środa, 3 lutego 2016

Filipiki
        Czas pobytu w sanatorium nie sprzyjał dokładnemu śledzeniu bieżących wydarzeń politycznych ale sprzyja refleksji np. w czasie kapieli kwasowo-węglowej. Czas masażu sprzyja krótkiej analizie zasłyszanych wiadomości a laser pobudza wyobraźnię.
Przyznaję, że niniejsza notka bliższa jest filipikom niż rzetelnemu omówieniu tematów.

Rocznica katastrofy Casy.
Głupi był prezydent Lech Kaczyński który odmówił wywalenia na zbity pysk gen. Andrzeja Błasika a wnioskujący o to min. Klich może powiedzieć, że zrobił wszystko aby L. Kaczyńskiemu uratować życie.

Jeżeli milion ludzi wierzy w głupstwo to jednak
wciąż pozostaje ono głupstwem
Anatole France


Zwrot wraku Tupolewa.
Rosjanie pokazali środkowy palec w sprawie zwrotu resztek prezydenckiego TU-154M i mają rację. Jest rzeczą oczywistą, że po zwrocie w resztkach samolotu Komisja „fachowców” Macierewicza znalazła by wszystko co by sobie Jarosław Kaczyński /niezmiennie dziewica/ wymyśli.

Opozycja.
Opozycja po raz pierwszy pokazała, że ma genitalia. Koniec z rozmowami do czasu przywrócenia poprzedniego stanu prawnego. Nie można było tak od początku – po jaką cholerę spotkania z premier i dyskusje o niczym ?.

Żaden człowiek nie jest dostatecznie dobry, żeby rządzić drugim człowiekiem bez jego zgody
Abraham Lincoln


Ustawa o policji.
Ciekawa konstrukcja. Wolno inwigilować czyli podglądać na jakie strony wchodzi internauta ale nie wolno zaglądać do ich treści ?!. Przykład – u wujka Googla wpisuję Kaczor, przestępcy, łamanie prawa co hasłowo może coś mówić ale do treści bez zgody sądu nie wolno zajrzeć. Jedynymi bezpiecznymi stronami będą strony o hasłach; dziewczynki, seks itp bo nawet największy ćwok wie, że tam treści brak a jedynie akcja.

KOD boli.
Dobra organizacja, prywatne w większości kontakty, brak przymusu a jednak spotykają się ludzie którym nie jest obojętny los kraju. W dniu 23.01 p. Danuta Cholecka, TVP1 wiadomości, pominęła obecność na spotkaniu KOD-u węgierskiego opozycjonisty /kiedyś p. Cholecka była śliczną dziewczyną a dziś jest obleśnym i dupiastym babsztylem i dobrze jej tak !!/.

Prawdziwie piekne jest to
co nie służy do niczego
Teophile Gautier


Przeszczepy.
Duduś Łan podpisał, iż w razie jego śmierci można pobrać organy do przeszczepu. Ostrzegam przed pobraniem mózgu bądź jego elementów. Nie wiem czy nie używany czy sfiksowany. Facjata także nie nadaje się do przeszczepu, zbyt obleśna.

Ordynacka wygrała.
Osobiście uważam Włodzimierza Czarzastego za najbardziej zatwartdziałego komucha od czasów najwiekszych zamordystów typu Moczar ale daleko mu do tow. Szmaciaka, to inteligentny człowiek i dlatego jest bardzo niebezpieczny.

Przemoc niekiedy pozwala rozprawić się szybko
z jakimis przeszkodami, ale nie jest zdolna
czegokolwiek stworzyć.
Albert Einstein


Piłka ręczna.
Niemcy znów się nie popisali i gwiżdżąc podszywali się pod Polaków wielbiących Naszą Kochaną Panią Premier ale my ich znamy i wiemy, że oni nie gwiżdża tylko jodłują – nie z nami te numery....

Rodzina 500+
Jest nieźle. Małżeństwo z dzieckiem zarabiające 2.500 .- dostanie g....o a inne stadło zarabiające 10.000 z trójką dzieci dostanie tysiaka. Nonsensów jest więcej które powolutku wyłażą jak karaluchy nocą.

