czwartek, 23 czerwca 2016

OKIEM EMERYTA (102) - GDY ROZUM ŚPI ...


Odcinek 102 - czyli, Macierewicz działa.


     Ten tekst nie ocenia naszej polityki zagranicznej ani działań rządu w sprawie naszego bezpieczeństwa. Bowiem te sprawy mogą być prowadzone przez najlepszych fachowców, zgodnie z naszą racją stanu ..... Ale zawsze w końcu pojawia się Wielki Inkwizytor i ....


     Czy nasz udział w koalicji antyterrorystycznej jest konieczny? Tak. Polityka "nasza chata z kraja" nie raz już się skompromitowała.

     Czy ogłaszanie przystąpienia do niej i wysyłanie kontyngentu w przeddzień dwóch wielkich imprez międzynarodowych jest przejawem zidiocenia, czy tylko nieodpowiedzialności?

     Ja znam odpowiedź. Minister od wojny potwierdził moją hipotezę, wyjaśniając, że jesteśmy całkowicie bezpieczni, gdyż nasz udział w koalicji nie ma charakteru zbrojnego.Ja znam odpowiedź. Minister od wojny potwierdził moją hipotezę, wyjaśniając, że jesteśmy całkowicie bezpieczni, gdyż nasz udział w koalicji nie ma charakteru zbrojnego.     "F-16 będą pełniły misję wyłącznie informacyjną, natomiast 60 żołnierzy sił specjalnych będzie pełniło misję szkoleniową dla tych, którzy bronią ludności chrześcijańskiej na terenach atakowanych przez terrorystów."

     Innymi słowy - drodzy terroryści, my do was nie będziemy strzelać. My tylko będziemy informowali sojuszników gdzie mają strzelać. Ponadto nie będziemy zwalczać muzułmanów, tylko bronić waszych wrogów, tych psów niewiernych chrześcijan.
     Mam tylko nadzieję, że islamscy terroryści zrozumieją humanitarną postawę min. Macierewicza.

     Od razu poczułem się bezpieczny. Nie ma to jak dobra zmiana!22 komentarze:

 1. A może już czas najwyższy zapytać wprost Macierewicza i to w jego stylu
  "Co takiego zrobiła panu Polska panie Macierewicz,ze czynił pan to co czynił, a najściślejsze związki i interesy robił pan z agentami SB I od nich brał pan "judaszowe pieniądze !!"
  Poczytajcie sobie
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,20285523,dostep-do-danych-przeszukania-kontrola-cudzoziemcow-prezydent.html#BoxNewsLink
  A tu dalszy ciąg z dziejów działalności jednego z tych co to nam to prawo stanowi
  http://wyborcza.pl/1,75968,20287758,macierewicz-i-chwalcy-putina-wciaz-wychodza-na-jaw-nowe-powiazania.html#BoxGWImg
  I dalsze fakty po mataczeniu Ministerstwa kierowanego przez Macierewicza./bo Macierewicz oczywiście milczy/
  Dla tych, o pamięci rybki akwariowej, przypominam "Aferę Oleksego" i jego honorowe zachowanie
  http://www.bliskopolski.pl/iii-rp/afery/afera-olina/
  No tak ale on był nazywany "postkomuchem i człowiekiem bez honoru". Inaczej jest z "prawymi i sprawiedliwymi" U nich do honoru dopisali jeszcze Boga a jak wiadomo Bóg wybaczającym jest

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie onegdaj na PO (he, he... wcale nie to co myślicie, a "przysposobienie obronne"), uczył pan profesor, że rozpoznanie (zwiad), to działania stricte bojowe, a nie jakieś szkolenie dla pilotów.
  P.S. Moi sąsiedzi "zza płota" (opolscy logistycy) polecieli do Kuwejtu już w niedzielę.
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Leszku i Piotrze...witajcie Szanowni Komentatorzy !!! Wróciłem właśnie z 2 tygodniowego odpoczynku. Takie oderwanie się od codzienności i "polityki" - dobrze człowiekowi robi. Okazuje się bowiem, że polityka nie jest tym najważniejszym - czym interesują się Polacy. To pewnie dlatego mamy to co mamy - czyli wszechobecne polskie chciejstwo. Myślę, ze coś trzeba będzie napisać o próbach samobójczych Anglików - przy pomocy tzw.Brexitu, bo trudno to inaczej nazwać. Wychodzi mi na to, Że na naszych oczach "WIELKA BRYTANIA" stanie się "MAŁĄ BRYTANIĄ". no cóż - w pewnych okolicznościach jedynie kubeł zimnej wody na rozpalony łeb pomaga a także zwiększenie nakładów na służbę zdrowia i lecznictwa psychiatrycznego. Przydało by się i u nas. O tym wszystkim chciał bym coś wkrótce napisać a także o tym, że Pankaczyński puścił gazy w Świnoujściu. Wydarzenie dość z pozoru błahe - bo nawet żadnego pomnika przy tym nie odsłonięto, ograniczając się do nadania portowi gazowemu imienia prezydenta tysiąclecia. Ważniejszym jest fakt, co się za tym "puszczaniem gazów" kryje, a kryje się wiele kłopotów. No cóż - mamy erę "dobrych zmian" - skutki nadejdą niebawem.
  To by było na tyle - po powrocie z "urlopu" na działce. Dzisiaj jeszcze będę nabierał sił do komentowania - bo od codziennych prac na łonie natury, jestem jeszcze całkiem obolały. Niektórzy twierdzą, że to bardzo zdrowo, taki "czynny" wypoczynek. Da się widzieć !!! Pozdrowienia !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie, temat brexitu wymaga osobnego szerokiego mówienia.
   Szczególnie jeżeli chodzi o "głębokie" wypowiedzi autorów "dobrej" zmiany.
   Może pociągnę ten temat w następnej notce. piszę "może" gdyż wiem, że Piotr coś nam szykuje, może i o tym wspomni. Nie chciałbym się powtarzać

