piątek, 5 lutego 2016

Już się zaczęło...?!
Największymi orędownikami rozmieszczenia wojsk NATO w Polsce byli Niemcy. Byli, bo niemiecki generał Hans-Lothar Domroese w wywiadzie dla Die Welt wyraził zrozumienie dla podnoszonego przez Bałtów i Polaków postulatu zwiększenia obecnosci NATO na swoim terytorium, zastrzegł jednak, że z wojskowego-taktycznego punktu widzenia nie jest to konieczne.
Delikatnie powiedziane, że lepiej niech NATO mocno trzyma brzytwę w swoim ręku niż dać ją małpie.
Oczywiście powyższe nie ma nic wspólnego z rządami PIS, Dudusiem Łan czy Jarosławem Kaczyńskim /zawsze dziewica/ a świadczy o wstawaniu Polski z kolan !.

Jeżeli ktoś zyje z tego, że zwalcza wroga,
jest zainteresowany tym aby ten wróg
pozostał przy życiu.
Friederich Nietzsche

Portal gospodarczy WP zamieszcza artykuł pt. Koniec produkcji Forda Ka w Tychach bez wpływu na zatrudnienie?
Do połowy roku zakończy się produkcja Forda Ka. przedstawicieli zarządu FCA Poland. zapewnia o utrzymaniu zatrudnienia ale także o rezygnacji z zatrudnienia załogi w soboty. Firma Fiat Chrysler Automobiles fakt wycofania z produkcji Forda Ka motywuje mniejszym popytem /był to jeden z najtańszych modeli samochodów w tym segmencie rynku – przyp. Mój/.
Oczywiście powyższe nie ma nic wspólnego z rządami PIS, Dudusiem Łan czy Jarosławem Kaczyńskim /zawsze dziewica/ a świadczy o wstawaniu Polski z kolan !.
Władza bez odpowiedzialności jest przepisem
na katastrofę we wszystkich sferach życia.
Carol Tavris

Trwają, na razie bezskuteczne rozmowy w sprawie przewozu towarów przez polskich przewoźników na terenie Rosji. Normalną sprawą było zwrócenie się w tej sprawie do odpowiednich organów Unii Europejskiej. Ku zaskoczeniu wielu Unia Europejska w tej sprawie pokazała Polsce środkowy palec a Pani komisarz Violeta Bulc powiedziała, że wierzy w zdolności dyplomatyczne naszych negocjatorów, życzy nam jak najlepszego rozwiązania czyli tłumacząc na język chamów – olali nas.
Oczywiście powyższe nie ma nic wspólnego z rządami PIS, Dudusiem Łan czy Jarosławem Kaczyńskim /zawsze dziewica/ a świadczy o wstawaniu Polski z kolan !.
Panie Boże spraw aby mi się chciało
tak samo jak mi się nie chce
Kubuś Puchatek

Czy ktos słyszał ten huk ?. Tak własnie spadł rating Polski wg agencji Standard & Poor's.
Czy ktoś słyszał ten świst ?. Tak EuroRating podniósł perspektywę ratingu nadanego Cyfrowemu Polsatowi, spółce zależnej od Zygmunta Solorza, do pozytywnej ze stabilnej.

Oczywiście powyższe nie ma nic wspólnego z rządami PIS, Dudusiem Łan czy Jarosławem Kaczyńskim /zawsze dziewica/ a świadczy o wstawaniu Polski z kolan !.
Nie sądzę by ktokolwiek urodził się ze smykalką do Handlu.
Za to każdy z nas ma szansę zostać tym kim zechce.
Frank Bettger

Dziś w Opolu EURO po 4,46 zł.

Oczywiście powyższe nie ma nic wspólnego z rządami PIS, Dudusiem Łan czy Jarosławem Kaczyńskim /zawsze dziewica/ a świadczy o wstawaniu Polski z kolan !.Najpierw marnujemy zdrowie aby dojść do pieniędzy
a potem marnujemy pieniądze abu dojść do zdrowia.
Robert Lembke49 komentarzy:

 1. Uprzejmie donoszę iż na wiele w/w pytań już znaleziono odpowiedzi a nawet napisano przewodnik
  http://www.publio.pl/nowa-polska,p134636.html?utm_source=jwlink&utm_medium=AutopromoINT&utm_campaign=a_Publio_050216&utm_term=Promocja_Nowa_polska&utm_content=link_tekst
  Oto fragment
  To właśnie dla Polaków zaskoczonych niespodziewanie darowaną wolnością powstał ten przewodnik. Żeby objaśniać, żeby kierować i żeby wychowywać” – pisze o książce Rafał Madajczak, twórca ASZdziennika. Wydanie zostało zilustrowane przez Andrzeja „Rysuje” Milewskiego.

  „wstanie z kolan – proces dziejowy, dzięki któremu Polska zrzuciła demokratyczne kajdany i znów stała się Polską, którą można zarządzać jednoosobowo.
  Przykład zastosowania: Wstańże w końcu z kolan i podpisz tę ustawę.

  wolni Polacy – grupa, która pierwsza wstała z kolan i dlatego może zabierać wolność całej reszcie.
  Przykład zastosowania: Jako wolnych Polak nie będę segregował śmieci. To twoja robota.

