niedziela, 13 grudnia 2015

Rocznica stanu wojennegoPiS idzie na wojnę.


     Kolejna rocznica wprowadzenia przez Jaruzelskiego stanu wojennego jak zawsze upłynęła w wojennej atmosferze.


     Chciałem szerzej skomentować to wydarzenie - jednak nie znalazłem odpowiednich słów, adekwatnych do tej atmosfery. Jestem w stanie wypowiedzieć tylko jedno zdanie - to był festiwal kłamstwa, obłudy, manipulacji i naigrywania się ze społeczeństwa.

     Wielkim Mistrzem kłamstwa i hipokryzji okazał się "przedskoczek" - Tomasz Sakiewicz. Powiedział on między innymi:

     "Podobno dokonaliśmy nielegalnego wyboru, nielegalnie dokonaliśmy wyboru władzy, prezydenta, nielegalnie chcemy stanowić prawo."

     Cały tekst tego zawodowego kłamcy można przeczytać tutaj - ale nie wiem czy warto.

     Po takim wstępie, przygotowaniu słuchaczy i podgrzaniu atmosfery Prezes Polski już mógł swobodnie wypowiadać swe tezy. Chociaż one też z zasady są kłamstwem, jednak po Sakiewiczu zabrzmiały prawie jak prawda. Ale pamiętajmy - prawie robi wielką różnicę.
Prezes Polski powiedział, że:

     "...musimy wspólnie spotykać się w tym miejscu, czy jakimś innym miejscu w Warszawie, by wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Bo dziś przecież sensem tej walki jest odrzucenie tej odmowy, odmowy przyznania nam praw. Wygraliśmy wybory ale nie mamy prawa tworzyć prawa. Nie mamy prawa przebudowywać Polski..."

     Drodzy czytelnicy - konia z rzędem temu kto wskaże czyjąkolwiek wypowiedź, kwestionującą legalność wyboru władzy i prezydenta! W jednym Sakiewicz miał rację - PiS chce nielegalnie stanowić prawo. I w tym kontekście Prezes Polski też ma rację - ja mu odmawiam prawa do stanowienia prawa poprzez jego łamanie.

     Ale to wszystko wygląda tak zawile, jak pokręcone jest pojęcie prawa w PiS-e.

     Prawdą jest, że PiS uzyskał większość parlamentarną. Prawdą jest, że ma prawo zmieniać Polskę. Ale nie uzyskał większości konstytucyjnej - a to oznacza, że nie może jednostronnie weryfikować Konstytucji i dokonywać zamachu na organa państwowe jednoznacznie w tej Konstytucji umocowane. Więc nie pozostaje mu nic innego, jak dalej tumanić tłumy naiwnych i nie myślących za pomocą kłamstw wypowiadanych jak prawdy objawione.

     Ta bezczelność i pogarda do prawa tak mnie powala, że nie jestem w stanie dalej tego opisywać. Może któryś z czytelników znajdzie w sobie wystarczająco dużo sił by temat rozwinąć. Będę wdzięczny. 


PS.
Chciałem załączyć jeszcze zdjęcie przemawiającego Sakiewicza - ale się brzydziłem.
46 komentarzy:

 1. Masz racje naiwnych i głupich
  Krzysztof z Gdańska zafascynowany Kukizem podrzucił link do "jego statutu"
  Ma zamiar nawet przystąpić "do Ruchu" tak mu się ten statut podoba
  To ja sie pytam zanim przystąpisz, rozpływając w ochach i achach nad kolejnym zbawicielem ojczyzny Ktorą on chce zbawiając rozwalać
  Na co "stowarzyszeniu" taka działalność gospodarcza,akurat tak jakoś nakierowaną na potrzeby szarpidruta Kukiza
  Wyjątki z tej "działalności" załączam"