Jeśli potrafisz smiac się z siebie – to najlepszy
dowód, że masz poczucie humoru.|
Molier

28 komentarzy:

 1. Piotrze - wczoraj pisałem Ci o pięcie Achillesa i takiej jednej Pięcie Panaprezsa. Uzupełniam tą informację, bowiem dziennikarstwo wywęszyło, że ta nasza krajowa Pieta powstanie zbrojne chciał wywołać w Polsce. W tym celu włamał się do jakiegoś malucha i rąbnął torebkę z dokumentami oraz coś tam około 4.5oo złotych. Już samo to go dyskredytuje, że włamał się do "malucha" a nie do jakiejś partyjnej "wołgi" lub rządowego "mercedesa". Przecież te samochody łatwe są do rozróżnienia. No i kto za późnego PRL-u - bo w tych czasach rzecz się działa - jeździł "maluchem". Przecież nie partyjni aparatczycy lub inna nomenklatura. Sami swoi, znaczy się Polacy jeździli, a ta Pięta łup w szybę i w nogi. Jak sam zapodaje - milicja potraktowała go z wyrozumieniem - jako jeszcze niepełnoletniego. Dostał tylko opieprz w obecności obojga rodziców, bo pieniędzy nie zdążył wydać. Teraz to ta Pięta robi za kombatanta walki z reżimem. Quo vadis Polsko !!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sobiepan3 lutego 2016 07:59
  O Matko moja ! Czyżbyś już znalazł sprawce kradzieży "niebieskiej teczki z gotowymi projektami ustaw"
  Zycie i przysłowia ludowe mówią "Od rzemyczka do koniczka" a sylwetka znanego z trybuny Sejmowej "Konrada Wallenroda" b prokuratora P, świadczy, iż natura zna osobników którzy w cichości walczą z systemem.
  I wielce prawdopodobnym jest, iż p.Pieta "oficer prawa i sprawiedliwościowi" te teczkę tez podp...będąc "zakamuflowaną opcją" lub co z jego wcześniejszych czynów wynikło "rodakiem drugiego sortu"
  Jesli mnie nie ubiegniecie ,spieszę wiec donieść do RM, by szukali "wśród swoich !"
  Ze wskazaniem "oczywista oczywistość"I niech Ziobro zrobi przeszukanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Rodzina 500 +
  " gorzej są traktowani rodzice samotnie wychowujący dziecko oraz małżeństwa np. z dwojgiem dzieci, z których jedno jest ze związku pozamałżeńskiego, gdyż wtedy każde jest traktowane, jak pierwsze."
  "Poprawka" wprowadzona na życzenie episkopatu.
  No bo jak to?
  Np "samotna matka!"jawnogrzesznica jak nic, a grzech winien być karany, a nie promowany
  Albo te, ze związku pozamałżeńskiego. Jak nic,dalej "żyją w grzechu" i ten "grzech kontynuują" bo ślubu kościelnego nie zawarli Wiec jak tu "dawać"
  Ze co ? Ze z episkopatem nie konsultowali ? A ci z PO musieli ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - te wszystkie "awantury" jakie obecnie wyczyniają - o byle co- to jest tylko przykrywka ( po "amerykańsku" - maskirowka). Niech się naród kłóci, niech sobie wzajemnie skaczą do oczu, niech się opluwają !!! W zaciszu gabinetów robi się co innego - jak zdobyć władzę absolutną - tak, żeby nikt nie podskoczył. Gdzie się dwóch bije, tam trzeci korzysta. Wczoraj nadano ciekawy reportaż o Panukaczyńskim i jego cechach charakteru. Może oglądałeś ??? W pewnym momencie Panukaczyńskiemu się "wypsło" jaki ma cel. I o to tu tylko chodzi. Osobiście nie wierzę w powodzenie tych "dalekosiężnych planów", ale na pewno zrobimy kilka kroków "do tyłu" - to już widać.

