poniedziałek, 16 maja 2016

Teleexpress PIS !!!.
              Niedaleki jest czas kiedy nadejdzie kres oglądania Telexspressu i Teleexpressu-extra . Przypuszczałem, że prędzej czy później i te szybkie wiadomości zPISieją. Wychwytuję co raz więcej wiadomości propagandowych, półprawd czy przenaiczeń.
Przykłady z dnia dzisiejszego /16.05./.
Pan Maciej Orłoś /niech przyjmie moje wyrazu współczucia/ wygłosił pean informując, że agencja ratingowa utrzymała dobry, wysoki rating Polski pomijając jednak obniżenie perspektywy. Pół-prawda, celowe przeoczenie czy naciąganie rzeczywistości ?.
To nie jest w stylu Orłosia ale jak się chce pracować dalej w TVP to trza tańcować jak zagrają.

Jak na razie jest na zwolnieniu lekarskim Danuta Dobrzyńska, którą nieudolnie zresztą próbowała zastąpić Danuta Trzaskalska bliżej nieznana dziennikarka o przeszłości w TV Puls.

Sprawa wyrzucenia Danuty Dobrzyńskiej jest przesądzona czego dowodem jest „zajawka” Teleexpressu-exstra z którego zniknęła żelazna trójka prezenterów a i nie jest pokazywana w twarzach teleexpressu http://teleexpress.tvp.pl/16849256/twarze-teleexpressu


Myślę, że niedługo dowiemy się o bezterminowym urlopie lub chorobie pozostałej dwójki prezenterów Teleexpressu.
Są także przesłanki aby sądzić, że Maciej Orłoś przejdzie na stronę kłamstwa i propagandy.
Mały przykładzik - Pan Orłoś podał w Teleexpressie informację niepełną i fałszująca rzeczywistość i tłumaczy się tak „Często w Teleexpressie sygnalizujemy dany temat, a potem podajemy więcej szczegółów w Teleexpressie Extra. Tak było i tym razem – wyjaśnia. Na pytanie, czy uważa ten sposób podania informacji za błąd, odpowiada, że "nie". – Szczegóły podaliśmy w Teleexpressie Extra –mówi dziennikarz.
Czy to komuś nie przypomina Radia Erywań ?.


              Są i wieści bardzo dobre – ORP Kaszub dostanie nowa armatę i zamiast 25 mm jakiejś tam marki dostanie aż 35 mm innej marki. Będę spał spokojnie !!.

23 komentarze:

 1. Jak dla mnie ten kres nadszedł już dość dawno... W TVP oglądam (z rzadka) jedynie wybrane filmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mimo wszystko, jeszcze do niedawna uważałem że jest to dziennikarski skrót tego co dzieje sie w kraju i na świecie.
   Pozostaja chyba portale internetowe i do samodzielnego wyciągania wniosków /co i tak od jakiegos czasu czynie/.
   Pozdrówka

   Usuń
 2. By poszerzyć wiedze "o reżimowej TVP" polecam
  http://www.newsweek.pl/dobra-zmiana-w-tvp-jak-jacek-kurski-steruje-telewizja-,artykuly,385639,1,z.html
  Znajdziesz tam, na samym początku artykułu, takie zdanie
  "Prawo i Sprawiedliwość już raz było w telewizji. Myśleliśmy wtedy, że jest ostro. Myliliśmy się "
  A my przezywamy swoiste "deja vu" bo to wszystko już było "za realnego"
  Władcy się zmienili "dobra zmiana" przejęła ich metody no i znów możemy napisać na murach"Telewizja kłamie"
  Czyż to nie piękne jak przywracają nam "młodość wspomnieniową"
  A z tą armata to bym tak się nie cieszył. Bo znajac nasze ralia,to dzielni wojowie wygrzebali gdzieś "roztrajbowana" 25 do 35 mm zamontowali do armaty i "jest git"
  Prezydentowi mogli montować stara oponę to do "Kaszuba" nie można ?Przecież wojny nie ma,a sukces jest

