wtorek, 22 lipca 2014

Imperium zła !!refleksje po 60-ce, refleksje, felieton, kuchnia, historycznie, limeryki, polityka, okiem emeryta
                  Moim zdaniem niedalekim od pewności nastąpiło zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego przy pomocy zestawu rakiet ziemia powietrze „BUK” za które to zestrzelenie jest odpowiedzialny Władymir Putin a pośrednio odpowiedzialni są terroryści prorosyjscy.
Kolejność jest uzasadniona gdyż ten który małpie daje do ręki  granat musi się liczyć z konsekwencjami a jego wina jest winą bezpośrednią. Nie twierdzę, że zestrzelenie zostało zaplanowane i prawdopodobnie jest tragiczną pomyłką. Cena za takie pomyłki jest bardzo wysoka. Tej ceny chce uniknąć Władimir Putin, który próbuje wydarzenia dostosować do katastrofy z 1983 roku. 
 
Przypomnę – Boeing 747, z Anchorage na Alasce do Seulu linii Korean Air zboczył z trasy i został zestrzelony przez myśliwca Związku Radzieckiego. Zginęło 269 pasażerów. Gwoli sprawiedliwości należy dodać że niedaleko tego regionu miał miejsce lot szpiegowski samolotu USA a więc pomyłka była możliwa. Na tej samej karcie próbuje dziś grać Rosja bzdurząc o samolotach w tym rejonie lub nawet zamachu na „Wielkiego Cara” bezpośrednio.Wtedy wynikiem zestrzelenia było znaczne zaostrzenie kursu przez Ronalda Reagana co na pewno przyczyniło się do szybszego rozpadu „imperium zła”. 

                       Szmatławiec „W sieci” zamieścił następującą stronę tytułową /dzięki Leszku za jej przesłanie/.

Uważam ją za zupełną degrengoladę polskiego dziennikarstwa. Tylko wyjątkowy ssyn może dokonywać takich porównań chociaż gdzieś jakby zagubił się Katyń. Przecież pamiętamy porównanie Katynia do Smoleńska. Czyżby Boeing Malezyjski nie pasował do Katynia ?.

                      Niezależnie od wszystkiego znalazłem punkty wspólne dla katastrofy Smoleńskiej i zestrzelenia Boeniga. W obu wypadkach wystarczyło paru ludków ze zdrowymi genitaliami aby do tragedii nie doszło.
 

W Smoleńsku wystarczyłby jeden odważny który by zarządził – lotnisko zamknięte. Zapłacił by za to obelgami ze strony PIS i najprawdopodobniej wywalono by go z roboty.

Na wschodzie Ukrainy wystarczyłby jeden odważny w Malaysja Air, który podjął by decyzję – wzorem innych, markowych linii lotniczych, omijamy Ukrainę. Także prawdopodobnie zapłaciłby stanowiskiem bo to i parę ton paliwa więcej i parę minut dłużej.


Teza: Gdyby przyjąć za prawdziwe oświadczenie Kremla, że w ten rejon zamierzał bądź leciał Putin oznacza to, że zamiarem Rosjan było naruszenie przestrzeni powietrznej Ukrainy.
Wniosek: Jak nie wiesz co powiedzieć, mów prawdę.
P.S. Zapraszamy do odwiedzania naszego pokoiku z limerykami, no i naszej kuchni - czujecie te zapachy?!......Dobudowaliśmy jeszcze kolejne pokoiki: - "Felieton" niekoniecznie polityczny, "Historycznie" dla amatorów ciekawostek historycznych.