   Usuń
 4. Mówiąc po Pawlakowemu najszmnie mnie teraz taka refleksja. Czy mnogośc tematów podejmowanych przez PIS nie ma na celu zrobienia nam takiej wody z mózgu aby odechciało by sie nam cokolwiek analizować. Chyba i ja uległem piszac krótkie i złosliwe tekściki. Analizuje swoje "w tył na lewo" i powrót do tematów już troche "przechodzonych" ale i trochę zapomnianych.
  Jakie wasze zdanie ?.
  Sobiepanku - kto ma inklinacje do złodziejstwa to kradnie jak np. Pięta czy Brudziński a nasza wina jest, że ci ludzie doszli do władzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze - każdy uczeń miał kiedyś swojego "mistrza", gdzie "terminował" - tak przynajmniej bywało. Dzisiaj to już "każdy wuj - na swój strój" - amatorszczyzna. Rozpasali się do cna. Ale - dotąd dzban wodę nosi, póki mu się ucho nie urwie. PO mojemu - urwie się, gdzieś tak za rok, bo matematyka, to jest jedyna dziedzina wiedzy, która się nie myli. Z "rachunków" to ja tam orłem nie byłem, ale nie myliłem tabliczki dzielenia od tabliczki mnożenia. Dzisiaj wszystkim się już pokićkało. A już w obliczaniu procentów od kredytów i od kapitału - groza oraz Sodoma i Gomora. Już tam po szkołach - miałem takiego wspaniałego przyjaciela-inżyniera, który mnie trochę do edukował. Zaczęło się niewinnie - jak obliczyć tle "voltów" procentowych mają moje nalewki. Najpierw metodą "prób i błędów" a po tym cierpliwie w kajecikach. Dzisiaj potrafię coś tam sobie policzyć. Siedzę na ten przykład nad takim tematem - ilu urzędników w Polsce trzeba będzie zatrudnić, aby wypłacać w programie "500+" po te "pińset". Wychodzi mi , że około 7.000 !!! I nikt nie policzył ile dutków potrzeba będzie na wynagrodzenia tych urzędników, bo przecież za "bóg zapłać" robić nie będą - to tylko w Kościele tak mają.A biura dla nich, a mebelki biurowe, komputery i bajery, a kuchenki do parzenia kawy a "wody" na okoliczność upałów. Podobno mamy około 3.500.000 dziecków, którym "się należy" i ponad 17.000.000.000 miliardów do "wydania". Widzisz to ???? Tak na gębę, bez "papiórków", na "kocią wiarę" lub na kartę rowerową. Ci biedni, będą musieli udowadniać, że nimi są. Ci bogaci także. Braknie drewna na celulozę- znaczy się - na papier. Dlatego ten Szyszko będzie wycinał Puszczę "Białowieszczańską" aby podołać. To prawda - pokpowam sobie, ale co mi pozostało - mam płakać. Ja tam swoje dziecka wychowałem bez zapomogi, teraz wnuki. "Damy radę" - jak powiada ta pani, którą wygwizdano.

   Usuń
  2. errata = ma być "pokpiwam sobie".

   Usuń
 5. Z ostatniej chwili - Antek Policmajster zwiększył ilość członków komisji ds. zamordowania prezydenta 1000-lecia, do 60.
  Czy ktos zna przypadek aby taka komisja mogła podjąc jakąkolwiek decyzję ?.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry
   Ja mam pomysł racjonalizatorski!
   Zrobić komisję w składzie 230 członków - wyłącznie posłów pis na sejm!
   Dzięki czemu będą tak zajęci kolejnymi (459...) teoriami wybuchu na brzozie, że nie będą mieli czasu ani siły (w końcu ile można wypić ;) ) aby zajmować się nocnymi "ustawkami" sejmowymi.
   Dzięki czemu Polska miała by wymarzony spokój ja pisi funkcjonariusze poczucie, że dobrze wypełniają wolę prezesa ;)

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. No popatrz, tyle trudu z powołaniem,"członków" szukaniem "frajerów"staniem na głowie by zmienić "Prawo Lotnicze" a można było prościej
   "Raporty Macierewicza" Nr 1 i NR 2 nocą w Sejmie "poddać czytaniu" i przegłosować końcowe wnioski.
   Jeśli Macierewicz wprost oskarża 34 członków komisji Millera o "fałszowanie rzeczywistości". A prezydent Duda w liście do uczestników IV Konferencji Smoleńskiej uznał, że ustalenia komisji Millera to hipotezy, które nie znajdują potwierdzenia w faktach.
   Efekt końcowy, znanym jest
   Albo zaproponować, Kukiz 15 by wystąpili z wnioskiem "o referendum" by "suweren" wypowiedział się /bo oni kochają referenda/
   Był,zamach czy go nie było ?.
   I byłaby kupa śmiechu " z przewagą kupy.
   Ze i tak będzie to fakt bezsporny!