  PZPR – jeden z trudniejszych terminów, który zawsze sprawia turystom dużo kłopotu z uwagi na swoją uzależnioną od kontekstu dwuznaczność. Kiedy głosujesz za Wolną Polską wspomniany skrót dowodzi Twojej niezłomności przed 1989 rokiem. Kiedy jednak popierasz mroczne siły, PZPR będzie ci kamieniem u szyi.
  Przykłady zastosowania: 1. Ty kanalio z PZPR, wsadzałeś opozycjonistów w stanie wojennym. 2. Ty bohaterze z PZRP, wsadzałeś opozycjonistów w stanie wojennym.

  prezydent – człowiek, który zrobiłby wszystko dla narodu.
  Przykład zastosowania: Oj weź, prezydent by to zrobił.

  premier – człowiek, który zrobiłby wszystko dla narodu, gdyby mu pozwolono.
  Przykład zastosowania: Premier nie odzywa się niepytany” – fragment rozdziału „Kluczowe terminy”
  PS
  Oczywiście powyższe nie ma nic wspólnego z rządami PIS, Dudusiem Łan czy Jarosławem Kaczyńskim /zawsze dziewica/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie - ile lat potrzeba aby przecietny moher poczuł w swojej kieszeni czy rodzinie, że został zrobiony w balona.
   Przykre jest to, że stan ten może potrwać kilka lat i poczynic szkody na kilkanascie lat do naprawiania.
   Nie wiem jak i kto może sie temu przeciwstawić ?.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. O, widzę ,że wszyscy sa dzisiaj zajęci Cameronem i jego wizyta bo nie ma komentujących ..a zawsze lubię poczytać..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem zapracowany bo nakupowałem mięsiwa które trzeba zapeklować, zamienić na połprodukty, lub wykonac wyroby na dłuzszy czas.
   Pozdro

   Usuń
  2. Piotr Opolski5 lutego 2016 22:43
   Matko moja To już przechodzisz z deklaracji, do czynów ?
   Pamiętam jak u mnie w domu padało "już się zaczęło" albo "to się zacznie" to Babcia powiadała.
   Masz tu wnusiu pieniądze i idź i zakup a to 10 kg cukru,/Tata dodawał i 10 deko drożdży,po co, do dziś nie wiem/ 10 kg maki,jakieś tam kasze,a do Ojca "a ty obowiązkowo wódkę,bo dzieciakowi nie sprzedadzą,albo lepiej spirytus" bo to w razie czego i ugościć można, zwycięzców,albo wymienić, na jedzenie.Mama powiadała jeszcze a nie zapomnij o papierosach i Ojciec kilka kartonów "Sportów" przynosił.
   Spiżarnia zawalona przetworami "w słoikach Wecka" /kto dziś wie co to zacz?/ zaopatrywana była regularnie sezonowo,to i pewno nie trzeba je było "na gwałt" robić.
   Dzis gdy "w bloku" ciepło i nic się nie trzyma a jarzyny "kwitną" kuda jej do dawnym piwnic,spiżarni i zapasów.
   Moze tylko kupie parę mięsnych,rybnych /konserw/ i trochę chleba.Ot tak na pierwsze godziny.
   Bo gdyby co, wystarczy miasto pozbawić dostaw wody,gazu i prądu i katastrofa nawet ekologiczna, murowana.Wiec ten dłuższy czas ,odpada, zdecydowanie.
   Moze jeszcze jakaś flaszkę albo lepiej dwie./Bo jakoś głupio na koniec i jedną/
   I czekamy co los przyniesie.
   Gdyby obawy się nie sprawdziły, proszę podaj "koniec alertu" bo alkohol długo przechowywany,jakoś tak "szkłem nasiąka" i smak traci.
   Po co wiec "dobro" ma się zmarnować

   Usuń
  3. Fakt, że nie moge byle czego "chlapnąć" bo może to być odczytane logicznie chociaz wbrew moim intencjom.
   Nie robie zadnych zapasów tylko na emeryturze zmieniłem filozofie kupowania. Mam czas i moge obserwować rynek i łapac okazje. Teraz np. kończy nam sie kawa Jakobs, ktora kupowalismy po 14,50 zł. Dzis stoi na polkach po ok. 20.-. Czekam....... .
   Czatuje także na mięso w promocji i tak np. ostatnio kupiłem ponad 5 kg miesiwa; schab, karczek i łopatka, kolejno po 11.-, 10.- i 8,50. z czego będzie schab wędzono-pieczony jako wędlina 2 x po 0,70 kg, w zamrażarce 4 kotlety z karczku udające schabowe, 4 słoiki na nas dwoje na 4 obiady gulaszu wieprzowego, ok. 1kg do zmielenia na gołabki w przyszłym tygodniu, 30 dkg+ kapusta jako nadzienie do pierogów lub bułeczek i słoik sosu na stompot.
   Jeszcze małe zapasy są z poprzednich tygodni /bigos/ co w połączeniu z tymi zakupami do końca miesiąca mamy spokój. Korciła mnie jeszcze kiełbacha ale nie wszystko na raz.
   Wszystko kosztowało niecałe 60 zł.
   Jak widzisz to nie zapasy a po prostu oszczędność.
   Nie mam zamiaru wadawac więcej niz to jest konieczne a za zaoszczędzone wole sobioe kupic flaszke skoro jest zdrowie aby ja wypić.
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Czyli normalne życie emeryta któremu "się chce",który potrafi,i któremu się "nie przelewa" lub który jako zasadę przyjął "na emeryturze i w pewnym wieku, robię i jem.tylko to co mi przynosi przyjemność"
   A ja myślałem iż "wiewiórki doniosły"Zaczęło się i nas będą głodzić.
   Do tych"pyszności kaloryczności"poleciłbym nalewkę na 27 ziołach pod nazwa "Trojanka litewska"/zioła do kupienia w sklepach zielarskich za jedynie 5-6 zł paczka.a sposób"zaparzania" tez tam jest/
   /Ktorą tak pięknie opisał Pan Wańkowicz w swoim "Ziele ma kraterze" a której "skład zielarski" nowoczesna medycyna, stosuje w swoich lekach/.
   Stosowana z "umiarem?" leczy wszystko.Byc może używany/do słodzenia/ do niej miód pszczeli/najlepiej spadziowy/powoduje, "nazajutrz" /przy przedawkowaniu/, brak tzw kaca, a i zaostrza apetyt.Nie na darmo uznana jako nalewka lecznicza
   Przy "przedawkowaniu" mięsiw niezastąpiona !!
   Trzymana w lodowce "na wsjakij pozarnyj"we wszelkich przypadkach gastryczno- żołądkowych tez, niezastąpiona.
   Proponuje wypróbuj, a uratowani, modlić się będą w intencji pomysłodawcy.
   Za mnie już się modlą,sąsiedzi.Pewno dlatego nachodzili mnie z prośbą "o lekarstwo" bo te z apteki jakoś tak"mało skuteczne".
   Dałem"po flaszce" i jak na razie mam spokój
   Dla ułatwienia
   http://www.sklep.piwowin.pl/TROJANKA_LITEWSKA_Dary_Natury-78.html

