piątek, 10 maja 2013

Uprzejmie donoszę ! /41/

refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emerytaUprzejmie donoszę, że Rabin Owadia, przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej w Izraelu przemówił w te słowy - Gdyby goje nie mogli służyć Żydom "nie mieliby po co istnieć". Tłumacząc zaś długowieczność ludzi pochodzenia nie-Żydowskiego rabin Josef użył plastycznej metafory porównując takich ludzi do... osłów. – Wyobraźcie sobie, że zdechł wam osioł. Stracilibyście w ten sposób pieniądze. To jest taki sam sługa. Właśnie dlatego goj otrzymuje długie życie. By dobrze pracować dla Żyda - mówił rabin. Tu szczegółowiej
30 lat temu byłem pozytywnie nastawiony do Żydów. Od 10 lat ani mnie ziębią ani grzeją. Jak dalej tak pójdzie to może już za rok zamelduję się w szeregach antysemitów tylko róbcie tak dalej.
Mam powolutku dość zwalania wszystkiego i pozwolenia na wszystko ze względu na holokaust !!.


Uprzejmie donoszę, że w moich oczach mec. Rogalski to dno absolutne.
Mam przyjaciela adwokata, który kiedyś wyłożył mi istotę pracy w jego branży. Wbrew obiegowym opiniom obrońca nie jest od obrony przestępcy a mecenas, papuga, adwokat nie jest od wystąpień publicznych w imieniu swojego klienta/klientów od reprezentowania swojego klienta a jest jego przedstawicielem przed organami państwa i naświetlenia sprawy od strony jakiej nie należy się spodziewać od np. prokuratury czy policji.
Ciekawym jest, że jak mec Rogalski plutł bzdury to Naczelna Rada Adwokacka siedziała cicho a jak zmienił front to sie obudzili !!!. Może jednak szkoda Gowina ?

Uprzejmie donoszę, że w dniu 9 maja br w głównym wydaniu wiadomości TVN Kamil Durczok z głupawym uśmiechem na ustach wygłosił następujący tekst związany z paradą zwycięstwa w Moskwie – pogoda musiała dopisać bo samoloty swoje zrobiły i rozgoniły chmury i mgły /cytuję z pamięci/. Rano w czasie bezpośredniej relacji z parady wysłannik TVN raportował, że pogoda się udała i od świtu na niebie ani jednej chmurki.
Zastanawiam się czemu lub komu służy taki złośliwy dziennikarz. Podszczypujemy niedźwiedzia w zadek a potem się dziwimy, że nas olewa - może czasami ma rację.

Uprzejmie donoszę, że w Nysie na Opolszczyźnie wypowiedziano wojnę bezrobotnym, którzy nie mają ochoty podejmować pracy. Nowa Trybuna Opolska w swoim z dnia 7.05.2013 informuje, że bezrobotny, który otrzymuje ofertę pracy zgodną ze swoimi kwalifikacjami a jej nie podejmuje jest wykreślany z rejestru bezrobotnych na 9 m-cy. Jednocześnie Urząd Pracy w Nysie prowadzi program pilotażowy powszechnych, obowiązkowych robót publicznych. Okazuje sie że 40% wezwanych nie zgłasza sie do pracy.
Oby ta jaskółka uczyniła wiosnę. Na co dzień obserwuję bezrobotnych którym ani w głowie praca. Zbłaźniłem sie kiedyś proponując tzw. bezrobotnym pomoc przy wynoszeniu mebli, montażu nowych i przy pracach porządkowych.
Jedni szukają pracy a inni boją się ją znaleźć !.

Uprzejmie donoszę, że nareszcie bezrobocie zaczyna się zmniejszać.
..........nic to – ważniejsze są zegarki min. Nowaka.
/swoją drogą, durny ten min. Nowak – przy przetargach za miliony jeżeli nie za miliardy „bierze” zegarki – durny ci on durny niemożebnie/.
Uprzejmie donosze, że Rada polityki pieniężnej obniżyła stopę procentową do 3%. Takiej niskiej nie było od lat.
.........nic to – ważniejsze są kuluarowe wiadomości ze spotkania klubu parlamentarnego PO.
Uprzejmie donoszę, że międzynarodowe instytucje finansowe nieśmiało poprawiają prognozy dla nas na wyższy od przewidywanego wzrost PKB /Forbes przewiduje odwrotnie/.
.........nic to – ważniejsze jest dalsze słuchanie od 5 lat, że kryzys ante portas a rząd i premier nic nie robią.