   Usuń
  2. Leszku - ależ oczywiście - masz rację. Dlatego tylko napomykam i jeszcze nic nie piszę. Zresztą - Angole ponoć już zebrali dwa miliony podpisów aby ogłosić nowe referendum w sprawie unieważnienia tego pierwszego. Dziwi mnie to a zarazem śmieszy - bo przecież u nich nie tworzy się prawa przy pomocy referendów. Do tego potrzebna jest ustawa parlamentarna,która może ale wcale nie musi uwzględniać wyniki referendalne. Piszę to tak na wszelki wypadek - może pan Kukiz sobie przeczyta i Pankaczyński. Im też roją się w głowach jakieś referenda w sprawie zmiany konstytucji. Po minie Panakaczyńskiego, kiedy komentował wyniki Brexitu widać było, że "najszła" go przypadłość jego brata, kiedy to miał jechać na konferencję Weimarską. Miał bałagan w pampersie No dobrze - zostawmy na razie ten temat, bo każda godzina przynosi nowe wieści- i nie zaszkodzi odczekać 2-3 dni. O "puszczaniu gazów" też jeszcze muszę uzupełnić moje notatki - pisane na działce. Bowiem pan Brudziński w dniu otwarcia kurków gazowych bredził, ze gazoport wybudował PiS. Wiadomo kto wybudował i wiadomo, kto odkręcił kurek na cudzej budowie. A że w zbiornikach nie ma nadal gazu - to tylko taki drobny przypadek. Chyba przyjdzie napełnić tym ruskim gazem, bo blachy zaczną rdzewieć. Pękniesz ze śmiechu jak przeczytasz sobie o planach gazowych Panakaczyńskiego na "flance wschodniej". Fiksum - dyrdum czy tak jakoś sie to nazywa !!!

   Usuń
  3. P.S. - o panu Antosiu i jego wyczynach chwilowo nie piszę, bo to "ciężki przypadek". Ostatnio ma kłopoty, bo coś tam mu wyciekło z najtajniejszych planów zabezpieczenia konferencji NATO i teraz rzną z panem Błaszczakiem głupa - kto bardziej winny. Na razie doszli do wniosku, że pani Gronkiewicz-Walz, bo któż by inny. Jak upały się nie skończą, będzie im jeszcze bardziej bilo do dekla.

   Usuń
  4. I jeszcze jedno - P.S. !!! Leszku - podobno tam u Was na Pomorzu powstał pierwszy kilkuosobowy oddział "Obrony Terytorialnej Kraju" - nowej bojowej formacji pana Antoniego. W związku z tym mam pytanie - czy ten "uniform", który wdział na siebie pan minister od wojny na prezentowanej przez Ciebie fotce, to już jest oficjalny uniform czy tylko fantazja pana Antoniego. I dlaczego portki ma w ciapki, a bluza w jednolitym kolorze. Cyba z powodu przyszłych bojowych odznaczeń, żeby były lepiej widoczne ??? Każdy minister musi mieć odpowiedni "poligon" na medale , a u pana Antoniego jakoś panuje "posucha" - nikt mu nic nie przypina. Skandal !!!!

   Usuń
  5. Sobiepan26 czerwca 2016 18:04
   No popatrz popatrz.Rodacy tam u nich /w masie/ krotko przebywają, a już zdążyliśmy ich zarazić naszym "narodowo wszechpolskim" Mądry Polak po szkodzie
   "Angole ponoć już zebrali dwa miliony podpisów aby ogłosić nowe referendum w sprawie unieważnienia tego pierwszego".
   Jak sie jeszcze przeczyta
   "Po zamknięciu lokali wyborczych w Wielkiej Brytanii, Brytyjczycy korzystali z wyszukiwarki Google, aby dowiedzieć się...co to jest Brexit. „Co się stanie jeśli opuścimy UE?”
   To "mądry Anglik po szkodzie" staje się zasadne.
   Dziwi tylko, iż w ichnim parlamencie jakoś nikt nie powiedział/jeszcze/
   "muszą paść słowa prawdy, wybory zostały sfałszowane "
   Jakos odporniejsza jest ta nacja ?Czy co?