29 komentarzy:

 1. Ależ Ty nienawidzisz Rosji! A przecież tam żyją ludzie tacy jak my. Dla mnie "imperium zła" to także USA, bezkarnie niszczące Irak w imię własnych interesów. Broni chemicznej tam nie było, a zginęły setki tysięcy ludzi, a kraj został doszczętnie zniszczony, dlaczego? Bo pan Busch miał taką wolę i nikt go nie powstrzymał. Dodatkowo wciągnął w to wiele państw. Jeśli już "imperium zła" to może SPRAWIEDLIWIE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do reszty tekstu zgadzam się całkowicie. Pozdrawiam :-)

   Usuń
  2. Być może moja "nienawiść" wynika z tego, że wielokrotnie broniłem stanowiska Rosji stając w jej obronie. Przyszedł jednak czas kiedy mi argumentów nie staje i dochodzę do wniosku, że jakkolwiek to też Słowianie ale za nich trzeba się wstydzić. Podobnie dzieje sie ze mna w sprawach kościoła. Nieraz stawałem w jego obronie a jak długo w niej wytrwam to tylko Bóg raczy wiedzieć. Na razie jeszcze walczę i wiem kiedy powiem STOP i przejdę w szeregi antyklerykałów tak jak już znalazłem się w szeregach przeciwników Rosji. Nie zaczepiaj mnie o zbitkę - przeciwnik Rosji. Tak, tak jest bo sami Rosjanie nie mogą się spostrzec że Putin prowadzi ich do wojny, ku zatraceniu. Wolą go słuchać na kolanach bo "realizuje" ich sny o potędze. Przebudzenie może być smutne.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Oj tam, oj tam..., czasami "kwiecistość" wypowiedzi przechodzi w "dosadność". Kłopot w tym, że słuchacze i czytelnicy nazbyt często przyjmują te określenia wprost.:-)))
   Pomyślności.

   Usuń
  4. Mirusiu,
   oczywiście, ze tam żyją tacy sami ludzie jak my. Tyle tylko, że grubo ponad 80% tych "ludzi takich samych jak my" jest zapatrzonych w Putina znacznie miłośniej, niż mohery w ojca Tadeusza i każde jego słowo odbierają jak prawdę objawioną, a każdą decyzję, jako walkę z faszyzmem, wrogami Rosji i chcą iść z zachodu na Moskwę, Stalingrad i Lerningrad (komunistyczne nazewnictwo nie jest tu przypadkowe - Rosjanie to mentalnie komuniści "homosovieticus").
   Ja też Mirasko "przeszedłem na ciemną stronę mocy", czyli zdecydowanie przeciwko Rosji. A przecież doskonale wiesz, ze "nie kocham" Ukraińców i Ukrainy. Ale Putin, a za jego błogosławieństwem "separatyści" wręcz proszą się, żeby im nie ufać, wręcz jawnie kłamią, kręcą, wręcz masowo dostarczają dowodów winy (separatystów), że o manipulowaniu opinii publicznej nie wspomnę. Jasne, że zachodnia propaganda nie jest święta, ale tej putinowskiej nie dorasta do pięt.
   A o Amerykanach mam podobne do Twojego zdanie. Jedno jest jednak pewne: Amerykanie, kiedy zwąchają okazję, nas (Polaków, Europejczyków) okradną, wykorzystają, oszukają, zwiodą, ale nas, jak sądzę nie zabiją i nie zajmą naszej ziemi. Rosjanie zabiją i zajmą mój dom bez najmniejszych skrupułów. Już tak przecież bywało.
   Chciałbym, żeby to jednak nie Rosjanie byli winni. Ale nikt nie może mieć wątpliwości, ze broń dostarczali i teraz (nawet w tej chwili) dostarczają. I to jest udowodnione bezsprzecznie. Ukraińcy byliby samobójcami, gdyby zestrzelili ten samolot, skoro nie mieli dostępu do wraku (dowodów) i od pierwszych chwil żądają międzynarodowego śledztwa.

   Pozdrawiam cieplutko :-)

   Usuń
  5. Niedługo rosyjskie ziemie zaczną zajmować Chińczycy, którym jest za ciasno we własnym kraju i do tego ekologicznie zdewastowanym. Cicha kolonizacja Syberii już trwa. Zobaczymy jak Rosjanie sobie z tym poradzą i czy w ogóle sobie poradzą.

