poniedziałek, 21 marca 2016

Senatorskie szpiony !
Fragment komentarza Sobiepana pod moją poprzednią notką:
Piotrze !!! Nie udzielam się w dyskusji nad Twoim ostatnim felietonem, bo od wczoraj siedzę sobie w moim "gabineciku" i dumam zawzięcie po jaka cholerę przyleciało do Polski aż 5 senatorów amerykańskich tak się dziwnie składa, że wszyscy są członkami senackiej komisji USA d/s wywiadu) /.../.
Podejrzewam Sobiepana o zadanie, z pełnym rozmysłem pytania retorycznego.

             Polska jako kraj średniej wielkości jest związana z dwoma zasadniczymi sojuszami w których w pierwszym zasadniczą rolę odgrywają Niemcy i Amerykanie a w drugim Amerykanie.
/Był jeszcze trzeci sojusz który odegrał dla nas bardzo ważną i zbawienną rolę choć jego rola dziś osłabła - sojusz finansowo-Amerykański nad którym sprawował pieczę Ronald Reagan. Wypada pamiętać o umorzeniach długów nie tylko w Klubie Londyńskim czy Paryskim ale w bankach amerykańskich, które dały niezbędny oddech reformom Balcerowicza/.

                Obecność Polski w Unii Europejskiej i bliski sojusz z państwem graniczącym czyli Niemcami jest oczywistą oczywistością. Zyski jakie płyną z obecności w UE są nie do podważenia a kto tego nie widzi i nie rozumie to albo jest idiotą albo PIS-owcem /co właściwie wychodzi na to samo/.
Powodem do dalszej deliberacji jest sojusz NATO w którym pierwsze skrzypce grają Stany Zjednoczone co ja uważam za pozytyw gdyż gdzie jak gdzie ale w wojsku demokracja, współrządzenie, współdecydowanie to bzdura. Wiadomo gdzie jest wódz i kto wydaje rozkazy.

To właśnie jednowładztwo jest naszym bezpieczeństwem. Z niepokojem obserwuję, że to bezpieczeństwo się kończy. Moi rodacy którzy nie posiadają nawet instynktu samozachowawczego ze swoim rąbniętym wodzem /zawsze dziewica/ i pogrążają kraj w chaosie który może nas prowadzić do utraty faktycznej suwerenności.

Tak było kiedyś !!.
1.05.2015. John Kerry pisał w imieniu Baraka Obamy:
Historia polskiego zwycięstwa od momentu upadku komunizmu inspiruje bojowników o wolność na całym świecie. Pokazaliście, co można osiągnąć, jeśli ludziom pozwoli się działać wspólnie i sami mogą decydować o swojej przyszłości
Byłem zaskoczony tym, jak wiele się zmieniło zaledwie przez jedno pokolenie i tym, jak tak wielka zmiana była możliwa /.../

Tak jest dziś !!
10 lutego br. senatorowie USA John McCain, Dick Durbin i Ben Cardin piszą list do premier Beaty Szydło. W piśmie podkreślają oni, że "są przyjaciółmi Polski" i zwolennikami silnych dwustronnych relacji polsko-amerykańskich. Jednocześnie wyrażają obawy dotyczące przyjętych niedawno ustaw, które ich zdaniem mogą naruszyć podstawowe wartości, w tym wolność mediów i niezależność sądownictwa.
Odpuszczę sobie dalsze przykłady.

          
            Zakończyła się wizyta, wycieczka /??!!/ grupy senatorów USA w Polsce. Ciekawostką jest, że wszyscy pracują w komisji senackiej ds. wywiadu. Nie odbyło się żadne oficjalne spotkanie i nawet Duduś Łan pokicał do Krakowa aby w knajpie spotkać się z senatorami. /selfie sobie zrobiono/
Nie wierzę w ani jedno słowo oficjalnego komunikatu strony polskiej bo senatorowie USA nie wydali żadnego komunikatu. Kwestie organizacyjne dot. lipcowego szczytu NATO można było załatwić o wiele prościej a organizatorami tegoż szczytu nie są senatorowie ?!.
Jasnym jest, że strona polska sobie nagrabiła aż nadto a przybyli senatorowie szepnęli co nieco na uszko:

Jakim prawem weszliście do siedziby polsko-słowackiego biura NATO ?.
Jakim prawem wysłaliście na emerytury 5 generałów z doświadczeniem w Iraku i Afganistanie, znających języki obce i struktury dowodzenia w NATO ?.
Jakim prawem „skasowaliście” prokuratury wojskowe w których byli prokuratorzy obznajmieni z procedurami w NATO ?.
Dlaczego podejmowanych kroków nie konsultujecie ze strukturami NATO ?.
Czy macie nas za głupców, którzy będą ładowali dolary w przedsięwzięcia na terenie Polski które wy możecie jedną decyzją zniszczyć ?.