  http://wojownicy15.pl/pawel-kukiz-komunikat-o-powstaniu-stowarzyszenia-na-rzecz-nowej-konstytucji-kukiz15/
  W szczególności Stowarzyszenie może prowadzić następujące rodzaje działalności:
  22.14.Z – wydawanie nagrań dźwiękowych
  22.15.Z – pozostała działalność wydawnicza
  22.21.Z – drukowanie gazet
  22.22.Z – działalność poligraficzna pozostała, gdzie indziej niesklasyfikowana
  22.23.Z – introligatorstwo
  22.24.Z – działalność usługowa związana z przygotowaniem druku
  22.25.Z – działalność graficzna pomocnicza
  22.31.Z – reprodukcja nagrań dźwiękowych
  22.32.Z – reprodukcja nagrań wideo
  22.33.Z – reprodukcja komputerowych nośników informacji
  47.91.Z sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet
  74.13.Z – badania rynku i opinii publicznej
  74.81.Z – działalność fotograficzna
  74.87.A – działalność związana z organizacją wystaw
  90.01. Z – działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych (koncerty, imprezy sceniczne, imprezy
  Stowarzyszenie realizuje cele statutowe przy wykorzystaniu .....społecznej....... pracy członków."
  Czy zbawcy, nie chodzi o to, by rozwinąć skrzydła, w działalności gospodarczej, promując własną "twórczość"
  przy pomocy niewolników członków.
  O ulgach podatkowych w działalności takiego "towarzystwa" nie wspomnę.Pewno takowe są i to duże bo to wszystko "na "działalność statutowa"
  Gdy sie dobrze przyjrzy i pogrzebie to i takie kwiatuszki znajdziesz u nowych "naszych zbawców"
  O PIS nie ma co pisać Po czynach ich już poznaliśmy.Boc przecież mieli już ster rządów
  A to co teraz próbują nam przyszykować widać jak na dłoni.Czy trzeba przykładów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Napiszę to co już napisałam na blogu Wolanda.
  To najgorszy chichot Historii,że człowieczek bez jakichkolwiek zasług w tym względzie już od dawna wykorzystuje dawną Solidarność i cierpienia jej członków w trakcie stanu wojennego dla własnej korzyści,swoich przeciwników wyzywając od czego tam mu w danym momencie przyjdzie do głowy.Było więc tam gdzie stało ZOMO,teraz to najgorszy sort,a swoich popleczników zrobił prawdziwymi Polakami.Niestety największym błędem poprzedniego rządu było udawanie,że te bluzgi to mżawka.
  Dodam jeszcze,że dla spokoju i właściwej psychiki nie słucham na żywo tego co mówią pisiory,bo moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze.Dla wyrobienia sobie właściwej opinii na temat istniejącej sytuacji wystarczą mi streszczenia ich wypowiedzi.Telewizji nie oglądam od dobrych kilku lat,a i dawniej z racji ważniejszych zajęć robiłam to sporadycznie.Polecam,to pozwala jako tako utrzymać nerwy na wodzy.
  Pozdrawiam,kocica,MK

  OdpowiedzUsuń
 3. @Kocica
  Robię dokładnie tak samo - nie oglądam żadnej gęby i nie słucham żadnej wypowiedzi, inaczej bym już dawno zwariowała, a i tak muszę brać środki uspokajające. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brak słów. Kłamstwo, kłamstwo i bzdura, a do tego tłum, który wierzy w te brednie. Pora chyba na odpoczynek od polityki, bo nerwy nie wytrzymają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kłamstwo jest w PiS-ie obowiązującym językiem urzędowym. Podejrzewam, że każdy kandydat do tej partii musi przejść test z kłamania . Musi przy tym wykazać się umiejętnością bycia zadowolonym z faktu, że kłamie.
   Pani Kempa nie dawno groziła sądem każdemu, kto będzie "kłamał" jakoby ona nie zamierzała opublikować orzeczenia TK. Później jednak przeszła do porządki dziennego nad słowami Prezesa Polski, że orzeczenie to nie może być opublikowane. Kto tu więc kłamał? I czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

   Usuń
  2. Witaj Leszku !!!! :-)))))) pozwolisz, że dzisiaj nie będę komentował bo czuję się "zdruzgotany". Najpierw od Piotra dostałem "kuksańca" a po tym dobił mnie Pankaczyński. Od dzisiaj jestem"człowiekiem" gorszego sortu (w oryginale rosyjskim brzmi to : czeławiek wtorowo sorta) Jednak panprezes coś jeszcze pamięta z rodzinnych stron. A po tym Pankaczyński tak już bredził, że czekałem czy podjedzie karetka na sygnale. Niestety nie - a może nie dopuścili.Panukaczyńskiemu wyraźnie się pogorszyło, zwłaszcza po wczorajszej demonstracji, bo pluł takim jadem, że w końcu wyłączyłem telewizor. Może jutro coś tam skrobnę - ale zastanawiam się czy w ogóle warto. Nie znam się na chorobach psychicznych a tu by trzeba coś nawiązać - cała Polska widziała ten inny stan świadomości.Ale to napawa też nadzieją - takie stany nie trwają zbyt długo.
   W zakończeniu muszę zapytać Leszku, aby się utwierdzić, że nie mam omamów. Widziałeś to co ja - panią Szczypińską obok Panakaczyńskiego ??? Czyżby też chciał się załapać na 500 zł ???