   Usuń
  3. Całkiem na poważnie to Antek (stosowne rozporządzenie) zwiększył liczebność owej komisji(dotychczas 30 osobowej) o kolejne 30 osób (łącznie osób 60). Wyłącznie po to, by z tych nowych stworzyć podkomisję do spraw zbadania "zamachu" smoleńskiego, czyli obalić ustalenia t.z.w. komisji Millera. W dodatku te kolejne osoby nie muszą spełniać ustawowych wymogów (fachowość, certyfikaty, staże, i.t.p.).
   Na pocieszenie dodam, że z prawnego punktu widzenia, wszelkie ustalenia tej nowej podkomisji, nie będą miały żadnej mocy prawnej (tak jak i wcześniejszy Antkowy zespół parlamentarny). Ot kolejne nasiadówki hobbystów, tyle że teraz sowicie opłacanych z państwowej (konkretnie wojskowej) kasy.
   Przygnębiającym niestety pozostaje, że lud się na tym nie zna, więc nie tylko kupi, ale będzie głosił jak prawdę objawioną. Takoż i "Pan Zbyszek" nie będzie się bawił w legalizm i na każdego przez podkomisję wskazanego, stosowny paragraf wynajdzie.
   Pomyślności.

   Usuń
 6. Piotrze. "Czarzasty niebezpieczny". Chyba muszę się zgodzić i mieć nadzieję, że się nie sprzeda. „Gazeta Wyborcza” odsądza od czci i wiary Włodzimierza Czarzastego i to tylko potwierdza dobry wybór. Wcześniej Wyborcza sprzyjała Gawkowskiemu, później urabiała opinię publiczną za Wenderlichem, czym pogrzebała obu. Wcześniej jeszcze za "przyjaźń" z Wyborczą zapłacił Miller "aferą" Rywina. A co niebezpiecznego jest w programie lewicy? Czy ustawy, które SLD (niewielki w końcu klub) złożył w Sejmie? Było tego 102. Były to projekty, w których zawarto rozumny kompromis między tym, co w rynkowej gospodarce jest konieczne, a tym, co nakazuje poczucie solidarności z biednymi i przegranymi (Konstytucja). Oczywiście wszystkie lądowały w „zamrażarce”, albo były odrzucane w pierwszym czytaniu, by w kampanii wyborczej już bez wstrętu i żenady projekty te, już „autorstwa” PiS, czy PO, odnajdywały się w programach wyborczych obu partii. Tobie, emerytowi, osobiście nic nie grozi z tej strony, w przeciwieństwie do ewentualnych rządów .Nowoczesnej. Chyba, że należysz do bogaczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam tak bo troszke znam historie i to nie ta najnowsza ale sprzed 50 czy 100 lat. Lewica zawsze miała na sztandarach dobro szarego człowieka, zawsze chciała mu nieba przychylić w imie sprawiedliwości społecznej i równych żolądków. Swoje obiekcje wywodzę od Rewolucji bolszewickiej, Wielkiego Głodu na Ukrainie i Rewolucji Kulturanej w Kraju Środka. Nie przywołam Pol-Pota ale Wielki Fidel zawsze żywy.
   Po lewicy spodziewam sie tylko wszystkiego najgorszego a w raz z jej popularnościa co raz większych świństw.
   Tow. Czarzasty /moim zdaniem/ jest przedstawicielem starej komuny Józia, Milera, Kwasniewskiego a daleko mu do np. Napieralskiego, Olejniczaka i innych młodych.
   Jurku masz takie samo prawo jak ja mieć zdanie odrębne.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Chyba nawet ciekawiej jest jak mamy się o co spierać. :) Ale zdziwiłbyś się gdybyś zajrzał do życiorysów wielu polityków tzw. wolnościowych. L. Balcerowicz zajmował się Marksem dużo wcześniej niż Czarzasty. Ale nic to. Nie o to chodzi przecież. Może o kraj, a może o frukty? Nie wiem. Niektórzy zawsze przy władzy. Napieralski też. