poniedziałek, 18 lutego 2019

DOBRY WUJ SAM !!.

GDAŃSK-OPOLE  -  Rok VIII  -  Nr 14 (1094)                    Może to i kwestia wieku, może przewrażliwienia ale jak nam coś proponują amerykanie to moje zmysły się wyostrzają i stawiają zapytanie – w czymże znów chcą nas zrobić w balona. Uznaję, że kontrakt z F-16 postawił nas w innym miejsc na mapie wojsk lotniczych świata ale inne przykłady są już /moim zdaniem/ mniej chwalebne. Ulegam wrażeniu, że chcą nam wcisnąć kit mając na względzie nie tylko utrzymanie w szachu Putina ale także rozsadzać Unię Europejska od środka.Wystarczy przypomnieć, że potencjał EU jest porównywalny z potencjałem ekonomicznym USA.
              Umizgi wobec Polski przy wręcz innym zdaniu większości państw Unii w sprawie Iranu, należy uznać za działania wrogie wobec EU. Oczywiście, że zacierają ręce ci którzy myślą o wyjściu z Unii i ci sami o mało ze szczęścia nie polali się po nogach jak Wujek Sam zaproponował konferencję w sprawie Bliskiego Wschodu chociaż jest jasnym, że chodzi o Iran. Wszyscy politycy jakoś pominęli pytanie dlaczego nie został zaproszony przedstawiciel Iranu. Trampowy wicek stwierdził, że jest to jasne - ale nie dla mnie. Pamiętam zdanie powtarzane przez amerykańskich prezydentów z których Bill Clinton pierwszy do Polaków w Polsce powiedział – nic o was bez was.
Mike Pompeo – sekretarz stanu USA wykręcał się jak umiał ale w końcu musiał przyznać, że chodzi o Iran. Zupełnym odlotem była wypowiedź dotycząca restytucji (Restytucja – przywrócenie czemuś dawnego stanu) mienia żydowskiego. Drugim negatywnym bohaterem został Beniamin Nataniachu, który kazał czekać na siebie polskiemu premierowi godzinę.

W normalnym kraju do spotkania by nie doszło ale nasz premier, premier du(m/r)nego kraju czekał jak zbity pies. Nie ma się co dziwić, że gość wykorzystał Polskę do ataku na Iran a co gorsze oskarżył Polskę o współudział w holokauście. Za tą wypowiedź wykastrowałbym Patryka Jakiego, który zburzył narracje pomiędzy Żydami a Polakami.
Nieźle wypadła obecność wice-prezydenta Mika Penca o którym Andrzej Duda powiedział:

Bardzo miłe spotkanie, ale też i bardzo symboliczny element pokazujący amerykańską obecność militarną w Polsce, w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego i w ramach sojuszu między naszymi państwami - ocenił. (http://www.tvn24.pl).


Dobrze, że Amerykanin nie zapomniał o Lechu Wałęsie, ale także między wierszami wspomniał o większej ilości amerykańskich żołnierzy na dotychczasowych zasadach tzn. rotacyjnie.
– Do wojska polskiego trafią rakiety HIMARS, system HIMARS - to broń nowoczesna, która jest wykorzystywana przez najpotężniejszą dziś armię na świecie - armię USA. To broń, która została kupiona poprzez procedurę związaną z rozmowami pomiędzy rządem USA, administracją prezydenta Donalda Trumpa i polskim rządem – mówił w środę szef MON Mariusz Błaszczak przed podpisaniem umowy na dostawę zestawów artylerii rakietowej HIMARS – umowę podpisano.Departament stanu USA natychmiast zatwierdził podpisana umowę !.
Czy myśmy już zgłupieli do końca ?.
Rakiety z wyrzutni HIMARS mają zasięg do 300 km. Zakładając hipotetycznie, że już są w Polsce to gdzie je postawimy ?. Oczywiście na ścianie wschodniej na co Rosjanie muszą zareagować. Po kilku tygodniach okaże się, że nasze tkaniny nie trzymają norm rosyjskich, polskie TIRy nie są tak sprawne jak wymagają rosyjskie przepisy i będziemy darli gęby, że Rosja jest antypolska, i w ogóle be !!. Chcemy drażnić rosyjskiego niedźwiedzia to róbcie tak dalej a USA pozwolą wam kupić po okazyjnie cenie glinę na gwizdki !.
W ogóle zastanawia mnie polityka szukania wroga tuż za granicą a przyjaciela wiele tysięcy kilometrów od polskich granic.