   Usuń
  6. Witaj Wieśku !!! Podobno Angole są bardzo flegmatyczni w myśleniu. Nadal myślą, że słoneczko w "Imperium" nigdy nie zachodzi.A co do Polaków - jak się wreszcie pokapują, co jest grane - Pankaczyński będzie musiał szykować nowy milion miejsc do pracy. Przecież nie zabroni rodakom wracać do umiłowanej Ojczyzny.

   Usuń
 4. Leszku !!! Nawiązuję do ostatnich trzech akapitów Twego komentarza - ..."my nie jedziemy tam walczyć - tylko szkolić i informować, kto do kogo ma strzelać i w jaki sposób...." No bo na czym ma polegać to "nasze szkolenie" - jak nie na tym właśnie. Jednocześnie przypomina mi się, jak w kampanii wyborczej pan prezydent A.Duda zarzekał się, ze nigdy nie podpisze decyzji o wysłaniu polskich wojsk za granice - do udziału w nie naszych wojnach. Jak nie wiele potrzeba, aby słowa pana A.Dudy stały się pustym frazesem. Komicznym jest przy tym fakt, ze w naszej armii trwa bałagan - a wg słów ministra wojny - jesteśmy na samym dnie swoich zdolności wojskowych... i to nam przypadł w udziale "zaszczyt" szkolenia innych. Większej głupoty nie słyszałem od dawna. W związku z tym jestem za tym aby jednak w naszej armii przeprowadzono badania psychiatryczne, poczynając od "sztabu generalnego".
  A tak w ogólności - idzie ku dobremu - ochłodziło się. Idzie zebrać myśli do "kupy". A propos "kupy", to tez nasza "doktryna wojenna" - pan Zagłoba namawiał szlachtę w karczmie "u Dupuła" - kupą mości panowie, w kupie bowiem jest siła !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz rację Sobiepanie, upały nie pozwalają myśli złożyć.
   Jednak prezespolski zdobył się na ten wysiłek i wyszło mu, że znalazł winnego brexitu.
   To oczywiście Tusk. Bo nie potrafił dać angolom tego czego chcieli. W związku z tym powinien ustąpić z szefowania UE.
   Jednak upały też zrobiły swoje - prezio nie zauważył, że Tusk dysponuje najwyżej naszymi pieniędzmi. Bowiem nawet ustępstwo w kwestii politycznej, dyplomatycznej czy organizacyjnej zawsze pociąga za sobą jakieś koszty.
   Tak więc wina Tuska, że kosztem np. dopłat do naszego rolnictwa nie zwolnił np. brytyjczyków ze składki na rzecz UE.
   Wina Tuska!!!
   Tusk musi odejść!!!

   Usuń
  2. A panuprezesowi też upały zaszkodziły. Dzisiaj w wywiadzie aż dwa razy powiedział "Bertix" zamiast Bretix. Wina Camerona !!!

   Usuń
  3. Jacek! Britain + exit ( Brytania + wyjście) = brexit (brixit)

   Usuń
  4. Anonimowy - masz rację - dziękuję !!!! Wszystkiemu winne sa emocje - niech Angole wypierniczają z UE - byli tylko hamulcowymi !!!!

   Usuń
 5. Heeee....heeee - Angolom odbiło już zupełnie - postanowili zrobić Brexit także z Mistrzostw Europy. I taki wstyd - maleńka Islandia pokazała im gdzie raki zimują. Angielscy kibole dostana dzisiaj delirium tremens !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Goliat się znalazł !!!

   Usuń
  2. Czyzby ktos próbował sie podpiąc do mnie ?

   Usuń
  3. Piotr - chyba tak - pisiarze czepiają się każdej okazji - jak goowno do buta.

   Usuń
  4. Piotrze!
   Jesteś gościu, ale jako Opolski nie odpowiadasz przecież za całe Opole!
   Wiesz, że paru głupoli też zrodziło!
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Leszku i Piotrze - jeżeli przygotowujeci komentarz na temat Brexitu - uwzględnijcie treśc ulotki rozdawanej przechodniom w Londynie - "Nom more Polish Vermin" - nigdy więcej polskiego robactwa. Niby wszyscy się "oburzyli" - ale taka jest mentalność londyńskiej ulicy. Podobnie jak u nas - co głosi na co dzień pewien "naczelnik".Kto sieje wiatr - ten zbiera burzę.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>