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Piotrze !!! Zauważyłem, że masz jakieś uczulenie alergiczne na tle "lewicy" - jako "źródła zła wszelakiego" - dajesz przy tym przykład nijakiego Czarzastego. A tak w ogóle to piszesz, że znasz historię. Odnoszę wrażenie, że jednak znasz tą historię trochę wybiórczo i widzisz ja tylko z lewej strony. W HISTORII tak się nie da - trzeba ją studiować ze wszystkich stron. Odkąd pamięć ludzka sięga wstecz - ludzie zawsze się mordowali - często na masową skalę i zawsze "w stylu danej epoki". Każda DESPOTIA i każda TYRANIA opierała swoją władzę na wycinaniu innych zaś najwięcej wojen na świecie było na tle religijnym - tu padały miliony. Podam Ci kilka tylko przykładów, bo trudno abym tu przytoczył wszystkie. W czasie ostatniej II wojny światowej zginęło ponad 50 milionów ludzi. W czasie I-szej wojny światowej 10-12 milionów. Aby zbudować "najbardziej demokratyczne państwo świata" - USA - wyrżnięto bestialsko około 9 milionów Indian. Prawie dwa razy tyle Indian padło w Ameryce Środkowej i Południowej. W USA płacono za indiański skalp 3 dolary za sztukę - całkiem sporo, bo za 25 dolarów szło już kupić konia z siodłem i szukać złota w Kalifornii. Taki Dżyngis-Han podbił Azję i pól Europy - jest "bohaterem" narodowym dla Mongołów - wyrżnął miliony ludzi. Watykan rozpoczął "wojny krzyżowe" - bestialsko wycięto miliony ludzi - w imię Boga i krzyża. Tak zwana "Święta Inkwizycja" z błogosławieństwem kolejnych papieży - przez całe stulecia mordowała każdego, kto nie był wyznawcą jedynie słusznej wiary lub nie dawał się "ochrzcić". Wszystkie przemyślne narzędzia tortur są wynalazkiem "Świętej Inkwizycji" - metody działania i wydobywania "zeznań" - także. Jak podają historyczne źródła - do delikatnych się one nie zaliczały. Potęga Cesarstwa Rzymskiego powstała w wyniku nieustannych podbojów ludów i krain ościennych. Podczas Rewolucji Francuskiej - po raz pierwszy zastosowano gilotynę. Proceder wykańczania przeciwników "rewolucji" przebiegał odtąd błyskawicznie - ciach - i po problemie. I tu ku chwale Ojczyzny - u nas nigdy aż takiego bestialstwa i na tak wielką skalę nie było. NIGDY !!!! Wprawdzie utopiono kilka "czarownic" na "sądach bożych", wprawdzie spłonęło kilkunastu na stosach a kilku innych nadziano na palik, ale kudy nam do tych setek tysięcy i milionów pomordowanych gdzie indziej. I jeszcze jedno - KOMUNIZMU - w jego sowieckim wydaniu, też u nas nigdy nie było - i nie sprzeczaj się ze mną w tej sprawie. Też znam historię i po wojnie własnymi oczami patrzyłem jak to było i kto czym oraz jak wojował.Jak byś chciał kilka opisów - zajrzyj do niektórych komentarzy Wieśka a ja też mogę coś dorzucić. HISTORIA JEST HISTORIĄ i inna nie będzie, mimo zaklęć niektórych "histeryków".

   Usuń
  4. Sobiepan ! Co prawda, to prawda, ale przed II wojna światową u nas w Polsce, też było "ciekawie". Taki Piłsudski zdobył władzę w wyniku krwawego zamachu stanu. Poległo około 700 żołnierzy a ponad 1.000 zostało rannych. W strajkach chłopskich - zwłaszcza na Ukrainie - policja odstrzeliła około 3.000 strajkujących chłopów. W strajkach robotniczych też padali ludzie. Pierwszy - i jak dotąd jedyny- obóz "poprawczy" dla przeciwników politycznych zbudowano w Berezie Kartuskiej. Nawet były premier Witos musiał ratować się ucieczką do Czechosłowacji. Widocznie coś wiedział o metodach tam stosowanych. Każda władza swej doopy broni, bo jak powiadał Gomułka - raz zdobytej władzy nie oddaje się nigdy. A ludzie wierzą w "ideały" i "dyrdymały". Trzeba o tym mówić i pisać.Pozdrawiam !