Uprzejmie donoszę, że Antoś-policmaster w środę w ub. tygodniu podniósł raban, że zniknęły płyty ze zdjęciami i filmami z miejsca katastrofy smoleńskiej i „pancernej” brzozy. Zniknął dowód kluczowy, grzmiał ten ............../autocenzura/ w nowej, oczywiście obiektywnej TV Republika.
Prokuratura wyjaśniła że płyty znajdują się jako załączniki do akt śledztwa i są dostępne dla zainteresowanych stron.
Zastanawiam sie ile jeszcze jesteśmy w stanie znieść łajdactw tego pana.

36 komentarzy:

 1. Drogi Piotrze jeśli chcesz stać się antysemitą na podstawie wypowiedzi jednego kretyna to przykre, bo kretynów będzie coraz więcej. Wszystkie dalsze Twoje "doniesienia" to samo jądro prawdy - niestety :-( Serdeczne uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałbym Ci przyznac rację gdyby to był incydent a i ja Ty wiesz ża tak nie jest. Pracują Żydzi na swoja opinie od dawna.
   "Doniosłem" a tej wypowiedzi dlatego, że po raz pierwszy w tej sprawie wyraził się Żyd tak wysokiego szczebla.
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Jesli chodzi o Macierewicza - chyba juz nikt go nie bierze powaznie.Musle,ze nawet Kaczynski hi,hi w glebi ducha.Ten ostatni w pietke goni ,koniecznie chce zastapic brata a w domowym zaciszu placze kotu w wasy bo zra go wyrzuty sumienia.Jesli chodzi o Zydow - tez mam ostatnio mieszane uczucia. Cos mi sie wydaje,ze jak tak dalej pojdzie to znowu beda emigrowac po calym swiecie z lekka podkulonym ogonem. Reszta - ce la vie

  OdpowiedzUsuń
 3. Piotrze, wypowiedź tego rabina była jeszcze głupsza niż wypowiedzi naszych antysemitów (chociaż 100% pewności nie mam).
  Ciekaw jestem jak Ty to zrobisz - wkurzony na głupotę jednej strony, zaczniesz chwalić głupotę drugiej?
  Nie prościej założyć Stowarzyszenie do Walki z Głupotą (SdWzG)?
  Na marginesie - taki między innymi cel mi przyświecał przy zakładaniu bloga.

  Reniu, piszesz:
  "Jeśli chodzi o Żydów - też mam ostatnio mieszane uczucia."
  A jednocześnie deklarujesz swą walkę ze stereotypowym postrzeganiem Polaków za granicą. Tak jak bywają głupi Polacy, tak bywają głupi Żydzi. Jak zdarzają się Polacy złodzieje, tak też zdarzają złodzieje Żydzi. Jak nie trudno znaleźć Polaków cwaniaczków i naciągaczy, tak również i wśród Żydów ich nie brakuje.
  Pilnujmy się więc przed oddaniem rozumu we władanie stereotypów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest w czym innym. Żydzi wymagają dla siebie wszystkiego, bez protestu i natychmiast. Jeżeli nie to zostaniesz obwołany antysemitą. Zgadzam się, że wszędzie są skurwysynki ale i Żydzie tego mówic nie wolno. Jeżeli prezesi ART-Bi kradli to ok. ale nie próbuj ich nazwać Żydami.......wiem, że rozumiesz o co mi chodzi.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Moje doświadczenia z bezrobociem polegają na bezskutecznym poszukiwaniu przez cała (słusznie minioną) zimę kogoś do odśnieżania chodników i zwalania śniegu z dachu. Trochę to za dużo był dla mnie. Oczywiście jak zwykle, musiałem zacisnąć zęby i zrobić to własnoręcznie.
  Jedyna pracą jaka gotowi byli podjąć nieliczni pukający do moich drzwi - to wyciągnięcie ręki po "dwa złote na bułkę".

