środa, 1 czerwca 2016

MIGAWKI (3)ZNAMY JUŻ STANOWISKO KE


     Dzisiaj poznaliśmy stanowisko KE w sprawie konfliktu konstytucyjnego. Wbrew optymistycznym wczorajszym relacjom z rozmów, jest ono bardzo krytyczne wobec poczynań rządu.


     Dzisiaj tylko jedna migawka


     Przez chwilę słuchałem tego pana. Chyba rzecznika prasowego "rządu". Nazwiska nie pamiętam. Gdybym jakimś cudem zapamiętał, natychmiast kupuję 0,75 by jutro już niczego nie pamiętać.
     Jedno muszę przyznać temu panu - jest lepszy od B. Kempy. Pieprzy tak samo, ale ma uśmiech ładniejszy.
     Z tym szatańskim uśmieszkiem powiedział, że KE może nas w dudę pocałować. Możemy sobie robić co chcemy, dowolnie łamać prawo a i tak nic nam nie zrobią. Nawet jakby bardzo się postarali, to Orban powie - veto.
     Po wysłuchaniu tego pana chciałem napisać, że jest głupi, że nie wszyscy są pierwszym sortem ciemnego luda. Jednak pomyślałem i doszedłem do wniosku, że on wcale nie jest głupi. On jest po prostu człowiekiem absolutnie bez moralności, kręgosłupa i sumienia.
     Co z tego bowiem, że KE nie dysponuje bezpośrednio żadnymi sankcjami? KE wypomina rządowi, że łamie WŁASNĄ Konstytucję - a to moralne zero tylko się uśmiecha i zadowolony zauważa, że komisja może rządowi skoczyć tam, gdzie ja mogę go w dudę pocałować.
     Nie wiem czy on na prawdę przekonany jest, że można w nieskończoność pieprzyć, że orzeczenie TK w sprawie uchwały sejmowej może być rozpatrywane na podstawie tejże uchwały? To już staje się nudne, powtarzanie w nieskończoność absurdu takiego postępowania TK.
     Tak samo jak i twierdzenie, że praworządność w Polsce to tylko polska sprawa. Tak by było, gdybyśmy nie należeli do UE. Może się komuś UE nie podobać. Jednak gdy decyduje się na wejście do niej, przyjmuje zobowiązania przestrzegania reguł tam obowiązujących. Jedną z reguł jest przestrzeganie prawa wewnętrznego przyjętego całkowicie suwerennie przez społeczeństwo. Po prostu Konstytucji. Struktury unijne wyrażając zgodę na wejście do UE mają tym samym prawo do sprawdzania, czy tego wewnętrznego prawa się przestrzega.
     UE nie może nam konstytucji narzucić. Ale trochę to głupio wygląda, gdy UE wytyka nam, że łamiemy własne prawo.
     Bardzo głupio - tylko nie dla cyników, kłamców i oszustów z pisu. Nie dla ludzi, którzy bez oporów nurzają w błocie takie pojęcia jak patriotyzm. Którzy postanowili sobie przyznać prawo do określania - kto może we własnym kraju korzystać w pełni z praw w nim obowiązujących. Zresztą, dla nich jedynym obowiązującym prawem są urojenia pewnego chorego, zgryźliwego i pełnego nienawiści starca.


50 komentarzy:

 1. Ja też króciutko.

  "Co z tego bowiem, że KE nie dysponuje bezpośrednio żadnymi sankcjami?" Wynika, że nie dysponuje. Zatem nie strasz, nie strasz...

  "Nie wiem czy on na prawdę przekonany jest, że można w nieskończoność pieprzyć, że orzeczenie TK w sprawie uchwały sejmowej może być rozpatrywane na podstawie tejże uchwały?" Taki jest stan prawny i inaczej byc nie może.

  " Struktury unijne wyrażając zgodę na wejście do UE mają tym samym prawo do sprawdzania, czy tego wewnętrznego prawa się przestrzega." Tym samym maja prawo?... Czym samym? Gdzie to jest zapisane?

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Gospodarzu bloga jakaś infekcja dopadła tak przeze mnie ceniony i lubiany blog.Ten zarazek wyrzucany z innych blogów tu się przypałętał i psuje powietrze.Myślę,że trzeba przewietrzyć.Pozdrawiam,kocica,MK

   Usuń
  2. Jeżeli Gospodarze uważają, że z tym typem (@adam) warto wdawać się w jakąkolwiek dyskusję, to ja dziękuję! Szwenda się to to złośliwe po blogach i pieprzy trzy po trzy - a w dodatku WSZYSTKICH zna, z WSZYSTKIMI do szkoły chodził, obok WSZYSTKICH całkiem przypadkowo mieszka.
   Od pewnego czasu strach zajrzeć do Was, Panowie, na blog - żeby znów nie czytać wypocin onego @adama. To jest, po prostu, niestrawne.

   Usuń
  3. Ta @adam rzeczywiście plęcze się po kilku blogach i smrodzi. Wystarczy go skasować albo nie odpowiad

   Usuń
  4. A ten nowy rządowy "niedorzecznik" to z wyglądu taki jakiś "hofmanowaty". Jak spod sztancy !!!!

   Usuń
  5. adaśku - wszystko jest zapisane w traktacie lizbońskim - czytałeś ??? Polecam art 7. traktatu. A traktat lizboński podpisał niesławnej pamięci - prezydent tysiąclecia Lech Kaczyński - zapomniałeś ciemnoto ???