   Usuń
  5. Dzięki - wypróbuje na pewno !

   Usuń
  6. @Piotrze, co to jest stompot?

   Usuń
  7. Stompot to danie Holenderskie o ktorym juz pisałem. Podstawą stompota /....stompotu ?/ jest ziemniaczane pure pomieszane z jakąs jarzyną np. kapusta kiszona, marchewka z groszkiem, z buraczkami, kalafiorem z tym że pure normalne ale jarzynki utrzymane z całości tylko przemieszane. Z takiego sóć robi sie na talerzu kształt trumienki i na górę układa kiełbaskę. W Holandi widziałem z parówką ale najsmaczniejsza jest chyba podpieczona Śląska.
   To wszystko z gory polane sosem mięsnym.
   Bardzo fajnie zjeżdża w doł. Ja preferuję pire z marchewka z groszkiem lub z kapustką zasmażaną - smaczności

   Usuń
  8. stampot czyli wszystko w jednym garnku - jedzonko Holendrow. recepturę na zyczeie. Osobiście najbardziej mi smakuje kratofelki,marchewka ugotowane na wołowince i boczku. Potłuczone ,mięsko pokrojone w kawałki ,boczus tez .Do tego trochę musztardy .Zamiast mięska i boczku może byc zwykla kielbasa .ZImowe jedzenie..A teraz sie zorientowalam - pewnie CI Piotr przeslał na maila...

   Usuń
  9. Podejrzewam Reniu, że stompot to takie danie jak nasz bigos. Każdy wie co to jest i każdy robi go inaczej. Moja córka np. nie robi stompotu z mięsem i musztardą.
   Pozdrawiam
   ps.
   22 - 27.04 jestesmy z wizyta w Holandii.

   Usuń
  10. stompot - to taki holenderski misz-masz. Niemcy gotują "Ein Topf" - zawiesista zupa e jednym garnku.

   Usuń
  11. Stompot - breja z byle czego !

   Usuń
  12. Hmmmmm.... to ja bym chyba najbardziej lubiła puree ziemniaczane z kiszona kapustą i sosem z pieczeni ;-))) Ojej! Moje ślinianki! ;-)))

   Usuń
  13. Jurku - Ein topf to rzeczywyście danie jednogarnkowe ale jednorodne np. fasolka po kretyńsku, bigos, zupy czyli wszstko zmieszane do kupy.
   Anonimowy - stompotto nie breja chociaz z wszystkiego mozna zrobic breję. Postaram sie zrobić djęcie z naszego stompotu i pokazać.
   Zante - mnie tez slinianki pracują bojesteśmy z zona kapuściani.
   Pozdro

   Usuń
  14. @Piotrze - dawno, bardzo dawno temu, gdy byłam dzieciakiem miałam taką opiekunkę, Poznaniankę z krwi i kości. Ona mi pokazała jak najlepiej smakuje obiad złożony z ziemniaków, gotowanej kiszonej kapusty i mięsa w sosie (u nich najczęściej królik): mieszała mi to wszystko na talerzu. I to jest jeden z moich smaków z dzieciństwa. Innych warzyw nie mieszam, ale możliwe, że tym sposobem nie wiem co dobre ;-))))

   Usuń
  15. Taka mieszanka ziemniaczków z kapusta jest mi doskonale znana i stosowana do dzis przy okazji konsumpcji mielonych. Pomieszać kartofelki z kapustka i jeszcze po górze pokropić tłuszczykiem mielonych do tego 2 mielone - żarcie królów !!!!.
   Pozdrawiam smacznie

   Usuń
  16. Mielone to ja wolę z buraczkami albo marchewką z groszkiem ;-)))
   Ale się żarciowo zrobiło ;-))))

   Usuń
 3. @Piotrze - dobrze, że nie wyliczałeś dalej, bo by mnie krew zalała.
  A ich nic nie powstrzyma, póki nie wywrócą wszystkiego do góry nogami. Gadają, że naprawiają, co PO zepsuła, ale chyba już dla wszystkich jest jasne, że to chodzi o całkowitą przebudowę pookrągłostołowej konstrukcji państwa. Nie zamierzają do swojej idei nikogo przekonywać, namawiać, ale państwo zwyczajnie zawłaszczyć, obsadzić swoimi, a przeciwników niszczyć. Nie zależy im, by ciemny lud ich wielbił. Wystarczy, że będzie cicho siedział.
  Dziś na Kinie Polska był świetny dokument o Michniku. I tak mi przyszło do głowy, że gdyby w czasach pierwszej "Solidarności" było ich więcej nie doszłoby do Okrągłego Stołu, a w Polsce polałaby się wówczas krew. Bo im nikt pokojowo nie oddałby władzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezaleznie od wszystkich i wszystkiego uważam Michnika za jednego z madrzejszych ludzi w Polsce chociaż nie podoba mi się jego fraternizacja z byłą wierchuszką komuny.
   Pozdrawiam
   ps. Ciąg dalszy wyliczanki będzie gdyz dobrze jest wiedziec kiedy będziemy dochodzili do ściany i trzeba giwerę ze smaru oczyścic.