   Usuń
  6. Jestem z tego pokolenia Breeze, które w czasach młodości opowiadało sobie na ten chiński temat charakterystyczny dowcip. Mimo ich drastycznych (wręcz zbrodniczych) metod ograniczania przyrostu naturalnego, jest on chyba nadal aktualny Dotyczył tego, w jaki sposób (prędzej, czy później), Chińczycy nas, a wcześniej ZSRR, czyli obecnie Rosję, zawojują (czyta:j przyjdą i zajmą obszar i wyeliminują ludność). Otóż po prostu przyjdą (czytaj: zadepczą), a ich jedyną bronią będą pałeczki (czytaj:sztućce). Może nie dosłownie, ale jak się skupić na sferze stricte gospodarczej...? Choćby te ich, obecnie już prawie niewyobrażalne, rezerwy walutowe...?
   Pomyślności.
   Pomyślności.

   Usuń
 2. Jest jeszcze jedno podobieństwo: teraz będzie prowadzona polityka dezinformacji ukierunkowana na miłośników wersji alternatywnych w stylu Antek Policmajster, czy Janusz Korwin Bzikke. Zauważ, że puszczane są w eter (podobnie jak w wypadku katastrofy smoleńskiej) najbardziej bzdurne wersje (chyba szczytem idiotyzmu była ta o przewożeniu samolotem martwych ciał).
  Są jednak i różnice: W przypadku Tupolewa, służby wywiadowcze Świata nie miały wątpliwości, że to wypadek, a w przypadku Boeinga, praktycznie od pierwszych godzin było jasne, że to BUK.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szeroko rozumiana polityka, głównie z półprawd, a często z jawnych kłamstw się składa. Pod linkiem trochę przykładów.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/465125,rosja-dozbraja-separatystow-dowody-zestrzelenie-samolotu-pasazerskiego-mh17-malaysian-airlines.html
  Pomyślności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcie, które zamieściłeś sprowokowało mnie aby wejść na stronę "w śmieci", aby zobaczyć kto się tam ewentualnie reklamuje, bo warto zapamiętać. Pocieszające. Nie trafiłem na żadną reklamę oprócz lotto.
  Mam nadzieję (pewności żadnej), że teraz świat zerknie innym okiem na wydarzenia na Wschodzie i politykę Rosji. Bo "naturalne terytoria Rosji" są rozległe. Finlandia, wyspy Sachalin... Alaska. Żyrinowski już mówił o „ostatnim skoku na południe” i obmyciu butów przez rosyjskiego żołnierza w Oceanie Indyjskim. A świat się przygląda handlując technologiami, szkoląc i dozbrajając ich armię. A tak na marginesie, jakiś czas temu, "kozacy" zerwali w Petersburgu spektakl "Lolita". Uznali, że do nich należy prawo określania co jest sztuką, jakie spektakle można pokazać publiczności, jakie poglądy wolno głosić publicznie. "Biją naszych", "postępuje proces rozpadu państwa", "Rosjanie znaleźli się w niebezpieczeństwie". Jakieś analogie u nas? Cackanie się z "opozycją" prawicową, uderzanie w "komunistyczną" lewicę, fakt, że ślamazarną i tchórzliwą, prowadzi nas do podobnego psucia społeczeństwa. Tylko siły mniejsze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry

   Dokładnie tak!

   Jak im reklamodawcy "wsiąkną" to im "rura zmięknie" (o ile nie padną z wielkim hukiem podoibnie jak wiele innych szmatławców wiadomej opcji poltycznej).
   Nie znających rynku mediów poinformuję, że pieniądze uzyskiwane ze sprzedaży gazet, to służą redakcji "na waciki" a prawidziwa kasa tkwi w pieniądzach z reklam. Wycofanie się reklamodawców oznacza upadek gazety, czego "w smieciom" serdecznie życzę
   Amen!

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
  2. Dopowiem

   Mój komentarz dotyczył strony internetowej "w smieci" i braku reklam na tej stronie. Ich brak nie dziwi mnie zresztą wcale, bo w tym szmatławcu reklamująsię tylko "firmy rodzinne" typi skok albo lotto. Firmy zajmujące się działalnością biznesową stronią od takich szemranych gazet.