   Usuń
 2. Adasku - jeżeli jestes zonaty to wstepując w związek małżeński nie przysiegasz, że nie bedziesz bił zony a własnie to może byc powodem rozwodu.
  ........a gdzie to jest napisane że nie moge bić zony.
  Cytat - Co z tego bowiem, że KE nie dysponuje bezpośrednio żadnymi sankcjami?.
  Poważnie tak myslisz ? - przykład; gdzie była Polska jak UE ustalała stawkę za każdego nieprzyjętego emigranta ?. Własnie tak będziemy spychani na obrzeża UE.
  Podrzuce ci jeszcze jedno, że /.../ że KE nie dysponuje bezpośrednio żadnymi sankcjami?.
  Komisja rolnictwa wstrzymna dopłaty dla rolników, bo nie może finansować kościołów przejmujących ziemie rolniczą ani pastwa które ma prawo pierwokupu ziemi na ktorej rosna sobie np. 3 drzewka zwane lasem...... czy dalej wymieniac jak to UE nie będzie stosować sankcji a w dupe dostaniemy ostro. Spróbuj rozumowo rozplukać 500+ i inwestycje z wsparciem unijnym na np. samotne matki, domy dziecka czy dziennego pobytu a nawet infrastrukture dla dzieci itd, itd.
  PISdzielcy sa cwani bo wiedzą, że to uderzy z opóźnieniem....................

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Piotrze, wolałbym, żeby Pan nie silił się na poufałości. Adaśkiem dla Pana nie jestem i zostać nie zamierzam.

   "Adasku - jeżeli jestes zonaty to wstepując w związek małżeński nie przysiegasz, że nie bedziesz bił zony a własnie to może byc powodem rozwodu." Panie Piotrze, nich Pan nie będzie niepoważny. Nie wolno mi bić żony, ale i Pana też mi nie wolno. To, że nie wolno mi bic żony nie wynika z kontraktu ślubnego, a praw ogólnych. Przykład chybiony!

   To, ze będziemy "spychani na obrzeża UE" ani mnie ziębi, ani nie grzeje. Ja uważam, że Polska na przynalezności do takiej Unii, jaka obecnie istnieje, traci i jestem za jej (Unii) opuszczeniem. Owszem, wolałbym, aby UE zechciała się zreformować, bo jestem zwolennikiem integracji gospodarczej, ale absolutnie nie w tej formie, jak obecnie. Jedynymi beneficjentami obecnej Unii są jej funkcjonariusze.

   W swoim rozumowaniu, pani PPiotrze, proszę uwzględnić, że od bieżącego roku jesteśmy już płatnikami netto, zatem informacje o dopłatach UE do żłobków, rolników, itp nie robią na mnie wrażenia.

   adam

   Usuń
  2. ble - ble - ble, włacz myslenie !!. Gdyby nie integracja to bylibysmy w PRL-u. Bla =- bla - bla, włącz myslenie - płatnikami netto ??!!.
   Za Adaśka przepraszam, ja nie jestem pani ani PPiotrze /od dawna nie jestes kandydatem do wyrzucenia/.
   I tu Cie boli - cytat: To, ze będziemy "spychani na obrzeża UE" ani mnie ziębi, ani nie grzeje. Ja uważam, że Polska na przynalezności do takiej Unii, jaka obecnie istnieje, traci i jestem za jej (Unii) opuszczeniem koniec cytatu, co tylko oznacza, że u ciebie z historia nie najlepiej lub dla ciebie historia to Polska od morza do morza, glany i tłuc innowierców. Wolałbym abys sie odemnie trzymał daleko /na blogu tez/.

   Możesz napisaś, że prawda w oczy kole, czy nie mogę przestac myslec po PeOwsku czy cos w tym stylu.
   Bay !.

   Usuń
  3. Również przepraszam za literówki.

   Napisał Pan: "Gdyby nie integracja to bylibysmy w PRL-u". Być może, choć nie jest to pewnik. Ale nie zmienia to faktu, że UE jest zbiurokratyzowanym organizmam, służącym przede wszystkim swoim urzędnikom i ewentualnie (choć także nie z pewnością) najbogatszym swoim członkom. Przynależność do takiej Unii nie jest dla Polski korzystna. Myślałem, że groźba Brexitu spowoduje samooczyszczenie, reformę UE, niestety tak się nie stało.

   Tak, PŁATNIKAMI. Proszę sprawdzić. Ale, tak naprawdę, płatnikami byliśmy od początku, gdyż wstępując do UE ponieśliśmy straty wynikające z likwidacji całych gałęzi polskiego przemysłu, wynikające z przyjęcia niekorzystnych dla nas unijnych standardów (na przykład dotyczących dekarbonizacji gospodarki), wynikające z bezpłatnego eksportu polskiej młodej, energicznej, tu wykształconej siły roboczej, wynikające z dostosowywania polskiego prawa wewnętrznego do unijnych, wcale nie lepszych, standardów. Również problematyczne są niektóre z głośno anonsowanych korzyści z przynależności do UE. Na przykład swoboda podróżowania - po pierwsze praktycznie dotyczy tylko niektórych Polaków, tych, których na to stać, po drugie powoduje wywożenie za granicę i wydawanie na konsumpcję poważnych środków finansowych, a po trzecie to nie zasługa UE, lecz strefy Schengen. Na przykład budowa dróg - dofinasowano z UE głównie budowę i modernizację dróg na kierunku wschód - zachód, co, wobec konieczności posiadania wkładu własnego powodowało, że Polska dofinansowywała głównie drogi porzebne Niemcom do prowadzenia wymiany handlowej z Rosją, a drogi mające wpływ na polską gospodarkę pozostały w kiepskim stanie, jak na przykład trasa "nadwiślanki" z Góry Kalwarii przez Maciejowice do Dęblina, czy, w większej skali, trasa północ - południe, od Morza Bałtyckiego, po Morze Czarne, o której dopiero teraz, za rządów PiS,u, zaczyna być mowa.

   Pozdrawiam

   adam

   Usuń
  4. adam - gdyby twoja głupota miała skrzydła......