   Usuń
 7. nie na temat ale co z tego ;)
  przesyłam serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noooo....noooo. !!!!

   Usuń
  2. Zawsze to miło jak od czasu do czasu przyjdzie ktos kulturny i najsampierw powie Dzień dobry !.
   Wiesz, że u nas serdecznośc do Ciebie przelewa się górą !

   Usuń
 8. Piotrze - w sprawie "zwrotu wraku Tupolewa" ruskie pokazali środkowy palec w całkiem interesujący sposób.
  Wrak jest niezbędnym elementem toczącego się w Rosji śledztwa i dopóki nie zostanie ono zakończone musi w Rosji pozostać. A śledztwo to Rosja chce przeprowadzić bardzo sumiennie i wnikliwie po to, by Polska nie miała żadnych wątpliwości prawdziwości wyniku. Dopóki więc nie osiągnie się zbieżności stanowisk Polski i Rosji - będzie ono (to śledztwo) trwać.
  Ale i na to Naczelny Awiator Antoni ma sposób. Powołując nową komisję na jej "członków" (każde skojarzenie jest tu na miejscu) swoich "specjalistów" (tu akurat cudzysłów należy brać dosłownie) potrafiących udowodnić zamach bez szczątków, bez oryginalnych skrzynek, uciera nosa Putinowi, wytrącając mu z łap "wrak jako narzędzie szantażu".
  Swoją drogą popatrzcie jaki przemożny wpływ na naukę posiada polityka. Za "nędznych rządów PO" brak wraku nie pozwalał na wyjaśnienie przyczyn katastrofy. Wystarczyło jednak że naród w swej zdecydowanej - 20% większości oddał "cała władzę w ręce Rad" - a już nauka poczyniła takie postępy, że wrak jest niepotrzebny. Niepotrzebny oczywiście w roli "dowodu", niezbędny jednak jako relikwia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Granie na nosie to jedna sprawa, a drugą sprawą może być prosty fakt. jak po oddaniu wraku mają udowadniać naszym zamacholikom, że tam nie było trotylu, nitrogliceryny, itd? Pozdrawiam wszystkich!
   PS. Przeżyliśmy potop szwedzki, przeżyjemy pisowiecki!

   Usuń
 9. Poczucie humoru to ja i owszem mam ... ale odbiega ono tak znacznie od poczucia humoru rządzących, że już w końcu nie wiem, rząd ma czarny humor a ja biały ? czy może na odwrót ? a może ktoś znowu mi wytłumaczy że białe jest czarne to w końcu się dowiem ...