  OdpowiedzUsuń
 5. Się czepiasz Piotrze jak zwykle.
  Np. Durczoka, a przecież wiadomo, ze telewizja ma taką jakąś szczególną cechę, która powoduje ujawnianie się niezwykłych oratorskich zdolności tych, którym dane jest przemówić do mikrofonu. Przed chwilą usłyszałem w tivi taką fajną perełkę: "Jedna z dziewczynek zmarła, na skutek akcji reanimacyjnej przeprowadzonej w naszym szpitalu" - rzekła pani doktor mikrofonowi reportera. Innymi słowy: "Zabiliśmy jedną dziewczynkę".
  Tak więc, to nie wina Durczoka, tylko telewizji ;-)

  Wkurza mnie antysemityzm, ale identycznie wkurza mnie "ustrojowy" anty-antysemityzm. Nie mamy kochać Żydów za to, jakimi są ludźmi, ale za to, ze są Żydami i nie robimy im łaski, że musimy ich kochać i szanować. Mają to zagwarantowane prawem. W skali światowej zresztą.
  Tymczasem my, Polacy powinniśmy być wdzięczni Palestyńczykom, za to, że ofiarowali się i zostali dla Izraela i w ogóle dla Żydów takimi "chłopcami do bicia". Bo gdyby nie Palestyńczycy,to jest dla mnie absolutnie pewne, ze takim "chłopcem..." byli by Polacy. Tajemnica poliszynela jest fakt, że zagorzały antypolonizm jest w Izraelu przejawem poprawności politycznej, bardzo zresztą wspiera, a nawet napędza tę poprawność diaspora na świecie, głównie w USA.

  Oczywiście, że się zbłaźniłeś w oczach bezrobotnych, bo z bezrobotnymi rozmawiać trzeba umieć, oni bardzo wrażliwi są, z powodu braku pracy. Rozmowę z bezrobotnym należy zacząć od liczby, adekwatnej (adekwatnej, a nie takiej, która Tobie wydaje się adekwatna) do zaproponowanej chwilę potem czynności, którą mieliby za tę liczbę złotówek wykonać. Należy jednocześnie pamiętać, że trauma na jaką narażony jest taki bezrobotny powinna skłaniać rozmówcę do wymienienia takiej liczy, aby nie pogarszać jego i tak złego stanu emocjonalnego, bliskiego depresji i autodestrukcji.

  Fajnie, ze bezrobocie się zmniejsza, ale zegarki Nowaka wcale nie są nieważne, wręcz przeciwnie, dla mnie to zaprzeczenie działacza propaństwowego, zaprzeczenie klasy politycznej i wreszcie statusu "porządnego człowieka". Równie ważne są kuluarowe rozmowy o spotkaniu klubu PO w obliczu widocznego z każdego możliwego punktu widzenia, sypania się tej formacji.

  Macierewiczowi dymi czacha i jest to wina władz. Bo jak ktoś widzi pożar i nie reaguje - a władza przecież nie reaguje, to za ewentualne cierpienie ofiar tegoż pożaru jest ten, który ma świadomość pożar i nie wzywa pomocy, albo nie gasi.

  Na mecenasem spuszczę zasłonę milczenia, żeby się biedak ze wstydu nie spalił, a skomentowanie działania Naczelnej Rady Adwokackiej uniemożliwiła mi autocenzura, jako pokutę nakazując mi opuszczenie fotela przed klawiaturą.

  Pozdrawiam z K-K -)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę sie Andrzeju z niewatpliwego faktu że jesteś /co prawda nie jedynym/ czytającym ze zrozumieniem i wniski sa i prawdziwe i pouczające.
   Pozdrawiam po sąsiedzku

   Usuń
 6. Leszku - nic nie mam przeciwko Zydom. Tyle tylko ,ze jakby to powiedziec - linia polityczna Izraela ,ciegle zagrozenie wojna kaze mi podchodzic ostroznie do tego panstwa.Do Palestyny i wszelkich osciennych panstw wokol.Tam jest pernamentne zagrozenie juz chyba nkt nie wie jak dlugo.I tyle.Wszedzie sa durni i durniejsi - wiadomo.
  W kwestii zydowskiej - chcialoby sie Izrael traktowac tak jak kazde inne panstwo na swiecie. I dobrze by bylo ,zeby rowniez politycy izraelscy dazyli do normalnych stosunkow z reszta swiata. Chyba jednak kolejne wieki mina,zanim sie przyzwyczaja,ze maja swoje panstwo i sami sa za nie odpowiedzialni. I tyle. Absolutnie nie jestem zadna antysemitka. Hi,hi - kiedys mi sie marzylo nawet wyjsc za maz za Zyda w mysl zasady ze ten jak nawet porzuci to najpierw zabezpieczy .Taki stereotyp tez panowal. Niestety - nie udal sie ten zamiar ha,ha z braku odpowiednich znajomosci.Jak bylam do wziecia to Zydow jak na lekarstwo bylo :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reniu - mam dla siebie ukutą odpowiedż na pytanie dlaczego Żydzi usilnie pracują nad obniżeniem sobie reputacji od duzych rzeczy np. oszustwa przy próbach odzyskiwania kamienic do prostej nienawiści jak np. w stosunu do sióstr Radwańskich - katolickie suki. Czy oni na prawde mysla, że na skutek holokaustu wszystko im wolno. Spotykam niestety co raz więcej ludzi którzy zaczynaja sarkać w tej materii.
   Dujjjjjjjjj !.