   Usuń
  5. Adam, a ile Ci Putin płaci za próby oddalenia nas od UE? No patrz, sprawdziłem płatności, na stronach rządowych, bo przecież nie na stronach zdrajców Ojczyzny z PiSowskich gadzinówek, w któych bezkarnie mogą każdą bzdurę zamieścić:
   http://www.mf.gov.pl/c/document_library/get_file?uuid=eeac03d1-d7e1-430b-9a55-0c9b98d2de47&groupId=764034

   Tak, tak, Adaś, padły całe gałęzie przemysłu: kowalstwo, garncarstwo, ręczne zwijanie sprężyn, wikliniarstwo ledwie się trzyma....

   Łoj, łoj, łoj, patrz Adaś, zawsze byłeś płatnikiem, buuuchacha...., ty gołodupcu, a co ty wpłacałeś...? Że musiałeś się dostosować do unijnych certyfikatów? No straszne, zamiast jeździć rozpadającym się trabantem, smrodzącym dwusuwem ze strefą zgniotu kończącą się na tylnym zderzaku, Polac najchętniej kupują samochody z grupy Volkswagena, do tego Toyoty, no straszne! Bo oni za to płacą, straszne!
   A pamiętasz któzy to bandyci zniszczyli Stocznię Gdańską? Śniadek, który zawłaszczył Solidarność i oddał ją na usługi zdrajców Polski z PiS, potem schedę przejął po nim Duda, blokujący wszelkie próby restrukturyzacji i sprzedaży, tak zablokował, że nikt tego badziewia nie chciał kupić. Stocznia Szczecińska padła zaś z innego powodu" nabrała kontraktów na specjalistyczne statki, których w życiu nie robiła i zabiły ją naprawy gwarancyjne. Adaś, Putin jest ci wdzięczny, a dr Goebbels jest na pewno dumny, że z taką zaciekłością korzystasz z jego "odkrycia", iż kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.

   Usuń
  6. Panie Wolandzie, nie jestem na liście płac pana Putina. Przeciwko przynależności Polski do UE protestuję we własnym, ale i w Pańskim interesie. Tym bardziej w rzeczywistości, która nastąpi po wyjściu z UE Wielkiej Brytanii.

   Panie Wolandzie, wymieni Pan tak znakomite gałęzie p[rzemyusłu, jak kowalstwo, garncarstwo, ręczne zwijanie sprężyn, wikliniarstwo . A dlaczego nie wpomniał Pan o farmacji, budowie pod klucz fabryk przemysłu chemicznego, włókiennictwa i wielu innych? Nie są ważne?

   Co ja wpłacałem jako płatnik, czy może raczej, co straciłem i co Pan również stracił na skutek wejścia Polski do UE, już wcześniej wyspecyfikowałem, więc nie będe sie powtarzał.

   To oczywiste kłamstwo, że przemysł stoczniowy został utopiony przez ludzi PiS.

   A, swoją drogą, to charakterystyczne, ze większośc z Państwa, nie dyskutuje z argumentami, lecz ogranicza sie do obraz ania mnie. Powiem tak, tyle jesteście warci, ile Wasze argumenty.

   adam

   Usuń
  7. @Panie Adamie,
   "To oczywiste, że jesteś na liście płac Putina i jesteś zdrajcą Polski" jest identycznym argumentem jak "To oczywiste kłamstwo, że przemysł stoczniowy został utopiony przez ludzi PiS".
   To nie ja, lecz pan wyrzygałeś tu stek goebbelsowskich pomówień, które powtarzasz jak kataryna, jakbyś był opłacany przez Putina.
   Póki co, funkcjonuje u nas całkiem sporo firm farmaceutycznych
   http://internet.gumed.edu.pl/1465.html
   A cóż to za gałąź przemysłu "budowanie pod klucz fabryk przemysłu chemicznego i włókiennictwa". Znajdź chętnego do budowy fabryki, ja Ci znajdę polskiego wykonawce, który chętnie się zajmie budową, chory łgarzu! Ale z tym mamy problem, bo PiS jest obrażone na każdego, kto przynosi zysk. Nasza energetyka, choć i tak jest sto lat za Murzynami, dostała za zadanie dofinansować nierentowne kopalnie, dzięki czemu nie będzie się mogła modernizować jeszcze przez następnych 20 lat po upadku rządu PiS. Bo to branża wymagająca koszmarnych nakładów i nawet dziś nie jesteśmy w stanie budować elektrowni gazowych najnowszej generacji i dwa najsłynniejsze wielkie bloki gazowe (jeden powstał w Stalowej Woli, drugi ma powstawać w Puławach), to bloki przedostatniej generacji. Tymczasem zdrajcy Polski z PiS postanawiają miast modernizować energetykę, pieniądze z jej zysków przeznaczyć na dopłaty do kopalń, które w Czechach właśnie zbankrutowały, a w Niemczech zbankrutowały dawno i zatrudnia się tam jedynie nieco ponad 5 tysięcy ludzi dla podtrzymania branży w ramach bezpieczeństwa energetycznego.
   Gównoś pan wyspecyfikował, coś pan stracił (ciekawe co gołodupiec może stracić), bo to, że Unia żąda bezpiecznych, oszczędnych i łagodnych dla środowiska fabryk jest akurat szczęściem dla Polski i Polaków, bo nasze zakłady stały się konkurencyjne i nie niszczą Polski, jej atmosfery i wody tak, jak to robiły zabytki odziedziczone z czasów komuny. I to, że dziś płacę za Volkswagena zamiast jeździć zdezelowanym Trabantem (za którego również płaciłem) jest szczęściem dla mnie, a nie stratą. To wielkie szczęście dla Polski, że UE wzięła za pysk trucicieli i olewających bezpieczeństwo pracowników przestępców uważających, że jakoś to będzie.