   Usuń
  2. Już chyba niezbyt daleko do tej ściany :(:(:(
   We wspomnianym przeze mnie dokumencie Michnik tłumaczył, że Jaruzelski, w jakimś sensie, go ciekawił, bo Jaruzelski mając taki życiorys, pozostał człowiekiem autentycznie wierzącym. No i Michnik, znając bliżej Jaruzelskiego twardo trwa przy przekonaniu, że gdyby nie wiele cech Jaruzelskiego nie byłoby mowy o porozumieniu z opozycją. Twierdzi, że w jakimś sensie mieliśmy sporo szczęścia, że to akurat Jaruzelski stał na czele strony rządowej, bo z nikim innym z ówczesnych decydentów nie byłoby okrągłego stołu.
   Myślę, że m.in. dlatego PanKaczyński tak nienawidzi Michnika, bo żyje w przekonaniu, że on sam by nam tę wolną Polskę dał, ale ... czasu nie miał... czy coś ...

   Usuń
 4. Lubię, oprócz artykułów i postów, czytać także komentarze ich dotyczące. Choć miara głupoty zawarta w większości tych komentów często mnie przerasta, to zdarza się trafiać na perełki, z których wiele się można nauczyć. Zwykle widać, co jest napisane przez osobę znającą się na rzeczy, lub tylko wystarczająco uważną i logiczną.

  Dziś natrafiłam na na taki wpis(TVP Info):
  (Zbigniew Popikowicz · Singapur)
  "Gratulacje , znaleźli protokół BEZ PODPISÓW - taki protokół to ja też mogę zrobić i powiedzieć że jest autentyczny -
  Czemu od razu nie zapytają szefa CZK MON płk Mirosława Banasika - dlaczego wydał taki rozkaz i co nakazał niszyć ???????
  Misiewicz potwierdza jego autentyczność - pewno tak samo jak autentyczność GODŁA FSB w CEK wyeksponowanego a polskiego ukrytego za żaluzją.
  Ten protokół zawiera dane z dnia 10.04.2010 ale też inne.
  CHYBA ŁATWO USTALIĆ KTO WTEDY MIAŁ możliwość ( uprawnienia ) do niszczenia danych.
  Logika wskazuje że jakby ktoś chciał zacierać ślady to by protokołu z tego zacierania śladów nie zostawił. Ale ludziska co nie zliczają do 10ciu pewno to kupią.
  POZA TYM MACIEREWICZ KŁAMAŁ na konferencji i przy powoływaniu komisji - juz w samym tym protokole jest napisane :
  "obejmujący dzień 10.04.2010 r na stronie nr 5 w pozycji 56." Znaczy nie 400 str. dotyczących katastrofy tylko JENDA POZYCJA NA JEDNEJ STRONIE ( nawet nie wiadomo czy jedna strona - może tylko krótka NOTKA )?"
  http://www.tvp.info/23920869/jest-protokol-zniszczenia-dokumentow-z-10-kwietnia-2010-roku-mon-potwierdza-jego-autentycznosc

  Co pod rozwagę Tobie Piotrze i czytelnikom tego bloga przedkładam. Powtórzmy jeszcze raz, nie 400 stron (kart), a jedna pozycja (56) na jednej stronie (5) obejmowała dzień 10 kwietnia 2010 roku.

  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje zdanie o Macierewiczu jest takie same jak Kazimierza Marcinkiewicza
  "W moim przekonaniu, od wielu wielu lat Antoni Macierewicz działa tak, jakby był agentem rosyjskim. Bardzo wiele rzeczy robi niejako przeciwko Polsce. Dla mnie to bez dwóch zdań - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 były premier Kazimierz Marcinkiewicz."
  Lub Stefana Niesiołowskiego
  "Macierewicz albo jest psychopatą, a być może agentem. Zachowuje się jak rosyjski agent" - powiedział Superstacji poseł Stefan Niesiołowski z PO.
  Historia znała już takie "przypadki"zdrady i zdrajców Przypomnijcie sobie Harolda Adriana Russella "Kima" Philby i jakie on zajmował stanowiska
  I nic i nikt mnie nie przekona 'ze białe jest białe a czarne czarnym jest"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten Antek ocipiał zupełnie. Czlonkowie jego "podkomisji smoleńskiej" dostaną co miesiąc 20 - 25.ooo złotych wynagrodzenia. To tyle co premier. Czyli, co miesiąc z kasy państwowej Antek rąbnie około 600.000 zł na wypłatę. W skali roku to już będzie ponad 7.000.000 a przez cała kadencję tego Sejmu ponad 28.000.000 zł. Za co ???? Za chore urojenia jednego durnego posła, popierane przez Jarosława Polskęzbawa ???? TO JEST KORUPCJA POLITYCZNA. A ile juz wybulono farsy na ten cel przez ostatnie 6 lat ????

   Usuń
  2. JAcek - to gdyby to przeliczyć na 500+ - rocznie można by wypłacić zapomogę dla 56.000 dzieci. W pale się nie mieści.