Moje podejrzenia idą dalej. Myślę, że właśnie amerykanie mieli zdecydowany wpływ na uzbrojenie polskiej armii /F-16, czołgi Leopard, samoloty transportowe/ i mają do dziś na to wpływ bo żaden kraj NATO nie może sobie kupić co chce bo musi to być kompatybilne z wyposażeniem sił NATO.

Jestem przekonany że poprzednie listy z USA nie odniosły skutku a więc przybyła delegacja która na miejscu ma stwierdzić czy warto w Polskę nie tylko inwestować ale pomagać zachować i gwarantować bezpieczeństwo. Czy jeszcze Polska jest partnerem lojalnym ?.
Oby nam nie pozostały jeno krucyfiksy !!

ps.
Wypowiedź Beaty Kempy po wizycie senatorów -
to interwencja z zewnątrz !.
To chyba przypadek nieuleczalny.42 komentarze:

 1. A ja, po postawionych przez Ciebie, hipotetycznych pytaniach, jakie senatorowie zadali Prezydentowi&Company dodałabym (oczywiście hipotetyczne) ostrzeżenie: jak się nie ogarniecie, to się wam wszyściusieńko wypierdoli w kosmos, bo ujawnimy ... hm... np. ostatnią rozmowę telefoniczną Braci Mniejszych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zante !!!!! A ja Cie miałem za taką umiarkowaną i "kulturną". A Ty się "wyrażasz" - co to znaczy "wy....doli" się w kosmos. W kosmos to :"wystrzeliwują" a nie "wy.....dalają". Po za tym - pozostaję z całym szacunkiem !!!!

   Usuń
  2. Czy Ty żartujesz, Sobiepanie, czy se jaja robisz?
   A gdyby któryś z facetów to napisał - też by Cię tak oburzyło?
   Zażyj lekarstwo i po krzyku.

   A zresztą : (za wikisłownikiem, etymologia)
   Pierdolić - od słowa „pierdoła” (1588 r., o starym niedołędze), a to z kolei od słowa „pierdzieć”; przed XIX w. słowo przyzwoite, używane na salonach np. Józef Wybicki w liście z 1783 r. używa „co ona pierdoli?” w znaczeniu „cóż za niestworzone rzeczy ona wygaduje”

   Usuń
  3. No proszę - jakie to wszystko jasne !!!Nawet Józef Wybicki.... noooo....tego to naprawdę nie wiedziałem !!!! Wielkie dzięki !!!!!

   Usuń
  4. @Anonimowy, jestem wdzięczna jak-nie-wiem-co za wsparcie.
   @Sobiepanie - przykro mi, że Cię rozczarowałam ;-), ale jak to kiedyś w filmie "Daleko od szosy" padło mniej więcej tak: studiuję kulturę i sztukę i jak widzę przed sobą taką sztukę (Prezydent & Company) to trudno mi zachować kulturę.