   Pozdrawiam słonecznie

   Krzysztof z Gdańska

   Usuń
 5. Pana teza:
  Gdyby przyjąć za prawdziwe oświadczenie Kremla, że w ten rejon zamierzał bądź leciał Putin oznacza to, że zamiarem Rosjan było naruszenie przestrzeni powietrznej Ukrainy."Ïdac Pana rozumowaniem to np.lot Obamy przez np.Francjei Niemcy do Polski jest tez naruszeniem przestrzeni powietrznej tych krajow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo! Samolot lecący z Włoch do Szwecji "narusza" sporo przestrzeni powietrznej innych państw.

   Usuń
  2. Kłopot polega na tym, że samolot Prezydenta Putina, de facto "przeciął" tor, którym poruszał się (kilkadziesiąt minut później, zestrzelony, pasażerski, malezyjski samolot liniowy, tyle że jeszcze nad Polską (w okolicach Warszawy), a w efekcie w ogóle nad terytorium Ukrainy nie leciał.
   No ale teoria spiskowa, z tym prezydenckim lotem związana, nadal świetnie się sprzedaje. Im więcej bowiem "wyznawców" kolejnych bzdurnych teorii, tym łatwiej prawdę ukryć.
   P.S. Uważacie Putina za durnia, który leciał by nad obszarami, o których lepiej niż ktokolwiek na świecie wie, że są niebezpieczne? Mam dużo lepsze o nim zdanie.
   Pomyślności.

   Usuń
  3. Szanowni Państwo komentatorzy !.
   Możecie się ze mną sprzeczać, możecie mnie nie lubić i obsobaczać ale proszę nie róbcie ze mnie durnia, że nie wiem o czym pisze. Nie bede wyjaśniał zasad cywilnego ruchu lotniczego, nie będę definiował co to są korytarze powietrzne, nie będe tłumaczył co to jest przestrzeń powietrzna, nie będę dopowiadał, że nie jest tak, że każdy może sobie wsiąść w pojazd latający i sobie lecieć.Nie bede opowiadał o ruchu pasażerskim oraz cargo i jego zasadach. W powietrzy obowiązują ścisłe przepisy które dla UE są inne niż np. w USA, jeszcze inne w Azji, Bliskim Wschodzie czy krajach WNP.
   Gdybym sie o tym rozpisał to ta lektura byłaby dla niewielkiej liczby dużych chłopców.
   @Cheroneo - ciesze się, że tak mała rzecz a przyniosła Ci tyle radości "Brawo !".
   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. Popieram Piotrze.
   Pomyślności.

   Usuń
 6. Gdyby na Ukrainie odbyly sie wczesniejsze wybory, to Krym bylby ukrainski a Kliczko moze zostalby prezydentem.
  A tak wyszlo jak zawsze, gdyz komus na Majdanie bardzo spieszylo sie do wladzy.
  Pozdrawiam : Luciano

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest w tym sporo prawdy, ale "jak nas historia poucza", uruchomienie t.z.w. "mas ludowych", czy innych "protestów społecznych", zazwyczaj kończy się utratą kontroli nad owymi "masami" także przez samych inicjatorów, propagatorów i wspierających, owe protesty. Co było gołym okiem dostrzegalne, tak w związku z "Majdanem", jak i obecnie na w wschodzie Ukrainy.
   Pomyślności.

   Usuń
  2. @Luciano - masz rację /pisałem już o tym/ Kliczko był na tyle zadufany w sobie że nawet nie podjął próby rozmów na wschodzie Ukrainy co do dziś się mści.
   @Ikko - w dalszym ciagu jestem pod wrażeniem jak nam, czyli Polsce się udało !.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Cały czas jestem Piotrze pod wrażeniem. Nawet podejrzewam, że to zwykły "zbieg okoliczności" był. No, ale wytłumacz to "najprawdziwszym z prawdziwych" patriotom.:-)))))
   Pomyślności.

   Usuń
 7. Dzień dobry

  Piotrze, w kwestii formalnej!

  BEZPOŚREDNIO za zamach odpowiedzialni są (prawdopodobnie) terroryści prorosyjscy
  a POŚREDNIO (prawdopodobnie) Władymir Putin i jego służby spercjalne.