   Usuń
 6. Czy ktoś jeszcze pamięta te przyczyny katastrofy ,które to z cala pewnością jak mawiał Macierewicz przyczyniły się "do zamachu"
  Pamiętacie ?A było tego oj było przez 6 lat sporo.
  /Macierewicz/ Przyczyny katastrofy są jasne i raczej niepodważalne.
  1. sztuczna mgla,
  2. elektromagnes,
  3. falszywe radiolatarnie,
  4. falszywe APM-y,
  5. meaconing,
  6. bomba paliwowa,
  7. zestrzelenie rakieta,
  8. ladowanie na ziemi, a nastepnie wybuch,
  9. dobijanie rannych,
  10. bezglosny helikopter podmieniajacy wrak,
  11. hel,
  12. stracenie bronia EMP,
  13. "dwa wstrzasy",
  14. pancerna brzoza,
  15. maskirowka,
  16. wybuchowa farba,
  17. bomba termobaryczna,
  18. dwa tupolewy,
  19. nie bylo pólbeczki,
  20. byla pólbeczka po odlaczeniu tylu kadluba,
  21. zdalna blokada lotek,
  22. Macierewicz: "samolot zostal obezwladniony na 15 metrach"
  23. Nowaczyk: "samolot rozpadl sie na 36 metrach",
  24. awaria wszystkich silników,
  25. trotyl,
  26. dwa wybuchy.
  27. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, ze uderzenia w brzoze nie bylo"
  28. wybuchy wielopunktowe,
  I tu pytanie
  Czy te wszystkie"przyczyny" za dziadziały sumarycznie ,bo gdy wymieniano kolejne, nikt "starym" nie zaprzeczał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Wieśku !!! Wróciłem wczoraj z działki, bo czas najwyższy był aby pobielić wapnem pnie drzewek. Pogoda jest tak szalnie zmienną, że młode drzewka szlag może trafić. Ale o tym i o takim jednym małym wrednym stworzeniu napiszę Ci później. Najpierw chcę nawiązać do Twojego komentarza powyżej. Otóż pani E.Kruk (ta od coś tam,coś tam)oświadczyła dla prasy i innych mediów, że są przesłanki do wznowienia prac komisji smoleńskiej, bo ..."postępowanie po katastrofie, mogło spowodować przedtem tą katastrofę...." Postawiłem oczy w słup i na długo odjęło mi mowę. Przyznasz, że takiej głupoty nie wymyślił dotąd nawet sam pan Antoni ani jego amerykańscy "eksperci". Toż to absolutna "rewelacja" i prawdziwy przełom w sprawie. Jeżeli np. oskarżą pana Arabskiego o zaniedbania - ma chłop wygrana sprawę w sądzie. Wystarczy, ze złoży wniosek aby sąd zarządził badania psychiatryczne członków owej pana Antosiowej komisji wtórnej. żaden sąd nie odważy się takiego wniosku odrzucić. Nie bez kozery piszę, o panu Arabskim, bo najsampierw odwołano go z posady ambasadora - aby był "na podorędziu" tu w Warszawie a ponadto - kto dzisiaj nazywa się "arabski". Już samo to rodzi skojarzenia z zamachem. Na pewno też zmienią nazwy stadnin, bo hodowanie koni arabskich jest mocno podejrzane. Mamy tam swoje "koniki polskie" i inne tarpany - będzie patriotyczniej. A co do samych komisji smoleńskich - znalazłem w internecie takie porównanie, które wyjaśnia sprawę - raz i na zawsze.
   Tak zwana Komisja Millera składała się z 34 osób - a w tym:
   16 inżynierów lotniczych,
   9 pilotów czynnych zawodowo,
   2 meteorologów,
   2 patomorfologów,
   1 kontroler lotniczy,1 psycholog lotniczy. W dniu katastrofy - 18 czlonkow tej Komisji było w Smoleńsku na lotnisku "Siewiernyj". Większość członków tej Komisji badała wszystkie katastrofy lotnicze w Polsce i nikt nigdy nie zakwestionował wyników ich badań powypadkowych.
   Natomiast tzw. Komisja Macierewicza składała się ze 105 osób - a w tym:
   0 (zero) inżynierów lotniczych,
   0 (zero) pilotów zawodowych.
   0 (zero) meteorologów,
   0 (zero) patomorfologów,
   2 osób pracujących w dziedzinie lotnictwa, ale żaden z nich nigdy nie badał wypadków lotniczych.
   ŻADEN CZŁONEK TEJ KOMISJI nie był na miejscu w Smoleńsku - w dniu katastrofy i później. Pan Macierewicz w dniu katastrofy zdążył spożyć "służbowy obiad" i po prostu zwiał ze Smoleńska - pociągiem do Warszawy. To by było na tyle - w kwestii uzupełnienia Twojej informacji. O wynagrodzeniach dla tej "nowej" komisji nie będę pisał, bo ktoś już to tutaj zrobił. Zgadzam się z opinią, że jest to skandal i granda i ktoś kiedyś "beknie" za to, albo zostanie mu przypisane "do zwrotu". Chociaż.... jakoś nikomu nie przypisano "do zwrotu" wycyganionych kilometrówek" w Sejmie i innych takich dziwnych wydatków.Wypadało by też wspomnieć ile nas - podatników kosztował żurek i pstrągi skonsumowane przez wybitnych mężów stanu w pensjonacie pt. "Zielona Owieczka". Teraz te "ośmiorniczki" w knajpie "Sowa i Przyjaciele" już tak nie szczypią po oczach a nawet wydaja się nędznym "daniem barowym". Ale tak to już jest w polityce i w Kościele - nikt nie dostrzega belki we własnym oku, ale drzazgę u sąsiada - to na pewno. Nie wiem czy zauważyłeś - z z 1460 dni "nowej kadencji" - minęło już 100 dni. Jak ten czas leci !!!! W żaden sposób nie da rady wprowadzić "dobrozmianu" w Polsce. Samym dzieciakom chcą aż kwartał robić dobrze i kłócą się co raz bardziej o brak kasy. A gdzie pozostałe ustawy z niebieskiej teczki pani Szydłowej ??? O takim jednym małym gnojku (na działce) to Ci napiszę osobno, bo jeszcze mnie cholera podrzuca na samo wspomnienie. Paskuda !!!!