   Usuń
  8. A teraz Adaśku trochę danych:
   1. Przemysł meblowy, ekportujem na 8 mld euro (5 miejsce na świecie)
   2. Okna i drzwi- eksport 1,2 mld euro
   3. Sprzęt AGD- eksport na 4 mld euro, pralki 27 % rynku europejskiego, lodówki 18%, zmywarki 15%
   4. Jabłka i pieczarki (440mln euro i 290 mln euro)
   5. Słodycze- eksport za 1,5 mld euro
   6. Kosmetyki- eksport 1,5 mld euro
   Wśród hitów z Polski mamy też jachty, ślimaki (9/10 ślimakó zjadanych we Francji jest z Polski), nakrycia głowy.
   Motoryzacja: od dekady w Polsce produkcja samochodów wynosi ok 600 tys. rocznie, to ok. 2 razy więcej, niż w najlepszych latach komuny. Na rynku autobusów szaleje Solaris, na rynku pociągów NEWAG i PESA.
   Ale Adaś, pamiętaj, ty jeździj tymi fantastycznymi składami, które nie spełniają głupich unijnych norm- zapraszam do zapluskwionych składów w TLK, jeszcze produkcji Pafawagu! I koniecznie podróżuj Autosanami.
   Mamy też 5% rynku rowerowego Unii (5 miejsce w UE). Do tego takie sprawy, o których nie masz bladego pojęcia, jak choćby producja melaminy, czy kaprolaktamu (czołówka światowa).

   Usuń
  9. Brawo Wolandzie!.
   Nareszcie ktoś pokusił się choćby częściowy opis "Polski w ruinie"!!!
   Chociaż domyślam się co na to odpowie nasz kochany nadworny błazen.

   Usuń
  10. Wolandzie:
   "1. Przemysł meblowy, ekportujem na 8 mld euro (5 miejsce na świecie)" Póki mamy drzewa do wycięcia.
   A pozostałe? Gdzie grzybki w occie i cepeliowskie laleczki oraz koronki podhalańskie? Czy nie widzi Pan, że ta nasza cała eksportowa chluba, to struktura eksportu kraju skolonizowanego? Własnej produkcji samochodów nie mamy (bo w Solarisie większość wkładu technicznego to MAN), gdzie elektronika, gdzie mysl techniczna? Przemysł lotniczy, to też głównie dostawca podzespołów, poza dwoma prywatnymi wytwórniami, produkującymi małe samoloty na bardzo ograniczoną skalę (Ekolot - Krosno i Margański&Mysłowski - Bielsko-Biała)

   adam

   Usuń
 3. kocica,MK
  Jedni sie zeswiniaja za większe pieniądze drudzy za ochłapy z pańskiego stołu.
  Ten typ tak ma i wzorem rządowych, zawsze pyta "Gdzie to jest zapisane.
  Tak to juz jest z rodakami" Jedni uznają iz majątek zyskają grając w 3 karty/oczywiście jako grajacy/drudzy lokowali w Amber Gold i każdy miał swoja własną a niewytłumaczalna racje.
  No to ze szacowne gremia,no to co ze autorytety,no to co ,ze KOD manifestuje,ze Unia powiada "źle się bawicie"
  bałwan musi swoje "a gdzie to jest zapisane"
  Gdy dostanie po łbie od "suwerena" i tak powie,ze spiski,ze opcje,ze banksterzy.ect
  To juz jest psychiczna choroba i takich trzeba leczyć a za bogów nie dopuszczać do rządzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesku - nie do końca sie zgadzam, że /.../Ten typ tak ma.
   Staram się racjonalnie tłumaczyć chociaz wiem, że szanse sa niewielkie ale jednak cos zaczyna docierać. Do obudzenia sie z reka w nocniku jeszcze daleko ale sprobujmy mimo wszystko uzywac argumentów a nie /.../ Zatem nie strasz, nie strasz.../.../

   Usuń
 4. Moja racjonalność chyba poszła się pasać na bezkresne łąki abstrakcji! Nie mam talentów profetycznych, nie umiem krakać, wolę kląskać w gaju Akademosa...
  Wkrótce chyba coś dupnie! No cózż elektorat mamy szczególny, środkowoeuropejski:

  Na rozmowność

  Głowa do serca rzadko przemawia,
  A dusza z ciałem też gada niewiele.
  Bliżej do orła nam czy do pawia,
  Gdy w zdrowym ciele zdrowe cielę?!

  Pozdrawiam i, z pewną dozą nieśmiałości, zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 5. Piotr Opolski1 czerwca 2016 18:31
  Powodzenia !
  Ja jeszcze pamiętam z lekcji religii przypowieść o "niepoprawnych grzesznikach" co to żyć będą w grzechu, sami siebie rozgrzeszając "bo moja racja jest mojsza" a jak dostaną w d..powiadają "no coz cale życie się człek uczy" I robią to samo i tak samo.
  Nie na darmo kiedyś powiadał Walesa "mówisz chłopu święte słowa a on na to moja krowa" I zaczynasz od nowa tłumaczyć.Rece opadają gdy mówisz to i tłumaczysz ponoć "uczonym i inteligentnym" Dla mnie to słowna "orka na ugorze" Jak tu pisać gdy oczy zachodzą mglą wściekłości,rece trzęsą a mózg lasuje ze zdziwienia,
  Wiec z nerw wychodzę ! I !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez wychodze z nerw.
   Mam spostrzeżenie, że ignorantem sie nie jest a ignorantem chce sie być i dlatego piesze aby to przełamać chcociaz czasami od pytan zęby bola.

   Usuń
  2. Piotrze - wskaż mi chociaż jednego z PiS-u, który stojąc aktualnie przy korytku - nie jest ignorantem !!!! Dlatego - spoko - to musi się wykopyrtnąć. Rok lub dwa - w polityce - to nie jest epoka, to raczej "mgnienie oka".