   Usuń
 2. Sobiepan Co tam "przedawkowałeś" pisząc ?
  "dumam zawzięcie po jaka cholerę przyleciało do Polski aż 5 senatorów amerykańskich tak się dziwnie składa, że wszyscy są członkami senackiej komisji USA d/s wywiadu) /.../."
  By ci ulżyć i wspomóc,napiszę
  Tamci, słowo wywiad, prace dla wywiadu, traktują śmiertelnie poważnie i "o skutkach" ich wiedzy i pobytu, dowiemy się po czynach
  Jako okoliczność łagodzącą /Twego dumania/wziąłem pod uwagę, nasze powszechne, przyjęte za normalność, postępowanie jednego "likwidatora WSI" który do tego stworzył a następnie opublikował "Raport" gdzie wymienił nie tylko nazwiska agentów wywiadu, ale także miejsca ich pracy,dziś zatrudnionego, w roli "dysponenta naszej siły zbrojnej"
  /Dla "ułatwienia" rozdał go tłumaczom by przetłumaczyli minn na rosyjski/
  Czy takiego warto dopuścić do tajemnic NATO ?I co będzie wyprawiał gdy dostanie od nas zabawki?
  PS
  Zapewniam Cie ze uzyskanie, "Certyfikatu bezpieczeństwa" czyli dopuszczenie do tajemnicy państwowej UE czy NATO dziś wymaga odpowiedzi zebranych na, tak na oko, 28 kartkach formatu A_4 a pytania tam zawarte wybitnie przekraczają i wykraczają poza zakres tzw intymności
  Bys otrzymał prawo wglądu "zwyczajne" lub "poszerzone"(klauzula ‘Trés Secret UE/EU
  Top Secret’), NATO (klauzule ‘Cosmic Top Secret’ i ‘Cosmic Top Secret
  Atomal’) oraz Unii Zachodnioeuropejskiej (klauzula ‘Focal Top Secret’),
  (klauzula ‘Secret UE’), NATO (klauzule ‘NATO Secret’ i ‘NATO
  Secret Atomal’) oraz Unii Zachodnioeuropejskiej (klauzula ‘WEU Secret’).
  Bo np musisz odpowiedzieć/dobrowolnie oczywiste dobrowolnie/ na temat preferencji seksualnych własnych i krewnych,czy ich wyznaniu religijnym
  A "komunistów" jakoś to tak, za cholerę, nie obchodziło.A pytania były nie tak "dokładne" i nie w takiej ilości.No i dlatego......

  OdpowiedzUsuń
 3. Piotrze !!!! Jezus Maria Mazurkiewicz - bój się Boga, co ty robisz - to fragment tekstu z "Królowej Madagaskaru". Kurna - wsadziłem "kij w mrowisko". Piotrze - przysięgam - ja nie chciałem naruszać żadnych tam "Top Secret Atomic" , o których pisze Wiesiek, żadnych tam klauzul specjalnego przeznaczenia, żadnych tajnych lub półtajnych raportów. Nie czepiam się - kto je sporządził i kto tłumaczył i dla kogo. Nie czepiam się ile "set tysięcy" Skarb Państwa wypłacił - jako odszkodowania dla niewinnie posądzonych. To na pewno wyjaśni pion prokuratorski IPN za lat 50 lub lepiej.
  Ot "najszły" mnie wątpliwości a te każdego obywatela II kategorii mogą najść. A Wy tu zaraz robicie "wielkie hallo". Moja chata "z kraja" - ja tam unikam angażowania się w politykę i takie tam "czynności" - wolę sobie pożartować. A propos żartów - w jednym z poczytnych tygodników spotkałem taki "aforyzm" - Prezydent Wałęsa udowodnił, że każdy może być prezydentem. Prezydent A.Duda udowodnił, ze nie każdy. Rozumiesz coś z tego Piotrze ??? Pierniczę politykę - jadę na działkę aby "wynawozić" co trzeba. Podobno - jak się podsypie gnojem - lepiej rośnie !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak się działkę, czy inne tereny uprawne "wynawozi", to owszem lepiej rośnie i to znacznie. Niestety "wynawożenie" instytucji i organów państwa, skutkuje odwrotnie proporcjonalnie, wręcz grozi ich obumarciem, czyli klęską. :-)))
   Pomyślności.

   Usuń
  2. Nie kajaj się Sobiepanie,\
   i nie tłumacz. Nagrabiłeś sobie nie mogąc powściągnąć języka (znaczy się palca) i tyle. Szczoteczkę do zębów noś przy sobie, najlepiej w wewnętrznej kieszeni, bo nie znasz dnia ani godziny. Jakby cię nie było ze dwa tygodnie w komentarzach, to spróbujemy namierzyć, który to kryminał i jakąś paczuszkę z herbatą postaramy się podrzucić ;-)