   Usuń
  3. @Sobiepanie - znaczy co? Insynuujesz, że Jarek pani Szczypińskiej coś teges?? Co za oblecha ;-)))

   Usuń
  4. Sobiepan13 grudnia 2015 23:44
   oj...Sobiepanie - przecież na program in vitro już nie zdążą się załapać !
   a wierzysz w niepokalane poczęcia ???

   Usuń
  5. zante + Lidka !!!!! Szanowne Panie, oj tam,oj tam !!! Ja tylko sobie pozwoliłem poprosić Leszka, aby potwierdził, że nie mam zwidów i omamów i czy przypadkiem Pankaczyński nie uległ własnej propagandzie co do tych 500 zł. Dla pieniędzy, a już zwłaszcza tak znacznej kwoty, którą można swobodnie multiplikować - ludzie gotowi są na wszystko. Wystarczy sobie "poobcować" - nawet grzesznie, bo nie doczytałem nigdzie, że dziecka poczęte bez sakramentu i grzechu pierworodnego będą dyskryminowane jak te z probówki. Odpuszczenie grzechów można sobie zawsze załatwić, bo po to jest Kościół nasz powszechny i tak głosi doktryna.Skoro zatem media pokazały, że nastąpiło ocieplenie pomiędzy rzeczonymi osobami a nawet zbliżenie (na wiecu) - to nie ma dymu bez ognia. Coś tu się smędzi. Nie wykluczam, że idzie tu o "czystą politykę'' , bo przecież pani Sz. pochodzi ze Słupska, a tam wiadomo, kto jest burmistrzem. Odpowiadając Zante - muszę powiedzieć, że o jakiś "teges" tu chodzi. Czas pokaże, czy już coś widać, czy padło na jałowa glebę.

   Usuń
  6. Sbiepanie
   1. Nie przejmuj się "kuksańcem" od Piotra. Ja też dostałem. I nie wiem który był mocniejszy. Jak chyba się zorientowałeś, prowadzimy z Piotrem bloga pluralistycznego. Może się więc zdarzyć i "kuksaniec" z najmniej spodziewanej strony. Ale to nie oznacza, że zamykamy drzwi. Nie tolerujemy jedynie - i to bezwzględnie - obrażania gości.
   2. Nie, nie masz omamów. Jednak zdjęcie to o niczym jeszcze nie świadczy. To znaczy świadczy tylko o jednym - Szczypie udało się dopchać do Prezesa Polski. Ogrzała się trochę w jego blasku i cieple. Jednak gdy pochód ruszył, zagubiła się gdzieś w tłumie. Raczej jednak została brutalnie wypchnięta przez innych łaknących emanowanego przez PP ciepła i mądrości. Tak więc Sobiepanie, Lidko i Zante - tylko w przypadku gdyby długość była większa od odległości, Szczypa miałaby szanse na 500 zeta.

   Usuń
  7. Leszku - ja bym tam nie robił rabanu o te "kuksańce", gdyby nie fakt, ze Piotr ma zadawniona niechęć do mnie o.... dorsze. Kiedyś się poprztykaliśmy o ta smaczną w końcu rybę i to utkwiło Piotrowi w gardle - jak ta przysłowiowa ość. A tłumaczyłem, że "jedzcie dorsze, bo są ryby gorsze" - ale Piotr jest choleryk i w dodatku "zapamiętały". Nic to - i tak się nawróci na trójglicerydy, aby zachować młodzieńcza sylwetkę.

   Usuń
  8. Dzisiaj - pax, pax między chrześcijany. Właśnie wróciłem ze spotkania opłatkowego bogatszy o 200.- i po obżarstwie barszczyk z czymś pływającym w środku, rybka nieznanej rasy + suróweczka + ziemniaczki. Przykrą stroną tego był przymus obcałowywania sie wszystkich z wszystkimi......wszystkiego, zdróweczka, pomyślności a w myśli ...na drzewo !!.
   Czytam, że mnie miło "wspominacie".
   Sobiepanku - racja, nie jestem Twoim admiratorem bo próbujesz mi fraternizować i posyłac mądre książki i pouczać. Wole pozostać przy swojej nędznej wiedzy bo jak patrzę co tez mogli przyczytać tacy profesorowie jak Zybertowicz, Babcia-karminowe usteczka, premier z tabletu czy Żrąca Krysia P. Newet jeżeli przeczytali mase książek to i tak z nich niewiele zrozumieli bo po prostu ich poziom intelektualny pozwala im czytać bez zrozumienia.
   Nie ma zamiaru przeskakiwać swojego intelektu bo jaki mam taki mam i od czasu do czasu pooglądać sobie........... no, nie tego nie napiszę.
   Dorsza sobie nie przypominam choć poziom cholesterolu w normie.Ty sobie walcz o smukłą sylwetke a ja choduję trzecie biodro i praca nad nim jest wielce przyjemna.
   Pozdrawiam przedświątecznie.