   Usuń
 6. Leszku - witaj !!! Nie masz się o co denerwować - PiS i Pankaczyński ma to w genach. Od zawsze powoływali na stanowiska "rzecznika" tylko i wyłącznie osoby ślepo posłuszne - takie gadatełka. No przypomnij sobie !!! Ten młodzieniaszek, jest tylko rodzajem głośnika - nadaje mu kto inny, co ma gadać do "mediów". Jak powie coś "od siebie" - wyleci z posadki. Jedno jest pewne - komunikat UE spowoduje, że Pankaczyński wymieni niektóre "zderzaki", bo kompromitacja goni kompromitację. Dla suwerennego narodu" będa robili dobre miny do złej gry, bo byli przekonani, że tak zbałamucą Fransa Timmermansa, że uwierzy on w te puste gadki i obietnice. Trafiła jednak kosa na kamień.Udają też, że nie będzie z tego żadnych ujemnych skutków dla Polski. A tych będzie całkiem sporo - bo tak stanowią podpisane traktaty unijne. Może to wreszcie da jakiś impuls do opamiętania się "suwerena". Nic tak nie boli jak pusty portfel. Moze też wreszcie "opozycja" zacznie gadać jednym wspólnym głosem, bo obecnie mamy tam "trzech tenorów" a nawet trzech i pół, jezeli by policzyć z PSL-em i każdy sobie rzepkę skrobie. W sumie szykuje nam się wiele kłopotów - jako Państwu, ale "suweren" zaczyna myśleć tradycyjnie - po szkodzie. No to poczekajmy - bo co innego może zrobić przeciętny obywatel - potupać sobie !!!! Jedno jest pewne - Pankaczyński nie da rady. A to czy padnie za kilka tygodni lub miesięcy, to już tylko zwykły kalendarz. Gdzieś tam w internecie przeczytałem takie powiedzenie - "Dajemy radę, jest podła zmiana - wbił osioł slogan do łba barana".... Albo jeszcze inaczej piszą - "Czas na buraki - koniec z mizerią, precz z Konstytucją - my z ewangelią." A niech tam - "szydło" już wylazło z worka. Teraz inni...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepan - he...he... he... Waszczykowskiego już przymierzają na "ambasadora" w USA ( w rezerwie jest pani Fatyga.Taki blamaż !!!!

   Usuń
 7. Ze Polska wyjdzie z Unii to "strachy na Lachy" Nawet nie spróbuje bo najwięksi beneficjenci dotacji z Unii łeb by Kaczyńskiemu urwali.
  Ktoz to, ach któż to najwięcej nam Unie doi Jak zwykle Kościół Katolicki i "kmiecie polscy"
  A ileż to dostają kmiecie No to sobie poczytajcie
  http://www.nto.pl/wiadomosci/opolskie/art/4576739,ile-dostana-rolnicy-z-budzetu-ue,id,t.html
  Chcecie wiedzieć ile dostał wasz sąsiad czy znajomy ? Alez proszę bardzo
  http://www.dziennikwschodni.pl/rolnictwo/ile-kazdy-rolnik-dostal-z-unii-wyszukiwarka-danych-w-internecie,n,1000163172.html
  Kolejny beneficjent kościół
  Ile dostaje? Alez proszę bardzo
  http://wyborcza.pl/1,75248,2627770.html
  jak zwykle przy tym kantując
  http://natemat.pl/86735,feministki-biora-sie-za-finanse-kosciola-wzial-60-mln-z-unijnych-dotacji-w-ktore-wpisany-jest-obowiazek-wdrazania-gender
  Czy jest to pełna lista dotacji? Alez skądże Macie jeszcze i to
  http://finanse.wp.pl/kat,1033789,title,Na-co-Kosciol-pozyskuje-dotacje-unijne-skad-i-w-jakiej-wysokosci,wid,13018840,wiadomosc.html
  Kto wiec odważy sie wytoczyć wojnę "nowej sile przewodniej" i tym co nas podobno "żywią i bronią"i wyjść z Unii
  Słyszycie ten krzyk z ambon i nagły zwrot w poparciu ?Widzicie te blokady dróg i marsze kmieci na Warszawę?
  Za wyjściem z Unii gardłują ci co nic z tej Unii nie dostają.Zawistni jak zwykle rodacy.
  To Unia może nam dać po łbie a my pokornie te ciosy przyjmiemy.
  W/w nie pozwolą na zarzniecie kury która im znosi złote jaja.Moze bedą i mniejsze ale zawsze to "ukochane marności"
  Przekonałem Was ze z Unia jesteśmy związani "na wieki wieków" Tą Unią, która była tak bezbożna a stalą się pobożna gdy przyszły do raczek pierwsze "marności"
  Oczywista oczywistość dla ciemnego ludu popyskuje sie,postraszy ale raczki po pieniążki jednocześnie wyciągnie
  I to było do okazania Amen
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesiek !!! Ty jak zwykle - w prostych żołnierskich słowach - ale tak to jest i nic tu dodać albo ująć.Episkopalni prędzej zniosą celibat niż zrezygnują z unijnych dotacji.

   Usuń
  2. Nawet zgodzą się na "in vitro" - byle trwać przy unijnej kasie !!!