  OdpowiedzUsuń
 3. Tu cały przedruk
  http://pis-da.blogspot.com/2016/05/rezimowe-wiadomosci.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje Piotrze!
  Cosik mi sie zdaje ze Tomasz Lis przeczytał Twój "felieton" i "przekuł" to w obraz
  A jak wiadomo jeden obraz znaczy więcej niż tysiąc słów.
  Do oglądania wiec polecam
  http://vod.pl/programy-onetu/tomasz-lis-goscie-kazimierz-marcinkiewicz-robert-biedron-ryszard-kalisz/hc625s#0

  OdpowiedzUsuń
 5. ... "radio erewań"! (miasto fikcyjne, nazwa tylko podobna do Erywania)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...fikcyjne Radio Erewań, jak już - bo takiego w ogóle nie było!
   Miasto Erewań jest, jak najbardziej, stolicą Armenii.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Radio_Erewa%C5%84
   Jak poprawiasz - rób to rzetelnie!

   Usuń
 6. Ponieważ nie dostałem odpowiedzi od Autorów pozwalam sobie przytoczyć jeszcze raz w rozbudowanej formie:
  Bardzo by mnie ciekawiło, gdybyś zrobił takie zestawienie zalet i wad (zysków i strat) z powodu rządów PiS-u:
  1) dla Ciebie osobiście (i dla Twojej rodziny) – jeśli Ty tracisz: to kto zyskuje?;
  2) wykaz grup społecznych, które zyskują i tracą z tego powodu;
  3) i dopiero na końcu wykaz idei, które są wdrażane i naruszane przez rządy PiS-u.
  4) pytanie dodatkowe: co się takiego zdarzyło (co przelało „czarę goryczy”), że niewykształcone, spauperyzowane masy ludowe musiały w Polsce po raz kolejny odsunąć od władzy tzw. „elity inteligenckie”.
  A jakbyś miał wątpliwość, co i dlaczego się dzieje w Polsce polecam Ci stary film "Siedmiu samurajów" akiro kurosawy: bardzo dobre naświetlenie uniwersalnych cech chłopów.
  Zauważ, że chłopa interesuje efekt końcowy, a nie sposób osiągnięcia tegoż efektu (metoda) - więc kłamstwo i oszustwo w wykonaniu pisowskim jest dla nich równie dobrym sposobem działania jak każdy inny.
  Zauważ też, że chłopi nie chcą (nie widzą potrzeby) dyskutowania swoich wprowadzanych zmian z „elitami”, bo inteligentów nie przegadają, a wiedzą, że nie w mówieniu sedno problemu, lecz w rzeczywistych zmianach, a dyskusja doprowadzi tylko do rozmazania, rozwodnienia problemu.
  Inteligentom można zostawić poprawianie (psucie) systemu, ale jego tworzenie musi być domeną praktyków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje pytania nie sa bynajmniej głupie. Odpowiedzi nie sa łatwe i przy pytaniach w tak rozbudowanej formie wyobrażam sobie temat na co najmniej 3 notki których długość byłaby do strawienie jednorazowo.
   Przyjmuje do realizacji jeżeli nie poniosą mnie nerwy i zabiorą czas na komentowanie bieżących spraw.

