piątek, 15 lipca 2016

Wiadomości, Francja i
Straszne i smutne !!.

Cytat z Błaszczaka szefa MSWiA:
To jest konsekwencja polityki multi-kulti i poprawności politycznej.
......bez komentarza, gdyż na pewno użyłbym słów których nawet cham nie używa !.

               Wiadomości do d... i takie sobie.

               Skwitować należy, że język angielski niejedno ma oblicze. Innym językiem angielskim mówią kraje anglojęzyczne a inny język angielski uznaje Prawo i Sprawiedliwość.
Należy oczekiwać wydanie specjalnego języka i zwrotów anglojęzycznych wydawnictwa podległego PIS i IPN.

              Wiadomość do d... .
Nie wiem czy tylko ja mam takie skrzywienie, gdyż każda inicjatywa ustawodawcza w wykonaniu PIS wydaje mi się być bezdennie głupia a rzecz chodzi o najnowszy pomysł obniżenia emerytur i rent byłym funkcjonariuszom UB.
Udzielam sobie prawa zabrania głosu na ten temat gdyż nasza, śląska rodzina była przez lata gnębiona przez władzę tzw. ludową łapskami nie tylko tajnych służb ale także milicji i sądu.


Min Błaszczak oświadcza – Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, funkcjonariusze aparatu władzy państwa komunistycznego, państwa represyjnego, którego władza została siła narzucona po II Wojnie Światowej, wciąż pobierają bardzo wysokie emerytury.
Ja w swojej naiwności myślałem, że powodem weryfikacji nie tylko funkcjonariuszy PRL-owskich służb było wyłuskanie ze służb przestępców i skazywanie ich wyrokami sądów.
Także w swojej naiwności myślałem aparat sprawiedliwości, ZUS, IPN a może jeszcze kto inny może zaskarżyć nienależną emeryturę/rentę przed niezawisłym sądem.
Projekt ustawy w swojej treści zawiera punkty kuriozalne np. Dowodem w sprawie rewaloryzacji renty/emerytury może być wyrok sądowy nieprawomocny /rozumiem, wystarczy mieć swojego sędziego który wyda wyrok skazujący i delikwent utopiony - art. 15b pkt e ust. 4/.
Inny kwiatek – ustawa odnosić się będzie do osób które pełniły także czynną służbę wojskową na podstawie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej.
Panowie uważajcie – jedno fałszywe podejrzenie – skazanie nieprawomocnym wyrokiem i mogą z Wami /i ze mną/ zrobić co chcą.
               Wiadomość taka sobie
a dotyczy tzw. Ustawy Inwigilacyjnej.

Sprawa już ma swój bieg w instytucjach Unii Europejskiej a więc warto zaczekać na ich uwagi.
Wkurzają mnie jednak nadal idiomy pojęć. Wg PIS to dla naszego bezpieczeństwa w którym nie tylko ja widzę przede wszystkim niebezpieczeństwo tzn i gnębienie instytucji, szantażowanie pojedynczego obywatela a co najgorsze, bez możliwości obrony.

                   Wiadomość taka sobie
ale bardzo wesoła.


W czasie szczytu NATO nadleciał sobie nad Warszawę dron. Dron miał swojego właściciela, którym okazał się być MON, którym kieruje Antek /już nie policmajster/a Jenerał. Jenerał zadziałał i pochwalił się obezwładnieniem dronów zagrażających szczytowi NATO. W uzupełnieniu Dzielny Antoś zapodał, iż nie dopuścił do wlotu dronów/drona w zamkniętą nad Warszawą przestrzeń powietrzną – czytaj dalej w domyśle – ratując życiu wielu przywódcom i możnym tego świata.
Idiotyzm nr 1. Szczyt tak perfekcyjnie przygotowany a tu taka wtopa.
Idiotyzm nr 2. Jeżeli nie dopuszczono drona nad przestrzeń zamkniętą to znaczy, że latał w przestrzeni powietrznej dozwolonej ?!.
Idiotyzm nr 3. Nikt tych dronów nie widział !!.