   Usuń
  3. Sobiepan2 czerwca 2016 00:16
   Bo widzisz tak trzeba By zamknąć pyski.Nie ma tu komentarzy,nie ma tu, "być może","nie do końca z tobą się zgadzam" ect.ect Suche liczby.Fakty I "koń jaki jest każdy widzi"
   Mozna tylko napisać "A inni dostają więcej".
   I jest prosta a szczera odpowiedz na "inteligenckie" zastanawianie się dlaczego to PIS ma i będzie miał tak wielkie poparcie wśród kleru.Czy trzeba jeszcze do tego przykładów, pompowania wprost "marności" przez rzad i władze samorządowe/nieliczni tylko się wyłamują/
   Trzeba przypomnieć miliony dla Rydzyka,miliony "na opatrzność",miliony na Światowe Dni Młodzieży/którego to koszty całkowicie przejęło na siebie państwo/
   A jednocześnie nie ma pieniędzy na Centrum Zdrowia Dziecka!
   Czy komuś się skojarzy, czy komuś ręka zadrży przy Urnie. Przypomni sobie, pomyśli? Na to mieli,na moje dziecko i inne biedne i chore, juz nie mieli
   Czy słyszał kto by padło z ust choć jednego z hierarchów KrK zdanie.
   Moze nie róbmy tego, tak z rozmachem ,może cząstkę choć kosztów przekażmy na chore dzieci i Szpital CZD.
   Słyszał ktoś.czytał ktoś?
   Jednocześnie wojsko za nasze pieniądze , stawia most za mostem, przewożąc, eskortując posagi i trzymając warty.
   Gdy "cywilny suweren"proszony o pomoc, odchodzi od drzwi z kwitkiem/Pisałem juz o tym Czy ktoś odpowiedział ?Zainteresowało to kogoś?
   I to ludzi dotyka i to ludzi wpienia a nie losy Trybunału, którego skutki paraliżu, odczują po latach I to sie mówi na spotkaniach,I to jest ta "polityka" O której niektórzy tu nie chcą słyszeć bo jest "brzęczeniem muchy"
   Druga siła "kmiec polski" poprze i zagłosuje gdy będzie miał dalej dopłaty Choc niektórych juz wpieniają dobre zmiany w obrocie ziemia,spadkiem jest ceny czy sprzedaż lasu
   /Tak miedzy nami sprawdź/w papierach/ w katastrze czy Twoja działka choć w części nie jest "leśna" Bo wtedy "podpadasz pod Ustawę" i "masz przekichane"/
   Wszelkie zas z trybun i kazalnic pieprzenia o "wartościach ktorych nie ma Unia" O zagrożeniu"o jej "bezbożności"odbieranie nam suwerenności, ingerencja w suwerenność to tylko pod publiczkę,i "dla ciemnego ludu"
   Bo liczy sie kasa ! "Kasa Misiu sie liczy"I nikt i nic mnie nie przekona" ze czarne nie lubi kasy a jak czarne kasę bierze to i kmieciowi glosującemu masowo na PIS wyjaśni,ze grzechem jest "marsz na Warszawę,blokowanie dróg czy bezbożnym polewanie Policji gnojówka.Bo to bliźni jest twój.
   No i Targowica przecież.Dziwnie brzmiące w ustach tych wiedzących przecież ze to suweren wywieszał w Warszawie "jego eminencje" a nie odwrotnie
   Tak to toczy się światek ,a ja brzęczę Sobiepanie.
   I to by było na tyle Jak mawiał jeden z "prof" Mniemanologii stosowanej"
   Dziękując ze czytasz Boc przecież nie warto

   Usuń
  4. Wieśku !!!! -)))))) - spisane będą ich czyny, spisane "realności"- przyjdzie czas, zagrzmią trąby w trybunałach i ci stojący "po prawicy" zepchnięci zostaną w czeluście niebytu !!! Więcej wiary w wiarę !!!

   Usuń
  5. Sobiepan2 czerwca 2016 16:19
   "Więcej wiary w wiarę !!!"
   Jaja sobie robisz Gdzieżbym śmiał gdy ci co powinni czyli"urzędnicy pana B" jej nie maja A "po czynach ich poznaliśmy"
   Za przeproszeniem Leszka przedstawię Ci jak to polityka PIS "poszła w lud"
   Podjeżdżam jak zwykle na parking obok "bloku" i widzę kolegę jak to z komórki gdzieś dzwoni,Podchodzę i pytam Stasiu cos ty taki zdenerwowany i gdzie dzwonisz.
   A na Policje powiada, bo złapałem w piwnicy włamywacza jak mi z piwnicy rower córki wynosił. Aten sk wiesz co zrobił zaproponował mi "konsensus" to znaczy ja mu dam wynieść ten rower a on za to zostawi mi dwa dalsze,co to w piwnicy trzymałem.
   Nie może być inaczej bo gdyby oddal utraciłby twarz u kolegów a i potrzebowski jest, bo mu rower na prezent komunijny potrzebny, jak nigdy."I idziemy na ugodę"
   Stasiu powiada Trzasnąłem gościa z liścia i zamknąłem w piwnicy i dzwonie, gdzie trzeba.
   Fajnie mówię, Stasiu, ale facet otworzył okienko piwniczne i zaczyna wyłazić by uciec
   /a okienko metr nad terenem a 3-4 m od środka położone jest/
   Stasiu ze miał ręce zajęte telefonem,podskoczył do okienka i tak jak dawniej strzelał karne "posłał gościa do siatki"
   /a piłkarz były on jest takie jakieś 180 cm wzrostu i 120 kg wagi a wykop "klękajcie narody.Z połowy boiska "posyłał na bramkę"/
   Za chwile jest radiowóz i Policjanci pytają Co jest? No to Stasiu mówi, ze włamywacz, ze rower,ze chciał uciekać okienkiem, ale jak ich zobaczył to szybko się cofnął.I pewno spadł bo tam od środka wysoko.
   Weszli do środka ,gość leży i jęczy trzymając się za twarz.Widać ze spadł!.
   No to mówią spisujemy notatkę mówią,a pan mówią do mnie, będzie za świadka!
   Jaki ze mnie świadek, panowie oficerowie powiadam, a do tego u mnie w herbie sa trzy małpki jedna trzyma się za twarz, znaczy nie mówi,druga za oczy, znaczy nie widzi, a trzecia za uszy, znaczy nie słyszy a do tego podjechałem na sekundę przed wami.
   Dobra, dobra, powiadają, nam nie chodzi by pan był świadkiem zdarzenia, ale świadkiem naszej interwencji.
   Gosc pokrwawiony leży, ledwo dycha,powie, ze to my go tak, w trakcie interwencji i Błaszczak nam na łeb kontrole ześle, a Komendant co jest u nas od tygodnia zawiesi i premie zabierze.
   Na to my !
   No co wy, panowie oficerowie, my zeznamy i to od reki, ze podjechaliście jak on już leżał a i do tego, ze tak fachowej pomocy jakiej udzieliliście poszkodowanemu, dawno nie widzieliśmy.
   Dalej to norma, Pogotowie, jakieś nosze,poszkodowany, coś tam bełkotał.Z Policjantami daliśmy sobie znak pokoju.Oni przekazali gdzie trzeba, ze to znany im włamywacz.I koniec balu
   Ale nie o to tu chodzi.Ale o to ze ze złodziejami i oszustami, nawet naród /na dole/nie idzie na kompromisy, bo źle na tym wyjdzie a obiekcje i strachy "Błaszczakowe" przytomni zawsze ominą.Byleby mieć świadka i papier.
   Czy c,d będzie nie wiem.Czas wykaże