   Usuń
 7. I jak tu na taki "kogel mogel" odpowiedzieć,jak tu jest tylko jeden "łącznik"
  I tu pytanie .Co łączy Rogalskiego,Macierewicza i "Paradę Zwycięstwa" w Moskwie.
  Ano to, że gdyby jeszcze razem "rąsia w rąsie" współpracowali ani chybi wyciągnęli by "dowód wprost"
  Jeśli "te Ruskie" potrafią tak "manipulować pogodą"by w czas defilady było pięknie i słonecznie,by ani jedna kropla deszczu nie spadła,to i mogą "w drugą stronę"Deszczowo i mglisto.
  NO !! Co i było do wykazania,jako kolejny "dowód na zamach".
  A przecież mogli aby nasz Prezydenttysiaclecia ,który samotrzeć,własna piersią zatrzymał Rosyjskie czołgi w Gruzji, a przy tym kulom się nie kłaniał,miał pogodę "jak nada"
  Słonecznie i z widocznością.By Protasiuk, wreszcie, w ten pas trafił.
  Czyli kto winien?
  Oczywista oczywistość,że Putin z Tuskiem a i palce w tym maczał "Komoruski"
  Wszak on zamiłowany myśliwy, mógł z zasiadki te skrzydło odstrzelić,albo druga możliwość, ze to Tusk z dziadkowego panzerfausta, co ten z Wermachtu do domu przyniósł razem z zabłocona panterka maskująca/na co ma dowód Jacek Kurski/
  Jeśli tak panzerfaust "robił kuku" niejednemu czołgowi to co dla niego taki bombowiec jak TU 154
  a do tego działanie jego zbliżone do bomby termo barycznej,co ponad wszelka wątpliwość stwierdził pan Antoni a papuga Rogalski rozgłosił /wraz z Prezesem/.
  I tu mamy "nowy wątek"dla prokuratury a i zapytanie MSZ Polski do MZS Rosji.
  "Dlaczego to NASZEMU UKOCHANEMU PREZYDENTOWI na czas przylotu do Smoleńska nie zapewniono takiej, lub nawet lepszej pogody, jaka była na Defiladzie ??
  Wysoce to podejrzane, wysoce i z cała pewnością na 99,9 % wyraźnie wskazuje na zamach.
  NO JAK NIE ,JAK TAK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem - Wiesku, że nie ułatwiam komentujących zadania. Jak także zauważyłeś rezultatem takiego kogla mogla /kogiela mogiela/ jest potraktowanie spraw skrótowo czyli automatycznie z pewnego dystansu.
   Mam dla Ciebie zagadkę smoleńską. jeżeli Putin z Tuskiem wysadzili Tu154M w powietrze to do czego była im potrzebna mgła i czy gdyby jej nie było to by nie wysadzili samolotu. Jeżeli samolot wg. Macierewicza eksplodował na duzo wyższej wysokości to kto , jak i po co "ugryzł" brzozę ?.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Na wszelki wypadek ta brzoza. A poza tym nie ugryzł brzozę, tylko brzoza ugryzła, a właściwie odgryzła..., kawał skrzydła :-)
   Ta brzoza to taki plan B, tylko jakiś palant wszystkie cztery warianty powłanczał A,B,C i D nawet. Czyli i mgłę i brzozę, i bombę i jeszcze coś, ale zapomniałem co, a już wiem, uprowadzenie trzech osób - na ich miejsce pewnie jakichś biedaków z obozu karnego o zaostrzonym rygorze podłożyli.

   Usuń
  3. ...z tymi trzoma to tyż nie wiym - jak im sie remanet zgadzał ?.
   Pozdro
   ps.
   No własnie - co ten Antek narobił że ja sobie dowcipkuję z wcale nie dowcipnego zdarzenia !.

   Usuń
  4. oj chłopaki nie czytacie Agaty Chrystie ani Scherloka - brzoza była dla zatarcia śladów , nie pamiętacie jak uciekający po wrzosowisku dla zmylenia racice sobie pod buty mocowali , a skoro wrzosowisko zadeptało stado którego nie było to w , której nie było przywalił samolot wcześniej prawie zdematerializowany. Kryminał to kryminał.