   Usuń
  2. Sobiepan7 lutego 2016 18:18
   Ty lepiej maluj te swoje drzewka jakaś farba fluoro cos tam by świeciły z daleka.
   Malujesz na biało ,kolorem "smoleńskiej brzozy"i Ci ktoś w nie walnie, we mgle
   Poczytaj sobie blog Wojciechowskiego to Ci dopiero ręce opadną.
   Gdy zawodowy sędzia,były prezes NIK o specjalistach, badających ten sam przedmiot badan,pisze
   "Wznowienie badania tragedii smoleńskiej reaktywowało wyznawców raportu Anodiny oraz jego polskiej mutacji, zwanej raportem Komisji Millera."
   Q-rwa noz w kieszeni sie otwiera ziemniaki w piwnicach gniją,bo matoły uwierzą iż "specjaliści" badający to samo maja dojść do innych wniosków
   I to w przedmiocie badan gdzie wszystko zapisane zostało w odnalezionych i nie zniszczonych rejestratorach.
   I tak sie przyczepia ze "rejestrator analogowy"zapisał do końca, a ten "cyfrowy nie" I wytłumacz bałwanom ze ten drugi "zapisuje przez bufor"

   Usuń
  3. Wieśku !!! Od dawna nie czytam niczego na blogu pana Wojciechowskiego - nie trawię głupoty a i komentarze są tam obrzydliwe. Tak - wiem, że to może jest reakcją na pisaninę pana sędziego, ale mimo wszystko - to takie nurzanie się w nieczystościach.Byłbym za tym, aby jednak w skrajnych przypadkach istniała możliwość pozbawiania prawa wykonywania zawodu.
   A teraz kilka słów o jednym takim kurduplu, który stale wyrządza szkody i uważa, ze tak musi być. Wybryk natury - psia krew !!! Pomyłka w procesie ewolucji. Małe to-to, krępe w budowie, krótkie nóżki (ale pazury - hooo...hooo...), ślepe i zajmuje się całe życie - ryciem. Nie....nie..... to nie ma nic wspólnego z polityką. KRET - jasna cholera....KRET...aby go w krótkich "abcugach" zaraza trafiła. Zima jest lekka, to mi ta cholera zryła dokładnie wszystkie trawniki i usypała 37 kopców. Kompletna ruina. Znajomy mi doradził, żeby go "wybuchnąć". Trotylu wprawdzie nie mam, ale mam karbid i mam turystyczna butlę z gazem. Obydwa te "środki" podobno są skuteczne. Opracowuję właśnie metodę i sposób wykonania, oraz u znajomego ślusarza zamówię sobie rurki i zawory, tak aby to był wybuch kontrolowany. Już ja mu przyp......
   I pomyśl Wieśku, w przyrodzie często dzieje się tak jak w naszym życiu. Taka mała pomyłka natury a kłopotów co niemiara. Ale się nie poddaję - już ja mu....ups....już to napisałem
   wyżej, co ja mu zrobię. Z powodu takiego kurdupla zupełnie zarzuciłem zainteresowania polityczne i co tam pan Cameron uradził z Panemkaczyńskim - w sprawie rozbicia Unii na frakcje. Zdaje mi się, że ten Cameron (albo Camerun) jeszcze prędzej wyleci z posady niż te jego polskie alter ego. To ci "amicycja" - z Angolem. No będę musiał coś w tej sprawie skrobnąć, bo zdaje się, że historia i nauka - poszły w las. A tak w ogólności - jeżeli to było spotkanie dwóch szefów partii, to mieli legitymacje prawną do tego aby sobie o "pupci Maryny" pogaworzyć a nie o tym jak urządzić po ichniemu Unię Europejską. Unia Europejska powstała bez udziału Anglii i bez nie może sobie spokojnie istnieć. Szkoda, że nie ma już gen.De Gaulle'a - ten by im powiedział, co sobie mogą......

   Usuń
  4. Oj Kret to problem na działce i w MONIE tyz, Tyle ze "oba cwaj" sa pod ochrona a ten pierwszy pożytecznym jest,/nie jest chroniony na terenie ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek, lotnisk, ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych oraz obiektów sportowych/
   Obaj zaś nie znoszą. hałasów Drugi, szczególnie prasowego.
   Ja biorąc przykład z kolegi któremu z działki, krety uciekły do sąsiada ,bo hałas z masztu flagowego/stalowa linka tłukła się o maszt metalowy/powtykałem w ziemie zwyczajne odpustowe wiatraczki na patyku,i to w takich kierunkach ustawionych by któryś z nich się kręcił przy byle jakich podmuchach.
   Krety wyemigrowały na działki sąsiadów.Zona się cieszy,oni tez. bo im te wiatraczki bardzo się podobały./wnukom/
   Gratuluje bo działka uprawiana ekologicznie i ma nie zanieczyszczona glebę.
   Jak je wytępisz /przepłoszysz/ jeszcze będziesz zapraszał bo inne szkodniki zostaną i nie będą mieć "nieprzyjacioły"
   Z gazem ./z karbidu,butli/odradzam bo skąd wiesz jak daleko te kanały sięgają, i jak zrobisz buum to może i niejeden domek wylecieć.