   Usuń
  6. Wieśku !!!! A propos Policji - mamy "nowość" w tej branży. Pan minister Błaszczak otwarł był właśnie nową placówkę - nazywa się to obecnie "OGNIWO PATROLOWO-INTERWENCYJNE". Już sobie ludzie robią z tego żarty, bo jak "OGNIWO" to się kojarzy z łańcuchem, a łańcuch z psem. Kojarzysz ??? Rzecz była pokazana w szczegółach w dzisiejszym "Szkle Kontaktowym " TVN

   Usuń
 8. Proszę o wyjaśnienie. Dlaczego prawo jest stosowane wybiórczo. Tzn. jak TK coś orzeka to Rząd (piszę z dużej litery, bo szanuję Urząd Państwa) nie uważa tego za OBOWIĄZUJĄCE PRAWO, a jak coś Sejm (z dużej z powodu jw) coś przegłosuje to ma być obowiązującym prawem? Może prymitywne porównanie, ale to tak jak by złodziej powoływał się na amnestię, która dopiero (może) będzie jednak już obowiązuje(?) i dlatego nie ukradł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mirek53 ! Trybunał Konstytucyjny nie tworzy prawa, on je stosuje. Sejm tworzy prawo, ale go nie przestrzega. Czy teraz rozumiesz ???

   Usuń
  2. Sobiepan do Mirka53 - hehehe - diagnoza niezła !

   Usuń
  3. Piotrze - wkrótce zobaczymy jak to działa w praktyce, bo elektorat Panakaczyńskiego należy do tych, co to w Polsce statystycznie , nie czytają żadnych książek - stąd są "niekumaci". Dopiero jak dostaną kopa w antypody - "cóś" tam dociera. To trochę tak , jak z tym "500+" - ci co potrafią liczyć - wyliczyli, że nas na to nie stać, ale Pankaczyński powiedział, że "damy rady". No i nie dali - wczoraj jakiś PiS-owski mędrzec zapowiedział, że część tej łapówki należy płacić w obligacjach państwowych - płatnych dopiero za kilka lat. Już zabrakło "piniendzy" w kasie u Szałamachy - czy co ??? Ja zaś twierdzę, że nie ma takiej sprawy, której Pankaczyński nie potrafił by zepsuć. Dlatego ZAWSZE przegrywa. Teraz też ma już przesr.... ups.... przechlapane.

   Usuń
  4. Śliczne uogólnienie: "elektorat Panakaczyńskiego należy do tych, co to w Polsce statystycznie, nie czytają żadnych książek - stąd są "niekumaci"". Poniewaz jestem elektoratem PiS'u, sprawdziłem, co leży na stoliku, obok mojego łóżka. Otóż: Weaver R. M.: Idee mają konsekwencje, Prohibita, Sandomierz, 2010 (za The University of Chicago Press) oraz Andersen H. Ch.: Calineczka i inne baśnie, Wydawnictwo Zielona Sowa, Kraków, 2009 - to zostawiły wnuczęta. To tytiułem potwierdzenia słów Sobiepana.

   adam

   Usuń
  5. Pas - dyskutowanie z Toba uważam za bezsensowne.

   Usuń
  6. Panie "adamie" - ja nie komentuję tego co Pan wypoci, bo szkoda mi czasu. Będę wdzięczny - jeżeli Pan postąpi tak samo. Nadto - jakiś jeden wyjątek wcale nie czyni reguły - proszę o tym pamiętać.

   Usuń
  7. adaśku - dobrą książkę czytasz - "Idee mają konsekwencje". Będziesz miał jajo wkręcone w imadło za przynależność do tej "ideologii" - już niedługo.

   Usuń
  8. Anonimowy2 czerwca 2016 11:29
   Popatrz popatrz !!
   A u mnie książka przeczytaną odkładana jest na półkę/połki/ A jak trzeba to je na chwile z tych półek zabieram
   Nawet takie co to "zostawiły wnuczęta" rok temu i do dziś się walają, szybko bym odłożył, bo to napojem zalać można lub inny "dakoktem"co to się kładzie na stoliku "obok łóżka"
   /Ot taki szacunek do książki wbili mi w łeb rodzice/
   A sprawdzać nie muszę, bo czytam jak leci i na bieżąco.
   Na ilość się nie licytujmy bo znam takowych gdy "za Gierka" gdy "zdobyli" meblościankę zapełniali półki książkami "od metra"Maja i "Encyklopedie Powszechną" co wtedy wychodziła, maja i Żeromskiego "dzieła zebrane"/tez wtedy wypuszczane w lud/ I wiele innych klasyków którymi "komuna" mąciła w głowie.A w cenach?Matko moja.I wszystkie "nówka i nie śmigane"
   A ja mam w spadku "Kapitał"Marksa i "Dzieła zebrane Stalina" a także "Krotki kurs WKPB" a także "Zbiór przemówień" Gomółki
   Zgadnij wiec, z czyjej to "twórczości" dzisiejsi władcy czerpią całymi garściami.
   Te cytaty,te problemy, ta definicja wrogów wewnętrznych i zewnętrznych Te elity,spiski,korporacje i zagrożenia.
   Ja rozumiem, ze oni to maja pisane przez "umyślnych", ale od czasu do czasu, warta-by sprawdzić "czyje to "i kto to juz "głosił"Nie uważasz?
   Tylko "Mein Kampf" nie kupiłem bo mnie zbrzydziło
   Żałuje, bo jednemu idiocie, by odpisać na jego "gdyby żył Hitler, to on by dawno jeździł VW" cytat z wynurzeń wodza musiałem odnaleźć w internecie