   Usuń
 8. Oj tam oj tam
  To właśnie sa te 'zagadki wschodu" które tylko umysł Macierewicza może pojąć.
  Jak mówi, ze wie ,to mówi,Jak mówi, ze dowodów nie pokaże, to nie pokaże.
  Zamach ma byc,bo jak to tak głupio i zwyczajnie "taka katastrofa ??".
  Ma być bohatersko i już !!.
  I nie nam maluczkim,meandry myślowe,"Antka Policmajstra" śledzić.
  Moze psychiatrzy by zdołali, ale ci co już w życiu dużo widzieli.
  Nam "kudy" do nich

  OdpowiedzUsuń
 9. Początkowo miałam zamiar zareagować na informację o reakcji Piotra na bulwersujące wypowiedzi Rabina Yosefa podobnie jak Cheronea i Leszek. Nie chciałam jednak, żeby moja ocena była zbyt emocjonalna, dlatego postanowiłam najpierw zapoznać się z faktami. Chronologicznie pierwszą informację o tym zdarzeniu znalazłam na portalu Bibuła. Pismo niezależne (wyd. USA, nie tyle niezależne, co raczej prawicowe) i ku mojemu zdumieniu dowiedziałam się, że ten bulwersujący eksces Rabina Yosefa miał miejsce przed blisko trzema laty, bo wiadomość była z 19. 10. 2010 r. Mimo że jest to portal prawicowy, to jednak zaznaczono tam, że Rabin Ovadia Yosef w swoim kazaniu "rozważał teologiczne aspekty zachowania soboty" i w związku z tym stwierdził, że goje zostali stworzeni po to, żeby obsługiwać Żydów w sobotę, kiedy to Żydom Bóg zakazał wszelkiej pracy i, zdaniem Rabina, to była jedyna przyczyna, dla której goje pojawili się na świecie, przy czym słowo "goj", jak zaznaczono, w tym kontekście należy rozumieć jak słowo "poganin" (Bibuła podała tę informację za rosyjskim portalem prawosławnym i opatrzyła własnym komentarzem). Następna wiadomość o tym strasznym występku wiekowego ultraortodoksyjnego Rabina opublikowana została 22. 10. 2010 r. w "Rzeczpospolitej" przez Piotra Zychowicza, historyka, prawicowego publicystę - związanego z tą gazetą, autora wielu artykułów o podobnej problematyce. W artykule tym Zychowicz czyn Rabina potępił używając znacznie ostrzejszego języka niż prawicowy portal Bibuła. Następnie 23. 10. 2010 r. na portalu Se.pl wypowiedź Rabina Yosefa ocenił Sławomir Jarzębowski, zatytułował swój tekst "Rabin Josef, czyli idioci są wszędzie" i dopiero od niego dowiedziałam się, że "Rabin został nagrany potajemnie", a kiedy "nagranie wyemitowano" słowa te "wywołały skandal w Izraelu i USA". Odtąd od czasu do czasu sprawa ta wraca. Np. 14. 12. 2012 r. na Facebooku pisze o niej Stefan Kosiewski, O5.02. 2013 r. - niejaki "citisus" na Salonie24, a 19. 03. 2013 r. - na portalu Ziemia Mielecka. Prawicowe Wydawnictwo Niezależne[?] opublikowany został artykuł pt.: Szokujące słowa Rabina. Dziwić się należy, że nie było równie wielkiego oburzenia na wypowiedź tegoż Rabina Yosefa z sierpnia 2010 r., kiedy to powiedział, że "Palestyna powinna zniknąć z tego świata" (portal Wolna Palestyna 30. 08. 2010 r.) albo - po wypowiedzi Rabina Laua, który stwierdził, że "ślub z gojem jest jak nazizm", o czym doniósł wspomniany już red. Zychowicz 27. 10. 2011 r. w "Rzeczpospolitej". Sądzę, że równie godne oburzania się i potępienia wypowiedzi osób duchownych można by nagrać nie tylko w synagodze, ale również w meczecie, kościele katolickim czy prawosławnej cerkwi, choć u fundamentów tych dwóch ostatnich wyznań leży miłość bliźniego. W przeciwieństwie do Piotra, chociaż jestem prawie pewna, że oni, tj. Żydzi, "będą robić tak dalej", wiem i to z całą pewnością, że ja sama nigdy nie będę antysemitką, bo tego rodzaju postawa uwłaczałaby mojej godności i tak jak Marek Hłasko uważam, że "każdy człowiek [jeśli jest chrześcijaninem] powinien nosić obok krzyża Gwiazdę Dawida tak długo, dopóki nie umrze i nie zamieni się w proch ostatni antysemita", a w kraju, w którym zrządzeniem losu przyszłam na świat, w którym żyję i zapewne umrę, aż roi się od antysemitów. Uważam również, że nas Polaków nie powinno tak razić powoływanie się Żydów na Holokaust, bo przecież my już od czasu rozbiorów zadręczamy wszystkich na około przypominaniem o naszej trudnej historii i męczeństwie. Jestem przekonana, że gdyby 93-letni Rebe Yosef nie urodził się w Basrze w Iraku, tylko w którymś z polskich miasteczek, a na dodatek znał Piotra, to nigdy by się tak o gojach nie wypowiedział. Sama, kiedy zdarzy mi się trafić na jakiś prawicowy portal albo jakieś ogólnodostępne forum internetowe, to skłonna jestem zgodzić się z Rabinem, że "komputer to narzędzie Szatana" (tak podobno uważają wszyscy ortodoksyjni rabini).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Evo - na swoją obronę mam 2 argumenty.
   1. Niezaleznie od tego kiedy słowa zostały wypowiedziane to ich treśc zamieścił "Wprost" teraz i do tego numeru dałem link w notce. Czasami rzecz długo jest skrywana i wyłazi dopiero po jakims czasie. Wiesz także że niezaleznie od kontekstu dziennikarze wyciągna tylko te mniejsze lub wieksze fragmenty które zainteresują czytelnika - przykłady "gruba kreska", moherowe berety" itp.
   2. Nie był to pierwszy "incydent": i podejrzewam że nie ostatni. Podejrzewam, że Żydzi czuja do nas pogardę od której okazania czasami nie moga się powstrzymać - na pewno znasz zdanie pewnego noblisty o polakach, który był ......polakiem.
   Przyznam się że troszke powąchałem od wewnatrz atmosfery żydowskiej. Nosiłem się z zamiarem napisania o tym osobnej notki ale myśle, że była by zbyt...... hm ! wbrew trendom.
   Dziękuję, że poszperałas w internecie i przepraszam, że mi sie tego nie chciało.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Evo - dziękuję za wielką pracę , którą wykonałaś zanim napisałaś komentarz. Bardzo to ciekawe. Ale mam pewien niedosyt. Napisałaś:
   "Początkowo miałam zamiar zareagować na informację o reakcji Piotra na bulwersujące wypowiedzi Rabina Yosefa podobnie jak Cheronea i Leszek."
   dokonując potem kawał rzetelnej roboty.
   Ale nie doczytałem się konkluzji. Czy Cheronea i ja źle zrozumieliśmy Piotra? Czy jednak przyznajesz nam rację? A może jest jeszcze inne wyjaśnienie?