   Usuń
  5. No i po cóż Komisja Macierewicza, skoro panna Wassermann sama potrafi.
   Wczoraj w Kawa na ławę - [20:55]oświadczyła tonem eksperta: (...)ja jestem adwokatem, w związku z tym niejedną taką katastrofę(...), niejedno takie postępowanie brałam pod uwagę - procedury są wypracowane od lat...

   ...to ile tych katastrof ona już przebadała? czy po 10 kwietnia 2010 roku samoloty spadały z nieba, jak muchy, aby panna mogła materiał poddać wnikliwej analizie?

   A na koniec to butne i bezczelne dziewczę oznajmiło : " w Polsce ludzie umią myśleć...( czyżby to mowa prawnicza?)

   Usuń
  6. Witaj Lidko !!! Ponad 400 lat temu kanclerz Jan Zamojski wypowiedział słowa, aktualne i dzisiaj: "...takie będą Rzeczypospolite - jakie ich młodzieży chowanie." Dzisiaj zaś najczęściej powiada się "czym skorupka nasiąknie za młodu -tym na starość trąci". Pewnych nawyków w mowie - odziedziczonych po tych, co "chowali dziewczę za młodu" - trudno się pozbyć. Po prostu inaczej się "naumiała" a są tacy, co do końca życia nie "umią" inaczej. Ale bądź pewna - zostanie wezwana na dywanik i pouczona, bo powinna była powiedzieć: "...w Polsce ludzie "UMIOM" myśleć...." Wszak jest to język Wielkiego Reformatora - naśladownictwo wskazane i mile widziane.
   Mimo, że obecnie jest modnym używanie określenia "resortowe dzieci" - to nie czepiał bym się Szanownych Rodzicieli, ale, że Krakowska "Alma Mater" nie "naumiała" poprawnej polszczyzny, to mi trochę dziwne, chociaż..... inny sławny absolwent tej uczelni też nie grzeszy poprawną polszczyzną, a już co do "fachu"..... szkoda gadać.

   Usuń
  7. P.S. - Lidko - zauważ, że ja od dzisiaj piszę z zachowaniem wszelkiej ostrożności, bo podobno od dzisiaj Wielki Łowczy ma prawo podglądać w internecie a nawet przez "kuklok". Kuklok - to po śląsku takie "cóś" co służy do podglądania, kto stoi z drugiej strony drzwi.Trzeba się nauczyć KOD-owania treści komentarzy, bo to teraz diabli wiedzą - nie znamy dnia ani godziny.

   Usuń
  8. no, nie wiem... obawiam się, że szyfrowanie wyniesione z dzieciństwa niewiele pomoże...?
   doku duku pyku toku wszyku stkoku !:))))
   poku zdraku wiamku !!!

   Usuń
  9. Lidko - no pewnie !!!! Ty to zaraz używasz kodu "enigmy", a ja tak po prostu - "ele mele dutki - gospodarz malutki". Idzie się domyslic, co to sa "dutki" i kto zacz "gospodarz malutki". :-))))))))

   Usuń
  10. Ani DUTki, ani DUDki
   nie pomogą,
   kiedy rozum malutkiego gospodarza...
   też malutki...

   Usuń
  11. Lidko - a "Dudaski" ???? Jeden baca życzył aby tych "Dudasków" było więcej, co zaraz znacznie poruszyło Pierwsza Damę a wścibskie kamery bezwstydnie pokazały. Czyżby coś "teges"- bo to teraz opłacalny biznes - jak twierdzą co poniektórzy i jedna "ministerka" od spraw Rodziny i Wychowania w Wierze. Póżniej nasz "Niezłomny" wyjaśnił, że chodziło o DUDA Sky, bo on tam przyjechał aby sobie "poszusować" a nie robić na "trzecią zmianę". Ach ten nasz język - tyle w nim dwuznaczności.

   Usuń
  12. ...choćby nie wiem, jak "się spiął" - ministra Radziwiłła nie przeskoczy już w "te dutki"!!

   Usuń
  13. Wiadomo - błękitna krew - oni zawsze mieli dużą wydajność, powiedzmy oględnie - z hektara.

   Usuń
 7. Zachęcam do zapoznania się z inicjatywą:
  https://www.facebook.com/notes/pawe%C5%82-kasprzak/apel-do-kod/543688279126789

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry tekst. Jestem pod wrażeniem. Choć nie mam pojęcia kim są autorzy (poza informacjami, które sami na fb udostępnili).

   Usuń
  2. z!! Też to przeczytałem ! Są w tekście wątki interesujące, które następnie autorzy zalewają hektolitrami wody. To jest zbyt długie jak na internetowy tekst. Nadto zbyt ogólne "rady i porady". Nie trafi "pod strzechy". Właśnie przeczytałem artykuł w Newsweeku o kantach i nadużyciach w SKOKACH i działalności senatora Biereckiego - pupilka Panakaczyńskiego. Same konkrety. Właśnie umorzono sprawę. I tu by należało napisać obszerny artykuł - jak wygląda "prawo i sprawiedliwość" oraz kto z tego czerpał i czerpie lewe dochody i zyski.

   Usuń
  3. zante - oczywiście. Coś dzisiaj połyka litery i całe wyrazy !!!