                Wiadomość ważna !.
Ostatnio bardzo podniośle obchodziliśmy rocznicę Rzezi Wołyńskiej.
Pytanie moje brzmi – czy to jest temat do wykorzystywania w aktualnej polityce czy dla temat dla historyków ?.
Moim zdaniem należy to zdarzenie potraktować szerzej zgodnie z zasadą akcji i reakcji. W ówczesnej rzeczywistości i wcześniej nie byliśmy hołubieni przez Ukrainę a rozmowy Piłsudski – Petlura i niedotrzymane obietnice zwiększyły niechęć nie tylko do „polskich panów” ale także do polskich sąsiadów. Nie można pominąć także akcji „Wisła”, która była dopełnieniem całej naszej, wspólnej historii w tym utrzymującej /na szczęście nie wszędzie/ niechęci Ukraińców do Polski.
Polecam dość szczegółowy artykuł na:
na ten temat                 Wiadomość na dobre zakończenie.
Bezczelność Jerzego Owsiaka i niedopatrzenie polskich władz. Płot sześcio-kilometrowy to jedna rzecz ale dlaczego dopuszczono do imprezy pod nazwą Woodstock bez odczytania apelu poległych !!.

18 komentarzy:

 1. Mam to samo, mnie też każda inicjatywa ustawodawcza pisuaru wydaje się durna. Nie wiem, widocznie tak już mi obrzydli, że nawet gdyby mi przynieśli walizkę pieniędzy, to bym od nich nie wziął, co zdecydowanie świadczy o mojej głupocie.
  Zabieranie emerytur - moim zdaniem o blisko 30 lat za późno o tym pomyślano, jeśli w ogóle.
  Z punktu widzenia "dobrej zmiany" jest to OK, tak samojak obdarowywanie Olszewskiego i jego żony specjalnymi emeryturami. Czy kolejna władza ma je im odebrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. .............a ja wobec tego, jako stary solidarnościowiec wystapie o podwyższenie emerytury a co ...??? - jak szaleć to szalec !.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Możesz spróbować. Jednak ze Twoimi poglądami, blado to widzę :). Chyba, że okaże się, że masz zdjęcie z Maciorem czy innym kurduplem lub jego bratem. (Bardzo przepraszam za tak obrzydliwe insynuacje). Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Chyba większość rozsądnych ludzi podobnie postrzega te inicjatywy ustawodawcze. Niestety większość w sejmie dała sobie owa frakcja odebrać...

  OdpowiedzUsuń
 3. Całe to multi-kulti nie ma nic wspólnego z zamachami terrorystycznymi. Ich źródłem jest obalenie Saddama i dwie wojny w Iraku. Jakby tego było mało, to dalej Arabskie Wiosny w Egipcie, Libii i Tunezji. Nie da się pogodzić dwóch kompletnie oddalonych od siebie (wrogich - zawsze) kultur. Dlatego i Saddam Husajn i Muammar Kadafi byli dla świata zachodniego gwarantem pokoju w tamtym regionie.
  I komu to ku**a przeszkadzało? Że co? Że chcieli Arabowie demokracji, dlatego wyszli na ulice Kairu, Tunisu i Trypolisu? Bzdura. Ci sami "demokraci" wybrali władze Bractwa Muzułmańskiego w wolnych, demokratycznych wyborach.