   Usuń
  3. Pani Evo, powiem tylko jedno: jest Pani WIELKA !
   Czola chyle przed forma i trescia.

   Usuń
  4. Leszku, oczywiście że PRZYZNAJĘ WAM RACJĘ. Pozdrawiam.

   Usuń
 10. A Ty z "fizyki nie kumaty"
  Wszak mgła odgłosy tłumi ! No jak nie ??.
  Jak tak "pierdykło na wysokości" to Newton się kłania, co to coś tam coś tam z jabłkiem wyczyniał i bynajmniej nie był to kompot/no może po eksperymencie/
  No wiec jak pierdykło to wszystko sruuu na dół.No jak nie.
  I to jedno łubudu, o te brzozę, co to jest ale jakby nie było.A i reszta sypała się z góry
  Co widzieli kierowca,świadkowie /co ich potem ...samobójstwa popełnili/ a utrwaliła niejaka Gardias na dwóch filmach, trochę tylko mieszając fakty.
  Ale czy to takie ważne.Ważne ze ZAMACH BYŁ
  Jak z tym Nowakiem jemu ukradli zegarek,on ukradł,jemu pożyczali,on pożyczał? Ważne? NIE?
  Waznym jest jakiej marki był ten zegarek,ile kosztował,i czy był "na chodzie"
  I to wszystko ma ustalić.CBS z CBA "zwołana w pospiechu Komisja Sejmowa.
  Bo to ważnym jest,zaważy na naszym życiu i gospodarce, oraz godzi w naszą niepodległość.
  O autostradach nie wspomnę.Bo to naturalne
  No jak nie jak tak
  I kto w to nie wierzy nie jest patriota,"prawdziwym Polakiem" i stoi tam gdzie stało ZOMO.
  No jak nie, jak tak. Jak mawiają u Kiepskich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie uzupełniające - jak miało pierdyknąc to czemu nie pierdyknęło jeszcze nad Polską albo przynajmniej na Białorusią - głupki takie !!