           Podsumowanie konferencji bliskowschodniej: Daliśmy ciała na bliskim wschodzie i wystąpiliśmy przeciw polityce Unii Europejskiej w tej sprawie. Wskoczyliśmy do ciała USA i z tej uciechy kupiliśmy rakiety bez przetargu i ofsetu ale wymierzone w Rosję. Sprowokowaliśmy Żydów do szczerej wypowiedzi o nas i nie ma się co wściekać na historię której niemiłe karty, które nie tak dawno wskrzesił niejaki Jaki!.

I po co nam to było.
              Oto reakcja, pierwsza strona BBC-info w dniu po zakończeniu konferencji;
Strzelanina w USA, Juventus serie A, propaganda sztuki w Chinach, Tramp budowa muru, opóźnione głosowanie w Nigerii, Brexit /24 miejsce/, Ariana Grande /32 miejsce/, najlepsze zdjęcia Afryki /40 miejsce/
- wzmianki o konferencji bliskowschodniej w Katowicach nie znalazłem.

                O grupie Wyszechradzkiej w Izraelu nie wspomnę bo mi się łapska trzęsą a na usta cisna słowa zwane ogólnie wulgarnymi.
ps.

Warto pamiętać, że bóg dał łeb nie tylko do noszenia czapki.

9 komentarzy:

 1. Nazywanie tego "refleksjami", to oksymoron. A już cytowanie naszego zielonogorskiego Rastignaca, którego jedyne dziennikarskie kwalifikacje to wygadanie i gladka telewizyjna ,buźka, jako wyroczni, ostaecznie pogrąża autora. No, ale cóż - w epoce Internetu publikować swoje zlote myśli każdy może. O tempora, o moris...

  OdpowiedzUsuń
 2. O przepraszam ! Dlaczego piszesz
  "a co gorsze oskarżył Polskę o współudział w holokauście"
  To ze wszelka swołocz uczestniczyła i pomagała Niemcom a często ich wyręczała w zabijaniu Żydów /na co są rozliczne dowody rozwiewające wszelkie wątpliwości a także wspomnienia i zeznania ocalałych i świadków/nie ma najmniejszej wątpliwości.A czy to była Polska? Cała Polska?
  W Izraelu, w USA i na całym Zachodzie elity zdają sobie sprawę z tego, że Polacy bardzo dobrze wiedzą o ratowaniu Żydów przez swych nieżydowskich współobywateli, lecz na ogół nie wiedzą i nie chcą wiedzieć o tym, że tych Żydów, których ci współobywatele zabili bądź wydali Niemcom, było o wiele więcej niż tych uratowanych.
  Bilans pomocy oraz krzywdy wyrządzonej Żydom przez Polaków jest dla Polaków tragicznie niekorzystny, kładzie się głębokim cieniem na reputacji naszego kraju.I nic juz na to nie poradzisz Wszelki "zabranianie"pójście w zaparte" sprawę te tylko pogarsza
  Odważne i szczere, wolne od niedomówień i przemilczeń, uczciwe i rzetelne powiedzenie prawdy oraz upowszechnienie tej prawdy poprzez system edukacji może to naprawi Jeśli na to się zdobędziemy, wtedy faktycznie możemy liczyć na szacunek narodów.
  Teraz ,co gorsza stajemy w jednym szeregu z narodami,które w czasie wojny w takiej czy innej skali i w taki czy inny sposób z Niemcami kolaborowały Nie potrafią Ukraińcy, Litwini, Słowacy, Węgrzy czy Łotysze Oni tez nie potrafią A "za uszami" maja więcej niż my !
  PS
  To ze 90% "sukcesów" Gestapo /pisze o tym Biuletyn BIP,pisze Nowak Jeziorański i wiele innych źródeł to potwierdza/ było wynikiem donosów naszej"narodowej swołoczy", to tez znaczy Polska?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zanim walniecie we mnie kamieniem wpierw sobie poczytajcie/skrót/
  https://opinie.wp.pl/polacy-masowo-donosili-do-gestapo-ze-zdrajcami-walczyla-armia-krajowa-6126038518990977a
  pomyślcie czy nie "łatwiej"było donieść na Żyda, u którego jeszcze było się np.dłużnikiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesiek - z faktograficznego punktu widzenia masz rację.
  Z politycznego nie. Historii nie musimy zapominać ale nie można jej ciągle rozdrapywać bo to do niczego nie prowadzi. Niech sobie historycy w tym grzebią.
  Wiesz i Ty i ja, że juz dało sie normalnie żyć z Izraelem ale zawsze sie znajdzie jakaś menda która to storpeduje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz w 100 % racje.Mogliśmy powiedzieć/a i mówiliśmy/ My przed światem z tego ss-synstwa się rozliczyliśmy.Były wyroki Państwa Podziemnego"Były wyroki nawet za PRL Itp I oni/Izrael/ to przyjęli
  Bo był nazwijmy to 'spokój". Czasami cos tam jeszcze wyłaziło z szafy jak Jedwabne które tez rozpoczęliśmy wyjaśniać.
  "Zaszkodziła"nam kretyńska "ustawa Jakiego"wraz z karaniem tego "kto będzie przypominać" marsze neofaszystów i palenie kukieł Żyda i neonazistowskie okrzyki a najbardziej chyba ten ostatni marsz "nazioli w Oświęcimiu" i ciągłe a durne "pójście w zaparte"wraz z wytykaniem ofiarom "a u was tez byli ci co współpracowali z Niemcami
  Masz racje
  " juz dało sie normalnie żyć z Izraelem ale zawsze sie znajdzie jakaś menda która to storpeduje." tak jak z Ukraińcami.To samo sie dzieje.Ale co zrobić jak dyplomatołki tak "dyplomacą"a krajowe kretyny zaczynają "dawac wytyczne" Należy powiedzieć Zabiliśmy, wydaliśmy 3 Żydów ale mamy u was drzewka ze ratowaliśmy.Zamiast bijąc sie w piersi mówiąc Nasza wina zapłakać, nad ofiarami.
  A najbardziej mnie wnerwia gdy protestują ci co zajęli pożydowskie mieszkania,domy wraz z całym mieniem i cały czas się boja, ze im to oni odbiorą.A znam takich multuum Ci to dopiero największe "patrioty"poszkodowani na honorze No i ciągle "oburzeni"