  OdpowiedzUsuń
 10. Malina M.!!! Proszę spróbować metody "na odwyrtkę" - sprawdza się w zrozumieniu meandrów polityki - partii rządzącej nieustannie. Jak "ONI" uparcie mówią, ze coś jest "białe", to my robimy myk i widzimy, że jest czarne. I odwrotnie - też się sprawdza.Podam konkretne przykłady. W kampanii wyborczej obiecywali seniorom darmowe leki. Temat mnie zainteresował - bo mniej więcej od kwietnia br "zażywam" kilkanaście piguł - codziennie i wiem dokładnie ile to mnie kosztuje, a kosztuje całkiem sporo. Mam nawyk używania kalkulatorka, jak ktoś mi obiecuje złote góry i gruszki na wierzbie. Policzyłem - tak w przybliżeniu i wyszło mi, że nie da rady- budżet się rozleci, bo wydatki były by większe niż na te "dziecka". No to nie zagłosowałem na PiS, bo nie lubię jak ktoś mnie robi w tzw.konia. I co ???? Temat dyskretnie wyciszono, w budżecie na 2016 ani złotówki na tą darmochę. Z "białego" zrobiło się "czarne". Albo ta ustawa "dzieckowa" 500+. Najpierw mieli dostać wszyscy, którzy mają dziecka. Potem już tylko od drugiego dziecka licząc, potem - jak jedno dziecko już nam bez PiSiej pomocy wyrosło, to te drugie potraktowano jako te pierwsze - czyli dostaniesz ucho od śledzia.Teraz szepczą już po kątach - jak dziecko było nieochrzczone - won od kasy gminnej, jak dziecko było z nieprawego łoża - won od kasy gminnej. Na koniec powiedzą - myśmy chcieli, ale zbyt wielu było cyklistami a pedałować to sobie można, ale nie za państwowe pieniądze.A jest jeszcze inny problem - są "singielki", co nie chcą chłopa, ale chcą mieć dziecko - won od kasy gminnej. Już tam o tych z "genderowa" i okolic "in vitro" nawet nie wspominam. Dziecka genetycznie niepewne i z zamrożonego nasienia poczęte. W życiu nic nie dostaną - ani centa. No i tak z "białego" zrobiło się "czarne". Teraz próbują innej metody - załatwić sprawę "hurtowo" - jednemu "ojcu" chcą dać kasę i niech on się martwi - jak to podzielić. Mohery będą siedzieć cicho - bo nie wypada pyszczyć na "uwielbianego ojca", opozycja ubierze się w kozuchy i trochę sobie potupie i sprawa sama zdechnie śmiercią naturalną. A przypomnij sobie te 3 miliony mieszkań i 1.200.000 nowych miejsc pracy - jaka była radocha, jak opluwano Tuska, ze on tylko ciepłą wodę ma. I co ???? Znajdź w dopiero co uchwalonym budżecie - choćby złotówkę na te wyborcze obietnice. Nic, nul, zero, dwa zera !!! I znów z "białego" zrobiło się "czarne". CZY TERAZ ROZUMIESZ TĄ TECHNOLOGIĘ OGŁUPIANIA, albo mam zacząć od początku ??? Najlepiej być "politycznym ateistą" Da się żyć.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sobiepan3 lutego 2016 18:10
  "technologi ogłupiania" c.d.
  Pamiętasz, kto to ach kto to, płacząc wnosił "o zakaz handlu w niedziele i święta? Pamiętasz !
  Nie wypaliło choć PO tez z klęczek nie wstawało No to wymyślono zwiększenie podatków "od podmiotów handlujących w soboty ,i dni świąteczne"
  By zmusić i wymusić.Zwiększenie frekwencji tam gdzie luda mało'
  I nie narzekaj
  dla osób, które dostają najniższą emeryturę podwyżka będzie wynosić jedynie 30 gr. Jeżeli ktoś otrzymuje świadczenia w wysokości 2,5 tys. zł miesięcznie, jego emerytura wzrośnie aż o złotówkę. O dwa złote więcej dostaną ci renciści, którzy co miesiąc dostają od ZUS ok 5 tys. zł. Za samo wysłanie do emerytów informacji o podwyżce ZUS płaci 14,5 mln zł. Czyli ponad 20 proc. tego, co przez cały rok przyzna w ramach świadczeń.
  /Moj Boze ile to suchych a przecenionych bułek z marketu?Zyc nie umierać !/
  Byc moze sie załapiesz i na jednorazowy dodatek ? No to wtedy raj na ziemi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wieśku - -:))))) przeczytaj wyzej mój post do Piotra - o robieniu rachunków. Toż te PiSowskie niemoty w ogóle liczyć nie potrafią. Bo popatrz - markety mają płacić prawie dwukrotnie większy podatek od dochodów uzyskanych za handel w soboty i niedziele. Tedy robił bym wszystko, aby zachęcić Polaków do kupowania w marketach - tylko w soboty i niedziele, BO WTEDY DO FISKUSA WPŁYNIE NAJWIĘKSZY PODATEK !!! Zgadzasz się ???? A te PiSowskie finansisty robią "na odwyrtkę". Kuku na muniu - czy jak to się dawniej nazywało. Ehhhh...... idę sobie nalać kielicha - moje nerwy tez mają określoną wytrzymałość. W ręce Twoje - gardło moje !!!