   Usuń
  2. Wiesiek, nie godzi w naszą niepodległość, ale naprawdę Cię nie razi takie szemrane "pożyczanie" zegarków i to od ludzi, którzy chcą coś od faceta wyrwać - umowy rzecz jasna. Na autostrady? Bo mnie razi i to bardzo. Bo dla mnie dobry polityk, to czysty polityk.

   Podobała mi się kiedyś akcja "Czyste ręce". Niestety, jakiś brudny polityk, który zresztą do dziś funkcjonuje jakby nigdy nic i ma się dobrze, puścił "przeciek", że autor tej akcji to złodziej i że ręce ma czarne od brudu, że nie zedrzesz. Okazało się, że kłamał jak łżepies i praktycznie rzecz biorąc zniszczył człowieka.

   Wiem, na tysiąc procent, że obecna władza, o takiej akcji nawet nie pomyśli, a co dopiero miała by... spróbować wprowadzić ją w życie. Zresztą, jak każda inna złożona z polityków biorących dziś poselskie (i senatorskie) uposażenie.

   Usuń
  3. No nie widać, ze nie myślisz PIS-em.
   To miało się wiązać z Katyniem a nie z jakaś Psia Wólką.
   UUU to głęboko przemyślana sprawa i przygotowana jeszcze od czasu remontu samolotu/gdzieś tam w CCCP/przez kumpla Putina.A ile oni pieniędzy musieli wydać by przekupić tych wszystkich co ten samolot/po remoncie sprawdzali/ Sprawdzić należy dziś ich stopy życiowe i tez "ilu z nich popełniło seryjne samobójstwo"
   Jakieś generały,jakieś piloty,jakieś szyfranty i dyplomaty Mówi Ci to coś?
   /Tusze ze Macierewicz to rozwiąże/
   To akcja na dziesięciolecia a może do usr..śmierci sprawdzających.Nie naszej My jeszcze zdrowi.Chyba?

   Usuń
  4. andy_lighter10 maja 2013 19:25 Nie nie razi !!
   Dotąd, aż ci co maja sprawdzać sprawdzą i osadza.Rozgrzesza ?Posadza?
   Pierdoły jak te co to "o rowerach w Moskwie".
   Miliardy w przetargach a oni zegarkami przekupują?Jesteś poważny? Czy dasz nabierać się na byle końskie g.."Tanie" te nasze ministry. A ci z PIS coraz głupsi.

   Usuń
  5. @Wiesiek
   Nie chodzi o przekupstwo, korupcję. Chodzi o klimat. "Ooo, fajni ci faceci od dróg. Nie korumpują, nie przekupują, jestem bezpieczny. A na dodatek prezenty dają - zegarek" - pomyśli sobie Nowak i z poczuciem wspaniale spełnianego obowiązku pójdzie na kolację z potencjalnymi kooperantami ministerstwa (kooperantów trzeba znać i nie ma w tym nic zdrożnego), a jak to firmy w ramach reklamy, rozdają różne reklamowe gadżety. Tyle, że czym innym jest długopis z logo firmy, a czym innym Rolex, np. "Półbezpiecznie', bo kasa do wzięcia duża, więc szukać będą, jakby co mercedesów, a tu tylko zegarek.
   Nie idzie o korumpowanie urzędnika, ale o owinięcie go wokół palca. Jeśli tego nie kumasz, to sorry, nie dogadamy się w tym temacie.

   Miałem kiedyś kumpla (przepadł, jak minął termin oddania długu), który sprzedawał drzwi. Co i rusz przynosił pochwalić się, albo podzielić jakim ś reklamowym gadżetem. To kalendarz przyniósł (od kilkunastu lat nie kupowałem ściennego, dużego kalendarza z przewracanymi, albo i nie, kartami), a to kubek, długopisów ze dwadzieścia..., koszulki... Jedna firma zrobiła mu reklamowo podłogę w pokoju syna i jeszcze parę "spraw" w mieszkaniu. Wiesz jak to się skończyło? Zbankrutował i od pięciu(?) może czterech lat spłaca długi firmie windykacyjnej. A widziałem go rok temu, kiedy przyjechał pożyczyć pięć stów na trzy, cztery dni. Od tej pory zapadł się pod ziemię, choć "żyje" i ma się dobrze.