   Usuń
  9. * hoduję - nie ma za co.

   Usuń
  10. Piotrze....Piotrze...... a mialeś być "opoką" !!!!!!

   Usuń
  11. .......no widzicie jaki jestem niegramatyczny !!!!.
   Jacku - nie jestem opoką ani "opoką" - Pietrek jezdem !

   Usuń
 5. ...wracając do wczorajszego dnia (aby się spokojniej spało) :
  Warszawa
  Poznań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...i jeszcze jedno : nie ma ktoś w domu zbędnego egzemplarza Konstytucji ?

   Usuń
  2. Tu wrzuciłam w wersji elektronicznej:
   https://www.dropbox.com/s/5coqjq0f6egaea4/KonstytucjaRP.pdf?dl=0

   A tu jeszcze Gdańsk:

   http://mojapolskadomowa.blox.pl/2015/12/Gdansk-dla-demokracji.html

   Usuń
 6. "Bezczelność i pogarda" mówisz Leszku. Problem w tym, że to tylko tak wygląda dla części Polaków. Ta druga część zachowuje się tak, jakby Konstytucja i wszelkie prawa w Polsce obowiązujące powstały jeszcze za tzw komuny. Jakby w ogóle nie zauważyli, że wszystkie te prawa powstały już w nowej Polsce, często także z głosami PiS. To, co dla jednych jest bezczelnością i pogardą dla innych jest robieniem porządków. Przykład: gdyby nie dyskredytować TK nie można spełnić obietnicy obniżenia wieku emerytalnego, bo TK już raz się o tym wypowiedział orzekając, że różny wiek przejścia na emeryturę dla kobiet i mężczyzn jest niezgodny z konstytucyjnym równouprawnieniem. Trzeba więc pokazać wyborcom, że gmeranie przy Trybunale Konstytucyjnym jest dla dobra obywatela.
  Za chwilę ujrzy światło dzienne ustawa tzw. antyterrorystyczna - też przecież dla dobra Polaków. I tylko przy okazji wprowadzi zakaz wszelkich zgromadzeń, bo owe zgromadzenia tworzę niebezpieczne okoliczności do ataków terrorystycznych. Każdy, średnio rozsądny człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z zakłamania i przebiegłości nowej władzy, ale ta część, co to nie widzi tej bezczelności i pogardy natychmiast nowym przepisom przyklaśnie, bo poczuje się zaopiekowana. Oraz z radością przyjmie informację, że pewne zgromadzenia, np miesięcznice mogą się odbywać bez przeszkód, bo będą świetnie, za publiczne pieniądze ochraniane. Po coś zostali zmienieni komendanci wojewódzcy policji, którzy już będą wiedzieć w jakich sytuacjach da się zabezpieczyć demonstracje czy marsze, a jakich absolutnie się nie da. I pozwolenia wydawane nie będą, np KOD-owi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zante13 grudnia 2015 22:46
   I tu masz racje Bo sie obecnym komendantom pomyliły ilości demonstrantów.Teraz "obowiązują"liczby odwrotne i takie podali do publicznej wiadomości Choc wczesnej podawali zupełnie co innego

   Usuń
  2. wieśku - jak by tam nie liczyć, to Pankaczyński dostał potężnie w "dziób". Manifestacja zorganizowana przez pana Petru wykazała bowiem, że można bez związkowych autokarów, bez płatnej dniówki, bez "skokowego" wspomagania zorganizować protest ludzi normalnych. Nie zaszła przy tym potrzeba demolowania Warszawy i faszystowskich wybryków. LUDZI PRZYSZLI SPONTANICZNIE i to przeraziło i rozwścieczyło Panakaczyńskiego. Dlatego tak wczoraj kwakał - zupełny bełkot. A tych ludzi "gorszej kategorii" to mu zapamiętamy aż do śmierci.