   Usuń
  9. Panie Sobiepanie, nie zasłużę sobie na Pańską wdzieczność. Będę prostopwał Pańskie kłamstwa, głupoty, kalumnie.

   adam

   Usuń
  10. Nie, panie Piotrze. Bezsensowne jest wypisywanie głupot, co Pan czyni.

   adam

   Usuń
  11. Panie "adamie" - natręctwo jest chorobą psychiczną - naprawdę !!!!

   Usuń
 9. Tak mi się wydaje,że nawet jak czyta ten elektorat Pis-u to ze zrozumieniem ma kłopoty. Szkoda,że Czubaszek zmarła. Pewnie nowy rzecznik byłby znow jej ulubieńcem jak niegdyś Hofman:))

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilkanaście lat temu pewien polonista w liceum,które kończyła"broszka" skarżył się,że połowa uczniów
  z klasy o profilu HUMANISTYCZNYM jeśli czyta to bez zrozumienia treści.Tak się składa,że większość uczniów tej jednej klasy pokończyło jakieś "studia" również o profilu humanistycznym.I tu zagadka: ilu z nich jest zwolennikami PiS? Odpowiedź: właśnie mniej więcej połowa.A która?Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak myślicie ? Znajda się jeszcze jacyś frajerzy którzy je pobiorą
  Bo
  "Ministerstwo Finansów zaproponowało w środę, aby zamiast gotówki w ramach programu "Rodzina 500+", rozdawać korzystnie oprocentowane obligacje".
  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/500-zl-dziecko-obligacje-zamiast-gotowki_794667.html
  I bogowie wybaczcie, ale z cichą satysfakcją powiadam
  A dobrze wam tak, frajerzy, którzy uwierzyliście.
  Miało być "po pincet" na każde okazało się ,ze na drugie i następne
  Miały byc "pieniążki do raczki" a dostaniecie papier, którego "termin realizacji" /korzystnej oczywiście bo z procentem / odłożą wam na "za kilka lat"
  Miało być "na bieżące potrzeby rodziców"
  I co ? Zaspokoicie te potrzeby papierem, który będzie tak twardy ,bo to on "wartościowy jest" ze nawet w sraczu go nie powiesicie.
  By nie sięgać daleko wstecz "komuna" tez wydawała takie obligacje, do realizacji "na zaś".Po denominacji pieniądza okazały się świstkami wartymi grosze.
  No dalej "oficerowie dobrej zmiany" prostujcie,kłamstwa,głupoty i kalumnie ! Do roboty Za to wam płacą,przecież!

  OdpowiedzUsuń
 12. No to Panie Piotrze może już czas najwyższy uzyskać z najwyższych źródeł,tu się produkujących,sprostowanie dotyczące kłamstw głupot i kalumnii
  Na początek.Dobry początek. Oto one
  Siedem cudów braci Kaczyńskich,
  1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

  2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem, posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce

  3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV.

  4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany.

  5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.

  6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoją teczkę dopiero po naciskach prasy.

  7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesławie, jak zwykle plujesz jadem i pieszesz bzdury.

   "Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca Rajmunda" Jaka zawrotna kariera? Pan Rajmund Kaczyński był starszym wykładowcą w Politechnice Warszawskiej, co było najniższym i traktowanym jako bezawansowe stanowisku dydaktycznym. Za to obciążone było największym obowiazkowym pensum dydaktycznym. A to, że był dobrym wykładowcą, a zwłaszcza opiekunem prac dyplomowych, to już tylko jego zasługa.

   "Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle" Z pensji starszego wykładowcy nie można było żyć jak pączek w maśle. Ja, jako asystent i starszy asystent zarabiałem tylko nieco mniej od zarobków starszego wykładowcy i też musiałem poza pracą podstawową pracować na więcej niż jeden etat, żeby wyżyć. Pan Rajmund Kaczyński tez poracował nie tylko jako wykładowca i dlatego żył z rodziną na przyzwoitym poziomie, choć nie "jak pączek w maśle".

   "Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV" W tym czesie, gdy urodzili sie bracia Kaczyńscy, w Polsce nie działała jeszcze regularna telewizja.

   Na temat "cudów" czwartego, piątego i szóstego nie będę sie wypowiadał, bo nie mam żadnych informacji w tym zakresie, choć zdanie: "odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu", a zwłaszcza słowo "JEDYNY" wydają mi sie mocnym nadużyciem.

   "Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym Rajmundowi Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na Politechnice Warszawskiej" Po pierwszenikt panu Rajmundowi Kaczyńskiemu nie ofiarował apartamentu, a jedynie dostał z przydziału komunalne mieszkanie, spore, ale mocno podniszczone. A po wtóre w czasach stalinowskich na Politechnice pan Rajmund Kaczyński nie pracował, rozpoczął pracę w ITC po roku 1954.

   Wiesławie, jak wiem, ze ty nie lubisz pana Jarosława i chciałbyś dokuczyć, jak umiesz, ale trzymaj się realiów.

   adam   Usuń
  2. .........a nie mówiłem - przyjdzie Pan Adam i zrobi z Wami porządek !!.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>