   Usuń
  3. Ikka133 !!! Więc powiadasz, że "wynawożenie" organów grozi ich obumarciem !!?? Tylko jak to zrobić ??? Ciepać czy podkładać a dopiero potem łopatą potraktować ??? Dawniej wszystko było jak gdyby bardziej proste i zrozumiałe. Chłop szedł "za potrzeba" za stodołę - wiało, bo wiało, ale robił swoje a na przedwiośniu zaorał i kartofle sobie rosły. Dla kobiet - pleban zalecał aby "wygódki" czynić, co by ich psiamacie nie podglądały. I było dobrze. Teraz mamy pełna komercjalizację a nawet podwójne opodatkowanie, od tej tam "wartości dodanej" - czyli VAT-u. Bo zauważ jak nas drenują. Jak korzystasz z wygódki we własnym mieszkaniu, to ONI zaraz naliczają ci opłaty, za "towar" podlegąjacy utylizacji, za wodę do jego spuszczania, za konserwację sieci kanalizacyjnej, za utrzymanie samorządu i pana burmistrza (prezydenta nie wyłączając), za czynności administracyjne i takie tam.A potem chytrusy wyławiają, to co wiesz, ekologicznie podsuszają, mieszają z torfem albo inna glebą i prosto do super marketów ogrodniczych - jako "nawóz naturalny" to oferują. Popatrz na paragon - znów tam mamy podatek VAT, koszty handlowe,koszty niezależne, koszty zależne zysk od sprzedaży i co by tam jeszcze. To jest zwyczajny wyzysk i kpina. Już tam nie mówię, żeby sobie liczyli koszty opakowania - należy się i nie śmierdzi w składziku - ale pozostałe koszty ?? Czysty wyzysk. A podsyp takie "cóś" pod ogórki albo inne pomidory - człowiek się po tym dziwi, ze maja jakąś dziwną "woń".
   Wiec powiadasz, że jak się "wynawozi" organy i inne instytucje, to one obumierają albo gniją .... hmmmmm,,,, "trzebaby" się zastanowić !!!

   Usuń
  4. andy_ lighter :-))))) he....he....he.... Ja "sercowy "jestem - wiesz ile wydaję na leki ???? Majątek !!! Każdy ośrodek "odosobnienia" splajtował by po miesiącu. Dopiero na jesień pan minister Radziwiłłł obiecał "bezpłatność". Pisze celowo przez trzy "łłł" abyś nie pomylił z innym ministrem. A koszty rehabilitacji,badań medycznych, testów,analiz - szkoda gadać. Przezorny - zawsze ubezpieczony !!!!!

   Usuń
  5. andy !!! A z tą "herbatką" to się wypchaj. Na "serce" pija się tylko "kordiały" lub nalewki ziołowe. Ehhhh... ta dzisiejsza młodzież !!! :-)))))

   Usuń
  6. To Sobiepanie za drogi interes te "kordiały" ;-)
   A po "darmowe leczenie" niektórzy (przynajmniej kilka lat temu) sami "na ochotnika" do kryminału się pchali ;-) Poważnie (albo na zimę) ;-)

   Usuń
  7. Sobiepan21 marca 2016 16:12
   To ja Ci tłumacze jak komu dobremu dlaczego i jak, te hamerykance węszą i nasyłają rożnych takich by kolacje zjedli u Wentzla a ty ciskasz kamienie w Piotra
   Wazne one były i ogląd tez musiały mieć ważny, iż "nasz"PAD nie pytany i nie proszony pojechał "porozmawiać"
   Tak ty szczoteczki nie szykuj, bo za gapiostwo "jeszcze nie sadzają?" Prędzej upolują Cie na tej działce, zadając pytania.
   Wodę się ma ?A pobór to skąd?
   A szambo jest? I rachunki, za opróżnienie "som" Czy do potoka? Czy sławojka ? A zawartość takowej to gdzie się wylewa,zatruwając glebę i sąsiadów własnymi chorobami + detergenty ?
   A ostatnio wichury u was były To gdzie jest te drzewo którego okazały pieniek ozdabia?
   A wycięte, bo zagrażało ? A gdzie zezwolenie gminy?
   Tat ty swoja "wodę rozmowne" na działce trzymaj, bo nic tak nie przemawia do rodaka jego sumienia i rozumowania, a także wzmożenie pokładów empatii, jak rozmowy w towarzystwie tzw "wody ognistej"
   No i jakaś zakąskę na podorędziu trzymaj "bo wiadomo aż do "Lamansza" ze Polak nie je tylko zakansza"
   Chyba "ze one som" z miejscowego "Koła AA" połączonego z Kołkiem Różańcowym to masz "przerobione"
   Podobno na te przypadłość pomaga wywieszenie na froncie krzyża, portretu O,Tadeusza no i zwyczajowe powitanie "niech będzie pochwa....Lony"
   Ale głowy nie daje !