   Usuń
  2. Anonimowy17 maja 2016 11:44
   Jaja sobie robisz czy co ?
   Ty naprawdę nie wiesz jak 'działa parlamentaryzm" wreszcie jak działa państwo.Nie zauważasz, ze nie tylko rozwalane są jego fundamenty ale wszelakimi sposobami niszczony jest ich autorytet.
   Zauważysz i powiesz "nie o take" gdy np sąsiad przymuszony sądownie do zapłaty, należnego ci odszkodowania czy zwrotu długu powie "a taki wal to tylko opinia sędziego wydana przy kawce" a wydali bo to twoi kolesie.
   Do kogo sie zwrócisz do "wygaszanej" Prokuratury czy jeszcze bardziej wygaszanej Policji?
   "Inteligentom można zostawić poprawianie (psucie) systemu, ale jego tworzenie musi być domeną praktyków."
   Nie zauważyłeś iz to pierwsi legislatorzy sejmowi powiadali "to jest do dupy bo sprzeczne nie tylko z Konstytucja ale i z innymi regulacjami prawnymi"
   I od tego sa nie "praktycy" ale ludzie/prawnicy/ mający w jednym palcu prawo i orzekający na wierz mi, długich posiedzeniach ,czy to co nowe utworzone, nie jest sprzeczne z już istniejącymi uregulowaniami prawnymi albo z prawem Unii,Dlaczego wiec sparaliżowano Trybunał Konstytucyjny,Bo by "protestował" przeciw "pincet każdemu" /a nie każdemu/tak w TV powiadał Jaki i Ziobro Czy dla innych niecnych celów które wyjdą w "praniu"
   A mówiąc "jak krowie na rowie"postąpiono tak jak by z wszystkich nastawni kolejowych osunięto ludzi a na tory puszczono większą ilość ekspresów ,/by przyspieszyć i poprawić komunikacje/lub jak wolisz osunięto sygnalizacje świetlną. ze wszystkich ulic
   "Zauważ, że chłopa interesuje efekt końcowy"
   No i chłop dostał już po łbie.A to "uproszczono" mu system sprzedaży i zakupu ziemi.Ziemia mu gwałtownie potaniała a jak mu sie zemrze, ziemi nie odziedziczy zona, ani dzieci jeśli nie mają "wykształcenia rolniczego".By było do pary dano mu po łbie regulacja w sprawie lasów.O cenach płodów ,systemu kontraktacji i sprzedaży, po dobrej zmianę, popytaj.Tyle ze nie stój w zasięgu kłonicy
   Leszku, Piotrze szkoda gadać, bo facetowi się zdaje, ze to "wista wio,łatwo powiedzieć""chop siup" i dobra zmiana.Jeśli do faceta nie dociera, ba nie przemawiają do wyobraźni dalekosiężne skutki zmian które prze lata cale a kto wie czy nie przez wieki będziemy odczuwać i naprawiać.To nie wytłumaczysz
   Chyba łatwiej jest "poprosić" aby to on sam wyliczył sukcesy jakie to przez 8 miesięcy odniósł rzad.Jak wyliczy na palcach jednej dłoni, będzie to cud.

   Usuń
 7. Anonimowy - jak już zauważył Piotr, nie ma pytań głupich. Są co najwyżej "tendencyjne".
  Zaiste, poruszyłeś trudną materię. Tak trudną, że ja sam nie rozumiem np. tego, dlaczego z punktu 1/ (osobiste korzyści i straty)wykluczyłeś np. pkt.3/ (wykaz idei).
  Nie mogę sobie wyobrazić, jak można czuć osobisty komfort życia i spokojnie patrzeć jak łamane są podstawowe zasady na których powinien on się opierać?
  Wielu ludzi krytykujących poczynania hierarchów kościelnych oskarżanych jest o atakowanie wiary. Właśnie w imię nienaruszalności ich zasad.
  Gdyby nawet benzyna potaniała o 30%, gdyby zamiast o 2,70 - podniesiono mi emeryturę o 270 zł, i tak nie czułbym się komfortowo widząc, że prawo przestaje istnieć. Że zastępuje je widzimisię jednego człowieka.
  Zgadzam się z Tobą w temacie "niewykształcone masy". Jednak z tego właśnie powodu Churchill powiedział, że demokracja to najgorszy ustrój społeczny. I zgadzam się z nim, że jednak nic lepszego jeszcze nie wymyślono.
  W maglu, czy w kolejce do lekarza możemy sobie do woli psioczyć i narzekać nie doszukując się praprzyczyn wkurzającego nas stanu naszej rzeczywistości.
  Jednak nie pretenduję do roli i pozycji magla, więc mnie najbardziej interesują podstawy, zasady według których sam mogę urządzać sobie życie. I jeżeli ktoś i tak niedoskonałe te zasady dodatkowo łamie, lekceważy czy wręcz okazuje im pogardę - to ja to wszystko co interesuje "spauperyzowane masy ludowe" olewam. Bowiem nie zbudujesz nie tylko pałacu, ale nawet zwykłej lepianki bez fundamentów.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja nareszcie, od czasu do czasu, oglądam TVP. Za czasów PO zdecydowanie nie dało się, teraz czasami coś się trafia. Tak trzymać!