   Nie umniejszaj więc Wieśku spraw zegarka, czy innego "nic się nie stało", bo nie chodzi o zegarek, ale o zasadę.

   Ale masz rację, nie przesądzam, zobaczymy jak się sprawa rozwinie. Pamiętam jednak, ze kilka lat temu, nie za bardzo czekaliśmy jak się sprawa rozwinie, kiedy Kaczyński plutł (wg nas) bzdury i pisowcy mówili, ze trzeba poczekać. Nie czekaliśmy z oskarżeniami Ziobry, któremu laptop spadł z fortepianu i się roztrzaskał, jakby wierzchołka WTC na beton pierdyknął, a którego potem sąd uniewinnił, więc...
   Bądźmy konsekwentni i... uczciwi. Nie jest uczciwe przykładanie różnej miary do róznych... gagatków.

   Usuń
 11. Eva7010 maja 2013 18:42
  No nie !! Ty tak na poważnie wzięłaś sobie do serca gadanie starca, któremu w żyłach wapno się lasuje a neurony w mózgu ,zbyt dobrze nie działają.
  Ot gada sobie jeszcze jeden nawiedzony od Boga a wszyscy Aj waj.Aj waj
  Jaki on mądry, albo jakie plecie bzdury.
  Moja Babcia w wieki 93 lat jeszcze gorsze bzdury gadała,a rodzina przejmowała się nie gadaniem, a kiedy Babci zmienić pampersy i czy zjadła to co jej podano, czy nakarmiła nim psa.
  A tu cały świat się zatrząsł ze zgrozy .
  A powinien,powinien ze śmiechu.
  Ot "dziadkowi się pieprzy"Cadyk to on nie jest.Jeszcze.
  O gdyby był, to by robił cuda.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę związku z tym, co napisałam.

   Usuń
  2. Eva7010 maja 2013 19:19 To moze ktoś z Rodziny...wytłumaczy
   Bo ja już jaśniej, nie mogę ......wyśmiać.

   Usuń
 12. Ja może dodam drobna opowiastkę o tym jak to było przed wojną z tym obsługiwaniem Żydów przez gojów, w Lublinie na ulicy Lubartowskiej. Opowiadał mi to dawny mieszkaniec tejże ulicy, którego rodzina była "wykorzystywana". Otóż Żydzi nie mogli pracować w szabas, więc mieli problem - nie można było rozpalać ognia, gotować jedzenia i nawet z podawaniem go były jakieś tam obostrzenia. Do tego sprzątanie, otwieranie bram, wszelka obsługa czegokolwiek, nawet z zapalaniem światła był problem. Ortodoksyjni Żydzi bardzo tego przestrzegali, ale wszak te wszystkie obostrzenia nie dotyczyły pogan (gojów). Szabas był więc dla nieżydów okazją do dodatkowego zarobku, szczególnie dla wszelkiego rodzaju biedoty, takiej jak bezrobotni, stróże, dozorcy, sąsiedzi potrzebujący zarobku... To była okazja do zarobienia całkiem przyzwoitych pieniędzy, bo to nie była kwestia wyzysku, a rzetelnego zarobienia za rzetelnie wykonaną pracę - gdy szabas odbywał się bez żadnych problemów i komplikacji wszyscy byli zadowoleni. Żydzi, u których pracowała rodzina tego znajomego zachowywali się bardzo przyzwoicie i nigdy nie dawali odczuć nawet cienia wyższości - zawsze najmowanych ludzi traktowali z szacunkiem, a ci również nie mieli żadnych wrażeń tego typu że są wykorzystywani czy niewoleni. Tak więc jestem skłonny przypuszczać, że p. Eva ma rację i kolejny raz doszło do przekłamania i niezrozumienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kneziu za tę opowiastkę, jak to nazwałeś. Moja dalsza rodzina, zamieszkała przed wojną w małym miasteczku ma Mazowszu, zachowała podobne wspomnienia.

   Usuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 14. Zamykam temat "Cheronea".
  Zniknięcie bloga jest decyzją blogera. Ten wpis nie jest odpowiednim miejscem na komentowanie tej decyzji. W związku z tym usuwam wszystkie komentarze dotyczące tego tematu.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>