   Usuń
  8. andy_lighter !!! Skąpiec !!!!!

   Usuń
  9. Wiesiek !!! :-))))) Ale Was mi nalajzło na działkę...uch... za grabie wnet chwycę !!!!
   A co do szamba - Wieśku - widać, żeś nie "działkowy". Kiedy "napełniam latem - używam takich specjalnych bakterii - wrąbią wszystko - nawet ten drogocenny papier. Nazywa się to "bio utylizacja". W zimie nie sr... ups.... nie napełniam to i nie ma problema.

   Usuń
  10. P.S. - :-))) a co do "wód zakazanych" - toć to podstawowe wyposażenie" każdej działki. Zawsze trzeba coś odkazić.

   Usuń
  11. Ja!? Skąpiec!? Toż ja ci herbaty dwie..., trzy torebki poślę!
   Ot, znaczy niewdzięcznicy, wiecznie im mało i mało i mało...!!!!!!!!!!!
   Komuniści i złodzieje - znaczy!!!

   Usuń
  12. PAD nie pytany i nie proszony pojechał "porozmawiać"
   Faktycznie, ani pytano, ani proszono - polecenie dostał i tyle.

   Usuń
 4. Popatrzyłem sobie na zdjęcie, które zamieściłeś Piotrze.
  Senatorowie, jak senatorowie. Na pierwszy rzut oka widać, że to ludzie. A nasz (p)rezydent - na pierwszy rzut oka widać, że marionetka. Stoi jak wystrugany z przylepionym firmowym uśmiechem. Musi być firmowy, ponieważ gdyby Kempa schowała zęby - jej uśmiech byłby identyczny jak u Andrzeja Du.y.
  Coś ten nadworny lalkarz prezesa mało ma inwencji i pomyślunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też tą fotkę obcinałem i obśmiałem się z marynarki Długopisa. Jakaś taka krótka, popatrz na "amerykanskie", a na jego marynarkę.
   No i ta jego "postawa. U nas mówiło się kiedyś na tak postawionego, z rękami "od ciała", że "robi za pakera". Czyli taki co to we łbie ma pusto, ale mięśniaka udaje.

   Usuń
  2. Leszek Kowalikowski21 marca 2016 16:40
   Ech patrzysz a nie widzisz?
   Toz najważniejsza w tym "towarzystwie" jest ta maleńka kobieta, z tytułem senatorskim?
   Po pierwsze "primo" stoi na czele i przed szeregiem.
   Po drugie "primo" ilość tajemnic państwowych przypadająca na jej cm kwadratowy ciała, czy wzrostu, jest znacznie większa niż tych "z rzędu drugiego"
   Po trzecie "primo"
   Fizjonomia "dobrej cioci w rodzinie" wskazuje, iż to był Nr 1 tej "delegacji"

   Usuń
  3. Andy :-)))) z tym garniturkiem pana A.Dudy to masz rację. Marynarka jakaś ciasna i przykrótka. "Gentelmeni" wiedzą, że marynarka z przodu "wstydliwość" musi zakrywać - znaczy się "rozporek" - inaczej to wygląda "wsiowo". Może garniturek szyty był i na miarę, ale przed wyborami. Teraz, tak jak gdyby "prezydenta" trochę przybyło. To pewnie od tej dumy, ze został prezydentem jednego "polaka".