  adam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy17 maja 2016 18:49
   O tuś się znalazł "czarny baranie"
   Co to znaczy "od czasu do czasu" lub "teraz czasami coś się trafia" Więcej wiary w "dobrą zmianę"i podnoś Kurskiemu oglądalność Bo to on wzorem Macierewicza nie wierzy w to co zapisały bezduszne komputery monitorujące "po gospodarstwach domowych" w paru tysiącach gospodarstw.
   Tylko rzetelna rozmowa telefoniczna z 800 "oglądaczy" dala prawdziwa liczbę "oglądalności" No i oczywiście "maszyny" kłamały.
   No jak nie ,jak tak, kiedy te smoleńskie, tez.
   Pisz ze juz oglądasz całość TVPPis i bardzo ci się podoba dobra zmiana.
   Nie zapomnij, ze odmładza.Gdyby teraz Macierewicz zechciał "redahtorow" ubrać w mundury wojskowe,wróciłby by nam wspienienia No jak nie, jak tak, towarzyszu

   Usuń
  2. Pewno wolałbyś, Wiesławie, abym oglądał TVN i wierzył w to, co wykrzykiawł pan Petru (Jest nas ćwierć miliona!) w czasie ostatniej KOD'owskiej manifestacji, podczas, gdy było ich pięciokrotnie mniej. Przyznasz chyba, że w takiej sytuacji TVP, która nie transmitowała tej hucpy, była bliżej prawdy, nie mówiąc nic, niż TVN, która kłamała.

   adam

   Usuń
  3. adamie a Ty pewnie osobiście policzyłeś uczestników demonstracji, czy uwierzyłeś w to co mówili w TVPis?

   Usuń
  4. Oszacowałem według własnej metody i uzyskałem wynik w zaokrągleniu 50 000. Policja podawała 45 000, a portal Gazeta, który przedstawił również dokładną metodologię własnych obliczeń, 55 600. Masz Leszku zadanie domowe, sprawdź w google maps jakie są wymiary płyty placu Piłsudskiego, oblicz jego powierzchnię, przyjmij założenie, że upchnąłeś na tej płycie demonstrantów aż do 10 osób na metr kwadratowy (takie zagęszczenie było w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej w Warszawie w latach pięćdziesiątych, co z pewnością pamiętasz i podaj nam wynik.

   adam

   Usuń
  5. ojojoj!
   Mając czas i, niewątpliwie, szczere chęci - odstawiłeś fuszerkę! Rypnąłeś się w jednym przypadku o 5 000, w drugim 5 600. Daj już sobie lepiej spokój z liczeniem, może pisanie wierszy łatwiej Ci wyjdzie? Przecież nie każdemu Bozia dała umysł ścisły. Niektórym w ogóle nie dała. Po co siebie i innych zamęczać partaniną?

   Usuń
  6. To Ty daj sobie spokój. Czy oni się rypnęli, czy ja się rynąłem, nie wiadomo. Ci, którzy znaja się na metodach statystycznych, mogą wyliczyć, jaki jest dopuszczalny błąd dla pomiarów 45 000, 50 000, 55 600. Ty znasz się na tym? Jeśli tak, to podaj wynik. Akurat, w tym przypadku, mój wynik, równajacy się 50 000, jest bliski średniej arytmetycznej, wynoszącej 50 200 i średniej geometrycznej z tych pomiarów, wynoszącej 50 013. Zachwaj raczej swoje wzniosłe uwagi dla siebie, bo się zdziebko kompromitujesz. Tak, jak skompromitował się pan Petru, w końcu podobno ekonomista, który statystykę powinien znać i który wykrzyczał z estrady na placu Piłsudskiego - "Jest nas ćwierć miliona!"

   adam

   Usuń
 9. 1) Pytania nigdy nie są głupie, mogą być naiwne, lecz moje pytania wzywają po prostu do obiektywnej uczciwości (szczerego bilansu);
  2) ja rozumiem Twoją tęsknotę do życia w państwie przewidywalnym pod względem prawnym, ale podobnie jak w filmie "pułkownik Kwiatkowski" zauważam, że to, co jest, to jest rewolucja, nie krwawa, lecz systemowa, więc całkowita negacja typu "nie, bo nie" może być reakcją przesadną;
  3) wydaje mi się, że to, co mieliśmy za rządów PO zmierzało w kierunku skrajnego liberalizmu i indywidualizmu, a obecnie podążamy w kierunku życia bardziej wspólnotowego (nie ma zagrożenia autorytaryzmem i faszyzmem);