  OdpowiedzUsuń
 6. Podsumowanie konferencji bliskowschodniej:
  Zaprosić i karmić na własny koszt,narobić sobie wrogów a dodatkowo zostać obrażony to potrafi tylko"dobra zmiana" Nikt inny
  Tak jak nikt inny w świecie nie uznałby za sukces "przesławne lanie" 27 do 1.
  Zdarzyło mi się być na weselu "górskim" gdzie dwie weselne rodziny lały się po pyskach.Pogotowie kursowało a Milicja miała potem pełne ręce roboty Ale nikt tego nie ogłaszał za sukces boć przecież "panna młoda"nie została zgwałcona.A tu w telewizji PIS ogłasza same sukcesy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czechów obecny rząd w ogóle nie widzi, Skandynawów ma w d..., Rosja to zło, Niemcy wydali dziadka Tuska, ale co tam! Najważniejsze, że płacą za robienie laski Wujowi Samowi i odkupują winy swoje płacąc polskiej agendzie Watykanu

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy wszystkich negatywnych cechach, trzeba jednak przyznać, że do interesów Trampek made in USA ma łeb!
  Zbudować sobie bazę wojskową pod nosem Putina, postawić wyrzutnie mogące pokryć ogniem cały Obwód Kaliningradzki i jeszcze kazać Polakom sobie za to zapłacić - to przyznacie majstersztyk.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co się dziwisz "Wój Sam"już to przećwiczył na "swoich czerwonych"
  A gdyby co, to w dupę dostaniemy MY, bo jak durnie trzymamy tę"rączkę od parasola".Mam nadzieje, iż ci co pozostaną znów będą mogli, /by się wyżywić/, dostawać paczki jakiej nowoczesnej Ciotki UNRA.

  OdpowiedzUsuń


Kod do zamieszczania linków - wystarczy skopiować do komentarza, w miejsce XXX wstawić link, który chce się zaprezentować a w miejsce KLIK można wpisać jakiś tytuł, czy objaśnienie lub zostawić bez zmian. Linkiem może być adres strony tego lub innego bloga, adres jakichś treści (zdjęcie, film, wiadomość) z internetu. Może to być też adres komentarza do którego chcesz się odnieść. Znajdziesz go wtedy klikając prawym przyciskiem myszy na datę interesującego cię komentarza.

<a href="XXX" rel="nofollow"> <b>KLIK</b></a>