   Usuń
 5. Leszku - bo te senatory to przyjechali tu prywatnie i prywatnie się uśmiechają. Pan A,Duda - służbowo !!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobno boli miłość !. Jak człowiek wstanie w nocy i sie pierdyknie w kant łózka to też boli. Jak sie człowiek qrcze napisze a potem wyskakuje komunikat, że "....pamięc nie może byc red" i cała pisanine szlak trafia to tez boli.
  Wieczorkiem sie wlącze bo teraz mnie bierze cholera !.
  ...i tak pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Piotrze + Leszku !!! No dobrze...Komentatorzy przekopali mi działkę, powycinali "suche drzewa" a nawet zajrzeli do szamba. Bywa.... ja tam nie jedno przeżyłem. Ale dzisiaj postawiłem "oczy w słup". Wyobrażacie sobie - rozpoczyna się proces stulecia przeciwko "AMBER GOLD", te dziesiątki kamer, gadające gęby, niekończące się komentarze, mafia, brudne pieniądze. 1.300.000 stron akt procesowych, wszyscy w napięciu, wszyscy podekscytowani. I nagle BUM !!! Komunikat, ze w Sadzie może być podłożona bomba, która to wszystko wysadzi "do luftu". I ten komunikat - rozprawa musi byś odroczona o 2 godziny, bo "służby" muszą sprawdzić, gdzie ta bomba. Żadnej bomby oczywiście nie było. Był pic i fotomontaż. Z lotu "ptaka" pokazali nam jak ten gdański kompleks sądowo-więzienny wygląda. Kupa zabudowań, oficyn, budynków sąsiadujących. Ogrom !!! I w ciągu dwóch godzin nasze służby to sprawdziły, zajrzały w każdy kąt, pod każde biurko i do każdej szafy i.... do każdego kosza na śmieci. Cudowna sprawność a jakie tempo !!!! Coś mi jednak szepcze za uchem - pic i fotomontaż !!! Budowano "napięcie" wokół sprawy. A proces, proces potrwa co najmniej 3 lata, jeżeli nie dłużej. A jak Sąd się "usłuchnie" obrony i trzeba będzie przesłuchać 18 tysięcy świadków - poszkodowanych. Potrwa dłużej niż 3 lata. A ci poszkodowani - sami naiwniacy - liczyli, ze ktoś im wypłaci 16% odsetek od lokat - chyba nienormalni, albo wybitnie pazerni. Polak chytry i głupi "po szkodzie".

  OdpowiedzUsuń
 8. Sobiepan21 marca 2016 19:45
  Ja Ci tam działki nie przekopuje !Ale zgłoszę gdzie trzeba, iż Ty nie dość że tam "genetyczne g" hodujesz, to jeszcze masz zakopane ważne 'smoleńskie dowody"
  Podaj tylko koordynaty co i gdzie chcesz mieć skopane na wiosnę a i może do tego dojdzie jeszcze rabanie drzewa, na szczapy.Sercowcom należy pomagać!No jak nie Jak tak
  Sprawności w szukaniu bomb nie dziw się.
  Kiedyś miałem przyjemność ,pomieszkiwać "vis a vis" budynku Liceum,a był to czas "moda na bomby" i nie było tygodnia, by dorodna młodzież polska, nie miała w budynku "podłożonej bomby"
  Przybywała, zgodnie z procedura "specjalna brygada z psami" /matko moja, jaka to była różnorodność ras/ i w ciągu pół godziny, było po wszystkim.A budynek tego liceum z przynależnościami był chyba większy od gmachu tego sadu.
  Jak się te psiaki uwijały, a rolą przewodników było tylko umożliwić psu wejście do i wskazanie, gdzie ma szukać /pisze tu o terenie i okolicznych kontenerach szkolnego śmietnika/
  Młodzież "robiła sobie bekę" lub teraz modnego"tu-polewa" i klęła, ze oni tak szybko przeszukali
  Psy szukają, nie ludzie.Policjant tylko towarzyszy i pomaga,psu.
  PS
  Dzis w TVN jakiś "docent rehabilitowany" powiedział, iz afera "Amber Gold" to wina poprzedniego rządu,bo 18 tys ludzi dało się nabrać
  Gdybyś widział jaką miał minę gdy prowadzący /no tak ale to TVN/ powiedział
  No tak ,ale akt oskarżenia został wniesiony za tamtego jeszcze rządu ,właściciela "posadzono wtedy" a Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegała i mówiła iż to jest "piramida finansowa".
  Gdyby zabronili to PIS podniósłby larum ,ze rzad ingeruje w prywatne pieniądze.
  Mina faceta bezcenna I reakcja KNF" mówił za cicho"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Afera "Amber Gold" to mały pokuś ! Jak KNF weźmie się kiedyś za SKOKI, to dopiero będzie afera. Ci od SKOKÓW powinni już mieć podwójne paszporty i wybrać sobie kraj, z ktorego nie deportują na "list gończy".