  A co do spraw ukraińskich. Wkurza mnie wieszanie psów na Akcji Wisła, bo Akcja Wisła była bezwzględnie konieczna i nie była wymierzona przeciw zwykłym mieszkańcom.
  Bandy UPA działające na tamtym terenie po prostu przymuszały, groźbami i szantażem miejscową ludnośc - Łemków, Hucułów i Ukraińców do udzielania im schronienia, wcześniejszego ostrzegania, wyżywienia, itp., ale także przymusowego wcielania młodych ludzi do band UPA. Polskie wojsko było bezradne, ciągle o krok za bandytami. W związku z tym jedynym wyjściem, zdaniem polskich wojskowych było wysiedlenie ludności - oczyszczenie terenu dzięki czemu bandy miały się stać kompletnie bezbronne, głodne, ślepe, itp. I to się sprawdziło. Była to więc strategia "antypartyzantki", a nie przesiedlanie miejscowej ludności, żeby im "zrobić na złość".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Andy !.
   Starałem sie nie komentować gdyż słabo "kapuję" ten temat. Mam jednak pewne skrzywienie w tej materii gdyż rozmawiałem z bezpośrednim świadkiem tzn. z moim teściem którego z drugiej strony nie podejrzewam a wyważone zdanie bo swoje dostał po tyłku.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Piotr Opolski16 lipca 2016 13:13
   Aby"kapowac" jak z tym UPA było kupiłem/udało mi się kupić/ wydane u nas pamiętniki UPA
   Stefan Stobelski"Chrin "Przez śmiech żelaza"/wspomnienie dowódcy sotni, która w zasadzce zabiła gen Świerczewskiego wyd "mireki" cena 29,90
   Tegoż samego "autora| "Zima w bunkrze" wydawnictwo jak wyżej cena 29,90
   oraz
   Omelan Płeczen "Dziewięć lat w bunkrze" wspomnienia żołnierza UPA to samo wydawnictwo cena 28,90
   wszystkie wydane na Ukrainie, tłumaczone i wydane w Polsce, przez Mireki
   Opracowań historycznych nt naszej polityki w stosunku do Ukraińców tez jest "od groma"jedno takie gdzieś w księgozbiorze posiadam, lecz nie pamiętam tytułu.
   Zapewniam Cie, iż nie najlepiej wypadliśmy w postępowaniu z Ukraińcami żyjącymi na "naszych "ziemiach,a kler katolicki szczególną w tym role odegrał.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Wiemy, że historia nie jest czarno-biała. Łeb mam jeden i wiem, że starość nie wtłoczę do niego juz zbyt wiele i dlatego wielu spraw nie mam ochoty rozstrzygać nawet dla mojej potrzeby. O wiele łatwiej i przyjemniej jest /lub było/ nastawiać ucha którzy byli światkami.
   Wg mojej oceny bez dogłębnego studiowania tematu Rzeź Wołyńska nie jest porównywalna z późniejszymi mordami w czasie akcji "Wisła" podczas której przesiedlono ok. 140.000 tys. ludzi i jak podają źródła mogło zginąć ok. 10.000 przesiedlanych oraz innych zakatowanych w komunistycznych więzieniach w ramach rewańzu np. za ge. Świerczewskiego.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Piotr Opolski16 lipca 2016 19:42
   Pełna zgoda ! Dla poszerzenia wiedzy podsyłam
   http://www.obozdwochtotalitaryzmow.pl/o2t/centralny-oboz.html

   Usuń
  5. Dzieki.
   Mam bliżej Łambinowice.

   Usuń
  6. A co ma piernik do wiatraka ???

   Usuń
 4. "inicjatywa ustawodawcza w wykonaniu PIS wydaje mi się być bezdennie głupia a rzecz chodzi o najnowszy pomysł obniżenia emerytur i rent byłym funkcjonariuszom UB."
  Ja nazwałbym ja nie tylko bezdennie głupia ale zbrodniczą.Tak nie waham się użyć tego określenia,bo tylko ustroje totalitarne stosowały "odpowiedzialność zbiorowa"
  Robili to Hitler,Stalin i inne tego typu "przyjemniaczki"
  Ponadto dotyczy "praw nabytych" które każdy cywilizowany kraj przestrzega i przestrzegać musi chcąc mieć kadrę, a nie burdel kadrowy.
  Raz juz to uczyniono i dokonano obniżki, teraz chcą to robić raz jeszcze "zmieniając przeliczniki"
  Skurwysyństwo to dotyczyć będzie nie tylko funkcjonariuszy/podobno raz już zweryfikowanych i dalej służących w RP/ale całe "zaplecze usługowe" kucharki,sprzątaczki czy sekretarki itp mających "w papierach" prace w resorcie"
  I znów będą w Europie mieć nas na językach bo jak znam życie do Strasburga wpłynie setki o ile nie tysiące pozwów sadowych bo "nasze sądy" jak nic uznają takie działania za "zgodne z prawem"