   Usuń
 7. Leszku, a czemu Cię dziś nie było pod stocznią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marzenko przykro mi, ale żona mnie nie puściła!
   Powiedziała, że jak wnuki przyszły do dziadka, to jego miejsce jest w domu. Żona ponadto ma jeszcze uraz z pamiętnego 13 Grudnia. Boi się o mnie - i za to ją kocham.

   Usuń
  2. Mnie próbowało powstrzymać moje osobiste dziecko, ale się postawiłam :)

   Usuń
  3. Z dzieckiem to bym sobie poradził. Jeszce pamiętają co to ojcowski autorytet. Ale z wnukami działa to odwrotnie! :D

   Usuń
  4. Jak doczekam własnych - pewnie też się z Tobą zgodzę :)
   A w ogóle to - żona ma zawsze rację, Twoja też :)

   Usuń
  5. Marzatelo, na pewno pokażę Twój komentarz żonie. Może następnym razem puści mnie gdy powiem, że idę z Tobą!!!
   :D

   Usuń
 8. Gdzie rozum śpi, tam budzą się pisiory.

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba jestem masochistą. Ale w moim i Waszym pojęciu to chyba normalne. Tako orzekł Prezes Polski. Bowiem nie tylko jesteśmy gorszym sortem, ale jesteśmy też ludźmi, którzy nie mają sprawnych głów.
  Masochistom polecam słowa PP.

  OdpowiedzUsuń
 10. Leszek Kowalikowski14 grudnia 2015 09:11
  Bo im trzeba tak "jak krowie na rowie"
  Jak się nie oszczędzało kiedyś w "Bezpiecznej Kasie"Jak nie inwestowało w "Amber Gold"
  Gdy nie uczestniczyło sie w rożnych "promocjach"Badaniach występach gdzie darmo rozdają garnczki samogotujace,cudowne magnetyczne uzdrawiacze i inne cuda na patyku.jak się nie uwierzyło Caritasowi,czy Rydzykom z całym spokojem można powiedzieć prezesowi
  "Ty se mów a ja zdrów" bo "po czynach was już poznaliśmy" Albo "łżesz jak pies" bo MY wiemy co knujecie.
  Bo zachowujecie się jak ten włamywacz idący"na robotę" i by zapewnić sobie bezkarność usuwa ze swego terenu,psa stróżującego,ochronę, policje i sądy.
  Jeśli chcecie pozytywnych zmian, dla dobra nas wszystkich,zaprezentujcie je nam, w postaci sejmowych rozstrzygnięć !.
  Wtedy zobaczymy czy są warte poparcia,kto je "zaskarży" i co powie Trybunał Konstytucyjny,
  Nic z góry,na wyrost i nic"na zapas".Bo coś knujecie /a co, to widać/
  Wiec nie damy wam majstrować, przy "naszej sieci elektrycznej", naszego domu do której to chcecie podłączyć, wasze genialne urządzenia, wpierw usunąwszy ,z niej bezpieczniki a w dalszej kolejności "liczniki energii" bo nam wprowadzicie "abonament" by wszyscy płacili "po równo".
  Nie damy ,bo "my ludzie gorszego sortu" wiemy! Jesteśmy przekonani, ze to prowadzi do pożaru, podpalenia domu .Naszego, wspólnego !
  Wiec chcecie czy nie idiotom z PIS i jego "ciemnemu ludowi, co kupi wszystko" zmuszeni wprost jesteśmy powiedzieć NIE Jeśli nie rozumiecie to wam "pojedziemy Lechem!" "Spieprzajcie dziady"

  OdpowiedzUsuń
 11. a gdzie jest Gowin?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)wszyscy go szukają...
   http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/9188183,milczacy-wicepremier-gowin-wideo,id,t.html

   Usuń
  2. Goowin - przepraszam, ale kto to jest????

   Usuń
 12. Taka spontaniczna manifestacja bez autokarów i dniówki może przerazić tak że, aż:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,36474,title,Kornel-Morawiecki-jesli-beda-olbrzymie-demonstracje-dojdzie-do-nastepnych-wyborow,wid,18043297,wiadomosc.html?ticaid=1161dc&_ticrsn=3
  No proszę państwa, w razie czego idę na demonstracje, w moim całkiem niemałym mieście. Moze to poruszy tych co nie byli na wyborach bo cytuję: "zawszę będę niezadowolona".