   Usuń
  2. Dzień dobry
   @JAcek
   Eeee tam... po co im podwójne paszporty... Oni wszyscy "prawi i sprawiedliwi" więc prokuratura i KNF może im... (wiesz co zrobić)...
   Wszyscy wiedzą, że ze SKOK wyprowadzono ileś tam milionów USD do Luksemburga a Gostek od "przewałków" ponownie został senatorem z wiadomej partii...
   Taki qva mamy klimat... polityczny :(

   Krzysztof z Gdańska

   p.s. ostatnio coraz częściej zaczynam się zastanawiać nad emigracją... po co mi to użeranie się w pisolandii?
   Mógłbym teraz leżeć nad basenem w ciepłym kraju, popijać drinki z parasolką, oglądać "czekoladki"... a zamiast tego będę pić piwo nawarzone przez ministra-przygłupa i oglądać jakąś kempę :(
   Ech pora wyjeżdżać...

   Usuń
  3. Panie Krzysztofie - dzień dobry !! Defetyzm Pan tu sieje i zachęca do postaw konsumpcyjnych.
   "Czekoladek" się Panu zachciewa - jak by Pan nie wiedział, że od tych czekoladek można się nabawić "afrykańskiej choroby" albo innej febry. My tam panie, starsze pokolenie - obywali się bez tych frykasów i ananasów - wyroby czekoladopodobne nam wystarczały. Albo te drinki z parasolką - czego to ludziska nie wymyślą. A one wielce niebezpieczne są, można się dziubnąć w oko. Lepiej panie z "gwinta" poczynać. Zachęcam do patriotycznych czynów, ale chwilowo bez tupania - pada i gleba rozmiękła. Ja tam zachęcony przez pana prezydenta - patriotyczne pieśni sobie układam i wcale nie o dojeniu czy innym cyckaniu. Już mi się zaczyna co nieco rymować - np.:
   ....co nam ziobry przemoc wzięła,
   szablą odbierzemy.....
   albo:
   .....co nam władza obiecała,
   sami se weźmiemy....
   Jak Pan tak przy rannym goleniu sobie zanuci, dzionek zaraz staje się jaśniejszy a dusza napełnia się optymizmem. Noooo..... do roboty !!!! Pozdrawiam !

   Usuń
  4. Dobre...dobre.... to i ja się przyłożę -

   ...Krakowiaczek jeden,
   miał koników siedem,
   sześć mu wyzdychało,
   został się sam jeden....

   Usuń
  5. JAcek - no proszę...brawo,brawo - to jeszcze - tak naprędce, na krakowska nutę :-))

   ....Krakowiaczek jeden,
   BOR-owików miał od licha,
   A jak przyszło - co do czego,
   To mu pękła "kicha".

   Usuń
 9. I z życzliwości Panie i Panowie podsyłam wszak mamy wiosne
  https://wieniawa.files.wordpress.com/2016/03/niebc485dc5badupa.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podany adres, Wieśku, jak napis "Andrzej Dupa"- donikąd nie prowadzi!

   Usuń
 10. Piotrze !!! Jest "jedna szkopuła" - piszesz w swoim felietonie o dwóch strategicznych sojuszach Najjaśniejszej RP, unikając pisania o sojuszu aktualnie najważniejszym - SOJUSZ POLSKA WĘGRY. On wyrasta, on się cementuje i wzmacnia. Uch....żadna siła go nie wzmoże. Gdyby nie fakt, że ten cały Orban przypisuje sobie wszystkie zasługi inicjujące wobec Panakaczyńskiego, to może i machnął bym ręką. Niech sobie gada, w końcu - co tam Węgry, maleńki kraik w środku Europy i jakiś tam pan Orban. Ale krew mnie zalała i duma narodowa zaczęła szczypać, kiedy tenże Orban, oświadcza, że udzieli nam pomocy a nawet stanie w obronie Najjaśniejszej i Panakaczyńskiego - gdyby wrogie siły lub "cós" nam zagroziło. No rzesz.... taka mać, kto tu jest potęgą, kto jest od morza do morza, kto na flance wschodniej stoi na straży wartości, kto obalił komunizm i przewrócił mur berliński. Żaden tam Orban. TO PAN PREZYDENT TYSIĄCLECIA ZAINICJOWAŁ, TO JEGO RODZONY BRAT OBMYŚLAŁ PLANY, to oni w Magdalence wywiedli w pole tych co stali jeszcze po stronie ZOMO. Stara to prawda - sukces ma wielu ojców - klęska jest sierotą. Teraz ten..... ten Orban się puszy i nadyma na salonach Europy, a nasz skromny Pankaczyński siedzi samotnie na tym swoim Żoliborzu. Żadna dyplomata nawet mu ręki nie poda, UDAJĄ, ŻE GO NIE MA - A ON JEST I CZUWA !!! Orban....a no... podejdź ty do płota.