   Usuń
 8. Pytanie retoryczne, czy ktoś jeszcze pamięta epitety jakim ci "prawi i sprawiedliwi" częstowali /i dalej częstują/inaczej myślących
  No to "przypomnienia" ciąg dalszy
  "Lumpeninteligenci, Ciemny lud....(Kurski) , Wykształciuchy, Bure Suki....(Dorn), Kamasze....(Dorn), Łże elity.....(J. Kaczyński), Spieprzające dziady......(L. Kaczyński ), Małpy w czerwonym.....(L. Kaczyński),Zomowcy z Soldarności.....(J. Kaczyński), Interliberałowie czyli..... ci, którzy siedzą w internecie , i tylko piwko i filmiki ......(J. Kaczyński) - tego określenia PiSuary dotąd nie znali, bo nie wiedzieli , że istnieje coś takiego jak Internet, Wiejskie głupki, Liberalna żuleria.....(Brudziński), Miłośnicy "Szkła kontaktowego", Ci z podwórek, Forumowy runsztok, Prorosyjskie lobby ......(L. Kaczyński ), Gnoje,Drobne pijaczki, Tuskomatołki,Brudne sieci, Banda durniów.... /sławetne poniżenie żołnierzy z Afganistanu/ (Szczygło), Kompatybilni z Palikotem, Chvje bez czapek (Kropiwnicki), Degeneraci z Platformy, Dziadowska Polska /dziadowski rząd ( Brudziński), Tępe ćwoki , Półgłówki ,Obsrańce , Tłumoki , Germanofilskie szambonurki, Sowieckie pachołki , Śmierdziele ,Smrole, Zdegenerowana młodzież, Rozmaici pospolici przestępcy , Medialni półdebile, Agenci dawnych służb, Byli działacze PZPR, Nawróceni Jewropejczycy, PO to takie dresiarskie, niedouczone bydło ,ku..., złodzieje, pedały, flagowe modele POjebów z Gówna Wyborczego, użyteczni idioci , pryszczaci niby-wykształceni z dużych miast , dworcowi żule (Brudziński),pofarbowane łby (Brudziński), lemingi, ukryta opcja niemiecka ( Kaczyński),zdziczałe chłopy ( Hofman ) , lemmingi , marycho-palacze,lewacy, tzw. Ateiści, bezradni intelektualnie ( prof. Staniszkis ), z defektem inteligencji emocjonalnej ( prof. Staniszkis ),element antypatriotyczny, gorsza odmiana Polaków , konfederacja zdrady narodowej ( J.Kaczyński ), mgr PO marketingach , Wykształceni na Wyższych Szkołach Czegoś Tam , Starzy Ubecy i ich obecne rodziny , Biurokratyczna mafia czyli 500tys urzędasów i ich rodziny , Debile, którzy łykają wszystko z tefauenu …. Itd. itp
  Jak widać spełniło się poety
  "Spisane będą czyny i rozmowy " z"nowszym zakończeniem "internet pamieta"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku !!! Te wyzwiska to była świadoma podpucha. Przyzwyczaili "naród", że można sobie po bluzgać. Ale wszystko do czasu !!!! Teraz będą karać, bo w epoce "Dobrozmianu" nie godzi się tych najważniejszych nazywać głupkami. Zaraz Ci zrobią "sąd 24 godzinny" i będziesz miał okazję zaoszczędzić na emeryturze, przechodząc na wikt i opierunek - wiadomo kogo. Ja , dlatego pisząc o "małym kurduplu" od razu się zastrzegłem, że dotyczy to kreta a nie kogo
   innego.

   Usuń
 9. Wiesiek - niech Cie weźmie cholera !!!!
  Przez Ciebie muszę zmienić /lub wręcz wyrzucic/ cała notkę. Podeptałes mi temat wyliczając i systematyzując przyczyny katastrofy. Za kare w mojej cześci "do blogów" Twoja wyliczanka wylądowała i bede do niej sięgał przy okazjach róznych tematów związanych ze Smoleńskiem.
  Muszę Twoja wyliczanke przeskoczyc i w tym temacie inaczej sie zabrac do roboty.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Piotr Opolski7 lutego 2016 18:14
  Czyli stanowimy "żywy dowód naukowy"iż "zjawisko telepatii" istnieje i ma się dobrze,mimo odległości,bo to mój "nie pierwszy raz"
  Jakos zgrabnie,włącz ja w temat/bez podawania źródła bo i po co/ i będzie git.
  Polecam do poczytania blog Wojciechowskiego Inspirujący nadzwyczaj i wskazujący jak to człek potrafi stawać na głowie, by tylko zrobić z nas "buców"
  Bo "swoich to on raczej nie musi We wszystko uwierzą,Nawet w to ze węgiel u nich w piwnicy to"dowód pożaru" bo przecież "wykryto trotyl" to i wybuch musiał być.
  Bije się wiec w piersi i przepraszam.
  Jako "okoliczność łagodzącą"zapodaje, iż jako odbiornik telepatyczny i w domu mam kłopoty.Np jadać samochodem jadę i skręcam gdzieś tam, a zona na to 'skąd wiedziałeś, ze np. do "tego sklepu chciałam" albo co gorsze "skąd wiesz, ze o tym myślałam"
  I tłumacz się kobiecie człeku "skąd wiedziałeś" Jak "wiedziałem i nie wiem, skąd wiedziałem"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyle jest wątków w każdym temacie, że może być co najwyżej kłopot. Telepatie zostawiłbym w spokoju bo jest kilka podstawowych tematów i trudno aby sie nie powtarzały. Jak pisałem - Twoja wyliczankla w archiwum jak "przypominanka".
   Poydrawiam

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>