  OdpowiedzUsuń
 13. Leszku !!!! Pamietesz - jak przed wyborami, troskałem się - kim chce być Pankaczyński - bo ani prezydentem, ani premierem. Wywnioskowałem wówczas, ze pewnikiem NACZELNIKIEM PAŃSTWA. Prorocze to były wnioski !!! Oto dzisiaj - wylosowałem z zona, ze ja pojadę na zakupy i odchudzę portfel. Popedzilem - jak zwykle w poniedziałek - na stoisko prasowe - a tam rechot. Wszyscy trzymali po egzemplarzu Newsweeka i rechotali. Wziąłem do garści i ja ta znienawidzona przez PiS gazetę i po chwili tez śmiałem się do rozpuku. Oto grafik satyryczny pan Sawka namalował Panakaczyńskiego - jako PiSsudskiego. Rozumiesz dowcip - PiSsudskiego. Jednak język polski jest przebogaty a pomysłowość ludzka nie zna granic. Prezes PiSsudski - to jest to. Tedy zapamiętaj - odtąd Pankaczyński jest PiSsudskim. Kupiłem dwa egzemplarze gazet - bo jak by mi tak wczesnym rankiem wpadli - w celu konfiskaty - to jeden egzemplarz zachowam dla pokoleń. Zakopie się w słoiku po ogórkach na działce i będzie konspiracja. Mógł byś to opublikować na blogu, jeżeli nie lękasz się internowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sobiepanie, czy się boję? nie wiem, zawsze miałem jakiś atawistyczny lęk przed wariatami. Jednak nie jest to przeszkodą przed demaskowaniem wariatów.

   Usuń
  2. PiSsudski - Naczelnik RzeczyPiSpolitej - D O B R E !!!

   Usuń
 14. panprezespolskezbaw wczoraj pokazał, że jest dwa w jednym, jednocześnie opozycją i rządem. Takie "pokićkanie" skierowane do"pokićkanych"
  mbpPolka

  OdpowiedzUsuń
 15. Ponad dwa i pół roku temu marzyły mi się: demokracja bezpośrednia, możliwość głosowania nad odwołaniem rządu w chwili utraty zaufania społeczeństwa oraz odpowiedzialność polityków na koniec kadencji (te marzenia ściętej głowy tutaj). Ale cóż, pozostało to tylko w sferze ciekawostek.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vulpian de Noulacpurt - dzień dobry !!!! Tez się zastanawiam nad ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ sadową posłow, szefów partii i innych "wodzów narodu". Teoretycznie jest możliwym wniesienie oskarżenia do Trybunału . Wniosek wstępny do Sejmu musi złożyć i podpisać co najmniej 40 posłów. Tyle opozycja w Sejmie ma - a nawet więcej - bo 182 głosy - nie licząc tzw.mniejszości niemieckiej.Po rozpatrzeniu wniosku przez komisje sejmowe - wniosek-oskarzenie musi podpisać co najmniej 140 posłow - jak to wyzejnapisałem - tyle i nadto ma opozycja.. W dniu wcxorajsxym pan poseł Kaczyński publicznie obraził NARÓD POLSKI twierdząc, że są to obywatele gorszej kategorii, złodzieje i komuniści. Jest to czyn karalny. Nadto - pan Kaczyński jest szefem partii, która głosi takie same "zasady" - wbrew przepisom ustawy o partiach politycznych - zatem jest ustawowa podstawa do tego aby wystąpić do Sadu Rejestrowego o delegalizację tej partii i wykreślenie jej z Rejestru Sądowego.. PANOWIE POSŁOWIE DO DZIEŁA

   Usuń
  2. CZYTAJCIE VULPIANA !!!.
   Nie wiem czy się z nim zgadzam ale to jest jakiś pomysł.
   Kaczyński winien odpowiadać przed sadem powszechnym /paragrafów ci u nas dostatek/.
   Pozdro

   Usuń
  3. Piotr Opolski - przecież Vulpian pisze bajki i BASTA !!!

   Usuń
  4. Bajki bywaja bardzo pouczające i BASTA

   Usuń
  5. Zgadzam się z Piotrem, Vylpianem i Sobiepanem. W kolejnych demonstracjach powinniśmy żądać większego dostępu sądów powszechnych do parlamentarzystów!!!

   Usuń
  6. Miejmy nadzieję, że będzie odpowiadał: https://secure.avaaz.org/pl/petition/Sad_Rejonowy_dla_Warszawy_Zoliborza_I_Wydzial_Cywilny_Pozew_o_naruszenie_dobr_osobistych/?pv=12&fb_action_ids=10207481278857754&fb_action_types=avaaz-org%3Ashare

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>