrzyckiego. Nie będzie też ulicy Gwardii Ludowej
   oraz ul.27 Stycznia (data wyzwolenia miasta spod okupacji niemieckiej). Nawet ulica Przyjaźni komuś przeszkadzała - pewnie teraz będzie ul.Niezgody Narodowej. Już wcześniej zmieniono nazwę ul.Hibnera - na Jana Pawła II - a ludzie dalej nazywają - Hibnera. Czysty amok. Prawie dwa lata temu byłem w Berlinie - wyobraź sobie - w samym centrum - od słynnego Alexanderplatzu z wieżą telewizyjną, zaczyna się ulica Karlmarksalee (Karola Marksa), kawałek dalej Liebknechtstrasse i Rose Luksemburgstrasse. Nie wiem co im przeszkadzał np.taki Wincenty Pstrowski - górnikiem był i to "przodowym", normy wydobycia bił, aby gospodarce węgla przysporzyć aż kopnął w kalendarz. Znaczy się "męczennikiem" on był - ofiarą PRL-u, a tu masz, zrobili z niego komunistę. Pewnie teraz będzie ulica Prezydenta Tysiąclecia, albo jakoś tak. Polska to dziwny kraj. W kasie pusto, rekordowy deficyt budżetowy, ale na zmianę nazwy ulic musi forsa być i już. No bo pomyśl - znajdzie się w Polsce kilka tysięcy ulic i placów - gdzie będą "od komuszać" - to ile beda kosztowały same tablice z nazwa ulicy, ile kosztować będą wszelkie szyldy firmowe i reklamy, wymiana dowodów osobistych, praw jazdy i innych dokumentów. Nawet w banku trzeba będzie adres konta zmienić. A ile listów trafi do kosza - bo poczta ci powie "nie ma takiej ulicy"...."nie ma takiej ulicy"....Polska to dziwny kraj !!!!!

   Usuń
  2. hehehe - ja mieszkam przy ul. Zwycięstwa. Koledzy Jakiego juz sie chcieli zamachnąć bo nie wiedzieli o czyje zwycięstwo chodzi. Wobec mnogości dowcipów radni sie cofneli.
   Po drugie - nie zmieniał bym nazw z prostej przyczyny. Wraz ze zmiana nazwy oni nie znikna z naszej historii jaka by ona nie była.
   Pozdrawiam

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>