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesiek - pełna zgoda !!! NIE WSZYSCY FUNKCJONARIUSZE UB lub SB byli "komunistycznymi zbirami" a po wojnie w Polsce funkcjonowały różne organizacje przeciwne ustrojowi PRL. Także bandy UPA. Ktos musiał TYCH zbrodniarzy wziąć za mordę bo inaczej wojna by trwała nadal. TAK to były zwyczajne mordy rabunek i grabież. Wiem cos na ten temat - nie z literatury ale od moich rodziców i krewnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. A może prapoczątki sa tu, a może stad są czerpane wzorce ?
  Bo skądś być muszą,bo skądś "nauki" idą
  Przecież sojusz miedzy tronem a ołtarzem jest widoczny i każdy chyba już i widzi, gdzie wartkim strumieniem płynie, publiczna kasa.
  idhttp://wyborcza.pl/magazyn/1,153663,20407700,koscielna-lekcja-polityki-hold-i-omerta-bartos.html#BoxGWImgą

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy ktoś wysłuchał tego bełkotu w całości?
  Jak można w Polsce czuć się bezpiecznie, kiedy nad obronnością kraju "czuwają" imbecyle?

  OdpowiedzUsuń
 8. Zauważyliście o Czcigodni, iz dzięki bogu zakończył sie ten szkodliwy dla Polski i zdrowego trzonu narodu,"przystanek Owsiaka"
  Uważam ,iz organizatorzy tegoż z Owsiakiem na czele powinni zostać aresztowani i doprowadzeni przed oblicze ministra- prokuratora i osadzeni wg jego rozporządzenia
  A jest za co !
  Bo jak można, w naszym umęczonym kraju, podnoszonym "ręcami" ekipy rządzącej, urządzać bezproduktywny spęd przeszło pół miliona młodej zdrowej ludności i to jeszcze pod hasłami "miłość,szczęście ,pokój.przyjaźń", czy jakoś tak bezbożnie.
  Ani raz ze scen nie padło "odwołanie do boga" naszych wartości,czy poranno- wieczorne modlitwy.
  A tak pięknie brzmią chóralne "kiedy ranne wstaja zorze".
  Ani raz nie padło słowo Smoleńsk i nie odczytano "apelu smoleńskiego"
  Nic tylko zabawa i to w błocie,a to powinno przecież przypomnieć to smoleńskie błoto, w którym to Prezydent -samotnie
  No jak tak można ? Nieprawdaż ?
  I jeszcze ten cały "Owsik" powinien odpowiadać za niedozwolone praktyki handlowe i nieuczciwą konkurencję.
  Pół miliona uczestników i ani jednego "pakietu festiwalowicza" po 960 zl wpłacanych przed i na znajome konto.
  A ten "pokojowy patrol" to oni tak za darmo ?.
  Dlaczego to od nich nie zażądano wcześniejszych wpłat za "pakiet wolontariusza" i to w wysokości 300 zł?
  I do tego ubranie ich takie nieprzystojne kolorowe i Gender.Ani jednej koszulki z logo np "patriotycznym"
  Nie dziwie się, iz nasz "wewnętrzny minister" uznał ten spęd za "podwyższone ryzyko" i kazał teren ogrodzić płotem długości 7 km.
  Gdyby nie ten płot, zgromadzeni pewno wymagaliby "od tubylców" goszczenia, wyżywienia i dowozu na koncerty, a na zakończenie obdarowanie prezentami.I cały czas mąciliby w głowie patriotycznie-katolicko myślącym tubylcom,jakaś tam "miłością,przyjaźnią czy pokojem"
  A najgorsze to to ,ze przez cały czas trwania koncertu, nie zauważono ludzi przechadzających się wśród tłumów z gustownymi tacami zbierającymi na np "postawienie świątyni w tym miejscu" lub posagu przewyższającego rozmiarami tego z sąsiedztwa,
  Nic, zgroza, nie upamiętnili.
  Dlatego tez przyszłoroczny koncert winien byc zakazany a jeżeli juz to za stalowym co najmniej 4 metrowym płotem urządzony.
  By żadna zaraza, w lud polski nie poszła, przeszła i doszła.
  A ziemia po nim wyświecona,poświęcona i egzorcyzmowana.
  Tak nam dopomóż bog a i ty dobra zmiano pamiętaj.
  Nie może byc by "zdrowy trzon ludności" demoralizowany był,bezbożnie
  PS
  Całe szczęście, iż dobra zmiana dosięgła TVPiS a prezes nie pozwolił, by transmisją telewizyjną ciemny lud był demoralizowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...w dodatku na tym ministerialnym płocie suszyli sobie bieliznę!
   Nie. Bielizny przecież nie noszą.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>