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy21 marca 2016 21:39
  Toc to reklama jednego oponiarzy, a brzmi
  "Nie bądź DUPA zmień opony na wiosnę:
  https://wieniawa.files.wordpress.com/2016/03/niebc485dc5badupa.jpg

  OdpowiedzUsuń
 12. Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Piotrze !!! Ja mam dość polityki - a Ty??? Jak nie Kraków to Bruksela, tematy do dyskusji zmieniają się błyskawicznie, a każdy wymagał by, aby siedzieć przy komputerze, robić analizy, zestawienia, kto z kim się spotyka i po co i co z tego wyniknie. Głowa boli ! Może do jesieni uchwalą nam te darmowe leki, to będzie jakoś snadniej. Zanim sobie klapniesz przy monitorze, to zażyjesz jakiegoś "apapa"
  albo inną etopirynę i wtedy pełne spoko, adrenalina się nie wydziela, zgaga nie pali i takie tam pozytywne objawy. Zanim tak całkiem ciepnę politykę, to Ci powiem, że z tych krakowskich rozmów pana A.Dudy, coś musi wyniknąć. Właśnie dlatego zażyłem "apapa" jeszcze z moich zasobów a nie tych darmowych i tak sobie dumam i dumam. Bo nasz noblista powiedział, że każda "polytyka" ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. To sobie tak układam na te kupki - tu same plusy a tam same minusy i próbuję zgadnąć kto je zbierze i od kiedy. Dochodzę do wniosku, ze wiosna tego roku - ta wiosna polityczna, będzie nad wyraz gorąca i burzliwa. Czuć już w powietrzu jakieś powiewy, gdzieś tam - daleko jeszcze - zagrzmi od czasu do czasu - ale lunie na pewno. Wiatrołomów nam przybędzie, oj przybędzie. I to same stare drzewa - wydawało by się mocno zakorzenione - a w środku próchno. Eeee... tam znów ta polityka. Sprzęt wędkarski trzeba przejrzeć, żyłki przewinąć, haki naostrzyć- zwłaszcza haki na te grube szczuki i sumy opasłe. Pewnie zaraz po świętach wyruszę w pole - czas zacząć kopać i siać. Pozdro !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S. - Piotrze !!! Nie wiesz co się stało naszemu panuprezydentowi ??? W onecie prezentują takie jego najnowsze zdjęcie. Popatrz na oczy - białka zrobiły mu się całkiem niebieskie. Czy to tylko kwestia oświetlenia, czy może zaczął zażywać luteinę - taki lek na lepsze widzenie kolorów. A może to ta nowa broń elektro indukcyjna, co ją wynalazł pan Antoni na Dolnym Śląsku. Podobno odkrył aż 10 przypadków ???

   Usuń
 14. Przyjazd senatorów do Polski jest ściśle związany z głoszeniem przez Dudę i Szydło, że w Polsce jest prawdziwa demokracja i głoszeniem przez Macierewicza, że w USA to demokracji nie ma. Chcąc zapoznać się z prawdziwą demokracją, senatorowie przyjechali do Polski, a Obama poleciał nawet na Kubę. Podobno stwierdzili, że na Kubie demokracja jest bardziej zbliżona do amerykańskiej.

  OdpowiedzUsuń
 15. Teraz juz wiemy skąd się wzięło poczytne ,podobno "młodzieżowe?"
  ALA JAJA ! Ale jaja !

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>