   Usuń
 12. Sobiepan3 lutego 2016 20:32
  No tak ale biskupy którym winniśmy/tzn PIS/ wdzięczność dozgonną a którzy "dzień święty świecić " się domagali.
  Coraz bardziej widać słychać i czuć" ze to banda matołów którym "się lapło " i komu zawdzięczają.
  Rzeczniczka PiS proponuje, by samotna kobieta znalazła sobie faceta i zrobiła dziecko. To się nazywa "ustabilizowanie sytuacji rodzinnej" ? w domyśle/Bo przecież "żyje w grzechu"/
  Gowin "profesor??" u Olejnik bredzi
  Zna pani takie pojęcie "resortowe wnuki" i "resortowe dzieci"?, a potem poproszony o sprecyzowanie czy chodzi o rodzinę Mateusza Kijowskiego z KOD-u, dodał: "Dziad Kijowskiego związany był z komunistycznym aparatem represji. Dlatego potwierdzam tezę Jarosława Kaczyńskiego, że istnieje pewien historyczny związek pomiędzy częścią tych, którzy protestują, a środowiskiem (komunistycznym- w domyśle).
  Następny kretyn programie "Tak jest" o działaniach Macierewicza powiada, ze słuszne, albowiem "Raport Państwowej"naszej/ Komisji Lotniczej" powiela i powtarza to co Raport "Anodiny"/tak to nazwał.
  I powiedz,wytłumacz ,iz obie Komisje "działały" na tym samym materiale i badały te same rejestratory,W tym my dodatkowo jeden elektroniczny w USA a którego zapis elektroniczny potwierdzał zapisy w tych, analogowych.
  Wytłumacz idiocie, który mniej więcej.twierdzi,np
  ze kalkulator badany przez Rosjan wskazuje ze 2x 2 = 4 bo dla niego tenże sam kalkulator ale badany w Polsce winien wskazywać inny wynik.
  A to wszystko tylko dla tego
  http://www.fakt.pl/politycy/kukiz-ujawnia-zarobki-ludzi-kaczynskiego-gabinety-polityczne-zarobki,artykuly,608452.html
  PS
  Z tym kielichem to dobry i sprawdzony pomysł Tylko strach, ze człek wpadnie w nałóg
  W kielichu się nie da, bo jak się słyszy tych kretynów, ręce zaczynają się trząść z zawartość wychlapuje.Wiec trzeba "wyższe szkło" a wtedy, tak jakoś, więcej się nalewa.
  Pozdrawiam i zdrowej wątroby życzę Bo cięższe czasy idą.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiesiek ! Eeee tam - gorzej bywało i jakoś się w zdrowiu przetrwało. A co do wątroby - polecam spożywanie trójglicerydów pod postacią ryb wszelakich. Sam widzisz - Piotr na ten przykład ma awersję do ryb - skutek jest taki - musiał do sanatorium wyjechać i go tam moczono - jak sam pisze - w jakichś kwasach i węglanach. Okropność !!! Z kwasów to ja lubię kiszone ogóreczki, czasami sok z kiszonej kapusty. Tej ostatniej też nie wyrzucam po odciśnięciu soków - jakiś bigosik, jakiś kapuśniaczek na wędzonych żeberkach. Wprawdzie w dzisiejszych czasach można podpaść za te zioberka, ale jak się uczyni kapuśniak w konspiracji, to się wykpisz. Uczyniłem mocne postanowienie - w pierwszym roku tej kadencji nastawię kilka flaszek z nalewkami. Za każdy rok "dojrzewania" namaluję jedna gwiazdkę - zobaczymy co z tego wyjdzie i czy dotrwa do końca kadencji.Muszę wypróbować Twoja metodę - tą z wysokiego szkła - to jest jakiś sposób aby nie rozlewać trunków. No i bardzo trendy - politycznie. Tak z angielska. Oni tam w tej Anglii durch tak piją. Naleje taki kapkę do szklanki - mocno rozcieńczy wodą, nawrzuca kostek lodu i powiada, że zrobił sobie "ochlaj". Biedne sieroty - nawet uczciwie popić nie potrafią !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Za bardzo udane uważam dziś wystąpienie w Sejmie posła PO. Sam nie powiedział ani słowa - zrobiła to za niego Wielka Beata
  I może to jest jakiś sposób: cytować, wyliczać kłamstwa, ośmieszać...

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>