  Nie to, żebym się czepiał, ale na studiach prawniczych tłukli nam do głowy, żeby wyrażać się precyzyjnie bowiem wszelkie błędny (logiczne lub nawet językowe) mogą posłużyć do obalenia naszej argumentacji.

  Pozdrawiam słonecznie

  Krzysztof z Gdańska

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kwestii logicznej się nie zgodzę /formalnej ?!/. Wychodzisz z założenia, że każdemu można udostępnić swoje dobra i nie ponosząc przy tym winy BEZPOŚREDNIEJ. Sprzedając lody Eskimosowi który by Cie za to skrócił o głowę. Jeżeli nienawidziłbyś teściowej a ja dałbym Ci cyjankali to co ?. Nie jestem prawnikiem ale kłócić się mogę.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Piotrze!

   Jeśli dysponujesz nagraniem, na którym Putin uruchamia "Buka" i celuje nim w stronę lecącego samolotu, to... masz rację. Ponosi bezpośrednią winę za jego strącenie. Jeśli jednak za spust naciskał ktoś inny, to tenże "cyngiel" ponosi winę bezpośrednią za zamach... Putin (czy też inny zleceniodawca) ponosi tutaj winę pośrednią (która jest zresztą nie mniejsza niż wina naciskającego na spust)
   Trzymajmy się przyjętych reguł językowych i prawniczych co uchroni nas przed dwuznacznym rozumieniem słów.

   Pozdrawiam

   Krzysztof z Gdańska

   p.s.
   Czy stwierdzenie, że Jaś zjadł obiad wraz z rodziną znaczy, że Jaś jest kanibalem? :)))
   Wszystko zależy od tego jak używamy słów (dlatego należy je formułować precyzyjnie).

   Usuń
  3. ok - masz rację. W słowach są lepsi.
   Najważniejsze, że intencje zrozumiałe i jak mówiła Meine Lehrerin - komunikatywnośc.
   Pozdro

   Usuń
  4. "Jezusiemaryjo"! "Matkoboskoczęstochowsko"!
   Gdzie i kiedy Was kształcili kochani prawnicy? Rozumiem, że się poloniści szczegółów wypowiedzi czepiają, ale żeby prawnik, wyuczone regułki, przenosił na życie blogowe, albo stosował wprost w życiu codziennym???
   Przepraszam, z pierwszego zawodu też jestem prawnikiem.:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
   Pomyślności.

   Usuń
  5. @ikko133 - Nie posądzam Krzysztofa o złośliwość bo sam także czasami wymagam precyzyjnego wypowiadania się.
   Niech się czepia. czasami taka "czepialność" może wsatwic dyskurs na właściwe tory.
   Pozdrawiam

   Usuń
  6. Nigdy nie byłam złośliwa Piotrze, ale "cholera wie", może właśnie ze mnie zołzectwo wylazło. Człowiek (czyli ja) ma swoje lata...:-))))
   Przepraszam, bardzo cenię wszelkie, dotychczasowe, wpisy Krzysztofa z Gdańska, ale tu,chyba się odrobinę pogubił?
   Krzysztofie! Zlituj się! Niby dlaczego nie prawnik, czyli przeciętny obywatel, miałby tak skrupulatnie odróżniać winę bezpośrednią od pośredniej? "Szczególnie, gdy posłuży się tymi słowami w trakcie swobodnej, niefachowej wypowiedzi?
   No, nie bądź zołza!!!
   Pomyślności.

   Usuń
  7. @ikka
   dotąd mi się wydawało, że to Ty bardziej od innych dbasz o precyzję wypowiedzi i zawsze bardzo to ceniłam. Wydaje mi się, że z pewną przesadą reagujesz na wpis Krzysztofa, któremu przecież nie chodzi o sprawienie przykrości Piotrowi, tylko o to, by nie był on atakowany za oskarżenie Putina o bezpośrednie sprawstwo. Piotr się, jak widać, nie obraził i słusznie.

   Usuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian

<a href="XXX" rel="nofollow">KLIK</a>