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy17 maja 2016 18:50
   Sralis mazgalis !!
   Ty nie teoretyzuj,nie bujaj w obłokach bo jak cie ściągną na ziemie zaśpiewasz "nie o take mi chodziło lub co gorsza 'cale życie człek sie uczy"
   Q-wa motylek pięknoduch, który to musi ale to musi być wzięty za mordę i musi mieć wskazany kierunek bo inaczej d.py nie ruszy.
   Narodowi,czyli MNIE trza wskazać kierunek bo inaczej bładzi we mgle co to ją z nad Smoleńska przywiało.
   A wracaj ty do 'wspólnoty pierwotnej"Gdzieś tam na wybrzeżu Jadźwingowie rekonstruują,bedziesz mkiał wspólnotę plemienna.Za którą tak tęsknisz
   No i oczywiście prawą marsz.Ktory tam rusza z prawej?
   A w wojsku ty był?

   Usuń
  2. "...obecnie podążamy w kierunku życia bardziej wspólnotowego..."
   To był żart? Prawda?
   Faktycznie podążamy w kierunku życia "wspólnotowego". Tylko, że ma to być pisia wspólnota. Komu się ona nie spodoba, to już Ziobro z Kamińskim go zresocjalizują.
   A już z tym brakiem "zagrożenia autorytaryzmem i faszyzmem" to rozśmieszyłeś mnie do łez! Wyjaśnij mi więc jeśli łaska - do jakiego systemu zmierza ta "rewolucja"?

   Usuń
 10. Jasne ! Najlepsze jest "życie wspólnotowe, konsekrowane"
  Jakos tak najbardziej unikanym tematem /nawet tu/ jest temat wielkiego poparcia Pis ze strony koscioła katolickiego.
  Dlaczego ? Wstyd mówić czy strach przed...nie, nie potępieniem, ale opresjami miejscowego proboszcza.
  Bo to nie pójdzie za trumną, odmówi pochowku "na swoim cmentarzu" lub nie przyjdzie "nawiedzić po kolędzie"
  Czy to temat wstydliwy ? Czy dżentelmeni nie mówią o pieniądzach?
  I nikt nie powie dlaczego to, z taką lubością, śpiewają po kościołach"Ojczyznę "dojną" racz zachować panie"
  Dlaczego taki to jest "sojusz ołtarza z tronem ?"
  Dlaczego, co kościół, to agitacja za jedynym a słusznym PIS ?.
  Dlaczego to o demokracji /iż ma się dobrze/ tak szeroko rozwodzi się instytucja, w której nigdy nie było i nie będzie demokracji.
  Ano dlatego, ze zostaliśmy wprost sprzedani "za marności" jak tam powiadają.
  A co, jak co "marności "to ta instytucja umiłowała, od zawsze.Miłością wielką
  Wiec by dać świadectwo prawdzie Umiłowani bracia i siostry, uchylam wam największą "tajemnice wiary"
  http://finanse.wp.pl/gid,18332800,kat,1033699,title,PiS-u-wladzy-Kosciol-z-bonusami-Zobacz-jakie-dary-otrzymal-Kosciol-od-partii-rzadzacej,galeria.html
  Odważycie się skomentować? Przecież od wieków mówione jest "Prawda nas wyzwoli"
  To tylko pierwsze dojenie przez 6 miesięcy sprawowania władzy przez "prawych i sprawiedliwych" a kolejne jeszcze będą. To po "pincet" od drugiego to mały pikuś
  Teraz juz wiesz dlaczego to drogi emerycie i emerytko dostałaś "do emerytury"oszałamiający dodatek 2,70 i nie doczekasz się darmowych lekarstw.
  Przecież lepiej jest, zawierzyć i powierzyć, tym co z biegłością, w twojej intencji, odprawią modły,polecą cię opiece boskiej
  A wiadomo, iż takie modły to kosztowna rzecz , a tradycja w postaci "co łaska niemniej niż" to patriotyczny obowiązek
  Stad jak wyżej.Amen

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja pozwolę sobie trzymać za słowo (obietnicę) Piotra. Śmieszne byłoby, gdyby z bilansu wynikła mu prawdziwa prawda i oczywista oczywistość.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>